Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Καλημερα σε όλες! Βλεπω ειμαστε αρκετες με καφετια, αιματακι κτλ. Αντε να τελειωσει αυτο το πρωτο τριμηνο να ηρεμησουμε.

Εγω χτες τα ξημερωματα κ μετα ξανα το πρωι ειχα κοκκινο αιμα μονο στο χαρτι ευτυχως κ μετα εγινε καφε, τωρα εχω πολυ λιγο. Χτες το απογευμα ευτυχως ειχαμε ραντεβου στον γιατρο κ ηταν ολα πολυ καλα.Το μικρουλικο μεγαλωνει οπως πρεπει. Αιμα δεν ειδαν στην μητρα. Τωρα απο που βγαινει ειναι μυστηριο...Ξεκουραση μου ειπε ο ντοκτορ κ να παιρνω τα φαρμακα μου. Τα παιρνω κ εγω ευλαβικα κ προσευχομαι να τελειωσει το πρωτο τριμηνο κ να σταματησουν ολα αυτα τα αγχωτικα χαζα.

  • Μου αρέσει 2

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , evio είπε:

Καλημερα σε όλες! Βλεπω ειμαστε αρκετες με καφετια, αιματακι κτλ. Αντε να τελειωσει αυτο το πρωτο τριμηνο να ηρεμησουμε.

Εγω χτες τα ξημερωματα κ μετα ξανα το πρωι ειχα κοκκινο αιμα μονο στο χαρτι ευτυχως κ μετα εγινε καφε, τωρα εχω πολυ λιγο. Χτες το απογευμα ευτυχως ειχαμε ραντεβου στον γιατρο κ ηταν ολα πολυ καλα.Το μικρουλικο μεγαλωνει οπως πρεπει. Αιμα δεν ειδαν στην μητρα. Τωρα απο που βγαινει ειναι μυστηριο...Ξεκουραση μου ειπε ο ντοκτορ κ να παιρνω τα φαρμακα μου. Τα παιρνω κ εγω ευλαβικα κ προσευχομαι να τελειωσει το πρωτο τριμηνο κ να σταματησουν ολα αυτα τα αγχωτικα χαζα.

Με το καλόοο!Ναι.. Αυτό με τα καφέ..Παράξενο.. άρα ξεκούραση κοπέλα Μ.. έχεις Αλλά παιδάκια? 

Αλλά συμπτώματα έχεις εγκυμοσύνης?αναγούλες κλπ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Με το καλόοο!Ναι.. Αυτό με τα καφέ..Παράξενο.. άρα ξεκούραση κοπέλα Μ.. έχεις Αλλά παιδάκια? 

Αλλά συμπτώματα έχεις εγκυμοσύνης?αναγούλες κλπ?

Ευχαριστω πολυ!

Οχι παιδακια δεν εχω. Αυτη ειναι η 6η μου εγκυμοσυνη αλλα πρωτη φορά φτανω μεχρι εδω. Οποτε ενα αγχος υπαρχει.

Οι αναγουλες εχουν βελτιωθει αλλα ακομη δεν μπορω να φαω . Ε μετα τα κλασσικα δυσκοιλια, νιωθω κουρασμενη... Και εχω κ κατι χαζα οπως μπουκωμενη μυτη κ βγαζω συχνα αφθες στο στομα.

Να σου ζησουν κ εσενα τα μικρα σου κ με το καλο το 3ο!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, evio είπε:

Ευχαριστω πολυ!

Οχι παιδακια δεν εχω. Αυτη ειναι η 6η μου εγκυμοσυνη αλλα πρωτη φορά φτανω μεχρι εδω. Οποτε ενα αγχος υπαρχει.

Οι αναγουλες εχουν βελτιωθει αλλα ακομη δεν μπορω να φαω . Ε μετα τα κλασσικα δυσκοιλια, νιωθω κουρασμενη... Και εχω κ κατι χαζα οπως μπουκωμενη μυτη κ βγαζω συχνα αφθες στο στομα.

Να σου ζησουν κ εσενα τα μικρα σου κ με το καλο το 3ο!

Αυτό με τν μύτη κ γω, κυρίως πολύ φτέρνισμα. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!  Εγω ευτυχώς δεν ξαναειχα.. Αλλα από τοτε που πήρα την προγεστερονη, παρολο που τη σταμάτησα αμεσως, εχουν χειροτερέψει οι αναγουλες και εκανα παλι εμετο. Ενω στην αρχη δεν εκανα. Οντως να περάσει το πρωτο 3μηνο να χαλαρωσουμε λιγακι. Στη 12η εβδομάδα τυπικα τελειωνει?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι πολυ σπαστικο βρε @Smile89 ? Χρησιμοποιεις κατι γι 'αυτο? Βαζω ενα σπρει θαλασσινου νερου αλλα δεν κανει τιποτα. Θα δοκιμασω κ πλυσεις με φυσιολογικο ορο. Ειδικα το βραδυ μου σπανε τα νευρα που δεν μπορω να ανασανω...


