Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Fifo είπε:

Γεια σας κορίτσια! Μπαίνω κ εγώ στη συζήτηση αυτή γιατί σήμερα αποφασίσαμε να πάμε με δανεικά ωαρια. Ως περίληψη της κατάστασης μου είναι ότι στα 35 μου έμεινα φυσιολογικα εγκυος όπου παλινδρομησε στις 7 εβδομαδες. Και από εκεί ξεκίνησε ο γολγοθας. Η μήτρα γέμισε συνφυσεις με αποτέλεσμα να κάνω σε 2.5 χρονια 5 υστεροσκοπησεις. Αυτή τη στιγμή ουσιαστικά η μισή είναι λειτουργικη με ενδομητριο γύρω στα 7 με 8. Εχω κάνει 1 φορά βραχυ όπου ειχα 6 ωαρια χωρίς καμία γονιμοποίηση, 1 φορά μακρύ όπου είχα 6 γονιμοποιημενα 3 ημερών. Βάλαμε τα 2 χωρίς επιτυχία. Τα υπόλοιπα 4 τα αφήσαμε για βλαστοκυστες όπου δεν επεζησε κανένα. Στο ενδιάμεσο έκανα και 2 φυσικους χωρίς αποτέλεσμα. Όλα αυτά στο γενεσις με γιατρό τον σφακ. Διαβαζοντας στο φορουμ αποφασιζω να αλλαξω γιατρό τον Οκτώβριο και πάω στον τσιριγωτη όπου δοκιμάζουμε πρωτόκολλο φεμαρα όπου και πάλι σήμερα ενημερώθηκα ότι δεν έφτασε κανένα βλαστοκυστη. Σήμερα μου προτεινε δανεικά, με βάση το ιστορικό μου. Μου είπε για 10 ωάρια στα 4700 με δικά μου φάρμακα και 5400 με φάρμακα δικά τους. Θα ήθελα να μου δώσετε συμβουλή αν θα πρέπει να ψάξω και σε άλλο κέντρο ή αν πρέπει να ζητήσω συγκεκριμένο αριθμό βλαστοκυστεων, καθώς την τελευταία 3ετια έχουμε στερεψει ψυχικα και οικονομικά από τις προσπάθειες. Να πω ότι το σπέρμα είναι πολύ καλό. Σας ευχαριστώ πολύ! Νιώθω εξαντλημενη...

Καλώς ήρθες, καλή επιτυχία στην καινούρια σου προσπάθεια !!! το στάδιο της απόφασης κ η αρχή ήταν για μένα τα δυσκολότερα. Κι εγώ περπατούσα κ έκλαιγα όταν μου είπαν οι πιθανότητες σου είναι πια με δανεικά κι ας ήμουν 42-43χρ. Στην 1η εμβρυομεταφορά με δανεικά ένιωθα τέτοια πίεση ότι τώρα πρέπει να πετύχει οπωσδήποτε που έκλαιγα... τις επόμενες φορές που ηρέμησα, γελουσα με φίλους κ συνειδητά ειπα χαλαρά θα το δω κ αν κάτσει έκατσε, αλλιώς στην επόμενη είχα σύλληψη και τις 3 φορές, τώρα είμαι στην 3η (δεν είχαν καλή εξέλιξη οι 2 εγκυμοσύνες, η μία βιοχημική κ η άλλη γέννησα πρόωρα 24η βδομάδα, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα). Έδωσα 5000, δημιουργήθηκαν 7 έμβρυα τρίτης μέρας, σε κάθε εμβρυομεταφορά όμως έδινα επιπλέον 8-900 ευρώ.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, masra solena73 είπε:

Καλώς ήρθες, καλή επιτυχία στην καινούρια σου προσπάθεια !!! το στάδιο της απόφασης κ η αρχή ήταν για μένα τα δυσκολότερα. Κι εγώ περπατούσα κ έκλαιγα όταν μου είπαν οι πιθανότητες σου είναι πια με δανεικά κι ας ήμουν 42-43χρ. Στην 1η εμβρυομεταφορά με δανεικά ένιωθα τέτοια πίεση ότι τώρα πρέπει να πετύχει οπωσδήποτε που έκλαιγα... τις επόμενες φορές που ηρέμησα, γελουσα με φίλους κ συνειδητά ειπα χαλαρά θα το δω κ αν κάτσει έκατσε, αλλιώς στην επόμενη είχα σύλληψη και τις 3 φορές, τώρα είμαι στην 3η (δεν είχαν καλή εξέλιξη οι 2 εγκυμοσύνες, η μία βιοχημική κ η άλλη γέννησα πρόωρα 24η βδομάδα, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα). Έδωσα 5000, δημιουργήθηκαν 7 έμβρυα τρίτης μέρας, σε κάθε εμβρυομεταφορά όμως έδινα επιπλέον 8-900 ευρώ.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία! Σε ποιο κέντρο είσαι αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fifo said:

Γεια σας κορίτσια! Μπαίνω κ εγώ στη συζήτηση αυτή γιατί σήμερα αποφασίσαμε να πάμε με δανεικά ωαρια. Ως περίληψη της κατάστασης μου είναι ότι στα 35 μου έμεινα φυσιολογικα εγκυος όπου παλινδρομησε στις 7 εβδομαδες. Και από εκεί ξεκίνησε ο γολγοθας. Η μήτρα γέμισε συνφυσεις με αποτέλεσμα να κάνω σε 2.5 χρονια 5 υστεροσκοπησεις. Αυτή τη στιγμή ουσιαστικά η μισή είναι λειτουργικη με ενδομητριο γύρω στα 7 με 8. Εχω κάνει 1 φορά βραχυ όπου ειχα 6 ωαρια χωρίς καμία γονιμοποίηση, 1 φορά μακρύ όπου είχα 6 γονιμοποιημενα 3 ημερών. Βάλαμε τα 2 χωρίς επιτυχία. Τα υπόλοιπα 4 τα αφήσαμε για βλαστοκυστες όπου δεν επεζησε κανένα. Στο ενδιάμεσο έκανα και 2 φυσικους χωρίς αποτέλεσμα. Όλα αυτά στο γενεσις με γιατρό τον σφακ. Διαβαζοντας στο φορουμ αποφασιζω να αλλαξω γιατρό τον Οκτώβριο και πάω στον τσιριγωτη όπου δοκιμάζουμε πρωτόκολλο φεμαρα όπου και πάλι σήμερα ενημερώθηκα ότι δεν έφτασε κανένα βλαστοκυστη. Σήμερα μου προτεινε δανεικά, με βάση το ιστορικό μου. Μου είπε για 10 ωάρια στα 4700 με δικά μου φάρμακα και 5400 με φάρμακα δικά τους. Θα ήθελα να μου δώσετε συμβουλή αν θα πρέπει να ψάξω και σε άλλο κέντρο ή αν πρέπει να ζητήσω συγκεκριμένο αριθμό βλαστοκυστεων, καθώς την τελευταία 3ετια έχουμε στερεψει ψυχικα και οικονομικά από τις προσπάθειες. Να πω ότι το σπέρμα είναι πολύ καλό. Σας ευχαριστώ πολύ! Νιώθω εξαντλημενη...

Σου έστειλα προσωπικό μήνυμα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Thia1985 είπε:

Κι εγώ αυτό σκέφτηκα 

Μου αναιρεσε όλα τα Καλά που έχω ακούσει κι είχα σκοπό να την επισκεφτώ 

 

 

Ναι παιδί μου

Κι εμένα κάποιος μου είπε κάτι για το σπέρμα του άντρα μου, που ξέρει την περίπτωση κ λέω γιατί ήταν προσβλητικό το σχόλιο κι εγώ ότι ειπα το είπα να βοηθήσω έλα όμως που εγώ με αυτό το σπέρμα έχω παιδί ενώ εσύ όχι με το τέλειο σπέρμα. 

