Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Λοιπον μια χαρα κ εσεις τωρα π ξεκινησατε στερεες θα βαλει κιλακια,μην ανχωνεσαι! Γαλα μας ειπε τουλ πρωι βραδυ κ ενω το πρωι πινει 150 απο εκει π επινε πρωι βραδυ απο 75μλ τωρα μ εκωψε το βραδυνο με τπτ δεν θελει αλλα κουταλι θελει τι να κανω πηρα τηλ την παιδιατρο πριν 5μερες κ της ειπα οτι επινε πρωι βραδυ 75μλ δηλ 150 ολη μερα κ μ εκωψε το βραδυνο αλλα αν ηταν κρεμα ή οτιδηποτε με κουταλι θα το τρωγε! Μ ειπε να της δωσω και βραδυ κατι να φαει γτ ετρωγε το απογευμα 6 η ωρα κ μετα ξαναετρωγε την αλλη μερα 7-8 η ωρα το γαλα! Ετσι διαμορφωθηκε ως εξης το προγραμμα μας! Πρωι γαλα(συνηθως 7η ωρα) 10η ωρα φρουτα 14:00  φαγητο 18:00 παλι φαγητο κ 21:40 κρεμα νουνου(οποιαδηποτε) απλα βαζω μεσα ενα αχλαδακι κ 2μπισκοτακια βρεφικα! Κοιμαται κατα τις 22:30!

Μπανακι εμεις θα παμε οταν κατσει ο μπαμπας μας! Προς το παρον την βαζω στο μπανιερο της και πλατσουριζει καθε μερα!!! Στον πωπω καθεται αρκει ισα ισα να την ακουμπας με το χερι σου γιουβαρλακια κανει θελει ολη την ωρα να την κοιτας γτ ειναι επικυνδυνη και σκασανε τα 2δοντακια τα κατω! Προσπαθει να μπουσουλησει κανει ενα βημα και κουραζεται....μπρουμητα την αφηνω ναι αλλα εμενα δεν την βρισκω συχνα τρελενεται για πλαι ειτε απο το ενα κοιμαται ειτε απο το αλλο! Σαν μεγαλος ανθρωπος ειναι με τρελαινει!!

Πεπονι περιμενω του πεθερου μ χαχχαχα οπως κ καρπουζι! Δεν ξερω στα φρουτα μειναμε λιγο πισω! Μπανανα αχλαδι μηλο βερυκοκο της εχω δωσει μονο! Θελω να δωσω ροδακινο κερασι καρπουζι πεπονι για να ειμαστε καλα απο εισαγωγες!

Κι εμενα όσα με δίνουν από δικά τους χωράφια για το μωρό.. Ότι υπάρχει εποχής.. Έχω κεράσια τώρα που το λες να τον βάλω! Α κ βερυκοκο έφαγε... 

Μήλο. Αχλάδι δεν βρήκα της προκοπής οπότε τ αφήνω... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anneliz είπε:

Γειά σ Δημητρα μ!!! Αχ τι ωραία που πήγατε για μπανακι!!! Κι ο δικός μ όταν βλέπει παιδάκια χαίρεται κ τους γελάει! Γενικά γελάει σε όλο τον κόσμο! 

Στην αρχή ούτε εμένα το έπινε εννοείται.. Έκανε σαν φράγμα το στόμα του. Το δοκίμασα 2-3 φορές τίποτα. Μετά σκέφτηκα να του το δινω το βράδυ που θα τον έχει πάρει βαριά ο ύπνος. Στην αρχή ξινισε λιγο, μετά καταπίνε καταπινε αλλά δεν το ήπιε όλο. Του το έκανα κ την 2η φορά έτσι το βράδυ, αλλά πλέον το έχω κόψει το βραδινό. Του δίνω μέσα στην ημέρα γιατί όταν πίνει ξένο μ έχει κάνει 2-3 εμετούς που δεν έκανε όταν έπινε το δικό μ. Οπότε το βράδυ πλέον του δίνω πάντα δικό μ γτ κοιμάται κ μόνος του στο δωμάτιο του κ φοβάμαι. Πλέον πίνει κανονικά το ξένο απλώς δεν πίνει ποσότητα. Πίνει μόνο 90 ml αντε 100. Ενώ με το δικό μ πίνει λίγο παραπάνω.. Πάντως δεν τον πιεζω γτ δεν θέλω να μ κάνει εμετό.. 

Εμενα δεν γυρνάει ακόμα μπρουμυτα ο χοντρουλης.. Μόνο μέχρι το πλάι φτάνει κ μένει εκεί γιατί τον βολεύει κ κοιμάται έτσι.. 

