Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍 μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά και υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Είδωλο!!!γεια σου ρε νανουλα δώσε πόνο :lol: Ραντεβουδάκιιι ωωω εξελίξεις...Απάνω του και περιμενουμε νέα Χαχαχα 

Καλα οχι τετοιο ραντεβουδακι. Μη φανταστεις. Για μασα θα παμε να θυμηθουμε λιγο τα προ γονεϊκων υποχρεωσεων που ημασταν ανεμελοι 

πρίν από 57 λεπτά , Cath3rine είπε:

Χαχαχαχα βρε ετοιμη ημουν να βγω να παίξω αλλα κρατηθηκα... Χαχαα

Κ :μα σε πω σήμερα έλεγα τον αντρα μ μόλις κλείσουμε χρονο χωρις σεξ θα σε κλείσω ραντεβού σε ξενοδοχείο για ένα δείπνο να γιορτάσουμε την επέτειο χαχαχαααχαχα

Αχαχαχαχαχα, εμεις το προσπαθησαμε και εγινε μια φορα, ηταν λιγο αποτυχια χαχα. Και φαντασου μου χε γραψει ο γιατρος λιπαντικη κρεμα για την ευαισθητη περιοχη και παλι μιλαμε τετοια ξηροτητα ουτε ερημος να ημουν χαχαχα. Θα το ξαναπαλεψουμε παντως. Σημερα θα με βγαλει για φαγητο και θα πιω και ενα μισο ποτηρι κρασι!! Μιλαμε γλεντι τρικουβερτο θα καει το πελεκουδι χαχαχα


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλα οχι τετοιο ραντεβουδακι. Μη φανταστεις. Για μασα θα παμε να θυμηθουμε λιγο τα προ γονεϊκων υποχρεωσεων που ημασταν ανεμελοι 

Αχαχαχαχαχα, εμεις το προσπαθησαμε και εγινε μια φορα, ηταν λιγο αποτυχια χαχα. Και φαντασου μου χε γραψει ο γιατρος λιπαντικη κρεμα για την ευαισθητη περιοχη και παλι μιλαμε τετοια ξηροτητα ουτε ερημος να ημουν χαχαχα. Θα το ξαναπαλεψουμε παντως. Σημερα θα με βγαλει για φαγητο και θα πιω και ενα μισο ποτηρι κρασι!! Μιλαμε γλεντι τρικουβερτο θα καει το πελεκουδι χαχαχα

Ναι μωρε πλακα σου κάνω μου άρεσε το ραντεβουδάκι για αυτό!  Καλα κάνετε να ξεσκασετε και να περάσετε πολύ όμορφα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μ σορυ που σας βγαζω απ το ρομαντικο μουντ( παρεπιπτοντως Νανουλα μπραβο σας μονο ετσι θα κρατηθουμε σαν ζευγαρια!!)αλλα εχουμε μπλεξει με τα υποαλλεργικα γαλατα που θα χρειαστει να δωσω γιατι παρολη την αποχη ακομη εχει αιμα στα κακα.Γνωριζει καμια μανουλα αν μπορω να τα συνταγογραφησω ως ειδικη παθηση ?? Ενας φαρμακοποιος μ ειπε μονο στο παιδων ,αν γνωριζει καποια ας με διαφωτησει γιατι ειναι πανακριβα!!


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Ναι μωρε πλακα σου κάνω μου άρεσε το ραντεβουδάκι για αυτό!  Καλα κάνετε να ξεσκασετε και να περάσετε πολύ όμορφα!!

Καλε μια φορα ειπα και γω να βγω απογευματοβραδακι μετα απο δεν θυμαμαι και γω ποσο καιρο και στο αλλο θεμα γινεται το συστριγγλο χαχαχα. 

 

1 hour ago, Dimitra K είπε:

Κοριτσια μ σορυ που σας βγαζω απ το ρομαντικο μουντ( παρεπιπτοντως Νανουλα μπραβο σας μονο ετσι θα κρατηθουμε σαν ζευγαρια!!)αλλα εχουμε μπλεξει με τα υποαλλεργικα γαλατα που θα χρειαστει να δωσω γιατι παρολη την αποχη ακομη εχει αιμα στα κακα.Γνωριζει καμια μανουλα αν μπορω να τα συνταγογραφησω ως ειδικη παθηση ?? Ενας φαρμακοποιος μ ειπε μονο στο παιδων ,αν γνωριζει καποια ας με διαφωτησει γιατι ειναι πανακριβα!!

