Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Sodade είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είναι η πρώτη μου φορά που συμμετέχω σε φόρουμ.

Είμαι απελπισμένη. Ακύρωσα την εμβρυομεταφορα μου που είχα το περασμένο Σάββατο. Είχα ζητήσει κάποιες βασικές πληροφορίες όσο αφορά την δότρια, μου είχαν πει χρώμα ματιών και μαλλιών. Θεώρησα δεδομένο να κοιτάνε για κάποια βασικά κοινά. 
Εγω ήθελα να μάθω το ύψος κ βάρος. 
Τελικα 2 μέρες πριν μου στέλνουν μνμ με τα χαρακτηριστικά σωματότυπο… και δεν έχει καμία σχέση με το πως είμαι εγώ και αυτά που μου είχαν πει αρχικά. 
Ειμαι σε άθλια ψυχολογική κατάσταση. 
Δεν ξέρω τι να πιστέψω… Τι να κάνω..
Εσάς πως ήταν η εμπειρία σας. Τι πληροφορίες σας δώσανε, πως εξελίχθηκε μετά; Ποναω παρά πολύ… Πιστεύω με καταλαβαίνετε…

καλήμερα κ γω ματιά  ξερω μονο...τιποτες αλλο δεν ζητησα να μαθω...δεν με ενδιέφερε κ πολυ η αλήθεια  είναι....οταν πηρες την απόφαση για δώρεα πως ενιωσες???? σε ρωταω γιατι τωρα απογοητευτηκες μονο απο τα χαρακτηριστικά.....ειναι δύσκολο ολο αυτο που κανουμε κ θελει  πολυ κουραγιο κ δυναμη...καλως ηρθες σρην παρέα  μας ...σ εύχομαι  να τα καταφέρεις αμεσως κ να αποκτησεις ενα παιδακι  υγιες....

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

7 ώρες πρίν, Sodade είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είναι η πρώτη μου φορά που συμμετέχω σε φόρουμ.

Είμαι απελπισμένη. Ακύρωσα την εμβρυομεταφορα μου που είχα το περασμένο Σάββατο. Είχα ζητήσει κάποιες βασικές πληροφορίες όσο αφορά την δότρια, μου είχαν πει χρώμα ματιών και μαλλιών. Θεώρησα δεδομένο να κοιτάνε για κάποια βασικά κοινά. 
Εγω ήθελα να μάθω το ύψος κ βάρος. 
Τελικα 2 μέρες πριν μου στέλνουν μνμ με τα χαρακτηριστικά σωματότυπο… και δεν έχει καμία σχέση με το πως είμαι εγώ και αυτά που μου είχαν πει αρχικά. 
Ειμαι σε άθλια ψυχολογική κατάσταση. 
Δεν ξέρω τι να πιστέψω… Τι να κάνω..
Εσάς πως ήταν η εμπειρία σας. Τι πληροφορίες σας δώσανε, πως εξελίχθηκε μετά; Ποναω παρά πολύ… Πιστεύω με καταλαβαίνετε…

Καλημέρα και καλώς ήρθες. Πιστεύω καλά έκανες και έγραψες τους προβληματισμούς σου, πάνω κάτω όλες μας έχουμε περάσει απο διάφορες φάσεις. Δεν κατάλαβα όμως γιατί νιώθεις απελπισμένη, ίσως θα μπορούσες να μας πεις δυο τρία πράγματα παραπάνω… Είναι τόσο απογοητευτικά αυτά που σου είπαν;; Δηλαδή πχ εσύ εισαι ξανθιά με γαλάζια μάτια και η δότρια μελαμψή με μαύρα μάτια;; Κάτι τέτοιο έγινε;; Η απελπισία προέρχεται απο το γεγονός οτι ΑΝ προκύψει είναι παιδί μπορεί να μη σου μοιάζει;; Να μην έχει το σωματότυπο σου;;  Γιατι αυτό  και με δικό σου γενετικό υλικό δεν μπορείς να το διασφαλίσεις με τίποτα. Νιωθεις οτι σε εξαπάτησαν απο το κέντρο που συνεργάστηκες ;; Ο γιατρός σου ίσως;; Θα ήθελες να μας πεις που θα έκανες την ετ;; Εγώ για τη δική μου δότρια το μόνο που ξέρω είναι ηλικία και ομάδα αίματος, τίποτα άλλο. Ο γιατρός μου είπε προφορικά ότι στα βασικά εξωτερικά χαρακτηριστικά ταιριάζουμε αλλα και ποιος το ξέρει, εγγυήσεις σίγουρα δεν υπάρχουν. Να σου πω την αλήθεια δεν με νοιάζει κιόλας , αλλά αυτό είναι η δική μου στάση απέναντι στα πράγματα, αν εσένα σε νοιάζει καλά έκανες και δεν προχώρησες στην ετ, ίσως χρειάζεσαι λίγο χρόνο;;Εύχομαι σύντομα να νιώσεις καλύτερα… 

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Sodade είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είναι η πρώτη μου φορά που συμμετέχω σε φόρουμ.

Είμαι απελπισμένη. Ακύρωσα την εμβρυομεταφορα μου που είχα το περασμένο Σάββατο. Είχα ζητήσει κάποιες βασικές πληροφορίες όσο αφορά την δότρια, μου είχαν πει χρώμα ματιών και μαλλιών. Θεώρησα δεδομένο να κοιτάνε για κάποια βασικά κοινά. 
Εγω ήθελα να μάθω το ύψος κ βάρος. 
Τελικα 2 μέρες πριν μου στέλνουν μνμ με τα χαρακτηριστικά σωματότυπο… και δεν έχει καμία σχέση με το πως είμαι εγώ και αυτά που μου είχαν πει αρχικά. 
Ειμαι σε άθλια ψυχολογική κατάσταση. 
Δεν ξέρω τι να πιστέψω… Τι να κάνω..
Εσάς πως ήταν η εμπειρία σας. Τι πληροφορίες σας δώσανε, πως εξελίχθηκε μετά; Ποναω παρά πολύ… Πιστεύω με καταλαβαίνετε…

Καλημέρα και καλώς μας ήρθες. Τι ακριβώς σου είπαν και προβληματίστηκες τόσο έντονα; Εγώ το μόνο που ξέρω για την δοτρια μου είναι η ηλικία της. Ο γιατρός μου είπε ότι βρήκε δοτρια με πάνω κάτω τα ίδια χαρακτηριστικά με εμένα (ψηλή, ανοικτοχρωμη). Να σου πω όμως κάτι με το χέρι στην καρδιά; Καθόλου δεν με νοιάζει. Ας μη πάρει τα πράσινα μάτια μου. Ας μην είναι άσπρο σαν το γάλα όπως εγώ. Μου φτάνει να κρατήσω ένα μωρό στην αγκαλιά μου. 

