Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

Κοριτσια  μουυυυ χαμος απο μωρακια Χριστουγεννιατικα!Γεννησα κ γω 3.450 η μπεμπουκα μας κ 51  εκ!ενθουσιασμενη αλλα ακομη μεσα στο μαιευτηριο 6η μερα εχουμε ικτερο εχω φρικαρει απο τις τοσες μερες εδω αλλα ειμαι τοσο χαρουμενηηη!!Απιστευτα δυνατη εμπειρια ο τοκετος τα ειδα ολα!Να μας ζησουν σε ολες γερα κ τυχερα!!

Κοριτσι μου εδωσες ξενο μηπως παρει τα πανω της η μπουμπου?Υπομονη που θα παει θα βγείτε. Ελπιζω να τελειωσαν και οιεργασιες και να μη τρως και το πακετο με τα τρυπανια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Karpouzaki35  ΠΗΤ 4/12 Γ.6/11? ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.640kg 50cm

@Σεβη93            ΠΗΤ 5/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Diavolitsa        ΠΗΤ 9/12 Γ?? ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.950kg cm??

@Ioio                  ΠΗΤ 10/12 Γ.10/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ kg?? cm??

@Έλσα1978        ΠΗΤ 14/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@loyloy               ΠΗΤ 15/12 Γ.12/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 3490kg 53cm

@Sweetalecia     ΠΗΤ 15/12 Γ.3/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3240kg 51cm

@Δώρα              ΠΗΤ 18/12 Γ.17/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 3390kg 50cm

@Katerinaki... 11    ΠΗΤ 19/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Dimitra K            ΠΗΤ 19/12 Γ?? ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3450kg 51cm

@Vagia1985         ΠΗΤ 19/12 Γ.14/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 3630kg 53cm

@Kristi00              ΠΗΤ 20/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Eleutheria2012   ΠΗΤ 21/12 Γ.5/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.840cm 51cm

@kathyv25            ΠΗΤ 21/12 Γ.10/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 2610kg 49cm

@Irini123              ΠΗΤ 18-21/12 Γ.7/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 3050kg 52cm

@Cath3rine           ΠΗΤ 19/12 Γ.20/12 ΑΓΟΡΑΚΙ  2.980kg cm??

@sunshine83        ΠΗΤ 23/12 Γ.16/11 ΑΓΟΡΑΚΙ kg?? cm??

@ΒαλεντιναΧρηστος ΠΗΤ 23/12 Γ.19/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.200kg 52cm

@Eleni92               ΠΗΤ 25/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Natasoula85      ΠΗΤ 25/12 Γ.16/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.250kg 51cm

@Katerina-90        ΠΗΤ 25/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Anastasia_parisΠΗΤ 8/12 Γ.30/11 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.780kg 47cm ΑΓΟΡΑΚΙ 2.500kg 48cm

@noni90             ΠΗΤ 28/12 Γ.14/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.800kg cm??

@mitsaki90        ΠΗΤ 28/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@nanoula90       ΠΗΤ 30/12 Γ.20/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.300kg cm??

@zamia             ΠΗΤ 30/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 

@Anneliz           ΠΗΤ 03/01 Γ.16/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 4040kg 51cm

@Sun38mam    ΠΗΤ 09/01 Γ.18/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.750kg cm??

ΑΦΗΣΤΕ ΤΙΣ ΠΗΤ ΤΩΡΑ:-P ΠΛΕΟΝ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΚΑΤΟΣΤΑ.. ΣΤΑ ??? ΑΝΑΜΜΕΝΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΦΤΟΥΝ ΣΤΑ ΠΡΑΚΤΙΚΑ.....ΧΑΧΑΧΧΑΧΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ ΓΛΥΚΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΕ ΟΣΕΣ ΜΕΙΝΑΝΕ ΠΛΕΟΝ!!!! ΑΝ ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΜΙΑ ΑΣ Μ ΣΤΗΛΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΛΩ ΠΕΡΑΣΑ ΟΣΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες και εγκυουλες μου που είστεεε???? Εγώ τα κοιμισα όλα και έχω κάνα δυο ώρες μέχρι να ξαναρχίσουν οοοοολα ξανά φτου κι απ την αρχή!!!! 