Αχ βρε αγαπη ειναι πολυ δυσκολη η φαση που περνας, δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω, αυτο που εχω διαβασει ομως ειναι οτι και με αποχη δικη σου, σταματανε τα συμπτωματα στο μωρο. Απλα θελει καλη αποχη απο πολλα και να κοιτας κ ετικετες. Εγω σου χα πει οτι δεν ξερω αν θα μπορουσα να το κανω, μαζι με τα ορμονικα μας, να πρεπει και να βγαλεις ενα σωρο πραγματα απο τη διατροφη σου, ειναι πολυ δυσκολο. Βεβαια, αυτο το ξερεις εσυ καλυτερα για σενα. Μακαρι να μπορεσεις να στα γραφουν τα γαλατα γιατι οντως εχω ακουσει οτι ειναι πανακριβα. Να μην πεφτεις ομως ψυχολογικα, θα το λυσετε το θεματακι σας, πολλα μωρακια αναπτυσσουν αλλεργιες. 

  • Χαχα 3

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

Κοριτσια μ σορυ που σας βγαζω απ το ρομαντικο μουντ( παρεπιπτοντως Νανουλα μπραβο σας μονο ετσι θα κρατηθουμε σαν ζευγαρια!!)αλλα εχουμε μπλεξει με τα υποαλλεργικα γαλατα που θα χρειαστει να δωσω γιατι παρολη την αποχη ακομη εχει αιμα στα κακα.Γνωριζει καμια μανουλα αν μπορω να τα συνταγογραφησω ως ειδικη παθηση ?? Ενας φαρμακοποιος μ ειπε μονο στο παιδων ,αν γνωριζει καποια ας με διαφωτησει γιατι ειναι πανακριβα!!

Καλημερα κοριτσι μια γνωστη μου που ειχε θεμα με αλλεργιες πηγε πρωτα σε έναν ιδικο γιατρό να δει αν οντως υπαρχει αλλεργια και μετά πηγε στο παιδων και της ελεξαν παλι και εκει της έγραψα τα γαλατα 2 κουτια το μηνα σου καλυπτει η ααφαλεια. Η παιδίατρος τι σου λεει σου ειπε για το παιδων η σε έστειλε καπου αλλου; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλα οχι τετοιο ραντεβουδακι. Μη φανταστεις. Για μασα θα παμε να θυμηθουμε λιγο τα προ γονεϊκων υποχρεωσεων που ημασταν ανεμελοι 

Αχαχαχαχαχα, εμεις το προσπαθησαμε και εγινε μια φορα, ηταν λιγο αποτυχια χαχα. Και φαντασου μου χε γραψει ο γιατρος λιπαντικη κρεμα για την ευαισθητη περιοχη και παλι μιλαμε τετοια ξηροτητα ουτε ερημος να ημουν χαχαχα. Θα το ξαναπαλεψουμε παντως. Σημερα θα με βγαλει για φαγητο και θα πιω και ενα μισο ποτηρι κρασι!! Μιλαμε γλεντι τρικουβερτο θα καει το πελεκουδι χαχαχα

Καλημερα φιλενάδα. ..μην με σκιάζεις χααχαχααχ λιπαντικά.. Προφυλακτικά... Φτου κ από την αρχη! Χαχαχααχ

Βρε θηρίο ολόκληρο μισό ποτήρι πρεπει να σ έπιασε χιχιχιχ μπράβο κορίτσι μ που βγήκατε κ οερασατε κ καλα. Πρέπει κ αυτα να τα κανουμε! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου καλη εβδομαδα εμας μας μπηκε ασχημα η εβδομαδα η μικρη ειναι αρρωστουλα τρεχει η μυτουλα και εχει βηχαλακι το βραδυ δεν κοιμηθηκα ουτε ενα μισαωρο συννεχομενο εβηχε και ξυπνουσε κ εκλεγε εν τελει την πηρα στο κρεβατι μας γιατι με φαγανε τα δρομολογια απο το ενα δωματιο στο αλλο κουραστηκα τοσο πολυυ νυσταζω κ ειμαι σαν ζομπι ελπιζω να μην μας παει ετσι ολη την εβδομαδα ποσο να κραταει μια ιωση 4η μερα σημερα!?!

