Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, angel23 είπε:

Καλημέρα συντρόφισσες, συνοδοιπόροι και εν δυνάμει μανούλες.

Πρώτα θέλω να συγχαρώ όλα τα κορίτσια με θετικό αποτέλεσμα και να τους ευχηθώ μια ομαλή, ήρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Κατανοώ το ότι είστε συγκρατημένες και προχωράτε βήμα - βήμα αλλά μην επιτρέψετε στον φόβο να ζήσετε στο έπακρο τη χαρά και

όλα τα άλλα συναισθήματα που νιώθετε. Εγώ από τη στιγμή που είχα θετικό και ειδικά μετά τον υπέρηχο ένοιωθα μέσα μου ότι

όλα θα πάνω καλά και δεν φοβόμουνα. Βέβαια, η ανησυχία σας έχει σε επιφυλακή και καλά κάνετε και παρατηρείτε όλα τα σημάδια.

@anoulious Καλή μου Αννούλα, αν είχα ακούσει τον ακτινοδιαγνώστη που μου είχε κάνει υπέρηχο αλλά κυρίως τον σουπερ-ντούπερ Καθηγητή που πήγα και είδα για να μου αφαιρέσει τα ινομυώματα, τώρα όχι δεν θα είχα τις νεραιδούλες μου αλλά δεν θα είχα καθόλου μήτρα αφού η πρόταση ήταν ολική αφαίρεση. και καλά ο ακτινολόγος δεν ήταν η ειδικότητα του, ο άλλος όμως; Είδε ηλικία, είδε τη μαγνητική και με πήρε τηλέφωνο 10 παρά τη νύχτα (ενώ άλλα έλεγε στην επίσκεψη στο ιατρείο του) για να μου πει ότι προτείνει επιθετική αντιμετώπιση. Δηλ.; ολική αφαίρεση. Μα άλλα μου είπατε στην επίσκεψη και σας είπα ότι θέλω να γίνω μάνα .... αυτό προτείνω.

Δεν γνωρίζω την κα Τσεκούρα, από εσάς διαβάζω καλές κριτικές και εμπειρίες αλλά και οι γιατροί έχουν καλές και κακές μέρες όπως εμείς. Μπορεί να είναι φορτισμένοι, κουρασμένοι, να τσακώθηκαν σπίτι τους πρωί- πρωί, να πιέζονται από τον τρόπο που λειτουργούν και έτσι λένε το πιο εύκολο που τους έρχεται στο κεφάλι ή και να γίνονται κυνικοί πολύ συχνά.  Εμένα δεν με νοιάζει τι λέει η κάθε κα τάδε, άλλωστε έχω καταλάβει ότι δεν είναι γυναικολόγος, στη παρούσα φάση με ενδιαφέρει η δική σου ψυχολογία που σε κάνει ευάλωτη σε κάθε τέτοια παρατήρηση ή μάλλον στο κάθετι που λέει ο καθένας.Το ξέρω αυτό και το έχω κάνει. Εσύ ξάχνεις κάτι θετικό για να πιαστείς, μια ενθαρρυντική κουβέντα και αντί αυτού δέχεσαι τέτοια σχόλια που είναι και τίποτα γιατί δεν ξέρεις σε τι κατάσταση ήταν ο άλλος όταν τα είπε και αυτό όχι σε ρίχνει αλλά σε κάνει λιώμα. Κοίτα, μίλα και ξαναμίλα με τον γιατρό σου. Οκ, έχει πολλή δουλειά αλλά δείξε του πως έχεις ανάγκη να σου πει αντικειμενικά αν πιστεύει πως θα τα καταφέρεις. Αν θυμάμαι καλά είπε ότι απλώς δεν ήταν η τυχερή σου φορά. Να πω και κάτι άλλο. Από τη στιγμή που προχωράς με δωρεά και δεν μπαίνεις σε διαδικασίες που θα ήταν επιβαρυντικές για σένα, δεν καταλαβαίνω τι ζόρι τραβάει ο καθένας για το μέχρι πότε θα προσπαθείς. Θα κατανοούσα την ανησυχία ενός γιατρού αν έκανες πολλές προσπάθειες που θα μπορούσαν να έχουν άσχημες επιπτώσεις. Θα σου πω τι βοήθαγε εμένα. προσπαθούσα πάντα να καλλιεργώ μια εναλλακτική είτε αυτό ήταν να πάρω άλλη γνώμη ή να κοιτάξω την υιοθεσία. Εγώ είχα και την πίεση του χρόνου που βάζει ο νόμος, μέχρι που πολύ εύσχημα και με ωραίο τρόπο μου πέρασαν το μήνυμα ότι αυτό δεν είναι πρόβλημα διότι έχουν κέντρα σε γείτονες χώρες που δεν έχουν τέτοια νομοθετικά όρια. Για να το κλείσω, μην υπερμεγενθύνεις το κάθε αρνητικό σχόλιο. Προσπάθησε σιγά σιγά να ανασυγκροτηθείς και να σχεδιάσεις τα επόμενα βήματα. Τα κορίτσια εδώ και η άνοιξη που έρχεται θα σε βοηθήσει στην ψυχολογία (τα lockdowns δεν βοηθάνε αλλά προσπάθησε να οργανώνεις αποδράσεις).