  • Χαχα 2

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Μανούλες και εγκυουλες μου που είστεεε???? Εγώ τα κοιμισα όλα και έχω κάνα δυο ώρες μέχρι να ξαναρχίσουν οοοοολα ξανά φτου κι απ την αρχή!!!! 

Και εγω τον κοιμησα πριν μιση ωρα και ηδη εινσξ ανυσηχος.φοβάμαι........ Νομιζω θα χουμε ενα δυσκολο βραδυ.Εσυ πως τα πας με 2 μωρα?εγω με το 1 και τα χω βρει δυσκολα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , loyloy είπε:

Και εγω τον κοιμησα πριν μιση ωρα και ηδη εινσξ ανυσηχος.φοβάμαι........ Νομιζω θα χουμε ενα δυσκολο βραδυ.Εσυ πως τα πας με 2 μωρα?εγω με το 1 και τα χω βρει δυσκολα.

Εμείς καλά είμαστε, μέχρι στιγμής τουλάχιστον... Την μικρή την πιάνει μετά τις 8 και δίνει ένα ωραίο ρεσιτάλ γκρίνιας που διαρκεί κανένα δυωρακι αλλα σε γενικές γραμμές παλεύεται... Ο μικρός είναι πραγματικά σαν να μην υπάρχει... Μαμ κακα και νάνι κυριολεκτικά... Γενικά πιο πολύ κουράζομαι με τον μεγάλο πάρα με τα δίδυμα.... Εσύ πως τα πας?θηλάζετε αποκλειστικά???? Νομίζω διάβασα ότι δίνεις και συμπλήρωμα... Καλά κάνεις, δεν πειράζει... Εγώ δε θήλασα καθόλου, ζήτησα απογαλακτισμο κατευθείαν... Πέρασα δύσκολα στον μεγάλο με τον θηλασμό και δεν μπορουσα να με φανταστώ να. Θηλάζω δύο ταυτόχρονα, συν τον Ιωάννη στο σπίτι.... Πρέπει κάπως να είμαστε καλά κι εμείς οι μανούλες, κακά τα ψέματα... 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Εμείς καλά είμαστε, μέχρι στιγμής τουλάχιστον... Την μικρή την πιάνει μετά τις 8 και δίνει ένα ωραίο ρεσιτάλ γκρίνιας που διαρκεί κανένα δυωρακι αλλα σε γενικές γραμμές παλεύεται... Ο μικρός είναι πραγματικά σαν να μην υπάρχει... Μαμ κακα και νάνι κυριολεκτικά... Γενικά πιο πολύ κουράζομαι με τον μεγάλο πάρα με τα δίδυμα.... Εσύ πως τα πας?θηλάζετε αποκλειστικά???? Νομίζω διάβασα ότι δίνεις και συμπλήρωμα... Καλά κάνεις, δεν πειράζει... Εγώ δε θήλασα καθόλου, ζήτησα απογαλακτισμο κατευθείαν... Πέρασα δύσκολα στον μεγάλο με τον θηλασμό και δεν μπορουσα να με φανταστώ να. Θηλάζω δύο ταυτόχρονα, συν τον Ιωάννη στο σπίτι.... Πρέπει κάπως να είμαστε καλά κι εμείς οι μανούλες, κακά τα ψέματα... 

Ειναι φαγανος ο δικος μου.ολη την ωρα θελει γάλα αλλα δεν του φτανει το δικο μου.πινει καξ σκονη.στην αρχη ενιωθα τυψεις αλλα το καλύτερο γι αυτοβ και για μενα ειναι το ξενο.τις ξεπερασα πλεον τις τύψεις. Γερα να ναι τα μωράκια μας.Αυτο εχει σημασια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Ειναι φαγανος ο δικος μου.ολη την ωρα θελει γάλα αλλα δεν του φτανει το δικο μου.πινει καξ σκονη.στην αρχη ενιωθα τυψεις αλλα το καλύτερο γι αυτοβ και για μενα ειναι το ξενο.τις ξεπερασα πλεον τις τύψεις. Γερα να ναι τα μωράκια μας.Αυτο εχει σημασια.

