Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημερα αγαπη μουουου!!! Τι κανεις? Χρονια πολλα τρελη μου, να περασεις τελεια και να φας του σκασμου! Τωρα δεν ζηλευω γιατι μπορω και γω χαχαχα. Αν και ο παιδιατρος μου απαγορεψε ορισμενες τροφες για να μην πειραξουν τον μπεμπη. Επρεπε να προσεχω στην εγκυμοσυνη πρεπει και τωρα. Δεν θα φαω ποτε σαν ανθρωπος :angry:

Πηρα κοχυλια της chiccο και την κρεμα λανολινης της medela την purelan. Ευτυχως που τα πηρα και κακως που δεν τα ειχα ηδη παρει. Εμενα μου φαινονται πολυ χρησιμα. Φαντασου με πληγωσε ο μικρος απο την πρωτη μερα, αλλα τοτε ειχα παρει μονο την λανολινη και την εβαζα αλλα τι να κανει αμα ακουμπαει η νυχτικια πανω? Χθες μου εφερε ο αντρας μου τα κοχυλια και σωθηκα. Μιλαμε δεν νιωθω κανεναν πονο και στεγνωνει και η κρεμα χωρις να ερχεται σε επαφη με το σουτιεν. Εμενα με βολεψαν πολυ για τη συγκεκριμενη χρηση

Χρόνια πολλά κορίτσι μου με υγεία να χαίρεσε το μπεμπακι σου !!! Δωστού πολλά φιλάκια!!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Cath3rine είπε:

Καλησπερα κορίτσια!!! Καλα χριστούγεννα... Εφτασε κ η ωρα που λέγαμε τόσο καιρό!!! 

@nanoula90 κ εμενα με πληγωσε απο την πρώτη φορά στο θηλασμό αλλα εβαλα αυτή τη κρέμα της medela... Να σ πω την αλήθεια δεν είδα ακομα διαφορά!επισης φιλενάδα εσυ βρήκες παιδίατρο γτ τωρα πέφτουμε πανω στις γιορτές ...

@ΒαλεντιναΧρηστος πως πας εσυ με το κοριτσάκι σου;;;  αν θες για το πινακακι ο δικός μου είναι 49cm.. 

Κοριτσια συνεχίζετε κανονικά τα φάρμακα όπως παίρναμε κατα τη διάρκεια τηε εγκυμοσύνης;

Γεια σου φιλη μου. Εγω ειδα διαφορα αλλα πρεπει να αφησεις το στηθος χωρις να ακουμπαει τπτ πανω για να δρασει. Επισης και το ιδιο σου το γαλα κανει θαυματα. Να φανταστεις εμενα με ματωσε τοσο που μου ειπαν εκει οι μαιες να μη το θηλασω απο αυτο το στηθος για 2 γευματα. Οποτε εβαλα την κρεμα κ αφησα το στηθος ελευθερο και οντως μετα απο 2 γευματα ηταν μια χαρα.

Παιδιατρο μου ειχαν συστησει αλλα τελικα προς το παρον εχω τον παιδιατρο απο το μαιευτηριο! Την τελευταια μερα που παιρναμε εξιτηριο κ περασε ο παιδιατρος να μας ενημερωσει για την κατασταση του μωρου ανακαλυψαμε οτι ειμαστε γειτονακια! Πηρα την καρτα του κ εχω αυτον προς το παρον μιας κ ειχε ηδη δει το μωρο κ το ιστορικο του.

@ΒαλεντιναΧρηστος εμενα 52cm ο μικρος!

πρίν από 13 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσι μου με υγεία να χαίρεσε το μπεμπακι σου !!! Δωστού πολλά φιλάκια!!!! 

Χρονια πολλα αγαπη μ και συ στη μικρη σου!! Να χαιρεσαι την οικογενεια σου!

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια και χρόνια πολλά! 

Διαβάζω αυτά που γράψατε και χαμογελάω γιατί όλες τα ίδια ρωτάμε και σκεφτόμαστε! Για τα κακά και εγω ρώτησα και την παιδίατρο,  είναι φυσικό το χρώμα χρυσό καφέ ανοιχτό και τα σπορακια. Και μας χεζει όλη μέρα! Μιλάμε για πολύ πανα! 

