Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , Anneliz είπε:

Κι επίσης εχω ακουσει πως το epadoren το μονο που κανει ειναι να απαλύνει τον πονο του μωρου.. Με λιγα λόγια δεν κανει θαυματα, και απ'όσο ξέρω οταν τα μωρακια μας φανε κρεμουλες και ποσο μαλλον οταν περπατήσουν, τότε φευγει εντελώς η ΓΟΠ. Έτσι εχω διαβάσει.. Θελει λιγο υπομονή μεχρι να περασει ο καιρός.. 

Απ'οτι καταλαβα, το κατάλαβε επειδή του ειπα οτι κλαίει οταν τρώει και βγάζει το μπιμπερό. Απ'οσο ξερω στην οισοφαγητιδα πονανε τα μωρακια.. Το θεμα ειναι οτι δεν καναμε ποτε υπέρηχο να μαθουμε σίγουρα.. τι να σου πω. Εγω εχω εμπιστοσύνη στον γιατρο μου, οπότε δεν θελω να παρω αλλη γνωμη. Προς το παρόν είμαστε καλύτερα.. ααα κι επίσης αυτο που σας ειπα οτι δεν εχω δει να κανει εμετο, πολυ σπάνια, τον βλέπω πως όταν του ερχεται να κανει καπως τον καταπίνει και ισως γι'αυτό να το χειροτερεψε. Παλι διαβασα καπου πως ειναι καλυτερα να κανουν εμετο απο το να το καταπίνουν..

Κοίτα φτου φτου μη το ματιασω αλλα απο χθες τις 12 το βράδυ μεχρι κ τωρα που κοντεύει 3 το μεσημέρι ειναι πολύ καλύτερα, δεν μου εχει βγάλει ποσοτητα μονο γουλιες η και καθόλου και κοιμαται ήσυχος.. μου ειπε για υπέρηχο κ Γαστρεντερολόγο για την Πέμπτη για να εχει συμπληρώσει μια εβδομάδα "θεραπειας" με epadoren.. δε ξέρω απλα μου το ξεκινησε απο τη μια μερα στην άλλη.. Κυριακή ηταν ενα μωρό με όρεξη , φαγανο, ευδιάθετο κλπ εως Δευτέρα μεσημέρι κ ξαφνικά απο το ενα γευμα στο επόμενο ξεκίνησε η ταλαιπωρία του.. δε ξερω τι να πω μακάρι να ειναι περαστικό και να φυγει γρήγορα οτι κι αν ειναι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Καλημερα κοριτσι μια γνωστη μου που ειχε θεμα με αλλεργιες πηγε πρωτα σε έναν ιδικο γιατρό να δει αν οντως υπαρχει αλλεργια και μετά πηγε στο παιδων και της ελεξαν παλι και εκει της έγραψα τα γαλατα 2 κουτια το μηνα σου καλυπτει η ααφαλεια. Η παιδίατρος τι σου λεει σου ειπε για το παιδων η σε έστειλε καπου αλλου; 

Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση,κ η παιδιατρος για παιδων μ πε αλλα πρεπει να παω το παιδι εκει μεσα μολες αυτες τις ιωσεις κ δε θελω καθολου!! Κ δε μενω κ Αθηνα ,το ψαχνω τωρα να δουμε πφφφφ

15 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλε μια φορα ειπα και γω να βγω απογευματοβραδακι μετα απο δεν θυμαμαι και γω ποσο καιρο και στο αλλο θεμα γινεται το συστριγγλο χαχαχα. 

 

Αχ βρε αγαπη ειναι πολυ δυσκολη η φαση που περνας, δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω, αυτο που εχω διαβασει ομως ειναι οτι και με αποχη δικη σου, σταματανε τα συμπτωματα στο μωρο. Απλα θελει καλη αποχη απο πολλα και να κοιτας κ ετικετες. Εγω σου χα πει οτι δεν ξερω αν θα μπορουσα να το κανω, μαζι με τα ορμονικα μας, να πρεπει και να βγαλεις ενα σωρο πραγματα απο τη διατροφη σου, ειναι πολυ δυσκολο. Βεβαια, αυτο το ξερεις εσυ καλυτερα για σενα. Μακαρι να μπορεσεις να στα γραφουν τα γαλατα γιατι οντως εχω ακουσει οτι ειναι πανακριβα. Να μην πεφτεις ομως ψυχολογικα, θα το λυσετε το θεματακι σας, πολλα μωρακια αναπτυσσουν αλλεργιες. 

