Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, nanoula90 είπε:

Ειναι πολυ μικρο κοριτσι μου για αυτο και αντιδραει ετσι ο μπεμπακος σου. Οσο για το καροτσι.... θα φτιαξει μεγαλωνοντας. Τωρα ακομα δεν βλεπει τπτ φαντασου, δεν μπορει να απολαυσει καροτσαδα γιατι φοβαται, γιατι ειναι ψυχρο το καροτσι σε σχεση με την αγκαλια. Εμενα εκλαιγε ολη μερα, μονο στο στηθος ηρεμουσε και δεν ειχαμε και κολικους. Απλα ηθελε να ειναι ολη μερα στο στηθος, ισως γιατι εκει μονο ενιωθε ασφαλεια. 

Ελπιζω να μην μοιασει στον δικο μου. Που ουτε να το δει. Ολα τα μωρακια χαιρονται τη βολτα με το καροτσι, το δικο μου κανει σαν φυλακισμενος απελπισμενος να δραπετευσει. Εννοειται πως αυτο που βγαινουν μαζι μαμα μπαμπας κ μωρο στο καροτσι πχ για καφε, για φαγητο, δεν το χουμε ζησει ποτε. Δεν αντεχει το καροτσι, οπως δεν αντεχει κ το καθισμα αυτοκινητου κ οτιδηποτε τον κρατα δεμενο εν ολιγοις. 

Θα μεγαλωσει και θα αλλαξει πολυ το παιδι σου, θα το δεις. 

Ναι, λογικο ειναι... Μονο στο στηθος ηρεμει... Απλα σκέφτομαι οταν θα ερθει η ωρα να βγουμε μια βολτα, πως θα γινει... Οταν τον βαζω στο αυγο στο αυτοκίνητο του αρεσει πολυ. Βασικα 2 φορες εχει μπει ολες κ ολες αλλα κοιμοταν σαν πουλακι, του αρεσε... Το αυγο στο καροτσι δεν το θελει. Βέβαια ειναι καλυτερα απο την καλαθουνα του καροτσιου αλλα.... Κ πηραμε κ ωραιο καροτσι κ περιμενα πως κ πως να τον παω βολτα... Για να δουμε... Πιο πολύ με στενοχωρει που κλαιει τοσο πολυ... 

 

Just now, marioula1234 είπε:

Ναι θυμάμαι για το τραγούδι γλυκιά μου.. Ισχύει αυτό, το έχω διαβάσει κιόλας πως αν τους μάθουμε μια μουσική όσο είναι στην κοιλιά μετά ηρεμούν με τη συγκεκριμένη μουσική κ εκτός κοιλιάς.. :) όσο για το καρότσι μου κάνει εντύπωση γιατί συνήθως με τη βόλτα στο καρότσι τα μωράκια ηρεμούν κ νανουριζονται. Αλλά γιατί σε στενοχωρεί τόσο που δεν θέλει καρότσι; δεν σε βολεύει περισσότερο η μετακίνηση με μαρσιπο

Ειναι φοβερο σου λεω αυτο που γίνεται... Ειναι μαγικο.... Μα να θυμαται;;; Ναι, ο δικος μου γενικα οταν τον ξαπλωνουμε ξυπνιο κανει χαμο κ γι αυτο δεν του αρεσει κ το καροτσι... Ελπιζω οταν μεγαλωσει λιγο να αλλάξει αυτο. Καλος ο μαρσιπος, δε λεω, εχπυμε αγορασει κ θα τον δοκιμασω λιγο σήμερα, αλλα ειναι για να βγεις για δουλειές κ να γυρισεις. Αν θες να πας για εναν καφε, θα πιαστει το μωρο... Δεν ειναι καλυτερα να απλωνει το κορμακι του στο καροτσι; Γι αυτο το σκεφτομαι κ στενοχωριεμαι... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

6 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Δεν ξερω θυμάσαι αγάπη αλλά κάτι είχα αναφέρει μήπως κ πέρναγα με αλμα γιατί έκανε μαραθώνιους θηλασμους για δύο μέρες... Εε μετά από αυτούς τους θηλασμους ηρθε και η υπερπαραγωγή.. 

