Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Καλησπέρα κι από εμένα!

@Anastasia_paris2 δοντάκια Ε?Μπράβο.Εμένα ο δικός μου τπτ ακόμη αν και έχει πολλή γκρίνια τελευταία και δείχνει να τον πονούν τα ούλα του.Είναι μερικές φορές που με πιάνει απελπισία..Επίσης έχει λιγοστέψει τις ώρες που κοιμάται μέσα στη μέρα.Δεν ξέρω αν φταίει η ζέστη ή τα δόντια που τον κάνουν τόσο ανήσυχο ή αν είναι σε άλμα ανάπτυξης.

Το λατρεύω το παιδί μου, αλλά μερικές φορές η μητρότητα είναι δύσκολη...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου να σαι καλά!!! Με τις ώρες. Τους είναι τα σκατουλια, μια έτσι μια αλλιώς... Ο μικρός σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλός, και τρώει, και κοιμάται εύκολα, και τώρα. Με. Τα δοντάκια πάρα το ζόρι του λίγο γκρινιάξε.. Η μικρή είναι τζαναμπετισσα, εμοιαξε τον μεγάλο της τον αδερφό! 

Μπραβο ο μπεμπης υποδειγμα! Ε τα κοριτσια γενικα ειναι απο την φυση τους πιο νευρικα! Χαχαχ....αντε να σκασει το πρωτο να παρουν φορα! 

 

3 ώρες πρίν, sunshine83 είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα!

@Anastasia_paris2 δοντάκια Ε?Μπράβο.Εμένα ο δικός μου τπτ ακόμη αν και έχει πολλή γκρίνια τελευταία και δείχνει να τον πονούν τα ούλα του.Είναι μερικές φορές που με πιάνει απελπισία..Επίσης έχει λιγοστέψει τις ώρες που κοιμάται μέσα στη μέρα.Δεν ξέρω αν φταίει η ζέστη ή τα δόντια που τον κάνουν τόσο ανήσυχο ή αν είναι σε άλμα ανάπτυξης.

Το λατρεύω το παιδί μου, αλλά μερικές φορές η μητρότητα είναι δύσκολη...

 

Κ εμενα λιγοστεψε τις ωρες μεσα στην ημερα γιαυτο θελει να κοιμαται απο τις 8για βραδυ κ να ξυπναει 5μιση να τρωει και να ξανακοιμαται αλλα δεν την αφηνω ετσι να κανει! Την κραταω με το ζορι αφου φαντασου απο εκει π ανα 2μιση ωρες κοιμοτανε τα πρωινα τωρα περνανε 4 κ μετα αν την παρει ο υπνος με γκρινια κλπ!   Ειναι δυσκολα μην λεμε χαζα!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια κορίτσια... Τι κάνετε??? 

@ΒαλεντιναΧρηστος κ εμενα κοιμαται 10 το βράδυ κ σηκώνεται για γάλα 5:30 κοιμάται κ σηκώνεται κανονικά.. Αλλα κοιμάται κ μες την μέρα μετά το φαγητό.. Χαχαχααχαχ 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 19/6/2019 at 1:09 ΠΜ, kathyv25 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι! @eleni.9 μπορείς να πάρεις ένα τύπου haaka και να βγάζεις λίγο για να μην πρηζεσαι. Είναι πολύ βολικό. Εγώ το πήρα από ebay αλλά επειδή Θ αργήσει να έρθει μπορείς να το πάρεις από Ελλάδα. Είναι πιο ακριβό εδώ αλλά δε θα κάνει ένα μήνα να έρθει. Σου στέλνω σε πμ το λινκ. 

Σε ευχαριστω κοριτσι μου εχω και θηλαστρο καλο κιολας 150 ευρω το ειχα παρει της ameda αλλα πρπσπαθω οσο μπορω να μην βαζω για να προσαρμοστει το στηθος!

Κ εμεις απο δοντακια τπτ ακομα αλλα μια ανυσηχια την εχουμε..  

Οσο για τον υπνο μεσα στην μερα σχεδον ανυπαρκτος. 1-2 φορες να κοιμηθει απο μιση ωρα και αυτο με χιλια ζορια μετα απκ γκρινια... τι καλα θα ηταν να κοιμαται ενα διωρο το μεσημερι. Ελπιζω καποια στιγμη να γινει κ αυτο.αλλα ενταξει τουλαχιστον κοιμαται τα βραδια καλα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

Καλημερουδια κορίτσια... Τι κάνετε??? 

