Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Soho24 είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Ναι είναι μια χαρά για 1η χοριακή 🤗 Εύχομαι καλό διπλασιασμό. Πότε θα επαναλάβεις? 

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Την Κυριακή ξανά και μου είπε ο γιατρός ότι είναι λίγο χαμηλό το νούμερο,όμως αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να ανέβει αρκετά 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ δεν μπορώ να ηρεμήσω βρε κορίτσια... βρίσκω βρεγμένο το εσώρουχο ακριβώς στο κέντρο. Εκεί δηλαδή που είναι ο κόλπος . Να ειμαι τόσο παρανοϊκή; αν ήταν ούρα πχ δεν θα ήταν πιο πάνω; αν ήταν ιδρώτας δεν θα ήταν σε όλο το εσώρουχο; βρίσκω πολλές φορές βρεγμένο και όλο το εσώρουχο δεν λέω. Αλλά χθες και σήμερα Έχω βρει και υγρό μόνο στο κέντρο... 

Καλημερα κοριτσακι μου... Κ εγω βρισκω τετοια υγρα. Ειναι κολπικα... Εχω κ μαλιστα αρκετά... Μην ανησυχείς σε παρακαλω... Αφου τα υγρα αυξάνονται στην εγκυμοσύνη κ το ξερεις... Χαλαρωσε σε παρακαλώ... Κ στο λεω ργω που ειμαι στην τσιτα... Χαχαχα.... Οχι ενταξει καλα ειμαι... Θα μπορουσα κ χειρότερα.... Φιλακια κοριτσακι μου κ μην ανησυχείς... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ δεν μπορώ να ηρεμήσω βρε κορίτσια... βρίσκω βρεγμένο το εσώρουχο ακριβώς στο κέντρο. Εκεί δηλαδή που είναι ο κόλπος . Να ειμαι τόσο παρανοϊκή; αν ήταν ούρα πχ δεν θα ήταν πιο πάνω; αν ήταν ιδρώτας δεν θα ήταν σε όλο το εσώρουχο; βρίσκω πολλές φορές βρεγμένο και όλο το εσώρουχο δεν λέω. Αλλά χθες και σήμερα Έχω βρει και υγρό μόνο στο κέντρο... 

Τα υγρα ειναι πολυ φυσιολογικα σε αυτη τη φαση και θα αυξανονται, η αδερφη μου μου ελεγε οτι σαν να κατουριοταν ενιωθε! Η συνθεση τους πως ειναι; ειναι νερουλα λιγο πιο πηχτα; μπορει να ειναι τσισα, αφου χθες δε τα ελεγξες παιδι μου τι αγχωνεσαι; κ εγω εχω υγρα, σε λευκο βρακι σαν να ειναι κιτρινα ή καμια φορα λευκα ομως οχι νερουλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftena Μολις χθες εκανες τεστ οποτε δεν ειναι αμνιακο παρτο αποφαση!!! Βρισκεις στον κολπο βρεγμενο το βρακι γιατι τα υγρα βγαινουν απ τον κολπο.... Δεν ειναι μονο ουρα, ιδρωτας και αμνιακο!!! Είναι και άλλα υγρά.... Σχεδόν ποτέ δεν έχω δει βλέννα πάντα βλέπω το βρακί υγρό και αν επιμείνω στο σκούπισμα ίσως εμφανιστεί και η βλέννα και βλέπω ότι είναι γαλακτερό αλλιώς σαν σα είναι διάφανα επειδή απλά μου βρέχουν το εσώρουχο και δεν έχουν κατέβει κανονικά να φαίνεται και το χρώμα.... Συγνώμη αν σας αηδιάζω πρωί πρωί αλλά ΟΧΙ ΠΑΛΙ ΑΓΧΟΣ κάναμε τεστ!!!!!! 

  • Μου αρέσει 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ δεν μπορώ να ηρεμήσω βρε κορίτσια... βρίσκω βρεγμένο το εσώρουχο ακριβώς στο κέντρο. Εκεί δηλαδή που είναι ο κόλπος . Να ειμαι τόσο παρανοϊκή; αν ήταν ούρα πχ δεν θα ήταν πιο πάνω; αν ήταν ιδρώτας δεν θα ήταν σε όλο το εσώρουχο; βρίσκω πολλές φορές βρεγμένο και όλο το εσώρουχο δεν λέω. Αλλά χθες και σήμερα Έχω βρει και υγρό μόνο στο κέντρο... 

