Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

@nanoula90 @Cath3rine με το καλό κορίτσια μου, με έναν πόνο!!! @Cath3rine φίλη ελπίζω να σε βοήθησα όσο μπόρεσα, είχα και τον Ιωάννη να μου μιλάει ταυτόχρονα!!!! @ΒαλεντιναΧρηστοςκορίτσι μου καλο να σου ζήσειιιι επιτελους βγήκε η σκατουλια χάχαχαχα!!!! @loyloy μου έχω μπερδευτεί, δε θυμάμαι αν σου ευχήθηκα γι αυτό θα το ξανακάνω χιχιχιχι να σου ζήσει κορίτσι μου καλή υπομονή και καλά ξενυχτια!!!! Εμείς σήμερα πήγαμε στον γιατρό, ο μικρός μου έχει βάλει μισό κιλό και η μικρή 730γρ!!!!! Είμαστε 20 ημερών ακριβώς!!! Πάμε πολύ καλά αν εξαιρέσεις την αναμενόμενη δυσανεξία και των δύο λόγω ιστορικού, πίνουμε δηλαδή γάλα ΗΑ χωρίς λακτόζη... Αυτό να ειναι το μόνο μας πρόβλημα, δεν πειράζει!!! Κατά τα άλλα η μπουμπού ειναι γκρινιαρα, ο μπέμπης ο καλός μου ούτε που ακούγεται!!!! Την παλεύω η Τριτεκνη μάνα όσο μπορώ!!!! 

Με βοήθησες κ μάλιστα παρα πολυ!!!! Παω προετοιμασμένη...! Κι ελπιζω να με πάρουν νωρίς...!να μαι τυχερή !

Μπραβο στα μπουμπούκια σου!! Φτου φτου...!!!!! Βρε τα κορίτσια απο μικρά είμαστε πιο ζωηρές χαχαχαχα  ❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

22 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Γεννησα κοριτσια μ φυσιλογικα με επισκληριδιο 1παρα 5 μια μπουμπου 3.200 ειναι πανεμορφη.....τρομερη εμπειρια θα το ξανακανα παλι με το καλο σε ολες!!!!

Βαλεντινα μου τι υπεροχα νεα!! Να σ ζησει η πριγκιπισα!!! Τυχερη και υγιης παντα!!! Καλη ανατροφη γλυκια μου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Βαλεντινα μου τι υπεροχα νεα!! Να σ ζησει η πριγκιπισα!!! Τυχερη και υγιης παντα!!! Καλη ανατροφη γλυκια μου!!

Ευχαριστω γλυκια μ Κελυ κ εσεις οτι ποθειτε!!!:wub:

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

Θελω να πιστεύω επειδη είμαι καισαρική ισως να μην χρειαστεί κλίσμα.. Θα δείξει... Εγω ρε φίλη τπτ.. Ουτε μισό πόνο.. Εκτος πια κ αν με πιασει το βράδυ κατι, που δεν νομίζω... Το παιδί μου τελικά είναι πολυ ήσυχο...! 

Εσυ έχεις κ τους τεχνητούς πόνους.. Υπομονή! Εγω πιο πολυ αγχώνομαι για τα διαδικαστικα χαχαχα δλδ τι θα κάνω οταν πάω... Για να κλείσω το δωμάτιο... Πως θα ναι μέσα ..τωρα που είπες ξύρισμα εγω είμαι έτοιμη εκανα οτι μπορούσα από ξύρισμα... Αλλά λογικά θελουν μονοι τους να κάνουν την περιοχή.. 

 

Ποια ειχε γεννήσει τωρα με καίσαρικη μηπως μας πει τι της καναν στην προετοιμασία,!! 

