Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Smurfita είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Σήμερα κάναμε γενική καθαριότητα στο υπνοδωμάτιό μας και φτιάξαμε τον χώρο για να φέρουμε την κούνια. Η μπέμπα κάνει σβούρες και δεν με αφήνει σε ησυχία. Επίσης, έχω χάσει τον λογαριασμό για το πόσο νερό πίνω...

@Katerina 88 μπράβο για τα καλά σας νέα! Μια χαρά το μωρό και τα κιλά του! Προσπάθησε να χαλαρώσεις τώρα και να έχεις καλή διάθεση!

@Mar.da με το καλό να σου έρθουν τα πράγματα! Σήμερα τακτοποίησα τις κρέμες και τα αφρόλουτρα για την μπέμπα. Ήθελα να βάλω και τη θήκη με τις χτένες και το ψαλιδάκι, αλλά αυτά είναι συσκευασμένα μαζί με το λίκνο που είχα παραγγείλει και για να τα βγάλω πρέπει να στήσω το λίκνο... οπότε περιμένω...

Σήμερα έχουμε παιδίατρο για την κόρη μου και θα τον ρωτήσω μήπως έχω ξεχάσει τίποτα για τις πρώτες μέρες. Επίσης να τον ενημερώσω για το πότε περίπου περιμένουμε την μπέμπα για να δούμε αν θα είναι εδώ.

Γεια σου κοριτσι!απο νερο αλλο τιποτα και ξερεις ε?το κατουρημα παει συννεφο:D!

Τι ωραιες αυτες οι ετοιμασιες και τα ψωνια για μωρα:x.πλησιαζουμε και μου φαινεται απιστευτο!αντε βρε κοριτσια μου με το καλο σε ολες μας!!

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Katerina 88 είδες κορίτσι μου που όλα είναι καλά;;; Μπράβο πολύ χάρηκα με τα νέα σου. Εγώ και χθες και σήμερα είχα λίγα πονακια περιόδου. Αλλά η γιατρός είπε θα τα έχω στο εξής. Βέβαια εμένα με τρομάζουν αρκέτα. Αλλά προσπαθώ να μην σκέφτομαι αρνητικά.

@Mar.da κοπέλα μου από πού παρήγγειλες τα πράγματα του μωρού;; (Αφρολουτρο κ.λ.π). 

Εγώ την Τρίτη έχω ραντεβού με την γιατρό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Ουου κορίτσι τι κανείς εγώ όλα καλά εκανα καμπύλη ασε καλύτερα να μην πω εμπειρία και εκανα καθ υπέρηχο 784 ο μπεμπακος μου είναι το γλυκουλα μου 38 εβδομάδα γενναω

Γεια σου γιωτουλι μου!αν και εγω δεν ειχα θεμα με τη διαδικασια της καμπυλης ξερω οι πιο πολλες δεν ειχαν ωραια εμπειρια.ενταξει τωρα παει το περασες κι αυτο:).σου ευχομαι τα απολεσματα να ειναι τελεια!!

Μια χαρα ο μπεμπακος σου!!με το καλο γιωτιτσα να τον παρεις στην αγκαλια σου!!

Just now, Mampa είπε:

@Katerina 88 είδες κορίτσι μου που όλα είναι καλά;;; Μπράβο πολύ χάρηκα με τα νέα σου. Εγώ και χθες και σήμερα είχα λίγα πονακια περιόδου. Αλλά η γιατρός είπε θα τα έχω στο εξής. Βέβαια εμένα με τρομάζουν αρκέτα. Αλλά προσπαθώ να μην σκέφτομαι αρνητικά.

@Mar.da κοπέλα μου από πού παρήγγειλες τα πράγματα του μωρού;; (Αφρολουτρο κ.λ.π). 

Εγώ την Τρίτη έχω ραντεβού με την γιατρό.

Απο ενα σαιτ στο ιντερνετ,δε ξερω αν επιτρεπεται να το βαλω δημοσιως,αν θες να στο στειλω σε π.μ.

Λογο του οτι δε μπορω να παω να τα ψωνισω εφοσον ειμαι σπιτι,τις αγορες μου τις κανω ιντερνετικα.

Τα πονακια θα τα χουμε τωρα,κοιταγα τα τικερακι μου και σε λιγοτερο απο τρεις εβδομαδες μπαινω στο μηνα μου!ραντεβου κι εγω εχω τη βδομαδα που μας ερχεται.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Γεια σου γιωτουλι μου!αν και εγω δεν ειχα θεμα με τη διαδικασια της καμπυλης ξερω οι πιο πολλες δεν ειχαν ωραια εμπειρια.ενταξει τωρα παει το περασες κι αυτο:).σου ευχομαι τα απολεσματα να ειναι τελεια!!

