Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Εβαλα φωτο προφιλ.. Ειναι αχνο.. Αλλα πειτε μου γιατι θα τρελαθω να θυμησω οτι σημερα ειμαι στην 41 μερα του κυκλου και ο γιατρος μου ειπε οτι μαλλον εκανα πολυ αργα ωορρηξία και γιαυτο δεν φαινεται.. Η ειναι κυστη.. Δυο μερες πριν το ιδιο τεστ καρααρνητικο και σημερα με απογευματινα ουρα παλι και εχει αυτο @Emilly που εισαι στήριγμα μου

Βρε θηριοοοοοο.τι είσαι εσυυυ;;θα μας αποτρελανεις κοινούς θνητούς κ γιατρούς;;;συγχαρητηριαα.γλυκεια μου έγκυος είσαι;;;;αχ με το καλό πουλάκι μου.τσαμπα τα κλάματα είδες;;;;;κάτσε γιατί κουφαθηκα να μπω στο προφίλ να δω το τεστακι σου....πολύ χάρηκα.

8 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Εβαλα φωτο προφιλ.. Ειναι αχνο.. Αλλα πειτε μου γιατι θα τρελαθω να θυμησω οτι σημερα ειμαι στην 41 μερα του κυκλου και ο γιατρος μου ειπε οτι μαλλον εκανα πολυ αργα ωορρηξία και γιαυτο δεν φαινεται.. Η ειναι κυστη.. Δυο μερες πριν το ιδιο τεστ καρααρνητικο και σημερα με απογευματινα ουρα παλι και εχει αυτο @Emilly που εισαι στήριγμα μου

Θετικό έτσι ακριβώς ήταν στον γιο μου...τέλειο...λοιπόν 41 μέρα άρα ωορηξια έκανες 25...θα έχεις να το θυμάσαι...στον κύκλο που ήταν μπαχαλο θα λες το έπιασα χαχαχαχα.μεγαλη χαρά πάρε τον γιατρό σου κ θα σου πει τώρα για καμιά χοριακουλα άλλη μια σε δύο μέρες κ μετά χαλαρά μέχρι τον υπέρηχο...πολύ χάρηκα κοριτσάκι.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Βρε θηριοοοοοο.τι είσαι εσυυυ;;θα μας αποτρελανεις κοινούς θνητούς κ γιατρούς;;;συγχαρητηριαα.γλυκεια μου έγκυος είσαι;;;;αχ με το καλό πουλάκι μου.τσαμπα τα κλάματα είδες;;;;;κάτσε γιατί κουφαθηκα να μπω στο προφίλ να δω το τεστακι σου....πολύ χάρηκα.

Θετικό έτσι ακριβώς ήταν στον γιο μου...τέλειο...λοιπόν 41 μέρα άρα ωορηξια έκανες 25...θα έχεις να το θυμάσαι...στον κύκλο που ήταν μπαχαλο θα λες το έπιασα χαχαχαχα.μεγαλη χαρά πάρε τον γιατρό σου κ θα σου πει τώρα για καμιά χοριακουλα άλλη μια σε δύο μέρες κ μετά χαλαρά μέχρι τον υπέρηχο...πολύ χάρηκα κοριτσάκι.

Χαχαχα κοριτσι μου.. Απο το αγχος μου δεν εχω κλεισει ματι ολο το βραδυ.. Περιμενω να παει η ωρα 7μιση να ανοιξουν τα φαρμακεια να παω να παρω ενα να κανω με πρωινα ουρα που μου ειπε ο γιατρος και δευτερα πρωι ειπε για χοριακη.. Μακαρι να φανει και σημερα γραμμουλα παναγια μου καθομουν και υπόλογιζα οανω κατω ποτε μπορει να εγινε συλληψη αλλα πραγματικα δνε ξερω γιατι δεν ειχαμε σχεδον καθολου επαφες τις τελευταιες 2 με 3 εβδομαδες.. Ειχαμε μονο 2 φορες την εβδομαδα.. Καπως ετσι.. Και ετσι δεν ξερω να υπολογισω.. Βαζω να δω ποτε γενναω στο περιπου και ειναι κοντα 15ααυγουστο στα γενεθλια τηε μαμας μου και προσευχομουν ολο το βραδυ κανε να ειναι αληθινο αυτο το ονειρο και αν ειναι κοριτσι θα την βγαλω μαρια το δευτερο ονομα.. 

