Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσια!!! Πρώτη μερα σπιτι μας... Εχει κ εμένα πονακια αρκετά!! Μαλλον κ εγω σκεφτηκα για κολικους... 

@ΒαλεντιναΧρηστος πως καταλαβες για μαστιτιδα;; ειχες κοκκινίλες κλπ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Μανουλες Δεκεμβρίου σας παρακολουθώ και εγω να δω τι με περιμενει..αααχ τι αϋπνίες ειναι αυτες? Στα σεμινάρια μας ειχαν δειξει μια σταση θηλασμου ξαπλωμενες. Για πιο ξεκούραστα το βράδυ. Εσεις το κανετε η δύσκολο? Μια και γεννήσατε ηθελα να σας ρωτησω και κατι ακομα,τα σουτιέν θηλασμού να τα παρω κανενα νουμερο μεγαλύτερο?  Γιατι απο οτι διαβάζω διπλασιάστηκαν τα στήθη? Να ξερω :mrgreen:

 

Εγω πηρα μπιυστακια θηλασμου.η αληθεια ειναι οτι εχω γενικότερα μικρο στηθος.μεγαλωσε αλλα οχι ιδιαιτερα.μπουστακι το θδιο νουμερο με την εγκυμοσυνη.δεβ χρειαστηκε να παρω μεγαλυτερο.η καθε γυναικα ομως διαφορετική. Εχω φιλη που της μεγαλψσε 3 νουμερα.με μικρο σαν εμενα εγινε στην κυριολεξια παμελα αντερσον.αρα βλεποντσς και κανοντας.

Τωρα για το θηλασμο με το ξενυχτι πεφτει πολυ νυστα.τα ματια ανοιγοκλείνουν. Πολλες φορες μένουν με το ζορι ανοιχτα.αν ειναξ να θηλαζεις και ξαπλωμενη σε κοβω να κοιμασαι.μονο και μονο για το θεμα της νυστας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Μανουλες Δεκεμβρίου σας παρακολουθώ και εγω να δω τι με περιμενει..αααχ τι αϋπνίες ειναι αυτες? Στα σεμινάρια μας ειχαν δειξει μια σταση θηλασμου ξαπλωμενες. Για πιο ξεκούραστα το βράδυ. Εσεις το κανετε η δύσκολο? Μια και γεννήσατε ηθελα να σας ρωτησω και κατι ακομα,τα σουτιέν θηλασμού να τα παρω κανενα νουμερο μεγαλύτερο?  Γιατι απο οτι διαβάζω διπλασιάστηκαν τα στήθη? Να ξερω :mrgreen:

 

Εγω αγαπη τα πηρα ενα νουμερο μεγαλυτερο κ τελικα μου ειναι μικρα. Βαζω και κοχυλια για να μην με πονανε οι θηλες και τα σουτιεν ειναι τσιτα.

 

Καλημερα και στις υπολοιπες μανουλες. Χρονια πολλα με υγεια αγαπη και καθε μερα να ναι γιορτινη τωρα με τα μωρακια μας! Ευτυχισμενα χριστουγεννα!! 

 Ρε κοριτσια ποσες πανες λερωνετε εσεις? Εμενα μας εχει καταχεσει. Χαχαχα. Εκει που μολις τον εχω αλλαξει ριχνει κατι βομβες και ξανα απο την αρχη. Το εντερακι του δουλευει ασταματητα. Το κανει κ σας? Η να ανησυχησω για τον δικο μου τον χεστη? 

Εμεις σημερα κοιμηθηκαμε χωρις γκρινιες ευτυχως. Αλλα ξυπναω ανα 1 μιση -2 ωρες να τον ταιζω γιατι το βαρος του δεν ειναι καλο. 

@Vasoth. βασω μου σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες. Εβαλα ζεστη πετσετα στο σημειο και εκανα και ντουσ με ταυτοχρονα μασαζ στο σημειο αλλα το γρομπαλακι ακομα δεν εχει φυγει . Θελει συνεχεια? 