Μια χαρα ο μπεμπακος σου!!με το καλο γιωτιτσα να τον παρεις στην αγκαλια σου!!

Απο ενα σαιτ στο ιντερνετ,δε ξερω αν επιτρεπεται να το βαλω δημοσιως,αν θες να στο στειλω σε π.μ.

Λογο του οτι δε μπορω να παω να τα ψωνισω εφοσον ειμαι σπιτι,τις αγορες μου τις κανω ιντερνετικα.

Τα πονακια θα τα χουμε τωρα,κοιταγα τα τικερακι μου και σε λιγοτερο απο τρεις εβδομαδες μπαινω στο μηνα μου!ραντεβου κι εγω εχω τη βδομαδα που μας ερχεται.

Ευχαριστώ αγάπη να σαι καλά

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

@Katerina 88 είδες κορίτσι μου που όλα είναι καλά;;; Μπράβο πολύ χάρηκα με τα νέα σου. Εγώ και χθες και σήμερα είχα λίγα πονακια περιόδου. Αλλά η γιατρός είπε θα τα έχω στο εξής. Βέβαια εμένα με τρομάζουν αρκέτα. Αλλά προσπαθώ να μην σκέφτομαι αρνητικά.

@Mar.da κοπέλα μου από πού παρήγγειλες τα πράγματα του μωρού;; (Αφρολουτρο κ.λ.π). 

Εγώ την Τρίτη έχω ραντεβού με την γιατρό.

Σευχαριατω πολυ κορίτσι μου!! Ναι είναι λογικα πλεον τα πονακια μην ανησυχείς αλλα οσο μπορείς να ξεκουράζεται!!! 


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Mar.da ναι αν θέλεις στείλε μου προσωπικό μήνυμα. 

Αχ κορίτσια πλησιάζει ο καιρός και αρχίζει να με καταβάλει ένα άγχος

 Λέω από Δευτέρα πρώτα ο Θεός να αρχίσω να φτιάχνω βαλίτσα. Αύριο κλείνω την 34η εβδομάδα. Λέτε είναι νωρίς;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

@Mar.da ναι αν θέλεις στείλε μου προσωπικό μήνυμα. 

Αχ κορίτσια πλησιάζει ο καιρός και αρχίζει να με καταβάλει ένα άγχος

 Λέω από Δευτέρα πρώτα ο Θεός να αρχίσω να φτιάχνω βαλίτσα. Αύριο κλείνω την 34η εβδομάδα. Λέτε είναι νωρίς;

Αμα αισθανεσαι πως πρεπει να αρχισεις να την φτιαχνεις να το κανεις,ισως ετσι σου φυγει και λιγο αγχος το οποιο ειναι λογικο.ολες σκεφτομαστε τη γεννα οσο πλησιαζει ο καιρος,πρεπει να το μετριασουμε ομως γιατι δε μας κανει καλο.οσο μπορουμε δηλαδη γιατι ευκολο δεν ειναι.

Σου στελνω σε πμ

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Καλημερουδιαα!!τι κανετε κοριτσια?δροσισε λιγο σημερα ή μου φαινεται?

Καλημέρα κορίτσια!!! Ναι γλυκούλα μου εβγαλε φοβερη δροσιά!!! Μ αρέσει πολύ αυτος ο καιρός!!! Ολα εντάξει με τα πράγματα του μπέμπη?? 


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Καλημερουδιαα!!τι κανετε κοριτσια?δροσισε λιγο σημερα ή μου φαινεται?

Katerina88 Καλημέρα κορίτσια!! Εμείς εδώ πολύ ζέστη πάντως ... Έμεινα ξύπνια από τις 3.30 μέχρι 7 το πρωί..από τη ζέστη... 

Να σας ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια...είδε η αιματολογος μου την καμπύλη σακχάρου που είχα κάνει πριν τόσο καιρό κ μου λέει πως είναι λιγάκι επηρεασμένη ..κ να πάρω σακχαρομετρο να μετριέται..ενώ ο γιατρός μου είπε πως είναι μια χαρά..κ από ότι έχω ψάξει στο ίντερνετ για φυσιολογικές τιμές ..είναι οκ.. εσάς πόσο είχε βγεί; Εμένα νηστείας=73 60'=156  120'=77. Εσάς;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Katerina 88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Ναι γλυκούλα μου εβγαλε φοβερη δροσιά!!! Μ αρέσει πολύ αυτος ο καιρός!!! Ολα εντάξει με τα πράγματα του μπέμπη?? 

