Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Dwro είπε:

Και εγω τα ιδια νιωθω μονο που εχω και πληγες στις θηλες.Μου εδωσε μια κρεμα φτιαχτη η παιδιατρος και βαζω εδω και 2 μερες αλλα νιωθω εντονο πονο.Δεν ξερω αν ο πονος ειναι απο τις πληγωμενες θηλες η απο μεσα στο στηθος.Για μυκητες παντος μας ειδε δεν εχουμε.

Τι πράγμα είναι αυτό ρε συ? Δεν παλεύεται! Φτάνει η ώρα που πρέπει να φάει το μωρούλι μου και εγώ λέω Χριστέ μου όχι πάλι, τρέμω κάθε φορά που τον βάζω στο στήθος.. Και παίζει να ακούγομαι σε όλο το τετράγωνο απ'τα ουρλιαχτά.. Πόσες τύψεις νιώθω Θεέ μου, θέλω να είμαι ήρεμη για τον πριγκιπάκο μου για να απολαμβάνει το γαλατάκι του....:(


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Τι πράγμα είναι αυτό ρε συ? Δεν παλεύεται! Φτάνει η ώρα που πρέπει να φάει το μωρούλι μου και εγώ λέω Χριστέ μου όχι πάλι, τρέμω κάθε φορά που τον βάζω στο στήθος.. Και παίζει να ακούγομαι σε όλο το τετράγωνο απ'τα ουρλιαχτά.. Πόσες τύψεις νιώθω Θεέ μου, θέλω να είμαι ήρεμη για τον πριγκιπάκο μου για να απολαμβάνει το γαλατάκι του....:(

Σε καταλαβαινω εγω ποναω ολη μερα οχι μονο οταν θηλαζω δεν αντεχω ουτε το σουτιεν που φοραω.Ασε πολυ ζορυ

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια, ξετετε τι σκεφτόμουν;;; Τι ωραια που θα ηταν να υπηρχε μια κρεμα για τις θηλες που να τις μουδιαζε τοοοοσο ωστε να μην καταλαβαινουμε τιποτα;;; Φυσικα το λεω θεωρητικα γιατι πρακτικά δεν θα καταλαβαιναμε ποτε δεν πιανει σωστα κ θα γινοντουσαν χειρότερα τα πράγματα... Αλλα τι καλα που θα ηταν.... Χαχαχα χαχαχα 

  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Ρε κοριτσια, ξετετε τι σκεφτόμουν;;; Τι ωραια που θα ηταν να υπηρχε μια κρεμα για τις θηλες που να τις μουδιαζε τοοοοσο ωστε να μην καταλαβαινουμε τιποτα;;; Φυσικα το λεω θεωρητικα γιατι πρακτικά δεν θα καταλαβαιναμε ποτε δεν πιανει σωστα κ θα γινοντουσαν χειρότερα τα πράγματα... Αλλα τι καλα που θα ηταν.... Χαχαχα χαχαχα 

Χαχα αυτος που θα εφευρει μια τετοια κρεμα θα τα οικονομησει παντως.Μια ερωτηση να σας κανω κοριτσια οσες θηλαζετε αποκλειστικα δινεται πιπιλα εδωσα 2 φορες η μαια μου ειναι κατα.Εγω φοβαμαι μην παθει συγχυση θηλων.Αν παθει οντως πως το καταλαβαινεις?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Χαχα αυτος που θα εφευρει μια τετοια κρεμα θα τα οικονομησει παντως.Μια ερωτηση να σας κανω κοριτσια οσες θηλαζετε αποκλειστικα δινεται πιπιλα εδωσα 2 φορες η μαια μου ειναι κατα.Εγω φοβαμαι μην παθει συγχυση θηλων.Αν παθει οντως πως το καταλαβαινεις?