Ναι ρε φιλεναδα κανω αυστηρη διατροφη κ κοιταω ετικετες στα παντα κ ολα τα σκασμενα εχουν ορο γαλακτος αλλα το θεμα ειναι οτι παρολη την αποχη παλι αιμα,τωρα θα κανω υπομονη αλλο ενα μηνα μηπως δουμε καλυτερευση γιατι δε θελω να κοψω το θηλασμο γαμωτο παρολο την αυπνια μ μου φαινεται πλεον τοσο βολικος ο θηλασμος δε μπορω να φανταστω τωρα που βρηκαμε τη σειρα μας να ξυπναω 3 φορες τη νυχτα κ να αποστηρωνω κ να ρευω...υπομονη για τα μπεμπακια μας!Εσυ πες πως περασατε στην εξοδο?


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Dimitra K είπε:

Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση,κ η παιδιατρος για παιδων μ πε αλλα πρεπει να παω το παιδι εκει μεσα μολες αυτες τις ιωσεις κ δε θελω καθολου!! Κ δε μενω κ Αθηνα ,το ψαχνω τωρα να δουμε πφφφφ

Ναι ρε φιλεναδα κανω αυστηρη διατροφη κ κοιταω ετικετες στα παντα κ ολα τα σκασμενα εχουν ορο γαλακτος αλλα το θεμα ειναι οτι παρολη την αποχη παλι αιμα,τωρα θα κανω υπομονη αλλο ενα μηνα μηπως δουμε καλυτερευση γιατι δε θελω να κοψω το θηλασμο γαμωτο παρολο την αυπνια μ μου φαινεται πλεον τοσο βολικος ο θηλασμος δε μπορω να φανταστω τωρα που βρηκαμε τη σειρα μας να ξυπναω 3 φορες τη νυχτα κ να αποστηρωνω κ να ρευω...υπομονη για τα μπεμπακια μας!Εσυ πες πως περασατε στην εξοδο?

Ξενο δεν δινεις καθολου;αυτος που σουειπα που παει η αδελφή μου ηταν στο παιδων. Ειναι λιγο περιεργα τωρα απο τις ιωσεις μην το πας ακομα. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Ξενο δεν δινεις καθολου;αυτος που σουειπα που παει η αδελφή μου ηταν στο παιδων. Ειναι λιγο περιεργα τωρα απο τις ιωσεις μην το πας ακομα. 

Οχι δε δινω ξενο,κανω διατροφη για να φτιαξει το δικο μ αλλα δεν ειδαμε καλυτερευση κ θα χρειαστει να παω σε ξενο γι αυτο το ψαχνω


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Dimitra K είπε:

Οχι δε δινω ξενο,κανω διατροφη για να φτιαξει το δικο μ αλλα δεν ειδαμε καλυτερευση κ θα χρειαστει να παω σε ξενο γι αυτο το ψαχνω

Γιατι τοσο πολυ βρε κορίτσι τι τρως; ψαχτω πρωτα μην σταματας γιατι μπορει να μην φτεει ο θηλασμος και εμενα την πειραζαν κάποια πραγματα αλλα ειχαμε και κολικους. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση,κ η παιδιατρος για παιδων μ πε αλλα πρεπει να παω το παιδι εκει μεσα μολες αυτες τις ιωσεις κ δε θελω καθολου!! Κ δε μενω κ Αθηνα ,το ψαχνω τωρα να δουμε πφφφφ

Ναι ρε φιλεναδα κανω αυστηρη διατροφη κ κοιταω ετικετες στα παντα κ ολα τα σκασμενα εχουν ορο γαλακτος αλλα το θεμα ειναι οτι παρολη την αποχη παλι αιμα,τωρα θα κανω υπομονη αλλο ενα μηνα μηπως δουμε καλυτερευση γιατι δε θελω να κοψω το θηλασμο γαμωτο παρολο την αυπνια μ μου φαινεται πλεον τοσο βολικος ο θηλασμος δε μπορω να φανταστω τωρα που βρηκαμε τη σειρα μας να ξυπναω 3 φορες τη νυχτα κ να αποστηρωνω κ να ρευω...υπομονη για τα μπεμπακια μας!Εσυ πες πως περασατε στην εξοδο?

