Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Katerina 88 είπε:

Καλημερα κορίτσι μου!! Εδω ζεσταίνονται, χθες ηταν πολυ ήσυχο το μωρο λες κ ειχε ζαβλακωθει απο την ζεστη αλλα σήμερα είναι πιο δραστήριος!! Το chicco δεν το εχω δοκιμασει αλλα θα το εχω υπόψην μου. Εσυ πως είσαι κούκλα μου? Μπηκες στον μηνα σου? 

Καλημερα κοριτσακι μου!! Μπράβο για τον μπεμπουλη σου!! Είναι πολυ καλα τα κιλα του!! Τωρα πόσων εβδομάδων είσαι?? Εγω την Τρίτη εχω γιατρό να δούμε τον μικρό. Προς το παρον ειμαι +9 κιλα συνολο κ νομιζω οτι θα σκάσω σαν μπαλονι. 

Κατερινακι μου ειμαι 34+1.ναι ειναι πολυ καλος μας ειπε!λιγο μπαμπατσικος:D.εγω εχω παρει 15 κιλα αλλα μου λεει ειναι σα να χω παρει 10 γιατι ημουν φτερο στον ανεμο:P.κρατα μου λεει και 4-5 κιλα μετα να φαινεσαι:mrgreen:.εν τω μεταξυ μονο κοιλια και στηθος εχω.κοριτσια η κοιλια μου εχει πλακα σα πυραυλος παει μπροστα.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mar.da είπε:

Κατερινακι μου ειμαι 34+1.ναι ειναι πολυ καλος μας ειπε!λιγο μπαμπατσικος:D.εγω εχω παρει 15 κιλα αλλα μου λεει ειναι σα να χω παρει 10 γιατι ημουν φτερο στον ανεμο:P.κρατα μου λεει και 4-5 κιλα μετα να φαινεσαι:mrgreen:.εν τω μεταξυ μονο κοιλια και στηθος εχω.κοριτσια η κοιλια μου εχει πλακα σα πυραυλος παει μπροστα.

Χαχαχα ετσι κοριτσάκι μου!!! Κ εγω ιδια κοιλια εχω!! Θα τα χασω ολα μαζι μετά γιατί ειχα λιγα παραπανω κιλα οταν ξεκινησα την εγκυμοσύνη! 


 

Link to comment
Share on other sites

Από ζέστη άλλο τίποτα..τα βράδια δεν κοιμάμαι καθόλου καλά, πέρα από την ζέστη επισκέπτομαι και 3-4 φορές την τουαλέτα. 

Σήμερα ολοκληρώνω την 35η εβδομάδα.

Σε 10 μέρες έχω ραντεβού με τον γιατρό να δούμε τι θα μας πει για την ημερομηνία τοκετού..

Εξαιρετική μυρωδιά, θέλω να μυρίζω τα ρουχακια όλη την ημέρα

Εγώ έχω πάρει 12 κιλά  και εγω όλα στην κοιλιά και στο στήθος!!

Στα πόδια και στους γοφούς τίποτα, αφού από πίσω δεν φαίνομαι. Χαχαχαχα

Όλα θα χαθούν κορίτσια, γερά μωράκια να έχουμε και τα κιλά πάνε και έρχονται

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Χαχαχα ετσι κοριτσάκι μου!!! Κ εγω ιδια κοιλια εχω!! Θα τα χασω ολα μαζι μετά γιατί ειχα λιγα παραπανω κιλα οταν ξεκινησα την εγκυμοσύνη! 

Ας καλα τα παιδακια μας και θα τα χασουμε.

Σημερα αφου βγηκα εκτος σπιτιου για να παμε στο γιατρο την ακουσα με τη ζεστη και σκεφτειτε οτι ειχα 10 το ραντεβου,που να ημουν πιο αργα.

Just now, Mampa είπε:

Από ζέστη άλλο τίποτα..τα βράδια δεν κοιμάμαι καθόλου καλά, πέρα από την ζέστη επισκέπτομαι και 3-4 φορές την τουαλέτα. 