 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα κι από μένα!!! Είχα καιρό να σας γράψω αλλά δεν ήμουνα και πολύ καλά ψυχολογικά.. εμείς βγήκαμε από το μαιευτήριο την περασμένη Τετάρτη με απώλεια βάρους 11% από 3.255 στα 2.900 και ίκτερο στα 10.λογω ασυμβατότητας ρέζους μας είπαν να ξαναπάμε για έλεγχο βάρους και ίκτερου σε δύο μέρες. Στον επανέλεγχο βρήκαν ότι είχε πάρει μόνο 30γρ. και ότι ο ίκτερος είχε φτάσει στο 19. Τον κράτησαν μέσα για να τον βάλουν στις λάμπες. Απλά με τρομοκράτησαν παρά πολύ... Μου δημιούργησαν την εντύπωση ότι το μωρό έπαθε ίκτερο επειδή δεν τρεφόταν καλά λόγω θηλασμού και ότι ο ίκτερος μπορεί να του δημιουργήσει πρόβλημα στον εγκέφαλο. Έφτασα στο σημείο να φοβάμαι να πάρω το παιδί στο σπίτι και δεν είχα καθόλου όρεξη για οτιδήποτε. Τελικά βρέθηκαν μια καλή παιδιατρος και μια ειδικευόμενη στο νοσοκομείο αλλά και η δικιά μας παιδίατρος που ήρθε χθες να τον δει που με καθησύχασαν...του δινω πλέον και λίγο ξένο μέχρι να σταθεροποιηθεί ο ίκτερος για να μπορεί να μου βρέχει πολλές πάνες και αύριο πάμε πάλι για επανεξέταση... Με τον θηλασμό δεν έχω αντιμετωπίσει προβλημα... Δεν πονάει το στήθος μου ούτε έχει πρηστεί πολύ ούτε στις θηλές πονάω απλά δεν ξέρω αν το μωρό τρέφεται σωστά..

Σκέφτομαι μόλις τελειώσει αυτή η ιστορία με τον ίκτερο και κόψω το ξένο να πάρω μια σύμβουλο θηλασμού να έρθει να μας δεί... 


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Natasoula85 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κι από μένα!!! Είχα καιρό να σας γράψω αλλά δεν ήμουνα και πολύ καλά ψυχολογικά.. εμείς βγήκαμε από το μαιευτήριο την περασμένη Τετάρτη με απώλεια βάρους 11% από 3.255 στα 2.900 και ίκτερο στα 10.λογω ασυμβατότητας ρέζους μας είπαν να ξαναπάμε για έλεγχο βάρους και ίκτερου σε δύο μέρες. Στον επανέλεγχο βρήκαν ότι είχε πάρει μόνο 30γρ. και ότι ο ίκτερος είχε φτάσει στο 19. Τον κράτησαν μέσα για να τον βάλουν στις λάμπες. Απλά με τρομοκράτησαν παρά πολύ... Μου δημιούργησαν την εντύπωση ότι το μωρό έπαθε ίκτερο επειδή δεν τρεφόταν καλά λόγω θηλασμού και ότι ο ίκτερος μπορεί να του δημιουργήσει πρόβλημα στον εγκέφαλο. Έφτασα στο σημείο να φοβάμαι να πάρω το παιδί στο σπίτι και δεν είχα καθόλου όρεξη για οτιδήποτε. Τελικά βρέθηκαν μια καλή παιδιατρος και μια ειδικευόμενη στο νοσοκομείο αλλά και η δικιά μας παιδίατρος που ήρθε χθες να τον δει που με καθησύχασαν...του δινω πλέον και λίγο ξένο μέχρι να σταθεροποιηθεί ο ίκτερος για να μπορεί να μου βρέχει πολλές πάνες και αύριο πάμε πάλι για επανεξέταση... Με τον θηλασμό δεν έχω αντιμετωπίσει προβλημα... Δεν πονάει το στήθος μου ούτε έχει πρηστεί πολύ ούτε στις θηλές πονάω απλά δεν ξέρω αν το μωρό τρέφεται σωστά..