Κοριτσακι μου αυτο ακριβως ρωταγα κ εγω εχθες... Εχω δωσει δυο φορες, τη νυχτα για να κοιμηθει... Κ τις 2 φορες την εφτυσε με το που χαλαρωσε απο μονος του. Αλλιως θα του την εβγαζα εγω για να μην την πιπιλαει ολη τη νυχτα. Κ εγω ημουν κατα κ ενιωσα πολλες τύψεις την πρώτη φορα αλλα αν δυσκολεύεται πολυ να κοιμηθει κ ξενυχταω κ εγω δεν θα μπορω να τον φροντιζω μεσα στη μερα... Οποτε πολυ ελεγχομενα κ μονο τη νυχτα. Αν πάθει σύγχυση θηλων θα το καταλάβεις γιατί δεν θα πιάνει σωστα το στηθος κ θα σε ποναει... Αν είναι για πολυ λιγο ομως δεν πιστεύω οτι θα επηρεαστεί... Τωρα τι να πω; Θυμισε μου ποσο είναι ακριβώς το μωρακι σου... Εμενα σήμερα ενος μηνος!!!! 

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα... Πω πω βαρετές έχουμε γίνει καλέ... Στην εγκυμοσύνη λέγαμε και καμιά σαχλα, για κουλια, για φαι τώρα μέχρι και το όνομα μας ξεχάσαμε χαχαχα.

Γιωτακι μου τα τσιμπήματα λογικά είναι αυτό που είχε πει και η Τσιλονα το αντανακλαστικό της καθόδου (δε θυμάμαι ακριβώς πώς το λένε) ουσιαστικά νιώθεις την κάθοδο του γάλακτος αν δε κάνω λάθος...

@tsilona εξήγησε μάνα μου.... 

Κορίτσιαααα ξέρω... Πρωταρες μανουλες είστε το ξέρω αλλά μη φοβάστε τόσο τη πιπίλα... και να δείτε ότι δε τη θέλει ή ότι πάει να πάθει σύγχιση τη σταματάτε αλλά δεν είναι απαραίτητι αυτό.... Εμένα η μικρή πλέον και στήθος τρωει και πιπίλα και μπιμπερο και παλαιότερα ψευδοθηλες συν τοις άλλοις... Ούτε σύγχιση έπαθε ούτε τίποτα..το ίδιο ακριβώς έκανα και στη πρώτη μου και πάλι όλα καλά.Δε σας λέω δώστε και όλα καλά, έτσι ήταν τα δικά μου μικρακια αλλά κάθε παιδί είναι διαφορετικό. Όμως δε χάνετε τίποτα να δώσετε πιπιλιτσα αφού θέλετε. Το ίδιο το παιδί θα σας δείξει αν θέλει... Αν δεν θέλει θα τη φτύνει συνεχώς δε θα τη πιάσει ποτέ οπότε και δεν ξανά προσπαθείτε ή προσπαθείτε μετά από λίγο καιρό πάλι... Μερικά συμπτώματα της συγχισης είναι να μη ξέρει ουσιαστικά πως να πιπιλιζει τη θηλή μας, να μην ανοίγει ικανοποιητικά το στόμα ή να κλαίει και να τραβιέται.... 

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω πέραν της τελευταίας σελίδας πάλι... Σας φιλώ

  • Ευχαριστώ 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Κοριτσακι μου αυτο ακριβως ρωταγα κ εγω εχθες... Εχω δωσει δυο φορες, τη νυχτα για να κοιμηθει... Κ τις 2 φορες την εφτυσε με το που χαλαρωσε απο μονος του. Αλλιως θα του την εβγαζα εγω για να μην την πιπιλαει ολη τη νυχτα. Κ εγω ημουν κατα κ ενιωσα πολλες τύψεις την πρώτη φορα αλλα αν δυσκολεύεται πολυ να κοιμηθει κ ξενυχταω κ εγω δεν θα μπορω να τον φροντιζω μεσα στη μερα... Οποτε πολυ ελεγχομενα κ μονο τη νυχτα. Αν πάθει σύγχυση θηλων θα το καταλάβεις γιατί δεν θα πιάνει σωστα το στηθος κ θα σε ποναει... Αν είναι για πολυ λιγο ομως δεν πιστεύω οτι θα επηρεαστεί... Τωρα τι να πω; Θυμισε μου ποσο είναι ακριβώς το μωρακι σου... Εμενα σήμερα ενος μηνος!!!! 

Χθες σαραντησαμε αγαπη

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Giwtouli1990 said:

Κοριτσάρες έχω ερώτηση..

