Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Nima21 είπε:

      Εγω αρχικα θα σας προτείνω να κανετε συγκριση σε διάφορα μικροβιολογικά εργαστήρια για να επιβεβαιωσετε το αποτελεσμα! Σας το λεω γιατι εμεις ενα χρόνο την πατήσαμε και τελικά υπήρχε οχι μονο λάθος αποτελεσμα αλλα δεν ηξεραν να διαβαζουν και τις τιμες! Σιγουρα σε συστημενο μικροβιολογικό! Απο εκει κ περα ο ανδρας μου εκανε επεμβαση κηρσοκηλης κατω απο 35 τοτε, πετυχε, πηρε βιταμίνες, ειχε και παρα πολυ καλο σπερμοδιαγραμμα και μετριο.. εντελει καναμε εξωσωματικη αλλα οι γιατροί δεν μας απέκλεισαν ποτε τη φυσική συλληψη.. θεωρω οτι πρέπει να ειναι πολυ μεγαλο το προβλημα της τερατοσπερμιας ή να υπαρχει πληρης αζωοσπερμια.. επισης εχετε ηδη ενα παιδι.. ποσο δηλ να χειροτέρεψε μεσα στα χρονια;; Για τις βιταμίνες ειμαι υπερ προσωπικα, μονο να κερδισει εχει, οχι να χασει.. τωρα για την επεμβαση ο,τι σας λενε οι γιατροί σας, παιζει ρολο και η ηλικια του..

      Είναι 34 χρόνων,έχει κιρσοκήλη,αλλά το πρόβλημα είναι πως γεννήθηκε με κρυψορχία.Εκανε εγχείρηση μικρός,αλλά του άφησε προβλήματα.Η ανδρολογος μας είπε πως ειναι τυχερός που εχει σπέρμα,γενικά ήταν λίγο απότομη,αλλά ειλικρινής.Για το σπερμοδιαγραμμα,πηγαμε σε εξειδικευμένο ανδρολογικο εργαστήριο,όχι σε ένα απλό διαγωνιστικό κέντρο..Ο άντρας μου ξεκίνησε εδώ και λίγες μέρες τις wellman conception,επίσης δεν καπνίζει και δεν πίνει.Αυτο που βελτιώθηκε σε σχέση με το προηγούμενο σπερμοδιαγραμμα που έκανε πριν τρία χρόνια,είναι η ποσότητα των σπερματοζωαρίων,έχει παραπάνω τώρα.Πιστευεις πως θα μπορέσουμε να κάνουμε υγιείς βλαστοκυστες με τόσο κακό σπέρμα?Σκέφτομαι πως για τις  αποτυχίες που είχαμε,ευθύνεται το κακό σπέρμα,η ανδρολογος μας είπε πως μάλλον αυτό έφταιξε 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Θέλω να ρωτήσω όσες κοπέλες κάνατε κολπική εξέταση με το χέρι για να δουν τον τράχηλο πονούσατε την άλλη μέρα; Γιατί εμένα μου έκανε χθες το βράδυ την εξέταση αυτή ο γιατρός και σήμερα ξύπνησα από τις 6:30 γιατί είχα πόνους περιόδου και συσπάσεις έντονες. Βέβαια μου είπε ο γιατρός ότι μπορεί να πονάω και να πάρω χάπι buscopan.

Μου είπε ο γιατρός ότι πρέπει να γεννήσω μέχρι την Τρίτη φυσιολογικά, αλλιώς θα μου το πάρει το μωρό με καισαρική. Επειδή είναι μεγάλο λέει. Άρα λογικά μέσα στην βδομάδα που μας έρχεται θα γεννήσω.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, winspert είπε:

Μη σε ανησυχεί κοριτσακι μου... Συμβαίνει συχνα... Εισαι στο νοσοκομειο οποτε το μωρακι σου ειναι στα καλύτερα χερια... Πες μου λιγο γιατι δε θυμαμαι... Θηλαζεις αποκλειστικά, κανεις μεικτη διατροφή, μονο σκονη; Τι του δινεις; 