Ακομα δε τα χω παραλαβει προχθες τα παρειγγειλα,απο Δευτερα ξεκιναμε να πλενουμε τα ρουχαλακια του,το καροτσι και την κουνια.εχω τοση χαρα!!

Just now, Evi89 είπε:

Katerina88 Καλημέρα κορίτσια!! Εμείς εδώ πολύ ζέστη πάντως ... Έμεινα ξύπνια από τις 3.30 μέχρι 7 το πρωί..από τη ζέστη... 

Να σας ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια...είδε η αιματολογος μου την καμπύλη σακχάρου που είχα κάνει πριν τόσο καιρό κ μου λέει πως είναι λιγάκι επηρεασμένη ..κ να πάρω σακχαρομετρο να μετριέται..ενώ ο γιατρός μου είπε πως είναι μια χαρά..κ από ότι έχω ψάξει στο ίντερνετ για φυσιολογικές τιμές ..είναι οκ.. εσάς πόσο είχε βγεί; Εμένα νηστείας=73 60'=156  120'=77. Εσάς;

Ευακι μου εγω ειχα νηστειας 81,στα 60' ειχα 172 και στα 120' ειχα 127.η μικροβιολογος και ο γιατρος μου ειπαν οτι ειναι ενταξει.εσενα ειναι ακομα πιο χαμηλα οποτε ειναι καλυτερα,τωρα γιατι στο λεει η αιματολογος δε ξερω.μιλησες με το γιατρο να του πεις αυτο που σου ειπε?

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Ακομα δε τα χω παραλαβει προχθες τα παρειγγειλα,απο Δευτερα ξεκιναμε να πλενουμε τα ρουχαλακια του,το καροτσι και την κουνια.εχω τοση χαρα!!

Ευακι μου εγω ειχα νηστειας 81,στα 60' ειχα 172 και στα 120' ειχα 127.η μικροβιολογος και ο γιατρος μου ειπαν οτι ειναι ενταξει.εσενα ειναι ακομα πιο χαμηλα οποτε ειναι καλυτερα,τωρα γιατι στο λεει η αιματολογος δε ξερω.μιλησες με το γιατρο να του πεις αυτο που σου ειπε?

Κ εμένα μου φάνηκε παράξενο που μου το είπε τώρα... Ο γιατρός μου τότε μου είχε πει απλά να κάνω μικρότερα κ περισσότερα γεύματα..κ να μην τρώω πολλά γλυκά (εγώ όμως το παγωτακι μου το χτυπάω καθημερινά).. τώρα έχω ραντεβού την Τετάρτη οπότε θα τον ρωτήσω τότε..δεν θέλω να τον ενοχλώ συνέχεια (χωρίς ιδιαίτερο λόγο).Τι να πω.. 

Τι καλά που αρχίσατε ετοιμασίες κ εγώ περιμένω πράγματακια να έρθουν κ να ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά.... 

Εντομεταξυ από χθές η μικρή πάλι πρέπει να γύρισε με τα πόδια προς τα κάτω κ υποφέρω από τα χτυπήματα στην κύστη. .ώρες ώρες νιώθω σαν να με τσούζει η κύστη από το χτύπημα... πετάγομαι .. που τον βρίσκει ακόμη τον χώρο κ γυρνάει βρε κορίτσια;τι πράμα είναι αυτό;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Κ εμένα μου φάνηκε παράξενο που μου το είπε τώρα... Ο γιατρός μου τότε μου είχε πει απλά να κάνω μικρότερα κ περισσότερα γεύματα..κ να μην τρώω πολλά γλυκά (εγώ όμως το παγωτακι μου το χτυπάω καθημερινά).. τώρα έχω ραντεβού την Τετάρτη οπότε θα τον ρωτήσω τότε..δεν θέλω να τον ενοχλώ συνέχεια (χωρίς ιδιαίτερο λόγο).Τι να πω.. 

Τι καλά που αρχίσατε ετοιμασίες κ εγώ περιμένω πράγματακια να έρθουν κ να ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά.... 

