Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Mamacita Alina είπε:

Πάει να πει τότε ότι δεν είναι θέμα διατροφής τι να πω.... Η παιδίατρος ήταν αρκετά καθησυχαστικη.... Αν δε δούμε βλενιτσα ή αίμα λέει δεν είναι κάτι ίσως απλά έτσι να είναι τα κακά της.... Αλλά όσο πάει μου φαίνεται και σκουραίνουν.... Άσε που μου έκανε κάθε μέρα 2-3 πάνες μουσταρδι ωραιότατα τώρα με τα Κυπαρισσί κάνει 1 φορά στις 3-4 μέρες....

Δε δείχνει να πονάει πάντως ή να έχει κάτι.... Αλλά κακά μωρού αυτά δεν είναι.... Θυμάμαι και η πρώτη μου έκανε λαδί κακά αλλά όχι τοοοοοσο σκούρα... Τώρα τι να πω δε ξέρω.... 

Εμένα κάνει συχνά σε κάθε θηλάσμο σίγουρα κάνει κακάκια 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

3 hours ago, marioula1234 said:

Αγάπη δηλαδή αντλείς μια μόνο φορά τη μέρα (το πρωί) και από τα δύο στήθη; πέντε λεπτά το κάθε ένα; μετά ενωνεις το γάλα δύο ημερών κ φτιάχνεις ένα γεύμα; θέλω κ εγώ να αποθηκεύσω κ θέλω να μάθω πότε είναι η κατάλληλη στιγμή για άντληση.. 

Ακριβώς όπως τα λες. Απλά έχω σετ διπλής άντλησης οπότε βάζω και στα 2 και σε 5 λεπτά έχω ξεμπερδέψει! Εσύ μπορεί να βγάζεις περισσότερο γάλα...

Την Πέμπτη που θα πάμε στο μαιευτήριο για τις εξετάσεις της θα το επιστρέψω το νοσοκομειακό και υπολογίζω να έχω 4 γεύματα σύνολο στην κατάψυξη. Τώρα έχω 2 και 2 που θα βγάλω. Νομίζω είναι καλά. Αν ξαναχρειαστεί θα νοικιάσω πάλι νοσοκομειακό


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα..

Αν κ εχω ξαναθηλασει, εχω μεγαλη ανασφαλεια αν το κσνω σωστσ..κ εδω στο μσιευτηριο 100 μαιεσ να περασουν, 100 διαφορετικεδ γνωμεσ θα ακουσεισ..

Επειδη ρο παιδι κσνει φωτοθερ εμενα μου φερνουβ το θηλαστρο κ σντλω ανα 3ωρο απο 15 λεπτα κσθε στηθοσ..κ βγαζω ικανοπ ποσοτητσ..τησ περισσευει κιολσσ..

Εσεισ τι οδηγιεσ εχετε???

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 said:

Κοριτσια καλημερα..

Αν κ εχω ξαναθηλασει, εχω μεγαλη ανασφαλεια αν το κσνω σωστσ..κ εδω στο μσιευτηριο 100 μαιεσ να περασουν, 100 διαφορετικεδ γνωμεσ θα ακουσεισ..

Επειδη ρο παιδι κσνει φωτοθερ εμενα μου φερνουβ το θηλαστρο κ σντλω ανα 3ωρο απο 15 λεπτα κσθε στηθοσ..κ βγαζω ικανοπ ποσοτητσ..τησ περισσευει κιολσσ..

Εσεισ τι οδηγιεσ εχετε???

Καλημέρα!

Κι εγώ όταν ήταν στη μενν η μικρή αντλούσα κάθε 3 ώρες για 15 λεπτά από το κάθε στήθος. Βέβαια επειδή ήθελα να αυξήσω λίγο την παραγωγή όταν βγήκα από το μαιευτήριο έκανα ανά 2ωρο το πρωί και ανά 3ωρό το βράδυ.

