Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, katerinaki 86 είπε:

Αχ βρε κοριτσι μου...υπομονη!!Σαν να περιγραφεις και τα δικα μας βραδια...οχι οτι η ημερα εχει καποια διαφορα βεβαια!!!Κι εγω τον ακουω να γκρινιαζει στον υπνο του, να τεντωνεται, να σφιγγεται και ολο περναει απο το μυαλο μου μηπως εχει κατι αλλο το παιδι, αλλα τις λιγες στιγμες που ειναι ηρεμος, δεν κανει ετσι και λεω δεν μπορει..η κοιλιτσα του θα ειναι...ασε που ακουγονται συνεχεια αερια, οποτε μαλλον δεν πρεπει να παραλογιζομαι!!Στο θηλασμο κι εγω πολλες φορες αναγκαζομαι να τον σταματαω γιατι απο το σφιξιμο κοκκινιζει, κλαιει και τραβαει τις θηλες μου...

Κ γω σκεφτομαι διαφορα κακα σεναρια, θα κανω υπομονη μεχρι την Τριτη που θα παω για να εμβολια..εγω πιστευω οτι εχει πολλα αερια που δε μπορει να βγαλει γιατι καμια φορα που τα καταφερνει κανει πριτς μετα απο πιεση..κακα κανουμε γενικα 2 ως 4 φορες το πολυ..κ σενα ποναει οταν θηλαζει ε;; αχ κ μενα τραβαει τις θηλες μου κ πνιγεται πολλες φορες απο το σφιξιμο οποτε τον κοβω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Jennak83 είπε:

Εγω οχι πια, θυμαμαι στις αρχες που εβαζα ξυπνητηρι τη νυχτα καθε 2 ωρες κ μπορει να ξυπναγε κ νωριτερα κ μεχρι να φαει ειχε ερθει η ωρα να ξαναχτηπησει...ειχα φτασει στα ορια μου λογω αυπνιας! Τωρα δε κοιμαμαι για τους κολικους..που θα παει δε θα περασει κ ο 3ος μηνας; μονο σε αυτο ελπιζω, οτι θα του περασουν μετα τον 3ο, ελπιζω να μην ειμαι απο τις ατυχες που κρατανε παραπανω

Εγώ τις πρώτες μέρες δεν άκουγα καν το ξυπνητήρι.... Εμένα μπορεί να ξυπνήσει μετά από 1 ώρα, αλλά μπορεί και μετά από 5 ώρες. Το βράδυ ήπιε 130 ml γάλα και λέω ωραία θα κοιμηθώ κανένα 5ωρο, αλλά μετά από 3 ώρες ξύπνησε και πεινούσε. Κι εμένα έχει κολικούς ο κακομοίρης. Σφίγγεται κοκκινίζει και φαίνεται ότι πονάει.

Just now, winspert είπε:

Εμενα μια χαρα τη δεχτηκε την πιπιλα εστω για το λιγο που του την εδωσα. Συνηθως οταν ποναει απο κολικους βαζω ηχο ηλεκτρικης σκουπας κ κατι κανει... Οχι παντα ομως... Πλεον δεν τον ξυπναω για να φαει εκτος κ αν καμια φορα περασει πολλη ωρα, πραγμα σπανιο... Ξυπναει μονος του συνηθως οταν πειναει... 

Με την πιπίλα δεν ηρεμεί; Εγώ όταν σκουπίζω και τον περπατάω μαζί μου στο σπίτι με το port bebe κοιμάται.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Με την πιπίλα δεν ηρεμεί; Εγώ όταν σκουπίζω και τον περπατάω μαζί μου στο σπίτι με το port bebe κοιμάται.

