Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Agapakiii είπε:

Κορίτσια μου πήρα τα αποτελέσματα ... 745... θεωρητικά είναι η πρώτη μέρα καθυστέρησης ! Πως σας ακούγεται όσες ξέρετε από αυτά;;;;

Μπράβο κοπέλα μου τέλεια!!!μία χαρά είναι τώρα καλό είναι να συνεννοηθείς με τον γιατρό σου βέβαια για να δείτε αν χρειαστεί κάποια επαναληπτική ή κ καμια έξτρα εξέταση όπως ας πούμε προγεστερόνη.κ να σου πει πότε θα πας για πρώτο υπέρηχο.. πολλά συγχαρητήρια κ πάλι καλή εγκυμοσύνη να έχεις agapakiii!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Τα τεστ εγκυμοσύνης τους ανιχνεύουν από 25mIU κάι πάνω.. δεν είναι τόσο ευαίσθητα αυτά μπορεί να σου δείξουν μία δυο μέρες πριν την περίοδο όχι νωρίτερα.

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε!!πες μας τα νέα σου μετά!

Καλό είναι να μη βάλεις θερμοφόρα γιατί επηρεάζει τη συστολή και διαστολή των αγγείων το ίδιο και σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη δεν επιτρέπεται το πολύ ζεστό μπάνιο θα στα πει και ο γιατρός σου βέβαια.. όταν νιώθεις πονάκια να ξεκουράζεσαι είναι φυσιολογικό το παθαίνουν οι περισσότερες γυναίκες τις πρώτες εβδομάδες. Και εγώ το είχα και στις τρεις εγκυμοσύνες μου..και σε περίπτωση που δεις λίγο καφέ υγρά ή αιματάκι πολύ λίγο δεν σημαίνει ότι κάτι δεν θα πάει καλά μπορεί να είναι καμιά φορά μία αποκόλληση ελαφριά και να θέλει απλά ξεκούραση και ουτροτζεστάν εγώ είχα στις πρώτες δύο εγκυμοσύνες αιματάκι στην αρχή αλλά με ξεκούραση ουτροτζεστάν όλα πήγανε καλά δεν σημαίνει ότι επηρεάζει την πορεία της εγκυμοσύνης να ξέρεις. Απλά ξεκούραση λίγο και δεν χρειάζεται τώρα να σηκώνεις βαριά και να κουράζεσαι πολύ. Να μην αγχώνεσαι

Γεια σου ομορφιά μου.Ευτυχως για την ώρα δεν έχω δει καθόλου αίμα ή σκούρα υγρά.Ειναι ένα ταξίδι εντελώς καινούριο κι άγνωστο για εμένα τώρα και μέχρι να πάω στον γιατρό δεν ξέρω τίποτα.Ευτυχως πού είστε κι εσείς και με βοηθάτε !Ευχαριστώ πολυυυ!

4 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ήθελα να σας πω πήρα τηλέφωνο κ έκανα παράπονα για τα τεστ που μου έβγαιναν άχνα θετικά.ειπαν ότι θα με  καλέσουν για να δούμε ότι θα κάνουμε.να σας πω την αλήθεια πρώτη φορά έκανα τέτοια κίνηση δεν έχω ξαναπάρει ποτέ πουθενά τηλέφωνο για να κάνω παράπονα για προϊόν  που έχω πάρει και δεν ήμουν ευχαριστημένη αλλά αυτή τη φορά πήρα ανάποδες. Για να δούμε τώρα τι θα μου πουν μήπως μου στείλουν καινούργια τεστ ?που κανονικά αυτό πρέπει να κάνουνε για να δούμε...

Εννοείται ότι έκανες πολύ καλά.ενα σωρό γυναίκες περιμένουν κι αγωνιούν για ένα θετικό τεστ και δεν μπορείς να δίνεις μια χαρά και να την παίρνεις πίσω.Απο εμένα έχεις χιλια μπράβο!

Just now, Agapakiii είπε:

Κορίτσια μου πήρα τα αποτελέσματα ... 745... θεωρητικά είναι η πρώτη μέρα καθυστέρησης ! Πως σας ακούγεται όσες ξέρετε από αυτά;;;;

Μπράβο κοπέλα μου!Συγχαρητήρια!❤️❤️❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Melody90 είπε:

Μπράβο κοπέλα μου τέλεια!!!μία χαρά είναι τώρα καλό είναι να συνεννοηθείς με τον γιατρό σου βέβαια για να δείτε αν χρειαστεί κάποια επαναληπτική ή κ καμια έξτρα εξέταση όπως ας πούμε προγεστερόνη.κ να σου πει πότε θα πας για πρώτο υπέρηχο.. πολλά συγχαρητήρια κ πάλι καλή εγκυμοσύνη να έχεις agapakiii!!!!!!