Σε καταλαβαίνω εννοείται και σε νιώθω βαθιά. Αλλά πες μας λίγο κάποια πράγματα. Πόσες βλαστοκυστες έχεις; Τι ακριβώς σου είπε ο γιατρός για την δοτρια που ένιωσες τόσο χάλια;

 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

On 16/5/2022 at 6:57 ΠΜ, Villi είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ  πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σας, περιττό να σας πω ότι τις διαβάζω όλη μέρα και νομίζω οτι αφορούν κάποια άλλη και οχι εμένα. Μου φαίνεται απίστευτο ότι πήρα θετική χοριακή και ότι  εύχεστε σε εμένα καλούς  διπλασιασμούς και τελειομηνη εγκυμοσύνη… what ??? Σαν όνειρο είναι.  Νιώθω τεράστια χαρά αλλά προσπαθώ να είμαι συγκρατημένη γιατί φοβάμαι πάρα πολύ  μη στραβώσει κάτι,  εύχομαι και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά. Η επόμενη χοριακή μου είναι την Πέμπτη και νομίζω ότι θα πεθάνω απο την αγωνία μου μέχρι τότε ❤️❤️❤️

Σε σενα το ευχομαστε κοριτσακι μου γλυκο! Πιστεψε το!!! Σε καταλαβαινω απολυτα που φοβασαι! Νομιζω οτι μετα απο τοσα που περναμε αν δεν παρουμε το μωρακι μας αγκαλια δε θα μας φυγει το αγχος! Ανυπομονω για τη 2η χοριακη σου! Την Πεμπτη πρωι πρωι να πας ε; Μη μας κρατας σε αγωνια!!

Μια ερωτηση αν και ο γιατρος μου μου τονισε να μη ρωταω τετοια πραγματα αλλα δεν κρατιεμαι. Απο συμπτωματα ειχες τιποτα; Κανενα τσιμπηματακι αιματακι κατι τελος παντων; 

23 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Διάβασα όλα τα ποστ σε δύο μέρες! Έχω και απορίες αλλά δεν είναι της παρούσης! Θα τις εκφράσω άλλη στιγμή!!! Τώρα θα σου πω συγχαρητήρια πολλά, καλούς διπλασιασμούς και μία ήηηηηρεμη εγκυμοσύνη!!!! Μπράβο κορίτσι!!!!:wub:

Πες μας τις αποριες σου! Γι αυτο ειμαστε εδω! Παντα ειναι της παρουσης :)

10 ώρες πρίν, Sodade είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είναι η πρώτη μου φορά που συμμετέχω σε φόρουμ.

Είμαι απελπισμένη. Ακύρωσα την εμβρυομεταφορα μου που είχα το περασμένο Σάββατο. Είχα ζητήσει κάποιες βασικές πληροφορίες όσο αφορά την δότρια, μου είχαν πει χρώμα ματιών και μαλλιών. Θεώρησα δεδομένο να κοιτάνε για κάποια βασικά κοινά. 
Εγω ήθελα να μάθω το ύψος κ βάρος. 
Τελικα 2 μέρες πριν μου στέλνουν μνμ με τα χαρακτηριστικά σωματότυπο… και δεν έχει καμία σχέση με το πως είμαι εγώ και αυτά που μου είχαν πει αρχικά. 
Ειμαι σε άθλια ψυχολογική κατάσταση. 
Δεν ξέρω τι να πιστέψω… Τι να κάνω..
Εσάς πως ήταν η εμπειρία σας. Τι πληροφορίες σας δώσανε, πως εξελίχθηκε μετά; Ποναω παρά πολύ… Πιστεύω με καταλαβαίνετε…

Κοριτσακι μου καλως ηρθες στην ομαδα μας. Εμενα προσωπικα,δε με απασχολει τοσο πολυ να μου μοιαζει η δοτρια. Με νοιαζει να ειναι καλες οι εξετασεις της. Πολυ συχνα τα παιδοα δεν εχουν καμια σχεση με τους βιολογικους τους γονεις. Εγω με.τη μαμα μου δεν εχουμε καμια σχεση. Ουτε σωματοτυπο ουτε προσωπο ουτε τιποτα.

Εμενα για παραδειγμα η δοτρια μου ειναι 1,77 εμω εγω 1,65. Δε με απασχολει καθολου. Το σημαντικο για μενα ειναι μα γινω μανουλα. Μηπως δεν εισαι γενικα ετοιμη για ολη αυτη τη διαδικασια; Ισως να σου μοιαζει στο προσωπο κ δοτριας. Δεν ειναι αναγκη να εχει ολα τα δικα σου χαρακτηριατικα. Αν ομως για σενα σιναι τοσο σημαντικο να το απαιτησεις απο τημ αρχη ή να διαλεξεις ενα κεντρο που δινει πολλες πληροφοριες απο την αρχη. 

Ψαξτο λιγο μεσα σου να δεις τι ακριβως ειναι αυτο που σε μπλοκαρει και παρε το χρονο σου. Και οταν εισαι ετοιμη προχωρα. Ποσες βλαστοκυστες εχεις τωρα; 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα και καλώς μας ήρθες. Τι ακριβώς σου είπαν και προβληματίστηκες τόσο έντονα; Εγώ το μόνο που ξέρω για την δοτρια μου είναι η ηλικία της. Ο γιατρός μου είπε ότι βρήκε δοτρια με πάνω κάτω τα ίδια χαρακτηριστικά με εμένα (ψηλή, ανοικτοχρωμη). Να σου πω όμως κάτι με το χέρι στην καρδιά; Καθόλου δεν με νοιάζει. Ας μη πάρει τα πράσινα μάτια μου. Ας μην είναι άσπρο σαν το γάλα όπως εγώ. Μου φτάνει να κρατήσω ένα μωρό στην αγκαλιά μου. 