Μια χαρα ηρεμησε με την πιπιλα. Απλα εμένα με πιασαν τυψεις οτι αντι να του δωσω μεμε για πιπιλα να ηρεμησει του εδωσα κανονικη πιπιλα... Εγω αν τον βαλω στον μαρσιπο κ περπαταω περα δωθε ηρεμει κ κοιμαται αρκεί να μην κατσεις κατω. Ξυπναει κ κλαιει. Κ επισης αν τον βγαλω απο τον μαρσιπο κ τον βαλω στην καλαθουνα να συνεχίσει τον υπνο του, παλι ξυπναει κ κλαιει... Αλλα ποσες ωρες να τον εχω κ στο μαρσιπο κουλουριτσα; Θελω να ισιωνει το κορμακι του... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Καλημέρα!!! Εγώ είχα δώσει πριν από καμιά βδομάδα αλλά δεν την ήθελε. Η παιδίατρος μου είπε να του δώσω.

Εμένα γενικά είναι ήσυχος. Κοιμάται και τη μέρα και τη νύχτα. Έχω κατεβάσει μία εφαρμογή που λέγεται "sleep baby sleep" σε κινητό android και βάζω έναν ήχο το πιστολάκι μαλλιών και έτσι ηρεμεί αρκετές φορές όταν κλαίει. Δοκίμασε και αυτό.

Χθες που ήρθε η παιδίατρος μου είπε να μην τον ξυπνάω για να φάει. Όποτε θέλει θα ξυπνάει μόνος του. Εσείς τα ξυπνάτε τα μωρά ανά 3 ώρες;

Εγω ποτέ δεν ξύπνησα για μαμ πάντα μόνη της

Κάνα δυο φορές προσπάθησα στην αρχή που κοιμόταν πολυ κ ήταν πολύ βρεφακι αλλά δεν ξυπνουσε οπότε σταματήσα να προσπαθώ χαχαχ

Κορίτσια τι ύπνοσακο χρησιμοποιείτε; τους αμανικους να υποθέσω ε; 

  • Ευχαριστώ 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, vikib είπε:

Πολυ χαίρομαι που τα πατε καλύτερα! 

Σε σκέφτομαι συχνά με τα τρία, καλή δύναμη! 

Για τις γουλιες, μπορεις να θηλαζεις με το μωρο ορθιο, να το κρατας αρκετά για ρεψιμο(ακομη κ ενδιαμεσα στο γεύμα), κλιση στο κρεβατάκι του, κ περιορισμό στα γαλακτοκομικα

Αυτό με την κλίση μόνο με δυσκολεύει γιατί κοιμάται μαζί μου (Δεν κοιμάται με τίποτα μόνη της..)


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jennak83 είπε:

Κ γω σκεφτομαι διαφορα κακα σεναρια, θα κανω υπομονη μεχρι την Τριτη που θα παω για να εμβολια..εγω πιστευω οτι εχει πολλα αερια που δε μπορει να βγαλει γιατι καμια φορα που τα καταφερνει κανει πριτς μετα απο πιεση..κακα κανουμε γενικα 2 ως 4 φορες το πολυ..κ σενα ποναει οταν θηλαζει ε;; αχ κ μενα τραβαει τις θηλες μου κ πνιγεται πολλες φορες απο το σφιξιμο οποτε τον κοβω!

Δεν το κανει παντα αλλα σε φασεις που ποναει γινεται δυσκολος ο θηλασμος...φωναζει, κοκκινιζει, μου τραβαει τις θηλες και ξαφνικα κλαιει...το κουλο ειναι που μεσα στον πονο του δεν ξεχναει την πεινα του και μολις τον απομακρυνω απο το στηθος μου κλαιει περισσοτερο!!Αυτο που σκεφτομαι ειναι οτι αν ηταν οτιδηποτε αλλο, θα ηταν ετσι ολες τις ωρες...υπαρχουν στιγμες ομως που κοιμαται και θηλαζει πολυ ησυχος!!Στην αρχη σκεφτομουν οτι κατι παιζει με το γαλα μου και μηπως δε χορταινει αλλα ουτε αυτο μπορει να συμβαινει αφου τον ζυγιζω και παιρνει σταθερα πανω απο 50γρ την ημερα. Εμενα κακα μου εκανε απειρες φορες...σε καθε θηλασμο να φανταστεις αλλα τωρα τελευταια εχει περιοριστει το πραγμα. Σιγουρα 5-6 φορες την ημερα ομως θα κανει, μπορει και παραπανω...

