Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Jennak83 είπε:

Πραγματικα λιωωωωνω! Ειμαι σπιτι δε ξερω τι να κανω, θα μπω κατω απο ντουζ σε λιγο!

Γειά σου γλυκούλα.μόλις ξάπλωσα.πήγαμε θαλασσα. Με ανακουφίζει η θάλασσα κ με περνάει ο πόνος στο κουλι νομίζω 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Καλημέρα όμορφες αύριο μπαινω στην 30 εβδομάδα και ανυπομωνω είναι η εβδομάδα που είχε γίνει το κακό τότε.... Πφφφ αντε μόλις μπω στην 31 θα νιώσω μια ανακούφιση ❤️

Ολα καλα θα πανε κοριτσακι μου!!!Και η 31η θα ερθει και η 32η και ολες οι υπολοιπες μεχρι να γεννησεις ενα τελειομηνο μωρακι!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Γειά σου γλυκούλα.μόλις ξάπλωσα.πήγαμε θαλασσα. Με ανακουφίζει η θάλασσα κ με περνάει ο πόνος στο κουλι νομίζω 

Χαχαχ εγω μολις τελεισα το μαγειρεμα κ ξαπλαρα με το aircondition! Κ μεις θα φυγουμε την αλλη βδομαδα αλλα φοβαμαι ρε γμτ τη θαλασσα! Εκτος του βαλε μαγιο βγαλε μαγιο, σκεφτομαι κ μη κολλησω κ τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 said:

Χαχαχ εγω μολις τελεισα το μαγειρεμα κ ξαπλαρα με το aircondition! Κ μεις θα φυγουμε την αλλη βδομαδα αλλα φοβαμαι ρε γμτ τη θαλασσα! Εκτος του βαλε μαγιο βγαλε μαγιο, σκεφτομαι κ μη κολλησω κ τιποτα!

Εμένα ο γιατρός μου είπε να βάζω ένα ταμπόν μίνι στη θάλασσα για να είμαι καλυμμένη και να το βγάζω κατευθείαν μετά μαζί με το μαγιώ.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Clue είπε:

Εμένα ο γιατρός μου είπε να βάζω ένα ταμπόν μίνι στη θάλασσα για να είμαι καλυμμένη και να το βγάζω κατευθείαν μετά μαζί με το μαγιώ.

Ελα ρε αγάπη μην βαζετε τέτοιες μαλακιες μέσα στον κόλπο και ειδικα έγκυες Οχι μέγα λάθος το Ταμπόν έχει πιο πολλά μικροβια απο την θάλασσα 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια ..ευχομαι να είσαστε όλες καλά ...σίγουρα το έχετε αναφέρει στο παρελθόν αλλα θα ήθελα να σας ρωτήσω αν καπνίζετε ...εγω κάπνιζα σχεδόν δυο πακέτα την ημέρα πριν μείνω έγκυος κ τωρα κάνω μονο ένα τσιγάρο κάθε πρωί με λίγο καφέ !!!αυτο ειναι κ η απόλαυση μου !!

Άλλη μια ερώτηση να κάνω ,σήμερα απο το πρωί με πονάει ακριβώς αριστερά απο τον αφαλό μου ,δεν μπορώ να κάτσω στο κρεβάτι στα πλαγια καθόλου μονο ανάσκελα ,γνωρίζετε γιατι ;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελματζα είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια ..ευχομαι να είσαστε όλες καλά ...σίγουρα το έχετε αναφέρει στο παρελθόν αλλα θα ήθελα να σας ρωτήσω αν καπνίζετε ...εγω κάπνιζα σχεδόν δυο πακέτα την ημέρα πριν μείνω έγκυος κ τωρα κάνω μονο ένα τσιγάρο κάθε πρωί με λίγο καφέ !!!αυτο ειναι κ η απόλαυση μου !!