Σορρυ κιολας

Δε σκέφτονται πριν μιλησουν

Το δικό μου το βυζί πάντως από στητό που ήταν πριν την εγκυμοσύνη κι έχω κ μπόλικο, μη σου πω που έχει φτάσει από το πέσιμο! Εγκυμοσύνη σου λέει μετα

Εδώ και δύο μήνες του βάζω κρέμα σύσφιξης κ τζιφος

Ευτυχώς, η ραγαδα που είδα βγάλει στην κοιλιά εξαφανίστηκε, τώρα έχει τρεις μέρες που έσκασαν στο πωπουδακι μου, ήδη βάζω κρεμουλα κι εκει

Αχ κορίτσια!!! Η αλήθεια είναι ότι πραγματικά  είναι καλή γιατρός και ευγενική. Και αυτά που έλεγε όπως είπε και στη Νana τα είπε γιατί τα πιστεύει. Ίσως για το καλό μας κατά τη γνώμη της. Σου λέει πόσα χρόνια θα προσπαθεί;... Σίγουρα δε τα είπε εσκεμμένα αλλά εγώ έκλεισα το τηλ και ένιωσα σαν 100 χρόνων.Ήτανε που ήτανε η ψυχολογία μου, γαμ.. Σε όλους φαίνεται πολύ παράλογο που δεν τα έχουμε παρατήσει. Αλλά αφού δεν ενοχλούμε κανένα, τι τους νοιάζει?.. 

Τελοσπαντων, ας εχουνε καλά νέα οι εγκυουλες   μας αυτό είναι το σημαντικό. 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Αχ κορίτσια!!! Η αλήθεια είναι ότι πραγματικά καλή γιατρός και ευγενική. Και αυτά που έλεγε όπως είπε και στη Νana τα είπε γιατί τα πιστεύει. Ίσως για το καλό μας κατά τη γνώμη της. Σου λέει πόσα χρόνια θα προσπαθεί;... Σίγουρα δε τα είπε εσκεμμένα αλλά εγώ έκλεισα το τηλ και ένιωσα σαν 100 χρόνων.Ήτανε που ήτανε η ψυχολογία μου, γαμ.. Σε όλους φαίνεται πολύ παράλογο που δεν τα έχουμε παρατήσει. Αλλά αφού δεν ενοχλούμε κανένα, τι τους νοιάζει?.. 

Τελοσπαντων, ας εχουνε καλά νέα οι εγκυουλες  αυτό είναι το σημαντικό. 

Άννα συγνώμη για την αδιακρισία ,ποσό χρόνων είσαι;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Νανα82 είπε:

Άννα συγνώμη για την αδιακρισία ,ποσό χρόνων είσαι;;

45 μισό. 

Just now, Fifo είπε:

Γεια σας κορίτσια! Μπαίνω κ εγώ στη συζήτηση αυτή γιατί σήμερα αποφασίσαμε να πάμε με δανεικά ωαρια. Ως περίληψη της κατάστασης μου είναι ότι στα 35 μου έμεινα φυσιολογικα εγκυος όπου παλινδρομησε στις 7 εβδομαδες. Και από εκεί ξεκίνησε ο γολγοθας. Η μήτρα γέμισε συνφυσεις με αποτέλεσμα να κάνω σε 2.5 χρονια 5 υστεροσκοπησεις. Αυτή τη στιγμή ουσιαστικά η μισή είναι λειτουργικη με ενδομητριο γύρω στα 7 με 8. Εχω κάνει 1 φορά βραχυ όπου ειχα 6 ωαρια χωρίς καμία γονιμοποίηση, 1 φορά μακρύ όπου είχα 6 γονιμοποιημενα 3 ημερών. Βάλαμε τα 2 χωρίς επιτυχία. Τα υπόλοιπα 4 τα αφήσαμε για βλαστοκυστες όπου δεν επεζησε κανένα. Στο ενδιάμεσο έκανα και 2 φυσικους χωρίς αποτέλεσμα. Όλα αυτά στο γενεσις με γιατρό τον σφακ. Διαβαζοντας στο φορουμ αποφασιζω να αλλαξω γιατρό τον Οκτώβριο και πάω στον τσιριγωτη όπου δοκιμάζουμε πρωτόκολλο φεμαρα όπου και πάλι σήμερα ενημερώθηκα ότι δεν έφτασε κανένα βλαστοκυστη. Σήμερα μου προτεινε δανεικά, με βάση το ιστορικό μου. Μου είπε για 10 ωάρια στα 4700 με δικά μου φάρμακα και 5400 με φάρμακα δικά τους. Θα ήθελα να μου δώσετε συμβουλή αν θα πρέπει να ψάξω και σε άλλο κέντρο ή αν πρέπει να ζητήσω συγκεκριμένο αριθμό βλαστοκυστεων, καθώς την τελευταία 3ετια έχουμε στερεψει ψυχικα και οικονομικά από τις προσπάθειες. Να πω ότι το σπέρμα είναι πολύ καλό. Σας ευχαριστώ πολύ! Νιώθω εξαντλημενη...

