Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, sissy_geo είπε:

Καλημεεερα!! Και εγω τις περισσότερες ωρες της ημέρας είμαι ξάπλα, εφόσον τώρα δεν δουλεύω κιόλας... Μου είπε πως θέλει να το πάμε συντηρητικά. Μπορείς να βγεις μου είπε για μια βόλτα, αλλά πολύ χαλαρά πράγματα και όχι συχνά. Ξέχασα να σου πω οτι κάνω και inohep ενέσεις για καλύτερη κυκλοφορία του αίματος εφόσον είμαι όλη μέρα ξάπλα. Τι να κάνουμε, netflix και κλιματιστικό και ας το δούμε σαν διακοπές.... Βέβαια δεν είναι καθόλου ευχάριστο να είσαι συνέχεια ξάπλα αλλά τι να κάνουμε.. Μου είπε πως δεν θα μου δώσει άλλο χάπι όταν σταματήσουμε το glopir, γιατί δεν βρίσκει κάτι ανησυχητικό. Εκείνη τη μέρα είχα πιεστεί πολύ, είχα αγχωθεί και είχα κουραστεί. Ίσως ήταν τυχαίο. Τωρα οι υπόλοιπες συσπάσεις που γίνονται, νομίζω ειναι νορμάλ για όλες μας, για αυτό και θέλει να μου κόψει τα glopir. Αλλά μονο τα glopir ε; To άλλο το cocktail που σου είπα κανονικά. Εχω και τον τράχηλο στο μυαλό μου γιατί τον παρακολουθούμε συχνά, οπότε καταλαβαίνεις... Το μυαλό δεν ησυχάζει ποτέ.. Επίσης μου είπε για τις συσπάσεις, να προσέχω τις θερμοκρασίες στο σπίτι, δηλ να μην πηγαινω απότομα απο τη ζεστη στο κρύο, να μη χαϊδευω την κοιλιά μου (αυτό δεν το κάνω :razz:) και εννοείται οχι σεξ... Και επειδή ο αντρας μου λείπει στο εξωτερικό και ερχεται συχνα να με δει, χαρακτηριστικά μας λέει ΟΥΤΕ ΤΟ ΧΕΡΙ να σου πιάσει.... :D  

Καλημέρα!!! Κι εγώ τώρα δε δουλεύω. Δεν ήξερα ότι πρέπει να κάνεις ενέσεις άμα ξαπλώνεις όλη μέρα. Εμένα δε με πειράζει που είμαι ξαπλωμένη, όλο και κάτι βρίσκω να κάνω, αλλά πιάνομαι και το βράδυ δεν μπορώ να κοιμηθώ καλά. Μακάρι να ήταν τυχαίο που σε έπιασε εκείνη τη μέρα, γιατί τώρα είσαι πολύ καλύτερα. Σταμάτα τα τότε τα glopir, αφού σου είπε και ο γιατρός έτσι και βλέπεις. Κι εγώ αυτό φοβάμαι και ξαπλώνω συνέχεια, μη με πιάσει ξαφνικά να έχω πάρα πολλές και θέλω να δω κι εγώ τι γίνεται με τον τράχηλο. Εσύ μέσα στην ημέρα για παράδειγμα πόσες συσπάσεις περίπου έχεις μετρήσει; Ο γιατρός μου είπε μέχρι 10 δεν πειράζει. Στην αρχή μου έλεγε μέχρι 3-4 δεν πειράζει.

Κι εγώ παίρνω πολύ μαγνήσιο και utrogestan. Ο γιατρός μου, μου είπε ότι δεν κάνει καθόλου σεξ. Για το αν θα βγαίνω έξω δε μου είπε κάτι ακόμα, από μόνη μου προσέχω. Αυτό με το άγγιγμα της κοιλιάς το έχω παρατηρήσει και με την αλλαγή θερμοκρασίας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Καλημέρααα τσούπρες μου...!!!!

Καλό καλοκαίρι και επισήμως κορίτσια μου και γω ακόμη τπτ από μπάνια ελπίζω αρχές του άλλου μήνα που θα πάρει ο άντρας μου 1 εβδομάδα άδεια να πάμε για κανα μπανάκι μένουμε μακρυά από θάλασσα εμείς και το σκέφτομαι λίγο.....Θα έρθουνε και τα ανήψια μου από το χωριό και πρέπει να τα πάνε και αυτά για κανένα μπανάκι εκεί δεν έχουν ούτε θάλασσα ούτε μεταφορικό μέσο για να πάνε τα μωρά μου!!!!!

