Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Giotitsa είπε:

Αν θες να γράψεις η Οχι είναι δικαιωμα σου εγώ είπα κάποια πράγματα γιατί εκτός απο το εγώ υπάρχει και ενα παιδι αυτό πρέπει να σκέφτεσαι εμενα δεν με ξέρεις και χεστηκες κιολας τι σκέφτομαι δεν στην είπα δεν ενοχλήθηκα ο καθενας έχει περάσει εδώ μέσα πολλά και εσύ το ίδιο το κατανοώ αλλά δνε μπορώ να μην σου πω δυο τρια πράγματα αυτά απο μενα

βασικα βρε κοριτσια υπαρχουν κ αλλα δυο παιδια που βλεπουν μια μαμα ανχωμενη στεναχωρημενη να τρεχει. οπως κ να εχει @Farmakotriftena η ζωη ειναι δικια σου τα ανχη δικα σου εμεις απλα λεμε τι θα καναμε εμεις στην θεση σου με τα δεδομενα σου δεν σε παρεξηγουμε κ ουτε θελουμε να σε προσβαλουμε απλα ισως να σε τσιγλισουμε για να βγεις μεσα απο αυτον τον φαυλο κυκλο που εχεις μπει κ τα βλεπεις ολα γιγαντιαια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Giotitsa είπε:

Αν θες να γράψεις η Οχι είναι δικαιωμα σου εγώ είπα κάποια πράγματα γιατί εκτός απο το εγώ υπάρχει και ενα παιδι αυτό πρέπει να σκέφτεσαι εμενα δεν με ξέρεις και χεστηκες κιολας τι σκέφτομαι δεν στην είπα δεν ενοχλήθηκα ο καθενας έχει περάσει εδώ μέσα πολλά και εσύ το ίδιο το κατανοώ αλλά δνε μπορώ να μην σου πω δυο τρια πράγματα αυτά απο μενα

Δεν παρεξηγησα ότι κι αν έγραψες με οποιο τρόπο κι αν το έγραψες. Και ίσα ίσα ήσουν πολύ βοηθητική. Μου έστελνες και με προσωπικά μηνύματα τότε με την αμνιοπαρακαντηση. Δεν ξεχνώ ότι μου στάθηκες όπως και οι άλλες 2 κοπέλες που ανέφερα. Και σε ευχαριστώ.  

Just now, linaa είπε:

βασικα βρε κοριτσια υπαρχουν κ αλλα δυο παιδια που βλεπουν μια μαμα ανχωμενη στεναχωρημενη να τρεχει. οπως κ να εχει @Farmakotriftena η ζωη ειναι δικια σου τα ανχη δικα σου εμεις απλα λεμε τι θα καναμε εμεις στην θεση σου με τα δεδομενα σου δεν σε παρεξηγουμε κ ουτε θελουμε να σε προσβαλουμε απλα ισως να σε τσιγλισουμε για να βγεις μεσα απο αυτον τον φαυλο κυκλο που εχεις μπει κ τα βλεπεις ολα γιγαντιαια. 

Λίνα συγγνώμη αλλά ούτε αυτό το ξέρεις! Εγώ στα παιδιά μου , μπορεί να κάνω τον καραγκιόζη για να μην καταλάβουν κάτι...

Το τσιγκλισμα είναι ευπρόσδεκτο πάντως και δεν παρεξηγώ  


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Δεν παρεξηγησα ότι κι αν έγραψες με οποιο τρόπο κι αν το έγραψες. Και ίσα ίσα ήσουν πολύ βοηθητική. Μου έστελνες και με προσωπικά μηνύματα τότε με την αμνιοπαρακαντηση. Δεν ξεχνώ ότι μου στάθηκες όπως και οι άλλες 2 κοπέλες που ανέφερα. Και σε ευχαριστώ.  

