Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Περιμένω και το άλλο τεστ μην φάω καμία φολα σε μιάμιση ώρα θα το κάνω!!!! Προς το παρόν καπνίζω τα τσιγάρα μου γιατί αν βγει και το άλλο θετικό είπα μαχαιρι

Τι εχουμε εδω???? Ωωωωωωωω..... Εγω αγαπη δεν τα ξερω αυτα τα τεστ... Σταματα καφεδες, νερα, κτλ κ σε κανα διωρο κανε το τεστ πρωιμης ανιχνευσης αφου το πηρες. Τα τεστ πρωιμης πιανουν απο 25mIu οκ?? Σου ευχομαι πολυ πολυ καλη επιτυχια!!!! Ποτε εκανες ωορηξια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly said:

Και έχω κ πολλές...Τόνια εσύ σε τι φάση είσαι δεν θυμάμαι καθόλου...πας για πρώτο;;;;ξέρεις από αυτές τις εξετάσεις;;;;αν βγουν χάλια πάλι έχω ελπίδα;;;

Ευχαριστώ....εγώ αν κ μου είπε ο γιατρός κάνε την Δευτέρα πήγα σήμερα δεύτερη μέρα γιατί όλες οι υπόλοιπες μου είπαν δεύτερη μέρα....μέχρι κ η δικιά μου η μικροβιολόγος σήμερα με κορόιδεψε...λέει γιατί δεν άκουσες τον γιατρό σου;;;

Θετικό είναι σου λέω.ξεκινα διατροφουλα μη τεντώνεται μη σηκώνεις βαρη κ τέτοια ....πάρε κ τον γιατρό σου κ θα σου πει πότε θα σε δει.

Εγώ  Εμιλη πάω για το 3...αφού δουλεύαμε σαν τρελοί δεν απολαύσαμε τα 2 πρώτα ( 16 και 12) αποφασίσαμε να κάνουμε ένα ακόμα τώρα που βάλαμε τα πράγματα σε μια σειρά....τής  έκανα πρόσφατα εγώ και ο γιατρός μου της βρήκε καλές....άλλα τα κορίτσια εδώ μέσα δεν συμφώνησαν...θα της ξανα κάνω με άλλον γιατρό...μην τρέχεις όμως και βάζεις κακό μες στο μυαλό σου...ας περιμένουμε πρώτα τις απαντήσεις !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα είπε:

Εγώ  Εμιλη πάω για το 3...αφού δουλεύαμε σαν τρελοί δεν απολαύσαμε τα 2 πρώτα ( 16 και 12) αποφασίσαμε να κάνουμε ένα ακόμα τώρα που βάλαμε τα πράγματα σε μια σειρά....τής  έκανα πρόσφατα εγώ και ο γιατρός μου της βρήκε καλές....άλλα τα κορίτσια εδώ μέσα δεν συμφώνησαν...θα της ξανα κάνω με άλλον γιατρό...μην τρέχεις όμως και βάζεις κακό μες στο μυαλό σου...ας περιμένουμε πρώτα τις απαντήσεις !!

Αααααα 16 και 12.  Και σκέφτεσαι για μωρό;;;;πόσο είσαι;;;;εεε τότε εγώ που το πήρα κατάκαρδα ότι μεγάλωσε ο μικρός 9,5 χρονών κ θα έχω δύο μοναχοπαίδια κλπ κ μπλα μπλα μπλα...λες;;;;;να το πάρω αλλιώς;;;καλά κάτσε να δω τα σάπια μου πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια και εγω εχω υγρα αν και εχει περασει η ωορρηξια μου...σταματησαν μετα την ωορρηξια για 2 μερες και τωρα ξαναξεκινησαν....ξερω πως η φαντασια μου η πλανευτρα ειναι αλλα δεν σας ντρεπομαι εσας και το λεω. .εχω πολλες μερες μπροστα μου επομενως δεν εχει νοημα ακομα....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Πήγα τις έκανα απόγευμα αποτελέσματα.ειμαι σαν την βρεγμένη γάτα.βοηθειαααα.

Πήγα τις έκανα απόγευμα βγαίνουν....τακουςςς;;;κρίση.....αν είναι σκ'...ΤΑΑ;;;;;;βοήθεια συμμαθήτριες....φοβαι να σηκώσω το τηλέφωνο.

Καταρχην ηρεμησε μαρηηηη!!!! Οτι κ να δειξουν αφορα αυτον τον κυκλο που διανυεις..οκ μεχρι εδω? Που σημαινει οτι καθε κυκλος ειναι διαφορετικος, αυτο βαλτο καλα στο μυαλο σου κ να το θυμασαι..οκ?? Εδω θα ειμαστε να τα πουμε το απογευμα...αααα κ να παρεις κ το μπουρτζοβλαχο το γυναικολογο να του πεις τα αποτελεσματα..χαχαχαχαχχαχχαχαχαχ...που χωρις να σου πει ελα απο δω να δουμε ποσες μοναδες κλομιφαινης πηρες, συμφωνησε να παρεις κ αλλες λιγες μοναδες...λες κ ειναι ντεπον ξερω γω..