  • Μου αρέσει 1

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, sissy_geo είπε:

Καλημεεερα!! Και εγω τις περισσότερες ωρες της ημέρας είμαι ξάπλα, εφόσον τώρα δεν δουλεύω κιόλας... Μου είπε πως θέλει να το πάμε συντηρητικά. Μπορείς να βγεις μου είπε για μια βόλτα, αλλά πολύ χαλαρά πράγματα και όχι συχνά. Ξέχασα να σου πω οτι κάνω και inohep ενέσεις για καλύτερη κυκλοφορία του αίματος εφόσον είμαι όλη μέρα ξάπλα. Τι να κάνουμε, netflix και κλιματιστικό και ας το δούμε σαν διακοπές.... Βέβαια δεν είναι καθόλου ευχάριστο να είσαι συνέχεια ξάπλα αλλά τι να κάνουμε.. Μου είπε πως δεν θα μου δώσει άλλο χάπι όταν σταματήσουμε το glopir, γιατί δεν βρίσκει κάτι ανησυχητικό. Εκείνη τη μέρα είχα πιεστεί πολύ, είχα αγχωθεί και είχα κουραστεί. Ίσως ήταν τυχαίο. Τωρα οι υπόλοιπες συσπάσεις που γίνονται, νομίζω ειναι νορμάλ για όλες μας, για αυτό και θέλει να μου κόψει τα glopir. Αλλά μονο τα glopir ε; To άλλο το cocktail που σου είπα κανονικά. Εχω και τον τράχηλο στο μυαλό μου γιατί τον παρακολουθούμε συχνά, οπότε καταλαβαίνεις... Το μυαλό δεν ησυχάζει ποτέ.. Επίσης μου είπε για τις συσπάσεις, να προσέχω τις θερμοκρασίες στο σπίτι, δηλ να μην πηγαινω απότομα απο τη ζεστη στο κρύο, να μη χαϊδευω την κοιλιά μου (αυτό δεν το κάνω :razz:) και εννοείται οχι σεξ... Και επειδή ο αντρας μου λείπει στο εξωτερικό και ερχεται συχνα να με δει, χαρακτηριστικά μας λέει ΟΥΤΕ ΤΟ ΧΕΡΙ να σου πιάσει.... :D  

Συγγνωμη να μην χαϊδεύεις την κοιλια σου??? Αυτο παλι τι ειναι??? Τι κακο προκαλει το χαδι?

Υπομονη κοπελα μου...ξεκουράσου τωρα γιατι σε λιγους μηνες θα αναζητάς την ξαπλα...


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

@Mamacita Alina Κι εσύ για γλυκόζη εισαι;

Ναι ναι και ζαλιζομαι ασυστολα.... 

Just now, Evangeliaa είπε:

Συγγνωμη να μην χαϊδεύεις την κοιλια σου??? Αυτο παλι τι ειναι??? Τι κακο προκαλει το χαδι?

Υπομονη κοπελα μου...ξεκουράσου τωρα γιατι σε λιγους μηνες θα αναζητάς την ξαπλα...

Προκαλεί πετρώματα και συσπάσεις δυστυχώς.... Το κυκλικό ειδικά χαιδεμα... Αν έχεις απλά το χέρι πανω όλα καλα.


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Συγγνωμη να μην χαϊδεύεις την κοιλια σου??? Αυτο παλι τι ειναι??? Τι κακο προκαλει το χαδι?

Υπομονη κοπελα μου...ξεκουράσου τωρα γιατι σε λιγους μηνες θα αναζητάς την ξαπλα...

Οταν γινονται συσπασεις οι γιατροι λενε να μην χαιδευεις την κοιλια σου γιατι γινονται συχνοτερα. 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mamacita Alina είπε:

Επειδή κάνω γεύμα κάθε 3 ώρες αν πάω ώρα γεύματος μπορω να πιω κάτι αλλά από φυσικό χυμό πχ αφού δε με ανεβάζει το πορτοκαλι μέχρι κόκα κόλα στεβια... Τίποτα άλλο... Καφέ σκέτο δεεεν γιατί θα τα βγάλω και όλα τα υπόλοιπα έχουν ζάχαρη....

Άκυρο... Κοριτσιαααα βάλτε 20-30μλ λεμόνι στη γλυκόζη... Την κατέβασα μονορουφι σαν λεμονάδα ήταν!!!! Τώρα αρχίζει βέβαια η ζαλαδα

Αυτο είναι το θεμα....κι εγω ευκολα την ηπια περσι και χωριε λεμονι...το θεμα ειναι η ζαλαδα μετα...κουράγιο και καλα αποτελεσματα σου ευχομαι! Εγω φετος αργω...θα την κανω μετα τις διακοπες μου δλδ τελος Ιουλη....θα ειμαι βεβαια 28η εβδομαδα....δεν ξερω αν πειραζει. Ο γιατρος δεν εδειξε να προβληματιζεται


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Συγγνωμη να μην χαϊδεύεις την κοιλια σου??? Αυτο παλι τι ειναι??? Τι κακο προκαλει το χαδι?

