Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Lila ki είπε:

      Κορίτσια μου να σας ενημερώσω και εγώ για όσες ήμαστε κοντά στις εβδομάδες κ όσες έχουν εμπειρία ότι σήμερα είμαι 7 και 1 αλλά ο υπέρηχος με έδειξε 6… αρχικά λέει άδειος σάκος … μετά λέει βλέπω εμρυακα στοιχεία είναι πολύ μικρό μου είπε καρδιά να παλεύει ούτε λόγος δεν φαινόταν το έμβρυο κε ψάξιμο το είδαμε …μ είπε ίσως σταματησε να αναπτύσσεται ίσως ίσως … τέλος πάντων μου είπε να πάω σε μια εβδομάδα πάλι να δούμε τι γίνεται … αυτααααααααααα….. τι να κάνουμε αισιοδοξία και προχωράμε …  και να μην πάνε όλα καλα το έχω ξανά περάσει και κάπως το έχω πάρει ψύχραιμα … 

      Και μένα εχθές ο υπέρηχος το μέτρησε ως 6wd2 ενώ η γιατρός στα χαρτιά έγραφε 7w. Άρα και γω είμαι πιο πίσω όπως και συ. Επίσης επειδή είναι μικρό δε μπορέσαμε να ακούσουμε καρδια με κολπικό υπέρηχο μόνο με κοιλιακό. Στην αρχή το μηχάνημα έδειχνε ότι βρηκε 143 παλμούς αλλά δεν ακουγόταν ούτε φαινόταν το ζιγκ ζαγκ που κάνει όταν ακούς καρδια. Ακουσαμε αλλα οχι αμεσως και ευκολα...Αρα θα ακούσετε την επόμενη εβδομάδα!!!! 🙏

      πρίν από 12 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπομονή ! Εύχομαι να πάει όσο περισσότερο μπορεί! Όλα καλά θα πάνε!!

       

      Εγώ σήμερα πήγα για υπέρηχο να δούμε ενδομήτριο και πάλι δεν ήταν κατάλληλο. Δεν φαίνονταν οι 3 ζώνες που θα έπρεπε. Μου είπε να αφήσουμε μια περίοδο να έρθει να περάσει κ να δούμε την επόμενη. Απογοητεύομαι με αυτό το πραγμα. Στις άλλες 3 φορές που κάναμε δεν είχαμε τέτοιο θέμα. Όλο κάτι θα προκύπτει δλδ ; Δεν ξέρω

      Σε καταλαβαινω όμως είναι πολύ σημαντικό να έχετε το κατάλληλο ενδομητριο. Μπράβο που σταματάνε τη διαδικασία και νοιάζονται και δε στα βάζουν βιαστικά. Μήπως πρέπει να σου δώσουν άλλη αγωγή ώστε να το βοηθήσουν? Κάνε μια συζήτηση. Εύχομαι γρήγορα να έχεις θετικά αποτελέσματα!!!

      • Ευχαριστώ 1
      • Ευχή 1

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, Klairi31 said:

Καλησπέρα κι από μένα!! Μήπως μπορει κάποια να με διαφωτίσει για το πώς θα βάλω κι εγω αυτο το τικερακι μου;; πρέπει να κατεβάσω αυτήν την εφαρμογή λιλιπάι; απ ό.τι ειδα είναι κατόπιν πληρωμής και θέλει να έχεις λογαριασμό στο πλει στορ :/

Οχι βρε, δεν χρειάζεται εφαρμογή και χρήματα. Δωρεάν είναι. Θα σου στείλω αναλυτικά τα βήματα αυριο σε προσωπικό μήνυμα, γιατι τωρα είμαι ξαπλα μεταξυ φθορας και αφθαρσίας. Οκ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, playbunny είπε:

Οχι βρε, δεν χρειάζεται εφαρμογή και χρήματα. Δωρεάν είναι. Θα σου στείλω αναλυτικά τα βήματα αυριο σε προσωπικό μήνυμα, γιατι τωρα είμαι ξαπλα μεταξυ φθορας και αφθαρσίας. Οκ?

Αχ τελεια!!! Χίλια ευχαριστώ!! Καλή ξεκούραση!!! 