Εσεις τι κανετε τα μπεμπακια σας;;; πανω που ειπα παλι καλα εμαθε το κρεβατακι της να σου αυτο και βλεπω να συνηθιζει στο κρεβατι μας κουραστηκα!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσια μου καλη εβδομαδα εμας μας μπηκε ασχημα η εβδομαδα η μικρη ειναι αρρωστουλα τρεχει η μυτουλα και εχει βηχαλακι το βραδυ δεν κοιμηθηκα ουτε ενα μισαωρο συννεχομενο εβηχε και ξυπνουσε κ εκλεγε εν τελει την πηρα στο κρεβατι μας γιατι με φαγανε τα δρομολογια απο το ενα δωματιο στο αλλο κουραστηκα τοσο πολυυ νυσταζω κ ειμαι σαν ζομπι ελπιζω να μην μας παει ετσι ολη την εβδομαδα ποσο να κραταει μια ιωση 4η μερα σημερα!?!

Εσεις τι κανετε τα μπεμπακια σας;;; πανω που ειπα παλι καλα εμαθε το κρεβατακι της να σου αυτο και βλεπω να συνηθιζει στο κρεβατι μας κουραστηκα!

Καλημερα κοριτσι! Αχ μωρε περαστικα σας!! Ελπιζω να μην σου κανει τπτ αλλο και να μεινει στο κρυολογημα μωρε το καημενουλι σου. Υπομονη μανουλα!! Θα περασει σιγουρα σε 2 μερουλες θα στε μια χαρα!

Εμεις μολις καναμε τα εμβολια μας και πλανταξε ο καημενος. Εριξε πολυ κλαμα. Και εχουμε θεμα με την ξηροδερμια. Κατα τ αλλα 5850 κιλα και 59 ποντους. Μια χαρα ειναι ο βουδας μου. 

3 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

Καλημερα φιλενάδα. ..μην με σκιάζεις χααχαχααχ λιπαντικά.. Προφυλακτικά... Φτου κ από την αρχη! Χαχαχααχ

Βρε θηρίο ολόκληρο μισό ποτήρι πρεπει να σ έπιασε χιχιχιχ μπράβο κορίτσι μ που βγήκατε κ οερασατε κ καλα. Πρέπει κ αυτα να τα κανουμε! 

Χαχσχα μετα απο τοσο καιρο φοβηθηκα οτι θα με επιανε αλλα οχι. Με το ζορι κρατηθηκα μην το πιω ολο το ποτηρι αλλα τι να κανω που δεν κανει !! 

Λιπαντικο απαραιτητο, ασε. Αφου ειναι σαν να ειναι η πρωτη σου φορα χαχαχ


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Θέλω τη γνώμη σας γιατι θα σκασω απ το άγχος!! Ο μικρός μου στο μαιευτήριο δεν έτρωγε κ ειχε χάσει λιγο βάρος, μετα απο φασαρία μου κλπ αναγκασα τις μαιες να του δώσουν ξένο κι ετσι ηρθε στα ίσια του το μικρό μου και βγήκαμε!! Μετα απο μια εβδομάδα περίπου μου εκανε παλινδρόμηση και γυρίσαμε σε γαλα κατα της παλινδρόμησης το οποίο καποια στιγμή του εκανε διάρροια οπότε και γυρισαμε σε γαλα AR.. κι εκει που ολα ήταν τέλεια μολις καναμε τα εμβόλια μετα απο 5 μέρες άρχισε να μου βγάζει ολο το γεύμα!! Οχι απλα γουλιές δηλαδή. Μίλησα με τη παιδίατρο και μου συνέστησε novalac ar σε συνδυασμό με σιρόπι epadoren μεχρι πριν δυο μερες έδειχνε καλυτέρευση δηλαδη εβγαζε γαλα αλλα οχι ποσότητα γάλακτος Όπως οταν ξεκινησε μια βδομάδα Πριν και εχθες μου ξεκίνησε παλι τα ίδια και μαζί με το γαλα μου βγαζει και το σιρόπι.. η γιατρός μου λέει υπομονή να περασουν 7 εικοσιτετράωρα κι απο κει κ πέρα η θα του δωσουμε αντιαλεργικο γάλα η θα το παμε στο μητέρα για υπέρηχο και σε γαστρεντερολογο! Εγω να κάνω υπομονή μέχρι την Πέμπτη αλλα τ μωράκι ειναι κρίμα να ταλαιπωρείται Έτσι.. εχει περασει η περναει καποια κατι αντίστοιχο κ πως κινηθηκατε; νομίζω πως τελειώνει η υπομονή μου γιατί δε παίρνω και μια σίγουρη ξεκάθαρη απάντηση για το ΤΙ ΕΧΕΙ το παιδί μου.. συγνώμη για το σεντόνι αλλα απελπιστικα:-(

