Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Evi89 είπε:

Δραστήρια δεν λες τίποτα... Εμένα αν ακουστεί ένας θόρυβος οξύς κατευθείαν κλωτσιά... Ας είναι ας ειναι:x κ εγώ σε νοσοκομείο που θα γεννήσω ,την μαιευτική την έχουν αναβαθμίσει εδώ.. κ μας είπαν να μην πάρουμε τίποτα για το μωρό ,τα παρέχουν όλα ..μόνο το φορμακι για την έξοδο.... Ακόμη κ μπάλες πιλάτες βάλανε για να κάνεις πόνους...πολύ μπροστά για νοσοκομείο:grin:

Καλημερα!εισαστε πολυ προχω καλε εσεις!

Just now, Katerina 88 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!! Εμένα εχει ανεβει η κοιλια ψηλα ισως γιαυτο εχω αυτη τη δυσφορία. Κανε υπομονη με τις συσπάσεις κούκλα μου κ μην αγχώνεσαι γιατί κ το αγχος προκαλεί συσπάσεις. 

Καλημέρα κορίτσι μου!!!Σ ευχαριστώ πολύ!! Ολα καλα να μας πανε!! Αχ αντε να περασει αυτη η δυσφορια γιατί κ σε συνδυασμό με τη ζεστη νομιζω οτι θα μεινω στον τόπο. 

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Πως είστε?? 

Θα παρετε μόνο κοντομανικα φορμακια για το μαιευτήριο? Το ρωταω λογω του κλιματισμού μηπως χρειαστεί κ κανένα μακρυμανικο. 

Καλημερα κατερινακι!καλα ειμαστε σημερα,φυσαει!!οπως ελεγα χθες στην ευη,δυο κοντομανικα για την εξοδο θα παρω γιατι στο μαιευτηριο παρεχουν εκεινοι την ενδυση του μωρου.

Καλημερα σε ολη την παρεα:grin:!

  • Μου αρέσει 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mar.da είπε:

Καλημερα!εισαστε πολυ προχω καλε εσεις!

Καλημερα κατερινακι!καλα ειμαστε σημερα,φυσαει!!οπως ελεγα χθες στην ευη,δυο κοντομανικα για την εξοδο θα παρω γιατι στο μαιευτηριο παρεχουν εκεινοι την ενδυση του μωρου.

Καλημερα σε ολη την παρεα:grin:!

Σευχαριστω πολυ κοριτσάκι μου!!Κ εγω σε ιδιωτικο θα γεννησω οποτε λιγα πράγματα θα πάρω! Ναι φυσάει πολύ! Εχω βαλει κ μουσικη κ φαντάζομαι οτι ειμαι σε κανενα νησι! Χαχα! Για να περασει κ η αυριανη ημερα κ να μην σκέφτομαι, το ιδιο θα κανω! Απο μεθαυριο ολα θα είναι καλύτερα! 


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Σευχαριστω πολυ κοριτσάκι μου!!Κ εγω σε ιδιωτικο θα γεννησω οποτε λιγα πράγματα θα πάρω! Ναι φυσάει πολύ! Εχω βαλει κ μουσικη κ φαντάζομαι οτι ειμαι σε κανενα νησι! Χαχα! Για να περασει κ η αυριανη ημερα κ να μην σκέφτομαι, το ιδιο θα κανω! Απο μεθαυριο ολα θα είναι καλύτερα! 

Μια χαρα σε βρισκω!βαλε και το 《Θωμα εισαι σπιτιιιι τοτε ετοιμασου για Χαβααααη》να μπεις τελειως στο κλιμα:P:mrgreen:.μια χαρα θα ειναι ολα θα δεις:)!!

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Μια χαρα σε βρισκω!βαλε και το 《Θωμα εισαι σπιτιιιι τοτε ετοιμασου για Χαβααααη》να μπεις τελειως στο κλιμα:P:mrgreen:.μια χαρα θα ειναι ολα θα δεις:)!!

Χαχαχαχα η φαση είναι ζεν!!! :x

  • Χαχα 1

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Katerina 88 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!! Εμένα εχει ανεβει η κοιλια ψηλα ισως γιαυτο εχω αυτη τη δυσφορία. Κανε υπομονη με τις συσπάσεις κούκλα μου κ μην αγχώνεσαι γιατί κ το αγχος προκαλεί συσπάσεις. 

Καλημέρα κορίτσι μου!!!Σ ευχαριστώ πολύ!! Ολα καλα να μας πανε!! Αχ αντε να περασει αυτη η δυσφορια γιατί κ σε συνδυασμό με τη ζεστη νομιζω οτι θα μεινω στον τόπο. 

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Πως είστε?? 

Θα παρετε μόνο κοντομανικα φορμακια για το μαιευτήριο? Το ρωταω λογω του κλιματισμού μηπως χρειαστεί κ κανένα μακρυμανικο. 

