Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Κορίτσια πήγα έκανα ορμονικές κ βγαίνουν το απόγευμα....λοιπόν σας θέλω στις 6.15 εδώ να μου δώσετε μαντήλι να κλαψω....αν βγουν σκ',,,τα τα αποτελέσματα θέλω να βρείτε ατάκες να με παρηγορησετε φοβάμαι σας λέω τι θα μου πουν.....καλέ.......αν είναι χάλια;;;;;;τι θα κάνω;;;;;θα έχω πάλι ελπίδα;;;;;;;αν βγει ας πούμε fsh 30;;;;!άντε πείτε εσείς που ξέρετε.....έχω πάθει κρίση.....

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly είπε:

Κορίτσια πήγα έκανα ορμονικές κ βγαίνουν το απόγευμα....λοιπόν σας θέλω στις 6.15 εδώ να μου δώσετε μαντήλι να κλαψω....αν βγουν σκ',,,τα τα αποτελέσματα θέλω να βρείτε ατάκες να με παρηγορησετε φοβάμαι σας λέω τι θα μου πουν.....καλέ.......αν είναι χάλια;;;;;;τι θα κάνω;;;;;θα έχω πάλι ελπίδα;;;;;;;αν βγει ας πούμε fsh 30;;;;!άντε πείτε εσείς που ξέρετε.....έχω πάθει κρίση.....

Όλα θα είναι μια χαρά είμαι σίγουρη δεν θα χρειαστουν οι ατακες

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Συνφωνω μια και καλη...:)

Πήγα τις έκανα απόγευμα αποτελέσματα.ειμαι σαν την βρεγμένη γάτα.βοηθειαααα.

16 ώρες πρίν, tina79 είπε:

Ειδες τα κοριτσια εκει???? Στα δαχτυλα παιζουν εξετασεις κ ορμονες!!!!

Πήγα τις έκανα απόγευμα βγαίνουν....τακουςςς;;;κρίση.....αν είναι σκ'...ΤΑΑ;;;;;;βοήθεια συμμαθήτριες....φοβαι να σηκώσω το τηλέφωνο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Αχ μακαρι κοριτσι μου.. Παντως εχω πολλα υγρα απο εχθες.. Παράξενο ε? Πολλα υγρα ομως.. Ουτε στην ωορρηξία δεν ειχα τοσα

Υγρά τόσα πολλά είχα την Δευτέρα που μας πέρασε το θυμάμαι και καποιο κορίτσι είπε κάνε τεστ εγκυμοσύνης αλλά ήταν πολύ νωρίς τότε.....ποτέ δεν περιμένεις???

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Κορίτσια πήγα έκανα ορμονικές κ βγαίνουν το απόγευμα....λοιπόν σας θέλω στις 6.15 εδώ να μου δώσετε μαντήλι να κλαψω....αν βγουν σκ',,,τα τα αποτελέσματα θέλω να βρείτε ατάκες να με παρηγορησετε φοβάμαι σας λέω τι θα μου πουν.....καλέ.......αν είναι χάλια;;;;;;τι θα κάνω;;;;;θα έχω πάλι ελπίδα;;;;;;;αν βγει ας πούμε fsh 30;;;;!άντε πείτε εσείς που ξέρετε.....έχω πάθει κρίση.....

Γλυκια μου μια χαρα θα ειναι....και εγω ετσι ημουν και τελικα καλες ηταν. Θα μπορουσαν και καλυτερες αλλα δεν πειραζει..αυτα αλλαζουν απο κυκλο σε κυκλο...η θετικη μου σκεψη κοντα σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly said:

Κορίτσια πήγα έκανα ορμονικές κ βγαίνουν το απόγευμα....λοιπόν σας θέλω στις 6.15 εδώ να μου δώσετε μαντήλι να κλαψω....αν βγουν σκ',,,τα τα αποτελέσματα θέλω να βρείτε ατάκες να με παρηγορησετε φοβάμαι σας λέω τι θα μου πουν.....καλέ.......αν είναι χάλια;;;;;;τι θα κάνω;;;;;θα έχω πάλι ελπίδα;;;;;;;αν βγει ας πούμε fsh 30;;;;!άντε πείτε εσείς που ξέρετε.....έχω πάθει κρίση.....

