Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Πεθερά-γιος-νύφη στο ίδιο σπίτι


Recommended Posts

Just now, mlpoumlpou είπε:

Και ηθελαν να τους επιπλωσεις κ να το εξοπλισεις εσυ με δικα σου λεφτα; Αυτος τουλαχιστον δουλευει ή τον ταιζες κιολας; Θα αυτοπυρπολιθω.... 

Γλιτωσες...

Τώρα αν σας απαντήσω ή για χαζή θα με περάσετε ή ότι λέω ψέμματα.. τα έπιπλα τα είχαν από το προηγούμενο σπίτι που έμεναν παλιά... αλλά τον περισσότερο καιρό τώρα εγώ έβαζα τα πιο πολλά λεφτά στο σπίτι ενώ αυτός σε δικές του δραστηριότητες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 124
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσι μου @Cami τώρα που είσαι έξω απ'όλο αυτο ελπίζω να μπορέσεις να δεις καθαρά την όλη κατάσταση και να κρίνεις τι είναι καλύτερο για τη ζωή σου. Η απόσταση που έχει πάρει τώρα η κατάσταση , δες την ως ευκαιρία για να δεις καθαρά.

 Όλα για καλό γίνονται και το καταλαβαίνουμε στο τέλος. Εύχομαι να έχεις την καλύτερη έκβαση.

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να δικαιολογήσω, ή μάλλον να αιτιολογήσω, είναι, μήπως βρε κορίτσια, στη χώρα τους έχουν άλλη νοοτροπία. Τι να πω;; δεν είμαι ρατσίστρια, αλλά, παπούτσι απ τον τόπο σου..  Εγώ δύσκολα να έκανα κάτι με αλλοδαπό. Όχι γιατί είμαι καλύτερη. Αλλά, άλλη νοοτροπία...δεν ξέρω αν με καταλαβαινετε.. Μην παρεξηγηθώ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 5/4/2019 at 12:42 ΜΜ, Cami είπε:

Και αυτό ακριβώς έγινε... Γύρισε και μου είπε πως έτσι έχουν τα πράγματα αν δεν σου αρέσει μπορείς να φύγεις! 

Εγω είπα χίλιες φορές να κάνω δυο δουλειές για να της προσφέρω τον ένα μισθό ώστε να μπορεί να συντηρείτε παρά όλοι μαζί... αυτοί σκέφτονται να αγοράσουν σπίτι. Δεν σκέφτονται λοιπόν την επιλογή δυο μικρών σπιτιων αλλά ένα μεγάλου και όλοι μαζί!! 

Δεν θέλει να βρει κανεις από τους δυο μια μέση λύση που θα είναι καλή για άλλους 

τοτε φιλη μου...ωρα καλη στη πρυμνη σου!!! εισαι τοσο νεααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!

On 5/4/2019 at 12:46 ΜΜ, EleniKel είπε:

Κοίτα, δε θα σου πω να χωρίσεις. Αντίθετα να σώσεις το γάμο σου, αλλά με σωστούς χειρισμούς. Φύγε κοριτσάκι μου, για ένα διάστημα. Πρόσεχε. Δε σου μιλάω για διαζύγια. Μακριά αυτά από μας. Ίσως σε ξερει κ ξέρει ότι δεν το εννοείς κ δεν θα το κάνεις. Βρες ένα σπίτι κ φύγε. Αν σε κυνηγήσει, θα περάσει το δικό σου, το οποίο είναι το υγιές αντικειμενικά. Αν επιλέξει τη μάνα του, ε, καλύτερα τώρα πάρα αργότερα. Γιατί, δε θα στρώσουν τα πράγματα σε αυτό το θέμα. Να το ξέρεις. Αργότερα θα σε πονέσει περισσότερο. 

Το σπίτι που μένετε το νοικιαζετε; η είναι δικό του; αν το νοικιαζετε μαζί, πες του να πάει να βρει άλλο σπίτι αυτός με τη μάνα του. Αν είναι δικό του, φύγε για ένα διάστημα, νοίκιασε ένα μικρό, αλλά χωρίς κλάματα κ παρακάλια. Όσο αρρωστημένη σχέση κ αν έχουν, καμία μάνα δε θέλει να χωρίσει το παιδί της. Να είναι κ αυτή μέρος της σχέσης, ναι, το θέλει. Αλλά να χωρίσετε, δε το θέλει. Απλά κοίτα να το χειριστείς σωστά, χωρίς καμία υποχώρηση σε αυτό το θέμα. Ναι, μει ε με τη μάνα σου, αλλά εγω φεύγω. Κ φύγε. Ούτε μια μέρα οι 3 σας. Ούτε μια όμως 

καλα μην εισαι κ τοσο σιγουρη πως καμια μανα δ θελει να χωρισει το παιδι της!! ειδικα ο γιος της αν εκεινη δ χωνευει τη νυφη!! αστο.......

