Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, elena93 είπε:

Κοριτσια μου δειτε λιγο το τεστ  ωορριξιας που εβαλα φωτο..αυτο ειναι θετικο;

Ναι είναι σαν το δικό μου, είναι θετικό εγώ το έστειλα στην εταιρεία και μου είπε ότι είναι θετικό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Ναι είναι σαν το δικό μου, είναι θετικό εγώ το έστειλα στην εταιρεία και μου είπε ότι είναι θετικό 

@Rafaela_123 και @elena93 νομίζω πως είναι καραθετικά και τα δύο!! Βουρ για αγκαλίτσες τώρα!!!

2 ώρες πρίν, Wish_soon είπε:

Είχα λίγα καφέ πριν λίγο Σοφάκι οπότε δεν νομίζω να έχει καλή κατάληξη..

Πότε (δεν) περιμένεις την ακατανόμαστη; Όπως και να έχει, εδώ παρεούλα είμαστε και θα τα λέμε μέχρι να τα καταφέρουμε όλες μας!  Μετά θα μοιραζόμαστε τα άγχη της εγκυμοσύνης ;) Είναι πολύ όμορφο να ξέρεις πως δεν είσαι μόνη σου σε αυτό το κοκτέιλ συναισθημάτων, από τον ενθουσιασμό στην απογοήτευση είμαστε όλες! Αλλά ευτυχώς δεν είμαστε μόνες! Αν δεν είναι αυτός ο μήνας, θα είναι ένας από τους επόμενους :) θετική σκέψη πάνω απ’ όλα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophaki21 είπε:

@Rafaela_123 και @elena93 νομίζω πως είναι καραθετικά και τα δύο!! Βουρ για αγκαλίτσες τώρα!!!

Πότε (δεν) περιμένεις την ακατανόμαστη; Όπως και να έχει, εδώ παρεούλα είμαστε και θα τα λέμε μέχρι να τα καταφέρουμε όλες μας!  Μετά θα μοιραζόμαστε τα άγχη της εγκυμοσύνης ;) Είναι πολύ όμορφο να ξέρεις πως δεν είσαι μόνη σου σε αυτό το κοκτέιλ συναισθημάτων, από τον ενθουσιασμό στην απογοήτευση είμαστε όλες! Αλλά ευτυχώς δεν είμαστε μόνες! Αν δεν είναι αυτός ο μήνας, θα είναι ένας από τους επόμενους :) θετική σκέψη πάνω απ’ όλα! 

Από το θετικό τεστ 3 ημερες σερί έτσι;; Ευτυχως που πήρα τεστ γιατί το κινητό μου δείχνει αλλες ημερομηνίες για ωορρηξία 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Από το θετικό τεστ 3 ημερες σερί έτσι;; Ευτυχως που πήρα τεστ γιατί το κινητό μου δείχνει αλλες ημερομηνίες για ωορρηξία 

Οπότε πέφτατε έξω τις περασμένες φορές που δεν παρακολουθούσες ωορρηξία! Να έχετε επαφές τώρα 3 μέρες σερί, ναι! Και μετά για κανένα πενθήμερο, μέρα παρά μέρα για να είσαι σίγουρα καλυμμένη. Εμείς το καλοκαίρι που το πιάσαμε με τεστ ωορρηξίας κατευθείαν, έτσι είχαμε κάνει! Οπότε την εμπιστεύομαι αυτή τη συνταγή, χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sophaki21 said:

@Rafaela_123 και @elena93 νομίζω πως είναι καραθετικά και τα δύο!! Βουρ για αγκαλίτσες τώρα!!!

Πότε (δεν) περιμένεις την ακατανόμαστη; Όπως και να έχει, εδώ παρεούλα είμαστε και θα τα λέμε μέχρι να τα καταφέρουμε όλες μας!  Μετά θα μοιραζόμαστε τα άγχη της εγκυμοσύνης ;) Είναι πολύ όμορφο να ξέρεις πως δεν είσαι μόνη σου σε αυτό το κοκτέιλ συναισθημάτων, από τον ενθουσιασμό στην απογοήτευση είμαστε όλες! Αλλά ευτυχώς δεν είμαστε μόνες! Αν δεν είναι αυτός ο μήνας, θα είναι ένας από τους επόμενους :) θετική σκέψη πάνω απ’ όλα! 

