Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

14 hours ago, ΧρυσαΜ said:

Να σάς ζήσει @moustokoulouro

Κι εγώ γέννησα 9:35. Τελικά το φύλο: κορίτσι!

3,700-3,800 υπολόγιζα, αλλά η πριγκίπισσα βγήκε 4,080... Και δε με έπιασε η επισκληριδιος οπότε πέθανα στον πόνο. Είχα λιώσει στο κλάμα, ειδικά μετά στην ανάνηψη. Πάνω που καλμαραν οι πόνοι, ερχόντουσαν να με τσεκάρουν και με πονούσαν ξανά μανα... Αφού σε κάποια δόση, πάει η μαια να μού πατήσει την κοιλιά και τής έπιασα το χέρι να τη σταματήσω και τής είπα κλαίγοντας "σάς παρακαλώ, δεν αντέχω άλλο πόνο φτάνει" και με άφησε η καλή μου.. Ζήτησα απ όλους συγγνώμη που τούς δυσκόλεψα στη δουλειά τους. Αλλά κορίτσια, ειλικρινά πόνεσε πάρα πολύ αυτή η γέννα... Τώρα όμως είμαι καλά ευτυχώς, συνηλθα γρήγορα... 

 

Χρύσα μου να σου ζήσει η μπουμπούκα σου! Λυπάμαι πολυ για τις δυσκολίες που είχες. 

Όσων αφορά της σκέψεις δώσε χρόνο λίγο στον εαυτό σου και κοίτα να χσλαρώσεις λίγο στο μαιευτήριο μιας και εκεί εχεις βοήθεια. Το έχεις ξανα περάσει και ξέρεις πως είναι :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Να σάς ζήσει @moustokoulouro

Κι εγώ γέννησα 9:35. Τελικά το φύλο: κορίτσι!

3,700-3,800 υπολόγιζα, αλλά η πριγκίπισσα βγήκε 4,080... Και δε με έπιασε η επισκληριδιος οπότε πέθανα στον πόνο. Είχα λιώσει στο κλάμα, ειδικά μετά στην ανάνηψη. Πάνω που καλμαραν οι πόνοι, ερχόντουσαν να με τσεκάρουν και με πονούσαν ξανά μανα... Αφού σε κάποια δόση, πάει η μαια να μού πατήσει την κοιλιά και τής έπιασα το χέρι να τη σταματήσω και τής είπα κλαίγοντας "σάς παρακαλώ, δεν αντέχω άλλο πόνο φτάνει" και με άφησε η καλή μου.. Ζήτησα απ όλους συγγνώμη που τούς δυσκόλεψα στη δουλειά τους. Αλλά κορίτσια, ειλικρινά πόνεσε πάρα πολύ αυτή η γέννα... Τώρα όμως είμαι καλά ευτυχώς, συνηλθα γρήγορα... 

 

Κοριτσάρα μου...να σας ζήσει...να ναι γερή κ καλοτυχη...Ότι επιθυμεί στην ζωουλα της....πωπω ολόκληρος κοριτσαρος.... αξία...μπράβο σου που τα κατάφερες με τόσο μεγάλο μωράκι

.. πόσες ώρες σου πήρε η γέννα;;;


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Να σάς ζήσει @moustokoulouro

Κι εγώ γέννησα 9:35. Τελικά το φύλο: κορίτσι!

3,700-3,800 υπολόγιζα, αλλά η πριγκίπισσα βγήκε 4,080... Και δε με έπιασε η επισκληριδιος οπότε πέθανα στον πόνο. Είχα λιώσει στο κλάμα, ειδικά μετά στην ανάνηψη. Πάνω που καλμαραν οι πόνοι, ερχόντουσαν να με τσεκάρουν και με πονούσαν ξανά μανα... Αφού σε κάποια δόση, πάει η μαια να μού πατήσει την κοιλιά και τής έπιασα το χέρι να τη σταματήσω και τής είπα κλαίγοντας "σάς παρακαλώ, δεν αντέχω άλλο πόνο φτάνει" και με άφησε η καλή μου.. Ζήτησα απ όλους συγγνώμη που τούς δυσκόλεψα στη δουλειά τους. Αλλά κορίτσια, ειλικρινά πόνεσε πάρα πολύ αυτή η γέννα... Τώρα όμως είμαι καλά ευτυχώς, συνηλθα γρήγορα... 