Θηλαζω αποκλειστικα αλλα τωρα νομιζω πως ισως χρειαστει και λιγο ξενο γαλα εβγαλα με το θηλαστρο δεν εχω πολυ ακομα γαλα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Γογουλι μου δεν ζηλεύει καθόλου ο μικρός μου.. Είναι αστέρι ❤️ την αγαπάει πολύ, την προσέχει κ με βοηθά πολύ με το μωρό κάθεται δίπλα του όσο πλένω πιάτα κ με ενημερώνει όταν ξυπνήσει η βγάλει γουλιτσες.. Ειναι πολύ σημαντικό να μου την βλεπει όσο θα πάω να κάνω τσισα μου, η να απλώσω ρούχα κλπ κλπ ότι χρειάζομαι μου το φέρνει ο γλυκός μου δεν υπάρχει σου λέω ❤️

Αχ αγάπη μου είναι δύσκολο για σένα γτ κ η μεγάλη σου στην πραγματικότητα είναι μικρή! Ζουζούνα μου ελπίζω να μην το πάρεις στραβά αλλά εγώ στη θέση σου θα δινα το γάλα μ με μπιμπερό όπως ήδη κάνεις δλδ ❤️αλλά από την στιγμή που δεν γίνεται να θηλάσει λόγω θηλων δεν θα την έβαζα αγάπη για πιπίλα στο στήθος φιλικά στο λέω θα σε κουράσει τόσο πολύ... Δώσε κανονικά πιπίλα κ το γάλατακι σου σε μπιμπερό ❤️

Αχ Παναγία μου κουραγιοοο. Εμένα ξυπνάει μια φορά τη νύχτα στις 3 η ώρα περίπου κ τη μέρα τρώει κ κοιμάται αφού μου λείπει κ δεν ξυπνάει το σκατο να το χαρώ λίγο! 

Εγω διαφωνώ αγάπη ο μικρός μ ήταν ζωηρός κ με ξενυχτουσε πολύ τωρα η μπέμπα κοιμάται όλη μέρα 

Αχ βρε αγάπη εσύ είσαι πιο δύσκολα από ολες μας.. Τι να πω θα βρείτε σιγά σιγά τους ρυθμούς σας όσο γίνεται να τους βρεις δλδ γτ είναι πολύ μικρά μ τα άλλα δύο παιδάκια σου

Χαχαχ τρελή μουυυυ εμείς ας μην παραπονιομαστε είναι μεγάλα τα πρώτα μας! Εμένα μόνος του κάνει μπάνιο μόνος του κοιμάται ❤️

Ωχ περαστικά και γρήγορα αγάπη 

Οοοολα τα πλούτη του κόσμου όντως!!! Όλη μέρα τη μυρίζω!!! ❤️ 

Λοιπόν κορίτσια μου καλημέρα πήγαμε παιδίατρο σμρ... Η μικρή γεννήθηκε 2710 όταν βγήκαμε ήταν 2640 σμρ 15 μέρες μετά είναι 2700 εγώ χαλάστηκα πολύ η παιδίατρος ήταν πολύ ενθαρρυντική είναι απόλυτα φυσιολογικό λέει στις δεκαπέντε μέρες πρέπει να έχει φτάσει το βάρος γέννησης... Κ ότι είναι όσο έπρεπε να είναι... Την πρώτη βδομάδα χάνουν λέει την δεύτερη ανακτουν αυτό που έχασαν... Συνεχίζω ως έχει λέει! Τι να πω περίμενα να ταν λιιιγο παραπάνω πφφφ απλά να τονίζω πως την τελευταία εβδομάδα θηλάζουμε πιο αποτελεσματικά γτ με τη συγχηση θηλων που είχε δεν έπιανε καλά την προηγούμενη εβδομάδα 

Το πήρα στραβά μη μου ξαναμιλησεις χαχαχαχα. Μην αγχώνεσαι αγαπημένη κάθε συμβουλή είναι καλοδεχούμενη αρκεί να είναι καλοπροαίρετη και εσύ πάντα έχεις όμορφο λόγο... 