Σε καταλαβαίνω εννοείται και σε νιώθω βαθιά. Αλλά πες μας λίγο κάποια πράγματα. Πόσες βλαστοκυστες έχεις; Τι ακριβώς σου είπε ο γιατρός για την δοτρια που ένιωσες τόσο χάλια;

 

Καλημέρα @marina_86 @Vill@Chrussa1982@Rafaelatarzan@Viv37Ενώ γνώριζα από αλλά κέντρα που είχα ρωτήσει ότι χρειάζεται τουλάχιστον 3 με 6 μήνες αναμονή για να βρεθεί κοπέλα στα χρώματα μου. Αποφάσισα λοιπόν μετά από 3 χρόνια να επιλέξω τον γιατρό που μου το είχε πρώτο πει να σκεφτώ. Έγιναν όλα πολύ γρήγορα σε λιγότερο από μήνα! Θεώρησα για πρώτη φορά στην ζωή μου ότι ήμουν τυχερή! Την ημέρα που πήγαμε για τα χαρτιά ήταν κ η ημέρα της ωολληψίας. Μάλιστα μου λέει ο γιατρός εκείνο το πρωί ότι το παιδάκι σου θα έχει "τα μάτια σου".  Πήραμε 8 ωάρια γονιμοποιήθηκαν όλα και μείνανε 3 βλαστοκυστες 5ημ. κ 1 βλαστοκύστη 6ημ. 
Και σε μένα είπε ηλικία , φοιτήτρια , γαλαζοπράσινα μάτια , ανοιχτόχρωμη. Είχα ζητήσει αν γινόταν να μην είναι ελληνίδα για δικούς μου ψυχολογικούς λόγους κ για να είχα έστω μια πολύ μικρή πιθανότητα παραπάνω να ταιριάζαμε στα χρώματα. 
Τελικα μου απάντησαν σε μνμ ότι είναι φυσικό χρώμα μελαχρινή, γαλάζια μάτια ύψος 1.69!!! Βάρος 70!!,(εγω είμαι 1.63 50κιλα) μένει 4 χρόνια Ελλάδα έχει ένα παιδί ενός έτους, δεν είναι φοιτήτρια, και αυτό που με πλήγωσε το περισσότερο είναι ότι μου είπαν καταγωγή και δεν έχει καμία σχέση ο λαός αυτός με τα χρώματα κ χαρακτηρίστηκα.
Το ξέρω ότι δεν μπορει μου μοιάζει και ότι ακόμα με το δικό dna υπήρχε αυτή η πιθανότητα. Και να πω ότι εχει με τον σύντροφο μου κοινά; Ούτε. 
Το θέμα μου είναι τώρα ότι έχω φτιάξει μια εικόνα της στο μυαλό… και είναι όλα αρνητικά… που βέβαια και αυτή η "εικόνα" αποκλείεται και να ισχύει. 

Εχω κάνει ένα κύκλο με διέγερση δεν είχα κανένα αποτέλεσμα (2ωαρια δεν προχώρησαν καν σε γονιμοποίηση). 
Πήγα άλλου μετά από παρότρυνση του γυναικολόγου μου. 
και μπήκα στην διαδικασία ωολληψιες σε φυσικό κύκλο 1ης και 2ης φάσης του κύκλου, καταφέραμε και είχαμε 5 έμβρυα 3 ημερών 8 κυττάρων εκτός από 1 που ήταν 7. Δεν τα καταφέραμε ούτε θετική χοριακη. Μετά από αυτό απλός παρακολουθούσαμε τους κύκλους μου με τον γυναικολόγο μου μέχρι να αποφασίσω πως θα πορευθώ… Και τότε έγινε το θαύμα το περασμένο Δεκέμβρη εμεινα εγκυος για πρώτη φορά στην ζωή μου!!! Το έζησα! Έστω για πολύ πολύ λίγο….. Αυτό μου έδωσε την δύναμη να δω την πραγματικότητα μου και ότι για να αποκτήσω ένα υγιές παιδάκι πρέπει να προχωρήσω με δότρια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 55 λεπτά , Viv37 είπε:

Μια ερωτηση αν και ο γιατρος μου μου τονισε να μη ρωταω τετοια πραγματα αλλα δεν κρατιεμαι. Απο συμπτωματα ειχες τιποτα; Κανενα τσιμπηματακι αιματακι κατι τελος παντων; 

Βρε άσε τώρα το γιατρό σου, ας κάτσει αυτός να κάνει ετ και μετά να κανει υποδείξεις. Βιβη συμπτώματα του στυλ τσιμπηματάκια, πονάκια, τραβηγματακια δεν είχα τίποτα απολύτως, και ήμουν απόλυτα σίγουρη οτι απέτυχα, δεν ένιωθα τίποτα. Τρεις μέρες πριν το τεστ όμως είδα καφε αίμα. Αυτό ναι.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Sodade είπε:

Καλημέρα @marina_86 @Vill@Chrussa1982@Rafaelatarzan@Viv37Ενώ γνώριζα από αλλά κέντρα που είχα ρωτήσει ότι χρειάζεται τουλάχιστον 3 με 6 μήνες αναμονή για να βρεθεί κοπέλα στα χρώματα μου. Αποφάσισα λοιπόν μετά από 3 χρόνια να επιλέξω τον γιατρό που μου το είχε πρώτο πει να σκεφτώ. Έγιναν όλα πολύ γρήγορα σε λιγότερο από μήνα! Θεώρησα για πρώτη φορά στην ζωή μου ότι ήμουν τυχερή! Την ημέρα που πήγαμε για τα χαρτιά ήταν κ η ημέρα της ωολληψίας. Μάλιστα μου λέει ο γιατρός εκείνο το πρωί ότι το παιδάκι σου θα έχει "τα μάτια σου".  Πήραμε 8 ωάρια γονιμοποιήθηκαν όλα και μείνανε 3 βλαστοκυστες 5ημ. κ 1 βλαστοκύστη 6ημ. 
Και σε μένα είπε ηλικία , φοιτήτρια , γαλαζοπράσινα μάτια , ανοιχτόχρωμη. Είχα ζητήσει αν γινόταν να μην είναι ελληνίδα για δικούς μου ψυχολογικούς λόγους κ για να είχα έστω μια πολύ μικρή πιθανότητα παραπάνω να ταιριάζαμε στα χρώματα. 
Τελικα μου απάντησαν σε μνμ ότι είναι φυσικό χρώμα μελαχρινή, γαλάζια μάτια ύψος 1.69!!! Βάρος 70!!,(εγω είμαι 1.63 50κιλα) μένει 4 χρόνια Ελλάδα έχει ένα παιδί ενός έτους, δεν είναι φοιτήτρια, και αυτό που με πλήγωσε το περισσότερο είναι ότι μου είπαν καταγωγή και δεν έχει καμία σχέση ο λαός αυτός με τα χρώματα κ χαρακτηρίστηκα.
Το ξέρω ότι δεν μπορει μου μοιάζει και ότι ακόμα με το δικό dna υπήρχε αυτή η πιθανότητα. Και να πω ότι εχει με τον σύντροφο μου κοινά; Ούτε. 
Το θέμα μου είναι τώρα ότι έχω φτιάξει μια εικόνα της στο μυαλό… και είναι όλα αρνητικά… που βέβαια και αυτή η "εικόνα" αποκλείεται και να ισχύει. 