Καλημέραααα ηρεμίαααα απλά σου έχει γίνει έμμονη ιδέα επειδή σου είπε ο γιατρός ότι μπορεί να είναι λάθος το τεστ....Αν δεν στο έλεγε θα ήσουν μια χαρά δεν θα σε προβλημάτιζαν τα υγρά όλα καλά είναι αν ήταν νερά θα είχες και άλλα συμπτώματα μετά από 2-3 μέρες και εγώ πάλι μούσκεμα είμαι δεν ανησυχώ που έχω κάνει και άμνιο και γενικά δεν είμαι πολύ ψύχραιμη....


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Evangeliaa συμφωνώ τόσο πολύ.... Αυτό το ότι για κάποιες μπορεί να είναι η τελευταία μας εγκυμοσυνη ήθελα να το γράψω τόσο καιρό αλλά κάπου κολλαγα.... Γιατί τόσο άγχος; Ειδικά οταν οι γιατροί λένε όλα καλά ας τους εμπιστευτούμε δεν παίζει να ρισκάρουν τη φήμη τους και να.μας αφήσουν να φύγουμε έτσι.... Αν μας πούνε τώρα δεν είμαι σίγουρος ή όλα σκατα εεε ναι εκεί επιβάλεται και το άγχος... Αλλά με ρεγουλο!!!


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, winspert είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου... Κ εγω βρισκω τετοια υγρα. Ειναι κολπικα... Εχω κ μαλιστα αρκετά... Μην ανησυχείς σε παρακαλω... Αφου τα υγρα αυξάνονται στην εγκυμοσύνη κ το ξερεις... Χαλαρωσε σε παρακαλώ... Κ στο λεω ργω που ειμαι στην τσιτα... Χαχαχα.... Οχι ενταξει καλα ειμαι... Θα μπορουσα κ χειρότερα.... Φιλακια κοριτσακι μου κ μην ανησυχείς... 

Εσένα είναι διάφανη; τα βρίσκεις στο κέντρο του εσωρουχου;

Just now, Jennak83 είπε:

Τα υγρα ειναι πολυ φυσιολογικα σε αυτη τη φαση και θα αυξανονται, η αδερφη μου μου ελεγε οτι σαν να κατουριοταν ενιωθε! Η συνθεση τους πως ειναι; ειναι νερουλα λιγο πιο πηχτα; μπορει να ειναι τσισα, αφου χθες δε τα ελεγξες παιδι μου τι αγχωνεσαι; κ εγω εχω υγρα, σε λευκο βρακι σαν να ειναι κιτρινα ή καμια φορα λευκα ομως οχι νερουλα.

Εμένα είναι σαν νερό... Δεν είναι λευκά πάντως. Και τα βρίσκω στο κέντρο του εσωρουχου μου.

Just now, minxri είπε:

Καλημέραααα ηρεμίαααα απλά σου έχει γίνει έμμονη ιδέα επειδή σου είπε ο γιατρός ότι μπορεί να είναι λάθος το τεστ....Αν δεν στο έλεγε θα ήσουν μια χαρά δεν θα σε προβλημάτιζαν τα υγρά όλα καλά είναι αν ήταν νερά θα είχες και άλλα συμπτώματα μετά από 2-3 μέρες και εγώ πάλι μούσκεμα είμαι δεν ανησυχώ που έχω κάνει και άμνιο και γενικά δεν είμαι πολύ ψύχραιμη....

Ναι μπορεί να φταίει αυτό. Ήμουν πιο ήρεμη χθες αν και 2 φορές χθες τα βρήκα στο κέντρο τα υγρά. Αλλά σήμερα πάλι. Και μάλιστα άλλαξα εσώρουχο και μέσα σε λίγη ωρα πάλι.... Εσύ έχεις εντοπίσει που τα βρίσκεις;

Μίλησα με τον γιατρό μου και μου είπε να παω από εκει το απόγευμα να με δει και ότι αν καταφέρει (που δεν θα καταφέρει) θα βρει ένα εξειδικευμένο τεστ..