Το σκέφτομαι ήδη να το κάνω. Όχι τόσο να της δώσω πιπίλα αλλα να μη της δίνω στήθος. Το θέλει όμως και νιώθω άσχημα μέσα μου να της το στερω κι ας καταφέρνει να το πιάσει για λίγο μόνο

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Θέλω να ρωτήσω όσες κοπέλες κάνατε κολπική εξέταση με το χέρι για να δουν τον τράχηλο πονούσατε την άλλη μέρα; Γιατί εμένα μου έκανε χθες το βράδυ την εξέταση αυτή ο γιατρός και σήμερα ξύπνησα από τις 6:30 γιατί είχα πόνους περιόδου και συσπάσεις έντονες. Βέβαια μου είπε ο γιατρός ότι μπορεί να πονάω και να πάρω χάπι buscopan.

Μου είπε ο γιατρός ότι πρέπει να γεννήσω μέχρι την Τρίτη φυσιολογικά, αλλιώς θα μου το πάρει το μωρό με καισαρική. Επειδή είναι μεγάλο λέει. Άρα λογικά μέσα στην βδομάδα που μας έρχεται θα γεννήσω.

Πόσο είναι το μωράκι Νικολέτα μου; 


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Σε γενικές γραμμές είναι παααρα πολύ ήσυχο μωρό... Τρώει κ κοιμάται όλη μέρα!!! Τη νύχτα ξυπνάει πλέον μια φορά μόνο για φαγητό κ όλο το υπόλοιπο βράδυ κοιμάται.. 

Ζηλευωωωωωω

Just now, Evangeliaa είπε:

Τοσο ομορφα τα πραγματα?!? Εμενα τι με περιμενει με το 17 μηνων?

Μην αγχώνεσαι από τώρα. Αισιοδοξία!! Μπορεί να είναι ήσυχο εσένα το μωρό σαν της Μαριουλα

Just now, minxri είπε:

Καλημέρα κοριτσάρες μου!!!!!

Επέστρεψα δριμύτερη πήρα τα παιδάκια μου την Πέμπτη την προηγούμενη πέρασα και την περίοδο προσαρμογής και είμαι πανέτοιμη Αχαχαχα .....Ο μικρός πολύ γκρίνια κορίτσια το βράδυ (δεν κλαίει απλά γκαρίζει) Αν περνάει κάποιος απέξω θα νομίζει ότι του κάνω βασανιστήρια το πρωί είναι πολύ ήσυχος όμως καλά τον ύπνο τον έχω ξεχάσει.....Αντίθετα η μικρή μου είναι πολύ ήσυχη τρώει και κοιμάται και αν ξυπνήσει κάποια στιγμή θα κάτσει ήσυχα στην κούνια της θα παίξει με τα πόδια και τα χέρια της και όταν νυστάξει θα κοιμηθεί πάλι δεν καταλαβαίνω ότι έχω δεύτερο παιδί στο σπίτι...Με το θυλασμό δεν τα πάω ούτε εγώ καλά δεν ποιάνουν τη θηλή μάλλον επειδή μάθανε με το μπιμπερό ηδικα ο μικρός σαν να το αηδιάζει μόλις του το βάλω στο στόμα (και η μάνα παθαίνει σοκ) βγάζω με το θήλαστρο βέβαια στην αρχή είχα καλή ποσότητα τώρα έχει μειωθεί δραματικά και έχω στεναχωρηθεί λιγάκι πιστεύω ότι δεν θα καταφέρω να τα θηλάσω τελικά με το ξένο θα τη βγάλουν τα ζουζούνια μου

Γέλασα με το γκαριζει γιατί τα ίδια και η μικρή μου. Χαχαχα.

Πάντως φαντάζεσαι να ήταν έτσι και η μπέμπα σου; Ούτε του παπά που λένε χιχιχι.

Το θηλαστρο θέλει και αυτό κάθε 3-4 ώρες άντληση... Εγώ βέβαια δε το κάνω δεν γίνεται με τη μεγάλη να τηρώ τόσο σωστά το πρόγραμμα.... Πάντως αν πιάνει έστω και λίγο το μωρό κατεβάζεις κι άλλο.... Κι εμένα πιάνει όσο όσο αλλά μου.κατεβαζει γαλατάκι και με το θηλαστρο προς το παρόν τα πάω καλά. Βέβαια νοσοκομειακό... Το οικειακο στη πρώτη μου είχε κόψει κι εμένα το γάλα... Το νόημα όμως είναι να μεγαλώσουμε γερά υγιή παιδάκια οπότε και στο μπιμπερακι να καταλήξετε όλα καλά!!! 

