Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Mar.da said:

Ρινακι εχουμε και εμεις δυο σκυλακια και οταν παθαινουν κατι στεναχωριεμαι πολυ.περαστικα του.εγω βρηκα ακρη με το υπνο αλλα η δυσπνοια με δυσκολευει κι εμενα.μονο στο πλαι αριστερα νιωθω καλυτερα.

Έχω τρομερό θέμα με τον ύπνο αυτές τις ημέρες. Δεν βολεύομαι πουθενά. Ίσως λίγο καλύτερα όπως λες από τα αριστερά μου αλλά ώρες ώρες με πονάει το χέρι μου. Έχει κι αυτή τη ζέστη. Πολύ δύσκολο...


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rinaki88 είπε:

Έχω τρομερό θέμα με τον ύπνο αυτές τις ημέρες. Δεν βολεύομαι πουθενά. Ίσως λίγο καλύτερα όπως λες από τα αριστερά μου αλλά ώρες ώρες με πονάει το χέρι μου. Έχει κι αυτή τη ζέστη. Πολύ δύσκολο...

Και απ οτι φαινεται θα χει ζεστη με το τσουβαλι.υπομονη που θα παει..


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mar.da said:

Και απ οτι φαινεται θα χει ζεστη με το τσουβαλι.υπομονη που θα παει..

Μπορούμε να κάνουμε κι αλλιώς; Με τα γεύματα τι κάνεις; Έχεις μειώσει ποσότητες; Εγώ από το απόγευμα και μετά έχω ένα τρομερό φούσκωμα και ψάχνω να βρω πως θα το λύσω.


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Μπορούμε να κάνουμε κι αλλιώς; Με τα γεύματα τι κάνεις; Έχεις μειώσει ποσότητες; Εγώ από το απόγευμα και μετά έχω ένα τρομερό φούσκωμα και ψάχνω να βρω πως θα το λύσω.

Ναι εχω μειωσει γιατι δε μπορω να φαω με τη ζεστη,νιωθω γρηγορα κορεσμο.με ευχαριστουν οι σαλατες και τα φρουτα και πινω πολυ νερο.για το φουσκωμα ισως σε βοηθουσε το ξινο νερο,εμενα με βοηθαει παντως σε ωρα αναγκης.μεχρι τις 8:30 εχω φαει και ειμαι καλυτερα.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Ζέστη και σήμερα!!! Πωπω δεν θέλω να σκέφτομαι ότι θα συνεχίσει έτσι... Όχι τίποτε άλλο, αλλά σήμερα έπρεπε να βγούμε με τον σύζυγο για ψώνια και δεν ήταν καθόλου εύκολο.

Την Τετάρτη έχουμε το ντόπλερ και έχω αρκετή αγωνία...

20 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Έχω τρομερό θέμα με τον ύπνο αυτές τις ημέρες. Δεν βολεύομαι πουθενά. Ίσως λίγο καλύτερα όπως λες από τα αριστερά μου αλλά ώρες ώρες με πονάει το χέρι μου. Έχει κι αυτή τη ζέστη. Πολύ δύσκολο...

Rinaki και εγώ έχω θέμα με τον ύπνο. Όντως κι εμένα με βολεύει περισσότερο στα αριστερά, αλλά πιάνομαι... Βέβαια έχει βελτιωθεί ελαφρώς η κατάσταση από την στιγμή που πήρα το μαξιλάρι εγκυμοσύνης- θηλασμού. Ακόμα και όταν δεν κοιμάμαι τουλάχιστον το βάζω στην πλάτη- μέση και με κρατάει.

15 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Ναι εχω μειωσει γιατι δε μπορω να φαω με τη ζεστη,νιωθω γρηγορα κορεσμο.με ευχαριστουν οι σαλατες και τα φρουτα και πινω πολυ νερο.για το φουσκωμα ισως σε βοηθουσε το ξινο νερο,εμενα με βοηθαει παντως σε ωρα αναγκης.μεχρι τις 8:30 εχω φαει και ειμαι καλυτερα.

Το ξινό νερό με έχει σώσει. Ακόμα και στο μπουκάλι με το νερό που πίνω με βοηθάει να στίβω λίγο λεμόνι και για το φούσκωμα και για τις καούρες. 