11 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Λογικά θα κάνεις επαναληπτική σε δυο τρεις μέρες....μια χαρά είναι η τιμή της!!!

Εντάξει είναι λογικό το άγχος και δικαιολογημένο γίνεται ολοκλήρη αλλαγή μέσα μας....είμαι μια χαρά σε μία εβδομάδα θα πάω για εξέταση....

Ολα να πανε καλα κοριτσι μου να δειτε το μωρακι σας..❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Χαχαχα κοριτσι μου.. Απο το αγχος μου δεν εχω κλεισει ματι ολο το βραδυ.. Περιμενω να παει η ωρα 7μιση να ανοιξουν τα φαρμακεια να παω να παρω ενα να κανω με πρωινα ουρα που μου ειπε ο γιατρος και δευτερα πρωι ειπε για χοριακη.. Μακαρι να φανει και σημερα γραμμουλα παναγια μου καθομουν και υπόλογιζα οανω κατω ποτε μπορει να εγινε συλληψη αλλα πραγματικα δνε ξερω γιατι δεν ειχαμε σχεδον καθολου επαφες τις τελευταιες 2 με 3 εβδομαδες.. Ειχαμε μονο 2 φορες την εβδομαδα.. Καπως ετσι.. Και ετσι δεν ξερω να υπολογισω.. Βαζω να δω ποτε γενναω στο περιπου και ειναι κοντα 15ααυγουστο στα γενεθλια τηε μαμας μου και προσευχομουν ολο το βραδυ κανε να ειναι αληθινο αυτο το ονειρο και αν ειναι κοριτσι θα την βγαλω μαρια το δευτερο ονομα.. 

Ολα να πανε καλα κοριτσι μου να δειτε το μωρακι σας..❤️❤️

Αχ πολύ ωραίο είναι κ της Παναγίας το όνομα....αλλα στάσου μπορεί να είναι κ αντράκι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Αχ πολύ ωραίο είναι κ της Παναγίας το όνομα....αλλα στάσου μπορεί να είναι κ αντράκι.

Εκανα κιαλλοοοοοοο

Just now, Sofiamar93 είπε:

Εκανα κιαλλοοοοοοο

Το εβαλα φωτο θα τρελαθω... Τωρα το πιστεύω... Απο κοντα ειναι πολυ ροζ η δευτερη γραμμή.. Κλαιω μονη μουυτ

Just now, Sofiamar93 είπε:

Εκανα κιαλλοοοοοοο

Το εβαλα φωτο θα τρελαθω... Τωρα το πιστεύω... Απο κοντα ειναι πολυ ροζ η δευτερη γραμμή.. Κλαιω μονη μουυτ

Εβαλα πιο καθαρη φωτογραφια για να δειτε.. Τρεμω ολοκληρη και κλαιω.. Δεν ξερω πως εγινε με τοσο μεγαλο κυκλο..παω να ετοιμασω εκπληξη. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Εκανα κιαλλοοοοοοο

Το εβαλα φωτο θα τρελαθω... Τωρα το πιστεύω... Απο κοντα ειναι πολυ ροζ η δευτερη γραμμή.. Κλαιω μονη μουυτ

Εβαλα πιο καθαρη φωτογραφια για να δειτε.. Τρεμω ολοκληρη και κλαιω.. Δεν ξερω πως εγινε με τοσο μεγαλο κυκλο..παω να ετοιμασω εκπληξη. 

αντε κοριτσι με το καλο! τι εκπληξη θα κανεις? τον αφησες τον ανθρωπο στο σκοταδι χα χα χα! ε πως εγινε με τοσο μεγαλο κυκλο με τον παραδοσιακο τροπο !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofiamar93 είπε:

Εκανα κιαλλοοοοοοο

Το εβαλα φωτο θα τρελαθω... Τωρα το πιστεύω... Απο κοντα ειναι πολυ ροζ η δευτερη γραμμή.. Κλαιω μονη μουυτ

Συγχαρητήρια να το πιστεψεις τώρα έτσι κορίτσι μου με το καλοοοο !!

