Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Βρε κορίτσια.... Νεες μανουλες κ παλιες μανουλες... Να σας πω τις ανησυχιες μου.... Ειναι φυσιολογικο που το μωρο μας ωρες ωρες κλαιει τοσο απαρηγορητα που δεν μας θελει καθόλου κ σχεδον μας σπρωχνει με τις μπουνιτσες του; Που τα ειχα φανταστεί λιγο πιο ιδανικα τα πράγματα, οτι θα κοιταζομαστε με τον μπεμπουλη μου κ θα λιώνουμε; Οτι θα ηρεμει με τη φωνη μου κ τη μυρωδια μου; Κ δε γίνεται τπτ απο αυτα; Ειναι φυσιολογικο που οσες φορες εχω δοκιμασει να τον βαλω στο καροτσι για να κανουμε βολτα στην αυλη κλαιει ασταματημα; Θα αλλαξει άραγε ποτε αυτο γιατι πως θα βγαινουμε για βολτα; Ειναι φυσιολογικό που ηρεμει μετα απο πολυ προσπάθεια στην αγκαλια κ αν τολμησουμε να τον βαλουμε κατω ξεσηκωνει ολη τη γειτονιά κ σταματαει μονο αν τον ξαναπαρουμε αγκαλια; Τα κανουν κ αλλα μωρακια αυτα κ φταινε οι ορμονες μου ή να ανησυχησω; Εχω κ τον αντρα μου που αναρωτιέται γιατι κανει ετσι κ αν κλαινε ετσι κ τα αλλα μωρα κ τρελαίνομαι... Κατι τα βυζια που πονανε απο τις ωρες θηλασμου, κατι οι ορμονες που κανουν παρτυ, αρχιζω κ τα χρειαζομαι λιγο ... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, winspert είπε:

Βρε κορίτσια.... Νεες μανουλες κ παλιες μανουλες... Να σας πω τις ανησυχιες μου.... Ειναι φυσιολογικο που το μωρο μας ωρες ωρες κλαιει τοσο απαρηγορητα που δεν μας θελει καθόλου κ σχεδον μας σπρωχνει με τις μπουνιτσες του; Που τα ειχα φανταστεί λιγο πιο ιδανικα τα πράγματα, οτι θα κοιταζομαστε με τον μπεμπουλη μου κ θα λιώνουμε; Οτι θα ηρεμει με τη φωνη μου κ τη μυρωδια μου; Κ δε γίνεται τπτ απο αυτα; Ειναι φυσιολογικο που οσες φορες εχω δοκιμασει να τον βαλω στο καροτσι για να κανουμε βολτα στην αυλη κλαιει ασταματημα; Θα αλλαξει άραγε ποτε αυτο γιατι πως θα βγαινουμε για βολτα; Ειναι φυσιολογικό που ηρεμει μετα απο πολυ προσπάθεια στην αγκαλια κ αν τολμησουμε να τον βαλουμε κατω ξεσηκωνει ολη τη γειτονιά κ σταματαει μονο αν τον ξαναπαρουμε αγκαλια; Τα κανουν κ αλλα μωρακια αυτα κ φταινε οι ορμονες μου ή να ανησυχησω; Εχω κ τον αντρα μου που αναρωτιέται γιατι κανει ετσι κ αν κλαινε ετσι κ τα αλλα μωρα κ τρελαίνομαι... Κατι τα βυζια που πονανε απο τις ωρες θηλασμου, κατι οι ορμονες που κανουν παρτυ, αρχιζω κ τα χρειαζομαι λιγο ... 

Κοριτσι μου το κανε κ μενα βασικα εχει δυο βδομαδες που σταματησε δν το κανε καθε μερα συνηθως απτη νυστα εμενα υποθετω γτ πονος να ταν κ τον επιανε παντα μονο βραδυ οταν ηταν η ωρα υπνου,εχουμε βγει 12παρα την νυχτα βολτα με το αμαξι για να ηρεμησει κ να κοιμηθει τι βολτες πανω κατω να μην θελει οχι να τον ακουμπαμε ουτε να αναπνεουμε διπλα του εμενα μονο ο αντρας μου με αγκαλια κ υπομονη τον ηρεμουσε εγω δεν αντεχα να τον πιασω  για το καροτσι θελει να το συνηθησει σιγα σιγα ουτε στο πορτμπεμπε του καροτσιού?εμενα στο καροτσι κοιμαται το χω μεσα στο σπιτι κ τον κουναω να κοιμηθει στο ξύπνημα του φαγητου στις τεσσερις τον βαζω λικνο κ αν γκρινιαζει διπλα μου!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Αφού μπορείς να μείνεις κι εσύ εκεί καλά έκανες! Ειδικά αν μπορείς να την ταΐζεις κανονικά και ακόμα καλύτερα αν την έχεις μαζί σου.

Εμεινα γιατι δενβθα αντεχα να την αφησω κ να φυγω...

Αντλω γαλανκαθε 3ωρονκντησ το δινω..κ ευτυχωσ εχω αρκετο..

Ξερει καμμια να μου πει ποσο γρηγορα πεφτει η τιμη του ικτερου οταν μπαινουν σε λαμπα??

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Εμεινα γιατι δενβθα αντεχα να την αφησω κ να φυγω...

Αντλω γαλανκαθε 3ωρονκντησ το δινω..κ ευτυχωσ εχω αρκετο..

Ξερει καμμια να μου πει ποσο γρηγορα πεφτει η τιμη του ικτερου οταν μπαινουν σε λαμπα??

24 ωρες συνηθως μετα πεφτει σπανια μονο χρειαζεται 48 ωρες.Απλα να ξερεις οτι την ημερα μετα την λαμπα που θα βγει ισως σου ξανα ανεβασει παλι ειναι αντιδραση σε εμας ετσι και εγινε και μετα αρχισε να πεφτει.Εμας ανεβασε 18 μετα απο 24 ωρες λαμπα επεσε 13.9 και την επομενη μερα που τον πηρα σπιτι ανεβασε 17 την επομενη που τον ξαναμετραμε 15 και μετα την επομενη ημερα 13.9 ταλαιπωρηθηκαμε παρα πολυ ακομα ειναι λιγο κιτρινα τα ματακια του.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Dwro είπε:

24 ωρες συνηθως μετα πεφτει σπανια μονο χρειαζεται 48 ωρες.Απλα να ξερεις οτι την ημερα μετα την λαμπα που θα βγει ισως σου ξανα ανεβασει παλι ειναι αντιδραση σε εμας ετσι και εγινε και μετα αρχισε να πεφτει.Εμας ανεβασε 18 μετα απο 24 ωρες λαμπα επεσε 13.9 και την επομενη μερα που τον πηρα σπιτι ανεβασε 17 την επομενη που τον ξαναμετραμε 15 και μετα την επομενη ημερα 13.9 ταλαιπωρηθηκαμε παρα πολυ ακομα ειναι λιγο κιτρινα τα ματακια του.

Οι μετρησεισ που εγιναν?? Σε μικροβ η στο μαιευτηριο??