Πως είχα την εντύπωση ότι στον Τσιριγωτη τα χρήματα είναι λίγο λιγότερα. 5400..Απο τους  σχετικά ακριβούς αν δεν κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, masra solena73 είπε:

Το σχήμα της μήτρας μόνο με υστεροσκόπηση μπορούσε να το δει κανείς κ μ τρισδιάστατο υπέρηχο. Αλλιώς δεν φαινόταν, σ αυτό την πάτησαν όλοι οι γυναικολόγοι που με βλέπανε. Για αυτό από τότε γράφω όλη την ώρα μην ξεκινάτε εμβρυομεταφορά αν δεν έχετε τσεκάρει μήτρα μ ένα απ αυτους τους δύο τρόπους τουλάχιστον  κ θρομβοφιλια-ανοσολογικό έλεγχο.Το ινομύωμα όμως ήταν ρίσκο να μείνει. 

Με το καλό να συνεχίσουμε όλες μας !!! Ευχαριστώ πολύ

 

Να ρωτήσω : τι είναι ο τρισδιάστατος υπέρηχος ; Δεν έχω κάνει ποτέ . Έχει διάφορες μεγάλες με την υστεροσκοπηση; ως προς το τι δείχνει εννοώ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Αχ κορίτσια!!! Η αλήθεια είναι ότι πραγματικά  είναι καλή γιατρός και ευγενική. Και αυτά που έλεγε όπως είπε και στη Νana τα είπε γιατί τα πιστεύει. Ίσως για το καλό μας κατά τη γνώμη της. Σου λέει πόσα χρόνια θα προσπαθεί;... Σίγουρα δε τα είπε εσκεμμένα αλλά εγώ έκλεισα το τηλ και ένιωσα σαν 100 χρόνων.Ήτανε που ήτανε η ψυχολογία μου, γαμ.. Σε όλους φαίνεται πολύ παράλογο που δεν τα έχουμε παρατήσει. Αλλά αφού δεν ενοχλούμε κανένα, τι τους νοιάζει?.. 

Τελοσπαντων, ας εχουνε καλά νέα οι εγκυουλες   μας αυτό είναι το σημαντικό. 

Τους φαινεται παραλογο γιατι δεν εχουν την εμειρια της υπογονιμοτητας.Αν κ αυτες ειχαν αναλογα θεματα μαλλον το ιδιο με μας θα εκαναν.

Ισως φοβαται τις ορμονες. Σιγουρα θελουν προσοχη, αλλα τι να κανεις. Ο μαστολογος μου ειπε οτι μετα τα 45 ειναι αλλιως η επιδραση των ορμονων κ θελει προσοχη. Κανουμε τις προσπαθειες μας κ το σταυρο μας και πολυ συχνα τσεκ απ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

45 μισό. 

