Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, tzeni82 είπε:

Τα γαλακτοκομικα μην τα τρωσ ακομη..ασε να περασει ο μηνασ κ λιγο παραπανω..θελει μηνα για να δεισ βελτιωση αν ειναι απο τα αγελαδινα..

Περα απο αυτο δεν σου δωσε διαιτα..σου πε να παρατηρεισ εσυ..κανε ενα ημερολογιο..πχ χτεσ ειδεσ βλεννεσ μετα το χοιρινο..ξαναδοκιμασε μετα απο λιγο καιρο αλλα μιλροτερη ποσοτητα για να ξαναδεισ αν οντωσ εφταιγε αυτο η αν ηταν που δεν καθαρισε απο τα γαλακτοκομικα..

Γενικα θα τρωσ απο ολα..αλλα με μετρο..κ οχι συνεχομενεσ μερεσ ενα βαρυ φαγητο..1 μερα μια φυσιολογ μεριδα φτανει.την επομενη κανε κατι αλλο

Αγαπη σε ευχαριστω πολυ εχω πελαγωσει δεν φανταζεσαι ποσο με βοηθας.Γαλακτοκομικα δεν εχω φαει καθολου παρολο που μου ειπε κατι κατσικισιο να φαω που κ που.Ποσες μερες τωρα θελει για το χοιρινο που εφαγα κυριακη να δω βελτιωση γνωριζεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, tsilona είπε:

Μήπως θυμάστε πότε πάμε παιδίατρο μετά την πρώτη επίσκεψη; Σαραντιζουμε μεθαύριο κ δε θυμάμαι,πρέπει να πάω;

Καλημερα κοριτσακι μου. Εμεις ξαναπηγαμε εχθες παιδιατρο. Εχθες ηταν 26 ημερων κ μας ειπε να ξαναπαμε τελος του μηνα. Κοντα 4 κιλα το παιδακι μας. Πάμε καλα με το θηλασμο μας ειπε. Παίρνει καπου 20 γραμμάρια την ημερα, θα μπορούσε να παίρνει κ 25 αλλα ειναι εντάξει είπε... Τωρα κοιμαται στην αγκαλια μου το αστερακι μου. 

  • Μου αρέσει 4

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Just now, tsilona said:

Μήπως θυμάστε πότε πάμε παιδίατρο μετά την πρώτη επίσκεψη; Σαραντιζουμε μεθαύριο κ δε θυμάμαι,πρέπει να πάω;

Εμάς ήρθε η παιδίατρος όταν ήταν 17 ημερών και μας είπε σε ένα μήνα πάλι. Αλλά δε βρήκα ραντεβού στις 47 μέρες. Βρήκα στις 58. 2 μηνών θα είναι και μου έίπε δεν πειράζει. Όμως θα πάρω άλλον παιδίατρο γιατί αυτή μας έκανε κάτι νερά και θα την αλλάξουμε.

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Μήπως θυμάστε πότε πάμε παιδίατρο μετά την πρώτη επίσκεψη; Σαραντιζουμε μεθαύριο κ δε θυμάμαι,πρέπει να πάω;

Εμεις ειχαμε παει στο μηνα κ μετα στο 2μηνο θα παμε για τα πρωτα εμβολια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Μήπως θυμάστε πότε πάμε παιδίατρο μετά την πρώτη επίσκεψη; Σαραντιζουμε μεθαύριο κ δε θυμάμαι,πρέπει να πάω;

Εμεις πήγαμε στο μήνα κ μας είπε να πάμε ξανά όταν θα είναι δύο μηνων

Κορίτσια μου έχουμε δύο μέρες τώρα που κάνουμε ξανά όμορφα μουσταρδι κακάκια... Δεν κάνουμε πια πράσινα δόξα το Θεό! 