Link to comment
Share on other sites

@Sofiamar93 εννοειται οτι και το πρωτο ηταν θετικο!! Ετσι αχνο σχεδον αορατο ηταν και το δικο μου και ουτε που το 'χα παρει χαμπαρι! Τωρα με το δευτερο βεβαια ειναι σιγουροτατο! Ευχομαι οτι καλυτερο και απο Δευτερα τελειες χοριακες!!!

Περιμενουμε να μας πεις πως το παρουσιασες!!! Εκτος βεβαια αν απο τον ενθουσιασμο σου δεν κρατηθηκες και του το ξεφουρνισες χυμα! Χαχαχαχχα! 

Πολυ χαιρομαι βρε παιδια που αυτη η  ανισορροπη χρονια φευγει και αφηνει πισω της τετοια πολυτιμα δωρακια!!! :wub::wub::wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Εκανα κιαλλοοοοοοο

Το εβαλα φωτο θα τρελαθω... Τωρα το πιστεύω... Απο κοντα ειναι πολυ ροζ η δευτερη γραμμή.. Κλαιω μονη μουυτ

Εβαλα πιο καθαρη φωτογραφια για να δειτε.. Τρεμω ολοκληρη και κλαιω.. Δεν ξερω πως εγινε με τοσο μεγαλο κυκλο..παω να ετοιμασω εκπληξη. 

Ναι βρε παιδί μου τρέχα να το πεις και στον χριστιανό μαζί το κάνατε χαχαχαχαχαχαχα.πες μας μετά πως το πήρε αυτός....

Just now, Sofiamar93 είπε:

Εκανα κιαλλοοοοοοο

Το εβαλα φωτο θα τρελαθω... Τωρα το πιστεύω... Απο κοντα ειναι πολυ ροζ η δευτερη γραμμή.. Κλαιω μονη μουυτ

Εβαλα πιο καθαρη φωτογραφια για να δειτε.. Τρεμω ολοκληρη και κλαιω.. Δεν ξερω πως εγινε με τοσο μεγαλο κυκλο..παω να ετοιμασω εκπληξη. 

Ανέβηκε η χοριακη κορίτσι μου σίγουρα.τελεια...ολα καλά θα πάνε..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 said:

Εκανα κιαλλοοοοοοο

Το εβαλα φωτο θα τρελαθω... Τωρα το πιστεύω... Απο κοντα ειναι πολυ ροζ η δευτερη γραμμή.. Κλαιω μονη μουυτ

Εβαλα πιο καθαρη φωτογραφια για να δειτε.. Τρεμω ολοκληρη και κλαιω.. Δεν ξερω πως εγινε με τοσο μεγαλο κυκλο..παω να ετοιμασω εκπληξη. 

Τρεχα να του το πεις καλε, εκανε προσπαθεια και αυτος χαχαχα. Ειναι αληθινο και πιστεψε το. Μια χοριακουλα τελεια σου ευχομαι

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ria_ said:

Κορίτσια έκανα και εγώ ένα τεστ πρώιμης που είχα σήμερα και δυστυχώς αρνητικό θεωρητικά περιμένω Δευτέρα. 

Μπορει να ειναι νωρις ακομα. Αφου και της Σοφιας εκανε πολλες μερες για να της βγει αυτη η ονειρεμενη ροζ γραμμουλα. Θα ελεγα το νωριτερο Δευτερα που περιμενεις να κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Μπορει να ειναι νωρις ακομα. Αφου και της Σοφιας εκανε πολλες μερες για να της βγει αυτη η ονειρεμενη ροζ γραμμουλα. Θα ελεγα το νωριτερο Δευτερα που περιμενεις να κανεις.

