Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Titti είπε:

      Μμμμ... Μάλλον όχι... Αλλά μην σε πάρω και στο λαιμό μου. Εγώ ό,τι ξέρω είναι επειδή έκανε η κουμπάρα μου προεμφυτευτικό. Καλύτερα ρώτα τον γιατρό σου. Ποιον έχεις;

      Έχω τον Θ.Στ..υρακη στο Γένεσις στη Θεσσαλονίκη 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Nikoleta... είπε:

Ναι είναι παραπάνω. Κι εγώ κανονικά είμαι μιά βδομάδα ακόμα πιο κάτω, αλλά το μωρό το βρίσκουν 1 βδομάδα μεγαλύτερο. Η Ελπίδα είναι κοντά με σένα νομίζω σε βδομάδες.

Ναι και σένα μια χαρά είναι σε βαρος ομως το μωρο αγάπη 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Ναι είναι παραπάνω. Κι εγώ κανονικά είμαι μιά βδομάδα ακόμα πιο κάτω, αλλά το μωρό το βρίσκουν 1 βδομάδα μεγαλύτερο. Η Ελπίδα είναι κοντά με σένα νομίζω σε βδομάδες.

Είμαι 30 εβδ. Και 4 ημερών ζουζουνες


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Ναι και σένα μια χαρά είναι σε βαρος ομως το μωρο αγάπη 

Ναι ο γιατρός μιά χαρά είναι μου λέει. Απλά λέω είδες διαφορά για 3 βδομάδες παραπάνω;

Just now, elpida20 είπε:

Είμαι 30 εβδ. Και 4 ημερών ζουζουνες

Α, νόμιζα ότι ήσουν 29 και κάτι. Εγώ είμαι 27+6

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Αχ πακοτίνια..... Τυχερή!!! Εμένα η καμπύλη σακχάρου βγήκε χάλια και κάνω διατροφή εδώ και 1 βδομάδα :(

Εγώ έβαλα 8,5 κιλά. Έχω κολλήσει στα 8,5 εδώ και 1 μήνα. Στο 1ο τρίμηνο έβαλα 4 κιλά και άλλα 4,5 στο δεύτερο τρίμηνο.

Και για τον καρδιολόγο που λες είχα και έχω κι εγώ ταχυκαρδία, οπότε πήγα σε καρδιολόγο και όλα μιά χαρά. Είναι φυσιολογικό μου είπε στην εγκυμοσύνη.

Καλησπέρα! 

Αφού τα βρίσκει ο γιατρός μιά χαρά όλα αυτό μετράει. Κι εμένα είναι 930 γραμμάρια, αλλά έχω πάρει 8,5 κιλά.

Κούνια μου έδωσε η μητέρα μου της μικρής μου αδερφής και λίγα φανελάκια. Πήραμε λίγα ρουχαλάκια και χθες παραγγείλαμε το καρότσι, το οποίο θα έρθει 10 Σεπτεμβρίου. Θέλουμε όμως κι άλλα πράγματα. Εσύ;

Εγω τα εχω ολα απο τον πρωτο μου...εχω παρει μονο μερικα ροζουλι πραγματακια...θα παρω και μερικα ακομα...ετσι κι αλλιως τα επαιρνα ολα ουδετερα. Πολυ λιγα γαλαζια φορεσε ο μικρουλης μου...ολα τα παιρναμε σε μπεζ, λευκα, πρασινα, κοκκινα...αλλα τωρα στη μπουμπου θελω ροζακια

1 hour ago, elpida20 είπε:

Γειά σας κουκλεςςςς.. Είχαμε γιατρό σήμερα. Είμαστε 1.665 και 43 εκατοστααα

Μηκος 43??? Εισαι σίγουρη?

Ουτε εμενα το μετραει αλλα μου φαινονται πολλα αν υποθεσεις οτι γεννιουνται γυρω στα 50 εκ.


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kiki1 είπε:

Νικολετα τι κανεις?Εισαι καλυτερα με τις συσπασεις??

Δεν παίρνουν ίδια γραμμάρια κάθε μήνα. Όσο περνάει ο καιρός τόσο πιο πολλά θα παίρνουν. Εμένα για παράδειγμα πριν 3 βδομάδες ήταν 734 γρ και τώρα είναι 930 γρ.

Καλά είμαι! Πήγα χθες στον γιατρό και μου είπε να συνεχίσω το χάπι για τις συσπάσεις. Μου είπε να κάνω doppler 21 Αυγούστου. Οι συσπάσεις το ίδιο, αλλά αφού δε χειροτερεύουν να γίνουν πιο συχνές είναι καλό αυτό. Πρέπει να είμαι ξαπλωμένη τις πιο πολλές ώρες. Εσύ τι κάνεις;

Just now, Evangeliaa είπε:

Εγω τα εχω ολα απο τον πρωτο μου...εχω παρει μονο μερικα ροζουλι πραγματακια...θα παρω και μερικα ακομα...ετσι κι αλλιως τα επαιρνα ολα ουδετερα. Πολυ λιγα γαλαζια φορεσε ο μικρουλης μου...ολα τα παιρναμε σε μπεζ, λευκα, πρασινα, κοκκινα...αλλα τωρα στη μπουμπου θελω ροζακια

Α, εντάξει τότε μια χαρά. Θα έχεις και κούνια και καρότσι που είναι τα βασικά. Τα κοριτσάκια θέλουν και ροζ. Έχει τέλεια ρουχαλάκια για κοριτσάκια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι κι εγώ μια από τις κοπέλες που χάθηκαν.. 

