Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Πεθερά-γιος-νύφη στο ίδιο σπίτι


Recommended Posts

Όλα όσα αγόρασες εσύ, με δικά σου χρήματα, σου ανηκουν. Εγώ πιστεύω ότι θα βάλει μυαλό κ θα έρθει να σε ακολουθήσει. Απλά όχι τώρα γιατί ίσως δεν σε πιστεύει ότι είσαι αποφασισμενη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 124
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Giotitsa είπε:

Μπράβο κορίτσι μου να πας με αλλο άτομο να μαζευεις τα πραγματα σου και όχι μονη ας πέφτουν οι ευθυνες πάνω σου δεν σε νοιάζει απλα προσπαθεί να σου ριξει ευθυνες

Εννοείται θα πάω με τον πατέρα μου επειδή η μαμά μου δεν είναι και πολύ ψύχραιμη του τα έχει μαζεμένα... 

Δεν πειράζει αργά ή γρήγορα θα καταλάβει ποιος ευθύνεται για την εξέλιξη των πραγμάτων

Εγω πήρα το μάθημα μου.. εκείνος είτε το πάρει είτε όχι δεν με απασχολεί από την στιγμή που καταπατούσε τις δικές μου ανάγκες!! 

Just now, EleniKel είπε:

Όλα όσα αγόρασες εσύ, με δικά σου χρήματα, σου ανηκουν. Εγώ πιστεύω ότι θα βάλει μυαλό κ θα έρθει να σε ακολουθήσει. Απλά όχι τώρα γιατί ίσως δεν σε πιστεύει ότι είσαι αποφασισμενη

Ότι έχω πάρει με δικά μου χρήματα θα τα πάρω εννοείται ακόμα και τα κουζινικα... και των γονιών μου τα πράγματα που μας είχαν δώσει κάτι σόμπες και τέτοια και αυτά... θα μείνει με την μάνα του σε ένα άδειο σπίτι γιατί τα περισσότερα είτε τα έχω πάει εγώ από το παλιό μου σπίτι είτε τα έχω αγοράσει εγώ από τον δικό μου μισθό..

θα αφήσω μόνο τα δώρα του γάμου που έχουν πάρει δικοί του άνθρωποι! 

Just now, EleniKel είπε:

Όλα όσα αγόρασες εσύ, με δικά σου χρήματα, σου ανηκουν. Εγώ πιστεύω ότι θα βάλει μυαλό κ θα έρθει να σε ακολουθήσει. Απλά όχι τώρα γιατί ίσως δεν σε πιστεύει ότι είσαι αποφασισμενη

@EleniKel να σου πω την αλήθεια.. δεν θέλω να με ακολουθήσει για μένα τελείωσε οριστικά

απο την στιγμή που επέλεξε μια φορά την μαμά του θα το κάνει πάντα.. και είπε πως οικογένεια θεωρεί εκείνη.. δηλαδή εγώ τι είμαι ;

δεν ηθελα να χωρίσω σίγουρα και με πιάνει ώρες ώρες και στεναχωριέμαι αλλά τελείωσε ο καιρός που σκεφτόμουν να είναι καλά αυτοί.. τώρα με νοιάζει να είμαι καλά εγώ πρώτα και μαζί τους δεν θα είμαι ποτε! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Cami μπράβο για την ψύχραιμη και συγκροτημένη σκέψη σου! Μπράβο που έχεις τη λογική να καταλάβεις πως δεν θα τελείωνε ποτέ μια τέτοια κατάσταση. Μόνο αν ο άνθρωπος αυτός συνειδητοποιουσε κάποτε ότι πρέπει να απογαλακτιστει από την μάνα του. Πράγμα εξαιρετικά δύσκολο αφού μιλάμε για έναν άνθρωπο 30χρ. Όλα αυτά έχουν βαθιά ριζωμένες πεποιθήσεις και σκέψεις που δεν αλλάζουν εύκολα. Είσαι νέα κοπέλα, έχεις όλη τη ζωή μπροστά σου. Θα βρεις τον άνθρωπο σου , που θα σε θεωρεί κι εκείνος άνθρωπο του.

Ξέρεις πόσες μαμάδες φίλων μου έχω γνωρίσει κατά καιρούς (από παιδί έως τώρα) που παντρεύτηκαν πεθερά και γιο συμβίωσαν όλοι μαζί και ο καημός και η ταλαιπωρία φώναζε στο πρόσωπό τους; έλεγαν το καημό τους σε μένα πχ που ήμουν απλά ένα παιδί 16χρ φαντάσου πόσο παραπάνω δυστυχία είχαν να εκφράσουν σε φίλες και συγγενείς τους.

