Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Kiddo είπε:

      Από Θεσσαλονίκη δεν έχω να βοηθήσω η αλήθεια είναι.. μόνο να αποφύγετε το μεγαλογιατρό στα Γιάννενα θα πω και το αφήνω εκεί..! 

      Περίμενες και εσύ κατεύθυνση για το σπέρμα από το γυναικολόγο.. για αυτούς όλα διορθώνονται με την εξωσωματική και το πρόβλημα είναι πάντα στα ωάρια της γυναίκας!! 

      Όχι κάνεις λάθος, υπάρχουν πολλών ειδών συμπληρωματα το καθένα για διαφορετικό σκοπό (για αυτό μιλάω για μεμονωμένες και σε συγκεκριμένες ποσότητες), υπάρχουν διαφορετικές βιταμίνες και ιχνοστοιχεία που βοηθάνε και στην μορφολογία και στην κίνηση και στον αριθμό αλλά η τερατοσπερμια να ξέρεις προκαλείται και από την κιρσοκήλη σε μεγάλο βαθμό οπότε η αφαίρεση της και μόνο θα σας βοηθήσει θεαματικά.. και η μεγαλύτερη επίπτωση της κιρσοκήλης είναι ότι αυξάνει τον κατακερματισμό στο DNA των σπερματοζωαρίων όπου και μπορεί να είναι η αιτία που δεν προχωράνε τα έμβρυα ή και να προκαλούνται αποβολές σε πολύ αρχόμενη κύηση γιατί πολύ απλά είναι κατεστραμμένο το DNA και δεν έχουμε υγιή έμβρυα.. γενικότερα έχω πολύ μεγάλο υλικό για διάβασμα αν ενδιαφέρεσαι για βελτίωση σπέρματος..

      Τα έχω γράψει ουκ ολίγες φορές στο παρελθόν εδώ στο φόρουμ.. αν κάνεις έναν κόπο με ένα απλό search θα βρεις πολλά να διαβάσεις και να πληροφορηθείς.. θα σου έστελνα με πμ links να διαβάσεις μόνη σου αλλά κάτι έχει αλλάξει στο φόρουμ και χρειάζονται έγκριση αυτά τα μηνύματα τα οποία και αν εγκριθούν για δημοσίευση...! Αλλά αν μου πεις, σου στέλνω ότι έχω..

      Εμείς είχαμε αμφοτερόπλευρη κρυψορχία που χειρουργήθηκε στην ηλικία των 13.. στα 18-19του που πήγε σε ουρολόγο ανακάλυψε την αζωοσπερμια.. ο τότε ουρολόγος του είπε δεν πειράζει όταν θελήσεις να κάνεις παιδί θα κάνεις εξωσωματική..(λες και λύνει όλα τα προβλήματα!) τότε ακόμα αν ο γιατρός είχε ασχοληθεί ίσως να μπορούσαμε σήμερα να κάνουμε παιδί έστω και με βιοψία.. αντίθετα ο άντρας μου εφησυχαστηκε και πόσο μάλλον στην ηλικία αυτή, ασχολήθηκε μετέπειτα με τον αθλητισμό και τα διάφορα "γυμναστηριακα" συμπληρώματα με αποτέλεσμα η κατάσταση του να γίνει μη αναστρέψιμη.. το παλέψαμε 4 χρόνια με φαρμακευτικές θεραπείες ακόμα και με ειδική θεραπεία για την περίπτωση μας που δεν πραγματοποιείται κάν στην Ελλάδα! Ο γιατρός μας (ουρολόγος, να είναι καλά ο άνθρωπος!) μας στήριξε σε όλη την πορεία μήπως και τα καταφέρουμε.. μετά από 15 συνεχούς μήνες θεραπείας με 3 διαφορετικές ενέσεις διέγερσης μέρα παρά μέρα, 23 διαφορετικά χάπια την ημέρα, αλλαγή στο τρόπο ζωής (από κόψιμο τσιγάρου, απώλεια βάρους και πολλά πολλά ακόμα) δεν βρέθηκαν σπερματοζωάρια ούτε με microtese (ειδική χειρουργική με μικροσκόπιο - βιοψία όρχεων).. τουλάχιστον το παλέψαμε και ξέρω ότι κάναμε πραγματικά ότι ήταν δυνατόν για να τα καταφέρουμε.. και το λέω όχι γιατί αφεθηκα στο πρώτο τυχόντα γιατρό.. γιατί έψαξα παααάρα πολύ διάβασα πάρα πολύ πήγαμε σε πολλούς γιατρούς και ο γιατρός που εμπιστευθηκαμε στο τέλος πλέον όχι απλά λάμβανε την άποψη μου υπόψιν του έφτασε να παίρνει τηλέφωνο μπροστά μας συναδέλφους του να συζητάει οτιδήποτε καινούργιο είχα να του προτείνω σε βαθμό μάλιστα να μου προτείνει να τελειώσω μια σχολή παραιατρικων για να με προσλάβει στο team του.. φυσικά πάνε δυο χρόνια τώρα και δεν τα θυμάμαι όλα άσε που δεν με ενδιαφέρει πλέον και προσωπικά να τα θυμηθώ.. όποιος πραγματικά ενδιαφέρεται ας ψάξει και ας κάτσει να διαβάσει.. απλά όχι στο google!! Μόνο Pubmed & pubmed central όπου είναι δημοσιευμένη η παγκόσμια ιατρική βιβλιογραφία. 