Εσύ αγάπη με την υπερπαραγωγή βλέπεις διαφορά στα κακά του μωρού; 

Μια χαρά το μπουμπούκι σου τρία κιλακια σχεδων! ❤️ 

Καλή μου τα πράσινα κακά ποτέ σταμάτησαν; 

Μπράβο σας αγαπη μου όλα τέλεια λοιπόν ❤️. Βγάζε λίγο γάλα με το χέρι για να μπορεί το παιδί να πιάσει το στήθος ❤️

Καλή μου μια χαρά τα νέα του λουλουδιού σου ❤️ όσο για τη δουλεια τι να κάνεις; πφφ όταν ξεκινήσεις αντλήσεις πες μου ποιες ώρες τις κάνεις, πριν η μετά το θηλάσμο κλπ κλπ θέλω να αποθηκεύσω κ εγώ γάλα... Όχι πολύ ίσα να έχω αν χρειαστεί να λείψω να μπορεί η μάνα μ να ταισει την μπουμπού αλλά φοβάμαι μην επηρεάσω την παραγωγή, μην αντλησω σε λάθος ώρα κ μετά δεν φτάσει το γάλα που θα απομείνει στο στήθος για το μωρό @tsilona πες μας κ εσύ τη γνώμη σου ❤️ 

Όλα καλά θα πάνε αγάπη μου και αφού μπορείς να προσαρμόσεις το πρόγραμμα στα μέτρα σου μια χαρα! 

Αχ το λουλούδι μου μας έκανε κ το δύσκολο χαχαχ θέλει να πιπίλαει μωρέ το γλυκό μου! ❤️ 

Προσπάθησε να ξεχνιεστε λοιπόν αγάπη μου όσο μπορείς.. Και αν δε φοβάσαι να δώσεις πιπίλα δώσε γιατί όχι; εγώ φοβάμαι ρε γμτ να δώσωη χάνει γεύματα και γενικά μην επηρεαστεί η παραγωγή μου... 

Αχ αγάπη μου γλυκιά φυσικά κ είναι φυσιολογικό να κλαίνε κ να μας σπρώχνουν και όλα αυτά που περιγράφεις.. Κλαίει με τη βόλτα στο καρότσι ε; πανέξυπνο παιδί ε μα συγκρίνεται το καρότσι με την αγκαλιά της μαμάς;;; απόλαυσε αγκαλίτσες ❤️

Εμείς όπως καταλάβατε θηλάζουμε γιαυτό κ είμαι ξυπνια τέτοια ώρα χαχαχ

Πάντως κ εγώ τη νιώθω να πήρε βάρος τη νιώθω στο σήκωμα κ το βλέπω και στα Ρουχακια... Τα νιουμπορν δεν της κάνουν πια κ το 01 ξεκίνησε να της είναι μικρό κ αυτό το γυρίσουμε σε 03 

Κάτι άσχετο σεξ έκανε καμία μετά την γέννα;;; έχω ακόμη λοχεια γκρρρρ χαχαχ

Εγω δεν εχω παει ακομα γυναικολογο γιατι δε μπορουσε, μου εχουν τελειωσει τα λοχεια, ο αντρας μου περινενει πως κ πως αλλα να σας πω ρε κοριτσια δεν εχω κ πολυ ορεξη ακομα εσεις;; κ το παιδι που θα ειναι;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Ναι, λογικο ειναι... Μονο στο στηθος ηρεμει... Απλα σκέφτομαι οταν θα ερθει η ωρα να βγουμε μια βολτα, πως θα γινει... Οταν τον βαζω στο αυγο στο αυτοκίνητο του αρεσει πολυ. Βασικα 2 φορες εχει μπει ολες κ ολες αλλα κοιμοταν σαν πουλακι, του αρεσε... Το αυγο στο καροτσι δεν το θελει. Βέβαια ειναι καλυτερα απο την καλαθουνα του καροτσιου αλλα.... Κ πηραμε κ ωραιο καροτσι κ περιμενα πως κ πως να τον παω βολτα... Για να δουμε... Πιο πολύ με στενοχωρει που κλαιει τοσο πολυ... 

