Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

πρίν από 55 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου.. Ευχομαι  σε εσενα την κυριακη ενα καραθετικό τεστ

Μπραβοοοοο θετικο κανονικο ειναι μη μασας πηγαινε χωριακη

Just now, Dimitra94 είπε:

@ΒαλεντιναΧ @linaa ωραία, χαίρομαι που είναι καλή η τιμή! Ναι, μου είπε να κάνω άλλη μία Τρίτη ή Τετάρτη.

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια εσείς που ξέρετε. Υπάρχει κάποιο συμπλήρωμα για εγκυμοσύνη που να μην είναι σε μορφή χαπιού?

Ρωτα το γιατρο σου για τα ινοφερτ φακελακια σε σκονη εγω τα παορνω για καλυτερη ωορηξια αλλα εχω την εντυπωση οτι ειναι και για εγκυμοσυνη

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Jamie είπε:

Μπραβοοοοο θετικο κανονικο ειναι μη μασας πηγαινε χωριακη

Ρωτα το γιατρο σου για τα ινοφερτ φακελακια σε σκονη εγω τα παορνω για καλυτερη ωορηξια αλλα εχω την εντυπωση οτι ειναι και για εγκυμοσυνη

Δευτερα πρωι πρωι πριν την δουλεια θα παω για χοριακη... Αλλα θα κανω ακομη ενα τεστακι αυριο πρωι η την κυριακη... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 said:

Δευτερα πρωι πρωι πριν την δουλεια θα παω για χοριακη... Αλλα θα κανω ακομη ενα τεστακι αυριο πρωι η την κυριακη... 

Ειναι θετικο και φαινεται μια χαρα κουκλα μου. Μπραβο με το καλο. Ευχομαι μια τελεια χοριακη να ηρεμησεις γιατι περασες αρκετο αγχος τις τελευταιες μερες μεχρι να εμφανιστει η ατιμη αλλα τελεια γραμμουλα σου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Ειναι θετικο και φαινεται μια χαρα κουκλα μου. Μπραβο με το καλο. Ευχομαι μια τελεια χοριακη να ηρεμησεις γιατι περασες αρκετο αγχος τις τελευταιες μερες μεχρι να εμφανιστει η ατιμη αλλα τελεια γραμμουλα σου. 

Αχχχχ... Σε ευχαριστω παρα πολυ ολες σας ευχαριστω.. Θελω να λανω χοριακη να δω τι γινεται να ηρεμησω και να ειναι ολα καλα παναγια μου.. Και απλα να ειναι μια καθυστερημενη ωορρηξία οπως μου ειπε ο γιατρος αρα καθυσττερημενη συλληψη.. Βεβαια δεν εχω ιδεα ποτε μπορει να εγινε η σύλληψη η ωορρηξία αλλα δεν πειραζει.. Να πανε ολα καλα και να μην. Πηρα αδικα χαρα αυτο θελω.. Ολες να παρουμε αυτο το χριστουγεννιατικο δωρο. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jamie είπε:

Μπραβοοοοο θετικο κανονικο ειναι μη μασας πηγαινε χωριακη

Ρωτα το γιατρο σου για τα ινοφερτ φακελακια σε σκονη εγω τα παορνω για καλυτερη ωορηξια αλλα εχω την εντυπωση οτι ειναι και για εγκυμοσυνη

Θα τη ρωτήσω, αλλά επειδή θα με πάρει πιο μετά μου είπε, υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα εάν τα ξεκινήσω από αύριο ενώ έχουν περάσει κάποιες μέρες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dimitra94 είπε:

Θα τη ρωτήσω, αλλά επειδή θα με πάρει πιο μετά μου είπε, υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα εάν τα ξεκινήσω από αύριο ενώ έχουν περάσει κάποιες μέρες;

μονο φολικο περνεις το πρωτο τριμηνο που ειναι απαραιτητο τα υπολοιπα τα ξεκινας αργοτερα. βασικα τα ινοφερτ δεν τα περνουν στην εγκυμοσυνη ειναι μονο για πριν . γιατι δεν θες χαπι το φολικο οξυ ειναι ενα ποκυ μικρο χαπακι σαν φακη...

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

μονο φολικο περνεις το πρωτο τριμηνο που ειναι απαραιτητο τα υπολοιπα τα ξεκινας αργοτερα. βασικα τα ινοφερτ δεν τα περνουν στην εγκυμοσυνη ειναι μονο για πριν . γιατι δεν θες χαπι το φολικο οξυ ειναι ενα ποκυ μικρο χαπακι σαν φακη...

