Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 58 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα κορίτσια, δυστυχώς 54 η δεύτερη χοριακη...Δεν είμαι καθόλου καλά,όμως πρέπει να σταθώ στα πόδια μου και να συνεχίσω την προσπάθεια.Ενα ακόμα έχουμε στην κατάψυξη και ελπίζω να πιάσει .Θα κάνω μια μεγάλη αγκαλιά την κόρη μου και θα συνεχίσω!

      Καλή επιτυχία σε όλες ❤️ 

      Τι να πω τώρα … είχα τόση αισιοδοξία … αλλά όπως λες έχεις την κόρη σου τιν δύναμη σου … είναι τόσο θετικό που εχεια ήδη ένα παιδί και ίσως ακούγεται περίεργο αυτό που λέω αλλά για εμένα που δεν έχω ακόμα ένα παιδάκι μου ακούγεται τόσο ενθαρρυντικό που έχεις μια μικρή αγκαλιά δίπλα σου η οποία μπορεί να απαλύνει κάθε πόνο . Πως θα προσχωρήσετε τώρα τι σπυ είπε ο γιατρός ;;; Θα αδιαθετήσεις ; Θα πρέπει να κανείς κάτι άλλο να πέσει η χοριακη ;

      • Μου αρέσει 1

Πεθερά-γιος-νύφη στο ίδιο σπίτι


Recommended Posts

Just now, MELINASP είπε:

και μόνο η φράση που σου είπε αν δεν σαρεσει να. φύγεις συγγνώμη κορίτσι μου αλλά δείχνει ότι έχει την μάνα του πάνω από σένα. και μακρο προθεσμία θα έχετε πολλά θέματα αφού πάντα η μάνα του θα είναι πάνω από σένα. εμένα η πεθερά μου μένει από κάτω μας και από τον πρώτο μήνα της έκοψα τον αέρα ανεβαινε και άνοιγε με τα κλειδιά της μπουκάρει μέσα σορρυ κιόλας την ώρα που κάναμε σεξ. ε όχι σορρυ της το είπα ξεκάθαρα σπίτι σου κ σπίτι μου!! αν θες να έρθεις θα χτυπάς κουδούνι μπορεί να. κάνω σεξ, να είμαι στο μπάνιο ή στη τελική να μην θέλω να έρθει κανένας. απλά λητα και κατανοητά! το είπα κ στον άντρα μου εξ αρχής εγώ κοινοβιο το σπίτι μου δεν το κάνω. και κατάλαβε και μαζεύτηκε η πεθερά. όπου σκέψου ο πεθερός μου είναι άνεργος (δεν γουστάρει να δουλέψει) και τον συντηρουμε εμείς. μένει σπίτι του όμως ακόμα και παλιά σε μια περίοδο οικονομικά δύσκολη ο άντρας μου δεν τόλμησε να μ πει να τον φέρουμε εδώ. πάτα πόδι!!! 

Έτσι ακριβώς... πρώτα ξεκινάει τα προβλήματα εκείνη που δεν θέλει να φύγει και μετά συνεχίζει αυτός το πρόβλημα υποστηρίζοντας νορμαλ το γεγονός να μένουμε μαζί 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 124
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ βρε κορίτσι μου.. κρίμα. Είσαι μόνο 22χρ. Είστε νέα παιδιά αντί να χαρείτε τον γάμο σας την συμβίωσή σας το σπίτι σας. Είναι πρόβλημα αυτό που προεκειψε. Κάνε κάτι αν θες να δώσεις το γάμο σου. Πάντως με το να υποκυψεις και να συμβιβαστεις δεν τον σώζεις. Θα χάσεις τον εαυτό σου. Καταπιεζεσαι ήδη.

Διακυβεύεται η ψυχική σου ισορροπία.

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cami είπε:

Έτσι ακριβώς... πρώτα ξεκινάει τα προβλήματα εκείνη που δεν θέλει να φύγει και μετά συνεχίζει αυτός το πρόβλημα υποστηρίζοντας νορμαλ το γεγονός να μένουμε μαζί 

κοριτσακι μου συγνώμη που θα στο πω αλλά το θέμα σου δεν είναι η πεθερά σου αλλά η σχέση σου με τον άντρα σου.. πρέπει να το λύσεις άμεσα αυτό να δεις πιο βαθιά την σχέση σας

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angela123 είπε:

Μηπως οι απαντησεις σας ειναι λιγο υπερβολικές;Εδώ βγάλατε τον άνθρωπο εκμεταλλευτη επειδή παντρεύτηκε την κοπέλα λόγω προβλημάτων με τα χαρτιά του. 

