Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

@Ria_ καλησπέρα Ρια μου, πως είσαι σου ήρθε η περίοδος ή ακόμα;; 
 

ειχα μια απορία και ήθελα να σε ρωτήσω είπες στον γιατρο ότι έκανες τεστ ωορρηξίας και ότι δεν βρήκες θετικό αποτέλεσμα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rafaela_123 είπε:

@Ria_ καλησπέρα Ρια μου, πως είσαι σου ήρθε η περίοδος ή ακόμα;; 
 

ειχα μια απορία και ήθελα να σε ρωτήσω είπες στον γιατρο ότι έκανες τεστ ωορρηξίας και ότι δεν βρήκες θετικό αποτέλεσμα; 

Κ αυτα τα τεστ 

Δύο φορές μου έχουν βγει λάθος 

Μια φορά κανονικά θετικό 

Και πήγα για υπέρηχο ,αποτέλεσμα ανωρρηκτικος κύκλος λέει είχα μεγάλη καθυστέρηση και δεύτερη φορά τώρα 11 μέρα καταθετικό τεστ , 17 μέρα πήγα για την υστεροσκοπηση και μου είπε στον υπέρηχο ότι μόλις έκανα ωορρηξία.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

@Ria_ καλησπέρα Ρια μου, πως είσαι σου ήρθε η περίοδος ή ακόμα;; 
 

ειχα μια απορία και ήθελα να σε ρωτήσω είπες στον γιατρο ότι έκανες τεστ ωορρηξίας και ότι δεν βρήκες θετικό αποτέλεσμα; 

Καλησπέρα κορίτσι μου όχι ,μου είπε ότι για 4 μερες θ πάρω τα χάπια και όταν τα σταματήσω μέσα σε μια εβδομάδα θα αδιαθετησω. Ναι του το είπα αλλά δε μου είπε κάτι, τη πρώτη φορά που του το είχα πει στο τηλ μου είπε ότι ίσως κάνουνε και λάθη αυτά...δε ξέρω και εμένα μου έκανε εντύπωση που δε τ σχολίασε περαιτέρω 

Just now, Ellidr είπε:

Κ αυτα τα τεστ 

Δύο φορές μου έχουν βγει λάθος 

Μια φορά κανονικά θετικό 

Και πήγα για υπέρηχο ,αποτέλεσμα ανωρρηκτικος κύκλος λέει είχα μεγάλη καθυστέρηση και δεύτερη φορά τώρα 11 μέρα καταθετικό τεστ , 17 μέρα πήγα για την υστεροσκοπηση και μου είπε στον υπέρηχο ότι μόλις έκανα ωορρηξία.

 

 

 

 

Αλήθεια?? Πωπω αυτό να σου τυχενουν και όλα τα λάθος τεστ πολύ ψυχοφθόρο...μακάρι να είναι όλα εντάξει τώρα και να έρθει γρήγορα τ σπορακι σας ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Κ αυτα τα τεστ 

Δύο φορές μου έχουν βγει λάθος 

Μια φορά κανονικά θετικό 

Και πήγα για υπέρηχο ,αποτέλεσμα ανωρρηκτικος κύκλος λέει είχα μεγάλη καθυστέρηση και δεύτερη φορά τώρα 11 μέρα καταθετικό τεστ , 17 μέρα πήγα για την υστεροσκοπηση και μου είπε στον υπέρηχο ότι μόλις έκανα ωορρηξία.

 

 

 

 

Όταν λες ανωρρηκτος κύκλος δεν είχες καθόλου περίοδο εκείνο τον μήνα;  Μήπως έκανες 2 φορες ωορρηξία; Μια 11η και μια 17η; 
 

Η αλήθεια είναι ότι τα άρχισα μετά από πολλά βίντεο που έχω δει στο YouTube που εξηγούν και κρατάνε και ημερολόγιο πολλες, απλά εγώ τα κάνω αργά γύρω στις 7:00 το απόγευμα και δεν ξέρω αν αυτό επηρεάζει το αποτέλεσμα γιατί σίγουρα τα ουρά εκείνη την ώρα έχουν πολλά συστατικά και ισως αλλοιώσει την ορμόνη δεν ξέρω...προς το παρόν είμαι 11η ημέρα μου βγήκε αρνητικό... απλά σκεφτόμουν κατά ποσό τελικά είναι έγκυρα και αν οι γιατροί τα συστήνουν 

Just now, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου όχι ,μου είπε ότι για 4 μερες θ πάρω τα χάπια και όταν τα σταματήσω μέσα σε μια εβδομάδα θα αδιαθετησω. Ναι του το είπα αλλά δε μου είπε κάτι, τη πρώτη φορά που του το είχα πει στο τηλ μου είπε ότι ίσως κάνουνε και λάθη αυτά...δε ξέρω και εμένα μου έκανε εντύπωση που δε τ σχολίασε περαιτέρω 

Άντε να σου έρθει να αρχίσετε πάλι δυναμικά...ομως λογικά έκανες ωορρηξία αφού σου είπε ότι εχεις αίμα και απλά μπλόκαρε από το στρες 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Όταν λες ανωρρηκτος κύκλος δεν είχες καθόλου περίοδο εκείνο τον μήνα; 
 