... όσο για τις απόψεις τύπου Χειλάκη, οκ άποψη του είναι και δεν καταλαβαίνω γιατί είναι τόσο σημαντικός ο τύπος και πρέπει να τη λαμβάνω υπόψη μου αλλά είναι τόσο απλοική η προσέγγιση ότι θα πάνω καρκίνο μετά τα 60 και θα πεθάνω ..... δυστυχώς παθαίνουν καρκίνο και πριν τα 60 .... καλή σας μέρα, καλή συνέχεια σε όλες, με αισιοδοξία, πίστη, υπομονή και επιμονή. Σας φιλώ, είστε υπέροχές!

Καλή μου Αngel με την καλή κουβέντα είσαι. Δυστυχώς και λογω του ανοσολογικου θέματος που έχω, κάθε μήνα που πηγαίνουμε στο Νοσοκομείο ο γιατρός μας ρωτάει τι πλάνα έχετε, τι θα κάνετε, θα συνεχίσετε.. Εγώ δεν έχω πρόβλημα να έρχεστε στη Λάρισα, για εσάς όμως.. Η μήτρα σου δεν είναι η ίδια. Εδώ την ίδια γυναίκα να ρωτήσεις που γέννησε στα 30 και στα 45 θα σου πει ότι τα 45 ζορίστηκε παρα πολυ κλπ. Κάθε μήνα μια ψυχολογική πίεση.. Αν σταματήσουμε, θα γυρίσουμε τη θεραπεία σε υποδόρια στο σπίτι...

Εμεις με τον άντρα μου τα βλέπουμε πολύ διαφορετικά βεβαια, αλλά... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Καντι said:

Μπράβο κοριτσάκι μου, ολα να κυλήσουν ήρεμα στην εγκυμοσυνη σου! Μετα την αυχενική θα πάρεις μεγαλη ανάσα 

Ευχαριστω πολυ! Μακαρι!! Φιλακια στον κουκλο σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Ναι εχει θεματακι το σπερμα αλλα εκαναν μικρογονιμοποιηση οποτε πιστευαν οτι θα πανε καλυτερα. Το σκεφτηκα αυτο που λες για τα ωαρια, αλλα δεν ηθελα να της δημιουργησω εξτρα σκεψεις. Γενικα η ιδια εχει επιλεξει εναν πιο χαλαρο δρομο, που δεν το ψαχνει πολυ και δεν ρωταει στατιστικα κτλ οποτε σεβομαι κι εγω την επιλογη της και δεν συζηταμε σχετικα. Απλα απο οτι ακουω εδω οι περισσοτερες (αν οχι ολες) κοπελες πανε απευθειας με βλαστοκυστες οπως εγινε και με εσενα στον Χριστοφ.. μου εκανε εντυπωση οτι εγινε η καταψυξη στις 3 ημερες. 