Εκ πρώτης όψεως ίσως φαίνεται έτσι αλλά η κοπέλα είπε ότι τον αγαπάει και δεν ανέφερε πουθενά ότι το παλικάρι την πίεσε να παντρευτούν για να μπορέσει να παραμείνει στην Ελλάδα.Αυτο που θέλω να πω είναι αν υπάρχει αληθινή αγάπη και ο γάμος ήταν γενικά μέσα στα σχέδια τους τι πειράζει που έγινε περυσι το καλοκαίρι και όχι του χρόνου το καλοκαιρι και έτσι επισφραγίστηκε η σχέση τους;

Όσον αφορά την πεθερά σου θα σε συμβουλευα και εγώ να μην δεχτείς την μόνιμη συμβίωση και να ψάξετε για εναλλακτικές.

Το θέμα είναι ότι οι οικογένεια έχει πολλές μορφές και η πρώτη που μας έρχεται στο μυαλό είναι ο μπαμπας-η μαμα- το παιδί η μόνο το αντρόγυνο.Δε ξέρω ποια είναι η άποψη σου πάνω σε αυτό αλλά οι καταστάσεις αλλάζουν προσωρινά η μόνιμα και το ίδιο τα μέλη.

Προσωπικά παρακαλάω να μπορούσα να μένει μαζί μας η πεθερά μου η η μαμά μου αλλά είναι ανέφικτο. Αν μπορούσε να γίνει πραγματικότητα θα μπορούσα να δουλεύω πολλές παραπάνω ώρες και το ιδιο και ο αντρας μου.Ετσι τα οικονομικα μας θα ηταν πολυ πολυ καλυτερα και θα είχα το κεφάλι μου ήσυχο καθώς θα προσέχε το παιδί μου σαν να ήμουν εγώ εκεί.

Όλα όμως έχουν να κάνουν με το τι προτιμάς εσύ και με τι αισθάνεσαι ανετα

 

Ειμαι μια από τις κοπέλες που ανέφεραν για γάμο κ χαρτιά.... Σε καμία περίπτωση βέβαια δεν είπα ότι κάτι τέτοιο ισχύει απλά της το ανέφερα πως το βλέπει κάποιος απ' έξω... Κ για αυτό το λόγο ρώτησα πόσο καιρό είναι μαζί κ της είπα ότι μόνο αυτή ξέρει πως είναι η σχέση της. Απλά όταν η κοπέλα αναφέρει ότι παντρεύτηκαν αρων των αρών για τα χαρτιά κ μετά της λέει με το έτσι θέλω θα μείνει μαζί κ η μητέρα του κ αν δεν της αρέσει να σηκωθεί να φύγει, δεν το βλέπω κ το πιο φυσιολογικό πράγμα στον κόσμο.. Όταν αγαπάς κάποιον συζητάτε κ παίρνετε από κοινού αποφάσεις, δεν παίρνεις αρχικά αυτό που θες κ μετά φέρεσαι έτσι... Κ το ότι θα προτιμουσες να ζεις με γονείς η πεθερικά για να μπορείτε να δουλεύετε περισσότερο δεν σημαίνει ότι όλοι το θέλουν!  Κ εσύ ακόμα αν τλκ γινόταν κάτι τέτοιο τλκ δεν σίγουρα αν θα το αντεχες γιατί ο καθένας έχει τις παραξενιές του!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Cami είπε:

Ενα σας λέω κορίτσια... ξεμπέρδεψα 

και πάλι καλά είδα το άνθρωπος είναι.. πιστεύω δηλαδή ούτε δάκρυ δεν θα πέσει 

Τι έγινε κορίτσι μου τι σου είπε?

9 ώρες πρίν, Bloumblou είπε:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bloumblou είπε:

Τι έγινε κορίτσι μου τι σου είπε?

 

Δεν έδωσε λύση καμία ή κάθομαι έτσι όπως έχουν τα πράγματα η φεύγω. 

Και λέει πως πάγωσε κι ολας μαζί μου επειδή και καλά τον έβαλα να διαλέξει την μάνα του ή εμένα

Link to comment
Share on other sites

Και;;;; εσύ τι θα κάνεις;; σήμερα πχ, που θα μείνεις;; κοίτα, μήπως να μιλήσεις με τους δικούς σου;; να πας εκεί βρε κορίτσι μου... Δεν ξέρω, με επηρέασε η ιστορία σου, κ πραγματικά στεναχωρεθηκα πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cami είπε:

Δεν έδωσε λύση καμία ή κάθομαι έτσι όπως έχουν τα πράγματα η φεύγω. 