 

 

 

 

 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Εγω αγαπη τα πηρα ενα νουμερο μεγαλυτερο κ τελικα μου ειναι μικρα. Βαζω και κοχυλια για να μην με πονανε οι θηλες και τα σουτιεν ειναι τσιτα.

 

Καλημερα και στις υπολοιπες μανουλες. Χρονια πολλα με υγεια αγαπη και καθε μερα να ναι γιορτινη τωρα με τα μωρακια μας! Ευτυχισμενα χριστουγεννα!! 

 Ρε κοριτσια ποσες πανες λερωνετε εσεις? Εμενα μας εχει καταχεσει. Χαχαχα. Εκει που μολις τον εχω αλλαξει ριχνει κατι βομβες και ξανα απο την αρχη. Το εντερακι του δουλευει ασταματητα. Το κανει κ σας? Η να ανησυχησω για τον δικο μου τον χεστη? 

Εμεις σημερα κοιμηθηκαμε χωρις γκρινιες ευτυχως. Αλλα ξυπναω ανα 1 μιση -2 ωρες να τον ταιζω γιατι το βαρος του δεν ειναι καλο. 

@Vasoth. βασω μου σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες. Εβαλα ζεστη πετσετα στο σημειο και εκανα και ντουσ με ταυτοχρονα μασαζ στο σημειο αλλα το γρομπαλακι ακομα δεν εχει φυγει . Θελει συνεχεια? 

 

 

 

 

 

Θελει να το κανεις συχνα πριν ξεκινησεις να θηλαζεις αλλα κ την ωρα που θηλαζεις βασικα αν εχεις θηλαστρο βγαζε γαλα κ με αυτο αλλιως με το χερι μετα το ταισμα γιατι απο οτι καταλαβαινω δε στο αδειαζει ο μπεμπης ολο κ γι αυτο κανει τα γρομπαλακια μια δυο φορες αν το κανεις θα φυγει δες κ βίντεο αν προλαβαινεις στο youtube πως να κανεις μασαζ πριν το θηλασμο θα σε βοηθησει πολυ 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Vasoth. είπε:

Θελει να το κανεις συχνα πριν ξεκινησεις να θηλαζεις αλλα κ την ωρα που θηλαζεις βασικα αν εχεις θηλαστρο βγαζε γαλα κ με αυτο αλλιως με το χερι μετα το ταισμα γιατι απο οτι καταλαβαινω δε στο αδειαζει ο μπεμπης ολο κ γι αυτο κανει τα γρομπαλακια μια δυο φορες αν το κανεις θα φυγει δες κ βίντεο αν προλαβαινεις στο youtube πως να κανεις μασαζ πριν το θηλασμο θα σε βοηθησει πολυ 

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! Ναι αυτο θα κανω, θα παρω κ μια συμβουλο θηλασμου, μου ειπε απο αυριο κ μετα γιατι λειπει λογω γιορτων. Κ θα παρω κ το θηλαστρο της medela. Εφοσον εσυ το εμπιστευεσαι ποσο μαλλον εγω που δεν το θελω για τοσες πολλες αντλησεις. 

Χρονια πολλα και η μεγαλυτερη μου ευχη μου ειναι να ειναι τα τελευταια χριστουγεννα που περνας μακρια απο την κορακλα σου. Να βγει συντομα υγιης κ να στε ευτυχισμενοι!

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 43 λεπτά , nanoula90 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! Ναι αυτο θα κανω, θα παρω κ μια συμβουλο θηλασμου, μου ειπε απο αυριο κ μετα γιατι λειπει λογω γιορτων. Κ θα παρω κ το θηλαστρο της medela. Εφοσον εσυ το εμπιστευεσαι ποσο μαλλον εγω που δεν το θελω για τοσες πολλες αντλησεις. 