Αυτό με την καταψυξη να μην το φοβάται. Έχει πολύ καλό εμβρυολογικο κ θ αποψυχθουν μια χαρα. Ίσως επειδή ήταν λίγα τα έμβρυα ο ντοκ φοβήθηκε να μην μείνουν δυο η ένα σε βλαστοκυστες ξαι διαμαρτυρηθεί η κοπέλα. Πάντως μπορεί να πάει πολύ καλά κ εκεί να είναι το τυχερό της εμβρυακια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH said:

Αυτό με την καταψυξη να μην το φοβάται. Έχει πολύ καλό εμβρυολογικο κ θ αποψυχθουν μια χαρα. Ίσως επειδή ήταν λίγα τα έμβρυα ο ντοκ φοβήθηκε να μην μείνουν δυο η ένα σε βλαστοκυστες ξαι διαμαρτυρηθεί η κοπέλα. Πάντως μπορεί να πάει πολύ καλά κ εκεί να είναι το τυχερό της εμβρυακια.

@Thia1985 Ειχε δοκιμασει 2 φορες με δικα της και δεν πηγε καλα οποτε στραφηκε στην δωρεα μετα απο συζητηση με τον γιατρο της. Ετσι ελπιζω κι εγω να ειναι εκει το τυχερο της!! :wub:

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Καλή μου Αngel με την καλή κουβέντα είσαι. Δυστυχώς και λογω του ανοσολογικου θέματος που έχω, κάθε μήνα που πηγαίνουμε στο Νοσοκομείο ο γιατρός μας ρωτάει τι πλάνα έχετε, τι θα κάνετε, θα συνεχίσετε.. Εγώ δεν έχω πρόβλημα να έρχεστε στη Λάρισα, για εσάς όμως.. Η μήτρα σου δεν είναι η ίδια. Εδώ την ίδια γυναίκα να ρωτήσεις που γέννησε στα 30 και στα 45 θα σου πει ότι τα 45 ζορίστηκε παρα πολυ κλπ. Κάθε μήνα μια ψυχολογική πίεση.. Αν σταματήσουμε, θα γυρίσουμε τη θεραπεία σε υποδόρια στο σπίτι...

Εμεις με τον άντρα μου τα βλέπουμε πολύ διαφορετικά βεβαια, αλλά... 

Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Κι εγώ έχω "βαρύνει" πάρα πολύ. Άλλο στα 20 κι άλλο τώρα... Λογικά και η μήτρα μου δεν είναι το ίδιο. Δε μιλάμε για την περίοδό μου... Αν είχα παιδί, δε θα σκεφτόμουν να κάνω κι άλλο στα 50. Αλλά δεν έχω βρε γιατρούλη μου... Άσε με τις συμβουλές. Λες και δεν καταλαβαίνω το σώμα μου; Αυτοί που μιλάνε εκ του ασφαλούς, βλέπουν τα πράγματα με τη λογική τους που δεν μπορεί να κατανοήσει τι είναι να θες να κάνεις ένα παιδί και να μην μπορείς. Χίλια δυο θα ακούσεις. Ίσως να μιλάς σε όσους μπορούν να κατανοήσουν και να σέβονται την επιθυμία σου, και φυσικά να σου λένε την αλήθεια για σένα. Όχι γενικολογες "αλήθειες". Προσωπικά δε μιλάω σε κανένα που ξέρω ότι έχει αρνητική προδιάθεση γύρω από το θέμα. Ελάχιστοι ξέρουν ότι είμαι έγκυος (το λέω και δεν το πιστεύω...) κι αυτές είναι μόνο φίλες μου που ξέρουν πόσο σημαντικό είναι και με στήριξαν από την πρώτη στιγμή και ήταν κοντά μου σε κάθε αποτυχία μου...

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, playbunny είπε:

@Thia1985 Ειχε δοκιμασει 2 φορες με δικα της και δεν πηγε καλα οποτε στραφηκε στην δωρεα μετα απο συζητηση με τον γιατρο της. Ετσι ελπιζω κι εγω να ειναι εκει το τυχερο της!! :wub:

 

ενας ακόμη λόγος να γίνουν βλαστοκύστες

εκεί θα καταλάβει πολλά ο γιατρός...