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, happysmile είπε:

Κοριτσι μου το κανε κ μενα βασικα εχει δυο βδομαδες που σταματησε δν το κανε καθε μερα συνηθως απτη νυστα εμενα υποθετω γτ πονος να ταν κ τον επιανε παντα μονο βραδυ οταν ηταν η ωρα υπνου,εχουμε βγει 12παρα την νυχτα βολτα με το αμαξι για να ηρεμησει κ να κοιμηθει τι βολτες πανω κατω να μην θελει οχι να τον ακουμπαμε ουτε να αναπνεουμε διπλα του εμενα μονο ο αντρας μου με αγκαλια κ υπομονη τον ηρεμουσε εγω δεν αντεχα να τον πιασω  για το καροτσι θελει να το συνηθησει σιγα σιγα ουτε στο πορτμπεμπε του καροτσιού?εμενα στο καροτσι κοιμαται το χω μεσα στο σπιτι κ τον κουναω να κοιμηθει στο ξύπνημα του φαγητου στις τεσσερις τον βαζω λικνο κ αν γκρινιαζει διπλα μου!

Εντάξει, εχω στενοχωρηθει πολυ... Στο αυτοκίνητο στο αυγο του αρεσει αλλα οταν βαζω το αυγο στο καροτσι για να τον κανω βολτα, κλαίει πολυ... Εχει μαθει στα χερια συνέχεια. Βασικα δεν εχει μαθει ακριβώς. Οταν στο νοσοκομειο εκλαιγε τοσο πολυ, τι να εκανε ο αντρας μου; Να μην τον έπαιρνε αγκαλιτσα να ηρεμησει; Αλλα τωρα δεν καθεται δευτερόλεπτο μονος του κατω ξυπνιος. Δεν ξερω τι να κανω... Μονο στο στηθος ηρεμει. Αλλα ποσες ωρες κ εκει πια; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 31/10/2019 at 12:15 ΠΜ, gogouli_ είπε:

Κορίτσι μου εγώ δεν την ξυπνάω! Βέβαια στις 3 ώρες περίπου ξυπνάει μόνη της! Χτες πχ έφαγε 12 πάρα, ξύπνησε 3.15 μετά 6.30 και μετά στις 9 και το πρωί. Μας πάει σχετικά καλά μπορώ να πω! Μου είπε και η παιδίατρος να μην την ξυπνάω εφόσον δεν είχαμε πρόβλημα με το βάρος. Θα έρθει την Παρασκευή να τη δει, να δούμε και το βάρος μας! Εγώ με μια καταπληκτική μέτρηση που έκανα ( ζυγιστηκα μόνη και μετά την πήρα αγκαλιά) τη βρίσκω 4.500, θα μάθουμε μεθαύριο! 

Και σε έπιασε ξαφνικά; εννοώ τις προηγούμενες μέρες ήταν μαλακό το στήθος σου ή σκληρό; 

Κι εγώ το ίδιο Κατερίνα, κομπρεσουλες, μασάζ και αποσυμφόρηση για να ηρεμήσω! Σήμερα είμαι καλύτερα προς το παρόν! 

Δεν ξερω θυμάσαι αγάπη αλλά κάτι είχα αναφέρει μήπως κ πέρναγα με αλμα γιατί έκανε μαραθώνιους θηλασμους για δύο μέρες... Εε μετά από αυτούς τους θηλασμους ηρθε και η υπερπαραγωγή.. 

On 31/10/2019 at 1:14 ΠΜ, katerinaki 86 είπε:

Κι εγω ετσι νομιζω...η παιδιατρος βεβαια το αποδιδει στους κολικους. Καλα..κι εμενα χθες το βραδυ οταν του αλλαζα πανα κι εκλαιγε αρχισαν να τρεχουν και τα δυο στηθη...αφου εγινε μουσκεμα ολη μου η μπλουζα!! Σημερα σταματησα και το μαραθο γιατι αυξανει την παραγωγη και μου ειπε οτι μπορω να πινω εναλλακτικα ροφημα χαμομηλιου για να ανακουφιζεται ο μικρουλης. Στην αρχη μου ειπε να του δωσω εκεινου αλλα της εξηγησα το φοβο μου για το μπιμπερο και μου ειπε να το πινω εγω τοτε.

Κι εγω σημερα πολυ καλυτερα. Υποψιαζομαι οτι εγω την εκανα τη βλακεια γιατι επινα το μαραθο που μου ειχε πει η πσιδιατρος για τους κολικους κι εδω και 3 μερες επειδη ενιωθα πολυ μαλακο το στηθος ειχα ξεκινησει παλι και το τσαι θηλασμου. Και τα 2 ομως αυξανουν την παραγωγη, οποτε ηρθα και τουμπανιασα!!

Εμεις ολη μερα τον ποπο μας πλενουμε...κανει κακα του σχεδον σε καθε θηλασμο...ασε αυτες οι πανες...δεν προλαβαινουμε να τις βαλουμε και τις λερωνουμε!!

Εμενα μου εχει πει η παιδιατρος να τον ξυπναω ανα 3 ωρες λογω του ικτερου...οχι οτι τις φτανουμε και συχνα βεβαια αφου συνηθως στις 2-2:30 max ξυπναει απο μονος του!!

Εσύ αγάπη με την υπερπαραγωγή βλέπεις διαφορά στα κακά του μωρού; 

On 31/10/2019 at 12:05 ΜΜ, Clue είπε:

Καλημέρα! Είμαι πολύ χαρούμενη!

Μετά το φιάσκο της Παρασκευής που έκλαιγε το μπεμπάκι μου όση ώρα έλειπα, χθες πήγα στην ενδοκρινολόγο και κοιμόταν και σήμερα έκανα κι εξετάσεις αίματος! Το παιδί μου έχει φτάσει 2980! Και όλα βαίνουν καλώς!

Εκτός από τον ύπνο μου. Κάθε 1.5 με 2 ώρες χθες για τουλάχιστον ένα μισάωρο. Άμα δεν είχα ενημέρωση θα νόμιζα πως την αφήνω νηστική... αν και κυρίως από το εντεράκι της ξυπνάει...

Εγώ θεωρώ ότι αξίζει. Έστω και 20 λεπτά! Να το προσπαθείς! Εγώ μέσα στη μέρα δεν μπορώ να κοιμηθώ αλλά μέχρι τις 9 τουλάχιστον προσπαθώ και ξανακοιμάμαι. Ακόμα κι αν ξυπνήσω και τελικά η μικρή δεν έχει ξυπνήσει καλά αλλά από εμπειρία ξέρω πως όπου να 'ναι θα ξυπνήσει, ξανακοιμάμαι. Δεν την περιμένω!