Χρονια πολλα και η μεγαλυτερη μου ευχη μου ειναι να ειναι τα τελευταια χριστουγεννα που περνας μακρια απο την κορακλα σου. Να βγει συντομα υγιης κ να στε ευτυχισμενοι!

Χρονια πολλα σευχαριστω πολυ!!οτι καλυτερο ευχομαι για ολα τα παιδακια να ειναι γερα κ σε σενα τα καλύτερα υγεια στην οικογένειά σου!

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Εγω αγαπη τα πηρα ενα νουμερο μεγαλυτερο κ τελικα μου ειναι μικρα. Βαζω και κοχυλια για να μην με πονανε οι θηλες και τα σουτιεν ειναι τσιτα.

 

Καλημερα και στις υπολοιπες μανουλες. Χρονια πολλα με υγεια αγαπη και καθε μερα να ναι γιορτινη τωρα με τα μωρακια μας! Ευτυχισμενα χριστουγεννα!! 

 Ρε κοριτσια ποσες πανες λερωνετε εσεις? Εμενα μας εχει καταχεσει. Χαχαχα. Εκει που μολις τον εχω αλλαξει ριχνει κατι βομβες και ξανα απο την αρχη. Το εντερακι του δουλευει ασταματητα. Το κανει κ σας? Η να ανησυχησω για τον δικο μου τον χεστη? 

Εμεις σημερα κοιμηθηκαμε χωρις γκρινιες ευτυχως. Αλλα ξυπναω ανα 1 μιση -2 ωρες να τον ταιζω γιατι το βαρος του δεν ειναι καλο. 

@Vasoth. βασω μου σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες. Εβαλα ζεστη πετσετα στο σημειο και εκανα και ντουσ με ταυτοχρονα μασαζ στο σημειο αλλα το γρομπαλακι ακομα δεν εχει φυγει . Θελει συνεχεια? 

 

 

 

 

 

Καλημερα κοριτσακι. Χρονια πολλα.Καλα χριστουγεννα με υγεια.Τα περισσοτερα νεογεννητα κανουν συχνα κακα και απο λιγο.Εμενα μεχρι 2 μηνων ολες οι πανες ειχαν και απο λιγο και εκανε και την νυχτα,ειχε και κολικους απο νωρις.10 πανες τη μερα αλλαζαμε.Μην ανησυχεις.Κι εγω την ημερα θηλαζα καθε 2 ωρες και την νυχτα το πολυ καθε 3 .Συνηθως ηθελε νωριτερα.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα και χρόνια πολλά!!!!! Εμείς περάσαμε μια νύχτα χάλια, τα μάτιαξα τα μωρά που έλεγα ότι ειναι ήσυχα.... Ελπίζω να έτυχε, όλη νύχτα δεν κοιμήθηκαμε καθόλου.... 6μιση με 8 κοιμήθηκαμε.... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακι. Χρονια πολλα.Καλα χριστουγεννα με υγεια.Τα περισσοτερα νεογεννητα κανουν συχνα κακα και απο λιγο.Εμενα μεχρι 2 μηνων ολες οι πανες ειχαν και απο λιγο και εκανε και την νυχτα,ειχε και κολικους απο νωρις.10 πανες τη μερα αλλαζαμε.Μην ανησυχεις.Κι εγω την ημερα θηλαζα καθε 2 ωρες και την νυχτα το πολυ καθε 3 .Συνηθως ηθελε νωριτερα.

Καλημερα κοριτσι μου. Χρονια πολλα!! Κανει πολλα κακα και ειναι σαν διαρροια ( εχουν διαρροια τα μωρα?) Κ χρωμα καφε με κατι σαν κοκκους. Μου ειπαν ειναι φυσιολογικο, εφυγε το μυκωνιο και τωρα ειναι τα κανονικα του κακα αυτα. Αλλα βγαζει πολυ πραγμα. 