όταν το θεμα ειναι και στους δυο,στη δωρεά ξεκαθαρίζουν πολλά

σε εμάς έτσι έγινε

της εύχομαι τα καλύτερα από καρδιάς!

Just now, MaryH είπε:

Αυτό με την καταψυξη να μην το φοβάται. Έχει πολύ καλό εμβρυολογικο κ θ αποψυχθουν μια χαρα. Ίσως επειδή ήταν λίγα τα έμβρυα ο ντοκ φοβήθηκε να μην μείνουν δυο η ένα σε βλαστοκυστες ξαι διαμαρτυρηθεί η κοπέλα. Πάντως μπορεί να πάει πολύ καλά κ εκεί να είναι το τυχερό της εμβρυακια.

Μαίρη μου δεν είναι θέμα διαμαρτυρίας

καταλαβαίνω πολύ καλά τι θέλει να δει ο γιατρός

τη δυναμική του σπέρματος

όμως ναι,μπορεί να πάει πολύ καλά

ένα και καλό χρειάζεται

  • Μου αρέσει 4

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

ενας ακόμη λόγος να γίνουν βλαστοκύστες

εκεί θα καταλάβει πολλά ο γιατρός...

όταν το θεμα ειναι και στους δυο,στη δωρεά ξεκαθαρίζουν πολλά

σε εμάς έτσι έγινε

της εύχομαι τα καλύτερα από καρδιάς!

Μαίρη μου δεν είναι θέμα διαμαρτυρίας

καταλαβαίνω πολύ καλά τι θέλει να δει ο γιατρός

τη δυναμική του σπέρματος

όμως ναι,μπορεί να πάει πολύ καλά

ένα και καλό χρειάζεται

Ναι μπορεί να είναι κ ετσι

πρίν από 7 λεπτά , Thia1985 είπε:

Ναι μη τη χασουμε από πελάτισσα 

Χαχαχαχα 

Η ψυχολόγος μου είπε πως όταν γεννηθεί θα πάθει ένα σοκ που αποχωρίστηκε τη μανούλα της αλλα μόλις τη βαλουν στο στήθος μου θα συνέλθει αμέσως! 

Αν υπάρχει θέμα στο σπέρμα ή μικρογονιμοποιηση ξεπερνά μόνο το σκόπελο της γονιμοποίησης. 

Ο δικός μου γιατρός μου είχε πει ότι μέχρι την Τρίτη ημέρα ζωής, ρόλο παίζει το ωάριο και από την τρίτη ημέρα κ μετά καθώς κ το αν θα γινουν βλαστοκυστες το καθορίζει το σπέρμα. 

Στα τόσα χρόνια υπογονιμοτητας κ με βαση τα όσα πέρασα πιστεύω ακράδαντα πως όσο καλό κι αν είναι το ωάριο, αν δε βοηθά το σπέρμα, καλό έμβρυο δεν έχεις. Εγώ θα μιλήσω για τη δική μας δότρια που ο γιατρός μου είπε ότι είχε νέα κ γερά ωαρια, από τα δεκα(που προσωπικά πιστεύω ήταν παραπάνω),  γονιμοποίησε τα έξι κι από τα έξι πήραμε 4 βλαστοκυστες κ μόνο η μια έδωσε εγκυμοσύνη. Ξέρω κοπέλες που πήγαν με δότρια με καλό σπέρμα κ πήραν τουλάχιστον έξι βλαστοκυστες κ έμειναν με την πρώτη. Με χίλια δυο προβλήματα, με μήτρα, θρομβοφιλια, θυρεοειδή, ζάχαρο κλπ. Εγώ δεν είχα τπτ από αυτα πριν μείνω έγκυος κι έγκυος δεν έμενα.

Της εύχομαι πολύ καλή επιτυχία αλλά προσωπικά χίλιες φορές να άφηναν τα έμβρυα από δικό μου υλικό την περίοδο 2016-2019 να γίνουν Βλαστοκυστες ώστε να ξέρουμε ξεκάθαρα από νωρίς κάποια πράγματα, παρά τις αποτυχημένες εμβρυομεταφορες, τις ελπίδες, τις προσδοκίες κι ολα τα επακολουθα.