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly said:

Αααααα 16 και 12.  Και σκέφτεσαι για μωρό;;;;πόσο είσαι;;;;εεε τότε εγώ που το πήρα κατάκαρδα ότι μεγάλωσε ο μικρός 9,5 χρονών κ θα έχω δύο μοναχοπαίδια κλπ κ μπλα μπλα μπλα...λες;;;;;να το πάρω αλλιώς;;;καλά κάτσε να δω τα σάπια μου πρώτα.

41 σε 3 μηνες....Ναι το θέλουμε πολύ και οι δύο ο άντρας μου περισσότερο....στα άλλα 2 έμεινα έγκυος χωρίς να το θέλουμε ηρθαν από μόνες τους....Τώρα προσπάθουμε ένα χρόνο άλλα είχαμε μικροβιο..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Καταρχην ηρεμησε μαρηηηη!!!! Οτι κ να δειξουν αφορα αυτον τον κυκλο που διανυεις..οκ μεχρι εδω? Που σημαινει οτι καθε κυκλος ειναι διαφορετικος, αυτο βαλτο καλα στο μυαλο σου κ να το θυμασαι..οκ?? Εδω θα ειμαστε να τα πουμε το απογευμα...αααα κ να παρεις κ το μπουρτζοβλαχο το γυναικολογο να του πεις τα αποτελεσματα..χαχαχαχαχχαχχαχαχαχ...που χωρις να σου πει ελα απο δω να δουμε ποσες μοναδες κλομιφαινης πηρες, συμφωνησε να παρεις κ αλλες λιγες μοναδες...λες κ ειναι ντεπον ξερω γω..

Δεν παίρνω τίποτα...τα βουνά ίσως κάποια μέρα άλλα φάρμακα αποφάσισα όχι....και γω λέω που είναι η τίνα....να με συνεφέρει ...μηρθε να πάρω σβαρνα τα μπουζούκια να σε ψάξω χαχαχαχαχα.εκει δεν είπες θα πάς;;;;πάντως κ εγώ χθες κατέβασα δυο ποτά στο σπίτι....κ ήρθα κ σε επαφή πρώτη μέρα περιόδου...

Εμάς η αποτυχία μας ανάβει με τον δικό μου χαχαχαχα.αφροδισιακο...το κάνουμε να ξεχάσουμε τον πόνο μας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Αααααα 16 και 12.  Και σκέφτεσαι για μωρό;;;;πόσο είσαι;;;;εεε τότε εγώ που το πήρα κατάκαρδα ότι μεγάλωσε ο μικρός 9,5 χρονών κ θα έχω δύο μοναχοπαίδια κλπ κ μπλα μπλα μπλα...λες;;;;;να το πάρω αλλιώς;;;καλά κάτσε να δω τα σάπια μου πρώτα.

Εσύ τι θέλεις; το τι λένε οι άλλοι δεν έχει καμμία σημασία....για μας ζουμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Κοριτσια και εγω εχω υγρα αν και εχει περασει η ωορρηξια μου...σταματησαν μετα την ωορρηξια για 2 μερες και τωρα ξαναξεκινησαν....ξερω πως η φαντασια μου η πλανευτρα ειναι αλλα δεν σας ντρεπομαι εσας και το λεω. .εχω πολλες μερες μπροστα μου επομενως δεν εχει νοημα ακομα....

Ποια μέρα είσαι???αφού έχει γίνει η ωορηξια δε θα είναι και τόσες πολλές!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα είπε:

41 σε 3 μηνες....Ναι το θέλουμε πολύ και οι δύο ο άντρας μου περισσότερο....στα άλλα 2 έμεινα έγκυος χωρίς να το θέλουμε ηρθαν από μόνες τους....Τώρα προσπάθουμε ένα χρόνο άλλα είχαμε μικροβιο..

Μικρή μικρή...τέλεια κ μπράβο για την απόφαση με τόσο μεγάλα παιδιά ..μου δίνεις θάρρος να σου πω γιατί σκέφτομαι ότι δεν θα έχουν σχέση μεταξύ τους κ επειδή μεγάλωσα ένα μοναχοπαίδι με τις δυσκολιες που έχει η κατάσταση μοναξιάς κ τέτοια τώρα θα γίνει το ίδιο πάλι κατάλαβες;;;;πάλι θα έχω αν έρθει ένα παιδάκι μόνο στο σπίτι...δηλαδή όταν κ αν κάνω μέχρι να πάει δημοτικό ο άλλος θα φεύγει για σπουδές.ενα μοναχουλι  παλι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly said:

