Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, minxri είπε:

Εμένα είναι και στα 2 ο γιατρός μ δεν έχω αποφασίσει όμως ακόμα γι’αυτό σε ρώτησα τώρα έμεινες ευχαριστημένη γενικά?

Τις 2 πρώτες εξωσωματικές τις είχα κάνει εκεί με άλλο γιατρό βέβαια και δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη γενικά και από τη συμπεριφορά των μαιών ώρες ώρες ρώταγες 5 πράγματα και σε κοιτάζανε με μισό μάτι με το ζόρι να σου απαντήσουνε τι να πρώτο πω την ημέρα της ωοληψία ξεχάσανε να πάρουνε σπέρμα από τον άντρα μ καλά που τον ρώτησα την ώρα που φεύγαμε και φώναξα την κοπέλα και τον πήρανε μέσα να δώσει άσε για τον γιατρό μην σου πω καλύτερα θα μας μαλώσει και η @Mamacita Alina αχαχαχα

Για το μητέρα έχω ξανακούσει αυτό που λες για το προσωπικό του. Στο Ρεα είναι άψογες οι μαιες σε βοηθούν πολύ και έρχονται κατευθείαν όταν τις καλέσεις. Πολύ καθαρό μαιευτήριο και επίσης όλοι έχουν να πούνε για το φαγητό του (άσχετο αλλά  επειδή κράτησα επαφές με τις κοπέλες που γεννησαμε μαζί , όλες το φαγητό του Ρέα έχουμε να θυμόμαστε)


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Farmakotriftena είπε:

Για το μητέρα έχω ξανακούσει αυτό που λες για το προσωπικό του. Στο Ρεα είναι άψογες οι μαιες σε βοηθούν πολύ και έρχονται κατευθείαν όταν τις καλέσεις. Πολύ καθαρό μαιευτήριο και επίσης όλοι έχουν να πούνε για το φαγητό του (άσχετο αλλά  επειδή κράτησα επαφές με τις κοπέλες που γεννησαμε μαζί , όλες το φαγητό του Ρέα έχουμε να θυμόμαστε)

Επειδη ειχα κανει κ εγω 3 προσπαθειες εξωσωματικης στο ρεα οι μαιες που ειναι στο τμήμα της εξωσωματικης ειναι οι περισσότερες απαραδεκτες οπως κ στη γραμματεία... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Για το μητέρα έχω ξανακούσει αυτό που λες για το προσωπικό του. Στο Ρεα είναι άψογες οι μαιες σε βοηθούν πολύ και έρχονται κατευθείαν όταν τις καλέσεις. Πολύ καθαρό μαιευτήριο και επίσης όλοι έχουν να πούνε για το φαγητό του (άσχετο αλλά  επειδή κράτησα επαφές με τις κοπέλες που γεννησαμε μαζί , όλες το φαγητό του Ρέα έχουμε να θυμόμαστε)

Για το ΡΕΑ σου έλεγα για τις εξωσωματικές τις 2 στο μητέρα έκανα τώρα αυτή που πέτυχε με τον καινούργιο γιατρό και έμεινα ευχαριστημένη αλλά μπορεί να είναι το συγκεκριμένο πόστο έτσι να μην είναι όλο το νοσοκομείο

Just now, winspert είπε:

Επειδη ειχα κανει κ εγω 3 προσπαθειες εξωσωματικης στο ρεα οι μαιες που ειναι στο τμήμα της εξωσωματικης ειναι οι περισσότερες απαραδεκτες οπως κ στη γραμματεία... 

Μπράβο ρε συ συμφωνώ απόλυτα αλλά δεν ήθελα να είμαι απόλυτη και νόμιζα ότι απλά εγώ τα έβλεπα όλα πολύ νευρικά


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αααα... η αλήθεια είναι πως όντως στη γραμματεία δεν είναι και πολυ ευγενικές. Όμως πάνω στα δωμάτια είναι άψογες. Επίσης εγώ είχα και μια περιπέτεια με λάθος μέτρηση τραχήλου με γιατρό εκεί στο Ρέα και από τότε αποφεύγω να κάνω υπέρηχο εκεί.