Ναι θα κάνω από μόνη μου μια επαναληπτική την Δευτέρα κ θα τον πάρω τηλ να συνεννοηθούμε ! Ελπίζω να ανεβεί όπως πρέπει τότε !!! Ευχαριστώ πολυυυυ!!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Έπαιρνα ουτροτζεσταν μέχρι που γέννησα κάνουν πολύ καλό μετά θα συνήθησεις τις παρενέργειες όπως η υπνηλία.. Όλα καλά θα πανε να σκέφτεσαι θετικά... Όσο για την θερμοφορα καλό είναι να μην βάζεις στην κοιλίτσα 

Έχω κύκλο 28με 29 μέρες... Συνήθως κάνω ωορηξια την 17ημερα του κυκλου(το καταλαβαίνω από τα υγρά και τις περισσότερες φορές πονάω κιόλας) δλδθα πρέπει να είναι πολύ έντονο για να είναι θετικό;αν είναι αχνό δεν είναι ωορηξια; 

Καλό είναι να ξεκινήσεις από τη 11-12  μέρα του κύκλου για να δεις κ πως δουλεύει όλο αυτό το σύστημα..θα πάρεις ένα τετράδιο κ με κολλητική ταινία θα κολλας πάνω το τέστ κ από δίπλα ώρα ημερομηνία κ την μέρα του κύκλου έτσι θα έχεις μια πολύ οργανωμένη κ ξεκάθαρη εικόνα.προσωπικα με βοήθησε πολύ! επίσης το τεστ πρέπει να γίνεται την ίδια ώρα κάθε μέρα μεταξύ 11 το πρωί με 2 το μεσημέρι.η γραμμή πρέπει να έχει την ίδια ή σκουρότερη απόχρωση από τη γραμμή ελέγχου.αν είναι πιο αχνή δεν είναι θετικό.μεσα σε 12 ώρες από το θετικό τεστ καλό είναι να έρθεις σε επαφή.βεβαια κ δύο τρεις μέρες πριν να έρθεις σε επαφή πάλι μένεις έγκυος.. διάβασε και καλά τις οδηγίες χρήσης!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Κορίτσια μου πήρα τα αποτελέσματα ... 745... θεωρητικά είναι η πρώτη μέρα καθυστέρησης ! Πως σας ακούγεται όσες ξέρετε από αυτά;;;;

Συγχαρητήρια @Agapakiii μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι και εύκολη!!! Εμένα μου φαίνεται καλό το νούμερο σύμφωνα με ένα πίνακα που είδα! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Agapakiii είπε:

Ναι θα κάνω από μόνη μου μια επαναληπτική την Δευτέρα κ θα τον πάρω τηλ να συνεννοηθούμε ! Ελπίζω να ανεβεί όπως πρέπει τότε !!! Ευχαριστώ πολυυυυ!!

Τέλεια θα μας πεις τα νέα τη Δευτέρα!!!

Just now, Ερωτικός μεταναστης είπε:

Γεια σου ομορφιά μου.Ευτυχως για την ώρα δεν έχω δει καθόλου αίμα ή σκούρα υγρά.Ειναι ένα ταξίδι εντελώς καινούριο κι άγνωστο για εμένα τώρα και μέχρι να πάω στον γιατρό δεν ξέρω τίποτα.Ευτυχως πού είστε κι εσείς και με βοηθάτε !Ευχαριστώ πολυυυ!

Εννοείται ότι έκανες πολύ καλά.ενα σωρό γυναίκες περιμένουν κι αγωνιούν για ένα θετικό τεστ και δεν μπορείς να δίνεις μια χαρά και να την παίρνεις πίσω.Απο εμένα έχεις χιλια μπράβο!

Μπράβο κοπέλα μου!Συγχαρητήρια!❤️❤️❤️

Μπορεί να είναι καινούργιο κι άγνωστο αλλά υπέροχο!!!!! ειδικά η πρώτη εγκυμοσύνη!!!!!να την απολαύσεις!κ να μην αγχώνεσαι κορίτσι μου για τίποτα! γιατί δεν πρόκειται να το ξανά ζήσεις έτσι!στο λεω ως παθουσα!από τη δεύτερη εγκυμοσύνη κ μετά όλα είναι διαφορετικά δεν θα έχεις έχεις αυτές τις στιγμές απόλυτης χαλάρωσης ηρεμίας και ξενοιασιάς κ είναι λογικό όταν τρέχεις με την κοιλιά πίσω από άλλα παιδιά!