  • Μου αρέσει 6

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 5/11/2019 at 8:47 ΠΜ, happysmile είπε:

Κοριτσι μου δοκιμασε στο ρεψιμο να κρατας το μωρο τουλαχιστον 20λεπτα ορθιο θα δεις διαφορα!ενημερωσε κ τον παιδιατρο μηπως σου πει να κανετε κανεναν υπερηχο βγαζει ποσοτητα κ στις γουλιες η λιγακι?!

Ποια 20 λεπτά όλη μέρα στο βυζι ειναι αχαχαχ 10 λεπτσ να σταματάει κάπου στο 2ωρο. 

Ποσότητα βγάζει περίπου 1 με 2 κουταλιές του γλυκού και βγάζει συνέχεια και όσο είναι στο βυζι...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Ποια 20 λεπτά όλη μέρα στο βυζι ειναι αχαχαχ 10 λεπτσ να σταματάει κάπου στο 2ωρο. 

Ποσότητα βγάζει περίπου 1 με 2 κουταλιές του γλυκού και βγάζει συνέχεια και όσο είναι στο βυζι...

Πώς τα πάτε κορίτσι μου; 

Εχεις μιλήσει με παιδιατρο για γοπ; 

Link to comment
Share on other sites

On 30/10/2019 at 10:59 ΠΜ, tsilona είπε:

Μανούλα Νοεμβρη ησουν; Εμείς ήμασταν γιαλαντζι Οκτωβρίου πάντως...ααχααχ 

Να σου ζήσει το σπάνιο παιδάκι σου!!!

Κόλλησε παλι σε παράθεση @marioula1234κοριτσι μου εδώ είμαι απλα είμαι στο νοσοκομείο εγώ νομίζω δεν θα γλίτωσε ποτε απο αυτό πονουσα πολύ στην δεξια ωμοπλάτη και με χτύπαγε ο πόνος μπροστά στον θώρακα χθες όμως στο σπίτι έπεσα κάτω και ποναγα πολύ και είχα δύσπνοια φοβθηκαμε για πνευμονική εμβολή μετα ήρθα νοσοκομείο και κανοντας ψιλαφιση διέκριναν μια ευαισθησία στην δεξια μεριά της κοιλιάς μου εκαναν υπέρηχο κοιλιάς καθ είδαμε οτι Εχω πέτρα στην χολή Οχι στο νεφρό στην χολή δηλαδή στο συκώτι και δυστηχως με γύρισε σε λοίμωξη και εκανα χολικιστιτιδα ο πόνος δεν αντεχεται Εχω εμετούς και δεν μπορω να δεχθω καθόλου φαγητο είμαι για εισαγωγή το παιδι μου είναι στην πεθερά μου είναι μακρια μου λείπει τόσο πολύ αλλά αν δεν είναι εγώ καλά πως θα το φροντισω οποτε ας κάτσω εδώ Οσο χρειαστεί και να είμαι καλά για το παιδι μου αυτά κορίτσια μου πολύ ωραία νέα ΣΑΕ είπα δεν Εχετε παράπονο

  • Λυπημένη/-ος 8

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marioula1234 είπε:

Εμεις πήγαμε στο μήνα κ μας είπε να πάμε ξανά όταν θα είναι δύο μηνων

Κορίτσια μου έχουμε δύο μέρες τώρα που κάνουμε ξανά όμορφα μουσταρδι κακάκια... Δεν κάνουμε πια πράσινα δόξα το Θεό! 

Τελεια! Μα να εχω κ γω τετοια χαρα οταν κανει κακα δε λεγεται κ οταν κανει πριτς, ανακουφιζεται! Προς το παρον εχουμε κανει μια φορα κακα αλλα καλη, χθες ειχε κανει ή 4 ή 5 σπανιο αυτο συνηθως 2 με 3 κανει. 