Σήμερα ολοκληρώνω την 35η εβδομάδα.

Σε 10 μέρες έχω ραντεβού με τον γιατρό να δούμε τι θα μας πει για την ημερομηνία τοκετού..

Εξαιρετική μυρωδιά, θέλω να μυρίζω τα ρουχακια όλη την ημέρα

Εγώ έχω πάρει 12 κιλά  και εγω όλα στην κοιλιά και στο στήθος!!

Στα πόδια και στους γοφούς τίποτα, αφού από πίσω δεν φαίνομαι. Χαχαχαχα

Όλα θα χαθούν κορίτσια, γερά μωράκια να έχουμε και τα κιλά πάνε και έρχονται

Εγω σκεφτομαι μηπως ηρθε η ωρα να κατασκηνωσω στο μπανιο:mrgreen:,πινω ομως και πολυ νερο.αυτο μου λενε οσοι με βλεπουν απο πισω δε φαινομαι,πρεπει να γυρισω.μωρε εγω ξεκινησα με 49 κιλα και τα 15 δε μου φαινονται,δεν εχω πρηστει προς το παρων ουτε σε προσωπο,ποδια κτλ και οταν τους λεω οτι εχω παρει 15 κιλα μου λενε που καλε?βεβαια με ζυγιζει με ρουχα,παπουτσια και ειμαι παντα φαγωμενη αλλα σιγα αντε να εχω παρει ενα κιλο λιγοτερο.εγω νιωθω παντως μια χαρα και ο γιατρος ειναι ευχαριστημενος.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

Από ζέστη άλλο τίποτα..τα βράδια δεν κοιμάμαι καθόλου καλά, πέρα από την ζέστη επισκέπτομαι και 3-4 φορές την τουαλέτα. 

Σήμερα ολοκληρώνω την 35η εβδομάδα.

Σε 10 μέρες έχω ραντεβού με τον γιατρό να δούμε τι θα μας πει για την ημερομηνία τοκετού..

Εξαιρετική μυρωδιά, θέλω να μυρίζω τα ρουχακια όλη την ημέρα

Εγώ έχω πάρει 12 κιλά  και εγω όλα στην κοιλιά και στο στήθος!!

Στα πόδια και στους γοφούς τίποτα, αφού από πίσω δεν φαίνομαι. Χαχαχαχα

Όλα θα χαθούν κορίτσια, γερά μωράκια να έχουμε και τα κιλά πάνε και έρχονται

Κ εγω απο πισω δεν φαίνομαι για εγκυος, μονο απο το πλαι κ μπροστα!! Ας είναι καλα τα παιδακια μας κ ολα θα φτιάξουν!!! 

Just now, Mar.da είπε:

Ας καλα τα παιδακια μας και θα τα χασουμε.

Σημερα αφου βγηκα εκτος σπιτιου για να παμε στο γιατρο την ακουσα με τη ζεστη και σκεφτειτε οτι ειχα 10 το ραντεβου,που να ημουν πιο αργα.

Εγω σκεφτομαι μηπως ηρθε η ωρα να κατασκηνωσω στο μπανιο:mrgreen:,πινω ομως και πολυ νερο.αυτο μου λενε οσοι με βλεπουν απο πισω δε φαινομαι,πρεπει να γυρισω.μωρε εγω ξεκινησα με 49 κιλα και τα 15 δε μου φαινονται,δεν εχω πρηστει προς το παρων ουτε σε προσωπο,ποδια κτλ και οταν τους λεω οτι εχω παρει 15 κιλα μου λενε που καλε?βεβαια με ζυγιζει με ρουχα,παπουτσια και ειμαι παντα φαγωμενη αλλα σιγα αντε να εχω παρει ενα κιλο λιγοτερο.εγω νιωθω παντως μια χαρα και ο γιατρος ειναι ευχαριστημενος.

Κανε κουραγιο αγαπη!! Κ εγω πινω πολυ νερο κ ολη την ωρα παω στην τουαλέτα!! Εγω λιγο στο πρόσωπο πριστηκα αυτη την εβδομάδα, μεχρι τωρα δεν ειχα τπτ. 


