Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Sabrina_ είπε:

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

      εγώ δεν θέλω ούτε τις φίλες μ εχω φοβία μην κολλήσω τπτ γιατί είπε ο γιατρός θα γεννήσω αυτό το μήνα και λέω άμα κολλήσω τπτ τι θα κάνω! 

Πεθερά-γιος-νύφη στο ίδιο σπίτι


Recommended Posts

Just now, Angela123 είπε:

Καταλαβαίνω απόλυτα την κοπέλα και ότι δε θέλει να ζήσει με τη πεθερά της.Αναρωτιεμαι όμως αν η πεθερά φύγει και τελικά το ζευγάρι μείνει μόνο του,η πεθερά θα μπορεί να συντηρήσει μόνη της τον εαυτό της η είμαστε φιλευσπλαχνοι μόνο όταν μας συμφερει;

Μα εγώ δεν είπα να την πετάξουμε στο δρόμο ούτε να την αφήσουμε στην μοίρα της 

κάτι θα βάλω εγώ κάτι θα βάλει και εκείνος και λύνεται το οικονομικό μπροστά στο να μείνουμε όλοι μαζί 

Just now, Bloumblou είπε:

@Cami πόσο χρονών είναι η πεθερά σου? 

65 χωρίς σύνταξη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 124
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Cami η πεθερά σου δεν μπορεί να δουλέψει? Γιατί πρέπει εσείς να την συντηρείτε?

Αγγελική δεν έχει να κάνει με το τι συμφέρει τον καθένα και τι όχι, με κάθε επιλογή κάτι χάνεις κάτι κερδίζεις, εξαρτάται τι θες να κάνεις στην ζωή σου. Και για να μην μιλάω γενικά θα μιλήσω για εμένα. Όταν επέστρεψα στην δουλειά μου είχα δύο επιλογές, ή θα πάω το παιδί μου στον παιδικό, πράγμα το οποίο θα μου στοίχιζε οικονομικά , ή θα έρχονταν πεθερά μου τις μισές ημέρες να με κρατάει το παιδί μου και τις άλλες μισές οι γονείς μου, επέλεξα να πάω το παιδί μου στο σχολείο γιατί δεν θα άντεχα με κανέναν την συγκατοίκηση!!! Θα με βόλευε??σίγουρα, γιατί ούτε θα πληρωνα σχολείο και θα γυρνούσα σε ένα σπίτι που θα τα είχα όλα έτοιμα, όμως επέλεξα να κάνω αυτό που τελικά δεν θα βόλευε αλλά θα ήταν πιο υγιές για μένα και την οικογένεια μου. Αν οι δικοί μου ή τα πεθερικά μου κάποια στιγμή είχαν ανάγκη να μείνουν μαζί μας εννοείται πως θα άνοιγα το σπίτι μου όμως αν αυτό θα ήταν ''ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ'' δεν θα το έκανα, θα προσπαθούσα να βρω με τον άντρα μου την καλύτερη δυνατή λύση για τους δικούς μας όμως κυρίως για εμάς. Το ότι μία οικογένεια δεν θέλει να συζεί με τους γονείς του ενός ή του άλλου συντρόφου δεν σημαίνει πως πάει γυρνάει την πλάτη σε αυτούς, υπάρχουν και άλλοι τρόποι να βοηθήσεις, και κυρίως ένας γονιός πρέπει πάνω από όλα να σκέφτεται το παιδί του...αφού ξέρει πως επιβαρύνει γιατί δεν ψάχνει και η ίδια να βρει μία άλλη λύση?

  • Μου αρέσει 4

 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angela123 είπε:

Καταλαβαίνω απόλυτα την κοπέλα και ότι δε θέλει να ζήσει με τη πεθερά της.Αναρωτιεμαι όμως αν η πεθερά φύγει και τελικά το ζευγάρι μείνει μόνο του,η πεθερά θα μπορεί να συντηρήσει μόνη της τον εαυτό της η είμαστε φιλευσπλαχνοι μόνο όταν μας συμφερει;

Εδώ λένε μάνα και γιος να αγοράσουν σπίτι. Δεν νομίζω ότι είναι οικονομικό το θέμα. Επίσης νομίζω η ηλικία της επιτρέπει και να δουλέψει, επιπλέον η κοπέλα δεν είπε να μην την βοηθανε οικονομικά. Εγώ ξέρω ότι όταν παντρεύεσαι επιλέγεις -και νομικα- ότι ο άλλος άνθρωπος είναι ο πιο κοντινός σου. Ούτε η μάνα σου ούτε ο πατέρας σου. Και αν είσαι και σωστός γονιός δεν μπλεκεσαι στα πόδια των παιδιών σου. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί τίθεται θέμα φιλευσπλαχνιας.. ειναι κάτι που αφορά τη ζωή σου την καθημερινότητα σου. Αν κάτι καθημερινά σε πνίγει στο τέλος σε αλλάζει και ως άνθρωπο. Και φτάνουμε μετά να έχουν περάσει τα χρόνια και να είμαστε με το ίδιο βάρος σε όλη μας τη ζωή. Η θεματοθετρια δεν αναφέρει για φιλοξενία αλλά για συμβίωση για το υπόλοιπο της ζωής της . Δηλαδή να παντρευτεί πεθερά και γιο. Άσε που προσφέρθηκε μέχρι και 2η δουλειά να πιάσει για να της εξασφαλίσει χρήματα κάτι που εγώ αυτό (προσωπική μου άποψη) δεν θα το ανεχομουν..Δηλαδή να πιάσει 2η δουλειά ο άντρας μου για να ζει η μανα μου;;; κάτι τέτοιο θα ήταν εκμετάλλευση. Αλλά η κοπέλα θα το έκανε. 