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσι! Αχ μωρε περαστικα σας!! Ελπιζω να μην σου κανει τπτ αλλο και να μεινει στο κρυολογημα μωρε το καημενουλι σου. Υπομονη μανουλα!! Θα περασει σιγουρα σε 2 μερουλες θα στε μια χαρα!

Εμεις μολις καναμε τα εμβολια μας και πλανταξε ο καημενος. Εριξε πολυ κλαμα. Και εχουμε θεμα με την ξηροδερμια. Κατα τ αλλα 5850 κιλα και 59 ποντους. Μια χαρα ειναι ο βουδας μου. 

Χαχσχα μετα απο τοσο καιρο φοβηθηκα οτι θα με επιανε αλλα οχι. Με το ζορι κρατηθηκα μην το πιω ολο το ποτηρι αλλα τι να κανω που δεν κανει !! 

Λιπαντικο απαραιτητο, ασε. Αφου ειναι σαν να ειναι η πρωτη σου φορα χαχαχ

Ευχομαι βραδυ σαν το σημερινο να μην ξαναπερασει γυρναμε ξανα να κανουμε τα ιδια οταν ηταν νεογγενητο υπνο μονο αγγαλια κ εκανα κοπο να της μαθω το κρεβατι της πολυ στεναχωριεμαι κ π ειναι αρρωστη κ π δεν κοιμαται καλα και και και,,,, ειμαι εξαντλημενη φαινεται κ απελπιστικα.....

Αμαν ο μπεμπαρος εκλαψε ε;;; εμας καθολου σχεδον ενα ααα εκανε οταν μπηκε το φαρμακο π ποναει ετσι κ αλλιως οταν μπαινει τσουζει...γενικα τον αντεχει τον πονο δοξα τω Θεω ουτε γκρινια εχει π ειναι αρρωστη χαμογελαστη κ ευδιαθετη μονο τον υπνο σκατωσαμε γμτ!!!

πρίν από 36 λεπτά , Irini123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Θέλω τη γνώμη σας γιατι θα σκασω απ το άγχος!! Ο μικρός μου στο μαιευτήριο δεν έτρωγε κ ειχε χάσει λιγο βάρος, μετα απο φασαρία μου κλπ αναγκασα τις μαιες να του δώσουν ξένο κι ετσι ηρθε στα ίσια του το μικρό μου και βγήκαμε!! Μετα απο μια εβδομάδα περίπου μου εκανε παλινδρόμηση και γυρίσαμε σε γαλα κατα της παλινδρόμησης το οποίο καποια στιγμή του εκανε διάρροια οπότε και γυρισαμε σε γαλα AR.. κι εκει που ολα ήταν τέλεια μολις καναμε τα εμβόλια μετα απο 5 μέρες άρχισε να μου βγάζει ολο το γεύμα!! Οχι απλα γουλιές δηλαδή. Μίλησα με τη παιδίατρο και μου συνέστησε novalac ar σε συνδυασμό με σιρόπι epadoren μεχρι πριν δυο μερες έδειχνε καλυτέρευση δηλαδη εβγαζε γαλα αλλα οχι ποσότητα γάλακτος Όπως οταν ξεκινησε μια βδομάδα Πριν και εχθες μου ξεκίνησε παλι τα ίδια και μαζί με το γαλα μου βγαζει και το σιρόπι.. η γιατρός μου λέει υπομονή να περασουν 7 εικοσιτετράωρα κι απο κει κ πέρα η θα του δωσουμε αντιαλεργικο γάλα η θα το παμε στο μητέρα για υπέρηχο και σε γαστρεντερολογο! Εγω να κάνω υπομονή μέχρι την Πέμπτη αλλα τ μωράκι ειναι κρίμα να ταλαιπωρείται Έτσι.. εχει περασει η περναει καποια κατι αντίστοιχο κ πως κινηθηκατε; νομίζω πως τελειώνει η υπομονή μου γιατί δε παίρνω και μια σίγουρη ξεκάθαρη απάντηση για το ΤΙ ΕΧΕΙ το παιδί μου.. συγνώμη για το σεντόνι αλλα απελπιστικα:-(