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Mamacita AlinaΝαι ρε συ αφού λέω μια σταλιά σκατό που τη βρίσκει τόσο ένταση Αχαχα ...Έχω νοικιάσει και εγώ νοσοκομειακό θήλαστρο η αλήθεια είναι ότι από τότε που έχω τα μωρά στο σπίτι δεν τηρώ και εγώ το ωράριο κανονικά ενώ όταν ήταν στη ΜΕΝΝ έκανα κανονικά κάθε 3 ώρες άντληση για να τους πάω το πρωί και το απόγευμα που πήγαινα...Τεσπα θα δείξει πως θα πάει θα προσπαθήσω να τα βάζω πιο πολύ στο στήθος 


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Πόσο είναι το μωράκι Νικολέτα μου; 

Όταν ήμουν 35+2 (πριν 10 μέρες) το μωρό ήταν 2.756 γραμμάρια. Χθες τον ρώτησα και εγώ και ο άντρας μου τι βάρος έχει και δε μας είπε. Γιατί την τελευταία φορά έκανα υπέρηχο στο μαιευτήριο και θα έχει απόκλιση λέει ο υπέρηχος αυτός με τον άλλο. Γενικά μου το βρίσκει 1 βδομάδα μεγαλύτερο το μωρό. Χθες ήμουν 36+4 και το μωρό ήταν 37+4.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Θέλω να ρωτήσω όσες κοπέλες κάνατε κολπική εξέταση με το χέρι για να δουν τον τράχηλο πονούσατε την άλλη μέρα; Γιατί εμένα μου έκανε χθες το βράδυ την εξέταση αυτή ο γιατρός και σήμερα ξύπνησα από τις 6:30 γιατί είχα πόνους περιόδου και συσπάσεις έντονες. Βέβαια μου είπε ο γιατρός ότι μπορεί να πονάω και να πάρω χάπι buscopan.

Μου είπε ο γιατρός ότι πρέπει να γεννήσω μέχρι την Τρίτη φυσιολογικά, αλλιώς θα μου το πάρει το μωρό με καισαρική. Επειδή είναι μεγάλο λέει. Άρα λογικά μέσα στην βδομάδα που μας έρχεται θα γεννήσω.

Ναι ναι πονουσα και μάλιστα είχα και καθορισμένες συσπάσεις για αρκετή ώρα κάθε φορά, αλλά λάθος συναγερμός.

Υπάρχουν όμως περιπτώσεις που αυτή η εξέταση επισπεύδει τον τοκετό άρα έχε το νου σου αν οι συσπάσεις γίνουν τακτικές και αυξάνεται ο πόνος να πας μαιευτήριο

Just now, Dwro είπε:

Θηλαζω αποκλειστικα αλλα τωρα νομιζω πως ισως χρειαστει και λιγο ξενο γαλα εβγαλα με το θηλαστρο δεν εχω πολυ ακομα γαλα.

Κοριτσι μου ο ίκτερος είναι ρουτίνα. Μπαίνει στη λάμπα λίγο και τέλος μετά ...

Όλα είναι καλά.... Δε παθαίνει κάτι το μωράκι απλά θέλει υπομονή να περάσει... το ότι είσαστε στο νοσοκομείο ένα παραπάνω σημαίνει ότι δεν έχεις τίποτα να φοβάσαι!!! Φαντάσου να είχατε φύγει και να το πήγαινες πάλι.... Ναι μεν πάλι ολα καλά θα ήταν γιατί ο ίκτερος περνάει αλλά θα ήταν χειρότερο για την ψυχολογία σου ... Λίγο υπομονή και όλα καλά θα είναι θα δεις....