Εχω κάνει ένα κύκλο με διέγερση δεν είχα κανένα αποτέλεσμα (2ωαρια δεν προχώρησαν καν σε γονιμοποίηση). 
Πήγα άλλου μετά από παρότρυνση του γυναικολόγου μου. 
και μπήκα στην διαδικασία ωολληψιες σε φυσικό κύκλο 1ης και 2ης φάσης του κύκλου, καταφέραμε και είχαμε 5 έμβρυα 3 ημερών 8 κυττάρων εκτός από 1 που ήταν 7. Δεν τα καταφέραμε ούτε θετική χοριακη. Μετά από αυτό απλός παρακολουθούσαμε τους κύκλους μου με τον γυναικολόγο μου μέχρι να αποφασίσω πως θα πορευθώ… Και τότε έγινε το θαύμα το περασμένο Δεκέμβρη εμεινα εγκυος για πρώτη φορά στην ζωή μου!!! Το έζησα! Έστω για πολύ πολύ λίγο….. Αυτό μου έδωσε την δύναμη να δω την πραγματικότητα μου και ότι για να αποκτήσω ένα υγιές παιδάκι πρέπει να προχωρήσω με δότρια. 

Καλησπέρα ,,,καταλαβαίνω ότι μπήκες σε μια διαδικασία και σκέφτεσαι διάφορα αλλά ρώτα το μεσα σου,,,,αν αυτο το μωρό στο έφερναν στην πόρτα σου δε θα το έπαιρνες? Αν η αγκαλιά σου γεμίσει με ένα υγιές μωρό (αυτό που επιθυμούμε όλοι διακαώς) δε θα σας κάνει χαρούμενους γονείς? Και εγώ με δότρια πιο ψηλή από μένα ενώσαμε,,,,και εγώ 1,64 με 52 κιλά και αυτή είναι 1,73 και 54 κιλά,,,οκ,,,,με πετυχε στα κιλά,,,και? εγω ειμαι ανοιχτη καστανη,,,και αυτη μπορει να ειναι καστανη ή μελαχροινή και να τα βάφει ξανθά,,,και τί έγινε?    7 γενιές πισω πανε τα γονιδια,,,και εσυ μπορει να ειχες μια τετοια στο σοι σου ή ο αντρας σου,,,,αυτο που θελω να πω ειναι οτι προφανως η κοπελα δοτρια ειναι υγιης,,,ειναι ανοιχτοχρωμη και εχει και γαλανα ματια,,,,τα κιλα μπορει να τα πηρε τωρα,,,δεν ειναι αυτο κριτηριο ακομα και παχυσαρκιας αν αυτο σε ανησυχει,,εξαλλου μπορει να είναι ιδιο με τον αντρα σου παρουσιαστικά το μωρό,,,έχεις κανει καμια συμφωνια με το Θεό για αυτα? Ή αυτά είναι τοσο δυνατά που σε αποτρεπουν απο το να τα μεταφερεις και να γεννησεις ένα υγιες μωρο? και αν πας σε αλλη δοτρια θα εισαι παλι σιγουρα ευχαριστημενη? όλο αυτο που γραφω ειναι γιατι θελω να σου πω πως πολλες κοπελες που βρηκαμε ενδεχομενως και δοτριες κοντα στα χαρακτηριστικα μας δεν πετυχαμε (για μενα ειναι η 3η δοτρια αυτη) , με τις αλλες 2 δεν τα καταφερα,,,δηλαδη τι? εκεινες μου εκαναν και αυτη δε μου κανει? αυτες οι βλαστοκυστες που θα με κανουν μανουλα ειναι οι καλυτερες,,,και ειναι ηδη δικα μου μωρα,,,,απλα τα περιμενω με μεγαλη αγαπη. Παρε ανασες και αναρωτησου,,,,ποσο πολυ θελεις να γινεις μανουλα? αυτο υπερβαινει οποιαδηποτε σκεψη υπαρχει! ταπεινη μου γνωμη παντα! Ευχομαι να εχετε την καλυτερη πορεια για σας! 

  • Μου αρέσει 10
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Sodade είπε:

Καλημέρα @marina_86 @Vill@Chrussa1982@Rafaelatarzan@Viv37Ενώ γνώριζα από αλλά κέντρα που είχα ρωτήσει ότι χρειάζεται τουλάχιστον 3 με 6 μήνες αναμονή για να βρεθεί κοπέλα στα χρώματα μου. Αποφάσισα λοιπόν μετά από 3 χρόνια να επιλέξω τον γιατρό που μου το είχε πρώτο πει να σκεφτώ. Έγιναν όλα πολύ γρήγορα σε λιγότερο από μήνα! Θεώρησα για πρώτη φορά στην ζωή μου ότι ήμουν τυχερή! Την ημέρα που πήγαμε για τα χαρτιά ήταν κ η ημέρα της ωολληψίας. Μάλιστα μου λέει ο γιατρός εκείνο το πρωί ότι το παιδάκι σου θα έχει "τα μάτια σου".  Πήραμε 8 ωάρια γονιμοποιήθηκαν όλα και μείνανε 3 βλαστοκυστες 5ημ. κ 1 βλαστοκύστη 6ημ. 
Και σε μένα είπε ηλικία , φοιτήτρια , γαλαζοπράσινα μάτια , ανοιχτόχρωμη. Είχα ζητήσει αν γινόταν να μην είναι ελληνίδα για δικούς μου ψυχολογικούς λόγους κ για να είχα έστω μια πολύ μικρή πιθανότητα παραπάνω να ταιριάζαμε στα χρώματα. 
Τελικα μου απάντησαν σε μνμ ότι είναι φυσικό χρώμα μελαχρινή, γαλάζια μάτια ύψος 1.69!!! Βάρος 70!!,(εγω είμαι 1.63 50κιλα) μένει 4 χρόνια Ελλάδα έχει ένα παιδί ενός έτους, δεν είναι φοιτήτρια, και αυτό που με πλήγωσε το περισσότερο είναι ότι μου είπαν καταγωγή και δεν έχει καμία σχέση ο λαός αυτός με τα χρώματα κ χαρακτηρίστηκα.
Το ξέρω ότι δεν μπορει μου μοιάζει και ότι ακόμα με το δικό dna υπήρχε αυτή η πιθανότητα. Και να πω ότι εχει με τον σύντροφο μου κοινά; Ούτε. 
Το θέμα μου είναι τώρα ότι έχω φτιάξει μια εικόνα της στο μυαλό… και είναι όλα αρνητικά… που βέβαια και αυτή η "εικόνα" αποκλείεται και να ισχύει. 

Εχω κάνει ένα κύκλο με διέγερση δεν είχα κανένα αποτέλεσμα (2ωαρια δεν προχώρησαν καν σε γονιμοποίηση). 
Πήγα άλλου μετά από παρότρυνση του γυναικολόγου μου. 
και μπήκα στην διαδικασία ωολληψιες σε φυσικό κύκλο 1ης και 2ης φάσης του κύκλου, καταφέραμε και είχαμε 5 έμβρυα 3 ημερών 8 κυττάρων εκτός από 1 που ήταν 7. Δεν τα καταφέραμε ούτε θετική χοριακη. Μετά από αυτό απλός παρακολουθούσαμε τους κύκλους μου με τον γυναικολόγο μου μέχρι να αποφασίσω πως θα πορευθώ… Και τότε έγινε το θαύμα το περασμένο Δεκέμβρη εμεινα εγκυος για πρώτη φορά στην ζωή μου!!! Το έζησα! Έστω για πολύ πολύ λίγο….. Αυτό μου έδωσε την δύναμη να δω την πραγματικότητα μου και ότι για να αποκτήσω ένα υγιές παιδάκι πρέπει να προχωρήσω με δότρια. 

σε καταλαβαινω απολυτα τι λες ...ομως αφου εισαι αποφασισμένη για κατι τέτοιο εγω θα σ ελεγα  προχωρα.. ...( αν ήμουν  στην θεση σ δεν θα σταματουσα τιποτα) αυτη ειμαι εγω ομως κ οχι εσυ...αφου νιωθεις ετσι τοτε καλα εκανες κ δεν προχώρησες.....ομως να ξες  κ το ειπες κ μονη σ δεν γινεται  να πετύχεις ιδιο με σενα η τον  αντρα  σ....καλητερα να μην πλαθεις εικονες με το μυαλό  σ....δεν σ κανει καλο..γενικα σε καμια δεν κανει.. κ ποτε δεν θα εισαι σιγουρη αν οντως εχει αυτα τα χαρακτηριστικά....δεν θα το μάθουμε  καμια μας...οκ μας λενε αλλα ποσο ισχύουν???? 

Αγαπη  μ γλυκια μπορει να ακούγομαι καπως αλλα τα λεω για καλο  σ.....εχω περασει απο την θεση σ κ το μονο που με ενοιαζε ηταν ενα γερο παιδι.. κ αυτο εχω....η κόρη μ δεν μ μοιάζει..ειναι ιδια ο πατερας της...ποσος με νοιάζει ας έμοιαζε κ στο βουδα δεν με απασχολησε ποτε...

υγ.μην διστάσεις να μας ρωτησεις οτι αλλο θες.. ειμαστε εδω κ οσο μπορουμε θα βοηθήσουμε....    Ευχομαι να σ πανε ολα καλα κ να αποκτησεις ενα μωρο  γερο....ΑΥΤΟ Κ ΜΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΌ...σε φιλω.

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Rafaelatarzan said:

καλήμερα κ γω ματιά  ξερω μονο...τιποτες αλλο δεν ζητησα να μαθω...δεν με ενδιέφερε κ πολυ η αλήθεια  είναι....οταν πηρες την απόφαση για δώρεα πως ενιωσες???? σε ρωταω γιατι τωρα απογοητευτηκες μονο απο τα χαρακτηριστικά.....ειναι δύσκολο ολο αυτο που κανουμε κ θελει  πολυ κουραγιο κ δυναμη...καλως ηρθες σρην παρέα  μας ...σ εύχομαι  να τα καταφέρεις αμεσως κ να αποκτησεις ενα παιδακι  υγιες....

Καλημερα κοριτσι μου.

απο προσωπικη εμπειρια την πρωτη μου φορα με δοτρια 

συζυγος ξανθος με πρασινα ματια εγω 1 60 55 κιλα 

μας ζητησαν φωτογραφια μου για να βρουν δοτρια και τελικα εφοσον ειχα κανει την ετ πηρα τα χαρακτηριστικα ξανθια με γαλανα ματια  1,70 τι να σου πω δεν νευριασα αλλα ειλικρινα νιωθω οτι εξαπατηθηκα 

δευτερη δοτρια καστανη ναι μεν αλλα 1.70 85 κιλα να σου πω την αληθεια δεν με πειραξε γιατι λεω τουλαχιστον το παιδι μου θα εχει γονιδια να γινει ψηλο χαχαχχα συζυγος 1 .90

δοτρια 1.70 τελεια

εμεινα εγκυος αλλα ειχα παλινδρομη 

αλλη μια ετ πριν 2 μηνες αρνητικη χωριακη

τωρα ειμαι με αλλο γιατρο και παω για 3 δοτρια

πρεπει κοριτσι μου να παρεις τον χρονο σου να δεις πως νιωθεις εσυ 

 