Μια χαρά το μπουμπούκι σου τρία κιλακια σχεδων! ❤️ 

On 31/10/2019 at 11:28 ΜΜ, nanoula90 είπε:

Γεια σου κοριτσι μου. Ηθελα να σου γραψω απλα την γνωμη μου ως μανουλα. Ειχα κοψει κ γω προληπτικα για ενα διαστημα γαλακτοκομικα γιατι εκανε πρασινα κακα ο μικρος μου. Καμια βελτιωση δεν ειδα. Δεν ειχαμε αιμα. Μονο πρασινα κακα με λιγες βλεννες. Ειχα ρωτησει παιδιατρους κ μου χαν πει οτι δεν μας νοιαζουν τα πρασινα κακα, μονο αν δουμε αιμα. Βεβαια δεν περασαμε κολικους εντονους, μονο λιγες ωρες το ξημερωμα σφιγγοταν και τον βοηθουσα κρατωντας τα ποδια στην κοιλιτσα του και τα εκανα μπρος πισω στην κοιλια. Αργοτερα κοντα στους 6 μηνες πηγα σε διευθυντη τμηματος αλλεργιολογικου για παιδια σε γνωστο μαιευτηριο γιατι ο μικρος ειχε μια ευαισθησια με μια κρεμα που ειχε μεσα γαλα. Μου ειχε πει οτι υπαρχει μια ευαισθησια (αμεσου τυπου οχι μεσω του θηλασμου) αλλα το καλυτερο φαρμακο ειναι ο θηλασμος και οτι αν ηθελα να βοηθησω να το ξεπερασει, να θηλασω μεχρι τον χρονο τουλαχιστον που θα μπορουμε να κανουμε εξετασεις. (Την εχουμε ηδη ξεπερασει την ευαισθησια βεβαια). Κ ειπε επισης να τρωω τα παντα και οτι πλεον υπαρχει μια τρομοκρατια και κοβουν τροφες στις θηλαζουσες χωρις κανεναν λογο. Και να μεινω μακρια απο μαμαδοομαδες. 

Καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολο να κλαιει συνεχεια το μωρακι σου, αλλα αν ποναει η κοιλιτσα του μπορει να ειναι επειδη ειναι ανωριμο ακομα το εντερακι του. Αν δεν εχει διαπιστωμενη αλλεργια (που στα βρεφη συνηθως σημαινει αιμα στα κακακια) δεν χρειαζεται να κανεις αποχη. Αν δεν σε ικανοποιουν οι γνωμες που εχεις παρει, παρε και αλλη. Οντως θα περασουν, δεν θα ειναι παντα ετσι, σφιξε τα δοντια και οπλισου με υπομονη και εσυ και οι υπολοιπες μανουλες που περνατε λιγο ζορικα. Σε λιγο καιρο δεν θα τα θυμαστε αυτα. 

Καλή μου τα πράσινα κακά ποτέ σταμάτησαν; 

On 1/11/2019 at 6:38 ΜΜ, Giwtouli1990 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά τι κάνετε??? Θα διαβάσω με την πρώτη ευκαιρία τα νεάκια σας! Εμείς είμαστε πολύ καλά, ο μπεμπούλης είναι ήσυχος και αρκετά μαμάκιας.. Όλο στην αγκαλίτσα μου θέλει να είναι!χιχι το μόνο θεματάκι που αντιμετωπίζουμε είναι με το θηλασμό, πετρώνει το αριστερό μου στήθος συνέχεια και μπορεί να τον έχω και μία ώρα στο στήθος μέχρι να καταφέρει να κατεβάσει γάλα, κλαίει και γκρινιάζει πολύ μέχρι να τα καταφέρει.. μου είπαν για ζεστές κομπρέσες και μαλάξεις, για να δούμε! Ανακτήσαμε και το βάρος γέννησης στις 9 μέρες, αμεεεεε! 

Μπράβο σας αγαπη μου όλα τέλεια λοιπόν ❤️. Βγάζε λίγο γάλα με το χέρι για να μπορεί το παιδί να πιάσει το στήθος ❤️

On 1/11/2019 at 8:14 ΜΜ, gogouli_ είπε:

Κορίτσια μου καλησπερα και από εμάς. Σήμερα είχαμε παιδίατρο, φτάσαμε τα 4500 και είμαστε 57 εκ. Μου είπε τρώει καλα η μπεμπούλα και μεγαλώνει άψογα. Μα το καταλαβα στο χέρι μου ότι παχυνε, στο νανούρισμα μου κοβονται τα χέρια!!! 

Σε ένα μήνα επιστρέφω και στη δουλειά και με έχει πιάσει ήδη απελπισία, βέβαια έχω συμφωνήσει να πηγαίνω 4 ώρες, αλλά είναι πολύ μικρούλα και στενοχωριεμαι. Θα κάνω αντλήσεις για να αφήνω 2 γεύματα και ο Θεός βοηθός! 

Εσείς πως πάτε; 

Καλή μου μια χαρά τα νέα του λουλουδιού σου ❤️ όσο για τη δουλεια τι να κάνεις; πφφ όταν ξεκινήσεις αντλήσεις πες μου ποιες ώρες τις κάνεις, πριν η μετά το θηλάσμο κλπ κλπ θέλω να αποθηκεύσω κ εγώ γάλα... Όχι πολύ ίσα να έχω αν χρειαστεί να λείψω να μπορεί η μάνα μ να ταισει την μπουμπού αλλά φοβάμαι μην επηρεάσω την παραγωγή, μην αντλησω σε λάθος ώρα κ μετά δεν φτάσει το γάλα που θα απομείνει στο στήθος για το μωρό @tsilona πες μας κ εσύ τη γνώμη σου ❤️ 

On 1/11/2019 at 10:50 ΜΜ, gogouli_ είπε:

Αλινα μου δε σου κρύβω ότι προς το παρόν το βλέπω βουνό, δουλεύω σαν εξωτερικός συνεργάτης σε εταιρεία, freelancer ουσιαστικά πλέον από την εγκυμοσύνη και μετά, αλλά πρέπει να επιστρέψω γιατί έχω αναλάβει κάποια πρότζεκτ που πρέπει να γίνουν! Το άγχος έχει βαρέσει κόκκινο! Το καλό είναι ότι δε θα πηγαίνω σε ώρες αιχμής, θα πηγαίνω 2 με 6, και επίσης μπορώ σε περίπτωση ανάγκης να προσαρμοσω αλλιώς το πρόγραμμα μου. Γενικά δύσκολα, είπα ότι μου φαίνονται βουνό;;; ναι το είπα, βουνό!!! Με υπομονή και λίγη βοήθεια πιστεύω θα τα καταφερουμε! 

Όλα καλά θα πάνε αγάπη μου και αφού μπορείς να προσαρμόσεις το πρόγραμμα στα μέτρα σου μια χαρα! 