Σκέφτομαι μόλις τελειώσει αυτή η ιστορία με τον ίκτερο και κόψω το ξένο να πάρω μια σύμβουλο θηλασμού να έρθει να μας δεί... 

Καλημερα κοριτσι μου!!! Μην ακους τις μ@@ που μπορει να σου πουνε. Σημασια εχει να πεσει ο ικτερος του παιδιου. Τωρα ποσο ειναι ? Επεσε?

Και μεις σχεδον παρομοιο θεμα εκτος βεβαια απο την τιμη του ικτερου, εμεις βγηκαμε με 12,6 . Και γω εχω ασυμβατοτητα ρεζους, εγω αρνητικο το μωρο θετικο και επισης πολυ μεγαλη απωλεια βαρους. Εμεις χασαμε περιπου 20 % κ ευτυχως που γεννηθηκε με καλα κιλα (3350) κ ειχε περιθωριο. Ο ικτερος τωρα ειναι γυρω στο 10  κ τον βγαζω στο φως οποτε εχει καλο καιρο. 

Εγω με τον θηλασμο εχω ενα θεματακι. Δεν μπορει να πιασει σωστα τη θηλαια αλω και αργουμε πολυ. Χανουμε μιση ωρα καθε φορα μεχρι να το βρει και μεχρι τοτε εχει ηδη κουραστει και μου κοιμαται στο 5λεπτο θηλασμου. Ισως κ γω να μην τον τοποθετω σωστα. Ομως βρεχει πολλες πανες, οποτε ειμαι ηρεμη οτι τρωει. Βγαζω κ γαλα με το χερι και του δινω με μπιμπερο για να χω μια εικονα ποσο τρωει. Εχω πολυ καλη παραγωγη, αλλα εκεινος δυσκολευεται να βεντουζαρει ρε γαμωτο και στεναχωριεμαι. Κ γω θα παρω συμβουλο. Αυριο θα μιλησω μαζι της. 

 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Natasoula85 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κι από μένα!!! Είχα καιρό να σας γράψω αλλά δεν ήμουνα και πολύ καλά ψυχολογικά.. εμείς βγήκαμε από το μαιευτήριο την περασμένη Τετάρτη με απώλεια βάρους 11% από 3.255 στα 2.900 και ίκτερο στα 10.λογω ασυμβατότητας ρέζους μας είπαν να ξαναπάμε για έλεγχο βάρους και ίκτερου σε δύο μέρες. Στον επανέλεγχο βρήκαν ότι είχε πάρει μόνο 30γρ. και ότι ο ίκτερος είχε φτάσει στο 19. Τον κράτησαν μέσα για να τον βάλουν στις λάμπες. Απλά με τρομοκράτησαν παρά πολύ... Μου δημιούργησαν την εντύπωση ότι το μωρό έπαθε ίκτερο επειδή δεν τρεφόταν καλά λόγω θηλασμού και ότι ο ίκτερος μπορεί να του δημιουργήσει πρόβλημα στον εγκέφαλο. Έφτασα στο σημείο να φοβάμαι να πάρω το παιδί στο σπίτι και δεν είχα καθόλου όρεξη για οτιδήποτε. Τελικά βρέθηκαν μια καλή παιδιατρος και μια ειδικευόμενη στο νοσοκομείο αλλά και η δικιά μας παιδίατρος που ήρθε χθες να τον δει που με καθησύχασαν...του δινω πλέον και λίγο ξένο μέχρι να σταθεροποιηθεί ο ίκτερος για να μπορεί να μου βρέχει πολλές πάνες και αύριο πάμε πάλι για επανεξέταση... Με τον θηλασμό δεν έχω αντιμετωπίσει προβλημα... Δεν πονάει το στήθος μου ούτε έχει πρηστεί πολύ ούτε στις θηλές πονάω απλά δεν ξέρω αν το μωρό τρέφεται σωστά..