Πολυ ωραια περασαμε κοριτσι μου. Ειχα καιρο να βγουμε ετσι για φαγητο, τουλαχιστον 6 μηνες!! Μην πω παραπανω. 

Μηπως δεν ειναι σωστη η αποχη σου? Θελω να πω οτι εκτος απο τον ορο γαλακτος μηπως οι πρωτεινες του γαλακτος υπαρχουν και σε αλλες ουσιες?? 

Πχ αυτο το βρηκα σε ενα σαιτ για τον θηλασμο. Εχεις παει σε παιδο αλλεργιολογο?? Ισως να σε βοηθησει καλυτερα ξερω και γω. Παντως μπραβο σου που το παλευεις!! 

Συγκεκριμένα πρέπει να αποκλείσουμε από το διαιτολόγιο μας:
 
άρωμα βουτύρου
 Βούτυρο , Ζωικό λίπος
Καζεΐνη
Τυρί
Τυρί κότατζ
Κρέμες
Υδρολυμένη καζεΐνη, Υδρολυμένη προτεΐνη γάλακτος, Υδρολυμένη πρωτεΐνη, Υδρολυμένη πρωτεΐνη ορού
Λακταλβουμίνη
Λακτογλοβουλίνη
Λακτόζη - lactose
Γάλα 
Γάλα χωρίς λακτόζη
Κρέμα γάλακτος
Κατσικίσιο γάλα
Γάλα σογιας
Γάλα αμυγδάλου κτλ (διαβάστε ετικέτες)
Νουγκατ - nougat 
Κεφίρ
Πουτίγκες
Πρωτεΐνη ορού
whey (delactosed, demineralized, protein concentrate) 
Γιαούρτι

Αυτά τα συστατικά ΜΠΟΡΕΊ να περιέχουν πρωτεΐνες αγελαδινού γάλακτος:

Αρωματικά καστανής ζάχαρης
Άρωμα καραμέλας
Σοκολάτα
Αλεύρι με υψηλή περιεκτικότητα πρωτεΐνης
Μαργαρίνη
Αρώματα
Φυσικά αρώματα
 Λουκάνικα
Αλλαντικά
Γαλοπούλα, ζαμπον κτλ

Επίσης πρέπει να προσέχουμε πολύ τα ακόλουθα:

Ψωμί από φούρνο ή συσκευασμένο 
Τηγανητά φαγητά και τρόφιμα με κρούστα
Τόννος σε νερό
Καραμέλα - και σε άρωμα
Δημητριακά
Μπισκότα, κρακεράκια
Σάλτσες έτοιμες
Κατεψυγμένα τρόφιμα
Granola bars
Hot dogs
Pizza


Σε διαπιστωμένη αλλεργία, συχνά απαιτείται αποχή τουλάχιστον 2-3 εβδομάδων για την εξάλειψη των συμπτωμάτων.
 

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

 @Irini123  Κοριτσι μου κ μεις εχουμε παλινδρομηση. Υπαρχουν μερες που θα βγαζει καθε φορα μετα το γευμα και μαλιστα οχι γουλιτσα αλλα πηχτο γαλατακι! 2 φορες μου χει κανει και ρουκετα εμετο!!  Αλλα ο γιατρος μου ειπε οτι εφοσον δεν κλαιει οταν το κανει ειμαστε ενταξει. Προφανως απο κει καταλαβαινουν την οισοφαγιτιδα. Και οτι δεν μου το κανει καθε φορα επισης. Αλλα εγω του χω το στρωμα ανυψωμενο απο τη μεση και πανω και επισης μετα το γευμα τον κραταω ορθιο αρκετη ωρα για να ρευτει και να χωνεψει. Παλι καποιες φορες μου βγαζει, αλλα προς το παρον ειναι υπο ελεγχο. Βεβαια θηλαζουμε, οποτε δεν μπορω να σε βοηθησω οσον αφορα τα γαλατα. Καπου ειχα διαβασει ομως οτι μπορει να σχετιζεται και με αλλεργια η γοπ στο γαλα ειτε του εμποριου ειτε στα γαλακτοκομικα που καταναλωνει η θηλαζουσα. Ευχομαι να περασει συντομα να μην υποφερει το μικρακι σου 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , nanoula90 είπε:

 @Irini123  Κοριτσι μου κ μεις εχουμε παλινδρομηση. Υπαρχουν μερες που θα βγαζει καθε φορα μετα το γευμα και μαλιστα οχι γουλιτσα αλλα πηχτο γαλατακι! 2 φορες μου χει κανει και ρουκετα εμετο!!  Αλλα ο γιατρος μου ειπε οτι εφοσον δεν κλαιει οταν το κανει ειμαστε ενταξει. Προφανως απο κει καταλαβαινουν την οισοφαγιτιδα. Και οτι δεν μου το κανει καθε φορα επισης. Αλλα εγω του χω το στρωμα ανυψωμενο απο τη μεση και πανω και επισης μετα το γευμα τον κραταω ορθιο αρκετη ωρα για να ρευτει και να χωνεψει. Παλι καποιες φορες μου βγαζει, αλλα προς το παρον ειναι υπο ελεγχο. Βεβαια θηλαζουμε, οποτε δεν μπορω να σε βοηθησω οσον αφορα τα γαλατα. Καπου ειχα διαβασει ομως οτι μπορει να σχετιζεται και με αλλεργια η γοπ στο γαλα ειτε του εμποριου ειτε στα γαλακτοκομικα που καταναλωνει η θηλαζουσα. Ευχομαι να περασει συντομα να μην υποφερει το μικρακι σου 

Κι εγω ψηλά τον εχω σχεδόν απο.1,5 μηνών μου το συνέστησε η γιατρός μας, εννοείται Φυσικά οτι τον κραταμε και όρθιο να ρευτει κ να χωνέψει οπως επίσης του κάνουμε και διάλειμμα για ρέψιμο κατα το γεύμα, εμενα μου βγάζει πολύ γάλα οχι απλα γουλιά και ουτε καν ρουκέτα, εκει που τον εχω όρθιο μπορεί απο το πουθενά ν αρχίσει να τρέχει το γαλα απο το στόμα του σαν ποταμός..στο γεύμα που καναμε τώρα μου ηπιε πολυ λίγο, κοιμηθηκε για 3 λεπτά δε ξυπνουσε με τπτ κ μολις ξύπνησε οτι εφαγε το εβγαλε.. απο 70 που ηπιε δλδ εβγαλε σιγουρα τα 40.. για αλλεργίες μου ειπε σήμερα η γιατρός είναι το τελευταίο που θα ψάχτουμε... τι να πω δε ξέρω... 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Πολυ ωραια περασαμε κοριτσι μου. Ειχα καιρο να βγουμε ετσι για φαγητο, τουλαχιστον 6 μηνες!! Μην πω παραπανω. 

Μηπως δεν ειναι σωστη η αποχη σου? Θελω να πω οτι εκτος απο τον ορο γαλακτος μηπως οι πρωτεινες του γαλακτος υπαρχουν και σε αλλες ουσιες?? 

Πχ αυτο το βρηκα σε ενα σαιτ για τον θηλασμο. Εχεις παει σε παιδο αλλεργιολογο?? Ισως να σε βοηθησει καλυτερα ξερω και γω. Παντως μπραβο σου που το παλευεις!! 

Συγκεκριμένα πρέπει να αποκλείσουμε από το διαιτολόγιο μας:
 
άρωμα βουτύρου
 Βούτυρο , Ζωικό λίπος
Καζεΐνη
Τυρί
Τυρί κότατζ
Κρέμες
Υδρολυμένη καζεΐνη, Υδρολυμένη προτεΐνη γάλακτος, Υδρολυμένη πρωτεΐνη, Υδρολυμένη πρωτεΐνη ορού
Λακταλβουμίνη
Λακτογλοβουλίνη
Λακτόζη - lactose
Γάλα 
Γάλα χωρίς λακτόζη
Κρέμα γάλακτος
Κατσικίσιο γάλα
Γάλα σογιας
Γάλα αμυγδάλου κτλ (διαβάστε ετικέτες)
Νουγκατ - nougat 
Κεφίρ
Πουτίγκες
Πρωτεΐνη ορού
whey (delactosed, demineralized, protein concentrate) 
Γιαούρτι