On 2/11/2019 at 12:14 ΠΜ, Jennak83 είπε:

Κοριτσια εδωσα πιπιλα πριν λιγο, πρωτη φορα..ειχα πολυ πονο κ γκρινια σημερα..την ειχα ξαναδωσει στο μηνα πανω για 1 λεπτο μονο. Σημερα αρχικα δεν την ηθελε, την πεταγε αλλα μετα πολλη πλακα την πιπιλαγε τρελα! Τελικα κοιμηθηκε προς το παρον..εχει πλακα γιατι για τη μουριτσα του φαινεται τεραστια! Εν τω μεταξυ παω να την παρω κ δεν την δινει ενω κοιμαται! @Dwroτι εγινε στο γιατρο;;

Αχ το λουλούδι μου μας έκανε κ το δύσκολο χαχαχ θέλει να πιπίλαει μωρέ το γλυκό μου! ❤️ 

On 2/11/2019 at 12:32 ΠΜ, Dwro είπε:

Πήγαμε στον γιατρό έπρεπε να τον βλέπατε έτρωγε σαν να μην υπάρχει αύριο.ρεζιλι με έκανε λέει ποιος αυτός δεν θηλάζει? Τελικά μου είπε να μην ανησυχώ τόσο πολύ γιατί του το μεταδίδω και γίνεται ανήσυχος.Ειπε μια χαρα είναι φυσιολογικά όλα το μόνο θέμα μας είναι οι κολικοί είπε να τον βγάζω βόλτα να τον θηλάσω και Δωσω του δώσω πιπίλα αν θέλω.Να τον πάρω ρηλαξ και γυμναστήριο γενικά να ξεχνιόμαστε κι οι δυο

Προσπάθησε να ξεχνιεστε λοιπόν αγάπη μου όσο μπορείς.. Και αν δε φοβάσαι να δώσεις πιπίλα δώσε γιατί όχι; εγώ φοβάμαι ρε γμτ να δώσωη χάνει γεύματα και γενικά μην επηρεαστεί η παραγωγή μου... 

1 hour ago, winspert είπε:

Βρε κορίτσια.... Νεες μανουλες κ παλιες μανουλες... Να σας πω τις ανησυχιες μου.... Ειναι φυσιολογικο που το μωρο μας ωρες ωρες κλαιει τοσο απαρηγορητα που δεν μας θελει καθόλου κ σχεδον μας σπρωχνει με τις μπουνιτσες του; Που τα ειχα φανταστεί λιγο πιο ιδανικα τα πράγματα, οτι θα κοιταζομαστε με τον μπεμπουλη μου κ θα λιώνουμε; Οτι θα ηρεμει με τη φωνη μου κ τη μυρωδια μου; Κ δε γίνεται τπτ απο αυτα; Ειναι φυσιολογικο που οσες φορες εχω δοκιμασει να τον βαλω στο καροτσι για να κανουμε βολτα στην αυλη κλαιει ασταματημα; Θα αλλαξει άραγε ποτε αυτο γιατι πως θα βγαινουμε για βολτα; Ειναι φυσιολογικό που ηρεμει μετα απο πολυ προσπάθεια στην αγκαλια κ αν τολμησουμε να τον βαλουμε κατω ξεσηκωνει ολη τη γειτονιά κ σταματαει μονο αν τον ξαναπαρουμε αγκαλια; Τα κανουν κ αλλα μωρακια αυτα κ φταινε οι ορμονες μου ή να ανησυχησω; Εχω κ τον αντρα μου που αναρωτιέται γιατι κανει ετσι κ αν κλαινε ετσι κ τα αλλα μωρα κ τρελαίνομαι... Κατι τα βυζια που πονανε απο τις ωρες θηλασμου, κατι οι ορμονες που κανουν παρτυ, αρχιζω κ τα χρειαζομαι λιγο ... 

Αχ αγάπη μου γλυκιά φυσικά κ είναι φυσιολογικό να κλαίνε κ να μας σπρώχνουν και όλα αυτά που περιγράφεις.. Κλαίει με τη βόλτα στο καρότσι ε; πανέξυπνο παιδί ε μα συγκρίνεται το καρότσι με την αγκαλιά της μαμάς;;; απόλαυσε αγκαλίτσες ❤️

Εμείς όπως καταλάβατε θηλάζουμε γιαυτό κ είμαι ξυπνια τέτοια ώρα χαχαχ

Πάντως κ εγώ τη νιώθω να πήρε βάρος τη νιώθω στο σήκωμα κ το βλέπω και στα Ρουχακια... Τα νιουμπορν δεν της κάνουν πια κ το 01 ξεκίνησε να της είναι μικρό κ αυτό το γυρίσουμε σε 03 

Κάτι άσχετο σεξ έκανε καμία μετά την γέννα;;; έχω ακόμη λοχεια γκρρρρ χαχαχ


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Δεν ξερω θυμάσαι αγάπη αλλά κάτι είχα αναφέρει μήπως κ πέρναγα με αλμα γιατί έκανε μαραθώνιους θηλασμους για δύο μέρες... Εε μετά από αυτούς τους θηλασμους ηρθε και η υπερπαραγωγή.. 

Εσύ αγάπη με την υπερπαραγωγή βλέπεις διαφορά στα κακά του μωρού; 

Μια χαρά το μπουμπούκι σου τρία κιλακια σχεδων! ❤️ 

Καλή μου τα πράσινα κακά ποτέ σταμάτησαν; 

Μπράβο σας αγαπη μου όλα τέλεια λοιπόν ❤️. Βγάζε λίγο γάλα με το χέρι για να μπορεί το παιδί να πιάσει το στήθος ❤️

Καλή μου μια χαρά τα νέα του λουλουδιού σου ❤️ όσο για τη δουλεια τι να κάνεις; πφφ όταν ξεκινήσεις αντλήσεις πες μου ποιες ώρες τις κάνεις, πριν η μετά το θηλάσμο κλπ κλπ θέλω να αποθηκεύσω κ εγώ γάλα... Όχι πολύ ίσα να έχω αν χρειαστεί να λείψω να μπορεί η μάνα μ να ταισει την μπουμπού αλλά φοβάμαι μην επηρεάσω την παραγωγή, μην αντλησω σε λάθος ώρα κ μετά δεν φτάσει το γάλα που θα απομείνει στο στήθος για το μωρό @tsilona πες μας κ εσύ τη γνώμη σου ❤️ 

Όλα καλά θα πάνε αγάπη μου και αφού μπορείς να προσαρμόσεις το πρόγραμμα στα μέτρα σου μια χαρα! 

Αχ το λουλούδι μου μας έκανε κ το δύσκολο χαχαχ θέλει να πιπίλαει μωρέ το γλυκό μου! ❤️ 

Προσπάθησε να ξεχνιεστε λοιπόν αγάπη μου όσο μπορείς.. Και αν δε φοβάσαι να δώσεις πιπίλα δώσε γιατί όχι; εγώ φοβάμαι ρε γμτ να δώσωη χάνει γεύματα και γενικά μην επηρεαστεί η παραγωγή μου... 

