Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, minxri είπε:

Κοίτα στην κουμπάρα μου της κάνανε λάθος διάγνωση στην αυχενική νομίζω είχε το μωράκι της δισχιδης ράχη και δεν της το είχανε δει και το είδε στη Β άλλος γιατρός και της το πήρανε αναγκαστικά το μωράκι 5,5 μηνών με καισαρική....Και το άλλο είναι σε γέννα 

Ναι αυτό στη γέννα καλύτερα μη μου το πεις... αχαχαχ Παναγίτσα μου !!

  • Χαχα 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Farmakotriftena είπε:

Ναι αυτό στη γέννα καλύτερα μη μου το πεις... αχαχαχ Παναγίτσα μου !!

Πρόσεξε καημένη μου σε περιμένω στη γωνία να αγχωθείς στο λέω

  • Χαχα 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

@Farmakotriftena @Mamacita Alina  Αχαχα δεν λέω τπτ άλλο τέρμα έκανα ένα μπανάκι καυτό τώρα και ηρέμησα όλα καλά πάνε

Καυτό; Στο καρακατακαλοκαιρο; Που έχω πάρει αγκαλιά το κλιματιστικό; Πως τα λες έτσι απότομα άκαρδο πλάσμα; 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Μαρεσει που δε θα τα έλεγες βρε κορίτσι... Και που πας και τα λες; Στη @Farmakotriftena που αφορμή ψάχνει να σκεφτεί ότι κάτι δεν το είδαν ή της το είπαν για καλό και είναι κακό.... 

ΠΑΝΤΟΥ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.... αν αγχωθείτε πάλι σας έφαγα.... Ειδικά εσύ κυρια@Farmakotriftena στη γωνία σε περιμένω.... εμένα τον δικό ΜΟΥ γιατρο μια κοπέλα μπροστα στα μούτρα μου μού έλεγε ότι είναι μητροφονιας γιατί πετάει τις μήτρες απ' το πουθενά (και δεν ήταν η μόνη απλά εκείνη ήταν η πιο θερμή) εεε εγώ παρά την επιπλοκή που πέρασα που αν τη πέταγε όντως θα ηρεμούσε κι αυτός κι εγώ τότε θα ξεπερνούσα τον κίνδυνο προσπάθησε την έσωσε και πάω για δεύτερο.... Όλοι οι γιατροί κάνουν λάθη, το θέμα είναι να μη σου τύχει....το ότι βρέθηκαν 2-3 γιατροί σε ένα μαιευτηριο να κάνουν λάθη δυστυχώς έχει να κάνει μόνο με τη περίπτωση. Ούτε με τον γιατρό που μπορεί να είναι εξπερ σε άλλα περιστατικά ούτε με το εκάστοτε μαιευτήριο που μπορεί οι υπόλοιποι να είναι γιατραρες... Τις προαλλες ακουσα κι εγώ από γιατρό πολύ καλό ατύχημα στη γέννα... Όλα ευτυχώς εν τέλει καλά αλλά και πάλι έγινε.... Δυστυχώς ή ευτυχώς είναι άνθρωποι και αυτοί και κάνουν λάθη. Ο σωτήρας μου εμένα μπορεί να είναι της άλλης ο δαίμονας... Οπότε καλό είναι να μην αναφέρουμε κακά συμβάντα που συναιβησαν γιατί πρώτον αγχωνόμαστε μήπως τα ζήσουμε κι εμείς και δεύτερον συγκρίνουμε τις καταστάσεις ενώ άλλος ο οργανισμός της μίας άλλος της άλλης.... Όλες έχουμε ακούσει πολλά. Έχουμε και στην ομάδα τραγικά λάθη γιατρών δυστυχώς. Ένα από αυτά το έζησε η Γιώτα.... Προχωράμε όμως με αισιοδοξία και πίστη ότι στη περίπτωση μας δε θα τύχει..αν μας βρωμάει κάτι το ψάχνουμε και με άλλους επιστήμονες να διασταυρώνουμε γνώμες και αν μας χαλάσει κάτι τόσο αλλάζουμε γιατρό.... Έτσι εξασφαλίζουμε το δυνατόν καλύτερο για εμάς και για το μωράκι μας...από εκεί και πέρα πολλά συμβαίνουν οπότε ας τα αφήσουμε πίσω γιατί μόνο κακό μπορεί να μας προκαλέσει η αναφορά τους. Καλή ώρα δε μπορώ να μπω φβ πλέον και να μη δω για sids, επιπλοκές, για ενδομήτριο θάνατο, για αποβολες το ένα το άλλο.. τι κερδίζω; Άγχος.... Σε τι με επωφελεί; Σε τίποτα μιας που όσα καλά ή κακά και αν δω το τι έχει τι γραμμένο το δικό μου δεν μπορώ να το γνωρίζω.... Ελπίζω όμως και είμαι αισιόδοξη ότι όλα θα πάνε καλά γιατί άλλωστε να μη πάνε; Όλες οι ενδείξεις ως τώρα είναι καλές για όλες μας. Οπότε σηκωθείτε από το κινητό άρπαξε τα κουλι των δικών σας να ξεκολθτο.μυαλο απ' τα άγχη και ελάτε μετά να μιλησουμε για βαλίτσα μαιευτηρίου.... αιντεεεες Αυτά τα λίγα πάλι....

