Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Σε νιώθω...και ειλικρινά στεναχωρεθηκα πάρα πολύ...ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά...εύχομαι τουλάχιστον να πεσει γρήγορα η χοριακη όσο γίνεται να μπεις ξανά στην κανονικοτητα σου.... μεγάλο βάλσαμο που έχεις το παιδάκι σου! Πάρε όσο χρόνο χρειαστείς και να ξέρεις θα τα καταφέρεις συντομα! 🥰Το σώμα έχει μνήμη..όσες έχουν γίνει ήδη μανούλες συχνά είναι πιο εύκολο.

      2 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      Τι πέρασες......😔 Πολλες φορες σκέφτομαι γιατί πρέπει να τα περνάμε όλα αυτά...πόση αναμονή,  πόσα φάρμακα, πόσος πονος, πόση απογοήτευση...μετά σκέφτομαι ότι ο κάθε άνθρωπος έχει κάτι που το περνάει δύσκολα...Θα χαρούμε όλες πολύ στη θετική χοριακη σου!!!

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Κοριτσια πεταγομαι εδώ επειδή είστε ήδη μανουλες να ρωτήσω κάτι. Οσες γεννησατε σε ιδιωτικό είχατε προ-συμφωνήσει μισθό μαίας; 

Εγω ναι αγαπη! Ειχα τη μαια του γιατρου μου που πραγματικα την λατρευω! Με βοηθησε πολυ και στον τοκετο και μετα. 150ε ειχαμε συμφωνησει

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Εγω ναι αγαπη! Ειχα τη μαια του γιατρου μου που πραγματικα την λατρευω! Με βοηθησε πολυ και στον τοκετο και μετα. 150ε ειχαμε συμφωνησει

Καλημερα κοριτσια και απο μενα! Επειδη πρωτη φορα το ακουω αυτο,πληρωνεις εκτος απο το γιατρο και τη μαια? Τι εννοουμε,οποιαδηποτε μαια τυχει και ειναι μεσα στον τοκετο πληρώνεται και αυτη απο εμας? Δεν νομιζω να εχει καποια συγκεκριμένη ο γιατρος μου 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Κοριτσια πεταγομαι εδώ επειδή είστε ήδη μανουλες να ρωτήσω κάτι. Οσες γεννησατε σε ιδιωτικό είχατε προ-συμφωνήσει μισθό μαίας; 

Καλημερα κοπελα μ ναι κ εγω ειχα τη μαια του γιατρου μ κ παιρνει 300€ αλλα πραγματικα αν πας φυσιολογικα τα αξιζει κ με το παραπανω ,εμενα εκατσε 10 ωρες κ μ κρατουσε το χερι κ με βοηθουσε κ ο γιατρος ηρθε στη διαστολη 8 οταν εσπρωχνα!!Ειναι θησαυρος μια καλη μαια!!

πρίν από 13 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια και απο μενα! Επειδη πρωτη φορα το ακουω αυτο,πληρωνεις εκτος απο το γιατρο και τη μαια? Τι εννοουμε,οποιαδηποτε μαια τυχει και ειναι μεσα στον τοκετο πληρώνεται και αυτη απο εμας? Δεν νομιζω να εχει καποια συγκεκριμένη ο γιατρος μου 

Μερικοι γιατροι λενε τη τιμη με τη μαια μεσα αν ειναι γυρω στα 1500€ πιστευω εχει κ τη μαια μεσα κ απλα δε στο χει διευκρινησει

  • Ευχαριστώ 1

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Dimitra K είπε:

Καλημερα κοπελα μ ναι κ εγω ειχα τη μαια του γιατρου μ κ παιρνει 300€ αλλα πραγματικα αν πας φυσιολογικα τα αξιζει κ με το παραπανω ,εμενα εκατσε 10 ωρες κ μ κρατουσε το χερι κ με βοηθουσε κ ο γιατρος ηρθε στη διαστολη 8 οταν εσπρωχνα!!Ειναι θησαυρος μια καλη μαια!!