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Katerina 88 είπε:

Κ εγω απο πισω δεν φαίνομαι για εγκυος, μονο απο το πλαι κ μπροστα!! Ας είναι καλα τα παιδακια μας κ ολα θα φτιάξουν!!! 

Κανε κουραγιο αγαπη!! Κ εγω πινω πολυ νερο κ ολη την ωρα παω στην τουαλέτα!! Εγω λιγο στο πρόσωπο πριστηκα αυτη την εβδομάδα, μεχρι τωρα δεν ειχα τπτ. 

Κανω κατερινακι μου,αλλα οπως και χει η ζεστη με ριχνει.σημερα παρελαβα και τα μικροπραματακια του μπεμπη!ψαλιδακι,χτενα(γιατι παρακαλω ο γιατρος μας εδειχνε τα μαλλια του:D),αφρολουτρα,σφουγγαρακι ολα αυτα τα μικρα δηλαδη.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Κανω κατερινακι μου,αλλα οπως και χει η ζεστη με ριχνει.σημερα παρελαβα και τα μικροπραματακια του μπεμπη!ψαλιδακι,χτενα(γιατι παρακαλω ο γιατρος μας εδειχνε τα μαλλια του:D),αφρολουτρα,σφουγγαρακι ολα αυτα τα μικρα δηλαδη.

Μπράβο!!! Καλορίζικα!!! Εγω τα εχω παρει όλα κ απο αύριο αρχιζω πλύσιμο σιγά σιγά γιατί αλλιώς με βλέπω να τρέχω!!! 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Μπράβο!!! Καλορίζικα!!! Εγω τα εχω παρει όλα κ απο αύριο αρχιζω πλύσιμο σιγά σιγά γιατί αλλιώς με βλέπω να τρέχω!!! 

Ναι ξεκινα κατερινα μου γιατι πλησιαζουμε!κι εγω λιγα εχω να κανω ακομα και κατα τις 15-18 θα ετοιμασω και βαλιτσα για παν ενδεχομενο.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Ναι ξεκινα κατερινα μου γιατι πλησιαζουμε!κι εγω λιγα εχω να κανω ακομα και κατα τις 15-18 θα ετοιμασω και βαλιτσα για παν ενδεχομενο.

Κ εγω στις 16/7 την ημερα των γενεθλίων μου θα ετοιμασω την βαλιτσα κοριτσάκι μου!!! 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Κ εγω στις 16/7 την ημερα των γενεθλίων μου θα ετοιμασω την βαλιτσα κοριτσάκι μου!!! 

τι ωραια!!να εισαι γερη και δυνατη με τον αντρα σου και με το καλο να υποδεχτειτε το παλικαρακι σας:x:x!!

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mar.da είπε:

τι ωραια!!να εισαι γερη και δυνατη με τον αντρα σου και με το καλο να υποδεχτειτε το παλικαρακι σας:x:x!!

Σευχαριστω πολύ κοριτσάκι μου!!! Με το καλο κ εσυ να δεχτείς τον μπεμπουλη σου κ να χαίρεσαι την ομορφη οικογένεια σου!!! Με το καλό σε ολα τα κορίτσια!!! :x

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!μολις γυρισαμε απο το γιατρο.

Ο μπεμπακος μας ειναι 2400 γρ!μας βρηκε πολυ καλα αμνιακα,πλακουντας,τραχηλος σταθερος στο 2.4.μου ειπε οτι αν παει ετσι με βλεπει κατα τις 5 Αυγουστου για γεννα εκτος απροοπτου.

Προγεστερονη θα παρω για καμμια 10αρια μερες ακομα και μετα την κοβω γιατι μπαινω και στο μηνα μου.

Ξεκουραση συνεχιζουμε επειδη εχω συσπασεις ναι μεν φυσιολογικο για τις εβδομαδες μου αλλα ως να μπω στο μηνα μου να προσεξουμε λιγο.

Σε δυο εβδομαδες θα κανω και κολπικη καλλιεργεια και μετα......περιμενουμε:x.