Εγώ προσωπικά χάθηκα επίτηδες γιατί δεν ήθελα να αγχωνω. Είμαστε όλες μέσα στην αγωνία και επειδή εμένα ήταν λίγο ντεμι τα νέα μου, δεν ήθελα να σας αγχωνω.

Πήγα χθες γιατρό. 29+5 χθες και η μπέμπα μου 1100γραμαρια!! Μικρούλα ακόμα αλλά εγώ περίμενα ότι θα άκουγα το πολύ 900γρ.

Πρώτη φορά που από την 21η βδομάδα μέχρι χθες , άκουσα επιτέλους καλά νέα! Πριν από 2 βδομάδες 27+5 ήταν μόλις 770 γραμμάρια  και ήταν 4η εκατοστιαια, κάτω από τα φυσιολογικά όρια. Χθες ανέβηκε λίγο (7η) σημασία έχει μου είπε πως αναπτύσσεται έστω και στα χαμηλά. Και χθες ήταν πάρα πολύ αισιόδοξος ο γιατρός και πρώτη φορά δεν έβαλε αυτό το "Αλλά" . 

Εμένα μου φτάνει που αύριο μπαίνω 30η και που η μπέμπα έπιασε κιλό επιτέλους..

Κατά τα άλλα, κάνω κι εγώ συσπάσεις αλλά δεν τις μετρούσα. Και με έβαλε να τις μετράω για 2 ημέρες γιατί δεν θέλει να κάνω πάνω από 10. Ο τράχηλος είναι μια χαρά όμως.

  • Μου αρέσει 4

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι κι εγώ μια από τις κοπέλες που χάθηκαν.. 

Εγώ προσωπικά χάθηκα επίτηδες γιατί δεν ήθελα να αγχωνω. Είμαστε όλες μέσα στην αγωνία και επειδή εμένα ήταν λίγο ντεμι τα νέα μου, δεν ήθελα να σας αγχωνω.

Πήγα χθες γιατρό. 29+5 χθες και η μπέμπα μου 1100γραμαρια!! Μικρούλα ακόμα αλλά εγώ περίμενα ότι θα άκουγα το πολύ 900γρ.

Πρώτη φορά που από την 21η βδομάδα μέχρι χθες , άκουσα επιτέλους καλά νέα! Πριν από 2 βδομάδες 27+5 ήταν μόλις 770 γραμμάρια  και ήταν 4η εκατοστιαια, κάτω από τα φυσιολογικά όρια. Χθες ανέβηκε λίγο (7η) σημασία έχει μου είπε πως αναπτύσσεται έστω και στα χαμηλά. Και χθες ήταν πάρα πολύ αισιόδοξος ο γιατρός και πρώτη φορά δεν έβαλε αυτό το "Αλλά" . 

Εμένα μου φτάνει που αύριο μπαίνω 30η και που η μπέμπα έπιασε κιλό επιτέλους..

Κατά τα άλλα, κάνω κι εγώ συσπάσεις αλλά δεν τις μετρούσα. Και με έβαλε να τις μετράω για 2 ημέρες γιατί δεν θέλει να κάνω πάνω από 10. Ο τράχηλος είναι μια χαρά όμως.

Ελα ρε αγάπη μια χαρά είναι τα κιλά αλήθεια στο λέω 29+5 εγώ 1380 γραμμάρια ο Μπέμπης Οχι τρομερή διαφορα απο την Μπέμπα σου καλέ θα δειτε θα πάρει αυτή θα γίνει ολόκληρη γομαρα και δεν θα το πιστεύετε χρονια πολλά κιολας είναι της Αγιάς Παρασκευής μεγάλη η χάρη της σήμερα

Επεξεργάστηκαν by Giotitsa
  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Ελα ρε αγάπη μια χαρά είναι τα κιλά αλήθεια στο λέω 29+5 εγώ 1380 γραμμάρια ο Μπέμπης Οχι τρομερή διαφορα απο την Μπέμπα σου καλέ θα δειτε θα πάρει αυτή θα γίνει ολόκληρη γομαρα και δεν θα το πιστεύετε

280 γραμμάρια για την ίδια βδομάδα κυησης, είναι πολύ μεγάλη διαφορά. Αλλά οκ ξέρω πως πάντα στα χαμηλότερα θα κινείται η μικρή. Τουλάχιστον να παραμένει εκεί και να μην πέφτει κι άλλο! Σε κάνα δυο βδομάδες θα με δει πάλι..