Μην κανεις κι εσυ ασχημες σκεψεις...η κοιλιτσα τους ειναι που τα ταλαιπωρει τα μικρουλια μας!

  • Μπερδεμένη/-ος 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες!! Ούτε εγώ τον ξυπνάω τον πριγκιπάκο μου, στο νοσοκομείο μου έλεγαν να τον τα'ί'ζω κάθε 3 ώρες αλλά ο υπεεεροχος παιδίατρος μας για να με ξεαγχώσει μου είπε πέτα τα ρολόγια σε παρακαλώ, το παιδί ξέρει πότε θα πεινάσει και θα σου ζητήσει μόνος του! 

Αυτή τη στιγμή θηλάζουμε ξαπλωμένοι στο κρεβάτι, θέλω να φάω πρωινό εδώ και κάτι ώρες αλλά με έχει καθηλωμένη εδώ ο αλήτης μου! Τη μέρα κάνει μαραθώνιους θηλασμούς, το βράδυ που τον έχω δίπλα μου με το ζυζί γυμνό και το μυρίζει οοοολη νύχτα κοιμάται σαν πουλάκι! :-D

  • Μου αρέσει 3

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Καλημέρα κοριτσάρες!! Ούτε εγώ τον ξυπνάω τον πριγκιπάκο μου, στο νοσοκομείο μου έλεγαν να τον τα'ί'ζω κάθε 3 ώρες αλλά ο υπεεεροχος παιδίατρος μας για να με ξεαγχώσει μου είπε πέτα τα ρολόγια σε παρακαλώ, το παιδί ξέρει πότε θα πεινάσει και θα σου ζητήσει μόνος του! 

Αυτή τη στιγμή θηλάζουμε ξαπλωμένοι στο κρεβάτι, θέλω να φάω πρωινό εδώ και κάτι ώρες αλλά με έχει καθηλωμένη εδώ ο αλήτης μου! Τη μέρα κάνει μαραθώνιους θηλασμούς, το βράδυ που τον έχω δίπλα μου με το ζυζί γυμνό και το μυρίζει οοοολη νύχτα κοιμάται σαν πουλάκι! :-D

Καλέ μια χαρά ααα για φαντάσου να κάνε μαραθώνιους και τη νύχτα; 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Γενικα τους εζω δοκιμασει αλλα εμας το προβλημα ειναι οι πονοι☹

Εγω οχι πια, θυμαμαι στις αρχες που εβαζα ξυπνητηρι τη νυχτα καθε 2 ωρες κ μπορει να ξυπναγε κ νωριτερα κ μεχρι να φαει ειχε ερθει η ωρα να ξαναχτηπησει...ειχα φτασει στα ορια μου λογω αυπνιας! Τωρα δε κοιμαμαι για τους κολικους..που θα παει δε θα περασει κ ο 3ος μηνας; μονο σε αυτο ελπιζω, οτι θα του περασουν μετα τον 3ο, ελπιζω να μην ειμαι απο τις ατυχες που κρατανε παραπανω @Dwro πως τα πατε; 

Λοιπον εγω τα ειδα ολα αυτες τις μερες μετα το χοιρινο την Κυριακη εκανε αυτα τα ζουμερα κακα και ειχε πονους συνεχεια εδω και μερες τρελαθηκα πηρα την παιδιατρο η οποια με εστειλε σε αλλεργιολογο ο οποιος εχε ι κενο 12 δεκεμβριου.Ετσι η παιδιατρος με εστειλε μια διατροφη με κατι για ευερεθιστο εντερο ειπε θα τρως οτι θα ετρωγες αν πονουσες εσυ.Εκτος αν αντεχω να τα κοψω ολα γλουτενη γαλακτοκομικα κ.τ.λ ως που να παμε στον αλλεργιολογο.Μια κοπελα ομως μου συστησε ενα αλλο γνωστο παιδιατρο και τον πηγα σημερα ειπε να τρωω απο ολα δεν βλεπει πουθενα σημαδια αλλεργιας τυπικα να κοψω μονο της αγελαδας τα γαλακτοκομικα ειπε οτι ειναι κολικοι οι οποιοι κορυφονονται στις 40 μερες εως 2.5 μηνων.Οποτε ειπε να κανω υπομονη να σταματησω να τρεχω σε γιατρους και οτι θα σταματησουν μονοι τους.Να τρωω καλα και να θηλαζω οπως πρεπει το μωρο εχει πολυ καλη αναπτυξη λεει.Πραγματικα τοσες μερες δεν τρωω τιποτα φοβομουν μεχρι και νερο να πιω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Αυτό με την κλίση μόνο με δυσκολεύει γιατί κοιμάται μαζί μου (Δεν κοιμάται με τίποτα μόνη της..)