Το φαγητό το έχω μειώσει και προσπαθώ να κάνω μικρότερα γεύματα μέσα στην ημέρα με τελευταίο γύρω στις 8 το βράδυ.

Αχ κορίτσια, σήμερα μεταξύ άλλων πήγαμε να πάρουμε δώρο από τα Orchestra για μια βάπτιση που έχουμε το Σάββατο. Εκεί που διάλεγα ρούχα για το μωρό, έρχεται ο σύζυγος και μου λέει: κοίτα αυτό το γούνινο παλτό, δεν είναι τέλειο; Να το πάρουμε για την μπέμπα μας για τον χειμώνα!

 

  • Μου αρέσει 1

GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

44 minutes ago, Smurfita said:

Καλησπέρα κορίτσια!

Ζέστη και σήμερα!!! Πωπω δεν θέλω να σκέφτομαι ότι θα συνεχίσει έτσι... Όχι τίποτε άλλο, αλλά σήμερα έπρεπε να βγούμε με τον σύζυγο για ψώνια και δεν ήταν καθόλου εύκολο.

Την Τετάρτη έχουμε το ντόπλερ και έχω αρκετή αγωνία...

Rinaki και εγώ έχω θέμα με τον ύπνο. Όντως κι εμένα με βολεύει περισσότερο στα αριστερά, αλλά πιάνομαι... Βέβαια έχει βελτιωθεί ελαφρώς η κατάσταση από την στιγμή που πήρα το μαξιλάρι εγκυμοσύνης- θηλασμού. Ακόμα και όταν δεν κοιμάμαι τουλάχιστον το βάζω στην πλάτη- μέση και με κρατάει.

Το ξινό νερό με έχει σώσει. Ακόμα και στο μπουκάλι με το νερό που πίνω με βοηθάει να στίβω λίγο λεμόνι και για το φούσκωμα και για τις καούρες. 

Το φαγητό το έχω μειώσει και προσπαθώ να κάνω μικρότερα γεύματα μέσα στην ημέρα με τελευταίο γύρω στις 8 το βράδυ.

Αχ κορίτσια, σήμερα μεταξύ άλλων πήγαμε να πάρουμε δώρο από τα Orchestra για μια βάπτιση που έχουμε το Σάββατο. Εκεί που διάλεγα ρούχα για το μωρό, έρχεται ο σύζυγος και μου λέει: κοίτα αυτό το γούνινο παλτό, δεν είναι τέλειο; Να το πάρουμε για την μπέμπα μας για τον χειμώνα!

 

Ναι μωρέ ο ύπνος είναι πολύ θέμα. Ακόμη δεν έχω δοκιμάσει με μαξιλάρι. Προσπαθώ να βουλευτω έτσι. Ουφ. 

Βλεπω τον άντρα σου να γίνεται χαζομπαμπας φουλ με την μπέμπα ε; Χιχιχι.


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Smurfita είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Ζέστη και σήμερα!!! Πωπω δεν θέλω να σκέφτομαι ότι θα συνεχίσει έτσι... Όχι τίποτε άλλο, αλλά σήμερα έπρεπε να βγούμε με τον σύζυγο για ψώνια και δεν ήταν καθόλου εύκολο.

Την Τετάρτη έχουμε το ντόπλερ και έχω αρκετή αγωνία...

Rinaki και εγώ έχω θέμα με τον ύπνο. Όντως κι εμένα με βολεύει περισσότερο στα αριστερά, αλλά πιάνομαι... Βέβαια έχει βελτιωθεί ελαφρώς η κατάσταση από την στιγμή που πήρα το μαξιλάρι εγκυμοσύνης- θηλασμού. Ακόμα και όταν δεν κοιμάμαι τουλάχιστον το βάζω στην πλάτη- μέση και με κρατάει.

Το ξινό νερό με έχει σώσει. Ακόμα και στο μπουκάλι με το νερό που πίνω με βοηθάει να στίβω λίγο λεμόνι και για το φούσκωμα και για τις καούρες. 

Το φαγητό το έχω μειώσει και προσπαθώ να κάνω μικρότερα γεύματα μέσα στην ημέρα με τελευταίο γύρω στις 8 το βράδυ.