Just now, Penny... είπε:

Κόλλησε παλι σε παράθεση @marioula1234κοριτσι μου εδώ είμαι απλα είμαι στο νοσοκομείο εγώ νομίζω δεν θα γλίτωσε ποτε απο αυτό πονουσα πολύ στην δεξια ωμοπλάτη και με χτύπαγε ο πόνος μπροστά στον θώρακα χθες όμως στο σπίτι έπεσα κάτω και ποναγα πολύ και είχα δύσπνοια φοβθηκαμε για πνευμονική εμβολή μετα ήρθα νοσοκομείο και κανοντας ψιλαφιση διέκριναν μια ευαισθησία στην δεξια μεριά της κοιλιάς μου εκαναν υπέρηχο κοιλιάς καθ είδαμε οτι Εχω πέτρα στην χολή Οχι στο νεφρό στην χολή δηλαδή στο συκώτι και δυστηχως με γύρισε σε λοίμωξη και εκανα χολικιστιτιδα ο πόνος δεν αντεχεται Εχω εμετούς και δεν μπορω να δεχθω καθόλου φαγητο είμαι για εισαγωγή το παιδι μου είναι στην πεθερά μου είναι μακρια μου λείπει τόσο πολύ αλλά αν δεν είναι εγώ καλά πως θα το φροντισω οποτε ας κάτσω εδώ Οσο χρειαστεί και να είμαι καλά για το παιδι μου αυτά κορίτσια μου πολύ ωραία νέα ΣΑΕ είπα δεν Εχετε παράπονο

Α ρε κοριτσι μου, τι λες τωρα..γρηγορα περαστικα! Να πας γρηγορα στο παιδακι σου, φανταζομαι την ψυχολογια σου τωρα..

Κοριτσια ο μπεμπης μου εχει λιγο ξηροδερμια στο κεφαλακι του, οταν τον ελουσα φανηκε πιο πολυ, σας εχει τυχει; ξερετε τι βαζουμε, θα ρωτησω κ παιδιατρο. Επισης νινιδα μεχρι ποτε εμφανιζεται;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Αγαπη σε ευχαριστω πολυ εχω πελαγωσει δεν φανταζεσαι ποσο με βοηθας.Γαλακτοκομικα δεν εχω φαει καθολου παρολο που μου ειπε κατι κατσικισιο να φαω που κ που.Ποσες μερες τωρα θελει για το χοιρινο που εφαγα κυριακη να δω βελτιωση γνωριζεις?

Μπορει να μην εφταιγε καν το χοιρινο..κ απλα να καθαριζει ακομη απο τα γαλακτοκομικα..εμεισ λιγο παραπανω απο τκ μηνα ειδαμε βελτιωση..

Κανε λιγο υπομονη..κοντα εισαι..κ μετα θα σε κατευθυνει καλυτερα κ αυτοσ που σε πατακολουθει..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Μπορει να μην εφταιγε καν το χοιρινο..κ απλα να καθαριζει ακομη απο τα γαλακτοκομικα..εμεισ λιγο παραπανω απο τκ μηνα ειδαμε βελτιωση..

Κανε λιγο υπομονη..κοντα εισαι..κ μετα θα σε κατευθυνει καλυτερα κ αυτοσ που σε πατακολουθει..

Ποσο καιρο παιρνει ρε κοριτσια, τρομερο..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

 

Κοριτσια ο μπεμπης μου εχει λιγο ξηροδερμια στο κεφαλακι του, οταν τον ελουσα φανηκε πιο πολυ, σας εχει τυχει; ξερετε τι βαζουμε, θα ρωτησω κ παιδιατρο. Επισης νινιδα μεχρι ποτε εμφανιζεται;