 

Ειναι φοβερο σου λεω αυτο που γίνεται... Ειναι μαγικο.... Μα να θυμαται;;; Ναι, ο δικος μου γενικα οταν τον ξαπλωνουμε ξυπνιο κανει χαμο κ γι αυτο δεν του αρεσει κ το καροτσι... Ελπιζω οταν μεγαλωσει λιγο να αλλάξει αυτο. Καλος ο μαρσιπος, δε λεω, εχπυμε αγορασει κ θα τον δοκιμασω λιγο σήμερα, αλλα ειναι για να βγεις για δουλειές κ να γυρισεις. Αν θες να πας για εναν καφε, θα πιαστει το μωρο... Δεν ειναι καλυτερα να απλωνει το κορμακι του στο καροτσι; Γι αυτο το σκεφτομαι κ στενοχωριεμαι... 

Στο μαρσιπο αν ειναι και καλος κιολας δεν πιανεται το μωρο, ισα ισα που συνηθως τους αρεσει περισσοτερο γιατι ακουμπανε πανω στον γονιο. Θα αλλαξει κοριτσι μου παντως. Θα μεγαλωσει και θα του αρεσει. Ειναι πολυ μικρο ακομα.

Στον δικο μου για την ιστορια, δεν αρεσε ποτε το καροτσι, ποτε ομως, για αυτο κ οι βολτες μας ηταν πολυ συντομες και παλι τον επιανε κλαμα και αναγκαζομουν με το ενα χερι να κραταω το μωρο να μην κλαιει και με το αλλο να τσουλαω το καροτσι. Σε καποια παιδια απλα δεν αρεσει, δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως. Πιστευω ομως οτι ειναι λιγα αυτα τα μωρα. Εμεις ημασταν η εξαιρεση. 

Just now, katerinaki 86 είπε:

Ναι ο χοντρουλης μου!!!Αφου θελει να τρωει συνεχεια ο φαγανας!!

Χαχαχα...κι εμενα με θορυβο τα κανει!!Βγαζει πρωτα μια φωνουλα σαν εεεε και μετα ακους τον χαμοοο!!Ευτυχως τα δικα μας παραμενουν εντος πανας!!

Χαχα και ευχομαι να συνεχισουν να παραμενουν χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Ναι ασε, δεν ξερω γιατι το γυρισε σε πρασινα ενω αρχικα ηταν ωραια μουσταρδι μουσταρδι χαιροσουν να τα καμαρωνεις χαχα. Καποιες μερες μπορει να εκανε και καμια πανα με μουσταρδι, ή mix και τα δυο οπως λες, αλλα τις περισσοτερες φορες ηταν πρασινα καταπρασινα κυπαρισσι. Ποτε δεν μαθαμε τον λογο, αλλα ουτε κ ειχε κατι το μωρο ιδιαιτερο. Ακομα κ οταν εφτιαξα την υπερπαραγωγη γιατι νομιζα αυτο εφταιγε, παλι πρασινα ηταν. Και με εντονη ηχητικη υποκρουση σαν πυραυλος ετοιμος για απογειωση, αφου πολλες φορες η πανα ηταν σχεδον πεντακαθαρη και ολη η ρουκετα ειχε παει στην πλατη, με τοση δυναμη τα εκτοξευε. Μπλιαχ πρωι πρωι, ελπιζω να μην τρωτε πρωινο, αλλα στην ιδια φαση ειστε οι περισσοτερες τωρα, οποτε η μιση ντροπη δικη μου χαχαχα

Και μένα μέχρι το μήνα μουσταρδι ήταν όμορφα όμορφα... Τώρα η θα είναι κυπαρισσι η θα είναι μιξ άστο καλό... 