Αυτα τα νεα μας!

 

Γεια σου κοριτσι μου!εγω δε μπορω να παω θαλασσα,οποια παει ας κανει μια βουτια και για μενα:P.

Ωραιο και το chicco το χω δει απο μια φιλη.

Τρελα δεν ειναι αυτη η μυρωδια?

Μar.da μου μπράβο πολύ ωραία! Ο μικρός πολύ καλός! Τράχηλο έχουμε τον ίδιο τόσο μου τον μέτρησε κ εμενα από 1,6 που ήταν...κ μένα μου είπε να σταματήσω την βασκλορ 3-4 μέρες πριν μπω στο μήνα μου.

Κορίτσια διαβάζω ότι κ εσάς τα μωράκια σας μερικές μέρες είναι πολύ ήσυχα ... Εμένα σήμερα είναι αρκετά ήσυχη σε σχέση με άλλες μέρες..την έχω καταλάβει μέσα στη μέρα ... Αλλά οι κινήσεις είναι πιο νωχελικες κ κάποια ελαφριά σπρωξίματα... Ανησυχησα λιγάκι γιατί γενικά ειναι αρκετά δραστήρια όλη μέρα.... Έφαγα ένα παγωτακι το μεσημέρι κ έφαγα 2 κλωτσιτσες ελαφριές...τι να πω ...προτιμώ να με πονάει από τις κλωτσιες παρά αυτή η ησυχία.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Μar.da μου μπράβο πολύ ωραία! Ο μικρός πολύ καλός! Τράχηλο έχουμε τον ίδιο τόσο μου τον μέτρησε κ εμενα από 1,6 που ήταν...κ μένα μου είπε να σταματήσω την βασκλορ 3-4 μέρες πριν μπω στο μήνα μου.

Κορίτσια διαβάζω ότι κ εσάς τα μωράκια σας μερικές μέρες είναι πολύ ήσυχα ... Εμένα σήμερα είναι αρκετά ήσυχη σε σχέση με άλλες μέρες..την έχω καταλάβει μέσα στη μέρα ... Αλλά οι κινήσεις είναι πιο νωχελικες κ κάποια ελαφριά σπρωξίματα... Ανησυχησα λιγάκι γιατί γενικά ειναι αρκετά δραστήρια όλη μέρα.... Έφαγα ένα παγωτακι το μεσημέρι κ έφαγα 2 κλωτσιτσες ελαφριές...τι να πω ...προτιμώ να με πονάει από τις κλωτσιες παρά αυτή η ησυχία.  

Κοριτσακι μου ετσι ηταν χθες ο δικος μου κ σημερα χοροπηδαει. Γενικά κάποιες ημερες είναι σαν να βαριέται. Ισως τα επηρεαζει κ η ζεστη. 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Κοριτσακι μου ετσι ηταν χθες ο δικος μου κ σημερα χοροπηδαει. Γενικά κάποιες ημερες είναι σαν να βαριέται. Ισως τα επηρεαζει κ η ζεστη. 

Μακάρι να είναι έτσι Κατερινάκι μου.. με ησυχάζει που καταλαβαίνω έστω αυτές τις αργές κινήσεις... Ελπίζω αύριο να ξαναβρεί τον εαυτό της :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Μακάρι να είναι έτσι Κατερινάκι μου.. με ησυχάζει που καταλαβαίνω έστω αυτές τις αργές κινήσεις... Ελπίζω αύριο να ξαναβρεί τον εαυτό της :)

Εγω ρωτησα κοριτσακι μου τον γιατρό κ μου είπε ακομα κ ηπιες αν είναι οι κινησεις ειμαστε εντάξει, απλα μου είπε ανα 3 ώρες να εχω τον νου μου να νιωθω κατι. Χθες ανησυχούσα κ εγω κ κατα τις 11 το βραδυ εφαγα το πορτοκάλι που τρωω καθε μερα προ ύπνου κ μου εριξε 2-3" καλες κ ηρεμησα. Δοκιμασε να φας κατι που ξέρεις οτι θα αντιδρασει η μπέμπα. 


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...