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Εσένα είναι διάφανη; τα βρίσκεις στο κέντρο του εσωρουχου;

Εμένα είναι σαν νερό... Δεν είναι λευκά πάντως. Και τα βρίσκω στο κέντρο του εσωρουχου μου.

Ναι μπορεί να φταίει αυτό. Ήμουν πιο ήρεμη χθες αν και 2 φορές χθες τα βρήκα στο κέντρο τα υγρά. Αλλά σήμερα πάλι. Και μάλιστα άλλαξα εσώρουχο και μέσα σε λίγη ωρα πάλι.... Εσύ έχεις εντοπίσει που τα βρίσκεις;

Μίλησα με τον γιατρό μου και μου είπε να παω από εκει το απόγευμα να με δει και ότι αν καταφέρει (που δεν θα καταφέρει) θα βρει ένα εξειδικευμένο τεστ..

Και μένα τις πιο πολλές φορές στο κέντρο τα βρίσκω άμα τα πιάσεις θα καταλάβεις από τη υφή αν είναι πιο παχύρευστα αν είναι άοσμα κλπ κλπ πήγαινε κάνε έναν υπέρηχο να σου μετρήσει τα νερά  και αν πάλι δεν ηρεμήσεις πήγαινε κάνε ένα τεστ υψηλής ρήξης έτσι λέγεται αυτό που έκανα και εγώ και αν πάλι δεν ηρεμήσεις αγόρασε και καμία 20αρια για το σπίτι(αχαχαχαχα κλαίωωω) sorry αλλά είμαι σίγουρη ότι δεν είναι τπτ


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Εσένα είναι διάφανη; τα βρίσκεις στο κέντρο του εσωρουχου;

Εμένα είναι σαν νερό... Δεν είναι λευκά πάντως. Και τα βρίσκω στο κέντρο του εσωρουχου μου.

Κορίτσι μου νομίζω ότι όσα πέρασες τελευταία σου έχουν δημιουργήσει μεγάλο άγχους! Αρχικά όσον αφορά την ερώτηση σου κι εμένα είναι ακριβώς έτσι πάντα, δηλαδή στο κέντρο, στην είσοδο του κόλπου, και συνήθως δεν έχει βλεννα, είναι απλά σαν ένας μεγάλος κύκλος που βραχηκε. Και δεν είναι τυχαίο γεγονός! Το έχω κάθε μέρα, εδώ κι ένα μήνα. Στη Β επίπεδου που το είπα στο γιατρό μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικό και ότι αχ χάνουμε αμνιακό δε θα αργήσουν τα συμπτώματα γιατί θα ετοιμαστεί το σώμα για τοκετό. 

Εφόσον έκανες και το τεστ του μαιευτηρίου, ηρέμησε βρε αγάπη και απόλαυσε το! Κάνε όμορφες σκέψεις, σχέδια, ψώνια, εικόνες, για το πώς θα είναι η ζωή με το νέο μέλος! Ο καιρός περνάει γρήγορα και μετά θα μας λείψουν οι κοιλιτσες και οι γκρίνιες μας! Η εγκυμοσύνη είναι μαγικό ταξίδι όχι μόνο επειδή θα φέρουμε το θαυματακι μας στον κόσμο, αλλά και για όλη την πορεία του, τα σκαμπανεβάσματα του, όλα! Άλλωστε το είπε κι ο Ελύτης, ότι σημασία έχει το ταξίδι! Βέβαια για όλες εμάς που περιμένουμε τα ανθρωπάκια μας σαφώς έχει και ο προορισμός!!!❤❤

Just now, Evangeliaa είπε:

Καλημερα μανουλες!!!

Σας διαβαζω αλλα δεν προλαβαινω να σας γραψω...ειμαι μια χαρα κι ετοιμαζομαι για ταξιδάκι Μαλτα! Πηγα στο γιατρο με το μωρο αγκαλια (ειπα να μη βγαζω κατοτσι για λιγο, ηθελε να δει τις αναλυσεις που ειχα κανει) και μου τα χωσε λεγοντας οτι θα χαλαρώσει ο τραχηλος και θα τρεχουμε....με τρομαξε η αληθεια ειναι αλλα μπορω να κανω κι αλλιως? Και το μωρο ειναι ενα θηριο...