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα κορίτσια!  Εγω ευτυχώς δεν ξαναειχα.. Αλλα από τοτε που πήρα την προγεστερονη, παρολο που τη σταμάτησα αμεσως, εχουν χειροτερέψει οι αναγουλες και εκανα παλι εμετο. Ενω στην αρχη δεν εκανα. Οντως να περάσει το πρωτο 3μηνο να χαλαρωσουμε λιγακι. Στη 12η εβδομάδα τυπικα τελειωνει?

Ναι αλλα Ουσιαστικα θα χαλαρωσεις λιγο με την αυχενική. 

πρίν από 8 λεπτά , evio είπε:

Δεν ειναι πολυ σπαστικο βρε @Smile89 ? Χρησιμοποιεις κατι γι 'αυτο? Βαζω ενα σπρει θαλασσινου νερου αλλα δεν κανει τιποτα. Θα δοκιμασω κ πλυσεις με φυσιολογικο ορο. Ειδικα το βραδυ μου σπανε τα νευρα που δεν μπορω να ανασανω...

Είναι πολυ. Οχι Τιποτα Γιατι δεν ειχα τρομερό μπούκωμα. Τώρα δεν έχω καθόλου, μόνο φτέρνισμα 5-6 στη σειρα κ κρατώ την κοιλια μου!!! Ο φυσιολογικός ορός Πιστευω θα βοηθήσει. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θα ακούσω σαν αρχάρια παρά την κόρη μου που τρέχει στο δωμάτιο..ξέρω από εγκυμοσύνες αλλά προβληματίζομαι..είναι νορμάλ που δεν νιώθω έγκυος; Αύριο γίνομαι 6 βδομάδων ούτε αναηουλα ούτε τίποτα ούτε στήθος( αυτό κ στην κόρη μου δεν το είχα πρήστηκε στη γέννα) ανάποδη σε όλα..έχω μια αφασία λες κ δε συμβαίνει σε μένα..θα πάω 28 να το δω..εάν δεν πήγαινε καλά δε θα ΧΑ πόνο άιμα κάτι;λέω για να μην τα ζω προχωράει λογικά..η χαζοχαιρεται μόνη μου...άγχος δεν έχω είναι η αλήθεια( Δευτέρα φεύγουμε διακοπές για 14 μέρες) αλλά λέω λες να μην προχωρά κ απλά να μην έχω σύμπτωμα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , island1 είπε:

Θα ακούσω σαν αρχάρια παρά την κόρη μου που τρέχει στο δωμάτιο..ξέρω από εγκυμοσύνες αλλά προβληματίζομαι..είναι νορμάλ που δεν νιώθω έγκυος; Αύριο γίνομαι 6 βδομάδων ούτε αναηουλα ούτε τίποτα ούτε στήθος( αυτό κ στην κόρη μου δεν το είχα πρήστηκε στη γέννα) ανάποδη σε όλα..έχω μια αφασία λες κ δε συμβαίνει σε μένα..θα πάω 28 να το δω..εάν δεν πήγαινε καλά δε θα ΧΑ πόνο άιμα κάτι;λέω για να μην τα ζω προχωράει λογικά..η χαζοχαιρεται μόνη μου...άγχος δεν έχω είναι η αλήθεια( Δευτέρα φεύγουμε διακοπές για 14 μέρες) αλλά λέω λες να μην προχωρά κ απλά να μην έχω σύμπτωμα;

Μπορεί να ετοιμάζεις τον γιο.......πέρα από την πλάκα βέβαια γερό να είναι αλλά πήγαινε τις διακοπές σου κ ηρεμησε χαλάρωσε κ όλα μια χαρά θα είναι!!!


xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , island1 είπε:

Θα ακούσω σαν αρχάρια παρά την κόρη μου που τρέχει στο δωμάτιο..ξέρω από εγκυμοσύνες αλλά προβληματίζομαι..είναι νορμάλ που δεν νιώθω έγκυος; Αύριο γίνομαι 6 βδομάδων ούτε αναηουλα ούτε τίποτα ούτε στήθος( αυτό κ στην κόρη μου δεν το είχα πρήστηκε στη γέννα) ανάποδη σε όλα..έχω μια αφασία λες κ δε συμβαίνει σε μένα..θα πάω 28 να το δω..εάν δεν πήγαινε καλά δε θα ΧΑ πόνο άιμα κάτι;λέω για να μην τα ζω προχωράει λογικά..η χαζοχαιρεται μόνη μου...άγχος δεν έχω είναι η αλήθεια( Δευτέρα φεύγουμε διακοπές για 14 μέρες) αλλά λέω λες να μην προχωρά κ απλά να μην έχω σύμπτωμα;