Αχ αγάπη μου γλυκιά φυσικά κ είναι φυσιολογικό να κλαίνε κ να μας σπρώχνουν και όλα αυτά που περιγράφεις.. Κλαίει με τη βόλτα στο καρότσι ε; πανέξυπνο παιδί ε μα συγκρίνεται το καρότσι με την αγκαλιά της μαμάς;;; απόλαυσε αγκαλίτσες ❤️

Εμείς όπως καταλάβατε θηλάζουμε γιαυτό κ είμαι ξυπνια τέτοια ώρα χαχαχ

Πάντως κ εγώ τη νιώθω να πήρε βάρος τη νιώθω στο σήκωμα κ το βλέπω και στα Ρουχακια... Τα νιουμπορν δεν της κάνουν πια κ το 01 ξεκίνησε να της είναι μικρό κ αυτό το γυρίσουμε σε 03 

Κάτι άσχετο σεξ έκανε καμία μετά την γέννα;;; έχω ακόμη λοχεια γκρρρρ χαχαχ

Κ εγω μολις τον θηλασα κ τον εβαλα να κοιμηθει. Μα το κακο ειναι οτι κ στην αγκαλια τσιναει. Δε βολευεται με τπτ. Τον γυριζεις ετσι τον γυριζεις αλλιως. Κ κολλητη αγκαλια δεν θέλει. Το μονο, δεν ξερω αν θυμάσαι που ελεγα οταν ημουν εγκυος οτι χορευα ενα συγκεκριμένο τραγουδι που ηταν χαβανεζικη χουλα για να εμπεδωθει ο μπεμπης, εεε όταν  το βαζω, πραγματικά σα να θυμάται κ ηρεμει αμεσως. Τον παιρνω αγκαλια κ χορευουμε κ κουρνιαζει στην αγκαλια μου. Εννοείται πως κ κ αιω καθε φορα. Είναι μαγικο. Κ κολικο να εχει με αυτο ηρεμει. Αντοχες να εχεις να χορευεις καποιες ωρες... Με το καροτσι τι θα κανω;;; Εχεις καμια συμβουλη ή μπορεί να αλλάξει λιγο πιο μετα απο μονο του;;; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Οι μετρησεισ που εγιναν?? Σε μικροβ η στο μαιευτηριο??

 

Ολες οι μετρησεις εγιναν στο μιευτηριο αγαπη.Οσο ημασταν μεσα και αρκετες φορες πηγαμε εφοσον βγηκαμε

1 ώρα πρίν, marioula1234 είπε:

Δεν ξερω θυμάσαι αγάπη αλλά κάτι είχα αναφέρει μήπως κ πέρναγα με αλμα γιατί έκανε μαραθώνιους θηλασμους για δύο μέρες... Εε μετά από αυτούς τους θηλασμους ηρθε και η υπερπαραγωγή.. 

Εσύ αγάπη με την υπερπαραγωγή βλέπεις διαφορά στα κακά του μωρού; 

Μια χαρά το μπουμπούκι σου τρία κιλακια σχεδων! ❤️ 

Καλή μου τα πράσινα κακά ποτέ σταμάτησαν; 

Μπράβο σας αγαπη μου όλα τέλεια λοιπόν ❤️. Βγάζε λίγο γάλα με το χέρι για να μπορεί το παιδί να πιάσει το στήθος ❤️

Καλή μου μια χαρά τα νέα του λουλουδιού σου ❤️ όσο για τη δουλεια τι να κάνεις; πφφ όταν ξεκινήσεις αντλήσεις πες μου ποιες ώρες τις κάνεις, πριν η μετά το θηλάσμο κλπ κλπ θέλω να αποθηκεύσω κ εγώ γάλα... Όχι πολύ ίσα να έχω αν χρειαστεί να λείψω να μπορεί η μάνα μ να ταισει την μπουμπού αλλά φοβάμαι μην επηρεάσω την παραγωγή, μην αντλησω σε λάθος ώρα κ μετά δεν φτάσει το γάλα που θα απομείνει στο στήθος για το μωρό @tsilona πες μας κ εσύ τη γνώμη σου ❤️ 

Όλα καλά θα πάνε αγάπη μου και αφού μπορείς να προσαρμόσεις το πρόγραμμα στα μέτρα σου μια χαρα! 

Αχ το λουλούδι μου μας έκανε κ το δύσκολο χαχαχ θέλει να πιπίλαει μωρέ το γλυκό μου! ❤️ 

Προσπάθησε να ξεχνιεστε λοιπόν αγάπη μου όσο μπορείς.. Και αν δε φοβάσαι να δώσεις πιπίλα δώσε γιατί όχι; εγώ φοβάμαι ρε γμτ να δώσωη χάνει γεύματα και γενικά μην επηρεαστεί η παραγωγή μου... 

Αχ αγάπη μου γλυκιά φυσικά κ είναι φυσιολογικό να κλαίνε κ να μας σπρώχνουν και όλα αυτά που περιγράφεις.. Κλαίει με τη βόλτα στο καρότσι ε; πανέξυπνο παιδί ε μα συγκρίνεται το καρότσι με την αγκαλιά της μαμάς;;; απόλαυσε αγκαλίτσες ❤️

Εμείς όπως καταλάβατε θηλάζουμε γιαυτό κ είμαι ξυπνια τέτοια ώρα χαχαχ

Πάντως κ εγώ τη νιώθω να πήρε βάρος τη νιώθω στο σήκωμα κ το βλέπω και στα Ρουχακια... Τα νιουμπορν δεν της κάνουν πια κ το 01 ξεκίνησε να της είναι μικρό κ αυτό το γυρίσουμε σε 03 

Κάτι άσχετο σεξ έκανε καμία μετά την γέννα;;; έχω ακόμη λοχεια γκρρρρ χαχαχ

Η αληθεια ειναι κοριτσι μου οτι και εγω φοβαμαι να δωσω πιπιλα μηπως δεν τρωει μετα η μαια μου ειπε μετα απο ενα τριμηνο.Αλλα σε κατασταση αναγκης σκεφτομαι να δωσω ο μπεμπης πιπιλαει τα χερια του και οτι βρει οταν τον πιανουν οι κολικοι.Φοβαμαι επειδη και εγω θηλαζω αποκλειστικα.Η γιατρος βεβαια μου ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα να του δωσω απλα να μην το παρακανω.Εγω δισταζω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Δεν ξερω θυμάσαι αγάπη αλλά κάτι είχα αναφέρει μήπως κ πέρναγα με αλμα γιατί έκανε μαραθώνιους θηλασμους για δύο μέρες... Εε μετά από αυτούς τους θηλασμους ηρθε και η υπερπαραγωγή.. 

Εσύ αγάπη με την υπερπαραγωγή βλέπεις διαφορά στα κακά του μωρού; 

Μια χαρά το μπουμπούκι σου τρία κιλακια σχεδων! ❤️ 

Καλή μου τα πράσινα κακά ποτέ σταμάτησαν; 

Μπράβο σας αγαπη μου όλα τέλεια λοιπόν ❤️. Βγάζε λίγο γάλα με το χέρι για να μπορεί το παιδί να πιάσει το στήθος ❤️

Καλή μου μια χαρά τα νέα του λουλουδιού σου ❤️ όσο για τη δουλεια τι να κάνεις; πφφ όταν ξεκινήσεις αντλήσεις πες μου ποιες ώρες τις κάνεις, πριν η μετά το θηλάσμο κλπ κλπ θέλω να αποθηκεύσω κ εγώ γάλα... Όχι πολύ ίσα να έχω αν χρειαστεί να λείψω να μπορεί η μάνα μ να ταισει την μπουμπού αλλά φοβάμαι μην επηρεάσω την παραγωγή, μην αντλησω σε λάθος ώρα κ μετά δεν φτάσει το γάλα που θα απομείνει στο στήθος για το μωρό @tsilona πες μας κ εσύ τη γνώμη σου ❤️ 

Όλα καλά θα πάνε αγάπη μου και αφού μπορείς να προσαρμόσεις το πρόγραμμα στα μέτρα σου μια χαρα! 

