Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Μία απ'τα ίδια κι εγώ δουλειές, κάθε μέρα και από κάτι γιατί δεν μπορώ να αφήνω το σπίτι τελείως.. Δεν είναι νωρίς μωρεεεεε, εγώ δεν κρατήθηκα είχα τρελή ανυπομονησία.. Σήμερα μπήκα στον 7ο και προχθές έβαλα 4 πλυντήρια του μπέμπη, τα σιδέρωσα και τα τακτοποίησα όλα στη συρταριέρα! Χαχαχα για δέσιμο η δικιά σου

Κι εγώ κορίτσια μου κάνω δουλειές κανονικά! Και βεράντες και παντζούρια και όλα! Καναπέδες και τραπεζαρία δεν σηκωνω μόνο αλλά θα ήθελα, χαχαχα! Ρουχαλάκια δεν έχω ξεκινήσει να πλένω ακόμα, λέω μέσα Αυγούστου να είναι και φρεσκοπλυμενα!

@tsilona κι εμένα η μπεμπουλα έχει ρίξει τους ποντιακούς χορούς της, χαχαχα όταν είδα το μήνυμα σου ταυτίστηκα!!! Χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, gogouli_ είπε:

Κι εγώ κορίτσια μου κάνω δουλειές κανονικά! Και βεράντες και παντζούρια και όλα! Καναπέδες και τραπεζαρία δεν σηκωνω μόνο αλλά θα ήθελα, χαχαχα! Ρουχαλάκια δεν έχω ξεκινήσει να πλένω ακόμα, λέω μέσα Αυγούστου να είναι και φρεσκοπλυμενα!

@tsilona κι εμένα η μπεμπουλα έχει ρίξει τους ποντιακούς χορούς της, χαχαχα όταν είδα το μήνυμα σου ταυτίστηκα!!! Χαχαχαχα

Κορίτσια κανονικά δεν πρεπει τοσα αλλά εντάξει η καθεμία κανει οτι θέλει 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Γλυκούλα είμαι ολομόναχη όλη μέρα με ένα πενταχρονο που όλο κάτι θέλει. Πχ σήμερα με το που άνοιξε τα μάτια της λέει, που θα πάμε σήμερα;; ενώ της είπα από χτες, ότι αν μ αφήσει να κάνω δουλειές το βράδυ θα πάμε στα ποντιακα το ξέχασε. Της το θυμισα αλλά κάθε λίγο κ λιγάκι ρωτάει τι ώρα θα πάμε στα ποντιακα. :roll:. Ευτυχώς δε μ απασχολεί. Μόνο μιλαααααααειιιι. Αχαχαχαχχχα

Πολυ αναισθησία αλινα. Παρά πολύ. Μπαίνω στον 8ο καλέ..ουτε στρώμα παρήγγειλα γτ το παλιό το χα στο υπόγειο κ πήρε υγρασία ούτε ρούχα ούτε τπτ. Τουλάχιστον θα χει καρότσι η μπέμπα. Αχαχαχχαχα αλλά δεν το στησα ακόμα. Στην κούτα είναι. Αχαχαχα

Με το πεντάχρονο χαρά μου συνεννοήσε. Με το δίχρονο τι κάνεις που κάνει την αταξία και σε κοιτάει μέσα στα μάτια ενώ λες οοοοοχιιιι και επαναλαμβάνει συνεχόμενα; Κακομαθημένη δε τη λες άλλα είναι αντιδραστικό παιδάκι... Και όταν δεν έχω τη προσοχή μου πάνω της μόνο σκανδαλιες είναι για να την κερδίσει πίσω....

Αχ.... Πάντως πραγματικά αναισθησία... Ίσως γιατί ξέρουμε το νόημα. Θέλουν μαμ κακά και νάνι οπότε σκασιλα μας τα υπόλοιπα χαχαχα

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Μία απ'τα ίδια κι εγώ δουλειές, κάθε μέρα και από κάτι γιατί δεν μπορώ να αφήνω το σπίτι τελείως.. Δεν είναι νωρίς μωρεεεεε, εγώ δεν κρατήθηκα είχα τρελή ανυπομονησία.. Σήμερα μπήκα στον 7ο και προχθές έβαλα 4 πλυντήρια του μπέμπη, τα σιδέρωσα και τα τακτοποίησα όλα στη συρταριέρα! Χαχαχα για δέσιμο η δικιά σου

Νωρίς εννοείται πως δεν είναι. Στη πρώτη είχα βαλίτσα έτοιμη στον 7ο και όλα τα συρτάρια αλφαδιασμένα με τα ρούχα της μικρής σιδερωμενα και πλυμένα δις (μπήκε ο Κατακουζηνός μέσα μου τότε) χαχαχαχχα 

Just now, Giotitsa είπε:

Κορίτσια κανονικά δεν πρεπει τοσα αλλά εντάξει η καθεμία κανει οτι θέλει 

Κι εγώ φίλη αν και με τρώει ο υπέρτατος υπέροχος στρογγυλός θεσπεσιος πωπος μου (σαφώς και αστειεύομαι χαχαχα) δεν κάνω πολλά πολλά. Τα βασικά μη βρωμισουμε και αυτά ώρες ώρες είναι αρκετά για να μη νιώθω τη μικρή όλη μέρα...