Δεν είναι απαραίτητο να χεις πονο η αίμα η αναγουλες η ζαλαδες για να είσαι σίγουρη. Εγώ Γενικα ως κύριο συμπτώμα το φτέρνισμα ειχα κ εχω κ το μωρο μου είναι καλα. Μην σκέφτεσαι αρνητικα λοιπον. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια εγω πλημμυρησα παλι!Τι να κανω υπομονη... αυτο με το μπουκωμα κ το φτερνισμα το εχω κ εγω μονο με φυσιολογικο ορο καθε πρωι μου περναει λιγο κ μπορω να κοιμηθω τα βραδια.μου ειχε πει κ ο γιατρος να μη βαζω τπτ αλλο.

@island1ουτε εγω ειχα συμπτωματα αφου ημουν σιγουρη οτι θα επαιρνα αρνητικη χωριακη μονο υπνηλια που νομιζα οτι ηταν απο τα φαρμακα κ τωρα αν δεν ειχα το αιμα δε νιωθω κατι αλλο περα απο κατι εμετους λογω πλύσιμο δοντιών. απολαυσε τις διακοπες σου χαλαρωσε κ ολα καλα θα πανε


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , island1 είπε:

Θα ακούσω σαν αρχάρια παρά την κόρη μου που τρέχει στο δωμάτιο..ξέρω από εγκυμοσύνες αλλά προβληματίζομαι..είναι νορμάλ που δεν νιώθω έγκυος; Αύριο γίνομαι 6 βδομάδων ούτε αναηουλα ούτε τίποτα ούτε στήθος( αυτό κ στην κόρη μου δεν το είχα πρήστηκε στη γέννα) ανάποδη σε όλα..έχω μια αφασία λες κ δε συμβαίνει σε μένα..θα πάω 28 να το δω..εάν δεν πήγαινε καλά δε θα ΧΑ πόνο άιμα κάτι;λέω για να μην τα ζω προχωράει λογικά..η χαζοχαιρεται μόνη μου...άγχος δεν έχω είναι η αλήθεια( Δευτέρα φεύγουμε διακοπές για 14 μέρες) αλλά λέω λες να μην προχωρά κ απλά να μην έχω σύμπτωμα;

Στην 6η ουτε εγω ειχα ακομα συμπτωματα. Στην 7η ξεκίνησαν αναγουλες. Και παλι ηπιες. Πολλες γυναικες δεν εχουν συμπτώματα οποτε μην αγχωνεσαι απο αυτο

πρίν από 3 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλημερα κοριτσια εγω πλημμυρησα παλι!Τι να κανω υπομονη... αυτο με το μπουκωμα κ το φτερνισμα το εχω κ εγω μονο με φυσιολογικο ορο καθε πρωι μου περναει λιγο κ μπορω να κοιμηθω τα βραδια.μου ειχε πει κ ο γιατρος να μη βαζω τπτ αλλο.

@island1ουτε εγω ειχα συμπτωματα αφου ημουν σιγουρη οτι θα επαιρνα αρνητικη χωριακη μονο υπνηλια που νομιζα οτι ηταν απο τα φαρμακα κ τωρα αν δεν ειχα το αιμα δε νιωθω κατι αλλο περα απο κατι εμετους λογω πλύσιμο δοντιών. απολαυσε τις διακοπες σου χαλαρωσε κ ολα καλα θα πανε

@Vasoth.μου υπομονη..λιγο εμεινε ακομα και θα στρωσουν τα πραγματα. Αφου ειναι καλα τα μπεμπακια αυτο μετραει ❤

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλημερα κοριτσια εγω πλημμυρησα παλι!Τι να κανω υπομονη... αυτο με το μπουκωμα κ το φτερνισμα το εχω κ εγω μονο με φυσιολογικο ορο καθε πρωι μου περναει λιγο κ μπορω να κοιμηθω τα βραδια.μου ειχε πει κ ο γιατρος να μη βαζω τπτ αλλο.

@island1ουτε εγω ειχα συμπτωματα αφου ημουν σιγουρη οτι θα επαιρνα αρνητικη χωριακη μονο υπνηλια που νομιζα οτι ηταν απο τα φαρμακα κ τωρα αν δεν ειχα το αιμα δε νιωθω κατι αλλο περα απο κατι εμετους λογω πλύσιμο δοντιών. απολαυσε τις διακοπες σου χαλαρωσε κ ολα καλα θα πανε

Υπομονή κοριτσαρα μου!!! Χαιδεψε την κοιλιτσα σου!!! 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...