Αχ το λουλούδι μου μας έκανε κ το δύσκολο χαχαχ θέλει να πιπίλαει μωρέ το γλυκό μου! ❤️ 

Προσπάθησε να ξεχνιεστε λοιπόν αγάπη μου όσο μπορείς.. Και αν δε φοβάσαι να δώσεις πιπίλα δώσε γιατί όχι; εγώ φοβάμαι ρε γμτ να δώσωη χάνει γεύματα και γενικά μην επηρεαστεί η παραγωγή μου... 

Αχ αγάπη μου γλυκιά φυσικά κ είναι φυσιολογικό να κλαίνε κ να μας σπρώχνουν και όλα αυτά που περιγράφεις.. Κλαίει με τη βόλτα στο καρότσι ε; πανέξυπνο παιδί ε μα συγκρίνεται το καρότσι με την αγκαλιά της μαμάς;;; απόλαυσε αγκαλίτσες ❤️

Εμείς όπως καταλάβατε θηλάζουμε γιαυτό κ είμαι ξυπνια τέτοια ώρα χαχαχ

Πάντως κ εγώ τη νιώθω να πήρε βάρος τη νιώθω στο σήκωμα κ το βλέπω και στα Ρουχακια... Τα νιουμπορν δεν της κάνουν πια κ το 01 ξεκίνησε να της είναι μικρό κ αυτό το γυρίσουμε σε 03 

Κάτι άσχετο σεξ έκανε καμία μετά την γέννα;;; έχω ακόμη λοχεια γκρρρρ χαχαχ

Καλημερα! Δεν σταματησαν ποτε τα πρασινα κακα. Παντα πρασινα ειχαμε με αποκλειστικο θηλασμο. 

Οσο για την πιπιλα δεν ειναι απαραιτητο να δωσεις κατα τη γνωμη μου. Αν μπορεις να την αποφυγεις, καλως, οχι για να μην χανει γευματα κλπ κλπ. Αυτο νομιζω δεν ισχυει, το μωρο αν πειναει θα κλαιει και με την πιπιλα κ θα την φτυνει. Αλλα κυριως για να μην μπαινεις στο τρυπακι να την κοψεις αργοτερα πρωτον και δευτερον μπορει να μαθει με την πιπιλα κ μολις την χανει στον υπνο της να ξυπναει κ να κλαιει. Αν ειναι καλοβολο μωρο ισως δεν την χρειαζεσαι. 

Εγω επειδη ακουγα τα ιδια, φοβομουν αλλα εδωσα τελικα γιατι δεν αντεχα αλλο και εδωσα κοντα στις 40 μερες και εννοειται πως δεν την ηθελε με τπτ. Καναμε πολυ καιρο για να την μαθουμε και στη δικη μου περιπτωση με βοηθησε πολυ γιατι ειχα δυσκολο μωρο γενικα. Ουτε γευματα χασαμε, ουτε θεματα με την παραγωγη. 

3 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κ εγω μολις τον θηλασα κ τον εβαλα να κοιμηθει. Μα το κακο ειναι οτι κ στην αγκαλια τσιναει. Δε βολευεται με τπτ. Τον γυριζεις ετσι τον γυριζεις αλλιως. Κ κολλητη αγκαλια δεν θέλει. Το μονο, δεν ξερω αν θυμάσαι που ελεγα οταν ημουν εγκυος οτι χορευα ενα συγκεκριμένο τραγουδι που ηταν χαβανεζικη χουλα για να εμπεδωθει ο μπεμπης, εεε όταν  το βαζω, πραγματικά σα να θυμάται κ ηρεμει αμεσως. Τον παιρνω αγκαλια κ χορευουμε κ κουρνιαζει στην αγκαλια μου. Εννοείται πως κ κ αιω καθε φορα. Είναι μαγικο. Κ κολικο να εχει με αυτο ηρεμει. Αντοχες να εχεις να χορευεις καποιες ωρες... Με το καροτσι τι θα κανω;;; Εχεις καμια συμβουλη ή μπορεί να αλλάξει λιγο πιο μετα απο μονο του;;; 

Ειναι πολυ μικρο κοριτσι μου για αυτο και αντιδραει ετσι ο μπεμπακος σου. Οσο για το καροτσι.... θα φτιαξει μεγαλωνοντας. Τωρα ακομα δεν βλεπει τπτ φαντασου, δεν μπορει να απολαυσει καροτσαδα γιατι φοβαται, γιατι ειναι ψυχρο το καροτσι σε σχεση με την αγκαλια. Εμενα εκλαιγε ολη μερα, μονο στο στηθος ηρεμουσε και δεν ειχαμε και κολικους. Απλα ηθελε να ειναι ολη μερα στο στηθος, ισως γιατι εκει μονο ενιωθε ασφαλεια. 

Ελπιζω να μην μοιασει στον δικο μου. Που ουτε να το δει. Ολα τα μωρακια χαιρονται τη βολτα με το καροτσι, το δικο μου κανει σαν φυλακισμενος απελπισμενος να δραπετευσει. Εννοειται πως αυτο που βγαινουν μαζι μαμα μπαμπας κ μωρο στο καροτσι πχ για καφε, για φαγητο, δεν το χουμε ζησει ποτε. Δεν αντεχει το καροτσι, οπως δεν αντεχει κ το καθισμα αυτοκινητου κ οτιδηποτε τον κρατα δεμενο εν ολιγοις. 

Θα μεγαλωσει και θα αλλαξει πολυ το παιδι σου, θα το δεις. 

 

Just now, Dwro είπε:

Ολες οι μετρησεις εγιναν στο μιευτηριο αγαπη.Οσο ημασταν μεσα και αρκετες φορες πηγαμε εφοσον βγηκαμε

Η αληθεια ειναι κοριτσι μου οτι και εγω φοβαμαι να δωσω πιπιλα μηπως δεν τρωει μετα η μαια μου ειπε μετα απο ενα τριμηνο.Αλλα σε κατασταση αναγκης σκεφτομαι να δωσω ο μπεμπης πιπιλαει τα χερια του και οτι βρει οταν τον πιανουν οι κολικοι.Φοβαμαι επειδη και εγω θηλαζω αποκλειστικα.Η γιατρος βεβαια μου ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα να του δωσω απλα να μην το παρακανω.Εγω δισταζω

Κοριτσι μου μετα απο ενα τριμηνο πιθανοτατα δεν θα την θελει την πιπιλα με τπτ. Θα ναι ηδη πιο μεγαλο μωρο και θα καταλαβαινει καλυτερα. Κ ισως ουτε μπιμπερο. 