Α ωραια κ μενα εμμετο το κανε 2 φορες τα ελαχιστα  ml που ηπιε! Το παλευω πολυ καιρο μια πινει μια δε πινει κατι φορες κανει το μπιμπερο περα δωθε με τη γλωσσα σαν μασητικο δε ξερω τι λεει το μυαλουδακι της ...καταληξαμε στο γαλα τουλαχιστον κ λεω μηπως να προσπαθησω εκπαιδευτικο ποτηρακι με σκληρη θηλη η καλαμακι δε ξερω θα τα ψαξω ολα

  • Μου αρέσει 1

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Dimitra K είπε:

Καλημερα κοριτσια μ μου λειψατε! Γραφω κ γω ολο κ πιο σπανια γιατι δε ξερω αν το περνατε κ εσεις αλλα οσο μεγαλωνει τοσο πιο λιγο χρονο εχω θελει συνεχεια απασχοληση παιχνιδι αγκαλιες τραγουδια!Δε καθεται λεπτο σε ησυχια! Κ γω τρεχω να μαγειρεψω πληντυρια αυλες ...χαμος! Μπηκαμε κ στις τροφες κ μεις επιτελους! Μεγαλη η χαρα μ κ της μπεμπας! Με λαχανικα ξεκινησαμε τωρα 3 μερες κολοκυθι πατατα τα παει αμασητα το παιδι βαρεθηκε 6 μηνες βυζι  σου λεει επιτελους αλλη γευση!Δε παχυναμε πολυ δυστυχως λογω ιωσης ελπιζω 7,300 μονο απο 7 που ηταν.

@Anneliz μου πως τα πατε με το ξενο? Το δεχεται ? Γιατι κ γω σε φαση αποθηλασμου ειμαι γυρναω κ γω Σεπτεμβρη κ δε το πινει με τιποτα 3 γαλατα αλλαξα τωρα λιγο ηπιε almiron pepti 2 το μονο που δε βρωμαει τοσο...ελπιζω με τις τροφες να αποθηλασουμε πιο ευκολα!

Κοριτσακι μ γλυκο εσεις τα πατε μια χαρα με τις τροφες μπαμπατσικευει κ αλλο η δικια σ κ χωρις πολυ γαλα! Χαχα τι σ λεει η παιδιατρος πρεπει να πινει οπωσδηποτε πολυ γαλα? Γιατι το ιδιο ανχος εχω αν δε μου το δεχτει ποτε το σκατοαλεργικο τι θα της δωσω με την αλλεργια?? Εγω δε μπορω να φανταστω τη ζωη μ χωρις γαλα πριν την αλλεργια επινα πρωι βραδυ ακομη απο μικρη

Α επισης τωρα που κοιμαται βρηκα ευκαιρια θα γραψω κατεβατα! Πηγαμε για μπανιο κ εμεις ξετρελαθηκε! Χτυπαγε τα ποδια σα τρελη την αφησαμε 10 λεπτα στο σωσιβιο- βρακακι κ αρχισε να κρυωνει εσφιγκε τα ουλα χαχα γιατι δοντια ουτε για δειγμα ακομη κ τη βγαλαμε ! Μας ειπε να πηγαινουμε η 9-11:30 η μετα τις 6 εμεις τη πηγαμε 6:30 που χει ζεστανει λιγο η θαλασσα κ παρατηρησαμε οτι κανει πολυ χαρα οταν βλεπει παιδακια ενω με τους μεγαλους οχι κοιτα να δεις λεω κατι ξερουν τα μωρα!

Εμείς σήμερα θα πάμε απόγευματακι..την πρωτη φορά μπήκαμε μεσημεράκι για 5λεπτα...κι εμένα χαίρεται κ με. Μεγάλους κ με παιδιά.. Γενικά χαμογελάει σε όλους χαχαχαααχ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

Κι εμενα όσα με δίνουν από δικά τους χωράφια για το μωρό.. Ότι υπάρχει εποχής.. Έχω κεράσια τώρα που το λες να τον βάλω! Α κ βερυκοκο έφαγε... 

Μήλο. Αχλάδι δεν βρήκα της προκοπής οπότε τ αφήνω... 

Ναι ναι μονο απο μπαξε της δινω και στα λαχανικα κ στα φρουτα αλλιως απο το σουπερ της γειτονιας π ρωταω ποιος τα φερνει κ αν εχουν φαρμακα κ με συμβουλευουν ας πουμε μ ειπαν ροδακινο να μην παρω γτ ειναι αγουρα ακομα κ ας τα πουλανε σε αλλους για το μωρο μ ειπε οχι ακομα τουλαχιστον!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε;; να ρωτησω γτ θα σκασω.. κουναν και εσας τα μικρα σας πολυ το κεφαλι τους; εχει καμια βδομαδα που το ξεκινησε αυτο . Μιλαμε το κουναει τοσο πολυ περα δωθε και γρηγορα.. την πιανει τρελαα.  Και το κανει ολη μερα αυτο... αραγε ειναι φυσιολογικο; το κανει σαν παιχνιδι;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, eleni.9 είπε:

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε;; να ρωτησω γτ θα σκασω.. κουναν και εσας τα μικρα σας πολυ το κεφαλι τους; εχει καμια βδομαδα που το ξεκινησε αυτο . Μιλαμε το κουναει τοσο πολυ περα δωθε και γρηγορα.. την πιανει τρελαα.  Και το κανει ολη μερα αυτο... αραγε ειναι φυσιολογικο; το κανει σαν παιχνιδι;;;

Δεν μπορεις να φανταστεις τι μπορει να κανουν μονο κ μομο για παιχνιδι! Εγω σας ειπα π κανει οτι βηχει συνεχεια αλλα ψευτικα! Κ οποιον ακουσει να βηχει οχοοο ποιος την σταματα φοβομαστε να βηξουμε με την κοροιδευτιαρα! Το ειπα στην παιδιατρο της εδειξα κ βιντεακι π την ειχα τραβηξει κ μ ειπε οτι το κανει επιτηδες για παιχνιδι! Απο χθες ξεκινησε αλλο κανει σαν τους λυκους π ουρλιαζουν αλλα φροντιζει να βραχνιασει τον λαιμο της για να το κανει αλλιως δεν της αρεσει ασε ειμαστε με πονοκεφαλο μονιμως!  Θεωρω πως ειναι παιχνιδι καθαρα αλλα κ παλι αν ανχωνεσαι κανε ενα τηλ στον παιδιατρο κ ρωτα!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Δεν μπορεις να φανταστεις τι μπορει να κανουν μονο κ μομο για παιχνιδι! Εγω σας ειπα π κανει οτι βηχει συνεχεια αλλα ψευτικα! Κ οποιον ακουσει να βηχει οχοοο ποιος την σταματα φοβομαστε να βηξουμε με την κοροιδευτιαρα! Το ειπα στην παιδιατρο της εδειξα κ βιντεακι π την ειχα τραβηξει κ μ ειπε οτι το κανει επιτηδες για παιχνιδι! Απο χθες ξεκινησε αλλο κανει σαν τους λυκους π ουρλιαζουν αλλα φροντιζει να βραχνιασει τον λαιμο της για να το κανει αλλιως δεν της αρεσει ασε ειμαστε με πονοκεφαλο μονιμως!  Θεωρω πως ειναι παιχνιδι καθαρα αλλα κ παλι αν ανχωνεσαι κανε ενα τηλ στον παιδιατρο κ ρωτα!

Μιλαμε το κουναει συνεχεια και γρηγορα.. αυτο το ουρλιαχτο που λες το κανει επισης συνεχεια.. κανει λεπτη λεπτη τη φωνη της και τσιριζει... και στο τελος την πιανει βηχας απο τη πολυ τσιριδα.. ομως δεν πτοειται συνεχιζει :-P ειναι τρελοκομεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleni.9 είπε:

Μιλαμε το κουναει συνεχεια και γρηγορα.. αυτο το ουρλιαχτο που λες το κανει επισης συνεχεια.. κανει λεπτη λεπτη τη φωνη της και τσιριζει... και στο τελος την πιανει βηχας απο τη πολυ τσιριδα.. ομως δεν πτοειται συνεχιζει :-P ειναι τρελοκομεια!!!

Ετσι ακριβως λεπτενει την φωνη της κ ορυεται! Ασεεε μας ακουει η γειτονια οολη μερα θα λενε τι το κανει το σφαζει!;<_<

Εμας εχει βρει παιχνιδι τωρα στο 1λεπτο γυρναει μπρουμητα 45φορες ξερεις τι θα πει κ μετα περιμενει να την γυρισουμε(γτ ξερει οτι θα το κανουμε γτ συνηθως ειναι φαγωμενη κ η κοιλια ειναι φισκα) οχι παντα αλλα συχνα! Ασεεε


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ετσι ακριβως λεπτενει την φωνη της κ ορυεται! Ασεεε μας ακουει η γειτονια οολη μερα θα λενε τι το κανει το σφαζει!;<_<

Εμας εχει βρει παιχνιδι τωρα στο 1λεπτο γυρναει μπρουμητα 45φορες ξερεις τι θα πει κ μετα περιμενει να την γυρισουμε(γτ ξερει οτι θα το κανουμε γτ συνηθως ειναι φαγωμενη κ η κοιλια ειναι φισκα) οχι παντα αλλα συχνα! Ασεεε

Χαχαχ η μαιμουδιτσα!!! Εμας ακομα να γυρισει η χοντρουλα.. μια φορα γυρισε προχθες απο ανασκελα μπρουμυτα τυχαια και απο τοτε προσπαθει αλλα δεν μπορει να το κανει παλι!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Λυσεις υπαρχουν! Εφοσον πινει το γαλα σ κ απλα το ξενο δεν πινει μπορεις να θηλαζεις πρωι βραδυ! Μπορεις οπως ειπες κ μεσα στην κρεμα! Ανυπομονω να παμε ξερω οτι θα ξετρελαθει της αρεσει το νερο σαν την μαμα της!