 

Κλααααμα μόλις βγει!! Θα δεις σοκ παθαίνουν τα καημενα

Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

 

Κλααααμα μόλις βγει!! Θα δεις σοκ παθαίνουν τα καημενα

το ξέρω

ένα ακόμη άγχος μου

πολλές φορές κοιτάω την κοιλιά και της λέω, να κλάψεις αμέσως ναι?

μην τρομάξεις τη μανούλα:wub:

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

το ξέρω

ένα ακόμη άγχος μου

πολλές φορές κοιτάω την κοιλιά και της λέω, να κλάψεις αμέσως ναι?

μην τρομάξεις τη μανούλα:wub:

Όχι απλώς θα κλαψει θα πλαντάξει μην ανησυχείς μανουλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα, καλή επιτυχία κ δύναμη σε όλες τις μαχητριες που παλεύουν να αποκτήσουν παιδάκι κ με το καλό σε όσες το κατάφεραν..

Έχω ένα παιδάκι, το απέκτησα με δωρεά, δεν έχω άλλο έμβρυο κατάψυξη, οπότε ξανά απο την αρχή κ με καινούργια δοτρια. Έχω όμως κορίτσια κάποιες απορίες. Οταν λέει ο γιατρός οτι συντονίζει τη δοτρια με τη ληπτρια, πότε γίνεται αυτό;

το ρωτάω γιατί η μαια του, που αυτή τα κανονιζει, μου ειπε όταν αδιαθετησω να της τηλεφωνήσω για  να βρει δοτρια κ να τη συντονίσει. Δηλαδή τι να συντονίσει;; Δηλαδή θα τη βρει κ αμέσως αυτή θα είναι έτοιμη να ξεκινησει φάρμακα κ μετα ωοληψια;; Γιατι βρε κορίτσια έχω την εντύπωση οτι δεν μου λέει αλήθεια κ ότι θα πάρω κατεψυγμένα ωάρια;; 

Θα ήθελα πολύ, αν μπορείτε κορίτσια, να μου πείτε τη γνώμη σας. Έχω μπερδευτεί.. Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, aggel-mak είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, καλή επιτυχία κ δύναμη σε όλες τις μαχητριες που παλεύουν να αποκτήσουν παιδάκι κ με το καλό σε όσες το κατάφεραν..

Έχω ένα παιδάκι, το απέκτησα με δωρεά, δεν έχω άλλο έμβρυο κατάψυξη, οπότε ξανά απο την αρχή κ με καινούργια δοτρια. Έχω όμως κορίτσια κάποιες απορίες. Οταν λέει ο γιατρός οτι συντονίζει τη δοτρια με τη ληπτρια, πότε γίνεται αυτό;

το ρωτάω γιατί η μαια του, που αυτή τα κανονιζει, μου ειπε όταν αδιαθετησω να της τηλεφωνήσω για  να βρει δοτρια κ να τη συντονίσει. Δηλαδή τι να συντονίσει;; Δηλαδή θα τη βρει κ αμέσως αυτή θα είναι έτοιμη να ξεκινησει φάρμακα κ μετα ωοληψια;; Γιατι βρε κορίτσια έχω την εντύπωση οτι δεν μου λέει αλήθεια κ ότι θα πάρω κατεψυγμένα ωάρια;; 

Θα ήθελα πολύ, αν μπορείτε κορίτσια, να μου πείτε τη γνώμη σας. Έχω μπερδευτεί.. Ευχαριστώ πολύ 

Καλημερα! Ισως εχει βρει ηδη τη δοτρια κ περιμενει να τη συντονισει μαζι σου. Δε νομιζω να την ψαξει τωρα, δεν εχει το χρονο. 

Γιατι δε ζητας μηπως δωσει η παλια σου δοτρια?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , MaryH είπε:

Καλημερα! Ισως εχει βρει ηδη τη δοτρια κ περιμενει να τη συντονισει μαζι σου. Δε νομιζω να την ψαξει τωρα, δεν εχει το χρονο. 