Αχ κορίτσια, σήμερα μεταξύ άλλων πήγαμε να πάρουμε δώρο από τα Orchestra για μια βάπτιση που έχουμε το Σάββατο. Εκεί που διάλεγα ρούχα για το μωρό, έρχεται ο σύζυγος και μου λέει: κοίτα αυτό το γούνινο παλτό, δεν είναι τέλειο; Να το πάρουμε για την μπέμπα μας για τον χειμώνα!

 

Με το καλο το ντοπλερ κοριτσι μου!

Ετσι ειναι οι μπαμπαδες με τις κορες:D,εμενα και οι τρεις κολλημενες πανω του κι αυτος βεβαια τρέλα με τις κορες.οτι και να κανουν πρωτα θα συζητησουν με τον μπαμπα τους και μετα με μενα.ακομα και για να διαλεξουν ρουχα.δεν εχω παραπονο μ αγαπανε αλλα οχι οσο το μπαμπα τους:-P.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Ναι μωρέ ο ύπνος είναι πολύ θέμα. Ακόμη δεν έχω δοκιμάσει με μαξιλάρι. Προσπαθώ να βουλευτω έτσι. Ουφ. 

Βλεπω τον άντρα σου να γίνεται χαζομπαμπας φουλ με την μπέμπα ε; Χιχιχι.

Άσε μην το συζητάς... Και αυτή τη φορά άργησα πολύ να πάρω το μαξιλάρι, αλλά δεν γινόταν διαφορετικά. Ο σύζυγος είναι ήδη χαζομπαμπάς με την μεγάλη, πόσο ακόμα;;; Χαχαχα

 

Just now, Mar.da είπε:

Με το καλο το ντοπλερ κοριτσι μου!

Ετσι ειναι οι μπαμπαδες με τις κορες:D,εμενα και οι τρεις κολλημενες πανω του κι αυτος βεβαια τρέλα με τις κορες.οτι και να κανουν πρωτα θα συζητησουν με τον μπαμπα τους και μετα με μενα.ακομα και για να διαλεξουν ρουχα.δεν εχω παραπονο μ αγαπανε αλλα οχι οσο το μπαμπα τους:-P.

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ είμαι πολύ κολλημένη με τον μπαμπά μου, οπότε δεν μου κάνει εντύπωση. Αντιθέτως μου αρέσει πάρα πολύ που είναι έτσι με τα παιδιά. Κάτι είπες για τα ρούχα; Λοιπόν πέρυσι το καλοκαίρι πήγε το τότε τετράχρονο κοριτσάκι μου με τον μπαμπά της και ψώνισαν τα ρούχα της σεζόν!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Smurfita είπε:

Άσε μην το συζητάς... Και αυτή τη φορά άργησα πολύ να πάρω το μαξιλάρι, αλλά δεν γινόταν διαφορετικά. Ο σύζυγος είναι ήδη χαζομπαμπάς με την μεγάλη, πόσο ακόμα;;; Χαχαχα

 

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ είμαι πολύ κολλημένη με τον μπαμπά μου, οπότε δεν μου κάνει εντύπωση. Αντιθέτως μου αρέσει πάρα πολύ που είναι έτσι με τα παιδιά. Κάτι είπες για τα ρούχα; Λοιπόν πέρυσι το καλοκαίρι πήγε το τότε τετράχρονο κοριτσάκι μου με τον μπαμπά της και ψώνισαν τα ρούχα της σεζόν!

Και εμενα μου αρεσει πολυ η σχεση που εχουν με το μπαμπα τους,ειναι πολυ γλυκο!

Τη ζουζουνα σου!φανταζομαι καμαρι που θα ειχε ο μπαμπας να ψωνιζει με την κορη.μαλλον δε φανταζομαι ειμαι σιγουρη αφου το ζω:D.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε; Κάνετε καθόλου συσπάσεις ( προπαρασκευαστικές;) Εγώ τις νιώθω σαν πονακια περιοδου (όπως όταν περιμένεις να αδιαθετησεις για την ακρίβεια) κ βλεπω πως όσο προχωράει  εγκυμοσύνη γίνονται πιο αισθητές... Κ πιο πολλές μέσα στη μέρα...ειδικά τώρα κ με τη ζέστη... Εσείς έχετε;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Evi89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε; Κάνετε καθόλου συσπάσεις ( προπαρασκευαστικές;) Εγώ τις νιώθω σαν πονακια περιοδου (όπως όταν περιμένεις να αδιαθετησεις για την ακρίβεια) κ βλεπω πως όσο προχωράει  εγκυμοσύνη γίνονται πιο αισθητές... Κ πιο πολλές μέσα στη μέρα...ειδικά τώρα κ με τη ζέστη... Εσείς έχετε;;