Εμένα μου είπε να πάρω ένα συμπλήρωμα που έχει μέσα πολλά συν φολικο οξύ, αλλά είναι πολύ μεγάλο χάπι και ποτε δεν τα πήγαινα καλά με τα χάπια. Οπότε θέλω να παρω κάποια άλλη μορφη, ώστε να είμαι σίγουρη ότι θα παίρνω την ποσότητα που χρειάζεται 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra94 είπε:

Θα τη ρωτήσω, αλλά επειδή θα με πάρει πιο μετά μου είπε, υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα εάν τα ξεκινήσω από αύριο ενώ έχουν περάσει κάποιες μέρες;

Αυτα θα στα πει η γιατρος σου αλλα θυμαμαι τον δικο μου οτι μου ελεγε δεν υπαρχει προβλημα να τα παιρνω αντιθετως επειδη εχει φολικο κανει καλο στις εγκυμονουσες.Ρωτα ομως για σιγουρια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra94 είπε:

Εμένα μου είπε να πάρω ένα συμπλήρωμα που έχει μέσα πολλά συν φολικο οξύ, αλλά είναι πολύ μεγάλο χάπι και ποτε δεν τα πήγαινα καλά με τα χάπια. Οπότε θέλω να παρω κάποια άλλη μορφη, ώστε να είμαι σίγουρη ότι θα παίρνω την ποσότητα που χρειάζεται 

μπορεις παιδι μου να τα παρεις ξεχωριστα. πεστου να σου δωσει αλλες εταιρειες ξεχωριστα . το απαραιτητο σε αυτη την φαση ειναι το φολικο τα υπολοιπα μπορεις να τα παρεις κ πιο μετα αφου κανεις εξετασεις να δεις κ τις ελλειψεις σου. το μονο απαραιτητο που πρεπει να ξεκινησεις αυριο ειναι το φολικο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Δευτερα πρωι πρωι πριν την δουλεια θα παω για χοριακη... Αλλα θα κανω ακομη ενα τεστακι αυριο πρωι η την κυριακη... 

Μπράβο ρε κορίτσι! Χαλάλι η αναμονή! Όλα καλά να σου πάνε❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Απογοητεύτηκα πολύ σήμερα κορίτσια. Δεν βρήκα την ιατρό μου και παρόλο που την κάλεσα αρκετές φορές, δεν με πήρε ποτέ πίσω. Σκέφτομαι να την αλλάξω, τι λέτε κι εσείς; Μήπως είμαι υπερβολική;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra94 είπε:

Απογοητεύτηκα πολύ σήμερα κορίτσια. Δεν βρήκα την ιατρό μου και παρόλο που την κάλεσα αρκετές φορές, δεν με πήρε ποτέ πίσω. Σκέφτομαι να την αλλάξω, τι λέτε κι εσείς; Μήπως είμαι υπερβολική;

πηρες κ στο ιατρειο κ στο κινητο? 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Valeria7 είπε:

Σ ευχαριστούμε κορίτσι μου και σε εσένα σύντομα να πάνε όπως τα εύχεσαι!

Να σε ρωτήσω κάτι όμως έχεις αιμορραγία και θεωρείς ότι πάει για εκεί το πράγμα? Με το γιατρό σου μίλησες? Εννοώ επειδή ανέβηκε λίγο μεν αλλά ανέβηκε μήπως να έκανες πάλι μια?

Ναι και εγώ πιστεύω ότι έπρεπε έστω κάθε 2-3 κύκλους να έκανες και μια αριστερά δεν μπορεί.. κάνε κουράγιο λίγο ακόμα και μετά τις γιορτές εξοπλισμού δύναμη και ψάξε το θέμα με την αριστερή σου! Χαλάρωσε τις γιορτές γιατί όσο να ναι το άγχος δεν βοηθά και το ξέρουμε όλες εδώ μέσα!

Κάνε και εσύ βρε ένα τεστακι που ξέρεις...εμένα 6ημερες πριν και έδειξε αχνό μεν αλλά έδειξε..

Αυτό με τον καφέ το είχα παθει και εγώ στην προηγούμενη φορα που είχα μείνει..οπότε μπορεί να ναι σημάδι!

Σίγουρα το άγχος δεν βοηθάει το έχω νιώσει στο πετσί μου περισσότερο θα έλεγα πως νιώθω θλίψη και απογοήτευση...Μετα τις γιορτές θα πρέπει να δω τι γίνετε!Σε ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Dimitra94 είπε:

Απογοητεύτηκα πολύ σήμερα κορίτσια. Δεν βρήκα την ιατρό μου και παρόλο που την κάλεσα αρκετές φορές, δεν με πήρε ποτέ πίσω. Σκέφτομαι να την αλλάξω, τι λέτε κι εσείς; Μήπως είμαι υπερβολική;

Κορίτσι μου συγχαρητήρια για τη χοριακη! Είναι τέλειο το αποτέλεσμα της. Αυτό που πρέπει να ξεκινήσεις άμεσα είναι το φυλλικο, αλλά εγώ περίμενα τον πρώτο υπέρηχο για να μου το γράψει. Δεν πήρα ποτέ κανένα χάπι χωρίς να μου το προτείνει η γιατρός. Βέβαια αυτό το χάπι το παίρνεις οπότε θέλεις πριν, κατά τη διάρκεια ή μετά την εγκυμοσύνη. 

Μένεις Αθήνα;; 

  • Μου αρέσει 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...