 

Να σου ζήσει η μπουμπού! Πωωω πολύ μεγάλο μωρό! Λογικό να πονάς! Έχουν δει πολλά στη δουλειά τους, μην αγχώνεσαι!

Όσο για τις σκέψεις..εγώ ακόμα να συνέλθω! Το μωρό μου μόνο τρώει και κοιμάται κ πάλι νιώθω τύψεις για το γιο μου. Και μετά σκέφτομαι κι αυτή τη μικρούλα που όλο την αφήνω στην κούνια της για να παίξω με τον μεγάλο.. Δύσκολο συναισθηματικά το δεύτερο παιδί...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Κουδουνίστρα είπε:

Χρύσα μου να σου ζήσει η μπουμπούκα σου! Λυπάμαι πολυ για τις δυσκολίες που είχες. 

Όσων αφορά της σκέψεις δώσε χρόνο λίγο στον εαυτό σου και κοίτα να χσλαρώσεις λίγο στο μαιευτήριο μιας και εκεί εχεις βοήθεια. Το έχεις ξανα περάσει και ξέρεις πως είναι :wub:

Σε ευχαριστώ πολύ!! 

Ευτυχώς που έχω μια ιδέα πάνω κάτω γιατί θα είχα πελαγώσει 

Just now, Αννούλαααα είπε:

Κοριτσάρα μου...να σας ζήσει...να ναι γερή κ καλοτυχη...Ότι επιθυμεί στην ζωουλα της....πωπω ολόκληρος κοριτσαρος.... αξία...μπράβο σου που τα κατάφερες με τόσο μεγάλο μωράκι

.. πόσες ώρες σου πήρε η γέννα;;;

Γύρω στις 2μιση ώρες περίπου. Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!! 

Just now, An.thi είπε:

Να σου ζήσει η μπουμπού! Πωωω πολύ μεγάλο μωρό! Λογικό να πονάς! Έχουν δει πολλά στη δουλειά τους, μην αγχώνεσαι!

Όσο για τις σκέψεις..εγώ ακόμα να συνέλθω! Το μωρό μου μόνο τρώει και κοιμάται κ πάλι νιώθω τύψεις για το γιο μου. Και μετά σκέφτομαι κι αυτή τη μικρούλα που όλο την αφήνω στην κούνια της για να παίξω με τον μεγάλο.. Δύσκολο συναισθηματικά το δεύτερο παιδί...

Αχχχχ μού λείπει όσο τίποτα.. Σήμερα μιλήσαμε βίντεο κλήση και μού έλεγε με παράπονο "έλα πιτι"... Μού ράγισε την καρδιά. 

Εν τω μεταξύ εγώ ή υπερβολική μάνα, άκουγα μωρό να κλαίει και πήγα να τσεκάρω αν είναι το δικό μου σε φάση ότι αν κλαίει και δεν την ακούτε φέρτε τη στο δωμάτιό μου να την προσέχω εγώ χαχαχα. Πήγα να καθαρίσω τρομάρα μου. Ήταν τελικά από άλλο μωράκι σε άκυρο δωμάτιο, ούτε καν στη φύλαξη νεογνών. Αχ πόσο τις λυπάμαι τις καημένες τις μαιες/νοσοκόμες εδώ στο μητέρα, προφανώς έχουν έλλειψη προσωπικού και τρέχουν και δε φτάνουν... Ένας όροφος φουλ από κόσμο και πρέπει να υπάρχουν 3 νομίζω... Τι να πω... Γενικά το μητέρα δεν έχει καμία σχέση με την προηγούμενη φορά που είχα έρθει. Ενώ και πρόπερσι είχε λίγο προσωπικό, φέτος έχει λιγότερο, το φαγητό πολύ πιο λίγο και χειρότερη ποιότητα και γενικά υπάρχει μια αίσθηση "να στα αρπάξουμε απ όπου μπορούμε" (τα χρήματα εννοώ). 

Μπορει βέβαια να είναι και η ιδέα μου....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 15/12/2019 at 11:32 ΜΜ, ΧρυσαΜ είπε:

Να σάς ζήσει @moustokoulouro

Κι εγώ γέννησα 9:35. Τελικά το φύλο: κορίτσι!