Υπομονη κοπελα μου...ξεκουράσου τωρα γιατι σε λιγους μηνες θα αναζητάς την ξαπλα...

Ναι γλυκιά μου και όμως ειναι άκρως απαγορευτικό το χαιδεμα κοιλιτσας αν εχεις συσπάσεις τις χειροτερεύει


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Καλημέρα κούκλες. Μέχρι πότε μπορούμε να κάνουμε μπάνιο σ[ην θάλασσα;;; είδα πολλές ΔΝΕ κάνετε εγώ το έχω ξεφτιλίσει κάθε σ.κ κολυμπώ αταραχη στα γαλανά νερά της Χαλκιδικής. 

Κι εγω κολυμπαω αρκετα συχνα...το ειπα στον γιατρο μου και δεν μου ειπε κατι. Λογικα οσο δεν υπαρχει καποιο θεμα με την εγκυμοσυνη κι εφοσων οι παραλιες ειναι καθαρες δεν υπαρχει προβλημα...Στον 8ο ισως που πρεπει να ειμαστε πιο προσεκτικες για τυχων προωρο τοκετο, εκει θα ξαναρωτησω...

  • Ευχαριστώ 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Ναι ναι και ζαλιζομαι ασυστολα.... 

Προκαλεί πετρώματα και συσπάσεις δυστυχώς.... Το κυκλικό ειδικά χαιδεμα... Αν έχεις απλά το χέρι πανω όλα καλα.

Αληθεια? Πρωτη φορα το ακουω...κι εγω κι ο αντρας μου καθε βραδυ την χαιδευουμε εκει που αραζουμε στον καναπε, και το μωρο δινει φιλάκια χωρις να καταλαβαινει βεβαια οτι μεσα εχει μωρο...αχ δεν ξερει τι τον περιμενει...χαχαχα

Εγω βεβαια δεν εχω καταλαβει ακομα συσπασεις. Ειναι νορμάλ? Ειμαι η μονη?


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Evangeliaa είπε:

Αυτο είναι το θεμα....κι εγω ευκολα την ηπια περσι και χωριε λεμονι...το θεμα ειναι η ζαλαδα μετα...κουράγιο και καλα αποτελεσματα σου ευχομαι! Εγω φετος αργω...θα την κανω μετα τις διακοπες μου δλδ τελος Ιουλη....θα ειμαι βεβαια 28η εβδομαδα....δεν ξερω αν πειραζει. Ο γιατρος δεν εδειξε να προβληματιζεται

Σε ευχαριστώωω... την πρώτη που εκανα την ήπια έτσι και είχα αναγουλα τώρα την ήπια αμέσως αλλά μη ήρθε τρελή ζαλαδα.... Ρώτησα εδώ πριν γιατί κι εγώ 26 μπήκα και μου είπαν ότι μέχρι την 28η είναι καλό να γίνεται... Οπότε μια χαρά... 

Just now, Evangeliaa είπε:

Αληθεια? Πρωτη φορα το ακουω...κι εγω κι ο αντρας μου καθε βραδυ την χαιδευουμε εκει που αραζουμε στον καναπε, και το μωρο δινει φιλάκια χωρις να καταλαβαινει βεβαια οτι μεσα εχει μωρο...αχ δεν ξερει τι τον περιμενει...χαχαχα

Εγω βεβαια δεν εχω καταλαβει ακομα συσπασεις. Ειναι νορμάλ? Ειμαι η μονη?

Όχι βρε νορμάλ είναι. Έχει να κάνει με τον οργανισμό... Μπορεί να κάνεις πολύ ήπιες.... Γιατί σίγουρα θα κάνεις προπαρασκευαστικές δεν ειναι κάτι... Αλλά το πολύ χαιδεμα δε κάνει και άντε να το πεις στους παρά έξω που νομίζουν ότι η κοιλιά μου είναι σκυλάκι και τη τρίβουν. Με εκνευρίζει αφάνταστα αυτοοοο. Άλλο να με ακουμπήσουν και άλλο να κάνουν κύκλους


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Σε ευχαριστώωω... την πρώτη που εκανα την ήπια έτσι και είχα αναγουλα τώρα την ήπια αμέσως αλλά μη ήρθε τρελή ζαλαδα.... Ρώτησα εδώ πριν γιατί κι εγώ 26 μπήκα και μου είπαν ότι μέχρι την 28η είναι καλό να γίνεται... Οπότε μια χαρά... 