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Με το πεντάχρονο χαρά μου συνεννοήσε. Με το δίχρονο τι κάνεις που κάνει την αταξία και σε κοιτάει μέσα στα μάτια ενώ λες οοοοοχιιιι και επαναλαμβάνει συνεχόμενα; Κακομαθημένη δε τη λες άλλα είναι αντιδραστικό παιδάκι... Και όταν δεν έχω τη προσοχή μου πάνω της μόνο σκανδαλιες είναι για να την κερδίσει πίσω....

Αχ.... Πάντως πραγματικά αναισθησία... Ίσως γιατί ξέρουμε το νόημα. Θέλουν μαμ κακά και νάνι οπότε σκασιλα μας τα υπόλοιπα χαχαχα

Νωρίς εννοείται πως δεν είναι. Στη πρώτη είχα βαλίτσα έτοιμη στον 7ο και όλα τα συρτάρια αλφαδιασμένα με τα ρούχα της μικρής σιδερωμενα και πλυμένα δις (μπήκε ο Κατακουζηνός μέσα μου τότε) χαχαχαχχα 

Κι εγώ φίλη αν και με τρώει ο υπέρτατος υπέροχος στρογγυλός θεσπεσιος πωπος μου (σαφώς και αστειεύομαι χαχαχα) δεν κάνω πολλά πολλά. Τα βασικά μη βρωμισουμε και αυτά ώρες ώρες είναι αρκετά για να μη νιώθω τη μικρή όλη μέρα...

Φιλη τα βασικά είναι καλά και δεν γίνεται να μην γίνονται όλα με μέτρο


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Φιλη τα βασικά είναι καλά και δεν γίνεται να μην γίνονται όλα με μέτρο

Και πάλι ώρες ώρες μαζεύονται πολλά.... Δεν έχω βοήθεια και θα κάνω και αυλές δε λέω.... Αλλά τις κάνω μια εβδομάδα χαχαχα.

Άσχετο ζαχαρενιεεεεες ακούστε τι παίζει. Είχα γενέθλια χθες να με χαίρεστε αχαχαχαχ και μου έφεραν τρούφες μουρλια.... Δεν άντεξα και έφαγα το ζάχαρο στο 95... Σήμερα ξανά έφαγα (σουυυυτ) το ζάχαρο πάλι 93.... Τι φάση; Μπορώ να τρώω άφοβα αφού δε με ανεβάζουν ή να τις κρύψω στο υπόγειο που δεν έχουμε; Χαχαχα

  • Χαχα 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mamacita Alina είπε:

Και πάλι ώρες ώρες μαζεύονται πολλά.... Δεν έχω βοήθεια και θα κάνω και αυλές δε λέω.... Αλλά τις κάνω μια εβδομάδα χαχαχα.

Άσχετο ζαχαρενιεεεεες ακούστε τι παίζει. Είχα γενέθλια χθες να με χαίρεστε αχαχαχαχ και μου έφεραν τρούφες μουρλια.... Δεν άντεξα και έφαγα το ζάχαρο στο 95... Σήμερα ξανά έφαγα (σουυυυτ) το ζάχαρο πάλι 93.... Τι φάση; Μπορώ να τρώω άφοβα αφού δε με ανεβάζουν ή να τις κρύψω στο υπόγειο που δεν έχουμε; Χαχαχα

Εγώ φιλη τρώω κανονικά και Εχω τιμές υπογλυκαιμιας εκτός απο δυο τιμες που ήτανε στο οριο πιστεύω ότι δεν θα συνεχίσω διατροφή δεν ξέρω νομιζω όφι φάε άλλα να μετριεσαι κιόλας επίσης χρόνια πολλά με υγεία και ευτυχία με την οικογενεία σου με το καλό το νεο μελος


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Οποία έγκυος ζαχαρένια δεν έχει κάνει αμαρτίες να το πει. Αχαχαχαχαχαχ. 

Ρε συ δε γίνεται να μην κάνεις ατασθαλίες. Όσο καλή θέληση κ να χεις...

Χρονια πολλά, πολυχρονη με υγεία! Κ με το καλό.  