 

Καλα π να γυρισει το γιουβαρλακι σου! Λογικο ειναι,εχεις ενα αρκουδακι σπιτι σ!

Χαχαχα μα κ αρκουδάκι!!! 

  • Χαχα 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπον διαφορα απο almiron 1 σε almiron 2!

Ενεργεια: 275kJ(66kcal) το 1 285kJ(68kcal) το 2 

Λιπη 3.4g το 1.....3.1g το 2

Υδατανθρακες 7.3g το 1.....8.5g το 2

Βιταμινη Α 54μg το 1....61μg το 2

Βιταμιμη D3 1.2μg το 1....1.5μg το 2

Βιταμινη Κ 4.4μg το 1.....6.2μg το 2

Βιταμινη C 9.2mg το 1....8.7mg το 2

Νιασινη(Β3) 0.43mg το 1....0.52mg το 2

Βιταμινη Β6 0.43mg το 1...49mg το 2

Φολικο οξυ 13mg το 1...15mg το 2

Βιοτινη 1.4mg το 1....1.9mg το 2

Νατριο 17mg το 1...21.7mg το 2

Καλιο 72mg το 1...78mg το 2

Ασβεστιο 55mg το 1....63mg το 2

Φωσφορος 31mg το 1... 43mg το 2

Μαγνησιο 5.1mg το 1.... 4.9mg το 2 

Σιδηρος 0.53mg το 1....1.1mg το 2 

Ψευδαργυρος 0.51mg το 1 0.55mg το 2

Ιωδιο 12mg το 1...15mg το 2

Αυτες ειναι οι σημαντικες διαφορες στα νουμερα!!! Υπαρχουν κ αλλες πιο μικρες 1-2μοναδες!!!Ουφφφ κουραστικα

Just now, Cath3rine είπε:

Καλημέρα κορίτσι... Σημερα για μπάνιο ειναι ο καιρός... Απογευματάκι...!!! 

Ναι ειναιιιι εχει πολυ ζεστη!!!! Να δουμε θα ερθει νωρις ο μπαμπας μας!!! Γιατι 7μιση η ωρα εχω ραντεβου με τον παπα για τα χαρτια του γαμου!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Λοιπον διαφορα απο almiron 1 σε almiron 2!

Ενεργεια: 275kJ(66kcal) το 1 285kJ(68kcal) το 2 

Λιπη 3.4g το 1.....3.1g το 2

Υδατανθρακες 7.3g το 1.....8.5g το 2

Βιταμινη Α 54μg το 1....61μg το 2

Βιταμιμη D3 1.2μg το 1....1.5μg το 2

Βιταμινη Κ 4.4μg το 1.....6.2μg το 2

Βιταμινη C 9.2mg το 1....8.7mg το 2

Νιασινη(Β3) 0.43mg το 1....0.52mg το 2

Βιταμινη Β6 0.43mg το 1...49mg το 2

Φολικο οξυ 13mg το 1...15mg το 2

Βιοτινη 1.4mg το 1....1.9mg το 2

Νατριο 17mg το 1...21.7mg το 2

Καλιο 72mg το 1...78mg το 2

Ασβεστιο 55mg το 1....63mg το 2

Φωσφορος 31mg το 1... 43mg το 2

Μαγνησιο 5.1mg το 1.... 4.9mg το 2 

Σιδηρος 0.53mg το 1....1.1mg το 2 

Ψευδαργυρος 0.51mg το 1 0.55mg το 2

Ιωδιο 12mg το 1...15mg το 2

Αυτες ειναι οι σημαντικες διαφορες στα νουμερα!!! Υπαρχουν κ αλλες πιο μικρες 1-2μοναδες!!!Ουφφφ κουραστικα

Ναι ειναιιιι εχει πολυ ζεστη!!!! Να δουμε θα ερθει νωρις ο μπαμπας μας!!! Γιατι 7μιση η ωρα εχω ραντεβου με τον παπα για τα χαρτια του γαμου!

Καλέ Βαλεντινα τι είναι όλα αυτά;;; :P χαρά στην υπομονή σου! 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anneliz είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Καλέ Βαλεντινα τι είναι όλα αυτά;;; :P χαρά στην υπομονή σου! 

Παντα διαβαζω τι περιεχει το γαλα ή καθετι π δινω στο μωρο!!!! Χαχαχχαχα


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...