πρίν από 4 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Καλημέραααα και χρόνια πολλά!!!!! Εμείς περάσαμε μια νύχτα χάλια, τα μάτιαξα τα μωρά που έλεγα ότι ειναι ήσυχα.... Ελπίζω να έτυχε, όλη νύχτα δεν κοιμήθηκαμε καθόλου.... 6μιση με 8 κοιμήθηκαμε.... 

Αχ μωρε, ηταν ανησυχα και τα δυο? Εμεις δοξα τω θεω σημερα ησυχοι σχετικα απο αποψη γκρινιας. Χρονια πολλα φιλεναδα μου!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου. Χρονια πολλα!! Κανει πολλα κακα και ειναι σαν διαρροια ( εχουν διαρροια τα μωρα?) Κ χρωμα καφε με κατι σαν κοκκους. Μου ειπαν ειναι φυσιολογικο, εφυγε το μυκωνιο και τωρα ειναι τα κανονικα του κακα αυτα. Αλλα βγαζει πολυ πραγμα. 

Αχ μωρε, ηταν ανησυχα και τα δυο? Εμεις δοξα τω θεω σημερα ησυχοι σχετικα απο αποψη γκρινιας. Χρονια πολλα φιλεναδα μου!

Φίλη μου, ναι τα μωρακια κάνουν διαρροια, σκέψου ότι πίνουν μόνο γάλατακι δεν τρώνε στερεές τροφές ώστε να κάνουν κανονικά κακάκια!!! Άστα να πάνε τσιριζανε και τα δύο ταυτόχρονα, τα παιξα λίγο, δεν ήξερα ποιο να πρωτοπιασω... Και φυσικά κοιμήθηκαν μέχρι τις 10 σαν πουλάκια, αφού με σήκωσαν καλά καλά, είπαν ας κοιμηθούμε τώρα...!!

  • Χαχα 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα σε ολες τις μανούλες και εγκυουλες και χρονια πολλα! Καλα Χριστουγέννα!!

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις.

@nanoula90 ειχα διαβασει για τα κοχύλια και έλεγα να παρω να εχω για κ για κακο γιατι πολλες εβαζαν την κρεμα και απο πανω αυτα να μην ακουμπάει το σουτιεν στο στηθος

 Της μεντελα πηρες?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα σε ολες τις μανούλες και εγκυουλες και χρονια πολλα! Καλα Χριστουγέννα!!

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις.

@nanoula90 ειχα διαβασει για τα κοχύλια και έλεγα να παρω να εχω για κ για κακο γιατι πολλες εβαζαν την κρεμα και απο πανω αυτα να μην ακουμπάει το σουτιεν στο στηθος

 Της μεντελα πηρες?

Καλημερα αγαπη μουουου!!! Τι κανεις? Χρονια πολλα τρελη μου, να περασεις τελεια και να φας του σκασμου! Τωρα δεν ζηλευω γιατι μπορω και γω χαχαχα. Αν και ο παιδιατρος μου απαγορεψε ορισμενες τροφες για να μην πειραξουν τον μπεμπη. Επρεπε να προσεχω στην εγκυμοσυνη πρεπει και τωρα. Δεν θα φαω ποτε σαν ανθρωπος :angry:

Πηρα κοχυλια της chiccο και την κρεμα λανολινης της medela την purelan. Ευτυχως που τα πηρα και κακως που δεν τα ειχα ηδη παρει. Εμενα μου φαινονται πολυ χρησιμα. Φαντασου με πληγωσε ο μικρος απο την πρωτη μερα, αλλα τοτε ειχα παρει μονο την λανολινη και την εβαζα αλλα τι να κανει αμα ακουμπαει η νυχτικια πανω? Χθες μου εφερε ο αντρας μου τα κοχυλια και σωθηκα. Μιλαμε δεν νιωθω κανεναν πονο και στεγνωνει και η κρεμα χωρις να ερχεται σε επαφη με το σουτιεν. Εμενα με βολεψαν πολυ για τη συγκεκριμενη χρηση