Σκέφτομαι μόλις τελειώσει αυτή η ιστορία με τον ίκτερο και κόψω το ξένο να πάρω μια σύμβουλο θηλασμού να έρθει να μας δεί... 

Κορίτσι μου κι εμείς είχαμε θέμα. Με. Τον ίκτερο, και έχω και ασυμβατότητα ρεζους.... Εμείς βγήκαμε με 15 ίκτερο και μας είπαν να ξαναπάμε την επόμενη μέρα για επανέλεγχο, ήταν πάλι 15 και μου είπαν ότι από δω και πέρα θα συνεννοηθώ με την παιδίατρο για ότι χρειαστεί... Εμάς πλέον έφυγε τελείως, βοήθησε πολύ το ξένο γάλα... Πάντως εγώ είχα αγχωθεί πολύ που δεν είχε πέσει καθόλου ο ίκτερος αλλά μου είπαν ότι είναι καλό που ήταν σταθερός.... 

Εμείς έχουμε άλλο θέμα τώρα.... Μας ήρθε χαρτί στο σπίτι από το ινστιτούτο υγείας του παιδιού από το παίδων να κάνουμε επανεξέταση για την έλλειψη ενζύμου και τα υπόλοιπα στην μικρή, ότι τα αποτελέσματα είναι μεν φυσιολογικά αλλά ζητούν επανέλεγχος λόγω προωροτητας.... Πήραμε αίμα και το στείλαμε πίσω, αλλά μου έκανε πολύ εντύπωση που το ζήτησαν μόνο από τη μικρή.... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!!! Μην ακους τις μ@@ που μπορει να σου πουνε. Σημασια εχει να πεσει ο ικτερος του παιδιου. Τωρα ποσο ειναι ? Επεσε?

Και μεις σχεδον παρομοιο θεμα εκτος βεβαια απο την τιμη του ικτερου, εμεις βγηκαμε με 12,6 . Και γω εχω ασυμβατοτητα ρεζους, εγω αρνητικο το μωρο θετικο και επισης πολυ μεγαλη απωλεια βαρους. Εμεις χασαμε περιπου 20 % κ ευτυχως που γεννηθηκε με καλα κιλα (3350) κ ειχε περιθωριο. Ο ικτερος τωρα ειναι γυρω στο 10  κ τον βγαζω στο φως οποτε εχει καλο καιρο. 

Εγω με τον θηλασμο εχω ενα θεματακι. Δεν μπορει να πιασει σωστα τη θηλαια αλω και αργουμε πολυ. Χανουμε μιση ωρα καθε φορα μεχρι να το βρει και μεχρι τοτε εχει ηδη κουραστει και μου κοιμαται στο 5λεπτο θηλασμου. Ισως κ γω να μην τον τοποθετω σωστα. Ομως βρεχει πολλες πανες, οποτε ειμαι ηρεμη οτι τρωει. Βγαζω κ γαλα με το χερι και του δινω με μπιμπερο για να χω μια εικονα ποσο τρωει. Εχω πολυ καλη παραγωγη, αλλα εκεινος δυσκολευεται να βεντουζαρει ρε γαμωτο και στεναχωριεμαι. Κ γω θα παρω συμβουλο. Αυριο θα μιλησω μαζι της. 

 

 

1 hour ago, Anastasia_paris είπε:

Κορίτσι μου κι εμείς είχαμε θέμα. Με. Τον ίκτερο, και έχω και ασυμβατότητα ρεζους.... Εμείς βγήκαμε με 15 ίκτερο και μας είπαν να ξαναπάμε την επόμενη μέρα για επανέλεγχο, ήταν πάλι 15 και μου είπαν ότι από δω και πέρα θα συνεννοηθώ με την παιδίατρο για ότι χρειαστεί... Εμάς πλέον έφυγε τελείως, βοήθησε πολύ το ξένο γάλα... Πάντως εγώ είχα αγχωθεί πολύ που δεν είχε πέσει καθόλου ο ίκτερος αλλά μου είπαν ότι είναι καλό που ήταν σταθερός.... 