Εγω εκανα καισαρικη αλλα ήταν να παω για φυσιολογικο, οπότε εκανα ολη την διαδικασια του φυσιολογικου, την οποία φοβόμουν κι εγω παρα πολυ,αλλα κοριτσια δεν ειναι τιποτααα. Φοβόμουν το κλυσμα πάρα πολυ επειδη ειχα ακούσει διάφορα, και μολις μου το εκαναν (το μονο που νιωθεις ειναι κρυο νερο που μπαινει στον ποπο, αλλα δεν ειναι όπως ακουγεται), ένιωσα τοσοο χαρουμενη επειδή λεω αυτό ηταν;;;;; το μονο που με ενοχλησε ειναι μετά που με πηραν στο δωμάτιο οπου περιμεναν να μπουν οι τεχνητοί και ακουγα τις αλλες γυναικες που γεννούσαν και φωναζαν πολυ δυνατά. Αυτο με φοβισε οσο τιποτα!


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια. Γεννησα τελικα μια μπεμπα 2750. Τηντριτη. Ημουν ενα 24ωρο στην ανανηψη. Χθες βγηκα σε θαλαμο. Οι πονοι αφορητοι..ειμαι με μορφινη κ πεθιδινη. Ακομη δεν εχω καταφερει ουτε καθιστη να μεινω στο κρεβατι.ποναω πολυ. Πηρα 4 φιαλες αιμα. Δεν τρωω τιποτα. Ελπιζω να καταφερω να σταθω στα ποδια μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Anneliz είπε:

Εγω εκανα καισαρικη αλλα ήταν να παω για φυσιολογικο, οπότε εκανα ολη την διαδικασια του φυσιολογικου, την οποία φοβόμουν κι εγω παρα πολυ,αλλα κοριτσια δεν ειναι τιποτααα. Φοβόμουν το κλυσμα πάρα πολυ επειδη ειχα ακούσει διάφορα, και μολις μου το εκαναν (το μονο που νιωθεις ειναι κρυο νερο που μπαινει στον ποπο, αλλα δεν ειναι όπως ακουγεται), ένιωσα τοσοο χαρουμενη επειδή λεω αυτό ηταν;;;;; το μονο που με ενοχλησε ειναι μετά που με πηραν στο δωμάτιο οπου περιμεναν να μπουν οι τεχνητοί και ακουγα τις αλλες γυναικες που γεννούσαν και φωναζαν πολυ δυνατά. Αυτο με φοβισε οσο τιποτα!

Κι εγω για το κλύσμα φοβαμαι χαχαχα χαζομάρα θα πεις δεν σε αγχώνει η καισαρική αλλα το κλύσμα.. Με παρηγορεί αυτο, που, λες...!!! Εγω σε καμια ωρίτσα ξεκιναω για νοσοκομείο! Ακομα νομιζω συγκρατουμαι... οσο γινεται χαλαρή...θα σας πω μετα εμπειρία!! 

πρίν από 19 λεπτά , Sun38mam είπε:

Καλημερα κοριτσια. Γεννησα τελικα μια μπεμπα 2750. Τηντριτη. Ημουν ενα 24ωρο στην ανανηψη. Χθες βγηκα σε θαλαμο. Οι πονοι αφορητοι..ειμαι με μορφινη κ πεθιδινη. Ακομη δεν εχω καταφερει ουτε καθιστη να μεινω στο κρεβατι.ποναω πολυ. Πηρα 4 φιαλες αιμα. Δεν τρωω τιποτα. Ελπιζω να καταφερω να σταθω στα ποδια μου.

Καλημερα κορίτσι μου.. Να την χαιρεσε. Να ναι γεμάτη υγεία παντα!!! Κ σ ευχομαι συντομα να επανέλθεις.. Που είμαι σίγουρη!! Ολα πηγαν καλα.. Μπράβο σου εισαι πολυ δύνατη!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Sun38mam είπε:

Καλημερα κοριτσια. Γεννησα τελικα μια μπεμπα 2750. Τηντριτη. Ημουν ενα 24ωρο στην ανανηψη. Χθες βγηκα σε θαλαμο. Οι πονοι αφορητοι..ειμαι με μορφινη κ πεθιδινη. Ακομη δεν εχω καταφερει ουτε καθιστη να μεινω στο κρεβατι.ποναω πολυ. Πηρα 4 φιαλες αιμα. Δεν τρωω τιποτα. Ελπιζω να καταφερω να σταθω στα ποδια μου.