Αυτά τα συστατικά ΜΠΟΡΕΊ να περιέχουν πρωτεΐνες αγελαδινού γάλακτος:

Αρωματικά καστανής ζάχαρης
Άρωμα καραμέλας
Σοκολάτα
Αλεύρι με υψηλή περιεκτικότητα πρωτεΐνης
Μαργαρίνη
Αρώματα
Φυσικά αρώματα
 Λουκάνικα
Αλλαντικά
Γαλοπούλα, ζαμπον κτλ

Επίσης πρέπει να προσέχουμε πολύ τα ακόλουθα:

Ψωμί από φούρνο ή συσκευασμένο 
Τηγανητά φαγητά και τρόφιμα με κρούστα
Τόννος σε νερό
Καραμέλα - και σε άρωμα
Δημητριακά
Μπισκότα, κρακεράκια
Σάλτσες έτοιμες
Κατεψυγμένα τρόφιμα
Granola bars
Hot dogs
Pizza


Σε διαπιστωμένη αλλεργία, συχνά απαιτείται αποχή τουλάχιστον 2-3 εβδομάδων για την εξάλειψη των συμπτωμάτων.
 

Ω ναι ολη αυτη τη λιστα την εχω κολλημενη στο ψυγειο μ κ βλεπεις ποσα πολλα πρεπει να προσεχω κ τα προσεχω οντως ,μου ζημωνει η μανα μ ψωμι ,εφτιαξα μερεντε μονη μ vegan για να χω κατι γλυκο να τρωω,βρηκα γαλα αμυγδαλου χωρις ιχνος λακτοζης αλλα τι να πω ισως ειναι κ ο χρονος που θελει περισοτερο για να καθαρισει το γαλα μ η μετα μπαινεις σ ενα κικεωνα αναζητησης αλλεργιας κοβοντας σταδιακα ξηρους καρπους ,αυγα,ψαρι κτλ ουφ θα το παλεψω οσο μπορω αλλα οσο η μικρη βγαζει αιμα στα κακα δε μπορω να επιμεινω στο θηλασμο γιατι κανω κακο στο εντερο της

πρίν από 40 λεπτά , Irini123 είπε:

Κι εγω ψηλά τον εχω σχεδόν απο.1,5 μηνών μου το συνέστησε η γιατρός μας, εννοείται Φυσικά οτι τον κραταμε και όρθιο να ρευτει κ να χωνέψει οπως επίσης του κάνουμε και διάλειμμα για ρέψιμο κατα το γεύμα, εμενα μου βγάζει πολύ γάλα οχι απλα γουλιά και ουτε καν ρουκέτα, εκει που τον εχω όρθιο μπορεί απο το πουθενά ν αρχίσει να τρέχει το γαλα απο το στόμα του σαν ποταμός..στο γεύμα που καναμε τώρα μου ηπιε πολυ λίγο, κοιμηθηκε για 3 λεπτά δε ξυπνουσε με τπτ κ μολις ξύπνησε οτι εφαγε το εβγαλε.. απο 70 που ηπιε δλδ εβγαλε σιγουρα τα 40.. για αλλεργίες μου ειπε σήμερα η γιατρός είναι το τελευταίο που θα ψάχτουμε... τι να πω δε ξέρω... 

Να ρωτησω βρε κοριτσια πως σηκωνετε το στρωμα με κατι απο κατω πχ να βαλω καμια μικρη κουβερτουλα προς τη μερια του κεφαλιου? Κ το αφηνετε κ το βραδυ ετσι?