Εμείς έχουμε άλλο θέμα τώρα.... Μας ήρθε χαρτί στο σπίτι από το ινστιτούτο υγείας του παιδιού από το παίδων να κάνουμε επανεξέταση για την έλλειψη ενζύμου και τα υπόλοιπα στην μικρή, ότι τα αποτελέσματα είναι μεν φυσιολογικά αλλά ζητούν επανέλεγχος λόγω προωροτητας.... Πήραμε αίμα και το στείλαμε πίσω, αλλά μου έκανε πολύ εντύπωση που το ζήτησαν μόνο από τη μικρή.... 

Ο ίκτερος έπεσε αφού τον βάλανε και στην λάμπα και για αυτό την Κυριακή βγήκαμε από το νοσοκομείο. Σήμερα τον ξαναμετρησαν και είχε 10 ίκτερο απλά τώρα το θέμα τους είναι το ότι δεν παίρνει κιλά... Βγήκαμε από το νοσοκομείο με 2.900 (3.255 βάρος γέννησης), δύο μέρες μετά ήταν 2.930, ξαναμπήκε στο νοσοκομείο λόγω ίκτερου και δύο μέρες μετά βγήκε με βάρος 2.900 και άλλες δύο μέρες μετά έχει βάρος 2.920. δηλαδή. Ουσιαστικά όσο νοσηλευόταν και τον τάιζαν αυτές φουλ ξένο δεν πήρε γραμμάριο αλλά έχασε κιόλας... Και μετά ρωτάνε εμένα αν τον ταιζω...


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Natasoula85 είπε:

 

Ο ίκτερος έπεσε αφού τον βάλανε και στην λάμπα και για αυτό την Κυριακή βγήκαμε από το νοσοκομείο. Σήμερα τον ξαναμετρησαν και είχε 10 ίκτερο απλά τώρα το θέμα τους είναι το ότι δεν παίρνει κιλά... Βγήκαμε από το νοσοκομείο με 2.900 (3.255 βάρος γέννησης), δύο μέρες μετά ήταν 2.930, ξαναμπήκε στο νοσοκομείο λόγω ίκτερου και δύο μέρες μετά βγήκε με βάρος 2.900 και άλλες δύο μέρες μετά έχει βάρος 2.920. δηλαδή. Ουσιαστικά όσο νοσηλευόταν και τον τάιζαν αυτές φουλ ξένο δεν πήρε γραμμάριο αλλά έχασε κιόλας... Και μετά ρωτάνε εμένα αν τον ταιζω...

Μπορεί να είναι φυσιολογικό, τι να πω.... Κι εμένα 10 μέρες μετά που θα έπρεπε να έχει ανακτήσει το βάρος του και να χει βάλει κιόλας, ήταν σταθερός στα ίδια κιλά. Ούτε έβαλε ούτε έχασε... Μετά από 10 μέρες άρχισε να παίρνει τα πάνω του και να βάζει, και σκέψου ότι εγώ δίνω μόνο ξένο, οπότε είμαι σίγουρη ότι τρωει!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Μπορεί να είναι φυσιολογικό, τι να πω.... Κι εμένα 10 μέρες μετά που θα έπρεπε να έχει ανακτήσει το βάρος του και να χει βάλει κιόλας, ήταν σταθερός στα ίδια κιλά. Ούτε έβαλε ούτε έχασε... Μετά από 10 μέρες άρχισε να παίρνει τα πάνω του και να βάζει, και σκέψου ότι εγώ δίνω μόνο ξένο, οπότε είμαι σίγουρη ότι τρωει!!! 

Την δικιά μου την παιδίατρο δεν την είδα να αγχώνεται πάντως για το βάρος... Έχουμε καταλήξει να πηγαίνουμε μέρα παρά μέρα στο νοσοκομείο...αντί να ξεκουραζόμαστε νεογέννητο κ λεχώνα κουραζόμαστε... Καο έχω φτάσει στο σημείο να μην έχω όρεξη να ασχοληθώ με το μωρό μου... Με το ζόρι τον θηλάζω και μετά τον παραδίδω στην μάνα μου... 


