Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Mar.da είπε:

Κατερινα μου αυτο συνειδητοποιησα κι εγω και λεω πρεπει να τα οργανωνουμε γιατι μολις μπουμε στις 36 εβδομαδες θα αρχισει η αναμονη.τωρα απο βδομαδα που εχω ραντεβου με το γιατρο να δω και πως θα μας βρει γιατι μενουμε σε νησι και ισως χρειαστει να φυγω για Αθηνα μολις μπω στο μηνα μου.

Κοριτσακι μου ναι καλα θα κανεις για να είσαι ετοιμη κ να μην αγχωθείς!! Εγω κοιταω τωρα τι μου λειπει απο ρουχαλακια κλπ για να παω να τα παρω κ να αρχισω να πλένω! Ποσο είσαι τώρα?? 


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mar.da είπε:

Θα δεις τι θα σου πει και ο γιατρος τοτε.

Πως καταλαβες οτι γυρισε?κι εγω νιωθω εντονα χτυπηματα στην κυστη αλλα νομιζω οτι ειναι το κεφαλι και τα χερια του.γιατι σε τσουζει ομως?εκτος κι αν εννοεις οτι σε ποναει απο το χτυπημα.

Εμενα τα χτυπηματα του ειναι επιπονα στα πλευρα κυριως και μαλλον δε του αρεσει οταν τρωω γιατι καθε φορα θα μου ριξει μια στομαχι:P.

 

Ξεχωρίζω τις κλωτσιές από τα πόδια ..κ τα καταλαβαίνω γιατί όταν το είχε ξανακάνει είχε γυρίσει πάλι πριν 2 εβδομάδες... Ένιωθα ακριβώς τα ίδια... Δυσφορία ..αφού τη νιώθω λες κ είναι μεσ'τον κόλπο ένα πραμα... Ναι με τσούζει στιγμιαία από το χτύπημα..είναι ζωηρή πάντως ...πάνω κάτω.... ελπίζω να ξαναγυρίσει κ μείνει με το κεφάλι κάτω...

Just now, Katerina 88 είπε:

Αγαπη εγω ειχα νηστειας 73, στην 1 ωρα 137 κ στις 2 ωρες 121, παρολαυτα επειδή ειχα αυξημένο αμνιακο με εβαλαν σε μετρήσεις με μηχανακι αν κ δεν έχω ξεφύγει. Είναι φυσιολογικες οι τιμες σου όπως κ οι δικες μου. Αλλα πραγματικά με αυτο το σακχαρο δεν ξερω τι παίζει, ειδικα αυτη την εβδομάδα στο νηστείας εχω κανει φορές υπογλυκαιμία. 

Μπράβο κοριτσάκι μου!!! Κι εμεις σιγα σιγα θα αρχίσουμε να πλενουμε τώρα γιατί δεν έμεινε κ πολυς χρόνος!!! 

Τι να πω βρε κορίτσακι μου... Εγώ πάντως θα περίμενω την Τετάρτη που θα δω τον γιατρό μου ...κ θα κάνω ότι μου πει εκείνος!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Ξεχωρίζω τις κλωτσιές από τα πόδια ..κ τα καταλαβαίνω γιατί όταν το είχε ξανακάνει είχε γυρίσει πάλι πριν 2 εβδομάδες... Ένιωθα ακριβώς τα ίδια... Δυσφορία ..αφού τη νιώθω λες κ είναι μεσ'τον κόλπο ένα πραμα... Ναι με τσούζει στιγμιαία από το χτύπημα..είναι ζωηρή πάντως ...πάνω κάτω.... ελπίζω να ξαναγυρίσει κ μείνει με το κεφάλι κάτω...

Τι να πω βρε κορίτσακι μου... Εγώ πάντως θα περίμενω την Τετάρτη που θα δω τον γιατρό μου ...κ θα κάνω ότι μου πει εκείνος!!

Ναι κοριτσάκι μου, οτι σου πει ο γιατρος σου. Εγω παντως τρωω κανονικοτατα εφοσον βλεπω οτι οι μετρησεις μου είναι χαμηλες κ ξέρω οτι θα συνεχισω να κανω μετρησεις μεχρι τη γεννα μη τυχον κ ανεβασω ξαφνικα κ δεν το παρω χαμπαρι. 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Κοριτσακι μου ναι καλα θα κανεις για να είσαι ετοιμη κ να μην αγχωθείς!! Εγω κοιταω τωρα τι μου λειπει απο ρουχαλακια κλπ για να παω να τα παρω κ να αρχισω να πλένω! Ποσο είσαι τώρα?? 

33w 2d ειμαι σημερα!

Just now, Evi89 είπε:

Ξεχωρίζω τις κλωτσιές από τα πόδια ..κ τα καταλαβαίνω γιατί όταν το είχε ξανακάνει είχε γυρίσει πάλι πριν 2 εβδομάδες... Ένιωθα ακριβώς τα ίδια... Δυσφορία ..αφού τη νιώθω λες κ είναι μεσ'τον κόλπο ένα πραμα... Ναι με τσούζει στιγμιαία από το χτύπημα..είναι ζωηρή πάντως ...πάνω κάτω.... ελπίζω να ξαναγυρίσει κ μείνει με το κεφάλι κάτω...

Τι να πω βρε κορίτσακι μου... Εγώ πάντως θα περίμενω την Τετάρτη που θα δω τον γιατρό μου ...κ θα κάνω ότι μου πει εκείνος!!