Μικρή μικρή...τέλεια κ μπράβο για την απόφαση με τόσο μεγάλα παιδιά ..μου δίνεις θάρρος να σου πω γιατί σκέφτομαι ότι δεν θα έχουν σχέση μεταξύ τους κ επειδή μεγάλωσα ένα μοναχοπαίδι με τις δυσκολιες που έχει η κατάσταση μοναξιάς κ τέτοια τώρα θα γίνει το ίδιο πάλι κατάλαβες;;;;πάλι θα έχω αν έρθει ένα παιδάκι μόνο στο σπίτι...δηλαδή όταν κ αν κάνω μέχρι να πάει δημοτικό ο άλλος θα φεύγει για σπουδές.ενα μοναχουλι  παλι

Μια χαρά θα είναι...τα παιδία είναι ευλογία χαρά......εγώ τα λατρεύω....και η δουλειά μου είχε να κάνει με παιδία....και μου άρεσε πάρα πολύ!! Είχα μαγαζί στην Αθήνα με παιδικά ρούχα...και μπομπονιέρες γαμου βαπτισης

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Τι εχουμε εδω???? Ωωωωωωωω..... Εγω αγαπη δεν τα ξερω αυτα τα τεστ... Σταματα καφεδες, νερα, κτλ κ σε κανα διωρο κανε το τεστ πρωιμης ανιχνευσης αφου το πηρες. Τα τεστ πρωιμης πιανουν απο 25mIu οκ?? Σου ευχομαι πολυ πολυ καλη επιτυχια!!!! Ποτε εκανες ωορηξια?

Νόμιζα πως ήταν ποιο ευαίσθητο αυτό που πήρα γιατί 25mlu ήταν και αυτό που έκανα ωορρηξία στις 12 του μήνα έκανα επιβεβαιωμένο με τεστ!!! Άρα θα έχω ίδιο αποτέλεσμα και με αυτό το τεστ αφού ανιχνεύουν την ίδια ποσότητα μην πω πιο άχνη αφού δεν είναι τα πρωινά!!!??? Απογοητεύτηκα λιγάκι νόμιζα ήταν πιο ευαίσθητο είναι δύο μέρες πριν την περίοδο

Just now, TATAKI είπε:

Κοριτσια και εγω εχω υγρα αν και εχει περασει η ωορρηξια μου...σταματησαν μετα την ωορρηξια για 2 μερες και τωρα ξαναξεκινησαν....ξερω πως η φαντασια μου η πλανευτρα ειναι αλλα δεν σας ντρεπομαι εσας και το λεω. .εχω πολλες μερες μπροστα μου επομενως δεν εχει νοημα ακομα....

Πόσες μέρες έχεις μπροστά σου?!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula said:

Ποια μέρα είσαι???αφού έχει γίνει η ωορηξια δε θα είναι και τόσες πολλές!!!!

Ειναι πολλες και ολα ειναι στη φαντασια μου ακου που σου λεω....ειχα την 11η μερα θετικο τεστ ωορρηξιας, την 12η αρνητικο αρα εγινε η ωορρηξια. Σημερα ειμαι 16 ημερα. Απο χθες εχω υγρα...παω για κυκλο 27αρι κυκλο μαλλον...εχω ακομα πολυ δρομο για να υποψιαζομαι κατι...

Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Τι εχουμε εδω???? Ωωωωωωωω..... Εγω αγαπη δεν τα ξερω αυτα τα τεστ... Σταματα καφεδες, νερα, κτλ κ σε κανα διωρο κανε το τεστ πρωιμης ανιχνευσης αφου το πηρες. Τα τεστ πρωιμης πιανουν απο 25mIu οκ?? Σου ευχομαι πολυ πολυ καλη επιτυχια!!!! Ποτε εκανες ωορηξια?

Το βρήκα Το Predictor® Early ανιχνεύει συγκεντρώσεις της hCG της τάξης των 10 mIU/ml και άνω. 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Δεν παίρνω τίποτα...τα βουνά ίσως κάποια μέρα άλλα φάρμακα αποφάσισα όχι....και γω λέω που είναι η τίνα....να με συνεφέρει ...μηρθε να πάρω σβαρνα τα μπουζούκια να σε ψάξω χαχαχαχαχα.εκει δεν είπες θα πάς;;;;πάντως κ εγώ χθες κατέβασα δυο ποτά στο σπίτι....κ ήρθα κ σε επαφή πρώτη μέρα περιόδου...

Εμάς η αποτυχία μας ανάβει με τον δικό μου χαχαχαχα.αφροδισιακο...το κάνουμε να ξεχάσουμε τον πόνο μας.

Ελα μανα μου να σε παω στα μπουζουκια εγω...χαχχαχαχαχαχαχαχ.. να γυρισεις σπιτι σου μετα, να τον βαλεις κατω τον αντρα σου..με διδυμα σε κοβω..χχαχαχαχαχαχαχαχαχ..

Σε αλλα νεα εγω, τελειωνει η περιοδος κ θα πεσουμε στη μαχη παλι.. Του λεω εχθες, ψιτ ξεκινα τη δουλεια μονος σου να φυγουν τα ψοφια.. Μην μου πεταξει τα dead.. τραβα ριχτα στα πλακακια  να συμπληρωσεις κ τους αρμους..χαχαχαχαχαχχαχαχα..κλαιωωω

  • Χαχα 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...