Θα δεις ολα θα παρουν το δρομο τους! Η πεθερά αν επιτρέπεται πως το πήρε;

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

@Cami μπράβο για την ψύχραιμη και συγκροτημένη σκέψη σου! Μπράβο που έχεις τη λογική να καταλάβεις πως δεν θα τελείωνε ποτέ μια τέτοια κατάσταση. Μόνο αν ο άνθρωπος αυτός συνειδητοποιουσε κάποτε ότι πρέπει να απογαλακτιστει από την μάνα του. Πράγμα εξαιρετικά δύσκολο αφού μιλάμε για έναν άνθρωπο 30χρ. Όλα αυτά έχουν βαθιά ριζωμένες πεποιθήσεις και σκέψεις που δεν αλλάζουν εύκολα. Είσαι νέα κοπέλα, έχεις όλη τη ζωή μπροστά σου. Θα βρεις τον άνθρωπο σου , που θα σε θεωρεί κι εκείνος άνθρωπο του.

Ξέρεις πόσες μαμάδες φίλων μου έχω γνωρίσει κατά καιρούς (από παιδί έως τώρα) που παντρεύτηκαν πεθερά και γιο συμβίωσαν όλοι μαζί και ο καημός και η ταλαιπωρία φώναζε στο πρόσωπό τους; έλεγαν το καημό τους σε μένα πχ που ήμουν απλά ένα παιδί 16χρ φαντάσου πόσο παραπάνω δυστυχία είχαν να εκφράσουν σε φίλες και συγγενείς τους.

Θα δεις ολα θα παρουν το δρομο τους! Η πεθερά αν επιτρέπεται πως το πήρε;

Δεν έχω ιδέα δεν μου μίλησε καν..

Link to comment
Share on other sites

Cami, δυσκολεύομαι να σε πιστέψω. Μην το πάρεις προσωπικά, δεν το εννοώ έτσι ακριβώς όπως ακούγεται... Απλά μου φαίνεται πολύ τραβηγμένη περίπτωση όλο αυτό. Εύχομαι να είσαι καλά. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, EleniKel είπε:

Cami, δυσκολεύομαι να σε πιστέψω. Μην το πάρεις προσωπικά, δεν το εννοώ έτσι ακριβώς όπως ακούγεται... Απλά μου φαίνεται πολύ τραβηγμένη περίπτωση όλο αυτό. Εύχομαι να είσαι καλά. 

Τι εννοείς τραβηγμένη ; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, EleniKel είπε:

 Υπερβολική. Ακούς συχνά για μαμακιας, αλλά τοοοοοσο πια;;;;;;; δεν το λέω αρνητικά για σένα... Τι κάνεις;; σε τι φάση είσαι;; 

Ελένη και εμένα μου φαίνεται τραβηγμένη όμως η ζωή μας διαψεύδει. Πολλά συμβαίνουν που δεν τα χωράει ο νους, δυστυχώς. 

Cami πώς είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Απλά κορίτσια, θέλει προσοχή.. Είναι πολύ εύκολο να λες τον άλλον να χωρίσει, χωρις να ξέρεις κ την άλλη πλευρά. για μένα μόνο το λέω, δεν υπονοώ κάτι....ούτε υπονοώ, cami, πως δεν είναι έτσι τα πράγματα. Απλά για μένα ο χωρισμός δεν θα πρέπει να είναι ούτε καν σενάριο. Να προσπαθούμε να σώσουμε το γάμο μας γιατί είναι μυστήριο κ μάλιστα ιερό. Απλά, εγώ προσωπικά, τοοοοοσο τραβηγμένη κατάσταση δεν ξανάκουσα ποτε

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, EleniKel είπε:

Απλά κορίτσια, θέλει προσοχή.. Είναι πολύ εύκολο να λες τον άλλον να χωρίσει, χωρις να ξέρεις κ την άλλη πλευρά. για μένα μόνο το λέω, δεν υπονοώ κάτι....ούτε υπονοώ, cami, πως δεν είναι έτσι τα πράγματα. Απλά για μένα ο χωρισμός δεν θα πρέπει να είναι ούτε καν σενάριο. Να προσπαθούμε να σώσουμε το γάμο μας γιατί είναι μυστήριο κ μάλιστα ιερό. Απλά, εγώ προσωπικά, τοοοοοσο τραβηγμένη κατάσταση δεν ξανάκουσα ποτε

 