Εκει που την έχει ξαπλα δίπλα σου μπορείς να έχεις διπλωμένο ένα σεντόνι δικός της η μία πανούλα κ το κεφάλι της να είναι εκει

Για τα μωρακια που έχουν αρκετά αερια, μπορει να συμβαίνει αν τρωνε πολύ λαίμαργα κ κατά πινουν πολύ αέρα. Κοιτάμε να πιάνουν καλά όλη τη θηλαια αλω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , marioula1234 είπε:

 

Κορίτσια τι ύπνοσακο χρησιμοποιείτε; τους αμανικους να υποθέσω ε; 

Ναι, αμανικους εχω παρει, δυο οικονομικους. 16 ευρώ ο καθένας. Το μονο οτι τους εχω λιγο μαζεψει στο πανω μερος γιατί είναι απο 0-6 μηνων κ εμενε το στηθακι του λιγο ακαλυπτο... Κ εγω στην αρχη έμπαινα στη λογικη να τον ξυπνησω γιατι καποιες λιγες φορες μου κοιμοταν σερι απο τις 8 με 9 το βραδυ μέχρι τη 1 με 2 κ ανησυχουσα μη μου στεγνωσει(έτσι το εχω στο μυαλό μου), αλλα τωρα τον αφηνω κ ξυπναει μονος του... Ετσι κ αλλιως δεν κοιμάται πλεον τοσο πιλυ συνεχόμενα... 

Κοριτσια, οσες δεν τον ξερετε, υπάρχει ενας πολυ καλος παιδιατρος, ο Παπαβεντσης ο οποιος εχει προφιλ στο φεισμπουκ κ ανεβαζει διαφορα αρθρα κ πριν απο λιγο ανεβασε ενα ωραιο για τα κακα των βρεφων κ τις διαιτες... Όσες θελετε να τον ακολουθησετε, τα λεει πολυ καλα... 

  • Μου αρέσει 3

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Λοιπον εγω τα ειδα ολα αυτες τις μερες μετα το χοιρινο την Κυριακη εκανε αυτα τα ζουμερα κακα και ειχε πονους συνεχεια εδω και μερες τρελαθηκα πηρα την παιδιατρο η οποια με εστειλε σε αλλεργιολογο ο οποιος εχε ι κενο 12 δεκεμβριου.Ετσι η παιδιατρος με εστειλε μια διατροφη με κατι για ευερεθιστο εντερο ειπε θα τρως οτι θα ετρωγες αν πονουσες εσυ.Εκτος αν αντεχω να τα κοψω ολα γλουτενη γαλακτοκομικα κ.τ.λ ως που να παμε στον αλλεργιολογο.Μια κοπελα ομως μου συστησε ενα αλλο γνωστο παιδιατρο και τον πηγα σημερα ειπε να τρωω απο ολα δεν βλεπει πουθενα σημαδια αλλεργιας τυπικα να κοψω μονο της αγελαδας τα γαλακτοκομικα ειπε οτι ειναι κολικοι οι οποιοι κορυφονονται στις 40 μερες εως 2.5 μηνων.Οποτε ειπε να κανω υπομονη να σταματησω να τρεχω σε γιατρους και οτι θα σταματησουν μονοι τους.Να τρωω καλα και να θηλαζω οπως πρεπει το μωρο εχει πολυ καλη αναπτυξη λεει.Πραγματικα τοσες μερες δεν τρωω τιποτα φοβομουν μεχρι και νερο να πιω.