3,700-3,800 υπολόγιζα, αλλά η πριγκίπισσα βγήκε 4,080... Και δε με έπιασε η επισκληριδιος οπότε πέθανα στον πόνο. Είχα λιώσει στο κλάμα, ειδικά μετά στην ανάνηψη. Πάνω που καλμαραν οι πόνοι, ερχόντουσαν να με τσεκάρουν και με πονούσαν ξανά μανα... Αφού σε κάποια δόση, πάει η μαια να μού πατήσει την κοιλιά και τής έπιασα το χέρι να τη σταματήσω και τής είπα κλαίγοντας "σάς παρακαλώ, δεν αντέχω άλλο πόνο φτάνει" και με άφησε η καλή μου.. Ζήτησα απ όλους συγγνώμη που τούς δυσκόλεψα στη δουλειά τους. Αλλά κορίτσια, ειλικρινά πόνεσε πάρα πολύ αυτή η γέννα... Τώρα όμως είμαι καλά ευτυχώς, συνηλθα γρήγορα... 

 

Να σας ζήσει!!!ότι καλύτερο.

Εγω σήμερα το πρωι 10.35 γέννησα τον γιο μου 3.240 γραμμάρια και 50 εκατοστά....έρωτας

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Να σας ζήσει!!!ότι καλύτερο.

Εγω σήμερα το πρωι 10.35 γέννησα τον γιο μου 3.240 γραμμάρια και 50 εκατοστά....έρωτας

Να σου ζήσει! Γερός και τυχερός να είναι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Να σας ζήσει!!!ότι καλύτερο.

Εγω σήμερα το πρωι 10.35 γέννησα τον γιο μου 3.240 γραμμάρια και 50 εκατοστά....έρωτας

Να σάς ζήσει το μωράκι σας!!!! Γερό και τυχερό!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια. Γέννησα στις 11/12 τα κοριτσάκια μου! Είναι δύο πολύ καλά, υγιή και πανέμορφα μωρά. Γεννήθηκαν 2760 gr η μία και 2550 η άλλη. Οι δύο κουκλίτσες μου και η μαμά τους είναι πολύ καλά. Όλα πήγαν, δόξα το θεό τέλεια και τώρα είμαστε σπίτι μας και προσπαθούμε να βρούμε τους  ρυθμούς μας. Να ζήσουν και σε σας τα μωρά σας. Ειδικά όσες γέννησαν στο μεσοδιάστημα και να ευχηθώ με το καλό στις υπόλοιπες!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας και από μένα! Γέννησα στις 19/12/19 την κοράκλα μου! Ανυπομονώ να γυρίσουμε σπίτι μας να δω το γιο μου και να είμαστε όλη η οικογένεια μαζί! Εύχομαι ο, τι καλύτερο σε όλες! Καλές γιορτές και καλή χρονιά να έχουμε! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2019 at 8:35 ΜΜ, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου καλο!!!!

Να σ ζησουν τα διδυμακια σουυυυ!!!!! Γερα κ καλοτυχα να ειναιιιι!!!!

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!

Ναι σας ζήσουν κορίτσια τα παιδάκια σας! Να έχετε όμορφες γιορτές! Θα είναι οι καλύτερες φέτος για όλες μας! Φιλιά πολλά!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας βρε κορίτσια! Γεννήσαμε κ αραιώσαμε! Λογικό το μυαλό μας να είναι αλλού...Πως τα πάτε με το νέο μέλος στο σπίτι; Είτε είναι πρώτο, είτε δεύτερο; 

Εμείς κάθε μέρα και καλύτερα. Ο μεγάλος δείχνει να το αποδέχεται μέρα με τη μέρα..απλώς γενικά δεν του αρέσουν τα κλάματα, ούτε στον παιδικό θέλει τα παιδάκια που κλαίνε, αυτό είναι το μεγαλύτερο μας πρόβλημα. Αλλά έχει βελτιωθεί πολύ τις δύο εβδομάδες που είμαστε σπίτι.

Η μικρή είναι προς το παρόν μαμ, κακά και νάνι. Μόνο που τρώει κάθε δύο με δυόμιση ώρες και με κουράζει λίγο..αλλά ας θηλάσει μέχρι να γυρίσω στη δουλειά λέω.