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Natasoula85 είπε:

Την δικιά μου την παιδίατρο δεν την είδα να αγχώνεται πάντως για το βάρος... Έχουμε καταλήξει να πηγαίνουμε μέρα παρά μέρα στο νοσοκομείο...αντί να ξεκουραζόμαστε νεογέννητο κ λεχώνα κουραζόμαστε... Καο έχω φτάσει στο σημείο να μην έχω όρεξη να ασχοληθώ με το μωρό μου... Με το ζόρι τον θηλάζω και μετά τον παραδίδω στην μάνα μου... 

Αχ βρε κοριτσι μου, παροδικο ειναι. Εχεις δικιο, ακομα δεν προλαβες να βγεις απο το μαιευτηριο και τρεχετε. Αλλα θα δεις μερα με τη μερα μεγαλη διαφορα. Εμενα εχασε το 20% του βαρους, μιλαμε για πολυ μεγαλο ποσοστο, κι ομως ο παιδιατρος δεν φανηκε να ανησυχει ιδιαιτερα. Ισως ειναι στο παιδι. Ευχομαι συντομα να βρειτε τις ισορροπιες σας γιατι κακως τα ψεματα το πρωτο και κυριοτερο ειναι να ειναι η μαμα καλα για να ειναι κ το μωρο. Προσεχε τον εαυτο σου και εαν μπορεις να ξεκουραζεσαι. Θα φτιαξουν ολα συντομα.εφοσον επεσε ο ικτερος, ολα τα υπολοιπα θα ερθουν. 

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 46 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Την δικιά μου την παιδίατρο δεν την είδα να αγχώνεται πάντως για το βάρος... Έχουμε καταλήξει να πηγαίνουμε μέρα παρά μέρα στο νοσοκομείο...αντί να ξεκουραζόμαστε νεογέννητο κ λεχώνα κουραζόμαστε... Καο έχω φτάσει στο σημείο να μην έχω όρεξη να ασχοληθώ με το μωρό μου... Με το ζόρι τον θηλάζω και μετά τον παραδίδω στην μάνα μου... 

Υπομονή κορίτσι μου, σε καταλαβαίνω.... Που μυαλό και όρεξη..... Θα τους βρείτε τους ρυθμούς σας σιγά σιγά και όλα θα είναι μια χαρά!!! Σκέψου ότι το μωράκι σου ειναι μια χαρά υγιέστατο, ότι είναι είναι παροδικο δεν θα κρατήσει για πολύ.. 

  • Ευχαριστώ 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια. ΒγηκαμΒγηκαμε κ εμεις απο το νοσοκομειο. ..αλλα οι πονοι της καισαρικης αφορητοι. ΕκανΕκανα καθετη τομή κ επειδή ο πλακούντα ηταν διηθητικος έκανα και υστερεκτομη. Ποναω παρα πολυ. Πρεπει να σηκώνομαι κ για τη μικρη.καταβαλλω τεραστια προσπαθεια.

Η μικρη κ εμενα ειχε ικτερο κ την εβαλαν στη λαμπα. Αγχωνομαι κ εγω κοιμαται συνεχεια. Την ξυπναω την ταιζω με το ζορι να φαει 30ml. Δινω ξενο γιατι δεν εχω κ πολυ εγω. Εσας ποσο τρωνε τα μωρα ? Εγω τη μικρη την πηρα τη Δευτερα το βραδυ απο το νοσοκομειο. Ειμαστε μολις 2 μερες μαζι κ αγχωνομαι γιατι ειναι πολυ αδυνατουλα πολυ μικρουλα. Ο μεγαλοςψμου ηταν 4 κιλα οταν γεννηθηκε κ ηταν ολα πιο ευκολα . Εμενα ειχε 13 ικτερο. Τωρα θα τηλ αυριο να δω ποτε μπορω να την παω στην παιδιατρο μου να μου πει καλυτερα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Sun38mam είπε:

Καλησπερα κοριτσια. ΒγηκαμΒγηκαμε κ εμεις απο το νοσοκομειο. ..αλλα οι πονοι της καισαρικης αφορητοι. ΕκανΕκανα καθετη τομή κ επειδή ο πλακούντα ηταν διηθητικος έκανα και υστερεκτομη. Ποναω παρα πολυ. Πρεπει να σηκώνομαι κ για τη μικρη.καταβαλλω τεραστια προσπαθεια.