Άλλη μια ερώτηση να κάνω ,σήμερα απο το πρωί με πονάει ακριβώς αριστερά απο τον αφαλό μου ,δεν μπορώ να κάτσω στο κρεβάτι στα πλαγια καθόλου μονο ανάσκελα ,γνωρίζετε γιατι ;;

Ελα ρε αγάπη μονο ενα τσιγάρο μπράβο σου ρε θηρίο αλήθεια μπράβο λοιπον μήπως είναι εντερακι αγάπη εχεις ενεργήθει καθόλου;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Ελα ρε αγάπη μονο ενα τσιγάρο μπράβο σου ρε θηρίο αλήθεια μπράβο λοιπον μήπως είναι εντερακι αγάπη εχεις ενεργήθει καθόλου;

Δεν εχω καθόλου πρόβλημα με την τουαλέτα ..δεν μπορώ να στρέψω στο κρεβάτι καθόλου ρε γαμωτο ..κ εχω φοβηθεί να σου πω ..αυριο εχω γιατρό 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελματζα είπε:

Δεν εχω καθόλου πρόβλημα με την τουαλέτα ..δεν μπορώ να στρέψω στο κρεβάτι καθόλου ρε γαμωτο ..κ εχω φοβηθεί να σου πω ..αυριο εχω γιατρό 

Παρτον ενα τηλ αγάπη και ας τον δεις αύριο δεν πειράζει

  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ελματζα είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια ..ευχομαι να είσαστε όλες καλά ...σίγουρα το έχετε αναφέρει στο παρελθόν αλλα θα ήθελα να σας ρωτήσω αν καπνίζετε ...εγω κάπνιζα σχεδόν δυο πακέτα την ημέρα πριν μείνω έγκυος κ τωρα κάνω μονο ένα τσιγάρο κάθε πρωί με λίγο καφέ !!!αυτο ειναι κ η απόλαυση μου !!

Άλλη μια ερώτηση να κάνω ,σήμερα απο το πρωί με πονάει ακριβώς αριστερά απο τον αφαλό μου ,δεν μπορώ να κάτσω στο κρεβάτι στα πλαγια καθόλου μονο ανάσκελα ,γνωρίζετε γιατι ;;

Είχα σχεδόν τον ίδιο πόνο και είχε κάτσει το μωρό με τέτοιο τρόπο πιθανότατα που έπιανε νευρο.... στην αλλαγή πλευρου με ακουγε όλη η γειτονιά και είμαστε και λίγοι χαχαχα. Ρωτα εννοείται τον γιατρό αν και δεν νομίζω να είναι κάτι.

@marioula1234 κοριτσάκι μου. Θα έρθει και η 32 και η 34 και μετά τι έμεινε αν μας τα πάρουν την 38; ούτε η ουρα του γαϊδάρου.... όλα θα πάνε καλά θα το δεις... απόδειξη ο παίδαρος που ήδη έχεις αγκαλια και περιμένει την αδερφουλα του. Δεν θα ξανά συμβεί. Ήταν μια γα.....φορά. η πριγκίπισσα ήρθε για να μείνει. 

Σήμερα έκλεισα κι εγώ την 30η βρε κορίτσια... διανυω πλεον την 31 την πρώτη του 8ου. Ποτε πέρασε ο καιρός μου λέτε; ειλικρινά τώρα νιώθω ότι 31 με 38 που είναι να γέννησω είναι τόσο κοντά γράφοντας τα.... γιατί έχουν και τα δυο νούμερα 3 μπροστά ίσως χαχαχα αλλιώς να λες 29 αλλιώς 30..χαχαχα.. όλα καλά θα μας πανε βρε.... τον φάγαμε τον γάιδαρο και μετά θα λέμε για γαλατα κολικους κρέμες πωπου και πανες αααααντε να δουμεεεε

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 3

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Είχα σχεδόν τον ίδιο πόνο και είχε κάτσει το μωρό με τέτοιο τρόπο πιθανότατα που έπιανε νευρο.... στην αλλαγή πλευρου με ακουγε όλη η γειτονιά και είμαστε και λίγοι χαχαχα. Ρωτα εννοείται τον γιατρό αν και δεν νομίζω να είναι κάτι.

@marioula1234 κοριτσάκι μου. Θα έρθει και η 32 και η 34 και μετά τι έμεινε αν μας τα πάρουν την 38; ούτε η ουρα του γαϊδάρου.... όλα θα πάνε καλά θα το δεις... απόδειξη ο παίδαρος που ήδη έχεις αγκαλια και περιμένει την αδερφουλα του. Δεν θα ξανά συμβεί. Ήταν μια γα.....φορά. η πριγκίπισσα ήρθε για να μείνει. 