Πως είχα την εντύπωση ότι στον Τσιριγωτη τα χρήματα είναι λίγο λιγότερα. 5400..Απο τους  σχετικά ακριβούς αν δεν κάνω λάθος;

Αυτή την τιμή μου είπε σήμερα! Τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

@anoulious     Πλάκα κανείς;; Νομίζω, προσωπική μου γνώμη πάντα, η ηλικία σου είναι μια χαρά πραγματικά! Δε το λέω για να χαϊδέψω τα αυτιά καμίας, τα σημερινά 40 είναι τα παλιά τριάντα.. Το σημαντικό στην προκειμένη είναι πως νιώθεις εσυ; Εγώ θα σου πω ότι είσαι νεότατη και ότι αξίζει εδώ που έφτασες να προσπαθήσεις μέχρι το τελος!! 
Εγω ήρθα στα πεθερικά μου επίσκεψη,  με βλέπουν πρώτη φορά μετά απο την αποβολή, με κοιτούν σαν ούφο που συνεχίζω.. Το θέμα είναι ποσό εμείς αντέχουμε ,οι υπόλοιποι γιατροί και λοιποί συγγενείς τα φιλία μας...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 27/2/2021 at 10:34 ΜΜ, anoulious είπε:

Ναι και εγώ πιστεύω ότι μοιράστηκαν τα ωαρια.Δεν πιστεύω ότι έβγαλε μόνο 8.Γιατι η Ραφαέλα νομίζω έλεγε ότι της είπανε ότι θα τα πάρει όσα βγάλει η κοπέλα και  πιστεύει ότι τα πήρε όλα. Εμ.. και αυτή μπαίνει σπάνια για να μας τα θυμησει..Τρεχει τώρα η καλή μου. 

Εγω θεωρώ ότι παντού συμβαίνει αυτό. Όσο πιο γνωστη γίνεται μια "ιατρική επιλογή", μαζεύεται κόσμος, αυξάνεται η ζήτηση τόσο πέφτουν " οι υπηρεσιες". Να μην παρεξηγηθω. Δεν εννοώ ότι δεν είναι καλός ο γιατρός, μια χαρά εγκυος έμεινες, έκανε πολύ καλή δουλειά, αλλά καταλαβαίνεις πως το λέω.. Λειτουργεί και λίγο η επιχείρηση.Κάνουν πλέον ότι κάνουν όλοι. 4 βλαστοκυστες και όλοι ευχαριστημένοι. Αν έλεγες τα κορίτσια τότε ότι κάποια πήρε από αυτούς τους γιατρούς 3 βλαστοκυστες εγώ νομίζω  δε θα το πιστευαν.. 

εδω είμαι  αργησα πολύ  να μπω...τρέχω  κ δεν φτάνω...ναι εγω τα πηρα ολα απ την κοπελα ..13 ωραρια 12 έγιναν  βλαστοκυστες εβαλα 2 εχω αλλες 10...

  • Μου αρέσει 3
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Να ρωτήσω : τι είναι ο τρισδιάστατος υπέρηχος ; Δεν έχω κάνει ποτέ . Έχει διάφορες μεγάλες με την υστεροσκοπηση; ως προς το τι δείχνει εννοώ 

θέλεις να το γκουγκλάρεις να δεις ακριβώς τι κάνει; δεν αντικαθιστά την υστεροσκόπηση, σε προσανατολίζει σε περίπτωση που χρειάζεται επέμβαση τι είδους θα είναι, για να επιβεβαιώσει μια διάγνωση που έχει ήδη τεθεί με τη δισδιάστατη υπερηχογραφία, αφορά κάθε είδους διαγνώσεις παθολογίας της μήτρας. Γίνεται όπως κάθε υπέρηχος, κοστίζει μόνο τριπλάσια χρήματα 50χ3

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Αχ κορίτσια!!! Η αλήθεια είναι ότι πραγματικά  είναι καλή γιατρός και ευγενική. Και αυτά που έλεγε όπως είπε και στη Νana τα είπε γιατί τα πιστεύει. Ίσως για το καλό μας κατά τη γνώμη της. Σου λέει πόσα χρόνια θα προσπαθεί;... Σίγουρα δε τα είπε εσκεμμένα αλλά εγώ έκλεισα το τηλ και ένιωσα σαν 100 χρόνων.Ήτανε που ήτανε η ψυχολογία μου, γαμ.. Σε όλους φαίνεται πολύ παράλογο που δεν τα έχουμε παρατήσει. Αλλά αφού δεν ενοχλούμε κανένα, τι τους νοιάζει?.. 