Η μικρη κ εμενα ειχε ικτερο κ την εβαλαν στη λαμπα. Αγχωνομαι κ εγω κοιμαται συνεχεια. Την ξυπναω την ταιζω με το ζορι να φαει 30ml. Δινω ξενο γιατι δεν εχω κ πολυ εγω. Εσας ποσο τρωνε τα μωρα ? Εγω τη μικρη την πηρα τη Δευτερα το βραδυ απο το νοσοκομειο. Ειμαστε μολις 2 μερες μαζι κ αγχωνομαι γιατι ειναι πολυ αδυνατουλα πολυ μικρουλα. Ο μεγαλοςψμου ηταν 4 κιλα οταν γεννηθηκε κ ηταν ολα πιο ευκολα . Εμενα ειχε 13 ικτερο. Τωρα θα τηλ αυριο να δω ποτε μπορω να την παω στην παιδιατρο μου να μου πει καλυτερα. 

Καλη αναρρωση κοριτσι μου!! Αχ τι να πω, καταλαβαινω οτι εισαι δυσκολα αλλα σκεψου οτι μονο αυτο εμεινε. Η αναρρωση. Κανε λιγη υπομονη αγαπη μου και να εισαι δυνατη κυριως ψυχικα για να μπορεις να ανταπεξελθεις. 

Η μικρη σου ποσο γεννηθηκε?? Οσο για το ποσο τρωει δεν ξερω ακριβως να σου πω για τον δικο μου, αλλα 3 φορες που χρησιμοποιησα μπιμπερο ηπιε κατα μεσο ορο 40 ml. Οποτε μην ανησυχεις για την μικρη, απλα αν κοιμαται πολυ να την ξυπνας εσυ να μην παραλειπει γευματα. 

Λιγη ακομα υπομονη καλη μου κανε. Εχεις την μικρη στην αγκαλια σου μετα απο τοσο κοπο και τοσα πολλα που περασες και αυτο μονο να εχεις στο μυαλο σου!

 

Κοριτσια εμας εχθες μας επεσε και ο αφαλος! Τοσο νωρις πεφτει?? Νομιζα ηθελε καμια 12αρια μερες.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Καλη αναρρωση κοριτσι μου!! Αχ τι να πω, καταλαβαινω οτι εισαι δυσκολα αλλα σκεψου οτι μονο αυτο εμεινε. Η αναρρωση. Κανε λιγη υπομονη αγαπη μου και να εισαι δυνατη κυριως ψυχικα για να μπορεις να ανταπεξελθεις. 

Η μικρη σου ποσο γεννηθηκε?? Οσο για το ποσο τρωει δεν ξερω ακριβως να σου πω για τον δικο μου, αλλα 3 φορες που χρησιμοποιησα μπιμπερο ηπιε κατα μεσο ορο 40 ml. Οποτε μην ανησυχεις για την μικρη, απλα αν κοιμαται πολυ να την ξυπνας εσυ να μην παραλειπει γευματα. 

Λιγη ακομα υπομονη καλη μου κανε. Εχεις την μικρη στην αγκαλια σου μετα απο τοσο κοπο και τοσα πολλα που περασες και αυτο μονο να εχεις στο μυαλο σου!

 

Κοριτσια εμας εχθες μας επεσε και ο αφαλος! Τοσο νωρις πεφτει?? Νομιζα ηθελε καμια 12αρια μερες.