Τη βλεπω μπαλαρινα την μπεμπα σου:D αμα γυρναει ετσι τωρα που δεν εχει χωρο σκεψου τι θα κανει εξω απ την κοιλια!!θα ξαναγυρισει καλε το παιδι εχει βρει το κολπο:).

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

33w 2d ειμαι σημερα!

Τη βλεπω μπαλαρινα την μπεμπα σου:D αμα γυρναει ετσι τωρα που δεν εχει χωρο σκεψου τι θα κανει εξω απ την κοιλια!!θα ξαναγυρισει καλε το παιδι εχει βρει το κολπο:).

Τέλεια!!! :x

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mar.da είπε:

33w 2d ειμαι σημερα!

Τη βλεπω μπαλαρινα την μπεμπα σου:D αμα γυρναει ετσι τωρα που δεν εχει χωρο σκεψου τι θα κανει εξω απ την κοιλια!!θα ξαναγυρισει καλε το παιδι εχει βρει το κολπο:).

Αχ πράγματικα αυτό λέω πως θα μας γλενταει η μικρή!! Την κόβω ζωηρή... Μακάρι να ξαναγυρίσει γιατί όταν σηκώνομαι νιώθω πως θα μου φύγει το παιδί..τόσο χαμηλά κ βάρος νιώθω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε;;

καλό μήνα

Εγώάρχισα πλένω, έκανα και μια παραγγελία από το ίντερνετ για διάφορα πράγματα που θα χρειαστώ για το νοσοκομείο. Σήμερα 34+2 εβδομάδων. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε;;

καλό μήνα

Εγώάρχισα πλένω, έκανα και μια παραγγελία από το ίντερνετ για διάφορα πράγματα που θα χρειαστώ για το νοσοκομείο. Σήμερα 34+2 εβδομάδων. 

Καλημερουδια!καλο μηνα!με το καλο οι ετοιμασιες:D!!σημερα 33+4!εμεις θα πηγαινουμε με μια εβδομαδα διαφορά:grin:.πλυσιματα σημερα αρχιζουμε κι εμεις!

  • Μου αρέσει 3

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε;;

καλό μήνα

Εγώάρχισα πλένω, έκανα και μια παραγγελία από το ίντερνετ για διάφορα πράγματα που θα χρειαστώ για το νοσοκομείο. Σήμερα 34+2 εβδομάδων. 

Καλημερα κορίτσι μου! Καλο μήνα! Αντε πλησιάζεις!! 

Just now, Mar.da είπε:

Καλημερουδια!καλο μηνα!με το καλο οι ετοιμασιες:D!!σημερα 33+4!εμεις θα πηγαινουμε με μια εβδομαδα διαφορά:grin:.πλυσιματα σημερα αρχιζουμε κι εμεις!

Καλημερα κ καλο μηνα κορίτσι μου!! Καλη αρχή!! Αυριο κλεινω κ εγω την 31 εβδομάδα!! Αλλο λιγο έμεινε!! 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Katerina 88 είπε:

Καλημερα κορίτσι μου! Καλο μήνα! Αντε πλησιάζεις!! 

Καλημερα κ καλο μηνα κορίτσι μου!! Καλη αρχή!! Αυριο κλεινω κ εγω την 31 εβδομάδα!! Αλλο λιγο έμεινε!! 

Καλημερα κατερινακι μου!!ειδες?εφτασες 31 εβδομαδων!!λιγο εμεινε κοριτσακι μου εχεις δικιο:x!!

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

Από άγχος πώς πάτε;;;; Εγώ έχω κορίτσια.. ανυπομονησία και άγχος ταυτόχρονα. 

Αύριο το πρωί έχω κορδέλα και υπέρηχο. Εύχομαι όλα να είναι καλά.

 

Ολα καλα θα είναι! Φαε καλα για να βγει καλη η κορδέλα! Εγω εχω αγχος, λογικο είναι αλλα προσπαθω να σκέφτομαι θετικά! 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

Από άγχος πώς πάτε;;;; Εγώ έχω κορίτσια.. ανυπομονησία και άγχος ταυτόχρονα. 

Αύριο το πρωί έχω κορδέλα και υπέρηχο. Εύχομαι όλα να είναι καλά.

 

Ακομα δε με εχει πιασει αγχος,ανυπομονησια ναι.

Τι ειναι η κορδελα?καλα αποτελεσματα!


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Καλημερα κατερινακι μου!!ειδες?εφτασες 31 εβδομαδων!!λιγο εμεινε κοριτσακι μου εχεις δικιο:x!!

Ναι γλυκούλα μου!! Θα αρχισουμε τα πλυσίματα αυτη την εβδομάδα σιγα σιγά!! :x

Just now, Mar.da είπε:

Ακομα δε με εχει πιασει αγχος,ανυπομονησια ναι.

Τι ειναι η κορδελα?καλα αποτελεσματα!

Ο καρδιοτοκογραφος είναι κουκλα μου, αυτο που εκανα πριν 2 εβδομάδες. 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Ναι γλυκούλα μου!! Θα αρχισουμε τα πλυσίματα αυτη την εβδομάδα σιγα σιγά!! :x

Ο καρδιοτοκογραφος είναι κουκλα μου, αυτο που εκανα πριν 2 εβδομάδες. 

Οτι το λεγανε κορδελα δε το χα ακουσει βρε κοριτσια:mrgreen:.να που το εμαθα στο 4ο:D.

  • Χαχα 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...