Επίσης προσωπική μου άποψη και πάλι τα παιδιά αν μεγαλώνουν με γιαγιά δεν μεγαλώνουν σαν τα μεγάλωνα εγώ!! Στην κόρη μου έκανα αυτό το λάθος η μανα μου δε σεβόταν ούτε καν το πιο απλό, να τηρεί το πρόγραμμα διατροφής που θέλω εγώ να έχει το παιδί. Οπότε στο 2ο παιδί και τώρα πρώτα ο Θεός το 3ο θα τα μεγαλώσω μόνη μου με οποιο τίμημα.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, EleniKel είπε:

Cami οι επόμενοι μήνες θα είναι δύσκολοι για σένα. Ίσως οι χειρότεροι σου. Καλή δυναμη

Συμφωνώ. Απλά να υπολογίσεις Cami τις συνέπειες που θα υπάρξουν αν τελικα φύγεις για λίγο από το σπίτι. Εγω θα το έκανα με οποιο συνεπεία και δεν το λέω έτσι. Και μόνο στη σκέψη να ζω με γονείς η πεθερικά ΠΝΙΓΟΜΑΙ. Θα προτιμούσα κάποιες φουρτούνες για μηνες πάρα καταπίεση για μια ζωή. Τη ζωή μου..

  • Μου αρέσει 3

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EleniKel είπε:

@Farmakotriftena αν κ δεν είναι κατάλληλο το μέρος εδώ, έχω καιρό να διαβάσω νέα σου.... Ελπίζω κ εύχομαι να είσαι καλά. 

Όλα καλά Ελενάκι μου! Εγώ μπαίνω συχνά στο τοπικ σας και διαβάζω πάντα τα νέα σας (δικά σου , @ΚατεριναΣκ, @kindness ) απλά επιλέγω να σχολιάσω αν κάτι έχω να πω αχαχα

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Όλα καλά Ελενάκι μου! Εγώ μπαίνω συχνά στο τοπικ σας και διαβάζω πάντα τα νέα σας (δικά σου , @ΚατεριναΣκ, @kindness ) απλά επιλέγω να σχολιάσω αν κάτι έχω να πω αχαχα

Αγάπη μου φιλούρες!!!

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν μου επιτρέπεις, το λαθοςσου ήταν που το δέχτηκες. Τότε έπρεπε να πατήσεις πόδι. Να μην ερχόταν καθόλου. Αν ήθελαν να πάνε αυτοί να μείνουν αλλού. Εκείνο το διάστημα, αυτή δεν ήξερε πως εσύ δεν ήθελες;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, EleniKel είπε:

Αν μου επιτρέπεις, το λαθοςσου ήταν που το δέχτηκες. Τότε έπρεπε να πατήσεις πόδι. Να μην ερχόταν καθόλου. Αν ήθελαν να πάνε αυτοί να μείνουν αλλού. Εκείνο το διάστημα, αυτή δεν ήξερε πως εσύ δεν ήθελες;; 

Όχι αφού κανένας δε με ρώτησε 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Cami είπε:

Και αυτό ακριβώς έγινε... Γύρισε και μου είπε πως έτσι έχουν τα πράγματα αν δεν σου αρέσει μπορείς να φύγεις! 

Εγω είπα χίλιες φορές να κάνω δυο δουλειές για να της προσφέρω τον ένα μισθό ώστε να μπορεί να συντηρείτε παρά όλοι μαζί... αυτοί σκέφτονται να αγοράσουν σπίτι. Δεν σκέφτονται λοιπόν την επιλογή δυο μικρών σπιτιων αλλά ένα μεγάλου και όλοι μαζί!! 

Δεν θέλει να βρει κανεις από τους δυο μια μέση λύση που θα είναι καλή για άλλους 

και μόνο η φράση που σου είπε αν δεν σαρεσει να. φύγεις συγγνώμη κορίτσι μου αλλά δείχνει ότι έχει την μάνα του πάνω από σένα. και μακρο προθεσμία θα έχετε πολλά θέματα αφού πάντα η μάνα του θα είναι πάνω από σένα. εμένα η πεθερά μου μένει από κάτω μας και από τον πρώτο μήνα της έκοψα τον αέρα ανεβαινε και άνοιγε με τα κλειδιά της μπουκάρει μέσα σορρυ κιόλας την ώρα που κάναμε σεξ. ε όχι σορρυ της το είπα ξεκάθαρα σπίτι σου κ σπίτι μου!! αν θες να έρθεις θα χτυπάς κουδούνι μπορεί να. κάνω σεξ, να είμαι στο μπάνιο ή στη τελική να μην θέλω να έρθει κανένας. απλά λητα και κατανοητά! το είπα κ στον άντρα μου εξ αρχής εγώ κοινοβιο το σπίτι μου δεν το κάνω. και κατάλαβε και μαζεύτηκε η πεθερά. όπου σκέψου ο πεθερός μου είναι άνεργος (δεν γουστάρει να δουλέψει) και τον συντηρουμε εμείς. μένει σπίτι του όμως ακόμα και παλιά σε μια περίοδο οικονομικά δύσκολη ο άντρας μου δεν τόλμησε να μ πει να τον φέρουμε εδώ. πάτα πόδι!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...