Η μικρη γεννηθηκε 2700. Αλλα τη Δευτερα το βραδυ μεσα σε ολη αυτη τη φασαρια να την παρουμε κ εγω να ποναω φριχτα δεν ρωτησα ποσα κιλα ηταν. Κ δε γραφει πουθενσ το βιβλιαριο. Η αληθεια εινσι οτι ειμαι τοοοοοσο κουρασμενη κ αδυναμη κ θελω συνεχεια να ειμαι ξαπλωμενη. Νιωθω τρομερη εξαντληση κοριτσια σερνομαι κυριολεκτικα αλλα κανω κουραγιο για τη μικρη. Τα ραμματα θα τα κοψω σε 20 μερες αλλα η τομη οπως κ το στομιο της παροχετευσης συνεχεια βγαζουν κ πρεπει συνεχεια να κανω κ αλλαγες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Sun38mam είπε:

Καλησπερα κοριτσια. ΒγηκαμΒγηκαμε κ εμεις απο το νοσοκομειο. ..αλλα οι πονοι της καισαρικης αφορητοι. ΕκανΕκανα καθετη τομή κ επειδή ο πλακούντα ηταν διηθητικος έκανα και υστερεκτομη. Ποναω παρα πολυ. Πρεπει να σηκώνομαι κ για τη μικρη.καταβαλλω τεραστια προσπαθεια.

Η μικρη κ εμενα ειχε ικτερο κ την εβαλαν στη λαμπα. Αγχωνομαι κ εγω κοιμαται συνεχεια. Την ξυπναω την ταιζω με το ζορι να φαει 30ml. Δινω ξενο γιατι δεν εχω κ πολυ εγω. Εσας ποσο τρωνε τα μωρα ? Εγω τη μικρη την πηρα τη Δευτερα το βραδυ απο το νοσοκομειο. Ειμαστε μολις 2 μερες μαζι κ αγχωνομαι γιατι ειναι πολυ αδυνατουλα πολυ μικρουλα. Ο μεγαλοςψμου ηταν 4 κιλα οταν γεννηθηκε κ ηταν ολα πιο ευκολα . Εμενα ειχε 13 ικτερο. Τωρα θα τηλ αυριο να δω ποτε μπορω να την παω στην παιδιατρο μου να μου πει καλυτερα. 

Καταρχήν κορίτσι μου καλή ανάρρωση σου εύχομαι.... Είναι πολύ δύσκολο όταν έχεις και μεγαλύτερο παιδί, κι εγώ τις πρώτες μέρες τράβηξα πολλά με τον μεγάλο, θες δε θες σηκώνεσαι από την πρώτη μέρα.... Πόσο ημερών είναι τώρα η μικρή σου???? Εμένα πλέον πίνουν κατά μέσο όρο 100ml στο τετραωρο, στην αρχη έπιναν περίπου 60, ο μικρός πάντα λίγο λιγότερο,κοντά στα 40-50....πάντως ειδικά τον μικρό όταν τον πήρα από τη μενν στο σπίτι έπινε με το ζόρι 30-35....μετα από λίγες μέρες άρχισε να στρώνει... 

πρίν από 7 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλη αναρρωση κοριτσι μου!! Αχ τι να πω, καταλαβαινω οτι εισαι δυσκολα αλλα σκεψου οτι μονο αυτο εμεινε. Η αναρρωση. Κανε λιγη υπομονη αγαπη μου και να εισαι δυνατη κυριως ψυχικα για να μπορεις να ανταπεξελθεις. 

Η μικρη σου ποσο γεννηθηκε?? Οσο για το ποσο τρωει δεν ξερω ακριβως να σου πω για τον δικο μου, αλλα 3 φορες που χρησιμοποιησα μπιμπερο ηπιε κατα μεσο ορο 40 ml. Οποτε μην ανησυχεις για την μικρη, απλα αν κοιμαται πολυ να την ξυπνας εσυ να μην παραλειπει γευματα. 

Λιγη ακομα υπομονη καλη μου κανε. Εχεις την μικρη στην αγκαλια σου μετα απο τοσο κοπο και τοσα πολλα που περασες και αυτο μονο να εχεις στο μυαλο σου!

 

Κοριτσια εμας εχθες μας επεσε και ο αφαλος! Τοσο νωρις πεφτει?? Νομιζα ηθελε καμια 12αρια μερες.

Νανούλα μου ο αφαλος πέφτει μέσα στις πρώτες 12 μέρες ζωής... Αν δεν πέσει ενημερώνεις τον παιδιατρο..

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...