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα αγαπη μουουου!!! Τι κανεις? Χρονια πολλα τρελη μου, να περασεις τελεια και να φας του σκασμου! Τωρα δεν ζηλευω γιατι μπορω και γω χαχαχα. Αν και ο παιδιατρος μου απαγορεψε ορισμενες τροφες για να μην πειραξουν τον μπεμπη. Επρεπε να προσεχω στην εγκυμοσυνη πρεπει και τωρα. Δεν θα φαω ποτε σαν ανθρωπος :angry:

Πηρα κοχυλια της chiccο και την κρεμα λανολινης της medela την purelan. Ευτυχως που τα πηρα και κακως που δεν τα ειχα ηδη παρει. Εμενα μου φαινονται πολυ χρησιμα. Φαντασου με πληγωσε ο μικρος απο την πρωτη μερα, αλλα τοτε ειχα παρει μονο την λανολινη και την εβαζα αλλα τι να κανει αμα ακουμπαει η νυχτικια πανω? Χθες μου εφερε ο αντρας μου τα κοχυλια και σωθηκα. Μιλαμε δεν νιωθω κανεναν πονο και στεγνωνει και η κρεμα χωρις να ερχεται σε επαφη με το σουτιεν. Εμενα με βολεψαν πολυ για τη συγκεκριμενη χρηση

Καλα ειμαι αγάπη σε ευχαριστω πολυ! Ααχ θελω να φαω και δεν μπορω,εχω δυσπεψιες.Και μολις φαω μια μεριδα φαγητό κανω 100 ωρες να χωνεψω. Οποτε θα τα βλέπω και θα τσιμπάω μόνο. 

Α ωραια τα ειχα στη λιστα να τα παρω γιατι ειχα διαβάσει ακριβως αυτο,οποτε θα τα αγορασω και αυτα με τα υπολοιπα να βρισκονται. Σε ευχαριστω baby! 

Καλα Χριστουγεννα και σε εσας να περασετε υπέροχα  τις πρώτες σας γιορτές με το νινακι σας!! ❤❤❤

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου. Χρονια πολλα!! Κανει πολλα κακα και ειναι σαν διαρροια ( εχουν διαρροια τα μωρα?) Κ χρωμα καφε με κατι σαν κοκκους. Μου ειπαν ειναι φυσιολογικο, εφυγε το μυκωνιο και τωρα ειναι τα κανονικα του κακα αυτα. Αλλα βγαζει πολυ πραγμα. 

Αχ μωρε, ηταν ανησυχα και τα δυο? Εμεις δοξα τω θεω σημερα ησυχοι σχετικα απο αποψη γκρινιας. Χρονια πολλα φιλεναδα μου!

Ναι στην αρχη ειναι υδαρη,χρωμα μουσταρδι προς καφε με σπορακια.Ειναι απο το θηλασμο ετσι.Παντως αν κανει πολλα σημαινει οτι τρωει καλα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια!!! Καλα χριστούγεννα... Εφτασε κ η ωρα που λέγαμε τόσο καιρό!!! 

@nanoula90 κ εμενα με πληγωσε απο την πρώτη φορά στο θηλασμό αλλα εβαλα αυτή τη κρέμα της medela... Να σ πω την αλήθεια δεν είδα ακομα διαφορά!επισης φιλενάδα εσυ βρήκες παιδίατρο γτ τωρα πέφτουμε πανω στις γιορτές ...

@ΒαλεντιναΧρηστος πως πας εσυ με το κοριτσάκι σου;;;  αν θες για το πινακακι ο δικός μου είναι 49cm.. 

Κοριτσια συνεχίζετε κανονικά τα φάρμακα όπως παίρναμε κατα τη διάρκεια τηε εγκυμοσύνης;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...