Γεια σου εβακι!εγω σημερα με τη ζεστη εχω πολλες ζαλαδες,ο μπεμπακος κλωτσαει ολη μερα:D!κι εγω εχω συσπασεις μες την ημερα γυρω στις 5-6 αλλα χωρις πονο.ξεκινησα ετοιμασιες κοριτσια σιγα σιγα.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε; Κάνετε καθόλου συσπάσεις ( προπαρασκευαστικές;) Εγώ τις νιώθω σαν πονακια περιοδου (όπως όταν περιμένεις να αδιαθετησεις για την ακρίβεια) κ βλεπω πως όσο προχωράει  εγκυμοσύνη γίνονται πιο αισθητές... Κ πιο πολλές μέσα στη μέρα...ειδικά τώρα κ με τη ζέστη... Εσείς έχετε;;

Καλημερα! Κ γω κάνω συσπάσεις, κυρίως πετρώματα. Ειδικά 2 βδομάδες τώρα περισσότερες σε σχέση με πριν. Δε ξέρω αν χειροτερευουν με τη ζέστη πάντως εμένα με δυσκολεύουν περισσότερο από πριν. 

Link to comment
Share on other sites

Γλυκουλες τι κάνετε??? Εγω προετοιμαζομαι ψυχολογικα για το ντοπλερ της Παρασκευής! Εδω κ 3 μερες εχω συνέχεια δυσπνοια, νιωθω οτι δυσκολεύομαι να απαπνευσω κ ειδικα οταν φαω μετα απο λιγο με πιάνει ταχυκαρδία. Το έχετε κ εσεις αυτό ή μπα? 

@Evi89 κανε κουραγιο με τις συσπασε, είναι φυσιολογικές πλέον κορίτσι μου! 

@Mar.daμε το καλο οι ετοιμασίες κούκλα μου! 

Οι υπόλοιπες τι κάνετε? 

 

  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Γλυκουλες τι κάνετε??? Εγω προετοιμαζομαι ψυχολογικα για το ντοπλερ της Παρασκευής! Εδω κ 3 μερες εχω συνέχεια δυσπνοια, νιωθω οτι δυσκολεύομαι να απαπνευσω κ ειδικα οταν φαω μετα απο λιγο με πιάνει ταχυκαρδία. Το έχετε κ εσεις αυτό ή μπα? 

@Evi89 κανε κουραγιο με τις συσπασε, είναι φυσιολογικές πλέον κορίτσι μου! 

@Mar.daμε το καλο οι ετοιμασίες κούκλα μου! 

Οι υπόλοιπες τι κάνετε? 

 

 

Κατερινακι μου!!που εισαι βρε κοριτσι σημερα σε ειχα στο μυαλο μου.δυσπνοια νομιζω εχουμε ολες,λιγο το μωρο που πιεζει πνευμονες λιγο η ζεστη..ταχυκαρδιες εχω απο την αρχη.μια χαρα θα ειναι το ντοπλερ!!

  • Μου αρέσει 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Χαίρομαι που είστε όλες καλα!! 

Μπαινω σας διαβάζω αλλα δεν προλαβαίνω να απαντήσω!! Έχω ξεκινήσει και εγω διαδικασίες για το δωμάτιο της μπέμπας μιας που το ξεκινήσαμε από την αρχή!! 

Συσπασεις ακομα εγω δν νιώθω! Η εκτος και αν δν τις καταλαβαινω! Δύσπνοια εχω αρχίσει να νιώθω, ολη μερα Είμαι στο κλιματιστικό αλλιως δν μπορώ με τπτ!! 

Έκανα ένα doppler 30+6 εβδομάδων αλλα λογο του ότι εχω διαγνωσθεί τελικα με διαβήτη κυησης θα ξανα κανω πάλι την Δευτέρα για προληπτικούς λόγους!! 

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...