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sodade είπε:

Καλημέρα @marina_86 @Vill@Chrussa1982@Rafaelatarzan@Viv37Ενώ γνώριζα από αλλά κέντρα που είχα ρωτήσει ότι χρειάζεται τουλάχιστον 3 με 6 μήνες αναμονή για να βρεθεί κοπέλα στα χρώματα μου. Αποφάσισα λοιπόν μετά από 3 χρόνια να επιλέξω τον γιατρό που μου το είχε πρώτο πει να σκεφτώ. Έγιναν όλα πολύ γρήγορα σε λιγότερο από μήνα! Θεώρησα για πρώτη φορά στην ζωή μου ότι ήμουν τυχερή! Την ημέρα που πήγαμε για τα χαρτιά ήταν κ η ημέρα της ωολληψίας. Μάλιστα μου λέει ο γιατρός εκείνο το πρωί ότι το παιδάκι σου θα έχει "τα μάτια σου".  Πήραμε 8 ωάρια γονιμοποιήθηκαν όλα και μείνανε 3 βλαστοκυστες 5ημ. κ 1 βλαστοκύστη 6ημ. 
Και σε μένα είπε ηλικία , φοιτήτρια , γαλαζοπράσινα μάτια , ανοιχτόχρωμη. Είχα ζητήσει αν γινόταν να μην είναι ελληνίδα για δικούς μου ψυχολογικούς λόγους κ για να είχα έστω μια πολύ μικρή πιθανότητα παραπάνω να ταιριάζαμε στα χρώματα. 
Τελικα μου απάντησαν σε μνμ ότι είναι φυσικό χρώμα μελαχρινή, γαλάζια μάτια ύψος 1.69!!! Βάρος 70!!,(εγω είμαι 1.63 50κιλα) μένει 4 χρόνια Ελλάδα έχει ένα παιδί ενός έτους, δεν είναι φοιτήτρια, και αυτό που με πλήγωσε το περισσότερο είναι ότι μου είπαν καταγωγή και δεν έχει καμία σχέση ο λαός αυτός με τα χρώματα κ χαρακτηρίστηκα.
Το ξέρω ότι δεν μπορει μου μοιάζει και ότι ακόμα με το δικό dna υπήρχε αυτή η πιθανότητα. Και να πω ότι εχει με τον σύντροφο μου κοινά; Ούτε. 
Το θέμα μου είναι τώρα ότι έχω φτιάξει μια εικόνα της στο μυαλό… και είναι όλα αρνητικά… που βέβαια και αυτή η "εικόνα" αποκλείεται και να ισχύει. 

Εχω κάνει ένα κύκλο με διέγερση δεν είχα κανένα αποτέλεσμα (2ωαρια δεν προχώρησαν καν σε γονιμοποίηση). 
Πήγα άλλου μετά από παρότρυνση του γυναικολόγου μου. 
και μπήκα στην διαδικασία ωολληψιες σε φυσικό κύκλο 1ης και 2ης φάσης του κύκλου, καταφέραμε και είχαμε 5 έμβρυα 3 ημερών 8 κυττάρων εκτός από 1 που ήταν 7. Δεν τα καταφέραμε ούτε θετική χοριακη. Μετά από αυτό απλός παρακολουθούσαμε τους κύκλους μου με τον γυναικολόγο μου μέχρι να αποφασίσω πως θα πορευθώ… Και τότε έγινε το θαύμα το περασμένο Δεκέμβρη εμεινα εγκυος για πρώτη φορά στην ζωή μου!!! Το έζησα! Έστω για πολύ πολύ λίγο….. Αυτό μου έδωσε την δύναμη να δω την πραγματικότητα μου και ότι για να αποκτήσω ένα υγιές παιδάκι πρέπει να προχωρήσω με δότρια. 

Καταλαβαινω ότι είχες φτιάξει στο μυαλό σου μια ιδανική κατάσταση matching η οποία και προφανώς δεν υπήρξε, αλλα εγω θα σου πω οτι δεν τα βλέπω και τοσο άσχημα τα πράγματα. Έχει γαλάζια μάτια, έχει παιδί, τεράστιο θετικό, σημαίνει οτι έχει δώσει εγκυμοσύνη, για τη φυλή δεν μπορώ να σχολιάσω αφού δεν γράφεις κάτι πιο συγκεκριμένο. Νομίζω οτι αυτό που πρέπει να πάρεις απόφαση είναι ότι σε αυτη την ιστορία παμε στα τυφλά, ακόμα και στα θέματα υγείας της δότριας που είναι πιο σημαντικά πάμε τελείως στα τυφλά.  Το καταλαβαίνεις κι εσύ ότι οποιαδήποτε διασφάλιση και να σου δώσουν τον κύριο λόγο  τον έχει η φύση. Εμένα πάντα με βοηθούσε να σκέφτομαι ότι θα είναι παιδί του άντρα μου, δεν ξέρω αν μπορεί να λειτουργήσει και σε εσένα αυτό.(ζήτω συγνώμη απο τα κορίτσια με διπλή δωρεά, δεν εννοώ κάτι, θα το έκανα 100% απλά στην αρχή με βοηθούσε να το σκέφτομαι έτσι).  Προσωπική μου άποψη είναι ότι χρειάζεσαι λίγο χρόνο, και δεν χρειάζεται να απελπίζεσαι ούτε να είσαι χάλια. Κάποια στιγμή όλες τα σκεφτήκαμε αυτά που σκέφτεσαι αλλά η σκληρή πραγματικότητα είναι ότι ούτε με τη δωρεά ωαρίων υπάρχουν εγγυήσεις οτι θα γίνεις μάνα, οπότε αρχίζει μετά και διαφοροποιείται κάπως το ζητούμενο και οι απαιτήσεις μας. Εύχομαι ολόψυχα να φύγουν γρήγορα όλες οι αναστολές που σε βασανίζουν και να προχωρήσεις σύντομα.  Ή αν δεν μπορείς να το ξεπεράσεις άλλαξε δότρια. 