Νομιζω αδικα φοβαστε τοσο, η πιπιλα πολλες φορες ανακουφιζει τα μωρα, δεν ειναι εχθρος των μωρων. Μιμειται απλα την αναγκη των μωρων να πιπιλουν το στηθος και οταν αυτο δεν ειναι εφικτο, τον ρολο αυτον τον αναλαμβανει η πιπιλα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 3

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Εσύ αγάπη με την υπερπαραγωγή βλέπεις διαφορά στα κακά του μωρού; 

Μαριουλα μου διαφορα στα κακα δεν ειδα καμια...τωρα ευτυχως επανηλθε στα φυσιολογικα η παραγωγη...σιγουρα εφταιγαν το τσαι θηλασμου και ο μαραθος γιατι μολις τα σταματησα, ηρεμησα! Απο προχθες βεβαια ο μικρουλης θελει να θηλαζει ανα 1 ωρα, οποτε δεν προλαβαινουν να τουμπανιασουν...θα δουμε οταν επανελθει σε πιο φυσιολογικα διαστηματα θηλασμων παλι...κατι που ευχομαι να μην αργησει να συμβει γιατι δεν την παλευω και πολυ με την αυπνια!!Χθες παλι το περισσοτερο που κοιμηθηκε σερι ηταν 2 ωρες...Αν δεν εβλεπα το βαρος να αυξανεται, θα φοβομουν οτι κατι δεν παει καλα με το γαλα μου και δε χορταινει αλλα οχι μονο ανεκτησε μπαμ μπαμ το βαρος γεννησης, αλλα εχει παρει κι αλλο 1 κιλο...4kg μου τον εβγαλε σημερα!!

  • Μου αρέσει 3

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κ εγω μολις τον θηλασα κ τον εβαλα να κοιμηθει. Μα το κακο ειναι οτι κ στην αγκαλια τσιναει. Δε βολευεται με τπτ. Τον γυριζεις ετσι τον γυριζεις αλλιως. Κ κολλητη αγκαλια δεν θέλει. Το μονο, δεν ξερω αν θυμάσαι που ελεγα οταν ημουν εγκυος οτι χορευα ενα συγκεκριμένο τραγουδι που ηταν χαβανεζικη χουλα για να εμπεδωθει ο μπεμπης, εεε όταν  το βαζω, πραγματικά σα να θυμάται κ ηρεμει αμεσως. Τον παιρνω αγκαλια κ χορευουμε κ κουρνιαζει στην αγκαλια μου. Εννοείται πως κ κ αιω καθε φορα. Είναι μαγικο. Κ κολικο να εχει με αυτο ηρεμει. Αντοχες να εχεις να χορευεις καποιες ωρες... Με το καροτσι τι θα κανω;;; Εχεις καμια συμβουλη ή μπορεί να αλλάξει λιγο πιο μετα απο μονο του;;; 

Ναι θυμάμαι για το τραγούδι γλυκιά μου.. Ισχύει αυτό, το έχω διαβάσει κιόλας πως αν τους μάθουμε μια μουσική όσο είναι στην κοιλιά μετά ηρεμούν με τη συγκεκριμένη μουσική κ εκτός κοιλιάς.. :) όσο για το καρότσι μου κάνει εντύπωση γιατί συνήθως με τη βόλτα στο καρότσι τα μωράκια ηρεμούν κ νανουριζονται. Αλλά γιατί σε στενοχωρεί τόσο που δεν θέλει καρότσι; δεν σε βολεύει περισσότερο η μετακίνηση με μαρσιπο; 

πρίν από 1 λεπτό , Dwro είπε:

Ολες οι μετρησεις εγιναν στο μιευτηριο αγαπη.Οσο ημασταν μεσα και αρκετες φορες πηγαμε εφοσον βγηκαμε

Η αληθεια ειναι κοριτσι μου οτι και εγω φοβαμαι να δωσω πιπιλα μηπως δεν τρωει μετα η μαια μου ειπε μετα απο ενα τριμηνο.Αλλα σε κατασταση αναγκης σκεφτομαι να δωσω ο μπεμπης πιπιλαει τα χερια του και οτι βρει οταν τον πιανουν οι κολικοι.Φοβαμαι επειδη και εγω θηλαζω αποκλειστικα.Η γιατρος βεβαια μου ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα να του δωσω απλα να μην το παρακανω.Εγω δισταζω

Καταλαβα σαν κ εμενα κ εσύ... Και εγώ δισταζω! Βασικά εγώ δεν έχω κ λόγο να δωσω πιπίλα, δεν έχει κολικούς δεν κλαίει, δεν με ξενυχτα.. Απλά ήθελα να δώσω έτσι για τη μωρουδιλα ξέρεις πιπιλιτσα στο γλυκό προσωπάκι.. Αλλά φοβάμαιιιι

Just now, nanoula90 είπε:

Καλημερα! Δεν σταματησαν ποτε τα πρασινα κακα. Παντα πρασινα ειχαμε με αποκλειστικο θηλασμο. 

Οσο για την πιπιλα δεν ειναι απαραιτητο να δωσεις κατα τη γνωμη μου. Αν μπορεις να την αποφυγεις, καλως, οχι για να μην χανει γευματα κλπ κλπ. Αυτο νομιζω δεν ισχυει, το μωρο αν πειναει θα κλαιει και με την πιπιλα κ θα την φτυνει. Αλλα κυριως για να μην μπαινεις στο τρυπακι να την κοψεις αργοτερα πρωτον και δευτερον μπορει να μαθει με την πιπιλα κ μολις την χανει στον υπνο της να ξυπναει κ να κλαιει. Αν ειναι καλοβολο μωρο ισως δεν την χρειαζεσαι. 

Εγω επειδη ακουγα τα ιδια, φοβομουν αλλα εδωσα τελικα γιατι δεν αντεχα αλλο και εδωσα κοντα στις 40 μερες και εννοειται πως δεν την ηθελε με τπτ. Καναμε πολυ καιρο για να την μαθουμε και στη δικη μου περιπτωση με βοηθησε πολυ γιατι ειχα δυσκολο μωρο γενικα. Ουτε γευματα χασαμε, ουτε θεματα με την παραγωγη. 

Ειναι πολυ μικρο κοριτσι μου για αυτο και αντιδραει ετσι ο μπεμπακος σου. Οσο για το καροτσι.... θα φτιαξει μεγαλωνοντας. Τωρα ακομα δεν βλεπει τπτ φαντασου, δεν μπορει να απολαυσει καροτσαδα γιατι φοβαται, γιατι ειναι ψυχρο το καροτσι σε σχεση με την αγκαλια. Εμενα εκλαιγε ολη μερα, μονο στο στηθος ηρεμουσε και δεν ειχαμε και κολικους. Απλα ηθελε να ειναι ολη μερα στο στηθος, ισως γιατι εκει μονο ενιωθε ασφαλεια. 

Ελπιζω να μην μοιασει στον δικο μου. Που ουτε να το δει. Ολα τα μωρακια χαιρονται τη βολτα με το καροτσι, το δικο μου κανει σαν φυλακισμενος απελπισμενος να δραπετευσει. Εννοειται πως αυτο που βγαινουν μαζι μαμα μπαμπας κ μωρο στο καροτσι πχ για καφε, για φαγητο, δεν το χουμε ζησει ποτε. Δεν αντεχει το καροτσι, οπως δεν αντεχει κ το καθισμα αυτοκινητου κ οτιδηποτε τον κρατα δεμενο εν ολιγοις. 