Κοπελα μ καλημερα να σ ζησει το μωρακι....δεν εχω παρομοια εμπειρια...αλλα ενα θα σου πω εαν δεν σε καλυπτει κ γιατρος σου με τις απαντησεις π σου εδωσε παρε το μωρο και απευθυνσου σε αλλον γιατρο ή ζητα ξεκαθαρες απαντησεις.....

Ειναι κριμα το πλασματακι σου να ταλαιπωρειτε...Καλυτερα απο τις μανουλες κ το ενστικτο τους δεν ξερει κανεις!!! Παντα φιλικα! 

Ευχομαι συντομα ολα να πανε καλα και να πινει το γαλατακι του ησυχα κ ωραια!!! 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 34 λεπτά , Irini123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Θέλω τη γνώμη σας γιατι θα σκασω απ το άγχος!! Ο μικρός μου στο μαιευτήριο δεν έτρωγε κ ειχε χάσει λιγο βάρος, μετα απο φασαρία μου κλπ αναγκασα τις μαιες να του δώσουν ξένο κι ετσι ηρθε στα ίσια του το μικρό μου και βγήκαμε!! Μετα απο μια εβδομάδα περίπου μου εκανε παλινδρόμηση και γυρίσαμε σε γαλα κατα της παλινδρόμησης το οποίο καποια στιγμή του εκανε διάρροια οπότε και γυρισαμε σε γαλα AR.. κι εκει που ολα ήταν τέλεια μολις καναμε τα εμβόλια μετα απο 5 μέρες άρχισε να μου βγάζει ολο το γεύμα!! Οχι απλα γουλιές δηλαδή. Μίλησα με τη παιδίατρο και μου συνέστησε novalac ar σε συνδυασμό με σιρόπι epadoren μεχρι πριν δυο μερες έδειχνε καλυτέρευση δηλαδη εβγαζε γαλα αλλα οχι ποσότητα γάλακτος Όπως οταν ξεκινησε μια βδομάδα Πριν και εχθες μου ξεκίνησε παλι τα ίδια και μαζί με το γαλα μου βγαζει και το σιρόπι.. η γιατρός μου λέει υπομονή να περασουν 7 εικοσιτετράωρα κι απο κει κ πέρα η θα του δωσουμε αντιαλεργικο γάλα η θα το παμε στο μητέρα για υπέρηχο και σε γαστρεντερολογο! Εγω να κάνω υπομονή μέχρι την Πέμπτη αλλα τ μωράκι ειναι κρίμα να ταλαιπωρείται Έτσι.. εχει περασει η περναει καποια κατι αντίστοιχο κ πως κινηθηκατε; νομίζω πως τελειώνει η υπομονή μου γιατί δε παίρνω και μια σίγουρη ξεκάθαρη απάντηση για το ΤΙ ΕΧΕΙ το παιδί μου.. συγνώμη για το σεντόνι αλλα απελπιστικα:-(