Αυτο που γραφεισ στο τελοσ ποσο αληθεοα ειναι...

100 γιατρουσ να ρωτησεισ 100 διαφορετικα πραγματα θα ακουσεισ..

Εχεισ ακουσει πολλα απο τουσ γιατρουσ που πηγεσ..βαλτα ολα κατω..κ δεσ πωσ θα τα προσαρμοσεισ..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Λοιπον εγω τα ειδα ολα αυτες τις μερες μετα το χοιρινο την Κυριακη εκανε αυτα τα ζουμερα κακα και ειχε πονους συνεχεια εδω και μερες τρελαθηκα πηρα την παιδιατρο η οποια με εστειλε σε αλλεργιολογο ο οποιος εχε ι κενο 12 δεκεμβριου.Ετσι η παιδιατρος με εστειλε μια διατροφη με κατι για ευερεθιστο εντερο ειπε θα τρως οτι θα ετρωγες αν πονουσες εσυ.Εκτος αν αντεχω να τα κοψω ολα γλουτενη γαλακτοκομικα κ.τ.λ ως που να παμε στον αλλεργιολογο.Μια κοπελα ομως μου συστησε ενα αλλο γνωστο παιδιατρο και τον πηγα σημερα ειπε να τρωω απο ολα δεν βλεπει πουθενα σημαδια αλλεργιας τυπικα να κοψω μονο της αγελαδας τα γαλακτοκομικα ειπε οτι ειναι κολικοι οι οποιοι κορυφονονται στις 40 μερες εως 2.5 μηνων.Οποτε ειπε να κανω υπομονη να σταματησω να τρεχω σε γιατρους και οτι θα σταματησουν μονοι τους.Να τρωω καλα και να θηλαζω οπως πρεπει το μωρο εχει πολυ καλη αναπτυξη λεει.Πραγματικα τοσες μερες δεν τρωω τιποτα φοβομουν μεχρι και νερο να πιω.

Παλι καλα, σε ηρεμησε καπως ο ανθρωπος γιατι μου φαινονταν πολυ υπερβολικα ολα τα αλλα κ η τοσο αυστηρη διατροφη. Τουλαχιστον να τρως σαν ανθρωπος, μηπως τον ρωτησες για το θεμα του θηλασμου που ποναει,ετσι για μια 2η αποψη; Μακαρι να ισχυει αυτο με το 2μιση μηνων..ο δικος μου δε κοιμαται με τιποτα ολη μερα, ενω δε π8ναει τωρα αλλα νυσταζει τρελα..κουναει χερια ποδια κ κανει σα να πειναει ενω εχει φαει...μπορει να περναει το πρωτο αλμα, αλλα ειλικρινα μαζι με την αυπνια μου, μου εχουν σπασει τα νευρα,!

2 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Εγώ τις πρώτες μέρες δεν άκουγα καν το ξυπνητήρι.... Εμένα μπορεί να ξυπνήσει μετά από 1 ώρα, αλλά μπορεί και μετά από 5 ώρες. Το βράδυ ήπιε 130 ml γάλα και λέω ωραία θα κοιμηθώ κανένα 5ωρο, αλλά μετά από 3 ώρες ξύπνησε και πεινούσε. Κι εμένα έχει κολικούς ο κακομοίρης. Σφίγγεται κοκκινίζει και φαίνεται ότι πονάει.

Με την πιπίλα δεν ηρεμεί; Εγώ όταν σκουπίζω και τον περπατάω μαζί μου στο σπίτι με το port bebe κοιμάται.

Εγω ειχε τυχει να μην τον ακουσω καν απο την τρελη κουραση που τον ειχα διπλα κ σηκωθηκε ο αντρας μου που κοιμοταν μεσα κ μου τον εφερε! 