Just now, minxri είπε:

@Mamacita AlinaΝαι ρε συ αφού λέω μια σταλιά σκατό που τη βρίσκει τόσο ένταση Αχαχα ...Έχω νοικιάσει και εγώ νοσοκομειακό θήλαστρο η αλήθεια είναι ότι από τότε που έχω τα μωρά στο σπίτι δεν τηρώ και εγώ το ωράριο κανονικά ενώ όταν ήταν στη ΜΕΝΝ έκανα κανονικά κάθε 3 ώρες άντληση για να τους πάω το πρωί και το απόγευμα που πήγαινα...Τεσπα θα δείξει πως θα πάει θα προσπαθήσω να τα βάζω πιο πολύ στο στήθος 

Υπομονή και ότι γίνει.... Θέλουν την αγάπη μας και τη φροντίδα μας. Αν μέσα σε αυτή είναι και το γάλα μας καλώς αλλιώς δε χάλασε και ο κόσμος. Το θέμα είναι να γεμίζει η καρδούλα τους και η ψυχούλα τους από μανούλα... 

Αν ξέχασα καμία μη βαρατε ε; Διαβάσατε τη περνάω.... Κατανόηση στην καλικάντζαροχτυπημένη!!!!!

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Ναι ναι πονουσα και μάλιστα είχα και καθορισμένες συσπάσεις για αρκετή ώρα κάθε φορά, αλλά λάθος συναγερμός.

Υπάρχουν όμως περιπτώσεις που αυτή η εξέταση επισπεύδει τον τοκετό άρα έχε το νου σου αν οι συσπάσεις γίνουν τακτικές και αυξάνεται ο πόνος να πας μαιευτήριο

Κι εγώ πόνοι περιόδου και πολύ πιο πολλές και έντονες συσπάσεις μετά την εξέταση. Μου το είπε και ο γιατρός ότι θα πονάω. Τώρα πήρα χάπι για τον πόνο που μου είπε ο γιατρός. Δε θα πάρω άλλο και θα δω πως θα πάει μέχρι το βράδυ.

Όντως αυτή η εξέταση επισπεύδει τον τοκετό μερικές φορές, γιατί η μητέρα μου σε 1 γέννα της μου είπε ότι την επόμενη μέρα μετά την εξέταση της σπάσανε τα νερά και τρέχανε λίγο λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Θέλω να ρωτήσω όσες κοπέλες κάνατε κολπική εξέταση με το χέρι για να δουν τον τράχηλο πονούσατε την άλλη μέρα; Γιατί εμένα μου έκανε χθες το βράδυ την εξέταση αυτή ο γιατρός και σήμερα ξύπνησα από τις 6:30 γιατί είχα πόνους περιόδου και συσπάσεις έντονες. Βέβαια μου είπε ο γιατρός ότι μπορεί να πονάω και να πάρω χάπι buscopan.

Μου είπε ο γιατρός ότι πρέπει να γεννήσω μέχρι την Τρίτη φυσιολογικά, αλλιώς θα μου το πάρει το μωρό με καισαρική. Επειδή είναι μεγάλο λέει. Άρα λογικά μέσα στην βδομάδα που μας έρχεται θα γεννήσω.

Εγω την εκανα πρωι την εξεταση κ η αληθεια ειναι οτι μεχρι το βραδυ ειχα πιο εντονες συσπασεις, περισσότερες κ με πονους περιοδου. Ειναι φυσιολογικό. Την επομενη μερα ηταν οπως πριν... Κ εμενα ειναι μια εβδομάδα μεγαλύτερο το μωρο κ ειναι μεγαλο. 38+2 κ ηταν 3500...Μου ακούγεται κουλο να θελει καισαρικη γιατι ειναι μεγαλο... Ποσο μεγαλο πια;;; Συζητησε το μαζι του... Κ εγω μεσα στην εβδομάδα κατι θα κανω... Ειναι η ωρα του πια... 

Just now, Dwro είπε:

Θηλαζω αποκλειστικα αλλα τωρα νομιζω πως ισως χρειαστει και λιγο ξενο γαλα εβγαλα με το θηλαστρο δεν εχω πολυ ακομα γαλα.