Καλημέρα κοριτσι εγω λεω να κλεισεις ενα ραντεβου σε εναν γαστρεντερολογο δεν θυμαμε να σου πω εναν πολυ καλο που παει η αδελφη μου θα την ρωτηαω το απογευμα και θα σου πω. Και μετα αυτος θα σε στειλει συγουρα σε υπερυχο. Γιατι δενσας εβαλε απο την αρχη να κανετε υπερυχο; γνώμη μου μην δωσεις γαλα υποαλλεργικο αν δεν πας να σε δει ο γαστρεντερολογος που ειναι ειδικός. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Irini123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Θέλω τη γνώμη σας γιατι θα σκασω απ το άγχος!! Ο μικρός μου στο μαιευτήριο δεν έτρωγε κ ειχε χάσει λιγο βάρος, μετα απο φασαρία μου κλπ αναγκασα τις μαιες να του δώσουν ξένο κι ετσι ηρθε στα ίσια του το μικρό μου και βγήκαμε!! Μετα απο μια εβδομάδα περίπου μου εκανε παλινδρόμηση και γυρίσαμε σε γαλα κατα της παλινδρόμησης το οποίο καποια στιγμή του εκανε διάρροια οπότε και γυρισαμε σε γαλα AR.. κι εκει που ολα ήταν τέλεια μολις καναμε τα εμβόλια μετα απο 5 μέρες άρχισε να μου βγάζει ολο το γεύμα!! Οχι απλα γουλιές δηλαδή. Μίλησα με τη παιδίατρο και μου συνέστησε novalac ar σε συνδυασμό με σιρόπι epadoren μεχρι πριν δυο μερες έδειχνε καλυτέρευση δηλαδη εβγαζε γαλα αλλα οχι ποσότητα γάλακτος Όπως οταν ξεκινησε μια βδομάδα Πριν και εχθες μου ξεκίνησε παλι τα ίδια και μαζί με το γαλα μου βγαζει και το σιρόπι.. η γιατρός μου λέει υπομονή να περασουν 7 εικοσιτετράωρα κι απο κει κ πέρα η θα του δωσουμε αντιαλεργικο γάλα η θα το παμε στο μητέρα για υπέρηχο και σε γαστρεντερολογο! Εγω να κάνω υπομονή μέχρι την Πέμπτη αλλα τ μωράκι ειναι κρίμα να ταλαιπωρείται Έτσι.. εχει περασει η περναει καποια κατι αντίστοιχο κ πως κινηθηκατε; νομίζω πως τελειώνει η υπομονή μου γιατί δε παίρνω και μια σίγουρη ξεκάθαρη απάντηση για το ΤΙ ΕΧΕΙ το παιδί μου.. συγνώμη για το σεντόνι αλλα απελπιστικα:-(

Καλησπερα κορίτσια μου!!! Ειρήνη μου εχουμε κι εμεις ΓΟΠ, βεβαια να σου πω την αλήθεια, εμεις δεν εχουμε κάνει υπέρηχο, απλώς κάποιες φορές το μωρο εκεί που έτρωγε (να τονίσω ότι το μωρο γεννήθηκε μεγάλο, και γενικότερα ειναι λαιμαργο, τρωει αρκετά) το έπιανε κάτι και έκλαιγε ξαφνικά και μου έβγαζε το μπιμπερό (του δινω δικο μ γαλα αλλα το βγαζω με θήλαστρο), αλλα το ξαναηθελε. Δηλαδή εκεί κατάλαβα οτι απο την μια πεινουσε και απο την αλλη πονούσε.. Έτσι ανησυχησα κ πηρα τον παιδίατρο ο οποίος μ είπε πως το μωρο έπαθε οισοφαγητιδα, και να του δωσω epadoren, χωρίς να το παμε απο εκει να το δει. Του ειπα πως μονο γουλιτσες βγαζει, δεν κανει εμετο εμετο, πολυ σπανια.. με αυτά κ με αυτα, οταν πηγαμε για το εμβόλιο, μας ειδε και μας ειπε οτι αφου παίρνει κιλά δεν χρειάζεται να κάνουμε υπέρηχο.. Απλώς μας μείωσε την δοση του epadoren απο 3 φορες την ημερα στις 2. 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Anneliz είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου!!! Ειρήνη μου εχουμε κι εμεις ΓΟΠ, βεβαια να σου πω την αλήθεια, εμεις δεν εχουμε κάνει υπέρηχο, απλώς κάποιες φορές το μωρο εκεί που έτρωγε (να τονίσω ότι το μωρο γεννήθηκε μεγάλο, και γενικότερα ειναι λαιμαργο, τρωει αρκετά) το έπιανε κάτι και έκλαιγε ξαφνικά και μου έβγαζε το μπιμπερό (του δινω δικο μ γαλα αλλα το βγαζω με θήλαστρο), αλλα το ξαναηθελε. Δηλαδή εκεί κατάλαβα οτι απο την μια πεινουσε και απο την αλλη πονούσε.. Έτσι ανησυχησα κ πηρα τον παιδίατρο ο οποίος μ είπε πως το μωρο έπαθε οισοφαγητιδα, και να του δωσω epadoren, χωρίς να το παμε απο εκει να το δει. Του ειπα πως μονο γουλιτσες βγαζει, δεν κανει εμετο εμετο, πολυ σπανια.. με αυτά κ με αυτα, οταν πηγαμε για το εμβόλιο, μας ειδε και μας ειπε οτι αφου παίρνει κιλά δεν χρειάζεται να κάνουμε υπέρηχο.. Απλώς μας μείωσε την δοση του epadoren απο 3 φορες την ημερα στις 2. 