Εντομεταξυ από χθές η μικρή πάλι πρέπει να γύρισε με τα πόδια προς τα κάτω κ υποφέρω από τα χτυπήματα στην κύστη. .ώρες ώρες νιώθω σαν να με τσούζει η κύστη από το χτύπημα... πετάγομαι .. που τον βρίσκει ακόμη τον χώρο κ γυρνάει βρε κορίτσια;τι πράμα είναι αυτό;;

Θα δεις τι θα σου πει και ο γιατρος τοτε.

Πως καταλαβες οτι γυρισε?κι εγω νιωθω εντονα χτυπηματα στην κυστη αλλα νομιζω οτι ειναι το κεφαλι και τα χερια του.γιατι σε τσουζει ομως?εκτος κι αν εννοεις οτι σε ποναει απο το χτυπημα.

Εμενα τα χτυπηματα του ειναι επιπονα στα πλευρα κυριως και μαλλον δε του αρεσει οταν τρωω γιατι καθε φορα θα μου ριξει μια στομαχι:P.

 


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Katerina88 Καλημέρα κορίτσια!! Εμείς εδώ πολύ ζέστη πάντως ... Έμεινα ξύπνια από τις 3.30 μέχρι 7 το πρωί..από τη ζέστη... 

Να σας ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια...είδε η αιματολογος μου την καμπύλη σακχάρου που είχα κάνει πριν τόσο καιρό κ μου λέει πως είναι λιγάκι επηρεασμένη ..κ να πάρω σακχαρομετρο να μετριέται..ενώ ο γιατρός μου είπε πως είναι μια χαρά..κ από ότι έχω ψάξει στο ίντερνετ για φυσιολογικές τιμές ..είναι οκ.. εσάς πόσο είχε βγεί; Εμένα νηστείας=73 60'=156  120'=77. Εσάς;

Αγαπη εγω ειχα νηστειας 73, στην 1 ωρα 137 κ στις 2 ωρες 121, παρολαυτα επειδή ειχα αυξημένο αμνιακο με εβαλαν σε μετρήσεις με μηχανακι αν κ δεν έχω ξεφύγει. Είναι φυσιολογικες οι τιμες σου όπως κ οι δικες μου. Αλλα πραγματικά με αυτο το σακχαρο δεν ξερω τι παίζει, ειδικα αυτη την εβδομάδα στο νηστείας εχω κανει φορές υπογλυκαιμία. 

Just now, Mar.da είπε:

Ακομα δε τα χω παραλαβει προχθες τα παρειγγειλα,απο Δευτερα ξεκιναμε να πλενουμε τα ρουχαλακια του,το καροτσι και την κουνια.εχω τοση χαρα!!

Ευακι μου εγω ειχα νηστειας 81,στα 60' ειχα 172 και στα 120' ειχα 127.η μικροβιολογος και ο γιατρος μου ειπαν οτι ειναι ενταξει.εσενα ειναι ακομα πιο χαμηλα οποτε ειναι καλυτερα,τωρα γιατι στο λεει η αιματολογος δε ξερω.μιλησες με το γιατρο να του πεις αυτο που σου ειπε?

Μπράβο κοριτσάκι μου!!! Κι εμεις σιγα σιγα θα αρχίσουμε να πλενουμε τώρα γιατί δεν έμεινε κ πολυς χρόνος!!! 


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Αγαπη εγω ειχα νηστειας 73, στην 1 ωρα 137 κ στις 2 ωρες 121, παρολαυτα επειδή ειχα αυξημένο αμνιακο με εβαλαν σε μετρήσεις με μηχανακι αν κ δεν έχω ξεφύγει. Είναι φυσιολογικες οι τιμες σου όπως κ οι δικες μου. Αλλα πραγματικά με αυτο το σακχαρο δεν ξερω τι παίζει, ειδικα αυτη την εβδομάδα στο νηστείας εχω κανει φορές υπογλυκαιμία. 

Μπράβο κοριτσάκι μου!!! Κι εμεις σιγα σιγα θα αρχίσουμε να πλενουμε τώρα γιατί δεν έμεινε κ πολυς χρόνος!!! 

Κατερινα μου αυτο συνειδητοποιησα κι εγω και λεω πρεπει να τα οργανωνουμε γιατι μολις μπουμε στις 36 εβδομαδες θα αρχισει η αναμονη.τωρα απο βδομαδα που εχω ραντεβου με το γιατρο να δω και πως θα μας βρει γιατι μενουμε σε νησι και ισως χρειαστει να φυγω για Αθηνα μολις μπω στο μηνα μου.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...