  • Ευχαριστώ 1

m8pQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klairi31 είπε:

Καλησπέρα κι από μένα!! Μήπως μπορει κάποια να με διαφωτίσει για το πώς θα βάλω κι εγω αυτο το τικερακι μου;; πρέπει να κατεβάσω αυτήν την εφαρμογή λιλιπάι; απ ό.τι ειδα είναι κατόπιν πληρωμής και θέλει να έχεις λογαριασμό στο πλει στορ :/

το τικερακι που λες ειναι αυτο που εχουν απο κατω τα κοριτσια με τις εβδομαδες? και εγω θελωω ! κοριτσια οποια ξερει ας μας πει! :)

  • Μου αρέσει 2

a85np3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσια μου μόλις γύρισα από τον γιατρο! Ο μπεμπακος μου έφτασε 2110 γρ είναι πολύ καλά και γύρισε με το κεφαλάκι κάτω γι αυτό έχω πονο αλλα δε μας νοιάζει γιατί με καισαρικη θα παω..

  • Μου αρέσει 3

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου μόλις γύρισα από τον γιατρο! Ο μπεμπακος μου έφτασε 2110 γρ είναι πολύ καλά και γύρισε με το κεφαλάκι κάτω γι αυτό έχω πονο αλλα δε μας νοιάζει γιατί με καισαρικη θα παω..

Καλημερα.Μια χαρα ειναι ο μικρος.Ολα καλα

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Άννα.Κρήτη είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου μόλις γύρισα από τον γιατρο! Ο μπεμπακος μου έφτασε 2110 γρ είναι πολύ καλά και γύρισε με το κεφαλάκι κάτω γι αυτό έχω πονο αλλα δε μας νοιάζει γιατί με καισαρικη θα παω..

Ααα τι καλά μεγαλώνουν τα άτιμα! Καισαρική γτ είπαμε ότι θα κανεις; Είναι τυλιγμένο; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 είπε:

Ααα τι καλά μεγαλώνουν τα άτιμα! Καισαρική γτ είπαμε ότι θα κανεις; Είναι τυλιγμένο; 

Οχι κοριτσι μου επειδή είναι χαμηλα ο πλακουντας μου απο τον 5ο δεν έχει ανέβει καθόλου.

Ξανά ραντεβού στις 28 για καρδιοτοκογραφημα πλέον.. 

  • Μου αρέσει 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Οχι κοριτσι μου επειδή είναι χαμηλα ο πλακουντας μου απο τον 5ο δεν έχει ανέβει καθόλου.

Ξανά ραντεβού στις 28 για καρδιοτοκογραφημα πλέον.. 

Ααα καταλαβα! Εγώ εχω ραντεβού στις 23 του μηνός! Ανυπομονώ να δω τον μικρούλη μου! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Kangan είπε:

Κοριτσια μου πως τα πατε με το πρήξιμο? Εγω 2 μερες τα χςρια μουε χουν πρηστεί ενώ τα πόδια μου καθόλου.. Το δερι χέρι έχει υπερβολικό πρήξιμο. 

Εγώ δεν εχω παρατηρήσει κάποια αλλαγή στα άκρα μου... προς το παρόν δεν εχω πρηστεί ! Το έχεις αναφέρει στο γιατρό σου;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πήγα σήμερα στον γιατρο. Όλα καλα είναι, μόνο που μου τον βγάζει λιγο παχουλό, 1840 γρ. Και είμαι 30εβδ.+1ημ. Δλδ μου ειπε είναι 2 εβδομαδες μεγαλύτερος οπως μου τον έβγαλε και πριν έναν μήνα που είχα ξαναπαει. Μάλλον θα ξανακάνω καμπυλη αν και η προηγούμενη είχε βγει καλη για να αποκλείσουμε σακχαρο. Ανησυχω λιγο αλλα ολα καλα.

  • Μου αρέσει 2

m8pQp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Klairi31 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πήγα σήμερα στον γιατρο. Όλα καλα είναι, μόνο που μου τον βγάζει λιγο παχουλό, 1840 γρ. Και είμαι 30εβδ.+1ημ. Δλδ μου ειπε είναι 2 εβδομαδες μεγαλύτερος οπως μου τον έβγαλε και πριν έναν μήνα που είχα ξαναπαει. Μάλλον θα ξανακάνω καμπυλη αν και η προηγούμενη είχε βγει καλη για να αποκλείσουμε σακχαρο. Ανησυχω λιγο αλλα ολα καλα.

Καλημέρα κορίτσι μου!! Θα έλεγα να μην ανησυχείς δεν χωράει άγχος και στεναχώρια σε αυτό το θέμα. Δε νομίζω να είναι κάτι...απλή παρακολούθηση θέλει και όλα θα πάνε καλά!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...