Να σου ζήσει κοπέλα μου η μπεμπούλα σου. Τόσες ώρες στη ανάνηψη χαρά στο κουράγιο σου. Όλα να είναι περαστικά σου εύχομαι γρήγορη ανάρρωση. Θα πέρασουν όλα και θα είσαι σπίτι τα Χριστούγεννα με τα παιδάκια σου και τον άντρα σου!!! 

 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sun38mam είπε:

Καλημερα κοριτσια. Γεννησα τελικα μια μπεμπα 2750. Τηντριτη. Ημουν ενα 24ωρο στην ανανηψη. Χθες βγηκα σε θαλαμο. Οι πονοι αφορητοι..ειμαι με μορφινη κ πεθιδινη. Ακομη δεν εχω καταφερει ουτε καθιστη να μεινω στο κρεβατι.ποναω πολυ. Πηρα 4 φιαλες αιμα. Δεν τρωω τιποτα. Ελπιζω να καταφερω να σταθω στα ποδια μου.

Να σου ζησει κοπελα μου γερη κ καλοτυχη καλη ανναρωση να εχεις ολα καλα θα πανε μην ανησυχεις ειπανε να μας παιδεψουν οι μπεμπες του '18....:wub:

5 ώρες πρίν, loyloy είπε:

@ΒαλεντιναΧρηστος να τη χαίρεσαι τη μπουμπου σου!!!!!!!γερη να ειναι!!!!!

Ευχαριστω κοπελα μου.....πως πατε εσεις;;;

@Karpouzaki35  ΠΗΤ 4/12 Γ.6/11? ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.640kg 50cm

@Σεβη93            ΠΗΤ 5/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Diavolitsa        ΠΗΤ 9/12 Γ?? ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.950kg cm??

@Ioio                  ΠΗΤ 10/12 Γ.10/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ kg?? cm??

@Έλσα1978        ΠΗΤ 14/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@loyloy               ΠΗΤ 15/12 Γ.12/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 3490kg 53cm

@Sweetalecia     ΠΗΤ 15/12 Γ.3/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3240kg 51cm

@Δώρα              ΠΗΤ 18/12 Γ.17/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 3390kg 50cm

@Katerinaki... 11    ΠΗΤ 19/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Dimitra K            ΠΗΤ 19/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 

@Vagia1985         ΠΗΤ 19/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Kristi00              ΠΗΤ 20/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Eleutheria2012   ΠΗΤ 21/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@kathyv25            ΠΗΤ 21/12 Γ.10/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 2610kg cm??

@Irini123              ΠΗΤ 18-21/12 Γ.7/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 3050kg 52cm

@Cath3rine           ΠΗΤ 19/12 ΑΓΟΡΑΚΙ   

@sunshine83        ΠΗΤ 23/12 Γ.16/11 ΑΓΟΡΑΚΙ kg?? cm??

@ΒαλεντιναΧρηστος ΠΗΤ 23/12 Γ.19/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.200kg 52cm

@Eleni92               ΠΗΤ 25/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Natasoula85      ΠΗΤ 25/12 Γ.16/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.250kg 51cm

@Katerina-90        ΠΗΤ 25/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Anastasia_parisΠΗΤ 8/12 Γ.30/11 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.780kg 47cm ΑΓΟΡΑΚΙ 2.500kg 48cm

@noni90             ΠΗΤ 28/12 Γ.14/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.800kg cm??

@mitsaki90        ΠΗΤ 28/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@nanoula90       ΠΗΤ 30/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@zamia             ΠΗΤ 30/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 

@Anneliz           ΠΗΤ 03/01 Γ.16/12 ΑΓΟΡΑΚΙ 4040kg 51cm

@Sun38mam    ΠΗΤ 09/01 Γ.18/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.750kg cm??