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Μπράβο ρε συ συμφωνώ απόλυτα αλλά δεν ήθελα να είμαι απόλυτη και νόμιζα ότι απλά εγώ τα έβλεπα όλα πολύ νευρικά

Καθολου νευρικα. Απαραδεκτες στη γραμματεία, με υφος κ ξινες κ εκτός  οτι ειχαν χασει το φακελο μας με ολες τις εξετασεις που ειχαμε παει την πρώτη μερα, επεμεναν να τις κανουμε εκει κ λιγο εκβιαστικα... Κ εκτός  απο μια μαια που κ αυτη ειχε τουπε αλλα παντα με εξυπηρετουσε υπηρχε παντα ενα περιεργο κλιμα... Κ για το γιατρο αστα... Τι να σου λεω.... Βεβαια περσινα ξινα σταφυλια... Τωρα εχουμε τα μωρακια μας στις κοιλιτσες μας!!!!! Οπότε οοοοοολλλλλαααααα καλα....!!!!!!! :wub:


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Farmakotriftena είπε:

Αααα... η αλήθεια είναι πως όντως στη γραμματεία δεν είναι και πολυ ευγενικές. Όμως πάνω στα δωμάτια είναι άψογες. Επίσης εγώ είχα και μια περιπέτεια με λάθος μέτρηση τραχήλου με γιατρό εκεί στο Ρέα και από τότε αποφεύγω να κάνω υπέρηχο εκεί.

Κοίτα γι’αυτό το σκέφτομαι και γω γιατί ξέρω και αλλά 2 περιστατικά πολύ πιο σοβαρά αλλά καλύτερα να μην τα πω.Πάντως μια φίλη που γέννησε πέρσυ εκεί μου είπε και αυτή τα καλύτερα

Just now, winspert είπε:

Καθολου νευρικα. Απαραδεκτες στη γραμματεία, με υφος κ ξινες κ εκτός  οτι ειχαν χασει το φακελο μας με ολες τις εξετασεις που ειχαμε παει την πρώτη μερα, επεμεναν να τις κανουμε εκει κ λιγο εκβιαστικα... Κ εκτός  απο μια μαια που κ αυτη ειχε τουπε αλλα παντα με εξυπηρετουσε υπηρχε παντα ενα περιεργο κλιμα... Κ για το γιατρο αστα... Τι να σου λεω.... Βεβαια περσινα ξινα σταφυλια... Τωρα εχουμε τα μωρακια μας στις κοιλιτσες μας!!!!! Οπότε οοοοοολλλλλαααααα καλα....!!!!!!! :wub:

Ναι ακριβώς αυτό δεν πειράζει όλα για κάποιο λόγο γίνονται...αλλά κάποια πράγματα σου μένουν άσε γιατί τα θυμήθηκα και φούντωσα βαρέσανε οι ορμόνες μου κόκκινο αχαχαχα

  • Χαχα 1

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Καθολου νευρικα. Απαραδεκτες στη γραμματεία, με υφος κ ξινες κ εκτός  οτι ειχαν χασει το φακελο μας με ολες τις εξετασεις που ειχαμε παει την πρώτη μερα, επεμεναν να τις κανουμε εκει κ λιγο εκβιαστικα... Κ εκτός  απο μια μαια που κ αυτη ειχε τουπε αλλα παντα με εξυπηρετουσε υπηρχε παντα ενα περιεργο κλιμα... Κ για το γιατρο αστα... Τι να σου λεω.... Βεβαια περσινα ξινα σταφυλια... Τωρα εχουμε τα μωρακια μας στις κοιλιτσες μας!!!!! Οπότε οοοοοολλλλλαααααα καλα....!!!!!!! :wub:

Αχ γιατί να είναι έτσι οι μαίες; Μπορεί να έχουν κακό εργασιακό περιβάλλον αλλά όλες πια; Ειδικά στις γραμματείες... Δεν έχω πετύχει μαία χωρίς τουπε είτε σε δημόσιο είτε σε ιδιωτικό της περιοχής μου.... Και αγένεια και τουπε συνήθως αλλά άμα λείπει η αγένεια είναι τουπεδιασμενες φουλ και λίγομιλητες.... Φοβάσαι να ρωτήσεις κάτι.... Τι να πω.... Είχα όνειρο ζωής να γίνω μαία... Και λυπάμαι πολύ για αυτό. Δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου να εργάζομαι με εγκυουλες και μωράκια και να είμαι ξυνή αν δεν με έχουν πρώτα προσβαλει οι ασθενείς κλπ... Τι να πειιις.