Νιώθει κάποια άλλη έντονα τσιμπήματα στο στήθος? Σαν να έχω βελόνες ένα πράγμα και το νιώθω αρκετές φορές μέσα στη μέρα.. 

Εν τω μεταξύ επειδή πεθαίνω στον πόνο κάθε φορά που τον βάζω στο στήθος(ουρλιάζω σε κάθε θηλασμό) κάπου διάβασα για μύκητες σε συνδυασμό και με τα τσιμπήματα και έχω φοβηθεί λίγο..

Κι εγώ νιώθω τα τσιμπήματα. Είναι το αντανακλαστικό καθόδου. Επίσης νιώθω το ίδιο και όταν τρομάξω/κρυώσω/ξαφνιαστώ/συγκινηθώ κλπ

Στο αριστερό στήθος δεν πονάω καθόλου και είναι όλα τέλεια. Στο δεξί πονάω αρκετά, δεν πιάνει πάντα καλά, έχω και φραγμένο πόρο στη θηλή... Προσπαθώ πάντως. Δεν αλλάζω τη συχνότητα που δίνω το δεξί. Σφίγγω τα δόντια κι προσπαθώ να αλλάξω στάση. Περιμένω και πιο πολλή ώρα να ανοίξει για να πιάσει το στήθος. Σημερα με δάγκωσε κιόλας και πέθανα... Ξέρει καμία αν γίνεται να έχω έντονη ροή μόνο από το ένα? Γιατί καμιά φορά σα να πνίγεται κιόλας. Μόνο στο δεξί όμως.

Για τους μύκητες δεν έχω ιδέα. Νομιζω όμως πως αν κοιταξεις το στοματάκι του μωρού θα είναι άσπρο μέσα.

Just now, Dwro said:

Χαχα αυτος που θα εφευρει μια τετοια κρεμα θα τα οικονομησει παντως.Μια ερωτηση να σας κανω κοριτσια οσες θηλαζετε αποκλειστικα δινεται πιπιλα εδωσα 2 φορες η μαια μου ειναι κατα.Εγω φοβαμαι μην παθει συγχυση θηλων.Αν παθει οντως πως το καταλαβαινεις?

Εγώ φοβάμαι πολύ τη σύγχυση. Ακόμα νομίζω δεν έχει εδραιωθεί κι ο θηλασμός και δεν ξέρω... Από την άλλη κάτι μέρες σαν τη σημερινή, που δεν ηρεμούσε, πιστεύω θα εξυπηρετούσε. Όπως και για το sids που έχει κολλήσει το μυαλό μου. Θα ρωτήσω και τον παιδίατρο την Τετάρτη...

  • Ευχαριστώ 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπερα! Εμείς δώσαμε πιπίλα από νωρίς νωρίς! Την παιρνει όταν θέλει να κοιμηθεί μόνο και μόλις κοιμάται την αφήνει από μόνη της! Γενικά νομίζω την έχει βοηθήσει! Επίσης θηλάζω με ψευδοθηλες, αλλά όταν ειναι ήρεμη και υπομονετική παλεύω να πιάσει και το στήθος χωρίς ψευδοθηλες, τώρα τελευταία το κανει με επιτυχία! Επίσης δοκίμασα μπουκάλι, γιατί θα επιστρέψω στη δουλειά σε δέκα μέρες και ένα γεύμα θα το πίνει από μπουκάλι και το πήρε κι εκείνο πολύ εύκολα! Δε μου έδειξε σημάδια σύγχυσης! 

Όσον αφορά το θηλασμό και το πρόγραμμά της τα πάμε πολύ καλά! Τρώει τη μέρα ανα 2.5-3 ώρες, και το βράδυ θηλάζω στις 11 και ξυπνάει στις 4 και μετά 7-7.30! Αυτό το κάνει σταθερά όλη την εβδομάδα, μακαρι να συνεχίσει έτσι η ψυχούλα! Στο μόνο που ζορίζεται ειναι να κοιμηθεί μετά το θηλασμό στις 4, μπορεί να κάνει και μια ώρα, ωενψ νυσταζει, νανουριζεται και μόνη της και λιώνουμε ❤️ 

Ελπιζω να ειστε όλες σας και τα μικρακια σας καλά! Καλό βράδυ, φιλιά πολλά! 