Εγώ τότε τα μικρά δεν τα άντεχα χαχαχαχ ή μωρά ήθελα ή ηλικία δημοτικού... Αλλά ούτε αυτό έπιασα... Πέρασα σε σχολή που δε μου άρεσε οπότε ασχολήθηκα με τον τομέα νύχια μαλλιά μακιγιάζ...

Σωστά μιλάς @Mamacita Alina Εγώ δυστυχώς είδες δεν μπόρεσα να τα ξεπεράσω στο 100% όλα όσα έχουν γίνει. Ίσως επειδή είναι το 3ο παιδί ίσως επειδή έφτασα σε αυτές τις βδομάδες τώρα και τρέμω στην ιδέα μη πάει κάτι στραβά... Και μόνο με ένα θαύμα θα παραμείνω ήρεμη μέχρι τέλους το ξέρεις κατά βάθος χαχα. Αλλά δεν είμαι έτσι αλήθεια!! Τρανή αποδειξη είναι Αν μπεις στις μανούλες Μάιου 2018 ήμουν τελείως χαλαρή αλήθεια αχαχαχα για τσεκ για τσεκ , μόνο κάτι πρόωρες συσπάσεις με είχαν φοβίσει αλλά κι αυτό πήγα στο doc και αμέσως το ξεπέρασα..


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εν τω μεταξύ έχω ξεφύγει ε; Που είσαι @Clue; Σήμερα έφαγα ψωμί με Μερέντα ρεεε.... Έλα να με βρίσεις να σταματήσω... το ζάχαρο πήγε 91... αυτά βλέπω και τώρα χαλβαδιαζω πατατακια....Δεν μπορώ χαχχαχα ....

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

@Farmakotriftena @Mamacita Alina  Αχαχα δεν λέω τπτ άλλο τέρμα έκανα ένα μπανάκι καυτό τώρα και ηρέμησα όλα καλά πάνε

 Να σου πω πάω κι εγώ να κάνω ένα μπανάκι γιατί για να ειμαι ειλικρινής είμαι ακόμα μέσα στην υπερένταση...

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Σωστά μιλάς @Mamacita Alina Εγώ δυστυχώς είδες δεν μπόρεσα να τα ξεπεράσω στο 100% όλα όσα έχουν γίνει. Ίσως επειδή είναι το 3ο παιδί ίσως επειδή έφτασα σε αυτές τις βδομάδες τώρα και τρέμω στην ιδέα μη πάει κάτι στραβά... Και μόνο με ένα θαύμα θα παραμείνω ήρεμη μέχρι τέλους το ξέρεις κατά βάθος χαχα. Αλλά δεν είμαι έτσι αλήθεια!! Τρανή αποδειξη είναι Αν μπεις στις μανούλες Μάιου 2018 ήμουν τελείως χαλαρή αλήθεια αχαχαχα για τσεκ για τσεκ , μόνο κάτι πρόωρες συσπάσεις με είχαν φοβίσει αλλά κι αυτό πήγα στο doc και αμέσως το ξεπέρασα..