Με το θηλασμο  μπορει ο ικτερος να επιμεινει λιγο περισσότερο. Συμβουλεψου εναν συμβουλο θηλασμου να σου πει τι να κανεις. Αν ειναι αναγκη δωσε λιγο ξενο αλλιως ο, τι σου πουν... Μην αγχωνεσαι...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nikoleta... είπε:

Κι εγώ πόνοι περιόδου και πολύ πιο πολλές και έντονες συσπάσεις μετά την εξέταση. Μου το είπε και ο γιατρός ότι θα πονάω. Τώρα πήρα χάπι για τον πόνο που μου είπε ο γιατρός. Δε θα πάρω άλλο και θα δω πως θα πάει μέχρι το βράδυ.

Όντως αυτή η εξέταση επισπεύδει τον τοκετό μερικές φορές, γιατί η μητέρα μου σε 1 γέννα της μου είπε ότι την επόμενη μέρα μετά την εξέταση της σπάσανε τα νερά και τρέχανε λίγο λίγο.

Αν δε σε πιάνει το παυσίπονο να είσαι λίγο παραπάνω προετοιμασμένη.... Εμένα με επιαναν τα παυσίπονα οπότε ήμουν ήρεμη.... Υποτίθεται τους πόνους του τοκετού δεν τους πιάνει το παυσίπονο. Και λέω υποτίθεται γιατί δεν έχω περάσει κάτι τέτοιο για να ξέρω χαχαχα


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Εγω την εκανα πρωι την εξεταση κ η αληθεια ειναι οτι μεχρι το βραδυ ειχα πιο εντονες συσπασεις, περισσότερες κ με πονους περιοδου. Ειναι φυσιολογικό. Την επομενη μερα ηταν οπως πριν... Κ εμενα ειναι μια εβδομάδα μεγαλύτερο το μωρο κ ειναι μεγαλο. 38+2 κ ηταν 3500...Μου ακούγεται κουλο να θελει καισαρικη γιατι ειναι μεγαλο... Ποσο μεγαλο πια;;; Συζητησε το μαζι του... Κ εγω μεσα στην εβδομάδα κατι θα κανω... Ειναι η ωρα του πια... 

Εγώ την έκανα στις 10 το βράδυ χθες. Ίσως γι' αυτό πονάω ακόμα. Τι να σου πω έτσι μου είπε. Θα δω τι θα μου πει και την Δευτέρα. Εσένα είναι πιο μεγάλο πάντως το μωρό από μένα. Εμένα ακόμα δε θα είναι 3.500 γραμμάρια. Άρα κι εσύ μέσα στη βδομάδα θα γεννήσεις λογικά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Θέλω να ρωτήσω όσες κοπέλες κάνατε κολπική εξέταση με το χέρι για να δουν τον τράχηλο πονούσατε την άλλη μέρα; Γιατί εμένα μου έκανε χθες το βράδυ την εξέταση αυτή ο γιατρός και σήμερα ξύπνησα από τις 6:30 γιατί είχα πόνους περιόδου και συσπάσεις έντονες. Βέβαια μου είπε ο γιατρός ότι μπορεί να πονάω και να πάρω χάπι buscopan.

Μου είπε ο γιατρός ότι πρέπει να γεννήσω μέχρι την Τρίτη φυσιολογικά, αλλιώς θα μου το πάρει το μωρό με καισαρική. Επειδή είναι μεγάλο λέει. Άρα λογικά μέσα στην βδομάδα που μας έρχεται θα γεννήσω.

Ρε αγάπη συγνώμη αλλά εμείς βάσει περιόδου πάμε μαζί είμαστε 37 εβδομάδων..Κι εμένα βάσει υπέρηχου έβγαινε 4 μέρες μεγαλύτερο αλλά όπως είπαμε πάμε με την αρχική Πητ. Γιατί να έχεις γεννήσει μέχρι την Τρίτη? Τι πάει να πει είναι μεγάλο? Πόσο μεγάλο δηλαδή? Εγώ γεννήθηκα 4.5 κιλά και μια χαρά φυσιολογικά με έβγαλε η μαμά μου και μπαμ μπαμ κιόλας..

Οκ είπαμε στις 38 θεωρείται τελειόμηνο αλλά γιατί να στο πάρει από τώρα? Γιατί να μην έρθει το νινί φυσιολογικά στις 39 ή τις 40 εβδομάδες? 