Just now, winspert είπε:

Ναι, λογικο ειναι... Μονο στο στηθος ηρεμει... Απλα σκέφτομαι οταν θα ερθει η ωρα να βγουμε μια βολτα, πως θα γινει... Οταν τον βαζω στο αυγο στο αυτοκίνητο του αρεσει πολυ. Βασικα 2 φορες εχει μπει ολες κ ολες αλλα κοιμοταν σαν πουλακι, του αρεσε... Το αυγο στο καροτσι δεν το θελει. Βέβαια ειναι καλυτερα απο την καλαθουνα του καροτσιου αλλα.... Κ πηραμε κ ωραιο καροτσι κ περιμενα πως κ πως να τον παω βολτα... Για να δουμε... Πιο πολύ με στενοχωρει που κλαιει τοσο πολυ... 

 

Ειναι φοβερο σου λεω αυτο που γίνεται... Ειναι μαγικο.... Μα να θυμαται;;; Ναι, ο δικος μου γενικα οταν τον ξαπλωνουμε ξυπνιο κανει χαμο κ γι αυτο δεν του αρεσει κ το καροτσι... Ελπιζω οταν μεγαλωσει λιγο να αλλάξει αυτο. Καλος ο μαρσιπος, δε λεω, εχπυμε αγορασει κ θα τον δοκιμασω λιγο σήμερα, αλλα ειναι για να βγεις για δουλειές κ να γυρισεις. Αν θες να πας για εναν καφε, θα πιαστει το μωρο... Δεν ειναι καλυτερα να απλωνει το κορμακι του στο καροτσι; Γι αυτο το σκεφτομαι κ στενοχωριεμαι... 

Έχει μαρσιπο που θα πιάνονται τα μωρά.. Μάλλον εσύ θα πιαστείς αγάπη χαχαχ λοιπόν πέρα από την πλάκα βαζε συχνά το νινι στο καρότσι κ κανε το καμία βόλτα ίσως συνηθίσει που πιστεύω θα συνηθίσει σπάνια σε παιδί να μην αρέσει το καρότσι.. Πάντως δοκίμασε μ μαρσιπο είναι τέλειο κοιμούνται αμέσως μόλις μπουν εκεί κ περπατήσεις πέντε δέκα βηματα

Just now, Jennak83 είπε:

Εγω δεν εχω παει ακομα γυναικολογο γιατι δε μπορουσε, μου εχουν τελειωσει τα λοχεια, ο αντρας μου περινενει πως κ πως αλλα να σας πω ρε κοριτσια δεν εχω κ πολυ ορεξη ακομα εσεις;; κ το παιδι που θα ειναι;;

Εγω έχω ακόμα λοχεια,, έχω όρεξηηηη,, τα μωρά θα κοιμούνται στο δωμάτιο μας κ εμεις στο παιδικό δωμάτιο όπως πάντα χαχαχ εμείς έχουμε κ το μεγάλο παιδί γιαυτό... Εσάς είναι μικρούλι μπορείς να είσαι κ στο ίδιο δωμάτιο κ να κοιμάται.. 

  • Χαχα 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Και μένα μέχρι το μήνα μουσταρδι ήταν όμορφα όμορφα... Τώρα η θα είναι κυπαρισσι η θα είναι μιξ άστο καλό... 

Έχει μαρσιπο που θα πιάνονται τα μωρά.. Μάλλον εσύ θα πιαστείς αγάπη χαχαχ λοιπόν πέρα από την πλάκα βαζε συχνά το νινι στο καρότσι κ κανε το καμία βόλτα ίσως συνηθίσει που πιστεύω θα συνηθίσει σπάνια σε παιδί να μην αρέσει το καρότσι.. Πάντως δοκίμασε μ μαρσιπο είναι τέλειο κοιμούνται αμέσως μόλις μπουν εκεί κ περπατήσεις πέντε δέκα βηματα

Εγω έχω ακόμα λοχεια,, έχω όρεξηηηη,, τα μωρά θα κοιμούνται στο δωμάτιο μας κ εμεις στο παιδικό δωμάτιο όπως πάντα χαχαχ εμείς έχουμε κ το μεγάλο παιδί γιαυτό... Εσάς είναι μικρούλι μπορείς να είσαι κ στο ίδιο δωμάτιο κ να κοιμάται.. 