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , winspert είπε:

Κορίτσια εγω θα ξανακανω ερώτηση... Καταλαβαινετε τα μωρα σας καθε μερα όλη μέρα το ιδιο; Θα πρεπει απο τωρα να τα καταλαβαινουμε να κουνιουνται συγκεκριμένες φορες μεσα στη μερα; Για παράδειγμα προχθες κλωτσαγε πολυ. Εχθες νομιζω κάτι καταλαβα το πρωι αλλα μετα τίποτα ιδιαίτερο... Κ σημερα λιγο το πρωι, σαν να γυρισε αλλα λιγα πράγματα... Αισθάνομαι μια μικρή κινηση αλλα απαλη, οχι κλωτσιες οπως τις αλλες μερες... Έμεινα ξυπνια τα ξημερώματα απο τις 4μιση μέχρι τις 6μιση απο το αγχος μου... 

Αγάπη μου μπορεί απλα να κοιμάται το μωράκι σου το γλυκό τη μέρα κ τη νύχτα που κοιμάσαι εσύ εκείνο να κάνει πάρτι χαχαχ το καλό μου ❤️

Την μπουμπού μ τη νιώθω πάρα πολύ συχνά κ έντονα έχω τραβήξει κ πολύ όμορφα βιντεακια με τις κινήσεις της ❤️

Φαρμακοτριφτενα μ όλα καλά με το υγρό αφού δεν είναι αμνιακό μην αγχώνεσαι κ ηρέμησε επιτέλους δεν θα απολαύσεις καθόλου την εγκυμοσύνη σου με τόσο άγχος... 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Κοίτα γι’αυτό το σκέφτομαι και γω γιατί ξέρω και αλλά 2 περιστατικά πολύ πιο σοβαρά αλλά καλύτερα να μην τα πω.Πάντως μια φίλη που γέννησε πέρσυ εκεί μου είπε και αυτή τα καλύτερα

Ναι ακριβώς αυτό δεν πειράζει όλα για κάποιο λόγο γίνονται...αλλά κάποια πράγματα σου μένουν άσε γιατί τα θυμήθηκα και φούντωσα βαρέσανε οι ορμόνες μου κόκκινο αχαχαχα

Εννοείς από γιατρούς εκεί που τους έκαναν λαθος;; εμένα μου έβγαλε κοντό τράχηλο(2,6 νομιζω) ενώ 4 μέρες πριν ο γιατρος μου , τον είχε βρει πάνω από 4χιλ και τελικά ήταν λάθος... Όμως σκέψου τρομάρα που πήρα....


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όλες βλέπω με ιδρωμενα Βρακια είμαστε χαχαχ

Βρε κορίτσια πείτε μ αλήθεια πλιζ από ακράτεια πως τα πάτε; όταν γελάσω πολύ η βηξω πολύ βρέχω το βρακι μου και το παντελόνι μου μην σας πω... Πφφφ

Ευτυχώς όσες φορές το έπαθα ήμουν σπίτι δλδ να μουν κάπου έξω θα γινόμουν ρεζίλι! 

Τώρα στον 6ο το παθαινω αυτο πιο πριν δεν έφευγε ούτε σταγονα

  • Χαχα 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Farmakotriftena είπε:

Εννοείς από γιατρούς εκεί που τους έκαναν λαθος;; εμένα μου έβγαλε κοντό τράχηλο(2,6 νομιζω) ενώ 4 μέρες πριν ο γιατρος μου , τον είχε βρει πάνω από 4χιλ και τελικά ήταν λάθος... Όμως σκέψου τρομάρα που πήρα....