Γιατροί δεν είμαστε και σε καμία περίπτωση δεν θέλω να αγχωθείς απλά μιλάω έτσι γιατί είναι κρίμα να κάνεις μια αναίτια καισαρική...Σε κάλυψε με αυτά που σου είπε???

  • Μου αρέσει 2

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Εγώ την έκανα στις 10 το βράδυ χθες. Ίσως γι' αυτό πονάω ακόμα. Τι να σου πω έτσι μου είπε. Θα δω τι θα μου πει και την Δευτέρα. Εσένα είναι πιο μεγάλο πάντως το μωρό από μένα. Εμένα ακόμα δε θα είναι 3.500 γραμμάρια. Άρα κι εσύ μέσα στη βδομάδα θα γεννήσεις λογικά. 

Ναι, ετσι ειπε... Θα με ξαναδεί την Τρίτη κ θα μου πει... Τωρα αν δεν ξεκινήσει μονο του δεν ξερω ποια μερα θα παω.... Ευχομαι να γίνει αυτη κ να μη χρειαστει κατι αλλο... Ναι εμένα είναι μεγαλος ο μπεμπουλης αλλα δεν μου εχει αναφερει καισαρικη γι αυτο το λιγο.. Εκτός κ αν υπάρχει ανατομικο θεμα σε σενα κ το βλέπει κ γι αυτο στο ειπε... Αλλα δεν είπε κατι τετοιο, ετσι; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Αν δε σε πιάνει το παυσίπονο να είσαι λίγο παραπάνω προετοιμασμένη.... Εμένα με επιαναν τα παυσίπονα οπότε ήμουν ήρεμη.... Υποτίθεται τους πόνους του τοκετού δεν τους πιάνει το παυσίπονο. Και λέω υποτίθεται γιατί δεν έχω περάσει κάτι τέτοιο για να ξέρω χαχαχα

Χαχαχα η κάθε γυναίκα είναι διαφορετική όπως και οι πόνοι. Κι εγώ με το παυσίπονο είμαι πιο καλά. Μόνο όταν σηκώνομαι νιώθω βαριά την κοιλιά μου. Θα δω πως θα πάω και με τις συσπάσεις μέχρι το βράδυ. Γενικά αυτές τις μέρες θα έχω το νου μου μέχρι την Δεύτερα που θα πάω πάλι στον γιατρό.

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Ρε αγάπη συγνώμη αλλά εμείς βάσει περιόδου πάμε μαζί είμαστε 37 εβδομάδων..Κι εμένα βάσει υπέρηχου έβγαινε 4 μέρες μεγαλύτερο αλλά όπως είπαμε πάμε με την αρχική Πητ. Γιατί να έχεις γεννήσει μέχρι την Τρίτη? Τι πάει να πει είναι μεγάλο? Πόσο μεγάλο δηλαδή? Εγώ γεννήθηκα 4.5 κιλά και μια χαρά φυσιολογικά με έβγαλε η μαμά μου και μπαμ μπαμ κιόλας..

Οκ είπαμε στις 38 θεωρείται τελειόμηνο αλλά γιατί να στο πάρει από τώρα? Γιατί να μην έρθει το νινί φυσιολογικά στις 39 ή τις 40 εβδομάδες? 

Γιατροί δεν είμαστε και σε καμία περίπτωση δεν θέλω να αγχωθείς απλά μιλάω έτσι γιατί είναι κρίμα να κάνεις μια αναίτια καισαρική...Σε κάλυψε με αυτά που σου είπε???

Ναι μαζί είμαστε εμείς. Έχεις δίκιο σε αυτό που λες. Μου είπε ότι πάμε με την αρχική ΠΗΤ, αλλά επειδή το μωρό είναι 7 μέρες μεγαλύτερο δε θέλει να πάμε μετά τις 38 εβδομάδες. Δεν ξέρω αν το λέει επίτηδες για να κάνω καισαρική. Υποτίθεται ότι πηγαίναμε για φυσιολογικά. Χθες μου το είπε πρώτη φορά αυτό. Ίσως μου κάνει πρόκληση πρώτα. Θα το συζητήσω πιο καλά την Δευτέρα μαζί του.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...