Ηηηη ντροπη μπροστα στο παιδι;;χαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 hours ago, tzeni82 said:

Εμεινα γιατι δενβθα αντεχα να την αφησω κ να φυγω...

Αντλω γαλανκαθε 3ωρονκντησ το δινω..κ ευτυχωσ εχω αρκετο..

Ξερει καμμια να μου πει ποσο γρηγορα πεφτει η τιμη του ικτερου οταν μπαινουν σε λαμπα??

Σε καταλαβαίνω. Εγώ δυσκολεύτηκα πολύ που γύρισα σπίτι χωρίς το μωρό... Κι εμένα σε μια μέρα βγήκε από την λάμπα. Βέβαια ήταν μικρή τιμή, οπότε δεν ξέρω σίγουρα να σου πω. Κι εσείς είπες πως θα περιμένετε να πάει κάτω από 4. Άρα ίσως πάρει παραπάνω.

12 hours ago, marioula1234 said:

Δεν ξερω θυμάσαι αγάπη αλλά κάτι είχα αναφέρει μήπως κ πέρναγα με αλμα γιατί έκανε μαραθώνιους θηλασμους για δύο μέρες... Εε μετά από αυτούς τους θηλασμους ηρθε και η υπερπαραγωγή.. 

Εσύ αγάπη με την υπερπαραγωγή βλέπεις διαφορά στα κακά του μωρού; 

Μια χαρά το μπουμπούκι σου τρία κιλακια σχεδων! ❤️ 

Καλή μου τα πράσινα κακά ποτέ σταμάτησαν; 

Μπράβο σας αγαπη μου όλα τέλεια λοιπόν ❤️. Βγάζε λίγο γάλα με το χέρι για να μπορεί το παιδί να πιάσει το στήθος ❤️

Καλή μου μια χαρά τα νέα του λουλουδιού σου ❤️ όσο για τη δουλεια τι να κάνεις; πφφ όταν ξεκινήσεις αντλήσεις πες μου ποιες ώρες τις κάνεις, πριν η μετά το θηλάσμο κλπ κλπ θέλω να αποθηκεύσω κ εγώ γάλα... Όχι πολύ ίσα να έχω αν χρειαστεί να λείψω να μπορεί η μάνα μ να ταισει την μπουμπού αλλά φοβάμαι μην επηρεάσω την παραγωγή, μην αντλησω σε λάθος ώρα κ μετά δεν φτάσει το γάλα που θα απομείνει στο στήθος για το μωρό @tsilona πες μας κ εσύ τη γνώμη σου ❤️ 

Όλα καλά θα πάνε αγάπη μου και αφού μπορείς να προσαρμόσεις το πρόγραμμα στα μέτρα σου μια χαρα! 

Αχ το λουλούδι μου μας έκανε κ το δύσκολο χαχαχ θέλει να πιπίλαει μωρέ το γλυκό μου! ❤️ 

Προσπάθησε να ξεχνιεστε λοιπόν αγάπη μου όσο μπορείς.. Και αν δε φοβάσαι να δώσεις πιπίλα δώσε γιατί όχι; εγώ φοβάμαι ρε γμτ να δώσωη χάνει γεύματα και γενικά μην επηρεαστεί η παραγωγή μου... 

Αχ αγάπη μου γλυκιά φυσικά κ είναι φυσιολογικό να κλαίνε κ να μας σπρώχνουν και όλα αυτά που περιγράφεις.. Κλαίει με τη βόλτα στο καρότσι ε; πανέξυπνο παιδί ε μα συγκρίνεται το καρότσι με την αγκαλιά της μαμάς;;; απόλαυσε αγκαλίτσες ❤️

Εμείς όπως καταλάβατε θηλάζουμε γιαυτό κ είμαι ξυπνια τέτοια ώρα χαχαχ

Πάντως κ εγώ τη νιώθω να πήρε βάρος τη νιώθω στο σήκωμα κ το βλέπω και στα Ρουχακια... Τα νιουμπορν δεν της κάνουν πια κ το 01 ξεκίνησε να της είναι μικρό κ αυτό το γυρίσουμε σε 03 