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Dimitra K είπε:

Ω ναι ολη αυτη τη λιστα την εχω κολλημενη στο ψυγειο μ κ βλεπεις ποσα πολλα πρεπει να προσεχω κ τα προσεχω οντως ,μου ζημωνει η μανα μ ψωμι ,εφτιαξα μερεντε μονη μ vegan για να χω κατι γλυκο να τρωω,βρηκα γαλα αμυγδαλου χωρις ιχνος λακτοζης αλλα τι να πω ισως ειναι κ ο χρονος που θελει περισοτερο για να καθαρισει το γαλα μ η μετα μπαινεις σ ενα κικεωνα αναζητησης αλλεργιας κοβοντας σταδιακα ξηρους καρπους ,αυγα,ψαρι κτλ ουφ θα το παλεψω οσο μπορω αλλα οσο η μικρη βγαζει αιμα στα κακα δε μπορω να επιμεινω στο θηλασμο γιατι κανω κακο στο εντερο της

Να ρωτησω βρε κοριτσια πως σηκωνετε το στρωμα με κατι απο κατω πχ να βαλω καμια μικρη κουβερτουλα προς τη μερια του κεφαλιου? Κ το αφηνετε κ το βραδυ ετσι?

Το ξερω βρε αγαπη, εχεις τοσο δικιο. Για αυτο να κανεις αυτο που θεωρεις εσυ καλυτερο. Αλιμονο, δεν θα αφησεις την μικρουλα σου να υποφερει! Αλλα ουτε και εσυ μαζι της! 

Οσο για το στρωμα, μπορεις ναι να βαλεις κουβερτουλα απο τη μεση και πανω ωστε να ειναι λιγο ανασηκωμενο και το αφηνεις ετσι. Απλα να εχει μια μικρη κλιση. Διαφορετικα, και ακομα καλυτερα ειναι να βαλεις πχ καποια βιβλια ιδιου παχους στα ποδια της κουνιας ωστε να ειναι ανασηκωμενο το πανω μερος χωρις να επιβαρυνεται το σωμα του μωρου καθολου γιατι θα εχει ολο το σωμα του την κλιση αυτην. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 29 λεπτά , Dimitra K είπε:

Ω ναι ολη αυτη τη λιστα την εχω κολλημενη στο ψυγειο μ κ βλεπεις ποσα πολλα πρεπει να προσεχω κ τα προσεχω οντως ,μου ζημωνει η μανα μ ψωμι ,εφτιαξα μερεντε μονη μ vegan για να χω κατι γλυκο να τρωω,βρηκα γαλα αμυγδαλου χωρις ιχνος λακτοζης αλλα τι να πω ισως ειναι κ ο χρονος που θελει περισοτερο για να καθαρισει το γαλα μ η μετα μπαινεις σ ενα κικεωνα αναζητησης αλλεργιας κοβοντας σταδιακα ξηρους καρπους ,αυγα,ψαρι κτλ ουφ θα το παλεψω οσο μπορω αλλα οσο η μικρη βγαζει αιμα στα κακα δε μπορω να επιμεινω στο θηλασμο γιατι κανω κακο στο εντερο της

Να ρωτησω βρε κοριτσια πως σηκωνετε το στρωμα με κατι απο κατω πχ να βαλω καμια μικρη κουβερτουλα προς τη μερια του κεφαλιου? Κ το αφηνετε κ το βραδυ ετσι?

Εγώ έχω κάτω απο το στρώμα 2 βιβλια λίγο χοντρά καο σηκώνεται όλο το στρωματακι απο την πανω μεριά αλλά όταν θα αρχίσει να στριφογυρναει μην νομίζεις οτι θα κάθεται εκεί! Θα το βρίσκεις το νινι στην αλλη μεριά της κούνιας!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

 Καλημερα κοριτσουδια!! 

@ΒαλεντιναΧρηστος πως ειναι η μικρη σου??

Εμενα χθες ολη την ημερα κοιμοταν. Απο την ωρα που γυρισαμε απο τον παιδιατρο μεχρι τις 11 το βραδυ! ξυπναγε μονο να φαει. Κ εκει που ειπα αχ τι καλα θα κοιμηθουμε ενα βραδυ, τσουπ ο βρυκολακας επανηλθε απο τον ληθαργο του εμβολιου. :blink: την επομενη φορα θα του πω του παιδιατρου το εμβολιο να το κανουμε τα μεσανυχτα χαχαχα

  • Χαχα 3

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , nanoula90 είπε:

 Καλημερα κοριτσουδια!! 

@ΒαλεντιναΧρηστος πως ειναι η μικρη σου??