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Κοριτσια καλημερα..

Αν κ εχω ξαναθηλασει, εχω μεγαλη ανασφαλεια αν το κσνω σωστσ..κ εδω στο μσιευτηριο 100 μαιεσ να περασουν, 100 διαφορετικεδ γνωμεσ θα ακουσεισ..

Επειδη ρο παιδι κσνει φωτοθερ εμενα μου φερνουβ το θηλαστρο κ σντλω ανα 3ωρο απο 15 λεπτα κσθε στηθοσ..κ βγαζω ικανοπ ποσοτητσ..τησ περισσευει κιολσσ..

Εσεισ τι οδηγιεσ εχετε???

Καλημέρα! Η διπλανή μου όταν γέννησα είχε το μωρό φωτοθεραπεία κ αντλούσε ανά 3 ώρες από 15' σε κάθε στήθος

On 3/11/2019 at 5:16 ΠΜ, marioula1234 είπε:

 

 ❤️

Μπράβο σας αγαπη μου όλα τέλεια λοιπόν ❤️. Βγάζε λίγο γάλα με το χέρι για να μπορεί το παιδί να πιάσει το στήθος ❤️

Καλή μου μια χαρά τα νέα του λουλουδιού σου ❤️ όσο για τη δουλεια τι να κάνεις; πφφ όταν ξεκινήσεις αντλήσεις πες μου ποιες ώρες τις κάνεις, πριν η μετά το θηλάσμο κλπ κλπ θέλω να αποθηκεύσω κ εγώ γάλα... Όχι πολύ ίσα να έχω αν χρειαστεί να λείψω να μπορεί η μάνα μ να ταισει την μπουμπού αλλά φοβάμαι μην επηρεάσω την παραγωγή, μην αντλησω σε λάθος ώρα κ μετά δεν φτάσει το γάλα που θα απομείνει στο στήθος για το μωρό @tsilona πες μας κ εσύ τη γνώμη σου ❤️ 

 

Κάτι άσχετο σεξ έκανε καμία μετά την γέννα;;; έχω ακόμη λοχεια γκρρρρ χαχαχ

Το μωρό τραβάει γάλα κ κατεβαίνει.το θηλαστρο τραβάει το γάλα που ναι στο στήθος ήδη 'αφημενο' .

Εγώ τάιζα απτό ένα κ έβγαζα απ' το άλλο για να κάνω αποθήκη στη μεγάλη που γύρισα δουλειά στους 2 μήνες.

Σεξ όχι,αν κ μου δοθηκε αναπάντεχα η ευκαιρία για 1 σεξ δεν έκανα,θέλω να πάω γιατρό πρώτα να δει το κουλι μου μέσα έξω αν επανηλθε

Λέτε λέτε για κακακια ,μου κάνε χτες κακά με βλέννη η μπέμπα


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tsilona είπε:

Καλημέρα! Η διπλανή μου όταν γέννησα είχε το μωρό φωτοθεραπεία κ αντλούσε ανά 3 ώρες από 15' σε κάθε στήθος

Το μωρό τραβάει γάλα κ κατεβαίνει.το θηλαστρο τραβάει το γάλα που ναι στο στήθος ήδη 'αφημενο' .

Εγώ τάιζα απτό ένα κ έβγαζα απ' το άλλο για να κάνω αποθήκη στη μεγάλη που γύρισα δουλειά στους 2 μήνες.

Σεξ όχι,αν κ μου δοθηκε αναπάντεχα η ευκαιρία για 1 σεξ δεν έκανα,θέλω να πάω γιατρό πρώτα να δει το κουλι μου μέσα έξω αν επανηλθε

Λέτε λέτε για κακακια ,μου κάνε χτες κακά με βλέννη η μπέμπα

Μπορει να ναι κ μυξουλεσ..