Κάτι άσχετο σεξ έκανε καμία μετά την γέννα;;; έχω ακόμη λοχεια γκρρρρ χαχαχ

Εγώ αντλώ αμέσως μετά το θηλασμό για 5 μόνο λεπτά για να έχει το μωρό ακόμα κι αν ξυπνήσει στη μισή ώρα. Αφου το ήθελα απλά για αποθήκευση κι όχι να επείγει. Κάνω 2 αντλήσεις για ένα γεύμα άρα δύο μέρες γιατί κάνω μόνο μία την ημέρα συνήθως το πρωί που νιώθω πιο γεμάτο το στήθος και το μωρό θηλάζει λιγότερο. Το βράδυ την πιάνει και θηλάζει πιο συχνά.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Σε καταλαβαίνω. Εγώ δυσκολεύτηκα πολύ που γύρισα σπίτι χωρίς το μωρό... Κι εμένα σε μια μέρα βγήκε από την λάμπα. Βέβαια ήταν μικρή τιμή, οπότε δεν ξέρω σίγουρα να σου πω. Κι εσείς είπες πως θα περιμένετε να πάει κάτω από 4. Άρα ίσως πάρει παραπάνω.

Εγώ αντλώ αμέσως μετά το θηλασμό για 5 μόνο λεπτά για να έχει το μωρό ακόμα κι αν ξυπνήσει στη μισή ώρα. Αφου το ήθελα απλά για αποθήκευση κι όχι να επείγει. Κάνω 2 αντλήσεις για ένα γεύμα άρα δύο μέρες γιατί κάνω μόνο μία την ημέρα συνήθως το πρωί που νιώθω πιο γεμάτο το στήθος και το μωρό θηλάζει λιγότερο. Το βράδυ την πιάνει και θηλάζει πιο συχνά.

Η πρωινη τιμη ηταν 17.9..επεσε ελαχιστα..κ την βαλανε σε μεγαλυτερη λαμπα..αποφασισαμε το πρωι να μεινουμε για αλλο ενα 24ωρο για να πεσει ακομη πιο χαμηλα η τιμη..να βγει απο τη λαμπα τα ξημερωματα κ να κανει κ αλλη μια μετρηση επαναληπτικη χωρισ τη θεραπεια..

Τελικα εκανε αλλη μια μετρηση το απογευμα κ επεσε στο 14.5..κ εχουμε κ ωρα μπροστα μασ μεχρι τα ξημερωματα για να πεσει κ αλλο...

Το ποσο χαιρομαι που βγαινουμε αυριο δεν λεγεταθ...

να εχω κ τα 2 μου τα κοριτσια μαζι...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Clue είπε:

Σε καταλαβαίνω. Εγώ δυσκολεύτηκα πολύ που γύρισα σπίτι χωρίς το μωρό... Κι εμένα σε μια μέρα βγήκε από την λάμπα. Βέβαια ήταν μικρή τιμή, οπότε δεν ξέρω σίγουρα να σου πω. Κι εσείς είπες πως θα περιμένετε να πάει κάτω από 4. Άρα ίσως πάρει παραπάνω.

Εγώ αντλώ αμέσως μετά το θηλασμό για 5 μόνο λεπτά για να έχει το μωρό ακόμα κι αν ξυπνήσει στη μισή ώρα. Αφου το ήθελα απλά για αποθήκευση κι όχι να επείγει. Κάνω 2 αντλήσεις για ένα γεύμα άρα δύο μέρες γιατί κάνω μόνο μία την ημέρα συνήθως το πρωί που νιώθω πιο γεμάτο το στήθος και το μωρό θηλάζει λιγότερο. Το βράδυ την πιάνει και θηλάζει πιο συχνά.