Ίσως επειδή το ήθελες να το φας πολύ δεν ανέβηκε. Αχαχαχχαχαχ

 

Just now, tsilona είπε:

 

Δεν ξέρω πως το γραψα αυτό μέσα σε κουτί της γιώτας.αχααχα


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mamacita Alina είπε:

Και πάλι ώρες ώρες μαζεύονται πολλά.... Δεν έχω βοήθεια και θα κάνω και αυλές δε λέω.... Αλλά τις κάνω μια εβδομάδα χαχαχα.

Άσχετο ζαχαρενιεεεεες ακούστε τι παίζει. Είχα γενέθλια χθες να με χαίρεστε αχαχαχαχ και μου έφεραν τρούφες μουρλια.... Δεν άντεξα και έφαγα το ζάχαρο στο 95... Σήμερα ξανά έφαγα (σουυυυτ) το ζάχαρο πάλι 93.... Τι φάση; Μπορώ να τρώω άφοβα αφού δε με ανεβάζουν ή να τις κρύψω στο υπόγειο που δεν έχουμε; Χαχαχα

Χρόνια πολλά αγάπη μου! Γερή και ευτυχισμένη, με το καλό και το νέο μέλος!!!❤


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα βρε συνεγκυουλες! Πώς πάτε? Εγώ είμαι λίγο απογοητευμένη γιατί έκανα την καμπύλη σακχάρου και δεν βγήκε πολύ καλή.

Με 50 γρ γλυκόζης έκανα τη μικρή.

Νηστειας βγήκε 92 και 60' 155.

Είναι διαβήτη κύησης λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! @Mamacita Alina χρόνια πολλά!!! Τα επόμενα με 2 μπεμπάκια!!! Τι καλά! 

Εγώ δεν απαντάω ως ζαχαρένια. Δεν έχω ιδέα τι μου γίνεται. Αύριο θα πάω για την καμπύλη την κανονική και θα δούμε. Κατάλαβα όμως μάλλον γιατί είναι πεσμένες οι τιμές μου όλο αυτό το διάστημα. Ούτε καλοκαίρι, ούτε άγχος κλπ. Εγώ είχα θέμα μόνο με το ζάχαρο νηστείας το πρωί. Όσο δούλευα ακόμα έτρωγα γύρω στις 10.30 με 11 βραδινό και μέτραγα 6 το πρωί το ζάχαρο. Έβγαινε γύρω στο 100. 95 με 110 δλδ. Από όταν σταμάτησα τη δουλειά συνεχίζω να τρώω 10.30 με 11 βραδινό αλλά μετράω ζάχαρο κατά τις 9 με 9.30 που ξυπνάω. Και οι τιμές είναι 85 με 95. Αύριο θα δούμε τι συμβαίνει... Πάντως τον τελευταίο μήνα μετράω μόνο το πρωινό και με το φαγητό δεν θα το σχολιάσω καν. Θα πω μόνο ότι δεν κάνω διατροφή και ας το αφήσουμε εκεί...:-P:-P:-P

Σήμερα με έστειλε ο γιατρός να κάνω ένεση προγεστερόνης και μου έκανε τα ουτροτζεστάν 3 την ημέρα από 1. Έχω πόνους περιόδου αλλά δεν ξέρω αν είναι συσπάσεις. Μάλλον θέλει να είναι καλυμμένος ο γιατρός επειδή είμαι από εξωσωματική και είναι πιο προσεκτικός αλλά η αλήθεια είναι ότι με άγχωσε λιγάκι...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας ευχαριστώ για τις ευχές αγάπες μου και σε εσάς ότι μα ότι καλύτερο εύχομαι με υγιή μπεμπακια και αγάπη υγεία ευτυχία στο σπίτι σας.

Κι εμένα ζαχαρένια δε με λες ώρες ώρες αλλά παίζει και κάτι ανεβάσματα το άτιμο.... Προχθές έφαγα τοστ στις 2 γιατί πείνασα 130 πήγε. Βέβαια ώρες νηστική και παίζει να φταίει αυτό. Με ένα πιλαφακι προχθές 150....με τρούφες σοκολάτας ή σοκολατουχο που έχω πιει μερικά πρωινά πανω από 110 δεν πάει και λεω 110 γιατί το είδα μια δυο φορές ως επί τω πλείστον είναι 95-100.... Τιιι φάση ο διαβήτης δεν καταλαβαίνω θα μας τρελάνει.

Άκυρο αλλά βρε κορίτσια βαριέμαι το σιδεροοοοοοοοοο

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Σας ευχαριστώ για τις ευχές αγάπες μου και σε εσάς ότι μα ότι καλύτερο εύχομαι με υγιή μπεμπακια και αγάπη υγεία ευτυχία στο σπίτι σας.