Τελοσπαντων, ας εχουνε καλά νέα οι εγκυουλες   μας αυτό είναι το σημαντικό. 

Ε ναι ρε κορίτσι μου , σου έριξε πολύ την ψυχολογία σου ! Ε όχι δεν το δέχομαι , δεν ήταν σωστή αντιμετώπιση από μέρους της . Τι θα πει πόσα χρόνια ακόμα θα προσπαθείς ; Δηλαδή τόσα χρόνια εκεί μέσα δεν έχει ξαναδεί 45αρες να έχουν θέματα υπογονιμότητας ; Και σε όλες αυτό κάνει , τις αποτρέπει να προσπαθούν ; Ε όχι !

Δλδ ειναι στο τμήμα αποβολων, εγώ θα πάω εκεί γιατί κανονικά θα είχα ένα παιδάκι 2 χρόνων τώρα αν δεν το έχανα (την πρώτη φορά ) , της ζητάω να με βοηθήσει για την επόμενη φορά και μπορεί να γυρίσει και να μου πει « είσαι 45 και ακόμη προσπαθείς ;».....ασχολίαστο 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

ουφ σας διαβασα επιτέλους...εχω πανω απο μια ωρα να δω τι λετε.....δεν θυμάμαι τίποτα..αχχαχαχαχαχα χα 

...αντρι μ σονια κ μπλοντι συγχαρητήρια αγαπες μ....μς το καλο  να σας πανε ολα...κ οποιες αλλες είναι φουσκωμένες επισης..δεν θυμάμαι ειπαμε...

@anoulious  πες στην κυρατσα που σε ειπε μεγαλη να παει να γα@@@%$%^ εκ μερους μ κ πολυ τις ειναι....αμα ποια...

πολυ στεναχωρηθηκα με τημ μεταφορά  σ...ομως εσυ τοσο καιρο δείχνεις οτι μπορείς κ εψεις κ αλλα αποθεματα..ε λοιπόν καντο κ μην σκέφτεσαι τιποτες κ κανεναν...αφου μπορείς να το κανεις ΚΑΝΤΟ...

Υγ..Κοριτσια.με τα ΧΡΥΣΑ ΑΥΓΑ σας εχασα...θα προσπαθήσω να επανέλθω  κ να μαι  εδω όσο μπορώ...

υγ2.ΜΠΟΡΕΙΤΕ.

ΥΓ3ρε τον παπαθ./ κουρτη φαν κλαμπ εκανε..αχαχαχα το αξίζουν πιστεύω 

υγ3.ετοιμαζω βάπτιση τρεχω

υγ4.εχω κενα μνήμης  οποια ξεχνάω ναε συγχωρέσει 

υγ5 πολλα ειπα ε?‽ 

υγ6 ΣΑΑ ΑΓΑΠΩ Μ ΛΕΊΨΑΤΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ.

 

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

εδω είμαι  αργησα πολύ  να μπω...τρέχω  κ δεν φτάνω...ναι εγω τα πηρα ολα απ την κοπελα ..13 ωραρια 12 έγιναν  βλαστοκυστες εβαλα 2 εχω αλλες 10...

Αχ Ραφαελιτσα μου. Λίγο μέρες πριν έγραψα το πρώτο αρνητικό με δωρεά, χωρίς ούτε καν εμφύτευση. Και είμαι.. 

Είδες πως αλλάζουν τα πράγματα, με τη δημοσιότητα που τώρα από ότι φαίνεται τα μοιράζουν τα ωαρια και παίρνουν οι κοπελες όπως σε όλα τα κέντρα.. 

Τι κάνει η φαμίλια; Τρέχεις. Μας έχεις λείψει. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...