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 5/16/2022 at 6:57 AM, Villi said:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ  πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σας, περιττό να σας πω ότι τις διαβάζω όλη μέρα και νομίζω οτι αφορούν κάποια άλλη και οχι εμένα. Μου φαίνεται απίστευτο ότι πήρα θετική χοριακή και ότι  εύχεστε σε εμένα καλούς  διπλασιασμούς και τελειομηνη εγκυμοσύνη… what ??? Σαν όνειρο είναι.  Νιώθω τεράστια χαρά αλλά προσπαθώ να είμαι συγκρατημένη γιατί φοβάμαι πάρα πολύ  μη στραβώσει κάτι,  εύχομαι και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά. Η επόμενη χοριακή μου είναι την Πέμπτη και νομίζω ότι θα πεθάνω απο την αγωνία μου μέχρι τότε ❤️❤️❤️

Αχ γλυκό Βιλακι!! Νομίζω όλες μας σε καταλαβαίνουμε. Κάθε επαναληπτικη χοριακη η ίδια αγωνία, μετά κάθε υπέρηχο να προσεύχεσαι ότι όλα πάνε καλά. Κι αντε λίγο ακόμα αντε λίγο ακόμα κ πολύ οοοοοοοοοοομμμμμμ.. Εδώ εγώ έφτασα πέμπτο για να το συνειδητοποιησω και να πω ναι, είμαι έγκυος. Όλα θα πάνε καλά. Μέρα με τη μέρα, εξέταση την εξέταση, μήνα το μήνα τ@ παιδακι@ σου ήρθε!!!! 

1 hour ago, Sodade said:

Καλημέρα @marina_86 @Vill@Chrussa1982@Rafaelatarzan@Viv37Ενώ γνώριζα από αλλά κέντρα που είχα ρωτήσει ότι χρειάζεται τουλάχιστον 3 με 6 μήνες αναμονή για να βρεθεί κοπέλα στα χρώματα μου. Αποφάσισα λοιπόν μετά από 3 χρόνια να επιλέξω τον γιατρό που μου το είχε πρώτο πει να σκεφτώ. Έγιναν όλα πολύ γρήγορα σε λιγότερο από μήνα! Θεώρησα για πρώτη φορά στην ζωή μου ότι ήμουν τυχερή! Την ημέρα που πήγαμε για τα χαρτιά ήταν κ η ημέρα της ωολληψίας. Μάλιστα μου λέει ο γιατρός εκείνο το πρωί ότι το παιδάκι σου θα έχει "τα μάτια σου".  Πήραμε 8 ωάρια γονιμοποιήθηκαν όλα και μείνανε 3 βλαστοκυστες 5ημ. κ 1 βλαστοκύστη 6ημ. 
Και σε μένα είπε ηλικία , φοιτήτρια , γαλαζοπράσινα μάτια , ανοιχτόχρωμη. Είχα ζητήσει αν γινόταν να μην είναι ελληνίδα για δικούς μου ψυχολογικούς λόγους κ για να είχα έστω μια πολύ μικρή πιθανότητα παραπάνω να ταιριάζαμε στα χρώματα. 
Τελικα μου απάντησαν σε μνμ ότι είναι φυσικό χρώμα μελαχρινή, γαλάζια μάτια ύψος 1.69!!! Βάρος 70!!,(εγω είμαι 1.63 50κιλα) μένει 4 χρόνια Ελλάδα έχει ένα παιδί ενός έτους, δεν είναι φοιτήτρια, και αυτό που με πλήγωσε το περισσότερο είναι ότι μου είπαν καταγωγή και δεν έχει καμία σχέση ο λαός αυτός με τα χρώματα κ χαρακτηρίστηκα.
Το ξέρω ότι δεν μπορει μου μοιάζει και ότι ακόμα με το δικό dna υπήρχε αυτή η πιθανότητα. Και να πω ότι εχει με τον σύντροφο μου κοινά; Ούτε. 
Το θέμα μου είναι τώρα ότι έχω φτιάξει μια εικόνα της στο μυαλό… και είναι όλα αρνητικά… που βέβαια και αυτή η "εικόνα" αποκλείεται και να ισχύει. 

Εχω κάνει ένα κύκλο με διέγερση δεν είχα κανένα αποτέλεσμα (2ωαρια δεν προχώρησαν καν σε γονιμοποίηση). 
Πήγα άλλου μετά από παρότρυνση του γυναικολόγου μου. 
και μπήκα στην διαδικασία ωολληψιες σε φυσικό κύκλο 1ης και 2ης φάσης του κύκλου, καταφέραμε και είχαμε 5 έμβρυα 3 ημερών 8 κυττάρων εκτός από 1 που ήταν 7. Δεν τα καταφέραμε ούτε θετική χοριακη. Μετά από αυτό απλός παρακολουθούσαμε τους κύκλους μου με τον γυναικολόγο μου μέχρι να αποφασίσω πως θα πορευθώ… Και τότε έγινε το θαύμα το περασμένο Δεκέμβρη εμεινα εγκυος για πρώτη φορά στην ζωή μου!!! Το έζησα! Έστω για πολύ πολύ λίγο….. Αυτό μου έδωσε την δύναμη να δω την πραγματικότητα μου και ότι για να αποκτήσω ένα υγιές παιδάκι πρέπει να προχωρήσω με δότρια. 

χμμμμ κατανοώ ότι εχεις προφανώς αγχωθεί πολύ με όλες τις πιθανότητες και τη διαδικασία. Εγώ να σου πω το μόνο που ξέρω για τη δοτρια είναι ηλικία κ ομάδα αίματος (δεν είναι ίδια με τη δική μου αλλά μάλλον συμβατή. Δεν το έψαξα κιόλας) κι έχει δώσει ξανά εγκυμοσύνη. Στη αρχή δε με ενδιέφερε και πραγματικά δε ζήτησα τπτ παραπάνω. Από το κέντρο μας είπαν ότι θα είναι στα χρώματα μας. Who knows. 

Πριν καν τη διαδικασία, πριν καν πάρουμε την απόφαση μου ήταν ξεκάθαρο ότι αν το κάνω θα είναι το παιδάκι μου. Θα μεγαλώσει μέσα μου, θα του μιλάω, θα του τραγουδάω και θα το γεννήσω. Θα του δώσω όλη μου την αγάπη. Ακόμα και να μην ήταν έτσι πάλι πιστεύω το ίδιο θα μου ήταν. Εννοώ με υιοθεσία κτλ. 

