Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Katerina 88 είπε:

Να είσαι ψυχραιμη κορίτσι μου και μέτρα την συχνοτητα και την διάρκεια των συσπασεων. Πότε θα σε δει ο γιατρός?? 

 

Κορίτσια οι υπόλοιπες τι κάνετε?? Να ρωτήσω κάτι. Υπαρχουν μερες που αντι για κλωτσιές νιωθετε το μωρακι να κανει σαν κυμματα στην κοιλιά? Δηλαδή, σαν να βαριέται να κλωτσησει κ ετσι οπως κινείται να μετακινείται κ η κοιλιά. Ακόμη, εχετε καταλαβει να εχουν λοξυγγα τα μωρακια σας? Σημερα παρατηρησα οτι μεσα στη μερα εχει κανει ηδη 2 φορες λοξυγγα για κανενα 10 λεπτο αν δεν κανω λάθος, είναι νορμαλ αυτό? 

Κατερινακι καλα ειμαστε.τον λοξυγγα τον εχω καταλαβει και οντως κραταει κανα 10λεπτο.ειναι ρυθμικο το χτυπημα οταν εχουν λοξυγγα.ειναι φυσιολογικο και ναι μπορει μπορει να το κανουν και δυο φορες τη μερα.οταν γεννηθουν τους πιανει αρκετες φορες μες την ημερα.

Επισης αυτα τα κυματα που λες αντι για κλωτσια συμβαινει επειδη προσπαθουν να κινηθουν αλλα λογο ελλειψης χωρου κινουν λιγο σωματακι τους χωρις απαραιτητα να κινουν χερακι ή ποδαρακι.

 

Just now, Sophiav είπε:

Οχι άλλο αιμα δεν είχα. Αλλά έχω συσπάσεις πόνους περιόδου σε κοιλιά κ μέση. Οπότε κορίτσια μάλλον πλησιαζω

Σοφακι πως πας?

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mar.da είπε:

Κατερινακι καλα ειμαστε.τον λοξυγγα τον εχω καταλαβει και οντως κραταει κανα 10λεπτο.ειναι ρυθμικο το χτυπημα οταν εχουν λοξυγγα.ειναι φυσιολογικο και ναι μπορει μπορει να το κανουν και δυο φορες τη μερα.οταν γεννηθουν τους πιανει αρκετες φορες μες την ημερα.

Επισης αυτα τα κυματα που λες αντι για κλωτσια συμβαινει επειδη προσπαθουν να κινηθουν αλλα λογο ελλειψης χωρου κινουν λιγο σωματακι τους χωρις απαραιτητα να κινουν χερακι ή ποδαρακι.

 

Σοφακι πως πας?

Σευχαριστω πολυ κοριτσάκι μου!! Αρα κ με αυτα τα κύματα ειμαστε καλυμμενες αναφορικα με τις κινησεις του εμβρύου σωστά? Δεν χρειάζεται απαραιτητα να είναι κλωτσιά σωστά? Ο μπέμπης σου τι κάνει? 


 

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια είμαι μόνο 33 εβδομάδες και δεν την παλεύω καθόλου άλλο. Δεν βγαίνω έξω καν. Δεν έχω όρεξη. Όλο στο κρεβάτι και στο καναπέ είμαι. Φοβάμαι μην έχω πάθει καμία κατάθλιψη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, SOFI78 είπε:

Αχ κορίτσια είμαι μόνο 33 εβδομάδες και δεν την παλεύω καθόλου άλλο. Δεν βγαίνω έξω καν. Δεν έχω όρεξη. Όλο στο κρεβάτι και στο καναπέ είμαι. Φοβάμαι μην έχω πάθει καμία κατάθλιψη.

Κορίτσι εγω είμαι 32 εβδομαδων και εχω συνεχως νευρα τις τελευταίες ημερες κ γενικα είμαι απότομη. Νιώθω οτι εχω κουραστεί. Λογικα απο τις ορμονες είναι. 


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Katerina88 και εγώ τα έχω αυτά τα κύματα κάθε μέρα. Πλέον τα μωράκια μεγαλώνουν και ο χώρος περιορίζεται. Αποτελούν και αυτά κινήσεις του εμβρύου οπότε όλα είναι καλά,μην ανησυχείς. Δεν είναι απαραίτητο να κλωτσά, αρκεί να το νιώθεις να κινείται. Λοξιγγα καταλαβαίνω στο μωρό σχεδόν από 7,5 μηνών. Είναι φυσιολογικό, το μωρό προετοιμάζει τα πνευμόνια του. Εμένα μια φορά κατά την διάρκεια του καρδιοτοκογραφου είχε λοξιγγα. Είναι ρυθμικές κινήσεις σαν χτύπος καρδουλας. Άλλες φορές τυχαίνει να έχει και δύο φορές μέσα στην ημέρα.