Χαχαχα δε σε πιστεύω άλλη ήταν και της έκλεψες το όνομα χαχαχα. 

Κοριτσααα; Έχω το ελεύθερο να υβρισω την Αγχοτριφτενα αν αγχωθεί πάλι ενώ της λένε όλα καλά; (Βλέπεις σου δίνω το ελεύθερο αν σου τα μασήσουν να αγχωθείς αν ακούσεις όλα καλά και πεις και αααν την έβαψεεεες Χαχαχαχα)

  • Χαχα 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

 Να σου πω πάω κι εγώ να κάνω ένα μπανάκι γιατί για να ειμαι ειλικρινής είμαι ακόμα μέσα στην υπερένταση...

Εσύ πιασε το κούλι του άνδρα σου είπαμε το χρειαζεσαι Ποπο κοιμηθηκα και ξύπνησαν με πονοκέφαλο @marioula1234καλε ακράτεια λέει η γιαγιά μου 75 χρόνων τα κρατάει εγώ μην τόλμησε να βηξω παει αυτό ήτανε ασε που Εχω και το άλλο το βράδυ οταν κατουραω πανε στραβά τα τσισα με αποτέλεσμα να Εχω κατουρησει δύο φορες την πυτζαμα να το έχει πάρει χαμπαρι ο άνδρας μου και να με κοροϊδεύει δεν κάθομαι κάτω Εχω ένα θέμα κατουραω όρθια

  • Χαχα 5

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Καυτό; Στο καρακατακαλοκαιρο; Που έχω πάρει αγκαλιά το κλιματιστικό; Πως τα λες έτσι απότομα άκαρδο πλάσμα; 

Εγώ μόνο με καυτό νερό κάνω μπάνιο χειμώνα καλοκαίρι αυτό με ξεκουράζει και με χαλαρώνει το κρύο νερό δεν το θέλω καθόλου μόνο να το πιω το καλοκαίρι βγαίνω από το μπάνιο και είμαι κατακόκκινη Αχαχαχαχα μαζόχα παιδάκι μου τι περιμένεις?

Και τώρα ζεσταίνομαι αχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Farmakotriftena είπε:

Κι εγώ με καυτό έκανα για να ηρεμήσω και τώρα ζεσταίνομαι (Ενώ είμαι με το a/c) 

Αν κάνω με καυτό βγαινω ιδρωμενη απ' το μπάνιο χαχαχαχα.

Πως την παλεύετεεε

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κι εγώ με καυτό έκανα για να ηρεμήσω και τώρα ζεσταίνομαι (Ενώ είμαι με το a/c) 

Μαρή Μαρή τρελή το παιδι όταν βγει με το καλό θα σου τραβάει τα μαλλιά απο τα νεύρα του είμαι σίγουρη Μαρή μάνα θα σου πει γιατί τετοιοαγχος αχ και βαχ

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως βρε κορίτσια πλάκα έχουμε... Στην αρχή αναρωτιόμαστε για το αν έχουμε συμπτώματα και θέλουμε λίγες αναγούλες, μετά ασχολούμαστε με τα βυζια μας αν πονάνε κτλ, μετά οταν χαλαρωσουμε ασχολούμαστε και λίγο με το κουλι, μετά με τα ..... αν ιδρώνουν  αχαχαχα τι αλλο έμεινε; 

  • Χαχα 6

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Πάντως βρε κορίτσια πλάκα έχουμε... Στην αρχή αναρωτιόμαστε για το αν έχουμε συμπτώματα και θέλουμε λίγες αναγούλες, μετά ασχολούμαστε με τα βυζια μας αν πονάνε κτλ, μετά οταν χαλαρωσουμε ασχολούμαστε και λίγο με το κουλι, μετά με τα ..... αν ιδρώνουν  αχαχαχα τι αλλο έμεινε; 

Κάτι άλλο θα βρείτε εσεις ....ειμαι σίγουρη...αχαχαχαχχα πλάκα κανω φυσικά.

.

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...