Κι εμένα ζαχαρένια δε με λες ώρες ώρες αλλά παίζει και κάτι ανεβάσματα το άτιμο.... Προχθές έφαγα τοστ στις 2 γιατί πείνασα 130 πήγε. Βέβαια ώρες νηστική και παίζει να φταίει αυτό. Με ένα πιλαφακι προχθές 150....με τρούφες σοκολάτας ή σοκολατουχο που έχω πιει μερικά πρωινά πανω από 110 δεν πάει και λεω 110 γιατί το είδα μια δυο φορές ως επί τω πλείστον είναι 95-100.... Τιιι φάση ο διαβήτης δεν καταλαβαίνω θα μας τρελάνει.

Άκυρο αλλά βρε κορίτσια βαριέμαι το σιδεροοοοοοοοοο

Κοριτσια καλησπερα...Εχω μερες να σας γραψω...αλλα εχουμε περςσει μεγαλο λούκι....την μερα που πηγαμε για την καμπυλη...καναμε και εξέταση θειρωηδη...και μου τον βγαλαν 4.5 στο διαγνωστικό....και τρεχαμε σε ενδοκρινολογους...τελος παντων ξανα καναμε θειρωηδη κκαθως και τα αντισώματα του...και βγηκε ο θυρωειδης πολυ καλος 1.02 και τα αντισωματα τελεια....καναν λαθος στο διαγνωστικο...το ανχος μου δεν παλεύετε....οσο για την καμπυλη.που την εκανα υην ιδια μερα στο ιδιο διαγνωστικό ..κανω μετρησεις....στην αρχη χωρις διατροφη οι τιμες μου ηταν το νηστείας 74 με 78 και οι μεταγευματικες στην μια ωρα 100 με 120.....με κνν 2 στο οριο....μου έδωσαν διατροφη....και τωρα το νηστιας ειναξ απο 65 με 70 και οι μεταγευματικες μαξ 100...


fzY0p3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Afroula05 είπε:

Κοριτσια καλησπερα...Εχω μερες να σας γραψω...αλλα εχουμε περςσει μεγαλο λούκι....την μερα που πηγαμε για την καμπυλη...καναμε και εξέταση θειρωηδη...και μου τον βγαλαν 4.5 στο διαγνωστικό....και τρεχαμε σε ενδοκρινολογους...τελος παντων ξανα καναμε θειρωηδη κκαθως και τα αντισώματα του...και βγηκε ο θυρωειδης πολυ καλος 1.02 και τα αντισωματα τελεια....καναν λαθος στο διαγνωστικο...το ανχος μου δεν παλεύετε....οσο για την καμπυλη.που την εκανα υην ιδια μερα στο ιδιο διαγνωστικό ..κανω μετρησεις....στην αρχη χωρις διατροφη οι τιμες μου ηταν το νηστείας 74 με 78 και οι μεταγευματικες στην μια ωρα 100 με 120.....με κνν 2 στο οριο....μου έδωσαν διατροφη....και τωρα το νηστιας ειναξ απο 65 με 70 και οι μεταγευματικες μαξ 100...

Αν κ λίγο με μπέρδεψες, μια χαρά δείχνουν οι τιμές σου. Διατροφή γτ σου δωσαν; 

14 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Με το πεντάχρονο χαρά μου συνεννοήσε. Με το δίχρονο τι κάνεις που κάνει την αταξία και σε κοιτάει μέσα στα μάτια ενώ λες οοοοοχιιιι και επαναλαμβάνει συνεχόμενα; Κακομαθημένη δε τη λες άλλα είναι αντιδραστικό παιδάκι... Και όταν δεν έχω τη προσοχή μου πάνω της μόνο σκανδαλιες είναι για να την κερδίσει πίσω....

Αχ.... Πάντως πραγματικά αναισθησία... Ίσως γιατί ξέρουμε το νόημα. Θέλουν μαμ κακά και νάνι οπότε σκασιλα μας τα υπόλοιπα χαχαχα

 

Εχεις ένα δίκιο αλινα. Το 2χρονο θέλει κ αγκαλίτσες κ αλλα εκεί που θες να το σπάσεις τα μούτρα γ αυτό που έκανε, ξεραινεσαι στα γέλια. Μετά όμως κλαις γτ συνειδητοποίεις ότι εσύ θα τα μαζέψεις. Τα θυμήθηκα μωρέ... Γλυκουλινια μουυυυυ. 

 

Γυρνάτε με δόσεις πλευρό; τι σας ενοχλεί; η μέση; η κοιλιά; όλα; 

Εγω φίλες είμαι καλά απ αυτά, το κουλι μου κάνει κρακ κρακ ρε σεις. Ειδικά το δεξί πόδι όταν πάω να το σηκώσω πεθαίνω στον πόνο στο κουλι. Τι σκατα;; 

  • Χαχα 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια κοιμηθηκα 5 η ωρα σήμερα απο τον πόνο και το κάψιμο στα πόδια τι θα κάνω ρε κορίτσια;

Σε ανακουφίζει να ρίχνεις κρύο νερό; 

Ο γιατρός τι σε είπε; 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...