@ΒαλεντιναΧρηστος κ εμενα κοιμαται 10 το βράδυ κ σηκώνεται για γάλα 5:30 κοιμάται κ σηκώνεται κανονικά.. Αλλα κοιμάται κ μες την μέρα μετά το φαγητό.. Χαχαχααχαχ 

Καλημερα κοριτσια μολις γυρισαμε απο την παιδιατρο! Δεν εβγαλε αχνα στο εμβολιο μετρηθηκαμε κιολας 8.350κιλα και 71ποντους....μας προσθεσε κ αλλα στην διατροφη μας μια χαρα!!! Κ εμενα μετα το φαγητο κοιμαται αλλα 40λεπτα μην φανταστεις 3 40λεπτα κανει πρωι μεσημερι απογευμα και μετα μια κ καλη για βραδυ μια χαρα ειναι κοριτσια ξεκουραζομαστε!!!! Μας ειπε οτι σκασανε 2δοντια πρεφα δεν το ειχα παρει!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσια μολις γυρισαμε απο την παιδιατρο! Δεν εβγαλε αχνα στο εμβολιο μετρηθηκαμε κιολας 8.350κιλα και 71ποντους....μας προσθεσε κ αλλα στην διατροφη μας μια χαρα!!! Κ εμενα μετα το φαγητο κοιμαται αλλα 40λεπτα μην φανταστεις 3 40λεπτα κανει πρωι μεσημερι απογευμα και μετα μια κ καλη για βραδυ μια χαρα ειναι κοριτσια ξεκουραζομαστε!!!! Μας ειπε οτι σκασανε 2δοντια πρεφα δεν το ειχα παρει!

Α τέλεια είστε...!! Εμείς χτες πήγαμε 8200κιλα..68εκ...εκανε το εμβόλιο κλασσικά έκλαψε λίγο κ μετά τον σήκωσα κ γελούσε.. Αλλά εμένα επειδή έχει  έλλειψη ενζυμου σαν εμένα.. Ήρθε χαρτί να κάνουμε αιματολογικη εξέταση για να δούμε σε τι ποσοστά έχει.. Εκεί ήταν ένα μαρτύριο γτ τον ακινητοποιησαν.. Έκλαιγε.. Κοκκινιζε.. Σήκωνε το κεφάλι.. Ήθελε να σηκωθεί.. Πάει κ αυτό όμως.. Έπρεπε να γίνει... 

Μέσα στον επόμενο μήνα κ εμάς θα βγουν τα δύο μπροστινά κάτω.. Ειναι άσπρα κ έτοιμα.. 

Εμένα κοιμάται αρκετά μέσα στη μέρα.. Δλδ τώρα έφαγε κ κοιμήθηκε θα σηκωθεί κατά τις 3..θα φάει θα παίξουμε θα ξανακοιμηθει ακόμα κάνα 2 ωρο.. Κάπως έτσι πάει.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

Α τέλεια είστε...!! Εμείς χτες πήγαμε 8200κιλα..68εκ...εκανε το εμβόλιο κλασσικά έκλαψε λίγο κ μετά τον σήκωσα κ γελούσε.. Αλλά εμένα επειδή έχει  έλλειψη ενζυμου σαν εμένα.. Ήρθε χαρτί να κάνουμε αιματολογικη εξέταση για να δούμε σε τι ποσοστά έχει.. Εκεί ήταν ένα μαρτύριο γτ τον ακινητοποιησαν.. Έκλαιγε.. Κοκκινιζε.. Σήκωνε το κεφάλι.. Ήθελε να σηκωθεί.. Πάει κ αυτό όμως.. Έπρεπε να γίνει... 

Μέσα στον επόμενο μήνα κ εμάς θα βγουν τα δύο μπροστινά κάτω.. Ειναι άσπρα κ έτοιμα.. 

Εμένα κοιμάται αρκετά μέσα στη μέρα.. Δλδ τώρα έφαγε κ κοιμήθηκε θα σηκωθεί κατά τις 3..θα φάει θα παίξουμε θα ξανακοιμηθει ακόμα κάνα 2 ωρο.. Κάπως έτσι πάει.. 