Ναι μπορεί απλά έβαλα το αργότερο που πιστεύω ότι έκανα ωορηξια γιατί αυτή τη φορά μπερδεύτηκα και εφόσον αυτό λέει 6 μέρες νωρίτερα πίστευα θα δείξει .. Στεναχωρέθηκα αλλά η αλήθεια είναι ότι το πίστευα ότι δεν κάναμε κάτι αυτή τη φορά... Τη να πω θα δείξει αν και δε νομίζω να έχω πολλές ελπίδες σταματήσαμε επαφές 19η μέρα γιατί δεν άντεχε άλλο ο καημένος ο άντρας μου , ήταν πτώμα απ' τη δουλειά αν έγινε πιο μετά δηλαδή εννοώ η ωορρηξία...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ναι βρε παιδί μου τρέχα να το πεις και στον χριστιανό μαζί το κάνατε χαχαχαχαχαχαχα.πες μας μετά πως το πήρε αυτός....

Ανέβηκε η χοριακη κορίτσι μου σίγουρα.τελεια...ολα καλά θα πάνε..

Χαχαχα του το ειπα κοριτσια.. Το εβαλα σε ενα κουτι χριστουγεννιατικο και ειχε ερθει στο χωραφι να μαζεψει πορτοκαλια και ηρθα και του εκανα εκπληξη ανοιξε το κουτι και εκλαιγε μαζι μου.. Και μου ειπε οτι το ηξερε εδω και μερες και δεν μου το ειχε πει τοσο καιρο.. Το ενιωθε γιατι εβλεπε αλλαγες πανω μου.. Ειμαστε πολυ χαρουμενοι.. Σας ευχαριστω ολες τοσο πολυ.. Θα ειμαι εδω να σας διαβαζω και να σας γραφω... Είσαστε πλεον φιλεε μου με στηρίξατε κλαψαμε γελασαμε.. Σας ευχαριστώ ολες παρα πολυ για το στήριγμα σας αλήθεια.. 

Just now, Ria_ είπε:

Ναι μπορεί απλά έβαλα το αργότερο που πιστεύω ότι έκανα ωορηξια γιατί αυτή τη φορά μπερδεύτηκα και εφόσον αυτό λέει 6 μέρες νωρίτερα πίστευα θα δείξει .. Στεναχωρέθηκα αλλά η αλήθεια είναι ότι το πίστευα ότι δεν κάναμε κάτι αυτή τη φορά... Τη να πω θα δείξει αν και δε νομίζω να έχω πολλές ελπίδες σταματήσαμε επαφές 19η μέρα γιατί δεν άντεχε άλλο ο καημένος ο άντρας μου , ήταν πτώμα απ' τη δουλειά αν έγινε πιο μετά δηλαδή εννοώ η ωορρηξία...

Μετα απο εμενα εχε πολλες ελπιδες.. Ουτε ξερω ποτε εγινε η ωορρηξία μου ειχα κανει 3 τεστ και τα 3 αρνητικα και τωρα βγαινουν θετικά.μεχρι να ερθει περιοδος να ελπιζεις....να σκεφτεσαι θετικα

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Χαχαχα του το ειπα κοριτσια.. Το εβαλα σε ενα κουτι χριστουγεννιατικο και ειχε ερθει στο χωραφι να μαζεψει πορτοκαλια και ηρθα και του εκανα εκπληξη ανοιξε το κουτι και εκλαιγε μαζι μου.. Και μου ειπε οτι το ηξερε εδω και μερες και δεν μου το ειχε πει τοσο καιρο.. Το ενιωθε γιατι εβλεπε αλλαγες πανω μου.. Ειμαστε πολυ χαρουμενοι.. Σας ευχαριστω ολες τοσο πολυ.. Θα ειμαι εδω να σας διαβαζω και να σας γραφω... Είσαστε πλεον φιλεε μου με στηρίξατε κλαψαμε γελασαμε.. Σας ευχαριστώ ολες παρα πολυ για το στήριγμα σας αλήθεια.. 

Σοφακι καλημερα..σου ευχομαι οτι καλυτερο χαρηκα πολυ για τα νεα σου..ειχες κανενα συπτωμα πριν την καθηστερηση;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...