Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

      Εγώ πάντως στα 40 έκανα την καλύτερη ωοληψια με 3 βλαστοκύστες στα 3 γονιμοποιημένα! κι έναν μπέμπη ήδη από τις 2 που έβαλα..

      Στην επιτροπή θα γράψει το κέντρο σου πως δεν είναι επαρκής αυτή η βλαστοκύστη ποιοτικά κτλ και πως πρέπει να κάνεις διέγερση ξανά. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Giotitsa είπε:

Ρε μην κάνετε τόσο καιρό να γραψετε εγώ μπαινοβγαινω αν δω είστε ολες καλά μια χαρά είμαι αγάπη δόξα τον Θεό και την Παναγια

Βρε κοριτσάκι τι παράπονα είναι αυτά; δεύτερη φορά που τα κάνεις!! Άλλες εγκαταλείπουν τελείως τα θέματα λόγο έλειψης χρόνου, ή πάνε στο φεισμπουκ και κάνουν ομάδα κάτι που δε με βρίσκει καθόλου σύμφωνη γιατί και άλλα κορίτσια δεν γράφου αλλά μας διαβάζουν και ενημερώνονται, είχε πάει μία πμάδα που δεν έγραφα στο φβ και δεν είχα πλέον ενημέρωση είναι σπαστικό αυτο :P!
Υπάρχουν διάφορα θέματα που μας κρατάνε εκτός, κακό ίντερνετ, διακοπές, δουλειά, παιδιά κλπ κλπ... 
Ας μπαίνει όποια μπορεί και όσες λείπουν καιρό αν έχουν ενημερώσει πριν να μη σκάμε όλα οκ.... και οι περισσότερες ενημερώνουμε...


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

πρίν από 56 λεπτά , Jennak83 είπε:

Οχι τις ivor λεω, θα μου πεις οι ινοχεπ δε σε πονανε; απλα ηταν τραυματικη η πρωτη εμπειρια κ δε τις ηθελα!

Εγω τις ivor κανω απο την αρχη. Δεν ειχα θεμα τοσο καιρο αλλα πλεον που εχει τεντωσει η κοιλιτσα δυσκολευομαι να βρω σημειο να τρυπησω και εχω γεμισει σημαδακια...Δεν εχω δοκιμασει αλλες ομως για να εχω μετρο συγκρισης.


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Βρε κοριτσάκι τι παράπονα είναι αυτά; δεύτερη φορά που τα κάνεις!! Άλλες εγκαταλείπουν τελείως τα θέματα λόγο έλειψης χρόνου, ή πάνε στο φεισμπουκ και κάνουν ομάδα κάτι που δε με βρίσκει καθόλου σύμφωνη γιατί και άλλα κορίτσια δεν γράφου αλλά μας διαβάζουν και ενημερώνονται, είχε πάει μία πμάδα που δεν έγραφα στο φβ και δεν είχα πλέον ενημέρωση είναι σπαστικό αυτο :P!
Υπάρχουν διάφορα θέματα που μας κρατάνε εκτός, κακό ίντερνετ, διακοπές, δουλειά, παιδιά κλπ κλπ... 
Ας μπαίνει όποια μπορεί και όσες λείπουν καιρό αν έχουν ενημερώσει πριν να μη σκάμε όλα οκ.... και οι περισσότερες ενημερώνουμε...

Δεν πειράζει ας κάνω τουλάχιστον θέλω να ξέρω ότι είστε καλά εγώ γενικά είμαι παραπονιαρα 

πρίν από 57 λεπτά , gogouli_ είπε:

Κορίτσια ο οφθαλμίατρος για ποιο λόγο εξετάζει; ρωτάω γιατί έχω μυωπία αλλά δε μου είπαν να πάω να με δει! Όσο για τον καρδιολόγο, κι εγώ το σκέφτομαι κορίτσια γιατί έχω ταχυπαλμία! Μονίμως είμαι πάνω από 100, συνήθως 103-105! Βέβαια ο γιατρός μου λέει ότι είναι φυσιολογικό στην εγκυμοσύνη!

@Mamacita Alina ναι ρε κορίτσι, κι εγώ νιώθω περίεργα που θα είναι άδεια, βέβαια θα μου πεις θα έχουμε γεμάτο σπίτι, που δε συγκρίνεται με τίποτα!!! 