Κοίτα στην κουμπάρα μου της κάνανε λάθος διάγνωση στην αυχενική νομίζω είχε το μωράκι της δισχιδης ράχη και δεν της το είχανε δει και το είδε στη Β άλλος γιατρός και της το πήρανε αναγκαστικά το μωράκι 5,5 μηνών με καισαρική....Και το άλλο είναι σε γέννα 


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Αχ γιατί να είναι έτσι οι μαίες; Μπορεί να έχουν κακό εργασιακό περιβάλλον αλλά όλες πια; Ειδικά στις γραμματείες... Δεν έχω πετύχει μαία χωρίς τουπε είτε σε δημόσιο είτε σε ιδιωτικό της περιοχής μου.... Και αγένεια και τουπε συνήθως αλλά άμα λείπει η αγένεια είναι τουπεδιασμενες φουλ και λίγομιλητες.... Φοβάσαι να ρωτήσεις κάτι.... Τι να πω.... Είχα όνειρο ζωής να γίνω μαία... Και λυπάμαι πολύ για αυτό. Δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου να εργάζομαι με εγκυουλες και μωράκια και να είμαι ξυνή αν δεν με έχουν πρώτα προσβαλει οι ασθενείς κλπ... Τι να πειιις.

Δυστυχώς ετσι είναι στα περισσότερα κ πραγματικά δεν μπορω να καταλαβω το γιατι... Κ στο νοσοκομειο στην πολη μου τα ιδια κ γι αυτο θα εχω μαζι μου δικια μου μαια... Α καλα... Κ εσυ μαια ήθελες να γινεις; Κ εγω το ιδιο. Ηταν η πρωτη μου επιλογή... Αλλα η βαθμολογια μου δε βοηθησε. Γι αυτο πηγα στο επομενο πιο κοντα στα παιδακια κ εγινα βρεφονηπιοκομος!!! 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Κοίτα στην κουμπάρα μου της κάνανε λάθος διάγνωση στην αυχενική νομίζω είχε το μωράκι της δισχιδης ράχη και δεν της το είχανε δει και το είδε στη Β άλλος γιατρός και της το πήρανε αναγκαστικά το μωράκι 5,5 μηνών με καισαρική....Και το άλλο είναι σε γέννα 

Μαρεσει που δε θα τα έλεγες βρε κορίτσι... Και που πας και τα λες; Στη @Farmakotriftena που αφορμή ψάχνει να σκεφτεί ότι κάτι δεν το είδαν ή της το είπαν για καλό και είναι κακό.... 

ΠΑΝΤΟΥ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.... αν αγχωθείτε πάλι σας έφαγα.... Ειδικά εσύ κυρια@Farmakotriftena στη γωνία σε περιμένω.... εμένα τον δικό ΜΟΥ γιατρο μια κοπέλα μπροστα στα μούτρα μου μού έλεγε ότι είναι μητροφονιας γιατί πετάει τις μήτρες απ' το πουθενά (και δεν ήταν η μόνη απλά εκείνη ήταν η πιο θερμή) εεε εγώ παρά την επιπλοκή που πέρασα που αν τη πέταγε όντως θα ηρεμούσε κι αυτός κι εγώ τότε θα ξεπερνούσα τον κίνδυνο προσπάθησε την έσωσε και πάω για δεύτερο.... Όλοι οι γιατροί κάνουν λάθη, το θέμα είναι να μη σου τύχει....το ότι βρέθηκαν 2-3 γιατροί σε ένα μαιευτηριο να κάνουν λάθη δυστυχώς έχει να κάνει μόνο με τη περίπτωση. Ούτε με τον γιατρό που μπορεί να είναι εξπερ σε άλλα περιστατικά ούτε με το εκάστοτε μαιευτήριο που μπορεί οι υπόλοιποι να είναι γιατραρες... Τις προαλλες ακουσα κι εγώ από γιατρό πολύ καλό ατύχημα στη γέννα... Όλα ευτυχώς εν τέλει καλά αλλά και πάλι έγινε.... Δυστυχώς ή ευτυχώς είναι άνθρωποι και αυτοί και κάνουν λάθη. Ο σωτήρας μου εμένα μπορεί να είναι της άλλης ο δαίμονας... Οπότε καλό είναι να μην αναφέρουμε κακά συμβάντα που συναιβησαν γιατί πρώτον αγχωνόμαστε μήπως τα ζήσουμε κι εμείς και δεύτερον συγκρίνουμε τις καταστάσεις ενώ άλλος ο οργανισμός της μίας άλλος της άλλης.... Όλες έχουμε ακούσει πολλά. Έχουμε και στην ομάδα τραγικά λάθη γιατρών δυστυχώς. Ένα από αυτά το έζησε η Γιώτα.... Προχωράμε όμως με αισιοδοξία και πίστη ότι στη περίπτωση μας δε θα τύχει..αν μας βρωμάει κάτι το ψάχνουμε και με άλλους επιστήμονες να διασταυρώνουμε γνώμες και αν μας χαλάσει κάτι τόσο αλλάζουμε γιατρό.... Έτσι εξασφαλίζουμε το δυνατόν καλύτερο για εμάς και για το μωράκι μας...από εκεί και πέρα πολλά συμβαίνουν οπότε ας τα αφήσουμε πίσω γιατί μόνο κακό μπορεί να μας προκαλέσει η αναφορά τους. Καλή ώρα δε μπορώ να μπω φβ πλέον και να μη δω για sids, επιπλοκές, για ενδομήτριο θάνατο, για αποβολες το ένα το άλλο.. τι κερδίζω; Άγχος.... Σε τι με επωφελεί; Σε τίποτα μιας που όσα καλά ή κακά και αν δω το τι έχει τι γραμμένο το δικό μου δεν μπορώ να το γνωρίζω.... Ελπίζω όμως και είμαι αισιόδοξη ότι όλα θα πάνε καλά γιατί άλλωστε να μη πάνε; Όλες οι ενδείξεις ως τώρα είναι καλές για όλες μας. Οπότε σηκωθείτε από το κινητό άρπαξε τα κουλι των δικών σας να ξεκολθτο.μυαλο απ' τα άγχη και ελάτε μετά να μιλησουμε για βαλίτσα μαιευτηρίου.... αιντεεεες Αυτά τα λίγα πάλι....