1 hour ago, marioula1234 είπε:

Καλέ μια χαρά ααα για φαντάσου να κάνε μαραθώνιους και τη νύχτα; 

Ρε κοριτσια οταν λετε μαραθωνιουα θηλασμους 6-7 ωρες τι εννοειτε, οτι ειστε ακουνητεα τοσες ωρες; κ το παιδι φανταζομαι δε πινει ολες αυτες τις ωρες αλλα πιπιλαει, σταματαει κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Παλι καλα, σε ηρεμησε καπως ο ανθρωπος γιατι μου φαινονταν πολυ υπερβολικα ολα τα αλλα κ η τοσο αυστηρη διατροφη. Τουλαχιστον να τρως σαν ανθρωπος, μηπως τον ρωτησες για το θεμα του θηλασμου που ποναει,ετσι για μια 2η αποψη; Μακαρι να ισχυει αυτο με το 2μιση μηνων..ο δικος μου δε κοιμαται με τιποτα ολη μερα, ενω δε π8ναει τωρα αλλα νυσταζει τρελα..κουναει χερια ποδια κ κανει σα να πειναει ενω εχει φαει...μπορει να περναει το πρωτο αλμα, αλλα ειλικρινα μαζι με την αυπνια μου, μου εχουν σπασει τα νευρα,!

Εγω ειχε τυχει να μην τον ακουσω καν απο την τρελη κουραση που τον ειχα διπλα κ σηκωθηκε ο αντρας μου που κοιμοταν μεσα κ μου τον εφερε! 

Ρε κοριτσια οταν λετε μαραθωνιουα θηλασμους 6-7 ωρες τι εννοειτε, οτι ειστε ακουνητεα τοσες ωρες; κ το παιδι φανταζομαι δε πινει ολες αυτες τις ωρες αλλα πιπιλαει, σταματαει κλπ.

 Ναι ρωτησα ειναι επειδη εχουν αερια μεσα και πεφτει το γαλα πονανε μου ειπε να συνεχισω κανονικα τον θηλασμο οταν μπορεσει να φαει παλι.Δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο απο τον θηλασμο λεει ουτε καν να σκεφτω να σταματησω.

Just now, tzeni82 είπε:

Αυτο που γραφεισ στο τελοσ ποσο αληθεοα ειναι...

100 γιατρουσ να ρωτησεισ 100 διαφορετικα πραγματα θα ακουσεισ..

Εχεισ ακουσει πολλα απο τουσ γιατρουσ που πηγεσ..βαλτα ολα κατω..κ δεσ πωσ θα τα προσαρμοσεισ..

Τελος Τζενακι θα προσεξω 5 βασικα κυριως τα αγελαδινα δεν μπορω αλλο θελω να ηρεμησω.Θα ακυρωσω τον ραντεβου με τον αλλεργιολογο ετσι κι αλλιως αργει πολυ.Ο παιδιατρος ειπε οτι μεχρι τοτε σιγουρα θα ειναι καλυτερα.Ε φτανει με τρελαναν τοσο που αρχισα να πιστευω οτι το γαλα μου ειναι μολυσμενο.Θελω να ηρεμησω για να κοιταξω το μωρακι που με τοσο κοπο εκανα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

 Ναι ρωτησα ειναι επειδη εχουν αερια μεσα και πεφτει το γαλα πονανε μου ειπε να συνεχισω κανονικα τον θηλασμο οταν μπορεσει να φαει παλι.Δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο απο τον θηλασμο λεει ουτε καν να σκεφτω να σταματησω.

Αχ ευχαριστω κοριτσι μου, γιατι φοβομουν μηπως του κανω κακο με το γαλα μου ετσι οπως υπεφερε..αρα μονο η υπομονη μας απομενει! Εγω να σου πω πινω γαλα κατσικισιο, το πρωι με δημητριακα, επισης πεθαινω για γλυκο οποτε μπορει να φαω 2 γραμμες μονο σοκολατα..δε τρωω οσπρια καθολου κ πλεον ουτε πορτοκαλαδα..ολα τα αλλα με μετρο κ τωρσ τελευταια 2 κουπες χαμομηλι, μονο ο χρονος θα βοηθησει ουσιαστικα οποτε να τρωμε τουλαχιστον με μετρο αλλα σαν ανθρωποι.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...