Απλά το ήθελα πολύ .. έχω κουραστεί τώρα τέσσερα χρόνια προσπαθούμε.. περίμενα τη Πέμπτη αλλά τίποτα ακόμα.. τώρα ξεκίνησε με πονάει και η κοιλιά μου οπότε φαντάζομαι μέχρι αύριο θα ξεκινήσει.. τουλάχιστον να είμαι σπίτι μου και όχι τη Δευτέρα που θα λείπω στη δουλειά.. Εσείς προσπαθείτε καιρό @Sophaki21;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophaki21 είπε:

Οπότε πέφτατε έξω τις περασμένες φορές που δεν παρακολουθούσες ωορρηξία! Να έχετε επαφές τώρα 3 μέρες σερί, ναι! Και μετά για κανένα πενθήμερο, μέρα παρά μέρα για να είσαι σίγουρα καλυμμένη. Εμείς το καλοκαίρι που το πιάσαμε με τεστ ωορρηξίας κατευθείαν, έτσι είχαμε κάνει! Οπότε την εμπιστεύομαι αυτή τη συνταγή, χαχα

Σε ευχαριστώ παρά πολύ άντε μακάρι να το πιάσουμε, αλλά και να μην το πιάσουμε τώρα δε πειράζει τουλάχιστον να μην κάνουμε άσχετες ημερες!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 said:

Σε ευχαριστώ παρά πολύ άντε μακάρι να το πιάσουμε, αλλά και να μην το πιάσουμε τώρα δε πειράζει τουλάχιστον να μην κάνουμε άσχετες ημερες!! 

@Rafaela_123 ποια τεστακια χρησιμοποίησες;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wish_soon είπε:

Απλά το ήθελα πολύ .. έχω κουραστεί τώρα τέσσερα χρόνια προσπαθούμε.. περίμενα τη Πέμπτη αλλά τίποτα ακόμα.. τώρα ξεκίνησε με πονάει και η κοιλιά μου οπότε φαντάζομαι μέχρι αύριο θα ξεκινήσει.. τουλάχιστον να είμαι σπίτι μου και όχι τη Δευτέρα που θα λείπω στη δουλειά.. Εσείς προσπαθείτε καιρό @Sophaki21;

Τι να σου, πως δε σε νιώθω; Σε νιώθω απόλυτα... εμείς προσπαθούμε από πέρυσι τον χειμώνα. Το καλοκαίρι έμεινα έγκυος τον πρώτο μήνα που παρακολούθησα την ωορρηξία μου με τα τεστάκια (clearblue digital), αλλά δυστυχώς παλινδρόμησε λόγω χρωμοσωμικής την 10η εβδομάδα. Από την απόλυτη ευτυχία, στην απογοήτευση. Ήταν silent miscarriage, οπότε δεν είχα ιδέα πως είχε παλινδρομήσει. Το είδαμε τυχαία σε προγραμματισμένο υπέρηχο. Αυτό έγινε τον Ιούλιο. Ξαναξεκινήσαμε προσπάθειες τον Οκτώβριο. Και τώρα είμαστε στον 5ο μήνα προσπαθειών. Εύχομαι να έρθει το rainbow baby μας σύντομα :)

Χαίρομαι πολύ που είμαστε εδώ και τα συζητάμε όλες μαζί, γιατί κανείς άλλος δε μπορεί να καταλάβει την λαχτάρα που έχουμε, την κούραση που νιώθουμε κάπου-κάπου, τον ενθουσιασμό και την απογοήτευση που βιώνουμε από κύκλο σε κύκλο... 

Να μην απογοητεύεσαι πάντως, παίζει μεγάλο ρόλο το ψυχολογικό κομμάτι στην όλη διαδικασία. Και να αδιαθετήσεις αύριο, να σκέφτεσαι πως η αυριανή μέρα μπορεί να είναι και η πρώτη μέρα της εγκυμοσύνης σου. Έτσι τις μετράνε οι γιατροί. Από την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου. Εύχομαι το 2021 να είναι γενναιόδωρο και να χαρίσει σε όλες μας τα πολυπόθητα θαυματάκια μας... 