On 5/4/2019 at 12:42 ΜΜ, Cami είπε:

Και αυτό ακριβώς έγινε... Γύρισε και μου είπε πως έτσι έχουν τα πράγματα αν δεν σου αρέσει μπορείς να φύγεις! 

Εγω είπα χίλιες φορές να κάνω δυο δουλειές για να της προσφέρω τον ένα μισθό ώστε να μπορεί να συντηρείτε παρά όλοι μαζί... αυτοί σκέφτονται να αγοράσουν σπίτι. Δεν σκέφτονται λοιπόν την επιλογή δυο μικρών σπιτιων αλλά ένα μεγάλου και όλοι μαζί!! 

Δεν θέλει να βρει κανεις από τους δυο μια μέση λύση που θα είναι καλή για άλλους 

βασικα εσυ γιατι προσφερθηκες να δουλευεις για κεινη??? αγαπουλα πας καλα???????????

On 5/4/2019 at 12:54 ΜΜ, Cami είπε:

Αυτό έκανα.. είπα πως εγώ θα της δίνω χρήματα και ας μην είναι μάνα μου ώστε να συντηρείτε αλλά εκείνος υποστηρίζει πως μόνο εκείνη έχει και αυτή μόνο εκείνον 

Έχω ανεχτεί 3 μήνες να μένουμε όλοι μαζί και δεν αντέχω άλλο.. προφανώς δεν θέλω ούτε να χωρίσω ούτε να πάρω διαζύγιο..

Αυτό το σπίτι που μένουμε τώρα το νοικιάζουμε και αυτοί σκέφτονται να πάρουν ένα να μένουμε και οι 3, γι αυτό πιστεύω πρέπει να δράσω τώρα! Αν φτάσουμε σε σημείο να αγοραστεί και να πάμε όλοι μαζί ο πρώτος άνθρωπος που θα διωχθεί από εκεί μέσα θα είμαι εγώ επειδή ουσιαστικά θα το αγοράσει εκείνη άρα εγώ δεν θα έχω δικαιώματα

αυτο που λες σκέφτηκα να κάνω.. να βρω κάτι μικρό να φύγω και να πω με θέλεις ακολουθείς δεν θες μείνει με την μητέρα σου δεν πειράζει! 

αν αγορασουν σπιτι παντα θα νιωθεις ξενη οντως.........να το θυμασαι αυτο.. εκει να δεις μετα γλεντια....

μονο εκεινη εχει ..αλλα επισης εχει και μια συζυγο δεν εχει δυο!!!

On 8/4/2019 at 12:58 ΜΜ, EleniKel είπε:

Απλά κορίτσια, θέλει προσοχή.. Είναι πολύ εύκολο να λες τον άλλον να χωρίσει, χωρις να ξέρεις κ την άλλη πλευρά. για μένα μόνο το λέω, δεν υπονοώ κάτι....ούτε υπονοώ, cami, πως δεν είναι έτσι τα πράγματα. Απλά για μένα ο χωρισμός δεν θα πρέπει να είναι ούτε καν σενάριο. Να προσπαθούμε να σώσουμε το γάμο μας γιατί είναι μυστήριο κ μάλιστα ιερό. Απλά, εγώ προσωπικά, τοοοοοσο τραβηγμένη κατάσταση δεν ξανάκουσα ποτε

 

ρε συ λενακι ομως εκεινος δεν διαπραγματευεται τπτ ομως!! ειναι σταθερος και απολυτος στις αποψεις του.δεν κανει καμια προσπαθεια να σωσει κατι...συγνωμη αλλα η προσπαθεια ειναι μονοπλευρη στην περιπτωση της φιλης μας..ο χωρισμος εν τελει δεν ειναι μονοδρομος?? οτι τι??? να συνεχισει σε ποιον γαμο??

Link to comment
Share on other sites

On 9/4/2019 at 5:13 ΜΜ, Cami είπε:

Τώρα αν σας απαντήσω ή για χαζή θα με περάσετε ή ότι λέω ψέμματα.. τα έπιπλα τα είχαν από το προηγούμενο σπίτι που έμεναν παλιά... αλλά τον περισσότερο καιρό τώρα εγώ έβαζα τα πιο πολλά λεφτά στο σπίτι ενώ αυτός σε δικές του δραστηριότητες 

κοριτσακι μου γλυκο λυπαμαι ειλικρινα για την τροπη που πηραν τα πραγματα. αν δεν σε υπολογιζει και δεν αντεχεις καλα εκανες και δεν εμεινες σε εναν γαμο που να μην εισα ιευτυχισμενη! 

εισαι νεα κοπελα και θα ξαναφτιαξεις τη ζωουλα σου! ευχομαι μεσα  απο τη καρδια μου να ορθοποδησεις συντομα που εισαι δυνατη και φαινεται! και κοριτσακι μου γλυκο να βρεις εναν ανθρωπο που θα σε βαζει πανω απο ολους και απο ολα!!!!!!!!!! γιατι σου αξιζει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...