Ωχ τον καημενουλη ψυχουλα!!!! Επρεπε ομως παει τελειωσε ουτε π το θυμαται! Μια χαρα ειστε κ εσεις! Καλα απο υπνο δεν παιζεστε! Ενταξει μην ζηταω πολλα.μ φτανει π τρωει κ κοιμαται το βραδυ!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ωχ τον καημενουλη ψυχουλα!!!! Επρεπε ομως παει τελειωσε ουτε π το θυμαται! Μια χαρα ειστε κ εσεις! Καλα απο υπνο δεν παιζεστε! Ενταξει μην ζηταω πολλα.μ φτανει π τρωει κ κοιμαται το βραδυ!

Κ τώρα έφαγε κ κοιμαται από τις 4.πιστευω μέχρι 6-7 θα πάει.. Ο υπνος θρέφει τα μωρά λένε.. Ας κοιματαιιι χαχ; χαχαχαχα α  έχω αναγκαστεί να τον ξυπνήσω για να βγούμε χαχαχα αχα 

Το ποσό μ αρέσει που τρώει κ κάθεται στο καρεκλακι δεν λέγεται. Την έχω καταβρει.. Σημερα τι φάγατε??? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

Κ τώρα έφαγε κ κοιμαται από τις 4.πιστευω μέχρι 6-7 θα πάει.. Ο υπνος θρέφει τα μωρά λένε.. Ας κοιματαιιι χαχ; χαχαχαχα α  έχω αναγκαστεί να τον ξυπνήσω για να βγούμε χαχαχα αχα 

Το ποσό μ αρέσει που τρώει κ κάθεται στο καρεκλακι δεν λέγεται. Την έχω καταβρει.. Σημερα τι φάγατε??? 

Πω πω υπνο εμενα απο τις 1κ30 π ξυπνησε ακομη δεν κοιμηθηκε μολις καναμε μπανακι κ καθομαστε! Σημερα φαγαμε λαχανοσουπα(πατατα καροτο γλυκοπατατα κολοκυθακι σεληνο) και της εβαλα κ κριθαρακι! Εσεις;;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Πω πω υπνο εμενα απο τις 1κ30 π ξυπνησε ακομη δεν κοιμηθηκε μολις καναμε μπανακι κ καθομαστε! Σημερα φαγαμε λαχανοσουπα(πατατα καροτο γλυκοπατατα κολοκυθακι σεληνο) και της εβαλα κ κριθαρακι! Εσεις;;;

Το σελινο της αρέσει?? Εγώ πιπεριά Φλωρίνης αστράκι κολοκύθι.. Χτες του έδωσα χωρίς να αλεσω το αστεράκι έφαγε 5 κουταλιές κ τ άφησε.. Σημερα τα μπλέναρα κ τα αστράκια κι έφαγε ένα μπολ γεμάτο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Cath3rine είπε:

Το σελινο της αρέσει?? Εγώ πιπεριά Φλωρίνης αστράκι κολοκύθι.. Χτες του έδωσα χωρίς να αλεσω το αστεράκι έφαγε 5 κουταλιές κ τ άφησε.. Σημερα τα μπλέναρα κ τα αστράκια κι έφαγε ένα μπολ γεμάτο. 

Κ εγω στην αρχη τα πατουσα με το πορουνι αλλα καπου στα μισα εκανε gagging κ τωρα της το μπλενταρω κ τρωει σαφως καλυτερα ειναι μικρα ακομα για κομματακια ή πατημενα πιπερια θα δωσω κ εγω...το σεληνο να σ πω δεν εχει καταλαβει καν οτι της το βαζω μεσα το τρωει μια χαρα!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κ εγω στην αρχη τα πατουσα με το πορουνι αλλα καπου στα μισα εκανε gagging κ τωρα της το μπλενταρω κ τρωει σαφως καλυτερα ειναι μικρα ακομα για κομματακια ή πατημενα πιπερια θα δωσω κ εγω...το σεληνο να σ πω δεν εχει καταλαβει καν οτι της το βαζω μεσα το τρωει μια χαρα!