Just now, winspert είπε:

Δυστυχώς ετσι είναι στα περισσότερα κ πραγματικά δεν μπορω να καταλαβω το γιατι... Κ στο νοσοκομειο στην πολη μου τα ιδια κ γι αυτο θα εχω μαζι μου δικια μου μαια... Α καλα... Κ εσυ μαια ήθελες να γινεις; Κ εγω το ιδιο. Ηταν η πρωτη μου επιλογή... Αλλα η βαθμολογια μου δε βοηθησε. Γι αυτο πηγα στο επομενο πιο κοντα στα παιδακια κ εγινα βρεφονηπιοκομος!!! 

Εγώ τότε τα μικρά δεν τα άντεχα χαχαχαχ ή μωρά ήθελα ή ηλικία δημοτικού... Αλλά ούτε αυτό έπιασα... Πέρασα σε σχολή που δε μου άρεσε οπότε ασχολήθηκα με τον τομέα νύχια μαλλιά μακιγιάζ...

  • Μου αρέσει 5

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Πάντως όλες βλέπω με ιδρωμενα Βρακια είμαστε χαχαχ

Βρε κορίτσια πείτε μ αλήθεια πλιζ από ακράτεια πως τα πάτε; όταν γελάσω πολύ η βηξω πολύ βρέχω το βρακι μου και το παντελόνι μου μην σας πω... Πφφφ

Ευτυχώς όσες φορές το έπαθα ήμουν σπίτι δλδ να μουν κάπου έξω θα γινόμουν ρεζίλι! 

Τώρα στον 6ο το παθαινω αυτο πιο πριν δεν έφευγε ούτε σταγονα

Φαντάσου ότι εμένα μου είπε να κάνω τέτοιο πείραμα αχααχαχ αλλά όπως είπε και η @Mamacita Alina τελείως άκυρο τελικά αυτο το πείραμα!!!

Πάντως όντως βρε κορίτσια όλες με βρεγμένα βρακιά είμαστε! 

  • Χαχα 4

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Φαντάσου ότι εμένα μου είπε να κάνω τέτοιο πείραμα αχααχαχ αλλά όπως είπε και η @Mamacita Alina τελείως άκυρο τελικά αυτο το πείραμα!!!

Πάντως όντως βρε κορίτσια όλες με βρεγμένα βρακιά είμαστε! 

Θα μας μετονομασω σε νωποβρακομανουλες Οκτωβρίου χαχαχαχα

  • Χαχα 5

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...