Παρακαλώ πολύ καθ θα συνεχίσω να το κάνω απλα για σένα τα λέω όλα δεν θέλω να πω περισσότερα για το άγχος γιατί θα τρομοκρατησω τις αλλες κοπέλες εμένα με έχει χτυπήσει στο έντερο και όταν αγχωνομαι ποναω πολύ μετα κάνω εμετούς απο το άγχος Εχω και αλλά πρόβληματα απο το άγχος αλλα Εχω πει ως εδώ δεν γίνεται μπουχτησα με σιχαθηκα με καταλαβαίνεις εγώ Κρινώ πρωτα εμένα και μετα τον άλλον η μάλλον δεν το Κρινώ γιατί δεν είμαι αξία εγώ υπάρχει άλλος για αυτό εγώ πλεον Εχω σαν οδηγό μου τον Θεο 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Άστε τα σου είπα μου είπες και πες μας το βασικό εσύ αγχουλα @Farmakotriftena.. Στο γιατρό πηγές; Γιατί αυτό περιμένω να δω από πριν όχι κατεβατα με απολογίες και πιθανές αποχωρήσεις. Λέγε ότι θες όπως και όλες εδώ λέμε ότι θεμε στραβο, ίδιο, αγχωτικό, καλό,κακό απλά το άγχος σου πλέον επειδή είναι σχεδόν σε καθημερινή βάση από τη β επιπέδου και μετά προσπαθούμε άλλες πιο έντονα άλλες πιο κομψά να σου πούμε ότι πρέπει να το μετριάσεις. Όχι για εμάς όχι γιατί μας κούρασες όχι γιατί μας φοβισες αλλά για ΕΣΕΝΑ.... Στεναχωριομαστε να σε βλέπουμε έτσι από τότε... Τόσο καιρό να αγχώνεσαι με κάτι άλλο και να το ψάχνεις τόσο πολύ. Βασικά ας μιλήσω για μένα... Στεναχωριέμαι.... Θέλω να σε ταρακουνησω να σου πω όλα καλά είναι αλλά είσαι μακριά...προσπαθώ λοιπόν με τα κατεβατα μου.... Γιατί στεναχωριέσαι άδικα και αυτό δε το θέλω.... Πέρασες πολλά....συμφωνώ αλλά δυνάμωσε χαρά μου.... Τόσα που πέρασες κι όμως η μικρή είναι εδώ γερή δυνατή και έμειναν μόλις 3 μήνες να τη δεχτείς στην αγκαλιά σου... Το άγχος σου είναι ναι μεν δικαιολογημένο αλλά σου κάνει κακοοοο και προσπαθούμε ομαδικά κάθε που θα σε πιάσει να σε ηρεμήσουμε... Εεε μάλλον μερικά κορίτσια είδαν ότι με το ήρεμο και τα κατεβατα δεν χαλαρώνεις και είπαν να κάνουν αντίστροφη ψυχολογία και να σε δυναμώσουν με το να σου μιλήσουν πιο χύμα... Για εσένα το λένε όμως είμαι σίγουρη και όχι επειδή τις κούρασες.

Ομολογώ σήμερα δεν είχα σκοπό να σου απαντήσω γιατί έχω κατι δικά μου και είμαι πολύ νευριασμένη με αυτά (τα δικά μου εννοώ) και όταν είναι έτσι τοποθετούμαι λίγο αγαρμπα και δε θέλω να παρεξηγηθώ αλλά δεν άντεξα τελικά θα σκάσω.... Αυτά πάλι

  • Μου αρέσει 3

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Δεν παρεξηγησα ότι κι αν έγραψες με οποιο τρόπο κι αν το έγραψες. Και ίσα ίσα ήσουν πολύ βοηθητική. Μου έστελνες και με προσωπικά μηνύματα τότε με την αμνιοπαρακαντηση. Δεν ξεχνώ ότι μου στάθηκες όπως και οι άλλες 2 κοπέλες που ανέφερα. Και σε ευχαριστώ.  