Υπαρχει καποιο σκευασμα για την ξηροδερμια ρωτα τον παιδιατρο εμεις νινιδα εμφανισαμε 4μηνων αλλα υπαρχει μια χτενα της chicco σαν τσατσαρα που ειναι για την νινιδα χτενιζεις κοντρα κ φευγει ολο!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Κόλλησε παλι σε παράθεση @marioula1234κοριτσι μου εδώ είμαι απλα είμαι στο νοσοκομείο εγώ νομίζω δεν θα γλίτωσε ποτε απο αυτό πονουσα πολύ στην δεξια ωμοπλάτη και με χτύπαγε ο πόνος μπροστά στον θώρακα χθες όμως στο σπίτι έπεσα κάτω και ποναγα πολύ και είχα δύσπνοια φοβθηκαμε για πνευμονική εμβολή μετα ήρθα νοσοκομείο και κανοντας ψιλαφιση διέκριναν μια ευαισθησία στην δεξια μεριά της κοιλιάς μου εκαναν υπέρηχο κοιλιάς καθ είδαμε οτι Εχω πέτρα στην χολή Οχι στο νεφρό στην χολή δηλαδή στο συκώτι και δυστηχως με γύρισε σε λοίμωξη και εκανα χολικιστιτιδα ο πόνος δεν αντεχεται Εχω εμετούς και δεν μπορω να δεχθω καθόλου φαγητο είμαι για εισαγωγή το παιδι μου είναι στην πεθερά μου είναι μακρια μου λείπει τόσο πολύ αλλά αν δεν είναι εγώ καλά πως θα το φροντισω οποτε ας κάτσω εδώ Οσο χρειαστεί και να είμαι καλά για το παιδι μου αυτά κορίτσια μου πολύ ωραία νέα ΣΑΕ είπα δεν Εχετε παράπονο

Aντε ρε αγαπη τι έπαθες στα καλά καθούμενα! Περαστικά κ γρήγορα να γυρίσεις στο σπιτάκι σου και στο γιόκα σου ❤️ 

Just now, Jennak83 είπε:

Τελεια! Μα να εχω κ γω τετοια χαρα οταν κανει κακα δε λεγεται κ οταν κανει πριτς, ανακουφιζεται! Προς το παρον εχουμε κανει μια φορα κακα αλλα καλη, χθες ειχε κανει ή 4 ή 5 σπανιο αυτο συνηθως 2 με 3 κανει. 

Α ρε κοριτσι μου, τι λες τωρα..γρηγορα περαστικα! Να πας γρηγορα στο παιδακι σου, φανταζομαι την ψυχολογια σου τωρα..

Κοριτσια ο μπεμπης μου εχει λιγο ξηροδερμια στο κεφαλακι του, οταν τον ελουσα φανηκε πιο πολυ, σας εχει τυχει; ξερετε τι βαζουμε, θα ρωτησω κ παιδιατρο. Επισης νινιδα μεχρι ποτε εμφανιζεται;

Μέχρι ενός έτους νομίζω αγάπη.. Μήπως είναι νινιδα αυτό που είδες; αρχή νινιδας; 

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Υπαρχει καποιο σκευασμα για την ξηροδερμια ρωτα τον παιδιατρο εμεις νινιδα εμφανισαμε 4μηνων αλλα υπαρχει μια χτενα της chicco σαν τσατσαρα που ειναι για την νινιδα χτενιζεις κοντρα κ φευγει ολο!

Ναι αλλά μαζί με τη νινιδα φεύγει μ το μισό μαλλί χαχαχαχ δεν θα ξεχάσω το γιο μου τον καραφλιασα μέσα σε ένα μεσημέρι χαχαχ

  • Χαχα 3

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Aντε ρε αγαπη τι έπαθες στα καλά καθούμενα! Περαστικά κ γρήγορα να γυρίσεις στο σπιτάκι σου και στο γιόκα σου ❤️ 

Μέχρι ενός έτους νομίζω αγάπη.. Μήπως είναι νινιδα αυτό που είδες; αρχή νινιδας; 

Ναι αλλά μαζί με τη νινιδα φεύγει μ το μισό μαλλί χαχαχαχ δεν θα ξεχάσω το γιο μου τον καραφλιασα μέσα σε ένα μεσημέρι χαχαχ

Εγω εβαζα ελαιλαδο κ baby oil αλλα ναι φευγουν κ τριχακια!!!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...