Κατα τ' αλλα κι εγω τα γνωστα....βαραινω και με δυσκολευει ο υπνος, υγρα που αναφεραται μπολικα αλλα κολπικα, ακράτεια με κάθε φταρνισμα, βηχακι κτλ μου φευγουν της γιαγιουλας...τη μπεμπουλα τη νιωθω αρκετα μπορω να πω αααα και οταν κουραζομαι νιωθω ενα βαρος κατω χαμηλα...αυτα τα ολιγα!

Βλέπω πως ολες παμε καλα...αψογα θα ελεγα, οποτε ας χαλαρωσουμε κι ας απολαυσουμε την εγκυμοσυνη μας. Οπως λεει και η φιλη μας η @Giotitsa νομιζω, ο Θεος ξερει μονο τι θα γινει, ουτε καν οι γιατροι, και το αγχος τιποτα καλο δεν θα φερει. Για καποιες ισως ειναι η τελευταια μας εγκυμοσυνη! Χαιδεψτε την κοιλιτσα, πειτε της ενα τραγουδακι...ειναι ολα καλα. Ειμαστε πια στον 6ο. Θα γεννησουμε και θα λεμε πώς περασρ ο καιρος...τουλαχιστον ας μεινει γλυκια η αναμνηση!

Καλη  ^μέρα σε ολες!!!

 

Αχ Ευαγγελία μου είπε τη μαγική λέξη, ταξίδι!!! Μπράβο, να περάσετε υπέροχα! Και η Μάλτα μας άρεσε! Όμορφο νησί, είχαμε πάει πέρσι το Μάιο. Το μόνο που μου έχει λείψει στην εγκυμοσύνη είναι τα ταξίδια!!! Είμαστε ταξιδιαρες ψυχές και η μεγάλη παραμονή στη χώρα με έχει φρικάρει, χαχαχα! Πότε με το καλό πάτε;

Κορίτσια οι υπόλοιπες θα πάτε διακοπουλες; Εμείς κλείσαμε για βδομάδα μέσα Ιουλίου!

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Και μένα τις πιο πολλές φορές στο κέντρο τα βρίσκω άμα τα πιάσεις θα καταλάβεις από τη υφή αν είναι πιο παχύρευστα αν είναι άοσμα κλπ κλπ πήγαινε κάνε έναν υπέρηχο να σου μετρήσει τα νερά  και αν πάλι δεν ηρεμήσεις πήγαινε κάνε ένα τεστ υψηλής ρήξης έτσι λέγεται αυτό που έκανα και εγώ και αν πάλι δεν ηρεμήσεις αγόρασε και καμία 20αρια για το σπίτι(αχαχαχαχα κλαίωωω) sorry αλλά είμαι σίγουρη ότι δεν είναι τπτ

Εσένα είναι παχυρευστα; εμένα δεν είναι σίγουρα . Είναι σαν νερό.. (δεν με έχεις ικανή να πάρω καμία 20αρια;;;;;;; αχαχαχ)

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσι μου νομίζω ότι όσα πέρασες τελευταία σου έχουν δημιουργήσει μεγάλο άγχους! Αρχικά όσον αφορά την ερώτηση σου κι εμένα είναι ακριβώς έτσι πάντα, δηλαδή στο κέντρο, στην είσοδο του κόλπου, και συνήθως δεν έχει βλεννα, είναι απλά σαν ένας μεγάλος κύκλος που βραχηκε. Και δεν είναι τυχαίο γεγονός! Το έχω κάθε μέρα, εδώ κι ένα μήνα. Στη Β επίπεδου που το είπα στο γιατρό μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικό και ότι αχ χάνουμε αμνιακό δε θα αργήσουν τα συμπτώματα γιατί θα ετοιμαστεί το σώμα για τοκετό. 

