Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Mamacita Alina said:

Εν τω μεταξύ έχω ξεφύγει ε; Που είσαι @Clue; Σήμερα έφαγα ψωμί με Μερέντα ρεεε.... Έλα να με βρίσεις να σταματήσω... το ζάχαρο πήγε 91... αυτά βλέπω και τώρα χαλβαδιαζω πατατακια....Δεν μπορώ χαχχαχα ....

Τι να σε σταματήσω που δεν έχω εγώ σταματημό τις τελευταίες μέρες... Για μεσημέρι έφαγα πατατοσαλάτα, παπουτσάκια, μπουγάτσα και λίγο προφιτερόλ. Το βράδυ θα πάω σινεμά και το έκλημα είναι προμελετημένο. Θα πάρω και νάτσος και ποπ κορν και γρανίτα φράουλα! Κάνω επανάσταση! Μπούχτισα! 

Just now, minxri said:

Εγώ μόνο με καυτό νερό κάνω μπάνιο χειμώνα καλοκαίρι αυτό με ξεκουράζει και με χαλαρώνει το κρύο νερό δεν το θέλω καθόλου μόνο να το πιω το καλοκαίρι βγαίνω από το μπάνιο και είμαι κατακόκκινη Αχαχαχαχα μαζόχα παιδάκι μου τι περιμένεις?

Και τώρα ζεσταίνομαι αχαχαχα

Κι εγώ σχεδόν πάντα με καυτό κάνω χειμώνα και καλοκαίρι. Τώρα το έχω ρίξει λίγο για να μην κάψω το μωρό!χεχε

  • Χαχα 6

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Clue είπε:

Τι να σε σταματήσω που δεν έχω εγώ σταματημό τις τελευταίες μέρες... Για μεσημέρι έφαγα πατατοσαλάτα, παπουτσάκια, μπουγάτσα και λίγο προφιτερόλ. Το βράδυ θα πάω σινεμά και το έκλημα είναι προμελετημένο. Θα πάρω και νάτσος και ποπ κορν και γρανίτα φράουλα! Κάνω επανάσταση! Μπούχτισα! 

Κι εγώ σχεδόν πάντα με καυτό κάνω χειμώνα και καλοκαίρι. Τώρα το έχω ρίξει λίγο για να μην κάψω το μωρό!χεχε

Εντάξει με ξεπέρασες χαχαχαχα

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Βρε κόρες πως έγινε αυτό με το σάκχαρο σας;; φτου φτου φάτε κορίτσια φάτε!!

Μα έλα ντε... Έχε γούστο να τα έπαιξε το μηχανάκι μου... Η Κλου τουλάχιστον έχει κάνει καμπύλη και ήταν καλή εγώ ακόμη χαχαχα....

Μόλις με ρώτησε η κακούργα η Γιώτα σε πμ αν τρώω πίτουρο με το ζάχαρο και επειδή με έπιασε λιγούρα ζαχαρενιες που είστε;;;; Το έχετε ρισκάρει να φάτε πιτογυρο; Και αν ναι σας ανέβασε; 

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Μα έλα ντε... Έχε γούστο να τα έπαιξε το μηχανάκι μου... Η Κλου τουλάχιστον έχει κάνει καμπύλη και ήταν καλή εγώ ακόμη χαχαχα....

Μόλις με ρώτησε η κακούργα η Γιώτα σε πμ αν τρώω πίτουρο με το ζάχαρο και επειδή με έπιασε λιγούρα ζαχαρενιες που είστε;;;; Το έχετε ρισκάρει να φάτε πιτογυρο; Και αν ναι σας ανέβασε; 

Για πιτογυρο δεν ξερω αλλα πιτσα που φτιαξαμε σπιτι με το ψωμακι του πιτογυρου, κετσαπ κ τυρι εμενα ανεβηκε αρκετα... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, winspert είπε:

Για πιτογυρο δεν ξερω αλλα πιτσα που φτιαξαμε σπιτι με το ψωμακι του πιτογυρου, κετσαπ κ τυρι εμενα ανεβηκε αρκετα... 