Εσύ πώς είσαι; Όλα καλά;

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

@Katerina88 και εγώ τα έχω αυτά τα κύματα κάθε μέρα. Πλέον τα μωράκια μεγαλώνουν και ο χώρος περιορίζεται. Αποτελούν και αυτά κινήσεις του εμβρύου οπότε όλα είναι καλά,μην ανησυχείς. Δεν είναι απαραίτητο να κλωτσά, αρκεί να το νιώθεις να κινείται. Λοξιγγα καταλαβαίνω στο μωρό σχεδόν από 7,5 μηνών. Είναι φυσιολογικό, το μωρό προετοιμάζει τα πνευμόνια του. Εμένα μια φορά κατά την διάρκεια του καρδιοτοκογραφου είχε λοξιγγα. Είναι ρυθμικές κινήσεις σαν χτύπος καρδουλας. Άλλες φορές τυχαίνει να έχει και δύο φορές μέσα στην ημέρα.

Εσύ πώς είσαι; Όλα καλά;

 

Σευχαριστω πολύ κοριτσάκι μου!!!Αυριο εχω γιατρό κ ανυπομονώ να δω πως πάμε. Γενικα καλα είμαι απλα εχω συνέχεια νευρα κ γενικα εχω τις μαυρες μου, δε ξερω γιατί, ισως νιωθω οτι εχω αρχίσει κ κουράζομαι. Εσυ κοριτσάκι μου πως είσαι?? Ο μπεμπης σου?? 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

@Katerina88 καλά είμαι δόξα τω θεώ κορίτσι μου, εγώ ανυπομονώ να μπω στον μήνα μου το Σάββατο να χαλαρώσω λίγο, όσο να'ναι πιστεύω θα είναι μια ανάσα έτσι δεν είναι;;

Είχα λίγα πονακια χθες και σήμερα αλλά ξαπλώνω και ξεκουράζομαι.

Με καθησυχάζει η γιατρός που μου λέει ότι είναι φυσιολογικά. Εσύ έχεις πονακια;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

@Katerina88 καλά είμαι δόξα τω θεώ κορίτσι μου, εγώ ανυπομονώ να μπω στον μήνα μου το Σάββατο να χαλαρώσω λίγο, όσο να'ναι πιστεύω θα είναι μια ανάσα έτσι δεν είναι;;

Είχα λίγα πονακια χθες και σήμερα αλλά ξαπλώνω και ξεκουράζομαι.

Με καθησυχάζει η γιατρός που μου λέει ότι είναι φυσιολογικά. Εσύ έχεις πονακια;

Μπράβο κοριτσάκι μου!!! Με το καλό!!! Εννοείται οτι θα παρεις ανάσα, δεν θα εχεις να φοβάσαι τίποτα!! Να ξεκουραζεσαι οσο μπορείς!!! Ναι εχω, ειδικα οταν κουραστω ολο κ κατι με πονάει! 

Just now, SOFI78 είπε:

Δεν ξέρω απλά δεν έχω όρεξη να κάνω τίποτα. Εν το μεταξύ δυσκολεύομαι πολύ να περπατάω και πιστεύω με έχει επηρεάσει και  αυτό πολύ.

Υπομονή κορίτσι μου, λέει λιγο έμεινε. 


 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια, οι συσπασεις συνεχίζονται πάρα πολλές. Αλλά ατακτες, το ίδιο και οι πονοι. Σε μαιευτηριο θα γεννήσω το οποίο είναι μια ώρα απόσταση. Είμαστε επαρχία κ όλα υπολειτουργουν. Με τη γιατρό είπαμε θα μιλάμε κάθε μέρα στο τηλέφωνο για να μη μετακινουμε συνέχεια. Αν δε γεννήσω θα με δει τη Δευτέρα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sophiav είπε:

Γειά σας κορίτσια, οι συσπασεις συνεχίζονται πάρα πολλές. Αλλά ατακτες, το ίδιο και οι πονοι. Σε μαιευτηριο θα γεννήσω το οποίο είναι μια ώρα απόσταση. Είμαστε επαρχία κ όλα υπολειτουργουν. Με τη γιατρό είπαμε θα μιλάμε κάθε μέρα στο τηλέφωνο για να μη μετακινουμε συνέχεια. Αν δε γεννήσω θα με δει τη Δευτέρα 

Κορίτσι μου να σκέφτεσαι θετικά κ να κατσεις ξαπλα μηπως κ καθυστερήσει λιγο η διαδικασία. Σου στελνω ολη την θετικη μου ενέργεια. 


 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Mampa είπε:

@Sophiav εγώ σήμερα 35+2 πήρα το τελευταίο μαγνησιο.