Εφόσον έκανες και το τεστ του μαιευτηρίου, ηρέμησε βρε αγάπη και απόλαυσε το! Κάνε όμορφες σκέψεις, σχέδια, ψώνια, εικόνες, για το πώς θα είναι η ζωή με το νέο μέλος! Ο καιρός περνάει γρήγορα και μετά θα μας λείψουν οι κοιλιτσες και οι γκρίνιες μας! Η εγκυμοσύνη είναι μαγικό ταξίδι όχι μόνο επειδή θα φέρουμε το θαυματακι μας στον κόσμο, αλλά και για όλη την πορεία του, τα σκαμπανεβάσματα του, όλα! Άλλωστε το είπε κι ο Ελύτης, ότι σημασία έχει το ταξίδι! Βέβαια για όλες εμάς που περιμένουμε τα ανθρωπάκια μας σαφώς έχει και ο προορισμός!!!❤❤

Αχ Ευαγγελία μου είπε τη μαγική λέξη, ταξίδι!!! Μπράβο, να περάσετε υπέροχα! Και η Μάλτα μας άρεσε! Όμορφο νησί, είχαμε πάει πέρσι το Μάιο. Το μόνο που μου έχει λείψει στην εγκυμοσύνη είναι τα ταξίδια!!! Είμαστε ταξιδιαρες ψυχές και η μεγάλη παραμονή στη χώρα με έχει φρικάρει, χαχαχα! Πότε με το καλό πάτε;

Κορίτσια οι υπόλοιπες θα πάτε διακοπουλες; Εμείς κλείσαμε για βδομάδα μέσα Ιουλίου!

Σ'ευχαριστώ Γωγω μου. Σε ηρέμησες λίγο που λες ότι τα βρίσκεις πάντα εκεί τα υγρά . Βλενα δεν έχω δει ποτέ. Είναι τελείως νερό. Στον γιο μου είχα παααρα μα πάρα πολύ υγρά αλλά ήταν πάντα λευκά παχυρευστα.. καμια σχέση με εδώ.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Εσένα είναι παχυρευστα; εμένα δεν είναι σίγουρα . Είναι σαν νερό.. (δεν με έχεις ικανή να πάρω καμία 20αρια;;;;;;; αχαχαχ)

Αχαχαχαχαχαχαχα ναι ρε αγάπη μου τις περισσότερες φορές είναι τελείως υγρά νερό γι’αυτό είχα ανησυχήσει και εγώ αλλά τελικά δεν είναι ακόμα τα έχω τώρα που μηλάμε είμαι μούσκεμα...Απλά έχουμε τα υγρά μας φεύγουν και τα κάτουρα και γίνεται πλημμύρα 


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, minxri είπε:

Αχαχαχαχαχαχαχα ναι ρε αγάπη μου τις περισσότερες φορές είναι τελείως υγρά νερό γι’αυτό είχα ανησυχήσει και εγώ αλλά τελικά δεν είναι ακόμα τα έχω τώρα που μηλάμε είμαι μούσκεμα...Απλά έχουμε τα υγρά μας φεύγουν και τα κάτουρα και γίνεται πλημμύρα 

Απλα σκέφτηκα πως άμα ήταν τσισα θα ήταν πάνω πάνω . Θα έφευγαν από την κύστη δηλαδή . Εδώ μοιάζει σα να φεύγουν από τον κόλπο υγρά . Και επειδή είναι νερό γι αυτό τρομάζω...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Εσένα είναι διάφανη; τα βρίσκεις στο κέντρο του εσωρουχου;

Εγω φοραω απο την αρχη σερβιετακια βαμβακερα χωρις αρωμα αλλα ναι, ειναι στο κέντρο κ καποιες φορες κ περισσότερο... Κ καποιες φορες που δεν φοραω σερβιετακι βλεπω στο εσωρουχο οτι εναι σταμπα νερουλη κ αλλες φορές πιο γαλακτερα... Μη φοβάσαι. Εγω που ειπα στο γιατρο μου οτι εχω υγρα ουτε που το κοιταξε... Μου λεει ειναι φυσιολογικό... Φιλαααακιααααα.... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Απλα σκέφτηκα πως άμα ήταν τσισα θα ήταν πάνω πάνω . Θα έφευγαν από την κύστη δηλαδή . Εδώ μοιάζει σα να φεύγουν από τον κόλπο υγρά . Και επειδή είναι νερό γι αυτό τρομάζω...

Μην φοβάσαι καθόλου όλα είναι οκ θα το δεις στον υπέρηχο σίγουρα


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Συγνώμη αλλά με χαζεψατε. Πως καταλαβαίνετε ότι τα τσισα θα πρέπε να ναι πιο πάνω στο βρακι; όλα απτην ίδια τρύπα δε βγαίνουν; 

Εννοώ ότι στα τσισα δε φεύγουν από τον κόλπο 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...