Χαχαχα Μωρέ μου βγήκε σε καλό τελικά που άνοιξα το στόμα μου ..θα μου στείλουν καινούργια τώρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια λίγο ηρέμησα , πήρα τηλ τον γυναικολόγο μου κ είπε πως το νούμερο της χοριακης είναι πολύ καλό κ να πάω το άλλο Σάββατο να με δει!!! Θα επαναλάβω κ την Δευτέρα βέβαια καλού κακού αλλά αυτός είπε δεν χρειάζεται γιατί είναι ήδη πολύ καλό το νούμερο ( είναι της άποψης πως επαναλαμβάνουμε όταν έχουμε χαμηλή χοριακη για να δούμε πως πάει  ) λίγο αναθάρρησα τώρα κάπως!!!!

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Αχ κορίτσια λίγο ηρέμησα , πήρα τηλ τον γυναικολόγο μου κ είπε πως το νούμερο της χοριακης είναι πολύ καλό κ να πάω το άλλο Σάββατο να με δει!!! Θα επαναλάβω κ την Δευτέρα βέβαια καλού κακού αλλά αυτός είπε δεν χρειάζεται γιατί είναι ήδη πολύ καλό το νούμερο ( είναι της άποψης πως επαναλαμβάνουμε όταν έχουμε χαμηλή χοριακη για να δούμε πως πάει  ) λίγο αναθάρρησα τώρα κάπως!!!!

Αχου τι ωραία νέα!εσύ θα κάνεις αυτό που νιώθεις!Αν νιώθεις καλύτερα με το να κάνεις ακόμα μια εξέταση δεν ενοχλεί κανέναν.Μπραβο κοριτσάκι μου.Εγω με τρεις μέρες καθυστέρηση και είχα λιγότερο.εννοειται ότι το νούμερο σου είναι πολύ καλό .Αχ πολύ χάρηκα.Σε είχα έγνοια.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ερωτικός μεταναστης είπε:

Αχου τι ωραία νέα!εσύ θα κάνεις αυτό που νιώθεις!Αν νιώθεις καλύτερα με το να κάνεις ακόμα μια εξέταση δεν ενοχλεί κανέναν.Μπραβο κοριτσάκι μου.Εγω με τρεις μέρες καθυστέρηση και είχα λιγότερο.εννοειται ότι το νούμερο σου είναι πολύ καλό .Αχ πολύ χάρηκα.Σε είχα έγνοια.

Ευχαριστώ κοπέλα μου!! Θα είμαστε μαζί στο γκρουπάκι με τις μαμάδες Νοεμβρίου η Δεκεμβρίου ! Είμαστε οριακά έτσι όπως τα υπολόγισα.. σε μια ον λαιν εφαρμογή που έβαλα τελευταία περίοδο μου έβγαλε πιθανή ημερομηνία 6-12!! ❤️ Μακάρι να έρθουν κ αλλά κορίτσια στο γκρουπάκι μας!! Εσυ πως είσαι;


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Ευχαριστώ κοπέλα μου!! Θα είμαστε μαζί στο γκρουπάκι με τις μαμάδες Νοεμβρίου η Δεκεμβρίου ! Είμαστε οριακά έτσι όπως τα υπολόγισα.. σε μια ον λαιν εφαρμογή που έβαλα τελευταία περίοδο μου έβγαλε πιθανή ημερομηνία 6-12!! ❤️ Μακάρι να έρθουν κ αλλά κορίτσια στο γκρουπάκι μας!! Εσυ πως είσαι;

Εμένα μου έβγαλε 5-12.Εχουμε κόψει πέρα.χαχαχα.Μακαρι οι γλυκουλες μου να έρθουν.Εχω χεστει από την χαρά μου αλλά φοβάμαι κιόλας.Εχω λίγα πονακια και τραβήγματα χαμηλά αλλά ηρεμησα από χθες που μου είπατε ότι είναι φυσιολογικό κι αφού ακόμα δεν έχω δει αίμα κι εύχομαι να μην δω ησυχάζω.Ειμαι λίγο αγχωμενη για την Δευτέρα που θα κάνω επαναληπτική αλλά κι αυτό προσπαθώ να το αποβάλλω.Εντωμεταξυ έχω χαζεψει.Καθομαι ψάχνω τι χρειάζεται η έγκυος τι χρειάζεται το νεογέννητο.Κανω σχέδια για το πώς θα το πω στους γονείς μου...Αχ πάει αποτρελαθηκα.Εσυ κορίτσι μου πως είσαι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ερωτικός μεταναστης είπε:

Εμένα μου έβγαλε 5-12.Εχουμε κόψει πέρα.χαχαχα.Μακαρι οι γλυκουλες μου να έρθουν.Εχω χεστει από την χαρά μου αλλά φοβάμαι κιόλας.Εχω λίγα πονακια και τραβήγματα χαμηλά αλλά ηρεμησα από χθες που μου είπατε ότι είναι φυσιολογικό κι αφού ακόμα δεν έχω δει αίμα κι εύχομαι να μην δω ησυχάζω.Ειμαι λίγο αγχωμενη για την Δευτέρα που θα κάνω επαναληπτική αλλά κι αυτό προσπαθώ να το αποβάλλω.Εντωμεταξυ έχω χαζεψει.Καθομαι ψάχνω τι χρειάζεται η έγκυος τι χρειάζεται το νεογέννητο.Κανω σχέδια για το πώς θα το πω στους γονείς μου...Αχ πάει αποτρελαθηκα.Εσυ κορίτσι μου πως είσαι?