Χθες βράδυ είχα κάποια πονακια περιόδου. Καρδιοτοκογραφο έχω κάνει ήδη 2 φορές. Σήμερα ο μπέμπης πάλι είναι ήσυχος, ενώ χθες ήταν αρκετά δραστήριος. Δεν ξέρω που οφείλονται αυτές οι εναλλαγές στη διάθεση του. Εσύ πώς είσαι;

 

@Mar.da καλημερα, καλή εβδομάδα

Σήμερα είναι ήσυχος ο μπέμπης. Ενώ χθες δεν ήταν. Μια έτσι μια αλλιώς είναι. Σήμερα είμαι 35+2 εβδομάδων. Εσύ πώς είσαι;

Κοριτσακι μου συγνωμη τωρα ειδα την παραθεση.καλα ειμαι σημερα μονο η ζεστη με εχει ριξει και ελεγα οτι θα ναι καλυτερα σημερα γιατι φυσαγε το πρωι σε μας.ο μπεμπης σημερα δεν εχει ησυχια οπως κι αν ειμαι,καθιστη,ορθια,ξαπλωμενη.

πρίν από 38 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Σευχαριστω πολυ κοριτσάκι μου!! Αρα κ με αυτα τα κύματα ειμαστε καλυμμενες αναφορικα με τις κινησεις του εμβρύου σωστά? Δεν χρειάζεται απαραιτητα να είναι κλωτσιά σωστά? Ο μπέμπης σου τι κάνει? 

Καλα ειναι το μπουμπουκι μου,ολη μερα κουνιεται σημερα σε οποια θεση κι αν ειμαι.

Just now, Sophiav είπε:

Γειά σας κορίτσια, οι συσπασεις συνεχίζονται πάρα πολλές. Αλλά ατακτες, το ίδιο και οι πονοι. Σε μαιευτηριο θα γεννήσω το οποίο είναι μια ώρα απόσταση. Είμαστε επαρχία κ όλα υπολειτουργουν. Με τη γιατρό είπαμε θα μιλάμε κάθε μέρα στο τηλέφωνο για να μη μετακινουμε συνέχεια. Αν δε γεννήσω θα με δει τη Δευτέρα 

Ολα καλα θα πανε Σοφια μου!!

  • Μου αρέσει 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Κοριτσακι μου συγνωμη τωρα ειδα την παραθεση.καλα ειμαι σημερα μονο η ζεστη με εχει ριξει και ελεγα οτι θα ναι καλυτερα σημερα γιατι φυσαγε το πρωι σε μας.ο μπεμπης σημερα δεν εχει ησυχια οπως κι αν ειμαι,καθιστη,ορθια,ξαπλωμενη.

Καλα ειναι το μπουμπουκι μου,ολη μερα κουνιεται σημερα σε οποια θεση κι αν ειμαι.

Μπράβο κοριτσάκι μου!! Ο δικος μου πηρε μπρος μετα τις 5.Μαλλον κοιμαται το πρωί κ εχει κ ζέστη κ βαριέται. Αυριο να δούμε κ στον υπέρηχο τι κανει! 


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , SOFI78 είπε:

Αχ κορίτσια είμαι μόνο 33 εβδομάδες και δεν την παλεύω καθόλου άλλο. Δεν βγαίνω έξω καν. Δεν έχω όρεξη. Όλο στο κρεβάτι και στο καναπέ είμαι. Φοβάμαι μην έχω πάθει καμία κατάθλιψη.

Λογικο ειναι να εχεις αυτη τη διαθεση οταν εισαι περιορισμενη,κι εγω το περασα αυτο.λιγο υπομονη και κοντευουμε,αν σε ευχαριστει ισως να ερχοταν καποιος να σου κανει παρεα.

Just now, Katerina 88 είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου!! Ο δικος μου πηρε μπρος μετα τις 5.Μαλλον κοιμαται το πρωί κ εχει κ ζέστη κ βαριέται. Αυριο να δούμε κ στον υπέρηχο τι κανει! 

Ε το παιδι θα ξεκουραζοταν:D.αχ!τι ωραια που θα τον δεις!

  • Μου αρέσει 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Λογικο ειναι να εχεις αυτη τη διαθεση οταν εισαι περιορισμενη,κι εγω το περασα αυτο.λιγο υπομονη και κοντευουμε,αν σε ευχαριστει ισως να ερχοταν καποιος να σου κανει παρεα.

Ε το παιδι θα ξεκουραζοταν:D.αχ!τι ωραια που θα τον δεις!

Ναι κοριτσάκι μου κ εγω ανυπομονώ, εκλεισα κ τις 32 εβδομάδες. Εβδομάδα με εβδομαδα το παω για να περασει ο καιρός! 

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...