Εμενα χθες ολη την ημερα κοιμοταν. Απο την ωρα που γυρισαμε απο τον παιδιατρο μεχρι τις 11 το βραδυ! ξυπναγε μονο να φαει. Κ εκει που ειπα αχ τι καλα θα κοιμηθουμε ενα βραδυ, τσουπ ο βρυκολακας επανηλθε απο τον ληθαργο του εμβολιου. :blink: την επομενη φορα θα του πω του παιδιατρου το εμβολιο να το κανουμε τα μεσανυχτα χαχαχα

Καλημεραα!!! Χαχαχαχ κ εμενα κοιμοταν μετα το εμβολιο! Ε ενταξει απο εχθες ή προχθες π ηταν τελειως χαλια ειναι καλυτερα....πηγαμε στην παιδιατρο χθες γιατι λογω βηχα φοβηθηκε για βροχιολιτιδα αλλα δοξα τω Θεω απλη ιωσουλα θα μας δει κ την τεταρτη ξανα βεβαια κ ειμαστε σε συνεχη τηλεφωνικη επικοινωνια μ ειπε μπας κ γλυτωσουμε την αντιβιωση μας ειπε της δινω 2μλ ντεπον στο 8ωρο κ μ εδειξε πως να βαζω σωστα τον ορο στην μυτουλα ευτυχως χθες το βραδυ κοιμηθηκε λιγο σε αντιθεση με προχθες....μ εκανε κ λιγα δεκατακια προχθες το βραδυ 37κ5 αλλα μ ειπε δεν ειναι κατι ευτυχως επεσε αμεσως μετα το ντεπον! Σημερα 5η μερα ιωσουλας μ ειπε λογικα σε 2-3μερες θα φυγει αλλα ο βηχας ισως μεινει μια εβδομαδα ακομα τον βρηκε κοκκινο και ερεθισμενο το λαιμουδακι η ψυχουλα μ! Ευτυχως κατι εκανε απο υπνο κ ηρεμησα κ εγω λιγο....της εκοψα και το μπανιο μεχρι να γινει καλα! 

Εσενα το βρυκολακακι σου καλα;;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα.. τι κανετε;;; εμενα αρχισε η μικρη της κραταω τα χερια εκει που ειναι ξαπλωτη και βαζει δυναμη σηκωνεται σε καθιστη θεση!!! Να σας ρωτησω εσας ολες ξεκινησαν λενε λογακια.. αυτα τα δικα τους αγκου και τετοια;; γτ εμεις ειμαστε 2 μηνων και κατι και δεν λεει ακομα... κανενα ου αν πει μονο μια στο τοσο.. να ανυσηχησω;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Katerina-90 είπε:

Κοριτσια καλησπερα.. τι κανετε;;; εμενα αρχισε η μικρη της κραταω τα χερια εκει που ειναι ξαπλωτη και βαζει δυναμη σηκωνεται σε καθιστη θεση!!! Να σας ρωτησω εσας ολες ξεκινησαν λενε λογακια.. αυτα τα δικα τους αγκου και τετοια;; γτ εμεις ειμαστε 2 μηνων και κατι και δεν λεει ακομα... κανενα ου αν πει μονο μια στο τοσο.. να ανυσηχησω;;;

Καλημερα κοριτσι....Καθε μωρο αντιδρα διαφορετικα αλλα μιλανε πιο νωρις αλλα πιο μετα αλλα περπατανε πιο νωρις αλλα πιο μετα...κ εμενα σηκωνεται αν της πιασω τα χερια και οταν την εχω σε ημιξαπλωτη θεση πανω μου κ της κραρησω τα ποδια κατω κοντρα βαζει δυναμη και ερχεται μπροστα σε καθιστη θεση κ αν την βαλω μπρουμηταα παταει στους αγκωνες κ σηκωνει το κεφαλι της κ κοιταει δεξια αριστερα εχει πλακα .......αλλα κ απο λογια αλλο πραγμα αγκου αγου αου που αααα οοοο ολα δεν μπορω να ανεβασω βιντεο να δειτε να γελασουμε γλωσσα δεν βαζει μεσα της σαν την μανα της γλωσσου θα γινει....αφου της μιλαω και κουναει το στομα της να πει αυτα π λεω κ οταν σταματαω ξεκιναει αυτη....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...