Ουψ.... Μάλλον δε θα το ρισκάρω

Just now, Giotitsa είπε:

Χαχχαχαχαζχαχαχαχχαχαα @Mamacita Alina και @winspert τις 28 Εχω καμπύλη καλέ θέλω να δω τι θα μπορω να τρώω χαχαχαχχαχα

Κάτσε πρώτα να έχεις ζάχαρο και μετά αγχώνεσαι μωρή τρελογκο... Θα ξεπεράσεις τη Φαρμακοτριφτενα στο τέλος χιχιχι

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Χαχχαχαχαζχαχαχαχχαχαα @Mamacita Alina και @winspert τις 28 Εχω καμπύλη καλέ θέλω να δω τι θα μπορω να τρώω χαχαχαχχαχα

Εγω δεν θα κανω τωρα καμπυλη γιατι ο γιατρος μου ειπε οτι αφου τσιμπιεμαι καθε μερα δεν χρειάζεται... Κ δεν ξερω γενικα αν θα κανω. Αυτο που εχω δει ειναι οτι το ζαχαρο μου ανεβαίνει με μακαρονια κ μαλιστα ολικης κ με πατάτες... Με τα μακαρόνια παει στην ωρα περίπου 140 ενω με τις πατάτες 160...Οποτε κομμενα... Με μοσχαρακι κ φασολακια σημερα στην ωρα ειχα 87...Κ όποτε βλεπω οτι δεν εχει ανεβει πολυ με το φαγητό χτυοαω κ ενα παγωτο μετα.... Α μα πια.... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Ουψ.... Μάλλον δε θα το ρισκάρω

Κάτσε πρώτα να έχεις ζάχαρο και μετά αγχώνεσαι μωρή τρελογκο... Θα ξεπεράσεις τη Φαρμακοτριφτενα στο τέλος χιχιχι

Ε δεν αγχωνομαι προετοιμαζομαι αχαχαχαχαχα

Just now, winspert είπε:

Εγω δεν θα κανω τωρα καμπυλη γιατι ο γιατρος μου ειπε οτι αφου τσιμπιεμαι καθε μερα δεν χρειάζεται... Κ δεν ξερω γενικα αν θα κανω. Αυτο που εχω δει ειναι οτι το ζαχαρο μου ανεβαίνει με μακαρονια κ μαλιστα ολικης κ με πατάτες... Με τα μακαρόνια παει στην ωρα περίπου 140 ενω με τις πατάτες 160...Οποτε κομμενα... Με μοσχαρακι κ φασολακια σημερα στην ωρα ειχα 87...Κ όποτε βλεπω οτι δεν εχει ανεβει πολυ με το φαγητό χτυοαω κ ενα παγωτο μετα.... Α μα πια.... 

Ριξτο εξω ρε αδερφέ αμάν πια 

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Εγω δεν θα κανω τωρα καμπυλη γιατι ο γιατρος μου ειπε οτι αφου τσιμπιεμαι καθε μερα δεν χρειάζεται... Κ δεν ξερω γενικα αν θα κανω. Αυτο που εχω δει ειναι οτι το ζαχαρο μου ανεβαίνει με μακαρονια κ μαλιστα ολικης κ με πατάτες... Με τα μακαρόνια παει στην ωρα περίπου 140 ενω με τις πατάτες 160...Οποτε κομμενα... Με μοσχαρακι κ φασολακια σημερα στην ωρα ειχα 87...Κ όποτε βλεπω οτι δεν εχει ανεβει πολυ με το φαγητό χτυοαω κ ενα παγωτο μετα.... Α μα πια.... 

Εμένα με το ρύζι.... Μακαρόνια δεν απ' την αρχή ούτε οι πατάτες.... Αλλά δύο κουταλιές ρύζι είναι σαν να έφαγα σοκολάτα μιλάμε


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mamacita Alina είπε:

Εμένα με το ρύζι.... Μακαρόνια δεν απ' την αρχή ούτε οι πατάτες.... Αλλά δύο κουταλιές ρύζι είναι σαν να έφαγα σοκολάτα μιλάμε

Εμενα το κιτρινο δεν μου το ανεβαζει... Φυσιολογικα... Το άσπρο περισσότερο... Ο ενδοκρινολόγος μου ειπε οτι τα πράγματα ειναι πιο αυστηρα τωρα κ πως στη μια ωρα θέλουμε μέχρι 120 κ οχι 140 που ηταν... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια εγω θα ξανακανω ερώτηση... Καταλαβαινετε τα μωρα σας καθε μερα όλη μέρα το ιδιο; Θα πρεπει απο τωρα να τα καταλαβαινουμε να κουνιουνται συγκεκριμένες φορες μεσα στη μερα; Για παράδειγμα προχθες κλωτσαγε πολυ. Εχθες νομιζω κάτι καταλαβα το πρωι αλλα μετα τίποτα ιδιαίτερο... Κ σημερα λιγο το πρωι, σαν να γυρισε αλλα λιγα πράγματα... Αισθάνομαι μια μικρή κινηση αλλα απαλη, οχι κλωτσιες οπως τις αλλες μερες... Έμεινα ξυπνια τα ξημερώματα απο τις 4μιση μέχρι τις 6μιση απο το αγχος μου... 