Σήμερα έκλεισα κι εγώ την 30η βρε κορίτσια... διανυω πλεον την 31 την πρώτη του 8ου. Ποτε πέρασε ο καιρός μου λέτε; ειλικρινά τώρα νιώθω ότι 31 με 38 που είναι να γέννησω είναι τόσο κοντά γράφοντας τα.... γιατί έχουν και τα δυο νούμερα 3 μπροστά ίσως χαχαχα αλλιώς να λες 29 αλλιώς 30..χαχαχα.. όλα καλά θα μας πανε βρε.... τον φάγαμε τον γάιδαρο και μετά θα λέμε για γαλατα κολικους κρέμες πωπου και πανες αααααντε να δουμεεεε

Πραγματικά πέρασε ο καιρός, με αυτό το 3 μπροστά όλα μοιάζουν τόσο κοντά! Κορίτσια μετά λέτε να μας λείψουν οι κοιλιτσες μας; Για πείτε εσείς που είστε ήδη μανουλες, θα τις ψάχνουμε μετά η θα έχουμε αφοσιωθεί στα θαυματακια μας;

Επίσης από κιλά πως πάτε κορίτσια; Εγώ έβαλα 4, αλλά νομίζω τώρα μπαίνουν γρήγορα γρήγορα! Τα δύο τα έβαλα αυτό το μήνα!! Βέβαια και τώρα που σας γράφω τρώω πακοτινια χαχαχα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 4

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια κ μωράκια. Έχει υπερβολικη ζέστη κ με πιάνει δυσπνοια γαμωτη. 

@winspert το δοκιμασες το κόλπο με τα μπουκάλια;

Εγω που μπαίνω 31 αύριο, μπαίνω στον 8ο;;

Η αλήθεια είναι ότι η αίσθηση της κίνησης στην κοιλιά μου λείπε μετά τη γέννα της κόρης, αλλά την είχα αγκαλιά κ το ξεχνουσα. Επίσης ήθελα να ξεχάσω τους εμετούς. Αχαχαχχαχα

 

Περιμένω να γεννήσω, ναι περιμένω πως και πως, κ φοβάμαι ότι με την τόση αναμονή θα πιάσω 41 εβδομάδες κ θα λαλησω. Ααχαχαχαχχαχ

Αύριο έχω ενδοκρινολογο να δείξω τις μετρήσεις μου.

Σας έστειλε ο γιατρός σε καρδιολόγο να κάνετε τσεκ απ για τη γέννα; σε οφθαλμίατρο; 

 

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ελματζα είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια ..ευχομαι να είσαστε όλες καλά ...σίγουρα το έχετε αναφέρει στο παρελθόν αλλα θα ήθελα να σας ρωτήσω αν καπνίζετε ...εγω κάπνιζα σχεδόν δυο πακέτα την ημέρα πριν μείνω έγκυος κ τωρα κάνω μονο ένα τσιγάρο κάθε πρωί με λίγο καφέ !!!αυτο ειναι κ η απόλαυση μου !!

Άλλη μια ερώτηση να κάνω ,σήμερα απο το πρωί με πονάει ακριβώς αριστερά απο τον αφαλό μου ,δεν μπορώ να κάτσω στο κρεβάτι στα πλαγια καθόλου μονο ανάσκελα ,γνωρίζετε γιατι ;;

Εγώ κάνω από 3 έως 5 κάποιες μέρες. Πέρασα δύσκολα ψυχολογικά και δεν μπόρεσα να το κοψω τελικά μαχαίρι και έτσι συνεχιζω


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου! Εγω σημερα εκλεισα την 30η εβδομαδα! Απο κιλα δεν εχω ιδεα ποσα εχω παρει γιατι δε ξερω με ποσα ξεκινησα, αν κ δεν εχω παρει πολλα το βλεπω! Χθες ειχαμε γιατρο, ο μπεμπης ειναι 1420 γρ. Ειδαμε να ανοιγοκλεινει τα ματακια του κ το στομα του πρωτη φορα κ τρελαθηκαμε! Επισης μου ειπε οτι πρεπει να κανω ντοπλερ μετα την 32η εβδομαδα, ομως ο γιατρος μου λειπει που κανει ντοπλερ (ηταν ο συνεργατης του χθες) και εμεις θα φυγουμε σε 8 μερες, οποτε θελω να τον παρω να δω τι θα κανουμε. Επισης τον ρωτησα για τα μπανια στη θαλασσα...αποφασισα φετος να μην μπω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...