Αχ πολύ χαίρομαι!!! Είμαι σίγουρη πως την Δευτέρα θα δεις τεράστιο νουμεροοοο!!! Μαζί θα περιμένουμε αποτελέσματα αχ αχ !!!! Εγώ καλά απλά με πιάνουν ζαλάδες και ανακατωσουρες αρκετές φορές μέσα στην ημέρα κ κυρίως το βράδυ.. αλλά εντάξει!! Ανυπομονώ κ εγώ για την Δευτέρα κ μετά με το καλό το Σάββατο !!!! ❤️ Μακάρι να είναι όλα καλά !!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Αχ πολύ χαίρομαι!!! Είμαι σίγουρη πως την Δευτέρα θα δεις τεράστιο νουμεροοοο!!! Μαζί θα περιμένουμε αποτελέσματα αχ αχ !!!! Εγώ καλά απλά με πιάνουν ζαλάδες και ανακατωσουρες αρκετές φορές μέσα στην ημέρα κ κυρίως το βράδυ.. αλλά εντάξει!! Ανυπομονώ κ εγώ για την Δευτέρα κ μετά με το καλό το Σάββατο !!!! ❤️ Μακάρι να είναι όλα καλά !!

Μακάρι θεέ μου!Εγώ εκτός από την συχνοουρια και τα πονακια δεν έχω κάτι άλλο.Περασε και η υπνηλία.Βεβαια όταν κοιμάμαι πέφτω σαν τούβλο.τρεχουν σάλια.Αστα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Agapakiii είπε:

Αχ κορίτσια λίγο ηρέμησα , πήρα τηλ τον γυναικολόγο μου κ είπε πως το νούμερο της χοριακης είναι πολύ καλό κ να πάω το άλλο Σάββατο να με δει!!! Θα επαναλάβω κ την Δευτέρα βέβαια καλού κακού αλλά αυτός είπε δεν χρειάζεται γιατί είναι ήδη πολύ καλό το νούμερο ( είναι της άποψης πως επαναλαμβάνουμε όταν έχουμε χαμηλή χοριακη για να δούμε πως πάει  ) λίγο αναθάρρησα τώρα κάπως!!!!

Ωραία @Agapakiii  μια χαρά σου έφυγε λίγο άγχος!! Να κανεις αφού το θέλεις για να νιώσεις εσυ καλά!! Συγχαρητήρια και πάλι! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Μετά από ένα δύσκολο ταξίδι με ατυχείς εγκυμοσύνες, σήμερα 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο πήρα ένα τεστ για πριν την καθυστέρηση και η δεύτερη γραμμούλα φάνηκε μετά από λίγα δευτερόλεπτα και μάλιστα πολύ έντονη, κατακόκκινη!! Η χαρά μου είναι μεγάλη εννοείται αλλά με έχει πιάσει κ ο φόβος μην συμβεί κάτι! Να πάω Δευτέρα που είναι κ η μέρα αναμενόμενης περιόδου για χοριακη να δω τις τιμές να ησυχάσω; ή μήπως να πάω Τετάρτη;; δεν ξέρω βέβαια αν θα αντέξω τόσο! Εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά και τον Δεκέμβρη να κρατάω το μωράκι μου αγκαλίτσα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva n είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Μετά από ένα δύσκολο ταξίδι με ατυχείς εγκυμοσύνες, σήμερα 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο πήρα ένα τεστ για πριν την καθυστέρηση και η δεύτερη γραμμούλα φάνηκε μετά από λίγα δευτερόλεπτα και μάλιστα πολύ έντονη, κατακόκκινη!! Η χαρά μου είναι μεγάλη εννοείται αλλά με έχει πιάσει κ ο φόβος μην συμβεί κάτι! Να πάω Δευτέρα που είναι κ η μέρα αναμενόμενης περιόδου για χοριακη να δω τις τιμές να ησυχάσω; ή μήπως να πάω Τετάρτη;; δεν ξέρω βέβαια αν θα αντέξω τόσο! Εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά και τον Δεκέμβρη να κρατάω το μωράκι μου αγκαλίτσα! 

Γεια σου κοπέλα μου!Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!εύχομαι να σου πάνε όλα καλά.νομιζω ότι ιδανικο θα ήταν να πας την Δευτέρα αφού έχεις κι ατυχής εγκυμοσύνες μήπως χρειαστεί να πάρεις κάποιο φάρμακο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...