Και σε μας εδώ έχουν έλλειψη, μια φίλη που τις κάνει ζορίζεται πολύ, ευτυχώς βρήκε μέσω της φαρμακαποθηκης της περιοχής. Για πόσο καιρό ακόμα θα κάνετε κορίτσια; Μέχρι το τέλος;

@Giotitsa Καλά Εμείς το τερματησαμε, ήταν που θα κάναμε μικρά μωράκια επειδή είχαμε θέμα και τώρα δε θα μπορούμε να τα βγάλουμε, χαχαχα! Κι εμένα στις μετρήσεις βγαίνει μια βδομάδα μεγαλύτερη η μπέμπα, τώρα σίγουρα είναι 1.5κιλό, πριν δύο βδομάδες ήταν 1350!

@Rafaelatarzan Που είσαι εσύ κορίτσι; Πες μας τα νέα σου, σε τι φάση είσαι;

Η ταρζανιτσα ειναι καλά να ξέρεις τα νεα της τα ξέρω αλλά καλύτερη να τα γράψει η ίδια όταν μπορεσει πάντως είναι καλά αγάπη

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, gogouli_ είπε:

Κορίτσια ο οφθαλμίατρος για ποιο λόγο εξετάζει; ρωτάω γιατί έχω μυωπία αλλά δε μου είπαν να πάω να με δει! Όσο για τον καρδιολόγο, κι εγώ το σκέφτομαι κορίτσια γιατί έχω ταχυπαλμία! Μονίμως είμαι πάνω από 100, συνήθως 103-105! Βέβαια ο γιατρός μου λέει ότι είναι φυσιολογικό στην εγκυμοσύνη!

@Mamacita Alina ναι ρε κορίτσι, κι εγώ νιώθω περίεργα που θα είναι άδεια, βέβαια θα μου πεις θα έχουμε γεμάτο σπίτι, που δε συγκρίνεται με τίποτα!!! 

Και σε μας εδώ έχουν έλλειψη, μια φίλη που τις κάνει ζορίζεται πολύ, ευτυχώς βρήκε μέσω της φαρμακαποθηκης της περιοχής. Για πόσο καιρό ακόμα θα κάνετε κορίτσια; Μέχρι το τέλος;

@Giotitsa Καλά Εμείς το τερματησαμε, ήταν που θα κάναμε μικρά μωράκια επειδή είχαμε θέμα και τώρα δε θα μπορούμε να τα βγάλουμε, χαχαχα! Κι εμένα στις μετρήσεις βγαίνει μια βδομάδα μεγαλύτερη η μπέμπα, τώρα σίγουρα είναι 1.5κιλό, πριν δύο βδομάδες ήταν 1350!

@Rafaelatarzan Που είσαι εσύ κορίτσι; Πες μας τα νέα σου, σε τι φάση είσαι;

Νομιζω τις κοβεις τις ενεσεις μια εβδομαδα περιπου πριν γεννησεις! Αχ η κοιλιτσα εχει φαει πολλα τρυπηματα, η πιο δυσκολη ωρα ειναι αυτη καθε απογευμα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tsilona είπε:

Εδω είμαι κορίτσια, ήμουν θάλασσα, γύρισα μπάνιο πλυντήριο φαΐ κ τώρα ξάπλα. 

Καλέ είμαι ήδη στον 8ο δλδ;;;; ιιιιιιι

Καλησπέρα και καλή βραδιά χαχαχα ναι βρεεεε χθες τα έψαχνα λίγο πριν σου γράψω γιατί κι εγώ έκλεισα την 30 και βαδίζω στην 31 και ήθελα να δω που είμαι μιας και το έχασα λίγο 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Νομιζω τις κοβεις τις ενεσεις μια εβδομαδα περιπου πριν γεννησεις! Αχ η κοιλιτσα εχει φαει πολλα τρυπηματα, η πιο δυσκολη ωρα ειναι αυτη καθε απογευμα!

Οχι η ένεση κόβεται μια μερα πριν η αναλόγως στο πρόβλημα κάθε γυναίκας το σαλοσπιρ κόβεται μια βδομάδα πριν αγαπη


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Οχι η ένεση κόβεται μια μερα πριν η αναλόγως στο πρόβλημα κάθε γυναίκας το σαλοσπιρ κόβεται μια βδομάδα πριν αγαπη

Οπως λες αναλογως το προβλημα! Η αδερφη μου πχ που την εκανε προληπτικα λογω μιας αποβολης την εκοψε νωριτερα.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Πραγματικά πέρασε ο καιρός, με αυτό το 3 μπροστά όλα μοιάζουν τόσο κοντά! Κορίτσια μετά λέτε να μας λείψουν οι κοιλιτσες μας; Για πείτε εσείς που είστε ήδη μανουλες, θα τις ψάχνουμε μετά η θα έχουμε αφοσιωθεί στα θαυματακια μας;