Περιμένω νέα σας. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 19/12/2019 at 6:43 ΜΜ, angel23 είπε:

καλησπέρα κορίτσια. Γέννησα στις 11/12 τα κοριτσάκια μου! Είναι δύο πολύ καλά, υγιή και πανέμορφα μωρά. Γεννήθηκαν 2760 gr η μία και 2550 η άλλη. Οι δύο κουκλίτσες μου και η μαμά τους είναι πολύ καλά. Όλα πήγαν, δόξα το θεό τέλεια και τώρα είμαστε σπίτι μας και προσπαθούμε να βρούμε τους  ρυθμούς μας. Να ζήσουν και σε σας τα μωρά σας. Ειδικά όσες γέννησαν στο μεσοδιάστημα και να ευχηθώ με το καλό στις υπόλοιπες!

Καλέ εεε ζουμπουρλούδικα για διδυμα ή κάνω λάθος ;; να σάς ζήσουν!!!!!! 

3 ώρες πρίν, Lenia.X είπε:

Γειά σας και από μένα! Γέννησα στις 19/12/19 την κοράκλα μου! Ανυπομονώ να γυρίσουμε σπίτι μας να δω το γιο μου και να είμαστε όλη η οικογένεια μαζί! Εύχομαι ο, τι καλύτερο σε όλες! Καλές γιορτές και καλή χρονιά να έχουμε! 

Το καλύτερο χριστουγεννιάτικο δώρο!!! Να σάς ζήσει!! 

Just now, An.thi είπε:

Γειά σας βρε κορίτσια! Γεννήσαμε κ αραιώσαμε! Λογικό το μυαλό μας να είναι αλλού...Πως τα πάτε με το νέο μέλος στο σπίτι; Είτε είναι πρώτο, είτε δεύτερο; 

Εμείς κάθε μέρα και καλύτερα. Ο μεγάλος δείχνει να το αποδέχεται μέρα με τη μέρα..απλώς γενικά δεν του αρέσουν τα κλάματα, ούτε στον παιδικό θέλει τα παιδάκια που κλαίνε, αυτό είναι το μεγαλύτερο μας πρόβλημα. Αλλά έχει βελτιωθεί πολύ τις δύο εβδομάδες που είμαστε σπίτι.

Η μικρή είναι προς το παρόν μαμ, κακά και νάνι. Μόνο που τρώει κάθε δύο με δυόμιση ώρες και με κουράζει λίγο..αλλά ας θηλάσει μέχρι να γυρίσω στη δουλειά λέω.

Περιμένω νέα σας. 

Εγώ δυστυχώς δεν προλαβαίνω να μπαίνω συχνά. Ευτυχώς έχω τον αντρουλη μου με άδεια και με βοηθάει πολύ. Γενικά πάνε πολύ καλά γιατί η μικρή προς το παρόν κοιμάται. Αλλά είμαι σίγουρη ότι θα αλλάξει σύντομα αυτό. Όσο και να μην το πιστεύετε με βολεύει πολύ περισσότερο να το βγάζω το γάλα με το θήλαστρο. Δε μπορώ να εξηγήσω το γιατί, απλά κάθε δύο ώρες βρίσκω χρόνο και το κάνω κι όταν ξυπνάει η μπέμπα ζεσταίνω το σακουλάκι μου. Αν δεν της φτάσει, δίνω σκόνη, αλλά συνήθως φτάνει.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από εμάς! Η μικρή Καλή είναι 

Σπανιότατα θα κλάψει 

Η μεγάλη έχει ξεσπάσματα θυμού αλλά μέρα  με τη μέρα κάπως καλύτερα 

Με το θηλασμό  κι εμείς ετσι κάθε 2 Η 2μιση ώρες Τώρα 

Στην αρχή ανά 3ωρο ήθελε 

Θα το παλέψω κι αν μας βγει μας βγήκε

Τη μεγάλη 9 μήνες τη θηλασα τους 6 πρώτους αποκλειστικά μετα μεικτή 

Τώρα βήμα βήμα θα το βλέπουμε 

Ας περάσει ο πρώτος μήνας για αρχή 

  • Μου αρέσει 2

Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...