Όλα καλά θα βγουν θα δεις....υπομονή μέχρι τοτε...είπαμε αισιοδοξία...κανε της δουλειές σου τώρα και προσπαθεισε να ξεχαστεις

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα είπε:

Όλα καλά θα βγουν θα δεις....υπομονή μέχρι τοτε...είπαμε αισιοδοξία...κανε της δουλειές σου τώρα και προσπαθεισε να ξεχαστεις

Και έχω κ πολλές...Τόνια εσύ σε τι φάση είσαι δεν θυμάμαι καθόλου...πας για πρώτο;;;;ξέρεις από αυτές τις εξετάσεις;;;;αν βγουν χάλια πάλι έχω ελπίδα;;;

Just now, TATAKI είπε:

Γλυκια μου μια χαρα θα ειναι....και εγω ετσι ημουν και τελικα καλες ηταν. Θα μπορουσαν και καλυτερες αλλα δεν πειραζει..αυτα αλλαζουν απο κυκλο σε κυκλο...η θετικη μου σκεψη κοντα σου

Ευχαριστώ....εγώ αν κ μου είπε ο γιατρός κάνε την Δευτέρα πήγα σήμερα δεύτερη μέρα γιατί όλες οι υπόλοιπες μου είπαν δεύτερη μέρα....μέχρι κ η δικιά μου η μικροβιολόγος σήμερα με κορόιδεψε...λέει γιατί δεν άκουσες τον γιατρό σου;;;

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Και εγώ είχα υγρά μια μέρα παρά πολλαααααα ετρεχαν και απορούσα τι είναι μόνο την πρώτη φορά στην εγκυμοσύνη είχα τόσα υγρά αλλά μετά το τεστ

Απάντησες και με αγχωσες γιατί για να λες και εσύ θετικό που έχεις κανει τόσα τεστ μάλλον θα είναι θετικό και αγχώθηκα τωρα

Θετικό είναι σου λέω.ξεκινα διατροφουλα μη τεντώνεται μη σηκώνεις βαρη κ τέτοια ....πάρε κ τον γιατρό σου κ θα σου πει πότε θα σε δει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Και έχω κ πολλές...Τόνια εσύ σε τι φάση είσαι δεν θυμάμαι καθόλου...πας για πρώτο;;;;ξέρεις από αυτές τις εξετάσεις;;;;αν βγουν χάλια πάλι έχω ελπίδα;;;

Ευχαριστώ....εγώ αν κ μου είπε ο γιατρός κάνε την Δευτέρα πήγα σήμερα δεύτερη μέρα γιατί όλες οι υπόλοιπες μου είπαν δεύτερη μέρα....μέχρι κ η δικιά μου η μικροβιολόγος σήμερα με κορόιδεψε...λέει γιατί δεν άκουσες τον γιατρό σου;;;

Θετικό είναι σου λέω.ξεκινα διατροφουλα μη τεντώνεται μη σηκώνεις βαρη κ τέτοια ....πάρε κ τον γιατρό σου κ θα σου πει πότε θα σε δει.

Περιμένω και το άλλο τεστ μην φάω καμία φολα σε μιάμιση ώρα θα το κάνω!!!! Προς το παρόν καπνίζω τα τσιγάρα μου γιατί αν βγει και το άλλο θετικό είπα μαχαιρι


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Καλημέρα κορίτσια είναι τοοοοοσο αχνη η γραμμή που την ψάχνω με τα κυάλια για πείτε ρε κορίτσια τι κάνουμε τώρα??? Λέω να πάρω ένα πρώιμης ανίχνευσης αλλά ποτέ σκατα να το κάνω τώρα τα πέταξα τα τσισα!

Την έβαλα προφίλ για δειτε

Τώρα βρήκατε να μην είστε μέσα?????? 

Κορίτσι μου νομίζω είναι θετικό 

Εγώ ποτέ σ αυτα  τα τεστ που κάνω δεν έχω δει ούτε άχνη 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Υγρά τόσα πολλά είχα την Δευτέρα που μας πέρασε το θυμάμαι και καποιο κορίτσι είπε κάνε τεστ εγκυμοσύνης αλλά ήταν πολύ νωρίς τότε.....ποτέ δεν περιμένεις???