Ναι ισχύει έχω παρατηρήσει πως αν αγχωθω για κάτι με πιάνουν συσπασουλες..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Katerina 88καλημερα κορίτσια, πώς είστε;;; 

Ήθελα να σας ρωτήσω.. από χθες εμφάνισα μια.κοκκινιλα στο λαιμό δεξιά και το δέρμα είναι ξηρό, προφανώς πρόκειται για ξηροδερμια,το είχα εμφανίσει στο ίδιο σημείο το χειμώνα, δεν ξέρω αν φταίει κάποια κολώνια ή από τον ιδρώτα. Το έχετε ξανακουσει;; Κάπου διάβασα ότι η ξηροδερμια είναι σύμπτωμα της εγκυμοσύνης λόγω των ορμονών.

Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω σε 2 μέρες ολοκληρώνω την 34η εβδομάδα, λέω να αρχίσω σιγά σιγά να κάνω βαλίτσα. Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

@Katerina 88καλημερα κορίτσια, πώς είστε;;; 

Ήθελα να σας ρωτήσω.. από χθες εμφάνισα μια.κοκκινιλα στο λαιμό δεξιά και το δέρμα είναι ξηρό, προφανώς πρόκειται για ξηροδερμια,το είχα εμφανίσει στο ίδιο σημείο το χειμώνα, δεν ξέρω αν φταίει κάποια κολώνια ή από τον ιδρώτα. Το έχετε ξανακουσει;; Κάπου διάβασα ότι η ξηροδερμια είναι σύμπτωμα της εγκυμοσύνης λόγω των ορμονών.

Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω σε 2 μέρες ολοκληρώνω την 34η εβδομάδα, λέω να αρχίσω σιγά σιγά να κάνω βαλίτσα. Τι λέτε;

Καλημερουδια σας!η ξηροδερμια συμβαινει στην εγκυμοσυνη,εγω εχω απο την αρχη στα ποδια.στο λαιμο μπορει να ειναι κι απο ιδρωτα τωρα με τις ζεστες.νερακι πινεις?απ οταν αρχισα να πινω πολυ νερο η ξηροδερμια εφυγε.

Βαλιτσα θα αρχισω να φτιαχνω στις 35 εβδομαδες,απο Δευτερα θα με δει ο γιατρος οποτε αναλογα τι θα μου πει ισως την ξεκινησω λιγο πιο μπροστα.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Καλημερουδια σας!η ξηροδερμια συμβαινει στην εγκυμοσυνη,εγω εχω απο την αρχη στα ποδια.στο λαιμο μπορει να ειναι κι απο ιδρωτα τωρα με τις ζεστες.νερακι πινεις?απ οταν αρχισα να πινω πολυ νερο η ξηροδερμια εφυγε.

Βαλιτσα θα αρχισω να φτιαχνω στις 35 εβδομαδες,απο Δευτερα θα με δει ο γιατρος οποτε αναλογα τι θα μου πει ισως την ξεκινησω λιγο πιο μπροστα.

Κορίτσι μου όμορφο βαλίτσες διαβάζω θέλω και εγωωωω καλέ γενικά κορίτσια μου μην καθυστέρητε πολύ να τις κάνετε καλού κακού καλό είναι να τις Εχετε έτοιμες να τις τσεκαρετε κιόλας να βλέπετε ολο και κάτι θα θυμάστε να βαλετε μέσα ναι εγώ ετσι λέω καλυτερα νωρίτερα παρά να τρέχεις


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

@Katerina 88καλημερα κορίτσια, πώς είστε;;; 

Ήθελα να σας ρωτήσω.. από χθες εμφάνισα μια.κοκκινιλα στο λαιμό δεξιά και το δέρμα είναι ξηρό, προφανώς πρόκειται για ξηροδερμια,το είχα εμφανίσει στο ίδιο σημείο το χειμώνα, δεν ξέρω αν φταίει κάποια κολώνια ή από τον ιδρώτα. Το έχετε ξανακουσει;; Κάπου διάβασα ότι η ξηροδερμια είναι σύμπτωμα της εγκυμοσύνης λόγω των ορμονών.

Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω σε 2 μέρες ολοκληρώνω την 34η εβδομάδα, λέω να αρχίσω σιγά σιγά να κάνω βαλίτσα. Τι λέτε;

Κορίτσι μου εχω κ εγω ξηροδερμια στο προσωπο, προσπάθησε να ενυδατωνεσαι περισσότερο! Εγω πρώτα ο Θεός αρχες Ιουλιου θα φτιαξω βαλίτσα δεδομένου ότι θα γεννησω πρόωρα. 

Καλησπέρα και στα υπόλοιπα κορίτσια!! 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Giotitsa είπε:

Κορίτσι μου όμορφο βαλίτσες διαβάζω θέλω και εγωωωω καλέ γενικά κορίτσια μου μην καθυστέρητε πολύ να τις κάνετε καλού κακού καλό είναι να τις Εχετε έτοιμες να τις τσεκαρετε κιόλας να βλέπετε ολο και κάτι θα θυμάστε να βαλετε μέσα ναι εγώ ετσι λέω καλυτερα νωρίτερα παρά να τρέχεις

Καλως το κοριτσι!τι κανεις γιωτουλα?