Αγάπη δηλαδή αντλείς μια μόνο φορά τη μέρα (το πρωί) και από τα δύο στήθη; πέντε λεπτά το κάθε ένα; μετά ενωνεις το γάλα δύο ημερών κ φτιάχνεις ένα γεύμα; θέλω κ εγώ να αποθηκεύσω κ θέλω να μάθω πότε είναι η κατάλληλη στιγμή για άντληση.. 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

 

Έχει μαρσιπο που θα πιάνονται τα μωρά.. Μάλλον εσύ θα πιαστείς αγάπη χαχαχ λοιπόν πέρα από την πλάκα βαζε συχνά το νινι στο καρότσι κ κανε το καμία βόλτα ίσως συνηθίσει που πιστεύω θα συνηθίσει σπάνια σε παιδί να μην αρέσει το καρότσι.. Πάντως δοκίμασε μ μαρσιπο είναι τέλειο κοιμούνται αμέσως μόλις μπουν εκεί κ περπατήσεις πέντε δέκα βηματα

Χαχαχα, καλα τα λες... Βασικα κυρίως ο άντρας μου θα τον βαζει στον μαρσιπο... Σημερα τον εβαλε, πηγε να γκρινιαξει για λιγο αλλα σε δευτερόλεπτα σταματησε κ μετα κοιμηθηκε... Όσο για  το καροτσι ελπιζω με επιμονη κ υπομονη να αλλαξει... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Γεια σας! Ήρθε Παρασκευή βράδυ σουυυυρπραιζ ο άντρας μου κ έφυγε σήμερα το απόγευμα.δε σας διάβασα.θα σας διαβάσω όμως! 

Αααα ώστε γιαυτό ήσουν εξαφανισμένη σουσουραδα μου χαχαχ

Just now, winspert είπε:

Χαχαχα, καλα τα λες... Βασικα κυρίως ο άντρας μου θα τον βαζει στον μαρσιπο... Σημερα τον εβαλε, πηγε να γκρινιαξει για λιγο αλλα σε δευτερόλεπτα σταματησε κ μετα κοιμηθηκε... Όσο για  το καροτσι ελπιζω με επιμονη κ υπομονη να αλλαξει... 

Θα αλλάξει αγάπη μου θα το δεις

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσιαααα τι κάνετε; Δε σας έχω διαβάσει....

Εμείς καλά.... Έχουμε πλέον εντελώς Κυπαρισσί πράσινα κακά.... Αρχίζω και αγχώνομαι τι μπορεί να είναι αυτό το πράγμα;

Περισσότερο πίνει σκόνη το μικρό μου κι ας κάνουμε μεικτή διατροφή....

Τι να πω .... 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κορίτσιαααα τι κάνετε; Δε σας έχω διαβάσει....

Εμείς καλά.... Έχουμε πλέον εντελώς Κυπαρισσί πράσινα κακά.... Αρχίζω και αγχώνομαι τι μπορεί να είναι αυτό το πράγμα;

Περισσότερο πίνει σκόνη το μικρό μου κι ας κάνουμε μεικτή διατροφή....

Τι να πω .... 

Και εγώ την ίδια απορία έχω αγάπη εμείς βέβαια θηλάζουμε αποκλειστικά 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Και εγώ την ίδια απορία έχω αγάπη εμείς βέβαια θηλάζουμε αποκλειστικά 

Πάει να πει τότε ότι δεν είναι θέμα διατροφής τι να πω.... Η παιδίατρος ήταν αρκετά καθησυχαστικη.... Αν δε δούμε βλενιτσα ή αίμα λέει δεν είναι κάτι ίσως απλά έτσι να είναι τα κακά της.... Αλλά όσο πάει μου φαίνεται και σκουραίνουν.... Άσε που μου έκανε κάθε μέρα 2-3 πάνες μουσταρδι ωραιότατα τώρα με τα Κυπαρισσί κάνει 1 φορά στις 3-4 μέρες....

Δε δείχνει να πονάει πάντως ή να έχει κάτι.... Αλλά κακά μωρού αυτά δεν είναι.... Θυμάμαι και η πρώτη μου έκανε λαδί κακά αλλά όχι τοοοοοσο σκούρα... Τώρα τι να πω δε ξέρω.... 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...