Φυσικά κ υπήρξαν στιγμές που αναρωτιέμαι χμμμ πως να είναι; αλλά κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί ότι θα έμοιαζε εσένα. Ύψος κιλά ειδικά καμια σχέση. Γονείς μου 1.60 με το ζόρι κ εγώ είμαι 1.69 και η αδερφή μου 1.72. 

Τώρα διανύω 5ο μήνα κ πραγματικά ούτε καν περνάει από το μυαλό μου η δοτρια(νεράιδα τη λέω εγώ). Μόνο όταν σκέφτομαι πως θα του το πούμε κι αν κ πότε. 

Βαλτα κάτω κ σκέψου τι είναι σημαντικό για σένα και τι πραγματικά θέλεις. Εδώ είμαστε για κάθε σου σκέψη απορία κτλ. 

 

  • Μου αρέσει 11
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Fili είπε:

Αχ γλυκό Βιλακι!! Νομίζω όλες μας σε καταλαβαίνουμε. Κάθε επαναληπτικη χοριακη η ίδια αγωνία, μετά κάθε υπέρηχο να προσεύχεσαι ότι όλα πάνε καλά. Κι αντε λίγο ακόμα αντε λίγο ακόμα κ πολύ οοοοοοοοοοομμμμμμ.. Εδώ εγώ έφτασα πέμπτο για να το συνειδητοποιησω και να πω ναι, είμαι έγκυος. Όλα θα πάνε καλά. Μέρα με τη μέρα, εξέταση την εξέταση, μήνα το μήνα τ@ παιδακι@ σου ήρθε!!!! 

❤️❤️❤️❤️❤️ 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kich είπε:

Καλημερα κοριτσι μου.

απο προσωπικη εμπειρια την πρωτη μου φορα με δοτρια 

συζυγος ξανθος με πρασινα ματια εγω 1 60 55 κιλα 

μας ζητησαν φωτογραφια μου για να βρουν δοτρια και τελικα εφοσον ειχα κανει την ετ πηρα τα χαρακτηριστικα ξανθια με γαλανα ματια  1,70 τι να σου πω δεν νευριασα αλλα ειλικρινα νιωθω οτι εξαπατηθηκα 

δευτερη δοτρια καστανη ναι μεν αλλα 1.70 85 κιλα να σου πω την αληθεια δεν με πειραξε γιατι λεω τουλαχιστον το παιδι μου θα εχει γονιδια να γινει ψηλο χαχαχχα συζυγος 1 .90

δοτρια 1.70 τελεια

εμεινα εγκυος αλλα ειχα παλινδρομη 

αλλη μια ετ πριν 2 μηνες αρνητικη χωριακη

τωρα ειμαι με αλλο γιατρο και παω για 3 δοτρια

πρεπει κοριτσι μου να παρεις τον χρονο σου να δεις πως νιωθεις εσυ 

 

Εγώ θα σου ευχηθώ η 3η δότρια να είναι και η τυχερή σου (καθώς αντίστοιχα παθούσα και εγώ,,,σε λίγο θα κάνω την 1η ετ με την 3η δοτρια) ..... μονο γερα μωρά με το καλό να παρουμε αγκαλιτσα!!!!!!!!!!! Όλα τα υπόλοιπα,,,,λεπτομερειες και ψιλα γραμματα! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kich είπε:

Καλημερα κοριτσι μου.

απο προσωπικη εμπειρια την πρωτη μου φορα με δοτρια 

συζυγος ξανθος με πρασινα ματια εγω 1 60 55 κιλα 

μας ζητησαν φωτογραφια μου για να βρουν δοτρια και τελικα εφοσον ειχα κανει την ετ πηρα τα χαρακτηριστικα ξανθια με γαλανα ματια  1,70 τι να σου πω δεν νευριασα αλλα ειλικρινα νιωθω οτι εξαπατηθηκα 

δευτερη δοτρια καστανη ναι μεν αλλα 1.70 85 κιλα να σου πω την αληθεια δεν με πειραξε γιατι λεω τουλαχιστον το παιδι μου θα εχει γονιδια να γινει ψηλο χαχαχχα συζυγος 1 .90

δοτρια 1.70 τελεια

εμεινα εγκυος αλλα ειχα παλινδρομη 

αλλη μια ετ πριν 2 μηνες αρνητικη χωριακη

τωρα ειμαι με αλλο γιατρο και παω για 3 δοτρια

πρεπει κοριτσι μου να παρεις τον χρονο σου να δεις πως νιωθεις εσυ 

 

να μην νιώθεις  οτι εξαπατηθηκες..δυστυχως η δωρεά ειναι μεγαλο  εμποριο καλως η κακως αυτη ειναι η αληθεία οσο ασχημο κ αν ακούγεται....να κοιτας να κανεις μωρο με υγεία  αγάπη  μ...τιποτες αλλο....3η δοτρια κ συ???? αχ τι τραβας ρε ψυχη μ....σ ευχομαι ολα μα ολα να πανε καλα κ να πετύχεις το όνειρο σ.. ....κ να γεμίζεις  το μυαλό  σ με όμορφες σκεψεις κ τιποτες αλλο....

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Condios είπε:

Εγώ θα σου ευχηθώ η 3η δότρια να είναι και η τυχερή σου (καθώς αντίστοιχα παθούσα και εγώ,,,σε λίγο θα κάνω την 1η ετ με την 3η δοτρια) ..... μονο γερα μωρά με το καλό να παρουμε αγκαλιτσα!!!!!!!!!!! Όλα τα υπόλοιπα,,,,λεπτομερειες και ψιλα γραμματα! 

Δυστ όμως φιλενάδα βλέπω ότι κάποιοι κολλάνε σε κάποια ψιλά γράμματα. Και επειδή έχουν δει κάποια πράγματα τα μάτια μου γύρο από την δωρεά και αντιμετώπιση (γονέων) που μόνο αυτό δεν αποδείχτηκαν τελικά καλύτερα οποία κοπέλα δεν είναι ανοιχτή στην δωρεά 100% ή έχει κάποιες δεύτερες σκέψεις να μην προχωράει γιατί αυτές οι αθώες ψυχές που θα έρθουν δεν φταίνε σε τίποτα. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...