Θα μεγαλωσει και θα αλλαξει πολυ το παιδι σου, θα το δεις. 

 

Κοριτσι μου μετα απο ενα τριμηνο πιθανοτατα δεν θα την θελει την πιπιλα με τπτ. Θα ναι ηδη πιο μεγαλο μωρο και θα καταλαβαινει καλυτερα. Κ ισως ουτε μπιμπερο. 

Νομιζω αδικα φοβαστε τοσο, η πιπιλα πολλες φορες ανακουφιζει τα μωρα, δεν ειναι εχθρος των μωρων. Μιμειται απλα την αναγκη των μωρων να πιπιλουν το στηθος και οταν αυτο δεν ειναι εφικτο, τον ρολο αυτον τον αναλαμβανει η πιπιλα. 

Πάντα πράσινα ε; και πράσινο σκούρο κυπαρισσι; και δεν ήταν απολύτως τίποτα; έτσι απλά έκανε πράσινα κακά; έμενα πάει να μ το γυρίσει στο μουσταρδι αλλά στο επόμενο χεσιμο πάλι πράσινο κ ξανά πράσινο μουσταρδι κ πάλι πράσινο... Δεν ξέρω γιατι..

Just now, katerinaki 86 είπε:

Μαριουλα μου διαφορα στα κακα δεν ειδα καμια...τωρα ευτυχως επανηλθε στα φυσιολογικα η παραγωγη...σιγουρα εφταιγαν το τσαι θηλασμου και ο μαραθος γιατι μολις τα σταματησα, ηρεμησα! Απο προχθες βεβαια ο μικρουλης θελει να θηλαζει ανα 1 ωρα, οποτε δεν προλαβαινουν να τουμπανιασουν...θα δουμε οταν επανελθει σε πιο φυσιολογικα διαστηματα θηλασμων παλι...κατι που ευχομαι να μην αργησει να συμβει γιατι δεν την παλευω και πολυ με την αυπνια!!Χθες παλι το περισσοτερο που κοιμηθηκε σερι ηταν 2 ωρες...Αν δεν εβλεπα το βαρος να αυξανεται, θα φοβομουν οτι κατι δεν παει καλα με το γαλα μου και δε χορταινει αλλα οχι μονο ανεκτησε μπαμ μπαμ το βαρος γεννησης, αλλα εχει παρει κι αλλο 1 κιλο...4kg μου τον εβγαλε σημερα!!

Τοσο γρήγορα έβαλε ένα κιλό; είστε σουπερρρρ

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Ναι θυμάμαι για το τραγούδι γλυκιά μου.. Ισχύει αυτό, το έχω διαβάσει κιόλας πως αν τους μάθουμε μια μουσική όσο είναι στην κοιλιά μετά ηρεμούν με τη συγκεκριμένη μουσική κ εκτός κοιλιάς.. :) όσο για το καρότσι μου κάνει εντύπωση γιατί συνήθως με τη βόλτα στο καρότσι τα μωράκια ηρεμούν κ νανουριζονται. Αλλά γιατί σε στενοχωρεί τόσο που δεν θέλει καρότσι; δεν σε βολεύει περισσότερο η μετακίνηση με μαρσιπο; 

Καταλαβα σαν κ εμενα κ εσύ... Και εγώ δισταζω! Βασικά εγώ δεν έχω κ λόγο να δωσω πιπίλα, δεν έχει κολικούς δεν κλαίει, δεν με ξενυχτα.. Απλά ήθελα να δώσω έτσι για τη μωρουδιλα ξέρεις πιπιλιτσα στο γλυκό προσωπάκι.. Αλλά φοβάμαιιιι

Πάντα πράσινα ε; και πράσινο σκούρο κυπαρισσι; και δεν ήταν απολύτως τίποτα; έτσι απλά έκανε πράσινα κακά; έμενα πάει να μ το γυρίσει στο μουσταρδι αλλά στο επόμενο χεσιμο πάλι πράσινο κ ξανά πράσινο μουσταρδι κ πάλι πράσινο... Δεν ξέρω γιατι..

Τοσο γρήγορα έβαλε ένα κιλό; είστε σουπερρρρ

Ναι ασε, δεν ξερω γιατι το γυρισε σε πρασινα ενω αρχικα ηταν ωραια μουσταρδι μουσταρδι χαιροσουν να τα καμαρωνεις χαχα. Καποιες μερες μπορει να εκανε και καμια πανα με μουσταρδι, ή mix και τα δυο οπως λες, αλλα τις περισσοτερες φορες ηταν πρασινα καταπρασινα κυπαρισσι. Ποτε δεν μαθαμε τον λογο, αλλα ουτε κ ειχε κατι το μωρο ιδιαιτερο. Ακομα κ οταν εφτιαξα την υπερπαραγωγη γιατι νομιζα αυτο εφταιγε, παλι πρασινα ηταν. Και με εντονη ηχητικη υποκρουση σαν πυραυλος ετοιμος για απογειωση, αφου πολλες φορες η πανα ηταν σχεδον πεντακαθαρη και ολη η ρουκετα ειχε παει στην πλατη, με τοση δυναμη τα εκτοξευε. Μπλιαχ πρωι πρωι, ελπιζω να μην τρωτε πρωινο, αλλα στην ιδια φαση ειστε οι περισσοτερες τωρα, οποτε η μιση ντροπη δικη μου χαχαχα

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Τοσο γρήγορα έβαλε ένα κιλό; είστε σουπερρρρ

Ναι ο χοντρουλης μου!!!Αφου θελει να τρωει συνεχεια ο φαγανας!!

Just now, nanoula90 είπε:

Ναι ασε, δεν ξερω γιατι το γυρισε σε πρασινα ενω αρχικα ηταν ωραια μουσταρδι μουσταρδι χαιροσουν να τα καμαρωνεις χαχα. Καποιες μερες μπορει να εκανε και καμια πανα με μουσταρδι, ή mix και τα δυο οπως λες, αλλα τις περισσοτερες φορες ηταν πρασινα καταπρασινα κυπαρισσι. Ποτε δεν μαθαμε τον λογο, αλλα ουτε κ ειχε κατι το μωρο ιδιαιτερο. Ακομα κ οταν εφτιαξα την υπερπαραγωγη γιατι νομιζα αυτο εφταιγε, παλι πρασινα ηταν. Και με εντονη ηχητικη υποκρουση σαν πυραυλος ετοιμος για απογειωση, αφου πολλες φορες η πανα ηταν σχεδον πεντακαθαρη και ολη η ρουκετα ειχε παει στην πλατη, με τοση δυναμη τα εκτοξευε. Μπλιαχ πρωι πρωι, ελπιζω να μην τρωτε πρωινο, αλλα στην ιδια φαση ειστε οι περισσοτερες τωρα, οποτε η μιση ντροπη δικη μου χαχαχα

Χαχαχα...κι εμενα με θορυβο τα κανει!!Βγαζει πρωτα μια φωνουλα σαν εεεε και μετα ακους τον χαμοοο!!Ευτυχως τα δικα μας παραμενουν εντος πανας!!

  • Χαχα 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...