ΑΦΗΣΤΕ ΤΙΣ ΠΗΤ ΤΩΡΑ:-P ΠΛΕΟΝ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΚΑΤΟΣΤΑ.. ΣΤΑ ??? ΑΝΑΜΜΕΝΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΦΤΟΥΝ ΣΤΑ ΠΡΑΚΤΙΚΑ.....ΧΑΧΑΧΧΑΧΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ ΓΛΥΚΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Sun38mam είπε:

Καλημερα κοριτσια. Γεννησα τελικα μια μπεμπα 2750. Τηντριτη. Ημουν ενα 24ωρο στην ανανηψη. Χθες βγηκα σε θαλαμο. Οι πονοι αφορητοι..ειμαι με μορφινη κ πεθιδινη. Ακομη δεν εχω καταφερει ουτε καθιστη να μεινω στο κρεβατι.ποναω πολυ. Πηρα 4 φιαλες αιμα. Δεν τρωω τιποτα. Ελπιζω να καταφερω να σταθω στα ποδια μου.

Να σου ζησει η μπεμπα σου.Μονο και μονο επειδη ηταβ δυσκολη η περιπτωση σου να σκεφτεσαι οτι ολα πηγαν καλα και θα γυρίσεις σπιτακι σου στο παιδακι σου και με τη μπεμπα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, Sun38mam είπε:

Καλημερα κοριτσια. Γεννησα τελικα μια μπεμπα 2750. Τηντριτη. Ημουν ενα 24ωρο στην ανανηψη. Χθες βγηκα σε θαλαμο. Οι πονοι αφορητοι..ειμαι με μορφινη κ πεθιδινη. Ακομη δεν εχω καταφερει ουτε καθιστη να μεινω στο κρεβατι.ποναω πολυ. Πηρα 4 φιαλες αιμα. Δεν τρωω τιποτα. Ελπιζω να καταφερω να σταθω στα ποδια μου.

Να σου ζησει το μωρακι σου.Ταλαιπωρησε λαρκετα ομως θα περασει να σκεφτεσαι οτι ολα πηγαν καλα για σενα και το μωρο.

Βαλεντινα να σου ζησει κοριτσακι μου. Γερη και τυχερη να ναι κι αυτη κι εσυ Τωρα ερχονται τα καλυτερα Χριστουγεννα αγκαλια με τα μπεμπακια σας

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου γεννησα κ γω.

3300 με προκληση και επισκληριδιο. Αλλα ημουν στενη πολυ και πονεσα αρκετα στο σπρωξιμο. Αφου ο μικρος δεν εβγαινε, του βαλαμε βεντουζα για να βγει. Πονεσα πολυ αλλα τα καταφεραμε στο τελος. Τωρα μολις θηλασαμε και κοιμηθηκε.

@Cath3rine  περιμενουμε νεα σου.

@Sun38mam να σου ζησει κοριτσι μου. Γερο και κσλοτυχο να ειναι, ολα να πσνε καλα κσι καλη αναρρωση ευχομαι

  • Μου αρέσει 4

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Sun38mam είπε:

Καλημερα κοριτσια. Γεννησα τελικα μια μπεμπα 2750. Τηντριτη. Ημουν ενα 24ωρο στην ανανηψη. Χθες βγηκα σε θαλαμο. Οι πονοι αφορητοι..ειμαι με μορφινη κ πεθιδινη. Ακομη δεν εχω καταφερει ουτε καθιστη να μεινω στο κρεβατι.ποναω πολυ. Πηρα 4 φιαλες αιμα. Δεν τρωω τιποτα. Ελπιζω να καταφερω να σταθω στα ποδια μου.

Να σου ζήσει κοπέλα μου!!! Ταλαιπωρήθηκε πολύ αλλά θα επανέλθεις και θα τα ξεχάσεις όλα...

  • Μου αρέσει 1

HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Cath3rine είπε:

Κοριτσια γέννησα 18:00 ωρα έναν υπέροχο πρίγκηπα 2980κιλα....!!!! Εγω έκανα ραχιαια... Παιρνω παυσίπονα!!! Ολα ήταν τέλεια!!! 

Να σ ζησει κοπελα μ ο πριγκηπα με το καλο να το δεις οπως ποθεις!!!! Καλα αναθρεμματα κ καλη αναρωση!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...