      Ότι άλλο θέλεις, μου λες.. & sorry για το σεντόνι 

      Όχι κοριτσάκι μου μην ανησυχείς, το καφέ είναι παλιό αίμα.. αν κάτι σοβαρό είχε γίνει δεν θα έβλεπες καφέ αλλά κόκκινο.. και γενικότερα όσο δεν βλέπεις βαρύ κόκκινο αίμα σε ποσότητα με πηγματα που να συνοδεύονται και από έντονους πόνους/κράμπες στη μήτρα ή και στην μέση, να μην ανησυχείς! Όλα είναι καλά..! Γενικότερα να στέλνεις πάντα στο γιατρό σου για αυτά για να μην ανησυχείς.. 

      μήπως μπορείς να μου στείλεις μνμ για τον ανδρολόγο; 

κοριτσια απο τα παλια.!που ειστε?


elina1978

Recommended Posts

έλα βρε παιδάκι μου - σε έho μάθει που είσαι συhνα μέσα και μ' έβαλεσ σε έννοια

ε τώρα από δω και μπροσ θα δεισ καμμιά φορά δεν θα σ' αφήνει και να κοιμάσαι ο μούργοσ σου :D :D :D

ααααααh ζήσε τισ όσο πιο έντονα μπορείσ κορίτσι μου αυτέσ τισ τελευταίεσ στιγμέσ γιατί μετά θα έhεισ να θυμάσαι να συγκινείσαι

εγώ hθεσ ξέθαψα την β' επιπέδου και κοίταζα και τουσ πρώτουσ υπέρηhoυσ κλπ κλπ - βλέπεισ πέρυσι τέτοιεσ μέρεσ ετοιμαζόμουν να την τσακώσω (είhα την τελευταία μου περίοδο, από τότε δεν έhω ακόμα)

:lol::lol::lol: καλημέρα σασ καλημέρα σασ :-D :-D

τί κάνετε πώσ είστε κυρία μου????

καλησπεραααα...

ετσι κι εγω σε λιγο καιρο θα κοιταω τους υπερηχους και θα μου λειπουν αυτες οι στιγμες.....

εχω ομως και λιγο αγχος..να πανε ολα καλα μεχρι το τελος,ασε που θελω α φτασει καιρος να το παρω αγκαλιτσα το σκατουλη μου...


76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 21,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • αθηνά76

    3031

  • happiness

    2651

  • Elpidaz

    2248

  • elina1978

    2114

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Girls καλησπέρα

έχω τόσοοοο καιρό να σας "δω"..

Μπήκα λοιπόν για να ευχηθώ καλό καλοκαίρι...2270237xj748oc1n7.gif

Αγαπη μου!!!!!!!τι κανεις κορτσαρα μου???εισαι καλα??μην χανεσαι βρε σκατουλα πες μας νεα σου!!!διακοπουλες!!!:D


οτι ονειρευόμουν στην ζωή μου,το έχω βρει σε εσενανε ψυχη μου και έχω τα πάντα πια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αγαπούλες μου καλη εβδομάδα να έχουμε.....

Ευχομαι και ελπιζω να ακουσουμε ευχάριστα νέα....σας φιλω γλυκά μου....

μάαααααααααααααααααααακιαααααααααααααααααααα:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:


"Όταν το ταξίδι είναι μεγαλύτερο... ο προορισμός είναι παράδεισος."

p0XZp3.png

2013.png

8e5302e56f.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κουκλιτσες και από μένα.

Εύχομαι σε όλες καλή εβδομάδα.

Δεν προλαβαίνω πλέον να μπω συχνά και έχω χάσει πολλά από τα νέα σας,δυστυχώς.

Εύχομαι και ελπίζω να είσαστε όλες καλά.

Πολλά πολλά φιλάκια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Girls καλησπέρα

έχω τόσοοοο καιρό να σας "δω"..

Μπήκα λοιπόν για να ευχηθώ καλό καλοκαίρι...2270237xj748oc1n7.gif

Βανιλιτσααααααααααααααααααααααα που εισαι βρε χαμενη???τι κανεις??ελα να τα πουμε λιγακι!!φιλακια!!

τί κάνετε βρε κορίτσια?

εγώ θέλω να βάλω σίδερο και όλο το αναβάλω

αααααααχχχχχχχχχχχχχχχ κι εγω εχω και κανω την παπια!:roll::roll:

πειραζει???


nQeqp3.png

hX2Ap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπεραααα...

ετσι κι εγω σε λιγο καιρο θα κοιταω τους υπερηχους και θα μου λειπουν αυτες οι στιγμες.....

εχω ομως και λιγο αγχος..να πανε ολα καλα μεχρι το τελος,ασε που θελω α φτασει καιρος να το παρω αγκαλιτσα το σκατουλη μου...

:lol: :lol: :lol: ναι ναι πάρτο γιατί μόλισ το πάρεισ θα παρακαλάσ να βρίσκεται κάποιοσ να σου το κρατάει λίγο

η δικιά μου 2 μέρεσ τώρα στριγκλίζει τόσο πολυ που μ έhει ξεκουφάνει :mrgreen:

Καλημερα αγαπούλες μου καλη εβδομάδα να έχουμε.....

Ευχομαι και ελπιζω να ακουσουμε ευχάριστα νέα....σας φιλω γλυκά μου....

μάαααααααααααααααααααακιαααααααααααααααααααα:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Καλο μεσημερι κοριτσακια μου τι κανετε???

καλη εβδομαδα να εχουμε με πολλα ευχαριστα νεα!!;):-D

ΕΓΩ!!ειχαμε νεα???
δεν ξερω...τιποτα.....λες να εχουμε και να μην τα εχω μαθει ακομα????

ρε κ@λόπαιδα???? ξέρετε κάτι που δεν ξέρω?????? :confused: :confused: :mrgreen: :mrgreen:


U6Vip2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...