Μερικοι γιατροι λενε τη τιμη με τη μαια μεσα αν ειναι γυρω στα 1500€ πιστευω εχει κ τη μαια μεσα κ απλα δε στο χει διευκρινησει

Αρα ολοι οι γιατροι εχουν και τη μαια τους? Δεν το ηξερα αυτο κοριτισια καλα που το είπατε. Ευχαριστω :)


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια και απο μενα! Επειδη πρωτη φορα το ακουω αυτο,πληρωνεις εκτος απο το γιατρο και τη μαια? Τι εννοουμε,οποιαδηποτε μαια τυχει και ειναι μεσα στον τοκετο πληρώνεται και αυτη απο εμας? Δεν νομιζω να εχει καποια συγκεκριμένη ο γιατρος μου 

Καλημερα αγαπη μου!! Δεν ειμαι σιγουρη οτι ολοι εχουν τη μαια τους. Υπαρχουν και γιατροι που δεν εχουν καποια συγκεκριμενη, αν κ οι ιδιωτες συνηθιζεται να εχουν. Εμενα την εχει και στο ιατρειο του την κοπελα και την παιρνει και στους τοκετους. Αλλα το ειχα σιγουρο οτι θα την ειχα μαζι, με βοηθησε κ μενα πολυ. Μετα τον τοκετο ερχοταν καθε μερα και με βοηθησε με τον θηλασμο! Αν δεν ηταν αυτη δεν θα το χα καταφερει καθολου. Και με το μωρο μου δειξε πως το πλενουμε, πως το κραταω, και διαφορα που στο μαιευτηριο μας εδειξαν τα μισα απο αυτα. Ρωτα τον γιατρο σου ωστοσο.

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια μου σας ευχαριστώ παρα πολύ! 

Το πιστεύω πως είναι σημαντική η παρουσία της.Νιωθω καλα μαζί της μέχρι τώρα με την μαία μιλάω στο τηλ για το οτιδήποτε . 220 μας είπε και δεν μας πειράζει απλά  ειχα μείνει στα χαρτζιλίκια που της δίνει ο μπαμπάς και το σοι Χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου γιατρός δεν είχε μαία.Μου πρότεινε κάποια γνωστή της βέβαια, που δεν πρόλαβα να πάρω γιατί γέννησα νωρίτερα τελικά.Άμα κάνεις καισαρική, η μαία θα σου είναι άχρηστη στη γέννα.Για το θηλασμό μόνο αξίζει, αλλά στα ιδιωτικά μαιευτήρια έχει αρκετές μαίες που βοηθάνε γι’αυτό και τα πληρώνουμε και πανάκριβα.Τώρα, αν αξίζει να δώσεις 200€-300€ για να σου δείξει πώς να θηλάσεις ή πώς να πλύνεις το μωρο είναι δική σου απόφαση.Εγώ προτίμησα να τα αξιοποιήσω καλύτερα αυτά τα χρήματα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sunshine83 είπε:

Η δική μου γιατρός δεν είχε μαία.Μου πρότεινε κάποια γνωστή της βέβαια, που δεν πρόλαβα να πάρω γιατί γέννησα νωρίτερα τελικά.Άμα κάνεις καισαρική, η μαία θα σου είναι άχρηστη στη γέννα.Για το θηλασμό μόνο αξίζει, αλλά στα ιδιωτικά μαιευτήρια έχει αρκετές μαίες που βοηθάνε γι’αυτό και τα πληρώνουμε και πανάκριβα.Τώρα, αν αξίζει να δώσεις 200€-300€ για να σου δείξει πώς να θηλάσεις ή πώς να πλύνεις το μωρο είναι δική σου απόφαση.Εγώ προτίμησα να τα αξιοποιήσω καλύτερα αυτά τα χρήματα.

Γεννησα σε ιδιωτικο και πιστεψε με, αυτες του μαιευτηριου δεν προλαβαιναν ουτε να αλλαξουν τα μωρα, ποσο μαλλον να ασχοληθουν οσο πρεπει μαζι σου. Εγω θηλαζω χαρις την μαια μου κ την μετεπειτα συμβουλο θηλασμου γιατι ειχα αρκετα θεματακια. Οι νοσηλευτριες στο μαιευτηριο με το ζορι μου δειξανε και μαλιστα τη δευτερη μερα αφοτου ειχα γεννησει και εννοειται δεν ασχοληθηκαν πανω απο 5 λεπτα. Ισως και να μην φταιγανε γιατι γινοταν χαμος και μαλλον το προσωπικο ηταν λιγο για τοσες μητερες. Για το πως να το κρατησει καποια θα συμφωνησω εν μερει, εγω πχ δεν ειχα φοβο εξαλλου να το κρατησω, η πως να το πλυνω, αλλα υπαρχουν και μανουλες που θελουν βοηθεια και σε αυτο. Παντως και μεσα στον τοκετο η κοπελα δεν εφυγε λεπτο απο κοντα μου οπως και τις υπολοιπες 2 μερες που ημουν μεσα και ολες τις αποριες μου εκεινη μου τις ελυνε για το μωρο γιατι ημουν σαν χαμενη


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , nanoula90 είπε:

Γεννησα σε ιδιωτικο και πιστεψε με, αυτες του μαιευτηριου δεν προλαβαιναν ουτε να αλλαξουν τα μωρα, ποσο μαλλον να ασχοληθουν οσο πρεπει μαζι σου. Εγω θηλαζω χαρις την μαια μου κ την μετεπειτα συμβουλο θηλασμου γιατι ειχα αρκετα θεματακια. Οι νοσηλευτριες στο μαιευτηριο με το ζορι μου δειξανε και μαλιστα τη δευτερη μερα αφοτου ειχα γεννησει και εννοειται δεν ασχοληθηκαν πανω απο 5 λεπτα. Ισως και να μην φταιγανε γιατι γινοταν χαμος και μαλλον το προσωπικο ηταν λιγο για τοσες μητερες. Για το πως να το κρατησει καποια θα συμφωνησω εν μερει, εγω πχ δεν ειχα φοβο εξαλλου να το κρατησω, η πως να το πλυνω, αλλα υπαρχουν και μανουλες που θελουν βοηθεια και σε αυτο. Παντως και μεσα στον τοκετο η κοπελα δεν εφυγε λεπτο απο κοντα μου οπως και τις υπολοιπες 2 μερες που ημουν μεσα και ολες τις αποριες μου εκεινη μου τις ελυνε για το μωρο γιατι ημουν σαν χαμενη

Βασικά σε εμενα στον τοκετό οι δυο τους θα είναι ο γιατρος κ η μαία οποτε την βρίσκω ακρως απαραίτητη. Και αφού εκεινος είπε πληρώνω την μαία ειναι συνεργατης του τέλος αυτό θα γίνει κ για εμενα προσωπικά δεν τίθεται θέμα περαιτέρω συζήτησης ούτε θέμα του τι είναι καλύτερο.  

Για πες αγαπούλα τι κάνει ο μπεμπακος;; Αγκαλιά στο βυζι να φανταστώ εε:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 46 λεπτά , Beboula25 είπε:

Βασικά σε εμενα στον τοκετό οι δυο τους θα είναι ο γιατρος κ η μαία οποτε την βρίσκω ακρως απαραίτητη. Και αφού εκεινος είπε πληρώνω την μαία ειναι συνεργατης του τέλος αυτό θα γίνει κ για εμενα προσωπικά δεν τίθεται θέμα περαιτέρω συζήτησης ούτε θέμα του τι είναι καλύτερο.  

Για πες αγαπούλα τι κάνει ο μπεμπακος;; Αγκαλιά στο βυζι να φανταστώ εε:lol:

Αχαχαχ σαν να με βλεπεις!! Απο το ενα βυζι το μωρο και απο το αλλο το θηλαστρο για να αφησω γαλα γιατι θελω να βγω ραντεβου με τον συζυγο το απογευματακι. Ναι ναι ξερω, ειναι το σεξαπιλ που λεγαμε χαχαχ

  • Χαχα 3

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Αχαχαχ σαν να με βλεπεις!! Απο το ενα βυζι το μωρο και απο το αλλο το θηλαστρο για να αφησω γαλα γιατι θελω να βγω ραντεβου με τον συζυγο το απογευματακι. Ναι ναι ξερω, ειναι το σεξαπιλ που λεγαμε χαχαχ

Φιλενάδα τέτοια κάνεις κ κρατάς αμείωτο το σεξαπιλ ;) καλα κάνεις!!!καλα να περάσετε!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Cath3rine είπε:

Φιλενάδα τέτοια κάνεις κ κρατάς αμείωτο το σεξαπιλ ;) καλα κάνεις!!!καλα να περάσετε!!!

Αχαχαχα που εισαι ρε φιλη? Παιζεις χιονοπολεμοοο?? Ευχαριστωωωω! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Αχαχαχ σαν να με βλεπεις!! Απο το ενα βυζι το μωρο και απο το αλλο το θηλαστρο για να αφησω γαλα γιατι θελω να βγω ραντεβου με τον συζυγο το απογευματακι. Ναι ναι ξερω, ειναι το σεξαπιλ που λεγαμε χαχαχ

Είδωλο!!!γεια σου ρε νανουλα δώσε πόνο :lol: Ραντεβουδάκιιι ωωω εξελίξεις...Απάνω του και περιμενουμε νέα Χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Αχαχαχα που εισαι ρε φιλη? Παιζεις χιονοπολεμοοο?? Ευχαριστωωωω! 

Χαχαχαχα βρε ετοιμη ημουν να βγω να παίξω αλλα κρατηθηκα... Χαχαα

Κ :μα σε πω σήμερα έλεγα τον αντρα μ μόλις κλείσουμε χρονο χωρις σεξ θα σε κλείσω ραντεβού σε ξενοδοχείο για ένα δείπνο να γιορτάσουμε την επέτειο χαχαχαααχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...