Λίνα συγγνώμη αλλά ούτε αυτό το ξέρεις! Εγώ στα παιδιά μου , μπορεί να κάνω τον καραγκιόζη για να μην καταλάβουν κάτι...

Το τσιγκλισμα είναι ευπρόσδεκτο πάντως και δεν παρεξηγώ  

βρε ειμαι σιγουρη οτι τον καραγκιοζη κανεις. αλλα λες να μην καταλαβαινουν οτι κατι συμβαινει διαφορετικο? μειναν αλλοι τεσσερις μηνες περιπου μην σκεφτεσε διαφορα ευχαριστησου την υπολοιπη εγκυμοσυνη δεν θα συμβει τιποτα εχεις κανει ενα σωρο εξετασεις. το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να ξεκουραζεσε ολα τα αλλα ειναι υπο τον ελενχο των γιατρων. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και για να ευθυμησουμε.... Κάθε φορά πλέον μετά το πιπι το έξτρα κάτι τι που μου φεύγει μου θυμίζει εσένα επιτόπουυυ να το ξέρεις.... @Farmakotriftena χαχαχαχα. Μέχρι και στη τουαλέτα μου έρχεσαι στο μυαλό αθεοφοβη πχια

  • Χαχα 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mamacita Alina Ο γιατρός είδε τα αμνιακα φυσιολογικά, ο τράχηλος λίγο κοντυνε αλλά δεν μας ανησυχεί γιατί και πάλι καλός ειναι συν ότι μπαίνω στην 25η βδομάδα και με έβαλε να κάνω εξετάσεις αύριο. Όμως θα πω πως και πάλι ο γυναικολόγος μου , μου είπε αλλα.. Δεν θα τα αναφέρω. Γιατί θα με βρισετε και μένα και αυτόν. Βασικά αυτον, γιατί έγω ηρέμησα ότι κι αν έλεγε μετά. Απλά είναι ψειρας και όπως είπε και ο άντρας μου , αυτό που κάνει να μην είναι 100% ικανοποιημένος και να συνεχίζει να το κοιτάζει και σε 2ο χρονο, αυτό μας κάνει κακό. Που ο σκοπός του είναι απλά να είναι καλυμμένος και σίγουρος πως πάει καλά η εγκυμοσύνη.

Οσο για το ότι με θυμάσαι και στην τουαλέτα βρε δεν με πειράζει, αφού με θυμάσαι στο ψιλό. Στο χοντρό είναι το θέμα να μην έρχομαι στη σκέψη σου αχαχαχαχ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

@Mamacita Alina Ο γιατρός είδε τα αμνιακα φυσιολογικά, ο τράχηλος λίγο κοντυνε αλλά δεν μας ανησυχεί γιατί και πάλι καλός ειναι συν ότι μπαίνω στην 25η βδομάδα και με έβαλε να κάνω εξετάσεις αύριο. Όμως θα πω πως και πάλι ο γυναικολόγος μου , μου είπε αλλα.. Δεν θα τα αναφέρω. Γιατί θα με βρισετε και μένα και αυτόν. Βασικά αυτον, γιατί έγω ηρέμησα ότι κι αν έλεγε μετά. Απλά είναι ψειρας και όπως είπε και ο άντρας μου , αυτό που κάνει να μην είναι 100% ικανοποιημένος και να συνεχίζει να το κοιτάζει και σε 2ο χρονο, αυτό μας κάνει κακό. Που ο σκοπός του είναι απλά να είναι καλυμμένος και σίγουρος πως πάει καλά η εγκυμοσύνη.