Το αναφερεισ στον παιδιατρο κ απλα το παρακολουθεισ..προσεχε κ λιγο την διατδοφη..ολα με μετρο..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Κοριτσια καλημερα..

Αν κ εχω ξαναθηλασει, εχω μεγαλη ανασφαλεια αν το κσνω σωστσ..κ εδω στο μσιευτηριο 100 μαιεσ να περασουν, 100 διαφορετικεδ γνωμεσ θα ακουσεισ..

Επειδη ρο παιδι κσνει φωτοθερ εμενα μου φερνουβ το θηλαστρο κ σντλω ανα 3ωρο απο 15 λεπτα κσθε στηθοσ..κ βγαζω ικανοπ ποσοτητσ..τησ περισσευει κιολσσ..

Εσεισ τι οδηγιεσ εχετε???

Σε καταλαβαινω γιατι κι εμενα καθε μαια αλλα μου ελεγε...Εμας οταν εμεινε στη λαμπα οι οδηγιες της παιδιατρου ηταν θηλασμος ανα 2 ωρες 15' απο καθε στηθος και συμπληρωματικα τουλαχιστον 30ml απο δικο μου που αντλουσα μετα το θηλασμο ή ξενο. Αν κι εχω μεγαλες αμφιβολιες αν το επινε το συμπληρωμα γιατι την τελευταια μερα πηγα να του δωσω λιγο δικο μου που ειχε μεινει αφου τον θηλασα και δεν το ηπιε γιατι ηταν χορτατος...Τις ιδιες οδηγιες μου εδωσαν κι οταν φυγαμε, απλα εγω μετα τον θηλαζα μονο, δεν του εδινα καθολου μπιμπερο.


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Θα κοιμάται ρε συ χαχαχ

@Farmakotriftenaπου είσαι εσύ καλέ; 

Εδώ εδώ προλαβαίνω να διαβάσω κάποια ποστ σας! Ετοιμάζομαι να βάλω σίδερο 4 πλυντήρια. Τέλεια.. 

Υπάρχει κοπέλα που το μωρό της να βγάζει συνέχεια ρουκετες γουλιές και ενίοτε και εμετους; 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Εδώ εδώ προλαβαίνω να διαβάσω κάποια ποστ σας! Ετοιμάζομαι να βάλω σίδερο 4 πλυντήρια. Τέλεια.. 

Υπάρχει κοπέλα που το μωρό της να βγάζει συνέχεια ρουκετες γουλιές και ενίοτε και εμετους; 

Συνεχεια οχι, αλλα μου κανει ρουκετες που κ που ισως οτα  εχει φαει πολυ κ πιεστει η κοιλιτσα του λιγο παραπανω στο ρεψιμο; δεν το εχω εντοπισει κ σημερα μου εβγαλε μια, εμετο μου χει κανει κανα 2 φορες αν ηταν εμετος αυτο..μετα το θηλασμο με εβγαλε πολυ γαλα..

6 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Καλημέρα! Η διπλανή μου όταν γέννησα είχε το μωρό φωτοθεραπεία κ αντλούσε ανά 3 ώρες από 15' σε κάθε στήθος

Το μωρό τραβάει γάλα κ κατεβαίνει.το θηλαστρο τραβάει το γάλα που ναι στο στήθος ήδη 'αφημενο' .

Εγώ τάιζα απτό ένα κ έβγαζα απ' το άλλο για να κάνω αποθήκη στη μεγάλη που γύρισα δουλειά στους 2 μήνες.

Σεξ όχι,αν κ μου δοθηκε αναπάντεχα η ευκαιρία για 1 σεξ δεν έκανα,θέλω να πάω γιατρό πρώτα να δει το κουλι μου μέσα έξω αν επανηλθε

Λέτε λέτε για κακακια ,μου κάνε χτες κακά με βλέννη η μπέμπα

Κ μενα μου κανει που κ που αλλα η παιδιατρος μου ειπε να μην ανησυχω, μπορει να ειναι κ μυξες που εμεις εχουμε ή κατι μπορει να τον πειραξε που εφαγα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Εδώ εδώ προλαβαίνω να διαβάσω κάποια ποστ σας! Ετοιμάζομαι να βάλω σίδερο 4 πλυντήρια. Τέλεια.. 