Πως καταλαβε οτι επαθε οισοφαγητιδα εχουμε κ εμεις γοπ 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Irini123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Θέλω τη γνώμη σας γιατι θα σκασω απ το άγχος!! Ο μικρός μου στο μαιευτήριο δεν έτρωγε κ ειχε χάσει λιγο βάρος, μετα απο φασαρία μου κλπ αναγκασα τις μαιες να του δώσουν ξένο κι ετσι ηρθε στα ίσια του το μικρό μου και βγήκαμε!! Μετα απο μια εβδομάδα περίπου μου εκανε παλινδρόμηση και γυρίσαμε σε γαλα κατα της παλινδρόμησης το οποίο καποια στιγμή του εκανε διάρροια οπότε και γυρισαμε σε γαλα AR.. κι εκει που ολα ήταν τέλεια μολις καναμε τα εμβόλια μετα απο 5 μέρες άρχισε να μου βγάζει ολο το γεύμα!! Οχι απλα γουλιές δηλαδή. Μίλησα με τη παιδίατρο και μου συνέστησε novalac ar σε συνδυασμό με σιρόπι epadoren μεχρι πριν δυο μερες έδειχνε καλυτέρευση δηλαδη εβγαζε γαλα αλλα οχι ποσότητα γάλακτος Όπως οταν ξεκινησε μια βδομάδα Πριν και εχθες μου ξεκίνησε παλι τα ίδια και μαζί με το γαλα μου βγαζει και το σιρόπι.. η γιατρός μου λέει υπομονή να περασουν 7 εικοσιτετράωρα κι απο κει κ πέρα η θα του δωσουμε αντιαλεργικο γάλα η θα το παμε στο μητέρα για υπέρηχο και σε γαστρεντερολογο! Εγω να κάνω υπομονή μέχρι την Πέμπτη αλλα τ μωράκι ειναι κρίμα να ταλαιπωρείται Έτσι.. εχει περασει η περναει καποια κατι αντίστοιχο κ πως κινηθηκατε; νομίζω πως τελειώνει η υπομονή μου γιατί δε παίρνω και μια σίγουρη ξεκάθαρη απάντηση για το ΤΙ ΕΧΕΙ το παιδί μου.. συγνώμη για το σεντόνι αλλα απελπιστικα:-(

Κι επίσης εχω ακουσει πως το epadoren το μονο που κανει ειναι να απαλύνει τον πονο του μωρου.. Με λιγα λόγια δεν κανει θαυματα, και απ'όσο ξέρω οταν τα μωρακια μας φανε κρεμουλες και ποσο μαλλον οταν περπατήσουν, τότε φευγει εντελώς η ΓΟΠ. Έτσι εχω διαβάσει.. Θελει λιγο υπομονή μεχρι να περασει ο καιρός.. 

πρίν από 5 λεπτά , ναντια δε είπε:

Πως καταλαβε οτι επαθε οισοφαγητιδα εχουμε κ εμεις γοπ 

Απ'οτι καταλαβα, το κατάλαβε επειδή του ειπα οτι κλαίει οταν τρώει και βγάζει το μπιμπερό. Απ'οσο ξερω στην οισοφαγητιδα πονανε τα μωρακια.. Το θεμα ειναι οτι δεν καναμε ποτε υπέρηχο να μαθουμε σίγουρα.. τι να σου πω. Εγω εχω εμπιστοσύνη στον γιατρο μου, οπότε δεν θελω να παρω αλλη γνωμη. Προς το παρόν είμαστε καλύτερα.. ααα κι επίσης αυτο που σας ειπα οτι δεν εχω δει να κανει εμετο, πολυ σπάνια, τον βλέπω πως όταν του ερχεται να κανει καπως τον καταπίνει και ισως γι'αυτό να το χειροτερεψε. Παλι διαβασα καπου πως ειναι καλυτερα να κανουν εμετο απο το να το καταπίνουν..


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...