Οσο για το ότι με θυμάσαι και στην τουαλέτα βρε δεν με πειράζει, αφού με θυμάσαι στο ψιλό. Στο χοντρό είναι το θέμα να μην έρχομαι στη σκέψη σου αχαχαχαχ

Άμα πεις ότι ανησυχείς και για το χοντρό θα μου έρχεσαι κι εκεί σε προειδοποιω!!!! χαχαχαχαχα! Όλα είναι μια χαρά και χαιρομαι που ηρεμήσες παρότι λέει ο γυναικολόγος πράγματα... Ναι θέλει να είναι καλυμμένος και ναι επιτέλους δεν σε αγχωνει αυτό.... Σου έκανε πιο εξειδικευμένο τεστ τελικά ή μόνο υπέρηχο; 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Άμα πεις ότι ανησυχείς και για το χοντρό θα μου έρχεσαι κι εκεί σε προειδοποιω!!!! χαχαχαχαχα! Όλα είναι μια χαρά και χαιρομαι που ηρεμήσες παρότι λέει ο γυναικολόγος πράγματα... Ναι θέλει να είναι καλυμμένος και ναι επιτέλους δεν σε αγχωνει αυτό.... Σου έκανε πιο εξειδικευμένο τεστ τελικά ή μόνο υπέρηχο; 

Υπέρηχο και αύριο κολπική καλλιέργεια για να αποκλείσουμε και από εκεί.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια απο αιματοκριτη πως τα πατε? Εγω πηρα σημερα τις απαντησεις απο τις εξετασεις αιματος κι ειναι στα ταρταρα...παροτι μου εχει αυξησει τον τελευταιο μηνα το σιδηρο σε 2 χαπακια την ημερα. Αυριο εχω τη β επιπεδου και θα ειναι κι ο γιατρος μου μαζι, οποτε θα δω τι θα μου πει...

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια απο αιματοκριτη πως τα πατε? Εγω πηρα σημερα τις απαντησεις απο τις εξετασεις αιματος κι ειναι στα ταρταρα...παροτι μου εχει αυξησει τον τελευταιο μηνα το σιδηρο σε 2 χαπακια την ημερα. Αυριο εχω τη β επιπεδου και θα ειναι κι ο γιατρος μου μαζι, οποτε θα δω τι θα μου πει...

Πόσο ειναι;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Υπέρηχο και αύριο κολπική καλλιέργεια για να αποκλείσουμε και από εκεί.

Ααα φαίνεται και στη καλλιέργεια; Αυτό σε το ήξερα ομολογώ.... Καλή επιτυχία!! 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια απο αιματοκριτη πως τα πατε? Εγω πηρα σημερα τις απαντησεις απο τις εξετασεις αιματος κι ειναι στα ταρταρα...παροτι μου εχει αυξησει τον τελευταιο μηνα το σιδηρο σε 2 χαπακια την ημερα. Αυριο εχω τη β επιπεδου και θα ειναι κι ο γιατρος μου μαζι, οποτε θα δω τι θα μου πει...

Πόσο είναι κορίτσι μου; Εμένα προχτές 30.1! Μου το αύξησε κι εμένα στα δύο την ημέρα!

Just now, Farmakotriftena είπε:

Υπέρηχο και αύριο κολπική καλλιέργεια για να αποκλείσουμε και από εκεί.

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Πόσο ειναι;

30...εχω και το στιγμα βεβαια και ειμαι παντα χαμηλα αλλα τωρα παραπεσε!Τον προηγουμενο μηνα ειχα 33,50 και μου αυξησε το σιδηρο αλλα τζιφος...

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Evangeliaa είχαμε ακυρώσει ένα  ταξίδι στη Σκανδιναβία, ήμουν περίπου 10η εβδομάδα, γιατί είχα αίμα, και αδένας άφησε μα το ρισκάρουμε(δε θέλαμε κιόλας)! Μετά πήγαμε μια Ιταλία όταν μπήκα 4ο, και τώρα μετά τη γέννα, δε βολευτούν οι άδειες, μετά μπαίνουμε και στον 8ο όταν έχει ο σύζυγος πιο μεγάλη άδεια, οπότε το αφήσαμε για μετά τη γέννα. Αλλά λόγω μεγάλης αποχής ζητάω κάτι γκραντε! Χαχαχα Να περάσετε τέλεια στην όμορφη Μάλτα!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...