Η αλήθεια είναι ότι τα άρχισα μετά από πολλά βίντεο που έχω δει στο YouTube που εξηγούν και κρατάνε και ημερολόγιο πολλες, απλά εγώ τα κάνω αργά γύρω στις 7:00 το απόγευμα και δεν ξέρω αν αυτό επηρεάζει το αποτέλεσμα γιατί σίγουρα τα ουρά εκείνη την ώρα έχουν πολλά συστατικά και ισως αλλοιώσει την ορμόνη δεν ξέρω...προς το παρόν είμαι 11η ημέρα μου βγήκε αρνητικό... απλά σκεφτόμουν κατά ποσό τελικά είναι έγκυρα και αν οι γιατροί τα συστήνουν 

Άντε να σου έρθει να αρχίσετε πάλι δυναμικά...ομως λογικά έκανες ωορρηξία αφού σου είπε ότι εχεις αίμα και απλά μπλόκαρε από το στρες 

Είχα καθυστέρηση 11 μέρες 

Πρώτη φορά στη ζωή μου 

Ήθελε να μου δώσει ντουφαστον να μου έρθει αλλά δε τα πήρα ,λέω δε μπορεί κάποια στιγμή θα έρθει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ellidr είπε:

Είχα καθυστέρηση 11 μέρες 

Πρώτη φορά στη ζωή μου 

Ήθελε να μου δώσει ντουφαστον να μου έρθει αλλά δε τα πήρα ,λέω δε μπορεί κάποια στιγμή θα έρθει 

Μήπως τώρα έκανες 2 φορες ωορρηξία μια την 11η και μια την 17η; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Όταν λες ανωρρηκτος κύκλος δεν είχες καθόλου περίοδο εκείνο τον μήνα;  Μήπως έκανες 2 φορες ωορρηξία; Μια 11η και μια 17η; 
 

Η αλήθεια είναι ότι τα άρχισα μετά από πολλά βίντεο που έχω δει στο YouTube που εξηγούν και κρατάνε και ημερολόγιο πολλες, απλά εγώ τα κάνω αργά γύρω στις 7:00 το απόγευμα και δεν ξέρω αν αυτό επηρεάζει το αποτέλεσμα γιατί σίγουρα τα ουρά εκείνη την ώρα έχουν πολλά συστατικά και ισως αλλοιώσει την ορμόνη δεν ξέρω...προς το παρόν είμαι 11η ημέρα μου βγήκε αρνητικό... απλά σκεφτόμουν κατά ποσό τελικά είναι έγκυρα και αν οι γιατροί τα συστήνουν 

Άντε να σου έρθει να αρχίσετε πάλι δυναμικά...ομως λογικά έκανες ωορρηξία αφού σου είπε ότι εχεις αίμα και απλά μπλόκαρε από το στρες 

Ναι μακάρι ,ναι έτσι μου είπε μπορεί απλά να έκανα πολύ αργα αυτό εγώ τ λέω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Μήπως τώρα έκανες 2 φορες ωορρηξία μια την 11η και μια την 17η; 

Δε ξέρω ρε γαμωτο 

Στην ηλικία μου και διπλή 

Μου φαίνεται λίγο κουλό να  ήταν διπλή 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Είχα καθυστέρηση 11 μέρες 

Πρώτη φορά στη ζωή μου 

Ήθελε να μου δώσει ντουφαστον να μου έρθει αλλά δε τα πήρα ,λέω δε μπορεί κάποια στιγμή θα έρθει 

Γτ δε τα πήρες? Αυτά μου έδωσε κ μενσ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rafaela_123 είπε:

Και δεν το τσέκαρες με το τεστ σταμάτησες σε ποια ημέρα; 

Δεν είχα αλλά 22η μέρα τα σταματησα

Just now, Ellidr είπε:

Δε ξέρω μου την είχε δώσει εκείνη την εποχή 

Που έπαιρνα πολλά για πρόκληση και είχα άρνηση στα χάπια

Κ εγώ δεν ήθελα αρχικά να τα πάρω δε ξέρω γτ με έπιασε κάτι κ μένα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Δε ξέρω ρε γαμωτο 

Στην ηλικία μου και διπλή 

Μου φαίνεται λίγο κουλό να  ήταν διπλή 

 

Τι να πω; Σίγουρα ο υπέρηχος δεν κάνει λάθος...και μην λες για την ηλικία σου μια χαρά είσαι!! Η μαμα μου τον μικρό μου αδερφό 8 χρόνια προσπαθούσε και τα κατάφερε φυσικά οπως και πολλες αλλες γυναίκες!! 

Just now, Ria_ είπε:

Δεν είχα αλλά 22η μέρα τα σταματησα

Και σταμάτησες και τις επαφές φαντάζομαι 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Τι να πω; Σίγουρα ο υπέρηχος δεν κάνει λάθος...και μην λες για την ηλικία σου μια χαρά είσαι!! Η μαμα μου τον μικρό μου αδερφό 8 χρόνια προσπαθούσε και τα κατάφερε φυσικά οπως και πολλες αλλες γυναίκες!! 

Και σταμάτησες και τις επαφές φαντάζομαι 

Σταματήσαμε και είχαμε μια μετά μόνο την 33η μέρα και μετά από 6 μέρες είδα εκείνες τις σταγόνες που σας είχα πει,από αύριο θα τα ξεκινήσω αν και δεν θέλω δε ξέρω γτ αλλά πόσο να περιμένω ακόμα... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Σταματήσαμε και είχαμε μια μετά μόνο την 33η μέρα και μετά από 6 μέρες είδα εκείνες τις σταγόνες που σας είχα πει

Άρα το δίδαγμα είναι ότι όταν βρίσκουμε αρνητικά τεστ να συνεχίζουμε τις επαφές χαχαχα εσυ μάλλον με βάση τις ημερομηνίες έκανες 25η ημέρα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...