 

Just now, Rafaela_123 είπε:

Σε ευχαριστώ παρά πολύ άντε μακάρι να το πιάσουμε, αλλά και να μην το πιάσουμε τώρα δε πειράζει τουλάχιστον να μην κάνουμε άσχετες ημερες!! 

Ακριβώς!! Άντε-άντε σύντομα όλες μας σε γκρουπάκι με μελλοντικές μανούλες ❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophaki21 said:

Τι να σου, πως δε σε νιώθω; Σε νιώθω απόλυτα... εμείς προσπαθούμε από πέρυσι τον χειμώνα. Το καλοκαίρι έμεινα έγκυος τον πρώτο μήνα που παρακολούθησα την ωορρηξία μου με τα τεστάκια (clearblue digital), αλλά δυστυχώς παλινδρόμησε λόγω χρωμοσωμικής την 10η εβδομάδα. Από την απόλυτη ευτυχία, στην απογοήτευση. Ήταν silent miscarriage, οπότε δεν είχα ιδέα πως είχε παλινδρομήσει. Το είδαμε τυχαία σε προγραμματισμένο υπέρηχο. Αυτό έγινε τον Ιούλιο. Ξαναξεκινήσαμε προσπάθειες τον Οκτώβριο. Και τώρα είμαστε στον 5ο μήνα προσπαθειών. Εύχομαι να έρθει το rainbow baby μας σύντομα :)

Χαίρομαι πολύ που είμαστε εδώ και τα συζητάμε όλες μαζί, γιατί κανείς άλλος δε μπορεί να καταλάβει την λαχτάρα που έχουμε, την κούραση που νιώθουμε κάπου-κάπου, τον ενθουσιασμό και την απογοήτευση που βιώνουμε από κύκλο σε κύκλο... 

Να μην απογοητεύεσαι πάντως, παίζει μεγάλο ρόλο το ψυχολογικό κομμάτι στην όλη διαδικασία. Και να αδιαθετήσεις αύριο, να σκέφτεσαι πως η αυριανή μέρα μπορεί να είναι και η πρώτη μέρα της εγκυμοσύνης σου. Έτσι τις μετράνε οι γιατροί. Από την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου. Εύχομαι το 2021 να είναι γενναιόδωρο και να χαρίσει σε όλες μας τα πολυπόθητα θαυματάκια μας... 

 

Ακριβώς!! Άντε-άντε σύντομα όλες μας σε γκρουπάκι με μελλοντικές μανούλες ❤️

Σ' ευχαριστώ Σοφάκι μου .. και σε σας εύχομαι να έρθει σύντομα το θαυματάκι που τόσο πολύ θέλεις.. έτσι είναι όπως τα λες.. δε χάνουμε τη πίστη και την αισιοδοξία μας.. θα προσπαθούμε μέχρι να το πετύχουμε !!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια εκανα το ψηφιακο τεστ και βγηκε το κανονικο χαμογελο οχι αυτο που αναβωσβηνει δηλαδη το απλο τεστ ειναι θετικο..τωρα ποσες μερες σερι πρεπει η επαφη;

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Κοριτσια εκανα το ψηφιακο τεστ και βγηκε το κανονικο χαμογελο οχι αυτο που αναβωσβηνει δηλαδη το απλο τεστ ειναι θετικο..τωρα ποσες μερες σερι πρεπει η επαφη;

Τώρα @elena93 μου 3 μέρες σερί. Μετά συνεχίστε για μερικές ακόμη μερούλες, μέρα παρά μέρα. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα.. Είχε έρθει για καφέ μια πολύ καλή μου φίλη και επειδή είχε καθυστέρηση (είναι στις προσπάθειες και εκείνη) πήγαμε αγοράσαμε τεστ το έκανε και είναι εγκυουλα!! Επειδή πήραμε το διπλό και το άλλο το άφησε λέτε να κάνω ένα αύριο το πρωί; περιμένω 4 του μήνα(είναι το τεστ που δείχνει 6 μέρες πριν την καθυστέρηση) 


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...