Η αλήθεια είναι ότι το μασουσε όσο μπορούσε τ αστράκι.. Αλλά μετα κλειδωσε.. Κομματάκια καρότο κολοκυθάκι έχω δώσει.. Είναι καλά βρασμένα κ μπορεί... Κ στη φρούτο κρέμα έχει τύχει να χει κομματάκια η ίνες αλλά τα φαγε.. Το χειρότερο ήταν με το μοσχαράκι.. Καθόλου δε του άρεσε.. Σελινο έβαλα κ εγώ μια φορά πιστεύω δεν κατάλαβε.. Έμενα δν μ αρέσει καθόλου χαχαχααχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

Η αλήθεια είναι ότι το μασουσε όσο μπορούσε τ αστράκι.. Αλλά μετα κλειδωσε.. Κομματάκια καρότο κολοκυθάκι έχω δώσει.. Είναι καλά βρασμένα κ μπορεί... Κ στη φρούτο κρέμα έχει τύχει να χει κομματάκια η ίνες αλλά τα φαγε.. Το χειρότερο ήταν με το μοσχαράκι.. Καθόλου δε του άρεσε.. Σελινο έβαλα κ εγώ μια φορά πιστεύω δεν κατάλαβε.. Έμενα δν μ αρέσει καθόλου χαχαχααχα

Εγω το τρωω το σεληνο! Με τα φρουτα τυχαινει πολλες φορες κομματακι μικρο κ το τρωει οπως κ πατατουλα κομματακι αλλα οχι ολα κομματακια! Τωρα μας ειπε ντοματουλα τριμμενη  χωρις σπορια κ φλουδα,αρακα,φασολακια,οτιδηποτε σε ζυμαρικο γιαουρτακι 3φορες την εβδομαδα,αρνακι και κατσικακι!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσια μολις γυρισαμε απο την παιδιατρο! Δεν εβγαλε αχνα στο εμβολιο μετρηθηκαμε κιολας 8.350κιλα και 71ποντους....μας προσθεσε κ αλλα στην διατροφη μας μια χαρα!!! Κ εμενα μετα το φαγητο κοιμαται αλλα 40λεπτα μην φανταστεις 3 40λεπτα κανει πρωι μεσημερι απογευμα και μετα μια κ καλη για βραδυ μια χαρα ειναι κοριτσια ξεκουραζομαστε!!!! Μας ειπε οτι σκασανε 2δοντια πρεφα δεν το ειχα παρει!

Σας σκασανε δοντάκια;;; τι ωραία!!! 

Γειά σας κορίτσια μου!!! Κι εμείς πήγαμε χθες παιδίατρο. Όλα καλά. Δοντάκια δεν βλέπει ακόμα :roll: και περιμένω πως κ πως!!! Εμεις είμαστε 9300 :blink: και 73 πόντους. Δεν μ είπε να του κάνω δίαιτα.. :P επίσης είμαστε λίγο δυσκοιλιοι κ μας είπε να πίνουμε rantomil tr. Του δίνω μια φορά την ημέρα γιατί θελω να αποθηλασω σιγά σιγά αφού Σεπτεμβρη θα ξεκινήσω δουλειά.. Επίσης μου είπε ναι στο ακτινίδιο.. 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Anneliz είπε:

Σας σκασανε δοντάκια;;; τι ωραία!!! 

Γειά σας κορίτσια μου!!! Κι εμείς πήγαμε χθες παιδίατρο. Όλα καλά. Δοντάκια δεν βλέπει ακόμα :roll: και περιμένω πως κ πως!!! Εμεις είμαστε 9300 :blink: και 73 πόντους. Δεν μ είπε να του κάνω δίαιτα.. :P επίσης είμαστε λίγο δυσκοιλιοι κ μας είπε να πίνουμε rantomil tr. Του δίνω μια φορά την ημέρα γιατί θελω να αποθηλασω σιγά σιγά αφού Σεπτεμβρη θα ξεκινήσω δουλειά.. Επίσης μου είπε ναι στο ακτινίδιο.. 

Καλα εσεις γεννηθηκατε κ μεγαλοι αλλα συνεχιζετε και μπαμπατσικευετε!!!!(δικια μ λεξη) μοα χαραα κ εσεις κ εμεις με δυσκοιλιοτητα μια ετσι μια αλλιως αναλογως τι εχει φαει την προηγουμενη!

Καλημερα κοριτσια μολις ξυπνησαμε! Απο τις 22:20 π κοιμηθηκε τωρα θα την ταισω!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...