Και γω το ιδιο παθαινω, μια που θα τον ακουω πιο εντονα, πιο συχνα κ με πιο εντονες κλωτσιες κ τωρα τελευταια ειναι πιο ηρεμος, με πιο ηπιες κινησεις αφου ξαπλωνω κ κρεβατι να τον ακουσω κ μπορει τιποτα να μην καταλαβω εκτος αν βαλω τα χερια μου στην κοιλια κ νιωσω κατι ετσι πιο ηπιο..κ ειχα κ γω ανησυχησει, λεω τωρα που μεγαλωνει δε θα επρεπε να ειναι ακομα πιο εντονες κ δυνατες οι κινησεις;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω, νιώθω το εσώρουχο μου ελαφρώς (πολύ ελαφρώς) νωπό , όχι υγρό. Δεν θέλω να με πιάνει παράκρουση ότι μπορεί να είναι αμνιακό. Μήπως είναι ιδρώτας;; εσάς είναι στεγνά, όπως τα παίρνετε από το συρτάρι και τα πρωτοβαζετε;;

Μην ανησυχείς κι εμένα ειδικά τώρα που έχει ζεστή έτσι είναι από τον ιδρώτα.

Όσο για το αμνιακό, μου έχει πει η μητέρα μου ότι σε μία από τις αδερφές μου δεν της έσπασαν αμέσως τα νερά (ήταν στον 9ο μήνα) καταλάβαινε κάτι σαν να τρέχει λίγο λίγο από κάτω.

Τώρα είδα ότι πήγες νοσοκομείο για να κάνεις τεστ. Ε, τώρα μην ανησυχείς καθόλου. Και ο γιατρός σου λέει να το παρακολουθείς για να είναι καλυμμένος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!!!

Σας διαβαζω αλλα δεν προλαβαινω να σας γραψω...ειμαι μια χαρα κι ετοιμαζομαι για ταξιδάκι Μαλτα! Πηγα στο γιατρο με το μωρο αγκαλια (ειπα να μη βγαζω κατοτσι για λιγο, ηθελε να δει τις αναλυσεις που ειχα κανει) και μου τα χωσε λεγοντας οτι θα χαλαρώσει ο τραχηλος και θα τρεχουμε....με τρομαξε η αληθεια ειναι αλλα μπορω να κανω κι αλλιως? Και το μωρο ειναι ενα θηριο...

Κατα τ' αλλα κι εγω τα γνωστα....βαραινω και με δυσκολευει ο υπνος, υγρα που αναφεραται μπολικα αλλα κολπικα, ακράτεια με κάθε φταρνισμα, βηχακι κτλ μου φευγουν της γιαγιουλας...τη μπεμπουλα τη νιωθω αρκετα μπορω να πω αααα και οταν κουραζομαι νιωθω ενα βαρος κατω χαμηλα...αυτα τα ολιγα!

Βλέπω πως ολες παμε καλα...αψογα θα ελεγα, οποτε ας χαλαρωσουμε κι ας απολαυσουμε την εγκυμοσυνη μας. Οπως λεει και η φιλη μας η @Giotitsa νομιζω, ο Θεος ξερει μονο τι θα γινει, ουτε καν οι γιατροι, και το αγχος τιποτα καλο δεν θα φερει. Για καποιες ισως ειναι η τελευταια μας εγκυμοσυνη! Χαιδεψτε την κοιλιτσα, πειτε της ενα τραγουδακι...ειναι ολα καλα. Ειμαστε πια στον 6ο. Θα γεννησουμε και θα λεμε πώς περασρ ο καιρος...τουλαχιστον ας μεινει γλυκια η αναμνηση!

Καλη  ^μέρα σε ολες!!!

 

  • Μου αρέσει 7

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ δεν μπορώ να ηρεμήσω βρε κορίτσια... βρίσκω βρεγμένο το εσώρουχο ακριβώς στο κέντρο. Εκεί δηλαδή που είναι ο κόλπος . Να ειμαι τόσο παρανοϊκή; αν ήταν ούρα πχ δεν θα ήταν πιο πάνω; αν ήταν ιδρώτας δεν θα ήταν σε όλο το εσώρουχο; βρίσκω πολλές φορές βρεγμένο και όλο το εσώρουχο δεν λέω. Αλλά χθες και σήμερα Έχω βρει και υγρό μόνο στο κέντρο... 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...