Το ημερολογιο μου λεει σε 8 μερες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr είπε:

Κορίτσι μου νομίζω είναι θετικό 

Εγώ ποτέ σ αυτα  τα τεστ που κάνω δεν έχω δει ούτε άχνη 

 

Εγώ δεν έχω ξανακάνει από αυτά και αμφισβητώ λιγάκι την αξιοπιστία αλλά διάβασα στο χαρτί ότι στο αρνητικό δεν εμφανίζεται ποτέ η γραμμή μόνο πέρας του μισάωρου μπορεί να εμφανιστεί μια άχρωμη γραμμή που είναι της εξάτμισης αλλά εμένα εμφανίστηκε στο πεντάλεπτο ίσως και λίγο παραπάνω γιατί τάιζα γάλα την μικρή το έκανα και το άφησα στο μπανιο


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Κορίτσια πήγα έκανα ορμονικές κ βγαίνουν το απόγευμα....λοιπόν σας θέλω στις 6.15 εδώ να μου δώσετε μαντήλι να κλαψω....αν βγουν σκ',,,τα τα αποτελέσματα θέλω να βρείτε ατάκες να με παρηγορησετε φοβάμαι σας λέω τι θα μου πουν.....καλέ.......αν είναι χάλια;;;;;;τι θα κάνω;;;;;θα έχω πάλι ελπίδα;;;;;;;αν βγει ας πούμε fsh 30;;;;!άντε πείτε εσείς που ξέρετε.....έχω πάθει κρίση.....

Σήμερα αμέσως??????ωωωωωωωωω θα είμαι δουλειά μα θα μπω να δω νέα σου!!!!

@ΒαλεντιναΧ μου?????????????? Και καθόσουν και στεναχωριοσιουν!!!μια καλή επαφή χρειάζεται και την πετύχατε!!!συγχαρητήρια κοριτσακι μου!!!θετικό μ φαίνεται και εμένα!!:wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Το ημερολογιο μου λεει σε 8 μερες

Εμένα στις 6μερες πριν είχα τα υγρα

Just now, *Vasoula είπε:

Σήμερα αμέσως??????ωωωωωωωωω θα είμαι δουλειά μα θα μπω να δω νέα σου!!!!

@ΒαλεντιναΧ μου?????????????? Και καθόσουν και στεναχωριοσιουν!!!μια καλή επαφή χρειάζεται και την πετύχατε!!!συγχαρητήρια κοριτσακι μου!!!θετικό μ φαίνεται και εμένα!!:wub:

Μακάρι κορίτσια μου μακάρι θα κάνω και το άλλο να δούμε τι θα δειξει


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Και έχω κ πολλές...Τόνια εσύ σε τι φάση είσαι δεν θυμάμαι καθόλου...πας για πρώτο;;;;ξέρεις από αυτές τις εξετάσεις;;;;αν βγουν χάλια πάλι έχω ελπίδα;;;

Ευχαριστώ....εγώ αν κ μου είπε ο γιατρός κάνε την Δευτέρα πήγα σήμερα δεύτερη μέρα γιατί όλες οι υπόλοιπες μου είπαν δεύτερη μέρα....μέχρι κ η δικιά μου η μικροβιολόγος σήμερα με κορόιδεψε...λέει γιατί δεν άκουσες τον γιατρό σου;;;

Καλα εκανες....εμενα μου ειχε πει απο 3η εως 5η. Παντου διαβασα 2η και πηγα την 3η που ειναι κοντα στην 2η μερα χαχαχα...καταλαβαινω το αγχος σου το περασα προσφατα αλλα μην αγχωνεσαι θα ξερεις το απογευμα. Εγω τις εκανα Σαββατο και τις πηρα Δευτερα μεσημερι. Κοντεψα να φαω τα ρουχα μου απο το αγχος..ασε που εστειλα τον αντρα μου και οταν με πηρε μου εκανε και πλακιτσα οτι ειναι με εντονα γραμματα τυπου ειναι σκατα....αν αναρωτιεσαι ναι τον εβρισα....

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Αχ μακαρι κοριτσι μου.. Παντως εχω πολλα υγρα απο εχθες.. Παράξενο ε? Πολλα υγρα ομως.. Ουτε στην ωορρηξία δεν ειχα τοσα

Σοφακι πάντα είναι καλο σημάδι τα υγρα!!!!!!!:wink:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...