Όχι βρε νορμάλ είναι. Έχει να κάνει με τον οργανισμό... Μπορεί να κάνεις πολύ ήπιες.... Γιατί σίγουρα θα κάνεις προπαρασκευαστικές δεν ειναι κάτι... Αλλά το πολύ χαιδεμα δε κάνει και άντε να το πεις στους παρά έξω που νομίζουν ότι η κοιλιά μου είναι σκυλάκι και τη τρίβουν. Με εκνευρίζει αφάνταστα αυτοοοο. Άλλο να με ακουμπήσουν και άλλο να κάνουν κύκλους

Ναι λες και θα βγει το τζινι!

  • Χαχα 3

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ουυυυυυφφφφφ παει κι αυτο!!!

Ολα τελεια κοριτσια με τη β επιπεδου!!!Ο μπεμπουλης ειναι 520 ολοκληρα γραμμαρια και τα παντα δειχνουν φυσιολογικοτατα. Καμια σχεση με το δραμα που ζησαμε στην αυχενικη!!Αυτην τη φορα βεβαια ηταν πολυ καλος και ο εμβρυολογος, οχι σαν τον αλλον το μουντρουχο...Ευτυχως, και η μητρα μου ανταποκρινεται μια χαρα μεχρι στιγμης και ο μικρουλης εχει πολυ χωρο για τουμπιτσες!!

Την Τεταρτη βεβαια κλεισαμε ραντεβου να ελεγξουμε και την καρδουλα, καθαρα λογω της τσιμπημενης αυχενικης ομως, γιατι τωρα στη β δε φανηκε τιποτα ανησυχητικο.

Για τον αιματοκριτη τελικα μου ειπε οτι συνηθως στις εβδομαδες που διανυουμε ισορροπει, οποτε προς το παρον θα συνεχισω κανονικα τα 2 χαπακια σιδηρου που παιρνω και αν δουμε οτι πεφτει, θα μου τον αλλαξει.

  • Μου αρέσει 5

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Ουυυυυυφφφφφ παει κι αυτο!!!

Ολα τελεια κοριτσια με τη β επιπεδου!!!Ο μπεμπουλης ειναι 520 ολοκληρα γραμμαρια και τα παντα δειχνουν φυσιολογικοτατα. Καμια σχεση με το δραμα που ζησαμε στην αυχενικη!!Αυτην τη φορα βεβαια ηταν πολυ καλος και ο εμβρυολογος, οχι σαν τον αλλον το μουντρουχο...Ευτυχως, και η μητρα μου ανταποκρινεται μια χαρα μεχρι στιγμης και ο μικρουλης εχει πολυ χωρο για τουμπιτσες!!

Την Τεταρτη βεβαια κλεισαμε ραντεβου να ελεγξουμε και την καρδουλα, καθαρα λογω της τσιμπημενης αυχενικης ομως, γιατι τωρα στη β δε φανηκε τιποτα ανησυχητικο.

Για τον αιματοκριτη τελικα μου ειπε οτι συνηθως στις εβδομαδες που διανυουμε ισορροπει, οποτε προς το παρον θα συνεχισω κανονικα τα 2 χαπακια σιδηρου που παιρνω και αν δουμε οτι πεφτει, θα μου τον αλλαξει.

Μπράβο κορίτσι μου! Τι καλά, πάει κι αυτό. Καλή επιτυχία και για το επόμενο ραντεβού!

@Mamacita Alina @Farmakotriftena καλά αποτελέσματα για τις καμπύλες σας!!! Κι εγώ πολύ ζαλάδα είχα Αλινα, σε κάποια φάση μαύρισαν όλα! Λέω πάει αυτό ήταν! Περιμένουμε νέα!

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Τι καλά, πάει κι αυτό. Καλή επιτυχία και για το επόμενο ραντεβού!

@Mamacita Alina @Farmakotriftena καλά αποτελέσματα για τις καμπύλες σας!!! Κι εγώ πολύ ζαλάδα είχα Αλινα, σε κάποια φάση μαύρισαν όλα! Λέω πάει αυτό ήταν! Περιμένουμε νέα!

Ευχαριστω πολυ Γωγουλι!!Η αληθεια ειναι οτι μετα τα θετικα σημερινα νεα ειμαι πολυ χαλαρη για την Τεταρτη γιατι ειμαι αισιοδοξη οτι ολα θα ειναι καλα!!:)

  • Μου αρέσει 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...