ε δεν νομιζω να εμπαινε σε ενα φορουμ να γραψει ολο αυτο το σεναριο θελει πολυ φαντασια ολο αυτο και ομως συμβαινουν εμενα μου εχει τυχει αυτο στο παρελθον με ανδρα και σηκωθηκα και εφυγα δεν ημουν παντρεμενη ομως αλλα και παλι δνε εχει σημασια τωρα αν ειναι ολο αυτο οντως τραβηγμενο για μενα δεν ειναι και ομως συμβαινουν κοριτσι και ομως 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι βρε, δεν τα αμφισβητώ, μην παρεξηγηθώ. Κ εμένα μου έχει τύχει σε γνωριμία να είναι μαμακιας, κ έφυγα. Πριν πολλά πολλά χρόνια. Απλά σαν ιστορία είπα πως είναι κάπως περίεργη...αναρωτιεμαι πως είναι δυνατόν να υπάρχουν μάνες που με το στανιο να κατσικωνονται. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, EleniKel είπε:

Ναι βρε, δεν τα αμφισβητώ, μην παρεξηγηθώ. Κ εμένα μου έχει τύχει σε γνωριμία να είναι μαμακιας, κ έφυγα. Πριν πολλά πολλά χρόνια. Απλά σαν ιστορία είπα πως είναι κάπως περίεργη...αναρωτιεμαι πως είναι δυνατόν να υπάρχουν μάνες που με το στανιο να κατσικωνονται. 

Δεν έχω γράψει ποτε σε φόρουμ.. σκέψου λοιπόν ήμουν σε τέτοιο μεγάλο αδιέξοδο που δεν ήξερα τι να κάνω.. ήξερα τι ηθελα αλλά έλεγα μήπως σκέφτομαι καο εγώ υπερβολικά ενώ υπάρχει λύση;;!! Αλλά για το θέμα που είχαμε εμείς και με τον τρόπο που το αντιμετώπιζε αυτός δεν υπήρχε άλλη λύση... Μακάρι να έκανε κάτι για να λύσει το προβλήμα και να μην τελείωνε έτσι.. δεν ηθελα να τελειώσει αλλά δεν μου άφησε επιλογή 

Link to comment
Share on other sites

Just now, EleniKel είπε:

Ναι βρε, δεν τα αμφισβητώ, μην παρεξηγηθώ. Κ εμένα μου έχει τύχει σε γνωριμία να είναι μαμακιας, κ έφυγα. Πριν πολλά πολλά χρόνια. Απλά σαν ιστορία είπα πως είναι κάπως περίεργη...αναρωτιεμαι πως είναι δυνατόν να υπάρχουν μάνες που με το στανιο να κατσικωνονται. 

και ομως γλυκια μου δυχτηχως καποιες μανες κανουν λες και θα τους παρεις τον γιο εγω ειχα μια τετοια στο παρελθον που δεν ξεκολουσε απο το σπιτι που εμενα με τον τοτε και εκτος αυτου αυτος μιλαμε μεγαλος μαμακιας ποπο αρρωστημενη κατασταση ουτε να τα θυμαμαι δνε θελω εφιαλτης ητανε 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου, μπορεί να γυρίσει. Αν γυρίσει κ καταλάβει το λάθος του, κ θελήσει να μείνετε μόνη, δέξου τον. Αλλωστε, όποιον κ να πάρεις, στραβά θα έχει. Σάμπως, εμείς δεν έχουμε;; συνήθως άντρες που ειναι τόσο προσκολλημενοθ στη μάνα τους, μένουν μόνοι μια ζωή. Εκτός αν βρούμε κανένα κοριτσάκι από υπαναπτυκτες χώρες, που δεν έχει στον ήλιο μοίρα, κ δεχτεί όλη αυτή την κατάσταση που προανέφερες. Δεν είμαι φεμινιστρια. Είμαι πολύ παραδοσιακή γυναίκα, γι αυτό σου λέω, αααν καταλάβει το λάθος του, ε, δώσε μια ευκαιρία. Αλλά όχι ξανά οι 3 σας. Πότε! Αν ποτέ τα πεθερικά μου η οι γονείς μου έχουν ανάγκη, θα θεωρήσω ευλογία να τους γηροκομησω, αλλά αυτό είναι κάτι τελείως διαφορετικό. Νομίζω πως καταλαβαινομαστε.... Τι κάνεις τώρα;; πήρες τα πράγματα σου όλα;;; είσαι καλά; είσαι ασφαλής;;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

και ομως γλυκια μου δυχτηχως καποιες μανες κανουν λες και θα τους παρεις τον γιο εγω ειχα μια τετοια στο παρελθον που δεν ξεκολουσε απο το σπιτι που εμενα με τον τοτε και εκτος αυτου αυτος μιλαμε μεγαλος μαμακιας ποπο αρρωστημενη κατασταση ουτε να τα θυμαμαι δνε θελω εφιαλτης ητανε 

Δεν πειράζει όλα αυτά είναι μαθήματα.. σημαντικά μαθήματα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...