Επίσης από κιλά πως πάτε κορίτσια; Εγώ έβαλα 4, αλλά νομίζω τώρα μπαίνουν γρήγορα γρήγορα! Τα δύο τα έβαλα αυτό το μήνα!! Βέβαια και τώρα που σας γράφω τρώω πακοτινια χαχαχα

Αχ πακοτίνια..... Τυχερή!!! Εμένα η καμπύλη σακχάρου βγήκε χάλια και κάνω διατροφή εδώ και 1 βδομάδα :(

Εγώ έβαλα 8,5 κιλά. Έχω κολλήσει στα 8,5 εδώ και 1 μήνα. Στο 1ο τρίμηνο έβαλα 4 κιλά και άλλα 4,5 στο δεύτερο τρίμηνο.

Και για τον καρδιολόγο που λες είχα και έχω κι εγώ ταχυκαρδία, οπότε πήγα σε καρδιολόγο και όλα μιά χαρά. Είναι φυσιολογικό μου είπε στην εγκυμοσύνη.

2 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Κοριτσια μου καλημερα!

Δεν εχω διαβασει τιποτα, θα τα διαβασω σιγα σιγα...ελπιζω να ειστε ολες καλα και τα μωρακια σας κυρίως. Εγω μετα απο εναν μηνα σχεδον διακοπες γυρισα στη βαση μου...εκανα την εξεταση του μηνα η οποια ειχε περασει προ πολλου, σχεδον 10 μερες, αλλα ευτυχως η μπεμπουλα μας ειναι μια χαρα. 8 μερες μικροτερη βγαινει αλλα ο γιατρος ειπε να μην ανησυχουμε γιατι ολα τα αλλα (αμνιακο, πλακουντας, τραχηλος) ειναι οκ...οποτε για πανω απο τις 15 μερες διαφορα αρχιζουμε κι ανησυχουμε....ολα καλα λοιπον. Η μπουμπου ειναι ενα ολόκληρο κιλο κι εγω εχω παρει 6. 

Επισης ξεκινησα μαγνησιο (το max) 2 φορες την ημερα για τις κραμπες που εχω αλλα μου ειπε αν σε μια εβφομαδα μου εχουν σταματησει να το διακόψω για να μην εμποδιζονται οι συσπασεις...που η αληθεια ειναι δεν εχω ιδιαιτερα συχνα. Αντε 1 την ημερα κι αν.

Εχετε κανει τιποτα ετοιμασιες? Ρουχαλακια, καροτσακια, δωματιο....

Κοριτσια κοντευουμεεεεεεεε

Καλησπέρα! 

Αφού τα βρίσκει ο γιατρός μιά χαρά όλα αυτό μετράει. Κι εμένα είναι 930 γραμμάρια, αλλά έχω πάρει 8,5 κιλά.

Κούνια μου έδωσε η μητέρα μου της μικρής μου αδερφής και λίγα φανελάκια. Πήραμε λίγα ρουχαλάκια και χθες παραγγείλαμε το καρότσι, το οποίο θα έρθει 10 Σεπτεμβρίου. Θέλουμε όμως κι άλλα πράγματα. Εσύ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, elpida20 είπε:

Γειά σας κουκλεςςςς.. Είχαμε γιατρό σήμερα. Είμαστε 1.665 και 43 εκατοστααα

Ουυυυυ τέλεια!!!! Ολόκληρο μωράκι!!! Διπλάσιο βάρος σχεδόν από το δικό μου. Εμένα χθες που ήμουν 27+4 ήταν 930 γραμμάρια. Μήκος εμένα δε μου λέει πλέον, δεν μπορεί λέει να το μετρήσει.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Ουυυυυ τέλεια!!!! Ολόκληρο μωράκι!!! Διπλάσιο βάρος σχεδόν από το δικό μου. Εμένα χθες που ήμουν 27+4 ήταν 930 γραμμάρια. Μήκος εμένα δε μου λέει πλέον, δεν μπορεί λέει να το μετρήσει.

Νομιζω ομως ότι η Ελπίδα αγάπη είναι παραπανω σε εβδομάδες

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Νομιζω ομως ότι η Ελπίδα αγάπη είναι παραπανω σε εβδομάδες

Ναι είναι παραπάνω. Κι εγώ κανονικά είμαι μιά βδομάδα ακόμα πιο κάτω, αλλά το μωρό το βρίσκουν 1 βδομάδα μεγαλύτερο. Η Ελπίδα είναι κοντά με σένα νομίζω σε βδομάδες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...