Εαν δε συντρεχει λογος για τοκετο νωριτερα,νομιζω 34-35 εβδομαδων προλαβαινουμε να τις ετοιμασουμε.αν εχουμε κανει λιστα με το τι χρειαζομαστε σε μια μερα τη φτιαχνεις τη βαλιτσα.μαλλον επειδη εμενα ειναι το 4ο ειμαι πιο χαλαρη σε αυτο το κομματι:P.ε κι αν ξεχασω κατι θα μου το φερουν.

Just now, Katerina 88 είπε:

Κορίτσι μου εχω κ εγω ξηροδερμια στο προσωπο, προσπάθησε να ενυδατωνεσαι περισσότερο! Εγω πρώτα ο Θεός αρχες Ιουλιου θα φτιαξω βαλίτσα δεδομένου ότι θα γεννησω πρόωρα. 

Καλησπέρα και στα υπόλοιπα κορίτσια!! 

Καλησπερα κατερινα!σε ποια εβδομαδα υπολογιζεις για γεννα?

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Καλως το κοριτσι!τι κανεις γιωτουλα?

Εαν δε συντρεχει λογος για τοκετο νωριτερα,νομιζω 34-35 εβδομαδων προλαβαινουμε να τις ετοιμασουμε.αν εχουμε κανει λιστα με το τι χρειαζομαστε σε μια μερα τη φτιαχνεις τη βαλιτσα.μαλλον επειδη εμενα ειναι το 4ο ειμαι πιο χαλαρη σε αυτο το κομματι:P.ε κι αν ξεχασω κατι θα μου το φερουν.

Καλησπερα κατερινα!σε ποια εβδομαδα υπολογιζεις για γεννα?

Κοριτσακι μου καπου στις 36 λογικά, με το ιστορικο μου δε ρισκαρουμε για παραπανω. Θα δούμε κ το ντοπλερ αυριο τι θα δείξει γιατί σκέψου στην αυχενική μου έβγαλαν ποσοστο να γεννησω πριν τις 34 εβδομάδες 1/65.Τουλαχιστον έχουμε κανει ενεσεις κορτιζόνης και να δουμε πως παμε με το βάρος. 


 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Πήγαμε χθες στον γιατρό για το ντόπλερ. Η μπέμπα έχει φτάσει 1959 γραμμάρια, είναι μπρούμυτα και γενικά είναι καλά. Επιβεβαιώσαμε ότι εκτός απροόπτου, θα γεννήσω το αργότερο 15Αύγουστο και δεν θα πάρω όλο τον μήνα και το επόμενο ραντεβού είναι σε 3 εβδομάδες.

Συσπάσεις, καούρες, ίλιγγοι κλπ. είναι φυσιολογικά.

  • Μου αρέσει 2

GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Καλως το κοριτσι!τι κανεις γιωτουλα?

Εαν δε συντρεχει λογος για τοκετο νωριτερα,νομιζω 34-35 εβδομαδων προλαβαινουμε να τις ετοιμασουμε.αν εχουμε κανει λιστα με το τι χρειαζομαστε σε μια μερα τη φτιαχνεις τη βαλιτσα.μαλλον επειδη εμενα ειναι το 4ο ειμαι πιο χαλαρη σε αυτο το κομματι:P.ε κι αν ξεχασω κατι θα μου το φερουν.

Καλησπερα κατερινα!σε ποια εβδομαδα υπολογιζεις για γεννα?

Χαχαχχαχαχ εγώ θα την ετοίμασω νωρίς πρωτα ο Θεός απο την λαχτάρα μου και μονο αχαχχαχαχαχχα

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Mampa είπε:

@Katerina 88καλημερα κορίτσια, πώς είστε;;; 

Ήθελα να σας ρωτήσω.. από χθες εμφάνισα μια.κοκκινιλα στο λαιμό δεξιά και το δέρμα είναι ξηρό, προφανώς πρόκειται για ξηροδερμια,το είχα εμφανίσει στο ίδιο σημείο το χειμώνα, δεν ξέρω αν φταίει κάποια κολώνια ή από τον ιδρώτα. Το έχετε ξανακουσει;; Κάπου διάβασα ότι η ξηροδερμια είναι σύμπτωμα της εγκυμοσύνης λόγω των ορμονών.

Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω σε 2 μέρες ολοκληρώνω την 34η εβδομάδα, λέω να αρχίσω σιγά σιγά να κάνω βαλίτσα. Τι λέτε;

Κορίτσι φυσιολογική και η ξεροδερμία... Να πίνεις περισσότερο νερό και γενικά υγρά και βάλε κανένα λαδάκι...


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...