Υπάρχει κοπέλα που το μωρό της να βγάζει συνέχεια ρουκετες γουλιές και ενίοτε και εμετους; 

Εμένα βγάζει πολλές γουλιες αλλά όχι ρουκέτα ούτε εμετό.. 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, marioula1234 είπε:

Εμένα βγάζει πολλές γουλιες αλλά όχι ρουκέτα ούτε εμετό.. 

Σου έχει πει κάτι ο γιατρός να κανεις; οι γουλιές φαντάζομαι είναι γάλα σε πολύ μικρή ποσότητα. Εμένα είναι αρκετή κάθε φορά. Και της φοράω  σαλιαρα αλλιώς γίνονται χάλια τα ρούχα της.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα και εμενα σημερα εκανε κακα με βλεννη παρα πολυ χθες ειχα φαει χοιρινο λετε να τον πειραξε το ειχα σε αποχη τοσο καιρο.Επισης ολο το απογευμα ειχε πονους απο τον κολικο.Εβγαζε κι αλλες φορες βλεννη αλλα οχι κι ετσι. 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου πειτε μου λιγο οι ψευδοθηλες βοηθανε καθολου στον πονο?? Ο μικρος κανει μαραθωνιους θηλασμους και μαλλον δεν πιανει καλα, δεν ξερω τι συμβαινει.. ειναι πολυ πληγωμενες και σημερα ειδα και αιμα πρωτη φορα! Καθε φορα που τον βαζω στο στηθος τσιριζω για 2 λεπτα τουλαχιστον :(


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Κοριτσια μου πειτε μου λιγο οι ψευδοθηλες βοηθανε καθολου στον πονο?? Ο μικρος κανει μαραθωνιους θηλασμους και μαλλον δεν πιανει καλα, δεν ξερω τι συμβαινει.. ειναι πολυ πληγωμενες και σημερα ειδα και αιμα πρωτη φορα! Καθε φορα που τον βαζω στο στηθος τσιριζω για 2 λεπτα τουλαχιστον :(

Ποσο πολυ  σε καταλαβαίνω... Ετσι κ εμενα... Ωρες πολλες στο στηθος κ πεθαινα στον πονο. Εγω πλεον θηλαζω μονο με ψευδοθηλες κ αποφασισα πως αν μπορέσω  κάποια  στιγμή να τις βγαλω εχει καλως, αλλιως θα συνεχισω με αυτες. Το σημαντικό είναι να θηλασω... Κ εμενα επειδή είναι λαιμαργος με ποναει πολυ κ δεν πιάνει καλα... Εγω σωθηκα. Ποναει βέβαια στην αρχη για κάποια δευτερόλεπτα κ με αυτες αλλα μέχρι εκεί. Καμια σχεση... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Ποσο πολυ  σε καταλαβαίνω... Ετσι κ εμενα... Ωρες πολλες στο στηθος κ πεθαινα στον πονο. Εγω πλεον θηλαζω μονο με ψευδοθηλες κ αποφασισα πως αν μπορέσω  κάποια  στιγμή να τις βγαλω εχει καλως, αλλιως θα συνεχισω με αυτες. Το σημαντικό είναι να θηλασω... Κ εμενα επειδή είναι λαιμαργος με ποναει πολυ κ δεν πιάνει καλα... Εγω σωθηκα. 

Δηλαδη καμια σχεση ο πονος αγαπη ε? Εχω φαρμακειο κοντα μου που ειναι ανοιχτο μεχρι τις 11, στελνω το συζυξ ΤΩΡΑΑΑ! :lol:

  • Χαχα 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...