Και λέει πως πάγωσε κι ολας μαζί μου επειδή και καλά τον έβαλα να διαλέξει την μάνα του ή εμένα

Τι τελεσίδικα είναι αυτα!!! Λες και του είπες να την πετάξετε στο δρόμο κάνει!! Πω ρε κορίτσι μου τι θα κάνεις? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Bloumblou είπε:

Τι τελεσίδικα είναι αυτα!!! Λες και του είπες να την πετάξετε στο δρόμο κάνει!! Πω ρε κορίτσι μου τι θα κάνεις? 

Έχω έρθει σε μια φίλη στον Πειραιά για σήμερα μόνο μην αναστάτωσω τους γονεις μου βραδιάτικα.. 

Αύριο δουλεύω όλη μέρα όποτε δεν μπορώ 

την Κυριακή λοιπόν θα πάω με τον πατέρα μου ή με την μάνα μου να μαζέψω όλα μου τα πράγματα και θα γυρίσω σε εκείνους 

εγω ακόμα δεν έχω στεναχωρηθεί... σίγουρα αύριο μεθαύριο θα πονέσω! Αλλά θα είναι για το καλό μου ! 

Επίσης έχω και αποδεικτικά στοιχεία σε μηνύματα να μαζέψω τα πράγματα μου για να φύγω... αύριο μεθαύριο θα μου χρειαστούν για τον δικηγόρο 

 

σιγουρα δεν ηθελα αυτήν την λύση αλλά δεν μου αφήσει άλλη επιλογή δυστυχώς 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cami είπε:

Έχω έρθει σε μια φίλη στον Πειραιά για σήμερα μόνο μην αναστάτωσω τους γονεις μου βραδιάτικα.. 

Αύριο δουλεύω όλη μέρα όποτε δεν μπορώ 

την Κυριακή λοιπόν θα πάω με τον πατέρα μου ή με την μάνα μου να μαζέψω όλα μου τα πράγματα και θα γυρίσω σε εκείνους 

εγω ακόμα δεν έχω στεναχωρηθεί... σίγουρα αύριο μεθαύριο θα πονέσω! Αλλά θα είναι για το καλό μου ! 

Επίσης έχω και αποδεικτικά στοιχεία σε μηνύματα να μαζέψω τα πράγματα μου για να φύγω... αύριο μεθαύριο θα μου χρειαστούν για τον δικηγόρο 

 

σιγουρα δεν ηθελα αυτήν την λύση αλλά δεν μου αφήσει άλλη επιλογή δυστυχώς 

Σίγουρα θα πονέσεις ρε κοριτσάκι μου!! Όλα για το καλό σου να γίνουν!!! Καλά θα κάνεις που θα πας με κάποιον δικό σου και όχι μόνη σου!! Εύχομαι να βρεις τον δρόμο σου και αυτό που θα σε κάνει πραγματικά ευτυχισμένη!!!( Εάν για οποιοδήποτε λόγο θέλεις να σβηστεί το θέμα πότε δεν ξέρεις τι ψάχνετε και γίνει συνδυασμος γεγονότων μπορείς να στείλεις μήνυμα στην διαχείριση) 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, EleniKel είπε:

Cami, είσαι καλά;;; 

Ναι εκείνος δεν το έχει συνειδητοποιήσει ακόμα... επίσης αναφέρει πως έκανα την δουλειά μου και εξαφανίστηκα.. πάλι οι ευθύνες πέφτουν πάνω μου αλλά δεν με απασχολεί

η αλήθεια είναι ότι είμαι πολύ καλά ενώ δεν το περίμενα. Μου έχει φύγει ένα βάρος πολύ μεγάλο.. σε 2 3 μέρες θα μαζέψω και όλα τα πράγματα εντελώς και θα κάνω νέα αρχή!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cami είπε:

Ναι εκείνος δεν το έχει συνειδητοποιήσει ακόμα... επίσης αναφέρει πως έκανα την δουλειά μου και εξαφανίστηκα.. πάλι οι ευθύνες πέφτουν πάνω μου αλλά δεν με απασχολεί

η αλήθεια είναι ότι είμαι πολύ καλά ενώ δεν το περίμενα. Μου έχει φύγει ένα βάρος πολύ μεγάλο.. σε 2 3 μέρες θα μαζέψω και όλα τα πράγματα εντελώς και θα κάνω νέα αρχή!! 

Μπράβο κορίτσι μου να πας με αλλο άτομο να μαζευεις τα πραγματα σου και όχι μονη ας πέφτουν οι ευθυνες πάνω σου δεν σε νοιάζει απλα προσπαθεί να σου ριξει ευθυνες


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...