Έτσι ακριβώς!!!! Αντε μωρέ ένας μπεμπαρος που από τώρα δεν χορταίνει χαχααχαχα!!!!!! Τρελα πάντως Εεεε???? Δεν συγκρίνεται με τίποτα!!!!! Χαλάλι και τα ξενυχτια και η κούραση και όλα!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Έτσι ακριβώς!!!! Αντε μωρέ ένας μπεμπαρος που από τώρα δεν χορταίνει χαχααχαχα!!!!!! Τρελα πάντως Εεεε???? Δεν συγκρίνεται με τίποτα!!!!! Χαλάλι και τα ξενυχτια και η κούραση και όλα!!!! 

Καλα σκαει και κατι χαμόγελα. Με τρελαίνει.ολη την ωρα τον φιλαω!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Καλα σκαει και κατι χαμόγελα. Με τρελαίνει.ολη την ωρα τον φιλαω!!!!!!!

Αχ κι εγώ λέω ποτέ θα μεγαλώσουν να ζουληξω λιγοοοο!!!!! Χαχαχαχαχα!!!!!! Επιτέλους τελείωσα και την κουζίνα, ώρα για ξεκούραση, προλαβαίνω μέχρι και να κοιμηθώ εκτός απροόπτου φυσικά!!!! Ελπίζω με τον καιρό, μόλις προσαρμοστουμε όλες να μπορούμε να μπαίνουμε πιο συχνά, θα αρχίσουν αλλα με τα μωράκια και θα θέλουμε σίγουρα η μία τη γνώμη της άλλης!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

Αχ κι εγώ λέω ποτέ θα μεγαλώσουν να ζουληξω λιγοοοο!!!!! Χαχαχαχαχα!!!!!! Επιτέλους τελείωσα και την κουζίνα, ώρα για ξεκούραση, προλαβαίνω μέχρι και να κοιμηθώ εκτός απροόπτου φυσικά!!!! Ελπίζω με τον καιρό, μόλις προσαρμοστουμε όλες να μπορούμε να μπαίνουμε πιο συχνά, θα αρχίσουν αλλα με τα μωράκια και θα θέλουμε σίγουρα η μία τη γνώμη της άλλης!!! 

Εγώ περιμενω να δω ποτε θα κοιμηθουμε σαν άνθρωποι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Εγώ περιμενω να δω ποτε θα κοιμηθουμε σαν άνθρωποι 

Τι να σου πω ρε φίλη, εγώ πάντως από τον μεγάλο ακόμα, 3 χρόνων έφτασε και σαν άνθρωπος όπως λες δεν έχω κοιμηθεί.... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anastasia_paris είπε:

Τι να σου πω ρε φίλη, εγώ πάντως από τον μεγάλο ακόμα, 3 χρόνων έφτασε και σαν άνθρωπος όπως λες δεν έχω κοιμηθεί.... 

Τετοια λεγε μου. Παντως αποψε δεν εχω κοιμηθεο ακόμα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσι τι κάνεις πως πας με το μωράκι σου; 

Μολις κοιμήθηκε επιτελους.πεφτω κι εγω γρήγορα γρηγορα.κουτουλαω.

Παράθεση

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , loyloy είπε:

Τετοια λεγε μου. Παντως αποψε δεν εχω κοιμηθεο ακόμα 

Γιατί έτσι ρε κορίτσι??? Δεν υπάρχει κανενας να τον κρατήσει δύο ώρες να κοιμηθείς??? Δεν γίνεται έτσι όμως, θα πέσεις και είναι πολύ νωρίς ακόμα... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...