  • Μου αρέσει 3

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Κι εγώ νιώθω τα τσιμπήματα. Είναι το αντανακλαστικό καθόδου. Επίσης νιώθω το ίδιο και όταν τρομάξω/κρυώσω/ξαφνιαστώ/συγκινηθώ κλπ

Στο αριστερό στήθος δεν πονάω καθόλου και είναι όλα τέλεια. Στο δεξί πονάω αρκετά, δεν πιάνει πάντα καλά, έχω και φραγμένο πόρο στη θηλή... Προσπαθώ πάντως. Δεν αλλάζω τη συχνότητα που δίνω το δεξί. Σφίγγω τα δόντια κι προσπαθώ να αλλάξω στάση. Περιμένω και πιο πολλή ώρα να ανοίξει για να πιάσει το στήθος. Σημερα με δάγκωσε κιόλας και πέθανα... Ξέρει καμία αν γίνεται να έχω έντονη ροή μόνο από το ένα? Γιατί καμιά φορά σα να πνίγεται κιόλας. Μόνο στο δεξί όμως.

Για τους μύκητες δεν έχω ιδέα. Νομιζω όμως πως αν κοιταξεις το στοματάκι του μωρού θα είναι άσπρο μέσα.

Τσιμπιματακια κι εγω νιωθω στο αλλο στηθος την ωρα που θηλαζω κι εχω καταλαβει οτι ειναι αντανακλαστικο καθοδου γιατι τρεχει γαλα...δεν ειναι ομως επωδυνα, απλα ενοχλουν λιγακι. Εγω πονο εχω νιωσει μερικες φορες που απο το τραβηγμα την ωρα που τον πιανουν οι κολικοι, εχει προκληθει ερεθισμος. Τις παστωνω στην purelan ομως, κανω υπομονη 1-2 μερες και περναει...

Κι εμενα παντως το δεξι νομιζω εχει μεγαλυτερη παραγωγη. Το βλεπω οτι τουμπανιαζει περισσοτερο και πολλες φορες κι ο δικος μου πνιγεται, οποτε δε μου ακουγεται περιεργο.

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσια μου καλησπερα! Εμείς δώσαμε πιπίλα από νωρίς νωρίς! Την παιρνει όταν θέλει να κοιμηθεί μόνο και μόλις κοιμάται την αφήνει από μόνη της! Γενικά νομίζω την έχει βοηθήσει! Επίσης θηλάζω με ψευδοθηλες, αλλά όταν ειναι ήρεμη και υπομονετική παλεύω να πιάσει και το στήθος χωρίς ψευδοθηλες, τώρα τελευταία το κανει με επιτυχία! Επίσης δοκίμασα μπουκάλι, γιατί θα επιστρέψω στη δουλειά σε δέκα μέρες και ένα γεύμα θα το πίνει από μπουκάλι και το πήρε κι εκείνο πολύ εύκολα! Δε μου έδειξε σημάδια σύγχυσης! 

Όσον αφορά το θηλασμό και το πρόγραμμά της τα πάμε πολύ καλά! Τρώει τη μέρα ανα 2.5-3 ώρες, και το βράδυ θηλάζω στις 11 και ξυπνάει στις 4 και μετά 7-7.30! Αυτό το κάνει σταθερά όλη την εβδομάδα, μακαρι να συνεχίσει έτσι η ψυχούλα! Στο μόνο που ζορίζεται ειναι να κοιμηθεί μετά το θηλασμό στις 4, μπορεί να κάνει και μια ώρα, ωενψ νυσταζει, νανουριζεται και μόνη της και λιώνουμε ❤️ 

Ελπιζω να ειστε όλες σας και τα μικρακια σας καλά! Καλό βράδυ, φιλιά πολλά! 

Μια χαρα Γωγουλι...ειστε super!Εγω πιπιλα δεν εχω δωσει ακομα αλλα δε νομιζω οτι θα τον βοηθουσε στο να τον παρει ο υπνος. Ο δικος μου για να κοιμηθει πρεπει να τον κουνας 1 ωρα κατω απο τον απορροφητηρα!Γενικα, αυτο που με κουραζει περισσοτερο ειναι οτι θελει να τον εχουμε συνεχεια στα χερια...πλεον δεν καθεται πουθενα και πολυ δυσκολα συνεχιζει τον υπνο του οταν τον βαζω κατω...θελει να θηλαζει κι ανα 1-1:30 ωρα και την ημερα και το βραδυ, οποτε ουτε τις δουλειες μου μπορω νακανω, ουτε να κοιμηθω...υπομονη μονο κανω να περασουν οι κολικοι μπας και δουμε ασπρη μερα!!