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

280 γραμμάρια για την ίδια βδομάδα κυησης, είναι πολύ μεγάλη διαφορά. Αλλά οκ ξέρω πως πάντα στα χαμηλότερα θα κινείται η μικρή. Τουλάχιστον να παραμένει εκεί και να μην πέφτει κι άλλο! Σε κάνα δυο βδομάδες θα με δει πάλι..

Είναι όλα καλά αγάπη μπράβο πάντως α θα δεις η μικρή θα πάρει απο εδώ και πέρα και αλλά να εισαι εσύ καλά μέσα σου καλη μου είσαι και όμορφη γλυκουλα μην στεναχωριεσαι θα δεις η Παναγια θα είναι μαζί σου αρκεί εσύ να την ζητησεις

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέραααα!!!!

Τι κάνετε κοριτσάρες μ??? Έχουν αρχίσει μια βδομάδα τώρα και πονάνε οι καρποί μου μουδιάσματα και τέτοια όπως επίσης μαι αρκετά πρισμένα πόδια και σαν να παθαίνω γραμπούλες χαμηλά στις ωοθήκες νομίζω αυτάααα κατα τα άλλα όλα τέλεια(αχαχαχαχα)ανυπομονώ να περάσει ο καιρός!!!!


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Φαρμακοτριφτενα σε είπα μάνα μου, απλά θα βγει σικ το μωρό σου!! Κ συ μικροκαμωμενη δεν είσαι; συνήθως έτσι πάει. Φαντάζεσαι εμένα 820 κιλά αηδία κ τον άντρα μου 1.90 100+κιλα να βγάζαμε κανενα γατί; θα με ζήταγε τεστ DNA ο ανήρ κ με το δίκιο του.

Χρονια πολλά σε όσες γιορτάζουν, του χρόνου με το καλό, πρώτα ο Θεός θα γιορτάζει κ η μπέμπα μου τέτοια μέρα! 

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 3

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι κι εγώ μια από τις κοπέλες που χάθηκαν.. 

Εγώ προσωπικά χάθηκα επίτηδες γιατί δεν ήθελα να αγχωνω. Είμαστε όλες μέσα στην αγωνία και επειδή εμένα ήταν λίγο ντεμι τα νέα μου, δεν ήθελα να σας αγχωνω.

Πήγα χθες γιατρό. 29+5 χθες και η μπέμπα μου 1100γραμαρια!! Μικρούλα ακόμα αλλά εγώ περίμενα ότι θα άκουγα το πολύ 900γρ.

Πρώτη φορά που από την 21η βδομάδα μέχρι χθες , άκουσα επιτέλους καλά νέα! Πριν από 2 βδομάδες 27+5 ήταν μόλις 770 γραμμάρια  και ήταν 4η εκατοστιαια, κάτω από τα φυσιολογικά όρια. Χθες ανέβηκε λίγο (7η) σημασία έχει μου είπε πως αναπτύσσεται έστω και στα χαμηλά. Και χθες ήταν πάρα πολύ αισιόδοξος ο γιατρός και πρώτη φορά δεν έβαλε αυτό το "Αλλά" . 

Εμένα μου φτάνει που αύριο μπαίνω 30η και που η μπέμπα έπιασε κιλό επιτέλους..

Κατά τα άλλα, κάνω κι εγώ συσπάσεις αλλά δεν τις μετρούσα. Και με έβαλε να τις μετράω για 2 ημέρες γιατί δεν θέλει να κάνω πάνω από 10. Ο τράχηλος είναι μια χαρά όμως.

Μπράβο βρε κορίτσι μου, τι όμορφα τα νέα σου! Η μπέμπα θα πάρει τα πάνω της, μη στενοχωριέσαι! 

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Καλημέραααα!!!!

Τι κάνετε κοριτσάρες μ??? Έχουν αρχίσει μια βδομάδα τώρα και πονάνε οι καρποί μου μουδιάσματα και τέτοια όπως επίσης μαι αρκετά πρισμένα πόδια και σαν να παθαίνω γραμπούλες χαμηλά στις ωοθήκες νομίζω αυτάααα κατα τα άλλα όλα τέλεια(αχαχαχαχα)ανυπομονώ να περάσει ο καιρός!!!!

Οτάν εννοείς αρκετά πρησμένα πόδια είναι πολύ αγάπη δεν ελεχγεις λίγο πίεση η πες τον καλυτερα στον γιατρό καλη μου μαγνήσιο παίρνεις για τις κράμπες ;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Οτάν εννοείς αρκετά πρησμένα πόδια είναι πολύ αγάπη δεν ελεχγεις λίγο πίεση η πες τον καλυτερα στον γιατρό καλη μου μαγνήσιο παίρνεις για τις κράμπες ;

Πίεση δεν έχω τσεκάρει καθόλου ούτε μαγνήσιο πέρνω θα του το πω την Δευτέρα μήπως χρειαστεί να μου δώσει δεν είναι και πολύ υπέρ των χαπιών η αλήθεια είναι και όταν τον ρώτησα για το εμβόλιο που λέγατε την άλλη φορά μου είπε ότι αυτός είναι κατά....


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...