Γιατι δε ζητας μηπως δωσει η παλια σου δοτρια?

Καλημέρα Μαίρη κ να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου..

τη ζήτησα τη παλιά αλλά έχει σταματήσει. Αυτό που με προβλημάτισε είναι ότι κατευθείαν είπε αυτό. Δεν μου είπε ότι θα ψάξω να βρω κ όταν βρω θα σου πω. Απλά είπε έλα οποιο μήνα θες, Μάρτη, Απρίλη, Μάη, μόνο πάρε με τηλέφωνο τη πρώτη μέρα για να τη συντονισω. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, aggel-mak said:

Καλημέρα Μαίρη κ να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου..

τη ζήτησα τη παλιά αλλά έχει σταματήσει. Αυτό που με προβλημάτισε είναι ότι κατευθείαν είπε αυτό. Δεν μου είπε ότι θα ψάξω να βρω κ όταν βρω θα σου πω. Απλά είπε έλα οποιο μήνα θες, Μάρτη, Απρίλη, Μάη, μόνο πάρε με τηλέφωνο τη πρώτη μέρα για να τη συντονισω. 

 

Καλημέρα σου κορίτσι μου,

μου φαίνεται λογικό να φοβάσαι ότι θα σου δώσουν κατεψυγμένα ωάρια. Και βέβαια, δεν θα μπορέσεις να το διασταυρώσεις αυτό. Αν κάτι δεν σου κολλάει, θα σε συμβούλευα να πας να μιλήσεις και σε άλλο κέντρο. Συνήθως δεν κάνουμε λάθος όταν έχουμε αμφιβολίες.

Την προηγούμενη φορά, πάλι με συντονισμό πήγες ή είχατε καταψύξει τα έμβρυα και τα έβαλες σε επόμενο κύκλο?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Andri M είπε:

Καλημέρα σου κορίτσι μου,

μου φαίνεται λογικό να φοβάσαι ότι θα σου δώσουν κατεψυγμένα ωάρια. Και βέβαια, δεν θα μπορέσεις να το διασταυρώσεις αυτό. Αν κάτι δεν σου κολλάει, θα σε συμβούλευα να πας να μιλήσεις και σε άλλο κέντρο. Συνήθως δεν κάνουμε λάθος όταν έχουμε αμφιβολίες.

Την προηγούμενη φορά, πάλι με συντονισμό πήγες ή είχατε καταψύξει τα έμβρυα και τα έβαλες σε επόμενο κύκλο?

Καλησπέρα Andri M, τη προηγούμενη φορά ήταν με συντονισμό, υποτίθεται φρέσκα ωάρια. Πήρα 7, εγιναν 5 βλαστοκυστες,μετέφερα τις 2 όπου έκανα κ το αγοράκι μου.

Μου είχαν μεινει 3 έμβρυα κατάψυξη, όπου τα μετέφερα τον Σεπτέμβριο του 2020 αλλά δυστυχώς παλινδρομη κύηση. Οπότε πάλι από την αρχή,αλλά κάτι δεν μου κολλάει στα λεγόμενα τους. 

Απ ότι θυμάμαι έχεις δει δύο μωράκια;; εύχομαι όλα να κυλήσουν τέλεια, να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, aggel-mak είπε:

Καλημέρα Μαίρη κ να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου..

τη ζήτησα τη παλιά αλλά έχει σταματήσει. Αυτό που με προβλημάτισε είναι ότι κατευθείαν είπε αυτό. Δεν μου είπε ότι θα ψάξω να βρω κ όταν βρω θα σου πω. Απλά είπε έλα οποιο μήνα θες, Μάρτη, Απρίλη, Μάη, μόνο πάρε με τηλέφωνο τη πρώτη μέρα για να τη συντονισω. 

 

Σ ευχαριστω! Κι εσυ να χαιρεσαι το αγορακι σου! Ε, μαλλον δεν μας λενε κ τις λεπτομερειες. Σιγουρα εχει καποιο δίκτυο δοτριων . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...