  • Μου αρέσει 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, gogouli_ said:

Κορίτσια μου καλησπερα! Εμείς δώσαμε πιπίλα από νωρίς νωρίς! Την παιρνει όταν θέλει να κοιμηθεί μόνο και μόλις κοιμάται την αφήνει από μόνη της! Γενικά νομίζω την έχει βοηθήσει! Επίσης θηλάζω με ψευδοθηλες, αλλά όταν ειναι ήρεμη και υπομονετική παλεύω να πιάσει και το στήθος χωρίς ψευδοθηλες, τώρα τελευταία το κανει με επιτυχία! Επίσης δοκίμασα μπουκάλι, γιατί θα επιστρέψω στη δουλειά σε δέκα μέρες και ένα γεύμα θα το πίνει από μπουκάλι και το πήρε κι εκείνο πολύ εύκολα! Δε μου έδειξε σημάδια σύγχυσης! 

Όσον αφορά το θηλασμό και το πρόγραμμά της τα πάμε πολύ καλά! Τρώει τη μέρα ανα 2.5-3 ώρες, και το βράδυ θηλάζω στις 11 και ξυπνάει στις 4 και μετά 7-7.30! Αυτό το κάνει σταθερά όλη την εβδομάδα, μακαρι να συνεχίσει έτσι η ψυχούλα! Στο μόνο που ζορίζεται ειναι να κοιμηθεί μετά το θηλασμό στις 4, μπορεί να κάνει και μια ώρα, ωενψ νυσταζει, νανουριζεται και μόνη της και λιώνουμε ❤️ 

Ελπιζω να ειστε όλες σας και τα μικρακια σας καλά! Καλό βράδυ, φιλιά πολλά! 

Ουάου!!!! Απίστευτο τόσες ώρες ύπνο.... Εξαιρετικό!


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κάθε βράδυ αφού καταφέρω μετα απο πολυ ωρα κ κοπο να τον κοιμησω, συνειδητοποιω πως σε πολύ  λιγο θα ξυπνησει για τον επόμενο θηλασμο... Δεν πειραζει ομως, χαλαλι του, γιατί από  το κρεβάτι μου εχω την καλύτερη θέα!!!!! :wub:

  • Μου αρέσει 3

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Αντανακλαστικο καθόδου λέγεται ναι.

Εγώ είμαι ένα κινούμενο κουρέλι.η μπεμπα έχει βηχαλάκι γτ έχει μυξες.δεν έχει ακροαστικα ευτυχώς .ορο είπε ο γιατρός κ να ρουφάω με το ρουφηχτηρι αν ακούω ότι χρειάζεται.εχει η μεγάλη μυξες.

εφτασεσχεδόν 60 πόντους.για έναν πόντο δλδ! Είναι 5200.

Σηκώθηκα το πρωί τώρα να πετάξω την πάνα μου μόλις της άλλαξα κ συνειδητοποίησα ότι έδωσα λογικά το ίδιο βυζί 2 φορές που ξύπνησε γτ ήταν το ένα τούμπανο κ τ άλλο σα μαραμένη γαρδένια.

Ευελπιστώ να βρούμε σύντομα ρυθμους γτ δε με πολυβλεπω καλά.

@Penny... Σωστό ταγκ έκανα ε; Βγήκες; Πώς πάει;

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Κοριτσια για τισ θηλεσ  που πονανε,αμεσωσ μετα το θηλασμο λιγο γαλατακι να βγαζετε κ να τισ βαζετε..κ να στεγνωνουν ..

Εμενα αγαπη δεν πιανει τιποτα ο πονος πονος τωρα βαζω την φτιαχτη αλοιφη ελπιζω να στρωσουν γιατι δεν αντεχω ουτε την μπλουζα μου.Σε σκεφτομουν πως ειστε με τον πυρετο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...